Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Zouzou88,Μαρσκι1980 μην φυγετε απο την ενοτητα δινετε ενα χαρουμενο αερα κ μια ελπιδα για ολες εμας που προσπαθουμε...γιατι κ εσεις περασατε τις ιδιες ανησυχιες κ αγχη!ποσο χαιρομαι να ακουω για χοριακες,υπερηχους κ τετοια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Zouzou88,Μαρσκι1980 μην φυγετε απο την ενοτητα δινετε ενα χαρουμενο αερα κ μια ελπιδα για ολες εμας που προσπαθουμε...γιατι κ εσεις περασατε τις ιδιες ανησυχιες κ αγχη!ποσο χαιρομαι να ακουω για χοριακες,υπερηχους κ τετοια...

 

Ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκι!! Εσύ σε τι φάση είσαι τώρα;;

Εμένα ο γιατρός μου ζήτησε ξανά χοριακή την Τετάρτη! Μάλλον έχει μια μικρή ανησυχία, επειδ΄η χοριακή εξελίσσεται σωστά, αλλά έιναι γενικά χαμηλή και θέλει να έχει τον έλεγχο μέχρι τον πρώτο υπέρηχο. Δεν αγωνιώ όμως...μπορώ να πω ότι είμαι σιγά-σιγά χαρούμενη! Ακόμη δε το έχω συνειδητοποιήσει! Μάλλον αν δεν ακούσω καρδούλα, δε θα το πιστέψω!!

Να σας πω και το πιο γλυκό πράγμα και ταυτόχρονα να σας ευχηθώ με όλη μου τη δύναμη να το ζήσετε σύντομα;;

Χθες σιδέρωνα κι έπιασα τον άντρα μου δύο-τρεις φορές να με κοιτάει (όταν νόμιζε ότι δεν έβλεπα) και να χαμογελάει.... είναι πολύ χαρούμενος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα!!!!

Μαράκι εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις την Τετάρτη μια χοριακή πάνω από 2000 μονάδες.

>Ελπίζω όλες οι υπόλοιπες μέχρι τα Χριστούγεννα να έχουμε πολλές ανεβασμένες χοριακές!!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ειμαι 24 χρονων και θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας σχετικα με αυτο που με προβληματιζει αυτον τον μηνα. Ειχα περιοδο στις 13 Σεπτεμβριου και ελευθερη επαφη στις 16. Ο κυκλος μου ειναι αναμεσα στις 28-30 ημερες, οποτε θεωρητικα θα επρεπε να ειχα αδιαθετησει. Ο γιατρος μου ειχε πει να περιμενς μεχρι την Δευτερα δηλ. σημερα και αν ειναι να κανω ενα τεστ. Την Παρασκευη πηγα να κανω μια καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης λογω ενος προβληματος και το βραδυ με επεισαν να παρω ενα τεστ και να το κανω το πρωι. Αλλα η φιλη μου επεμεινε να παρω το predictor και οχι το clear blue που κανω παντα. Το εκανα και βγηκε αρνητικο. Το θεμα ειναι πως εχω συμπτωματα που με μπερδευουν οπως πρησμενο στηθος με αρκετη ευαισθησια, ναυτια και ζαλαδα, πονακια χαμηλα σαν τσιμπηματα και αρκετα υγρα που με κανουν συνεχεια να πηγαινω στο μπανιο για να κοιταζω αν αδιαθετησα. Και ι περιοδος συνεχιζει να μην ερχετε.. Εσεις τι μου προτεινετε να κανω?? Πιστευετε οτι μπορει να ειμαι εγκυος??? Πιστευεται πως ειναι αξιοπιστο?? Θα ηθελα πολυ να ακουσω την συμβουλη σας...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ειμαι 24 χρονων και θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας σχετικα με αυτο που με προβληματιζει αυτον τον μηνα. Ειχα περιοδο στις 13 Σεπτεμβριου και ελευθερη επαφη στις 16. Ο κυκλος μου ειναι αναμεσα στις 28-30 ημερες, οποτε θεωρητικα θα επρεπε να ειχα αδιαθετησει. Ο γιατρος μου ειχε πει να περιμενς μεχρι την Δευτερα δηλ. σημερα και αν ειναι να κανω ενα τεστ. Την Παρασκευη πηγα να κανω μια καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης λογω ενος προβληματος και το βραδυ με επεισαν να παρω ενα τεστ και να το κανω το πρωι. Αλλα η φιλη μου επεμεινε να παρω το predictor και οχι το clear blue που κανω παντα. Το εκανα και βγηκε αρνητικο. Το θεμα ειναι πως εχω συμπτωματα που με μπερδευουν οπως πρησμενο στηθος με αρκετη ευαισθησια, ναυτια και ζαλαδα, πονακια χαμηλα σαν τσιμπηματα και αρκετα υγρα που με κανουν συνεχεια να πηγαινω στο μπανιο για να κοιταζω αν αδιαθετησα. Και ι περιοδος συνεχιζει να μην ερχετε.. Εσεις τι μου προτεινετε να κανω?? Πιστευετε οτι μπορει να ειμαι εγκυος??? Πιστευεται πως ειναι αξιοπιστο?? Θα ηθελα πολυ να ακουσω την συμβουλη σας...

 

Νομίζω πως αν δεν σου έρθει περίοδος και αύριο, μπορείς να ξανακάνεις ένα τεστ από τα πολύ ευαίσθητα που κυκλοφορούν στο εμπόριο και ανιχνεύουν θεωρητικά την εγκυμοσύνη, ακόμη και πριν από την καθυστέρηση. Βέβαια, δεν αποκλείεται να είσαι έγκυος και να μην ανιχνεύεται ακόμη στο τεστ. Αυτό που θα δείξει σίγουρα είναι μια χοριακή, που προσωπικά θα συνιστούσα να την προτιμήσεις σε σχέση με τα τεστ που έχουν σαφώς μικρότερη ευαισθησία.

Επίσης δεν αποκλείεται απλά να έχεις μια μικρή διαταραχή στον κύκλο σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω σκοπο να παω στον γυναικολογο την Τεταρτη, λογω των εξετασεων και μου ειπε πως θα κανουμε υπερηχο.. Θα φανει ομως αμα ειμαι??

 

Είναι εξαιρετικά απίθανο να φανεί κάτι τόσο νωρίς. Γιατί δεν κάνεις μια χοριακή που στοιχίζει περίπου όσο ενα τεστ εγκυμοσύνης, βγάζει τα αποτελέσματα σε λίγες ώρες και είναι η πιο ξακάθαρη απόδειξη;;

Link to comment
Share on other sites

Απλα το προβλημα ειναι οτι τωρα μενω σε μια περιοχη λιγο απομακρθσμενη και χρειαζομαι αμαξι για να παω... Θα προσπαθησω να παω την τεταρτη το πρωι αφου θα παω το βραδυ στον γιατρο αρα προλαβαινω... Εχω πολυ αγχος..

Link to comment
Share on other sites

Απλα το προβλημα ειναι οτι τωρα μενω σε μια περιοχη λιγο απομακρθσμενη και χρειαζομαι αμαξι για να παω... Θα προσπαθησω να παω την τεταρτη το πρωι αφου θα παω το βραδυ στον γιατρο αρα προλαβαινω... Εχω πολυ αγχος..

 

Μην αγχωνεσαι! Η Τεταρτη ειναι πολυ κοντα!! Ευχομαι να εχεις τα αποτελεσματα που επιθυμεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

΅ΜΑΡΑΚΙ 1980 συγχαρητηρια!!!Μπραβο σου!!!Τελικα αποδειχτηκε οτι οταν ψιλο χαλαρωνεις ερχεται και το μωρο!!

Ευχομαι να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!Ολα θα πανε καλα και στην επομενη χοριακη σου!:D:D

Καρδια θα ακουσετε περιπου στην 6η εβδομαδα και αν ειστε τυχεροι ισως και νωριτερα.Επαφες καλα ειναι να μην εχετε μεχρι να πατε στον γιατρο και επιτρεπεται ενας καφες την ημερα.Οχι ντεκαφεινε!!Αν θες πολυ σπανια γιατι περνανε απο πολλα χημικα για να φτασει σε αυτη την κατασταση.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ειμαι 24 χρονων και θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας σχετικα με αυτο που με προβληματιζει αυτον τον μηνα. Ειχα περιοδο στις 13 Σεπτεμβριου και ελευθερη επαφη στις 16. Ο κυκλος μου ειναι αναμεσα στις 28-30 ημερες, οποτε θεωρητικα θα επρεπε να ειχα αδιαθετησει. Ο γιατρος μου ειχε πει να περιμενς μεχρι την Δευτερα δηλ. σημερα και αν ειναι να κανω ενα τεστ. Την Παρασκευη πηγα να κανω μια καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης λογω ενος προβληματος και το βραδυ με επεισαν να παρω ενα τεστ και να το κανω το πρωι. Αλλα η φιλη μου επεμεινε να παρω το predictor και οχι το clear blue που κανω παντα. Το εκανα και βγηκε αρνητικο. Το θεμα ειναι πως εχω συμπτωματα που με μπερδευουν οπως πρησμενο στηθος με αρκετη ευαισθησια, ναυτια και ζαλαδα, πονακια χαμηλα σαν τσιμπηματα και αρκετα υγρα που με κανουν συνεχεια να πηγαινω στο μπανιο για να κοιταζω αν αδιαθετησα. Και ι περιοδος συνεχιζει να μην ερχετε.. Εσεις τι μου προτεινετε να κανω?? Πιστευετε οτι μπορει να ειμαι εγκυος??? Πιστευεται πως ειναι αξιοπιστο?? Θα ηθελα πολυ να ακουσω την συμβουλη σας...

 

Καλησπέρα! Πολλά από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι ίδια με αυτά της περιόδου. Θεωρητικά, είναι λιγακι απίθανο να ειςαι έγκυος, πιθανότατα η καθυστέρηση να οφείλεται στο άλλο θέμα που εχεις κ να ειναι απλα μια ανωμαλία του κύκλου. Ωστόσο, τιποτα δεν αποκλείεται! Καλή χοριακή την Τετάρτη κ εύχομαι το αποτέλεσμα να ειναι αυτό που επιθυμείς!

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου τι κάνετε? Μαράκι1980 και zouzou88 μη μας φύγετε, θα μας αφήσετε τώρα που εξαιτίας σας εκπληρώνετε ο τίτλος του θέματος της συζήτησής μας??? Η γνώμη μου είναι να μπαίνετε και σε άλλες συζητήσεις που αφορούν τα θεματάκια σας για το μωρό ώστε να παίρνετε συμβουλές από μανούλες αλλά να μας επισκέπτεστε και εδώ για να παίρνουμε θάρρος και αισιοδοξία από τις υπέροχες στιγμές σας. Εγώ από την άλλη εν αναμονεί περιόδου...σύμφωνα με τον προηγούμενο μήνα έπρεπε να μου έρθει 17-18 και ακόμη τίποτα, δεν ενθουσιάζομαι όμως γιατί αυτή τη φορά, ενώ πήρα κλομιφάινη δε στάθηκε δυνατό να πάω για υπέρηχο άρα δεν είμαι σίγουρη για την ακριβή μερα της ωορρηξίας...αυτά προσπαθώ να ξεχνιέμαι με άλλα για να περάσουν λίγο οι ημέρες...

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΑΚΙ συγχαρητήρια και από μένα που έμεινες έγκυος φυσιολογικά μετά από 2 χρόνια και σε ηλικία που οι γιατροί αρχίζουν να σε τρομάζουν και να σε πειθουν πως αφού δεν έμεινες πάνω στο χρόνο δε θα μεινεις εγκυος χωρις εξωσωματικη.

Εδωσες περισσότερη δύναμη και σε μενα που προσπαθώ 3 και χρόνια.

Για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται η πεποιθηση μου ότι η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο στη σύλληψη!!!:-D:-):wink:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά σήμερα έκανα τον δεύτερο υπέρυχο....είμαι 7 εβδομάδων κ λίγων ημερών. Το νινακι μέσα σε 2 εβδομάδες μεγάλωσε αρκετά.... Από 2 χιλιοστά έγινε 12.... Κ η καρδούλα του έχει 167 χτυπους το λεπτό... Την προηγούμενη φορά ήταν 111... Όλα πάνε καλά μέχρι τώρα....

Όσο αναφορά για το που θα γράφω εννοείται ότι εσάς κοριτσάκια μου δε θα σας αφήσω μέχρι να γίνεται μανούλες... Εσείς μου φέρατε γουρι κ έμεινα έγκυος κ εγω θα είμαι εδώ να σας ρίχνω μπεμπεδόσκονη....μακάρι αυτό το μήνα να έχουμε κ άλλες εγκυούλες....Καλή επιτυχία κοριτσάκια μου γλυκά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολη την παρεα...σας διαβαζω τοσο καιρο και επιτελους ηρθε και η σειρα μου να συμμετεχω στις συζητησεις σας!

Εμεις με τον συζυγο προσπαθουμε περιπου 1 χρονο αλλα οχι ουσιαστικα,χωρις να υπολογιζω γονιμες μερες κλπ.Δυστυχως δεν καταφεραμε καποια εγκυμοσυνη και εφθασε η στιγμη που απευθυνθηκαμε σε ανδρολογο-ουρολογο, ο οποιος και διεγνωσε κιρσοκηλη στον συζυγο μου.Την Δευτερα εκανε το 1 σπερματοδιαγραμμα και ορμονολογικες εξετασεις αιματος και αυριο περιμενουμε τα αποτελεσματα.

Μηπως μπορει να με διαφωτισει καποια οσον αφορα τις φυσιολογικες τιμες και για τις 2 εξετασεις;

Αχ δε ξερω ειμαι πολυ απογοητευμενη γιατι περνανε και τα χρονια.

Ευχομαι ο Θεουλης να εισακουσει τις προσευχες μας και να μας χαρισει το θαυματακι μας!

Επεξεργάστηκαν by περιχωρα
νεο κειμενο
Link to comment
Share on other sites

Ένας χρόνος δεν είναι πολύς καιρός, μετά το χρόνο χαρακτηρίζουμε ένα ζευγάρι υπογόνιμο. τι ηλικία έχετε?

Οι εξετάσεις που πρέπει να γίνουν πρώτα είναι οι δικές σου, ο έλεγχος της ωορρηξίας και η σαλπιγγογραφία.

Μην αγχώνεσαι πάρα πολύ για το σπέρμα, κάποιου βαθμού κιροσκήλη έχει ο μισός πληθυσμος, δε σημαίνει ότι δεν μπορούν να κάνουν παιδί. Από 20 εκατομμύρια σπερματοζωάριο και πάνω θεωρειται φυσιολογικό το σπερμοδιάγραμμα, αν η κινητικότητα και η μορφολογία είναι επίσης οκ. Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

 

Καλημερα σε ολη την παρεα...σας διαβαζω τοσο καιρο και επιτελους ηρθε και η σειρα μου να συμμετεχω στις συζητησεις σας!

Εμεις με τον συζυγο προσπαθουμε περιπου 1 χρονο αλλα οχι ουσιαστικα,χωρις να υπολογιζω γονιμες μερες κλπ.Δυστυχως δεν καταφεραμε καποια εγκυμοσυνη και εφθασε η στιγμη που απευθυνθηκαμε σε ανδρολογο-ουρολογο, ο οποιος και διεγνωσε κιρσοκηλη στον συζυγο μου.Την Δευτερα εκανε το 1 σπερματοδιαγραμμα και ορμονολογικες εξετασεις αιματος και αυριο περιμενουμε τα αποτελεσματα.

Μηπως μπορει να με διαφωτισει καποια οσον αφορα τις φυσιολογικες τιμες και για τις 2 εξετασεις;

Αχ δε ξερω ειμαι πολυ απογοητευμενη γιατι περνανε και τα χρονια.

Ευχομαι ο Θεουλης να εισακουσει τις προσευχες μας και να μας χαρισει το θαυματακι μας!

Dw9Ap2.pngUbgpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα...σας διαβαζω τοσο καιρο και επιτελους ηρθε και η σειρα μου να συμμετεχω στις συζητησεις σας!

Εμεις με τον συζυγο προσπαθουμε περιπου 1 χρονο αλλα οχι ουσιαστικα,χωρις να υπολογιζω γονιμες μερες κλπ.Δυστυχως δεν καταφεραμε καποια εγκυμοσυνη και εφθασε η στιγμη που απευθυνθηκαμε σε ανδρολογο-ουρολογο, ο οποιος και διεγνωσε κιρσοκηλη στον συζυγο μου.Την Δευτερα εκανε το 1 σπερματοδιαγραμμα και ορμονολογικες εξετασεις αιματος και αυριο περιμενουμε τα αποτελεσματα.

Μηπως μπορει να με διαφωτισει καποια οσον αφορα τις φυσιολογικες τιμες και για τις 2 εξετασεις;

Αχ δε ξερω ειμαι πολυ απογοητευμενη γιατι περνανε και τα χρονια.

Ευχομαι ο Θεουλης να εισακουσει τις προσευχες μας και να μας χαρισει το θαυματακι μας!

 

Καλημέρα! Εντάξει, ένας χρόνος στο χαλαρό δεν θα πρεπει να σε προβληματίζει κ τόσο. Τώρα, όσο αφορά την κιρσοκήλη αυτό είναι ένα θέμα καθώς αποτελεί αιτία υπογονιμότητας. Για να σε προετοιμάσω, μην περιμένεις να έχετε κ το σούπερ ντούπερ σπερμοδιάγραμμα. Αν ο σύζυγος ειναι κοντά στα 40, από προσωπική εμπερία σου λέω ότι δεν θα εχει όφελος να προχωρήσετε σε χειρουργείο. Μόνο καθυστέρηση θα σας φέρει. Εσύ, πως είσαι όςο αφορά τα γυναικολογικά σου; Εχεις επισκεφτεί γυναικολόγο πρόσφατα;

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στα 30 και ο συζυγος στα 35!

Οσον αφορα τις δικες μου εξετασεις, τον περασμενο Απριλιο επισκεφθηκα την γυναικολογο μου για το καθιερωμενο τεστ παπ και υπερυχο και μου ειπε οτι τα βλεπει ολα ενταξει γνωριζοντας απο πριν οτι προσπαθουμε για παιδι.Σε καμια των περιπτωσεων δεν μου ανεφερε σαλπιγγογραφια και οποιαδηποτε περαιτερω εξεταση.

Θεωρειται οτι ειναι καλο να προβω σε νεο ραντεβου μετα τα αποτελεσματα του συζυγου μου;

Σας ευχαριστω τοσο για τις συμβουλες, οσο και για το κουραγιο.

Ευχομαι κι εγω για καλα αποτελεσματα, αλλα κατι μεσα μου μου λεει το αντιθετο...

Link to comment
Share on other sites

Να προβείς, να προβείς. Έλεγξε τις σάλπιγγες σου άμεσα γιατί αν είναι κλειστές τότε οποιαδήποτε προσπάθεια δεν έχει νόημα. ΑΝ είναι οκ τότε προσπάθησε το λίγο ακόμα πχ 3-4 μήνες ακόμα με πιο προγραμματισμένες επαφές δηλαδή με τεστάκια ωορρηξίας ή παρακολούθηση ωορρηξίας υπερηχογραφικά στο γυναικολόγο. Αν πάλι δε γίνει τίποτα τότε ζητάς πιο εξειδικευμένη βοήθεια από ένα γιατρό που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Μη σε αγχώνει το θέμα με το σπέρμα πάντως, και να υπάρχει κάτι ξεπερνιέται!

 

Εγω ειμαι στα 30 και ο συζυγος στα 35!

Οσον αφορα τις δικες μου εξετασεις, τον περασμενο Απριλιο επισκεφθηκα την γυναικολογο μου για το καθιερωμενο τεστ παπ και υπερυχο και μου ειπε οτι τα βλεπει ολα ενταξει γνωριζοντας απο πριν οτι προσπαθουμε για παιδι.Σε καμια των περιπτωσεων δεν μου ανεφερε σαλπιγγογραφια και οποιαδηποτε περαιτερω εξεταση.

Θεωρειται οτι ειναι καλο να προβω σε νεο ραντεβου μετα τα αποτελεσματα του συζυγου μου;

Σας ευχαριστω τοσο για τις συμβουλες, οσο και για το κουραγιο.

Ευχομαι κι εγω για καλα αποτελεσματα, αλλα κατι μεσα μου μου λεει το αντιθετο...

Dw9Ap2.pngUbgpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στα 30 και ο συζυγος στα 35!

Οσον αφορα τις δικες μου εξετασεις, τον περασμενο Απριλιο επισκεφθηκα την γυναικολογο μου για το καθιερωμενο τεστ παπ και υπερυχο και μου ειπε οτι τα βλεπει ολα ενταξει γνωριζοντας απο πριν οτι προσπαθουμε για παιδι.Σε καμια των περιπτωσεων δεν μου ανεφερε σαλπιγγογραφια και οποιαδηποτε περαιτερω εξεταση.

Θεωρειται οτι ειναι καλο να προβω σε νεο ραντεβου μετα τα αποτελεσματα του συζυγου μου;

Σας ευχαριστω τοσο για τις συμβουλες, οσο και για το κουραγιο.

Ευχομαι κι εγω για καλα αποτελεσματα, αλλα κατι μεσα μου μου λεει το αντιθετο...

 

 

Το τεστ παπ κ ο υπερηχος ειναι απλες εξετασεις που δε δειχνουν κ πολλα πραγματα. το πρωτο βημα το κανατε. απο εκει κ περα θεωρω οτι ναι, πρεπει να επισκεφεις κ εσυ το γυναικολογο σου για καποιες ισως περαιτερω εξετασεις. ολα τα προβληματα εχουν τη λυση τους. μην αγχωνεσαι ολα θα παρουν το δρομο τους.

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαρακι1980,zouzou 88 εγκυουλες μου τι κανετε??zouzou88, κοριτσι μου μεγαλωνει μεσα σου το νινακι σου,τι ωραια!!!πως νιωθετε??εγω εκανα την προγεστερονη κ βγηκε 12,6 φυσιολογικη μου ειπαν..τωρα ειμαι στην 23η ημερα κ ειμαι σε αναμμενα καρβουνα,μεχρι να αδιαθετησω...περιχωρα,καλωσηρθες στην παρεα μας...για μενα καλυτερα να απευθυνθεις στο γυναικολογο πρωτα και μετα να ξεκινησεις εξετασεις,να μιλησετε για ολα..γιατι εγω τωρα που πηγα σε ενα νεο γιατρο με εκραξε που εκανα σαλπιγγογραφια αν και μου το ειχε πει ο αλλος γιατρος,γιατι οπως μου ειπε οτι η σαλπιγγογραφια μπορει να προκαλεσει προβληματα εκει που δεν υπαρχουν.οποτε καλυτερα να κανεις πρωτα πιο απλες εξετασεις και μετα να καταφυγεις σε αλλες..greentree τι κανεις??κανενα νεοτερο??

Link to comment
Share on other sites

Stelakion κανένα νεότερο... ακόμη εν αναμονεί περιόδου...στην 34η ημέρα, τον προηγούμενο μήνα με την κλομιφαίνη μου ηρθε την 31η με επιβεβαιωμένη ωορρηξία την 15η ημέρα, αυτό το μήνα όπως ξαναείπα δεν πήγα για υπέρηχο οπότε δεν έχω πολλές ελπίδες μπορεί να έχω μεγαλύτερο κύκλο, όπως μου συμβαίνει που και που. Επίσης σήμερα έχω και μια τρομερή συχνονουρία που για μένα σημαίνει σημάδι επερχόμενης περιόδου...τι να πω...θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, Stelakion έχω μία απορία...ο γιατρός σου γιατί σου είπε ότι δεν έπρεπε να κάνεις σαλπιγγογραφία; μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα; σε ρωτώ γιατί δεν έχω κάνει και το σκέφτομαι σοβαρά, ρώτησα και το γιατρό μου και μου είπε ότι προς το παρόν δεν χρειάζεται, από την άλλη εδώ διαβάζω ότι πολλά κορίτσια έχουν κάνει και το θεωρούν μάλιστα και απαραίτητο...δεν ξέρω πως να ενεργήσω στο συγκεκριμένο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια! Αυριο παω για την επομενη και τριτη κατα σειρα χοριακη!! Οπως τα υπολογιζω με τα καταπληκτικα μαθηματικα μου (!!!!), πρεπει να βγει γυρω στα 2900 (ηταν 490 την Παρασκευη). Θα σας πω τα νεα μου! Ευτυχως τα ελαφρα τσιμπηματακια χαμηλα εκαναν και σημερα την εμφανιση τους!Κατι για να νιωθ καπως εκει στην περιοχη!!!! Σας φιλω και θα σας γραψω αυριο!

Οσο για τις εξετασεις που συζητατε, δεν εχω ακουσει κατι κακο για τη σαλπιγγογραφια (κι εγω εκανα), αλλα παντα ακολουθουμε αυτο που λεει ο γιατρος μας! Αν δε μας αρεσει, απλα τον αλλαζουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...