Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες και καλό κουράγιο :wink:

Σας συμβαίνει κι εσάς οι μέρες από την περίδο έως την ωορρηξία να περνάνε σα νεράκι και από εκεί και μετά να νιώθετε ότι περνούν αιώνες μέχρι την επόμενη περίοδο;;; Λες και υπάρχουν δύο μέτρα και σταθμά στο χρόνο!!

Περιμένω να αδιαθετήσω και το μυαλό μου κολλημένο εκεί 5 μέρες πριν, 4 μέρες πριν, τρεις μέρες πριν και πάει λέγοντας. Όσο και να μην το πιστεύω δεν μπορώ να πω ότι δεν το ελπίζω. Κι αυτή η ελπίδα με τρώει. Αυτή και τα κατά καιρούς νέα συμπτώματα που ανακαλύπτω. Είναι αλήθεια πως όσο παρατηρείς τον κύκλο σου, τόσο πιο πολλές αλλαγές και λεπτομέρειες προσέχεις. Μέχρι τώρα όμως καμία από αυτές δε σήμαινε κάτι. Εν αναμονεί λοιπόν.

Α...Αν σας πω ότι εκτός τις μανούλες και τις εγκυούλες ζηλεύω και αυτές που ήδη μπήκαν σε διαδικασία εξωσωματικής, θα θεωρηθώ παράλογη;;

 

ivy μου, ακριβώς αυτό το παθαίνω και γω ... τώρα περιμένω στις 27/02 και ήδη μετρώ τις μέρες και τις ώρες μέχρι εκίνη τη στιγμή και λέω "θα έρθει άραγε?"...ακόμη και αν δεν έχω πολλές ελπίδες να είμαι, και πάλι αγωνιώ!

Και κάθε μήνα, όταν μου έρχεται, λέω ...τον άλλο μήνα θα είμαι χαλαρή και ξένοιαστη και δε θα δώσω βάση σε συμπώματα και τέτοιες βλακείες ...έλα όμως που την ξαναπατώ και κάθε μήνα έχουμε τα ίδια ...πλέον δεν τα λέω στον άντρα μου...γιατί νομίζω θα με περνάει για τρελή! Για την εξωσωματική τώρα τι να σου πω ... μάλλον εκεί θα καταλήξω άμεσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οχι ινυ μου δεν θα θεωρηθεις τρελη απλα θα θεωρηθεις μια γυναικα με λαχταρα για ενα παιδακι οπως ολες μας...

θα ερθει και σενα το δικο σου...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ... εχθες γραφτηκα στο σαιτ..ειμαι 2 χρονια παντρεμενη και νινακι ακομη οχι..ζηλευω τις εγκυες που βλεπω και κλαιω μονη μου στο σπιτι...εχω πολυκυστικες εκανα 2 αποτιχιμενες σπερματενχυσεις στην πρωτη επαθα υπερδιεγερση... εκανα ομοιοπαθιτικη γιατι εμαθα οτι πολλες εκαναν παιδακι με την ομοιοπαθητηκη,αλλα παλι τιποτα...εχω σκασει κα ζηλευωω πολυυυυυυυυυ...........

:P
Link to comment
Share on other sites

μην στεναχωριεσαι li κοριτσι μου ολες στο ιδιο καζανι βραζουμε,

 

εγω εχω ενδομητριωση εκανα ανοιχτο χειρουργειο και τωρα ειμαι σε φαση καταστολης ωοθηκων με ενεσεις οι οποιες τελειωνουν τον απριλιο αλλα πρεπει να περιμενω μεχρι τον αυγουστο για να ξεκινησω προσπαθειες.

 

δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα δεν ακουω καλα σχολια για τις σπερματεγχυσεις αλλα αντιθετως η εξωσωματικη κερδιζει εδαφος...

εγω παντρευομαι τον αυγουστο, δεν ξερω αλλα νομιζω οτι ειναι ''σημαδιακο'' το γεγονος αυτο σε συνδυασμο με τις ενεσες.

ψαχνω ολο να βρω απο καπου να κρατηθω πριν ακομα πεσω, να δουμε θα τα καταφερω?

 

ολες θα τα καταφερουμε αρκει να εχουμε λιιιιιιιιγο υπομονη...

μερικες φορες και οι συγκυριες παιζουν καταλυτικο ρολο.

οριστε εγω αυριο θα παω στο γιατρο και απο τωρα σκεφτομαι μπα θα ειναι ολα καλα αλλα απο τη μια λεω μηπως δεν ειναι ολα καλα???????

αντε να δουμε...

μην στεναχωριεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Φιλούδι, μην ανυσηχείς και όλα θα είναι τέλεια. Εύχομαι τον Αυγουστο να παντρευτείς και το Σεπτέμβρη να είσαι έγκυος. Να μην χρειαστεί να περιμένεις καθολου.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όντως φιλούδι μου μην ανησυχείς γιατί πιστεύω στο τέλος θα τα καταφέρουμε όλες!!!:lol: Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι, αναρρώνω από χειρουργείο ενδομητρίωσης. Υπομονή θέλει κι όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή για την καθεμιά μας, θα έρθει και το μωράκι και μετά θα τα ξεχάσουμε όλα τα άσχημα!!!:-P

event.png
Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia!

Mhnes twra parakoloutho afto to site kai pistepste me:me exei voithisi para poly se polla.

Eimai mazi me ton antra mou 9 xronia, ena xronon pantremeni kai 3 xronia sthn agona gia ena mwraki.Oles n eksetaseis mas pou exoume kanei einai para poly kales den kseroune oute n giatroi to giati???!!! Exo kanei mia eksosomatiki,den petixe.Eixa periodo 6 meres prin apo to kanoniko,den kratise n mhtra mou ta emvrya...twra eimai kalytera ,prospato poly....

Afto pou lene gia to agxos ego den to dexomai.Veveos :meta apo ena xronon prospatias arxizeis na skeftese oti kati den pai kala,kati ftei.Alla mexri ekei?

Na sas erotiso kai kati! O antras mou exei kanei 2 spermodiagrammata,kai ta dyo itane kala( kali kinikotita,12%anomali morfi....)O giatros mas omos lei oti den tripai to sperma (afto to anakalipsane otan kaname thn eksosomatiki ). Ginete? Den to katalaveno...

 

Kai ego zilevo oles tns kopelles me koilitsa n mwraki, itane kapoies stigmes pou trelenomouna...den iparxei koritsi sthn hlikia mou (kai mesa sto steno oikogeneiako kyklo) pou den einai angios n den exei kanei paidi kai n poio poles xwris na to theloune...etsi einai n zwn....

Kalo kouragio se olous mas kai as to elpizoume oti to 2010 tha einai n xronia mas!

Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia!

Mhnes twra parakoloutho afto to site kai pistepste me:me exei voithisi para poly se polla.

Eimai mazi me ton antra mou 9 xronia, ena xronon pantremeni kai 3 xronia sthn agona gia ena mwraki.Oles n eksetaseis mas pou exoume kanei einai para poly kales den kseroune oute n giatroi to giati???!!! Exo kanei mia eksosomatiki,den petixe.Eixa periodo 6 meres prin apo to kanoniko,den kratise n mhtra mou ta emvrya...twra eimai kalytera ,prospato poly....

Afto pou lene gia to agxos ego den to dexomai.Veveos :meta apo ena xronon prospatias arxizeis na skeftese oti kati den pai kala,kati ftei.Alla mexri ekei?

Na sas erotiso kai kati! O antras mou exei kanei 2 spermodiagrammata,kai ta dyo itane kala( kali kinikotita,12%anomali morfi....)O giatros mas omos lei oti den tripai to sperma (afto to anakalipsane otan kaname thn eksosomatiki ). Ginete? Den to katalaveno...

 

Kai ego zilevo oles tns kopelles me koilitsa n mwraki, itane kapoies stigmes pou trelenomouna...den iparxei koritsi sthn hlikia mou (kai mesa sto steno oikogeneiako kyklo) pou den einai angios n den exei kanei paidi kai n poio poles xwris na to theloune...etsi einai n zwn....

Kalo kouragio se olous mas kai as to elpizoume oti to 2010 tha einai n xronia mas!

Θα ειναι σιγουρα η χρονια μας κοπελα μου...υπομονη και θα ερθει και σε μας το πολυποθυτο,σε αλλες πιο γρηγορα και σε αλλες με λιγη περισσοτερη βοηθεια...ειναι θεμα χρονου,το πιστευω απολυτα αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Renatoula κορίτσι μου καλώς ήλθες στην παρέα μας.

 

Αυτό που σας είπανε οι γιατροί το έχω ακούσει.. είναι πραγματικότητα.. νομίζω πως το ακριβές πρόβλημα είναι ότι το περίβλημα του ωαρίου είναι πολύ σκληρό και το σπερματοζωάριο δεν έχει τη δύναμη και την αντοχή για να το διαπεράσει. Εάν αυτό είναι αποδεδειγμένο από διάφορες εξετάσεις τότε υπάρχει η μέθοδος της μικρογονιμοποίησης με την οποία ο γιατρός τοποθετεί ο ίδιος με τη μέθοδο μιας βελόντας ένα σπερματοζωάριο μέσα στο ωάριο και έτσι ξεπερνιέται αυτή η δυσκολία.

 

Αν υπάρχει όμως αυτό το θέμα, εσύ πως έκανες εξωσωματική χωρίς να έχει διαπεράσει το σπερματοζωάριο το ωάριο;;;

 

Επίσης υπάρχει και κάποια άλλη μέθοδος με την οποία (λέγεται egg hatching) εκκολάπτεται το ωάριο (δημιουργούν μια ρωγμή στην επιφάνεια του ωαρίου) για να μπορέσει να εισέλθει το σπερματοζωάριο πιο εύκολα.

 

Νομίζω ότι σε ένα καλό εξειδικευμένο κέντρο θα μπορέσουν να σε κατευθύνουν ποια μέθοδος ενδείκνυται για την περίπτωσή σου..

 

Μη το βάζεις κάτω όμως.. Όλες λίγο πολύ αντιμετωπίζουμε διάφορα θέματα αλλά είμαι σίγουρη ότι θα κάνουμε τα πάντα για να κρατήσουμε το μωρό μας στην αγκαλιά μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουυυπς! σε αυτό το σάιτ βλέπω ότι υπάρχουν προβλήματα που ούτε που τα φανταζόμουν!!! Και γω ρε κορίτσια το θεωρούσα τόσο απλό για μια κοπέλα να μείνει έγκυος!!! Εκτός από τα σοβαρά θέματα (ωοθήκες, σάλπιγγες, μήτρα κλπ), δεν πίστευα ότι μια κοπέλα μπορεί να δυσκολευτεί τόσο πολύ, χωρίς κάποια εμφανή αιτία!

Link to comment
Share on other sites

Ranioula μου,

 

όσο ζεις μαθαίνεις που λέγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι!!!

 

Το καλό είναι ότι η επιστήμη έχει προχωρήσει αρκετά για να δίνει λύσεις στα περισσότερα προβλήματα αλλά ευτυχώς κάπου υπάρχει Θεός και κρατάει τις ισορροπίες...

 

Πάντα μέσα μου λέω Θεέ μου βοήθα με στα δύσκολα και πολλές φορές μ' έχει ακούσει...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γεια σε όλες.Εύχομαι σύντομα οι αγκαλιές όλων σας να γεμίσουν με μωρά.Ενα μόνο θα ήθελα να σας πω.Να προσεύχεστε και να παρακαλάτε για υγιή μωράκια όχι απλά για μωράκια.Εχασα το 1ο μου πριν 3 μηνες περίπου και τώρα προσπαθούμε για το επόμενο.Μεγάλη αγωνια......

Link to comment
Share on other sites

Domnina kai koritsia geia sas!

 

Xairomai poly pou eimai sth parea sas!!!

Gia na sou apantiso Domnina mou exo kanei eksosomatiki me mikrogonimopoiisi.Eixa 8 oaria kai mono ta 4 exoune gonimopoiiti,afta me mikrogonimopoiisi. Ta alla 4 pou eitane mazi me ta spermatozoaria,xoris voithia den gonimopoitikane.

Den to vazo kato me tipota!!!! Sas to iposxomai.

Twra kanei o antras mou enesis Gonal gia 3 evdomades kai mporei na paroune dynami!!! An oxi vrika enan giatro edo pou meno kai proxorame mazi....

Ranioula mou pistepse me oute ego den nomiza oti iparxei provlima san afto pou antimetopizo. H kathe mia kopella edo exei kati diaforetiko...gia afto sizitame .

 

Na'maste kala na mas dosei o Theos dynami kai opos lei kai n Katermixail:ugeiestata morakia!

Sygnomi an kamia fora den grafo sosta alla eimai apo thn Oyggaria kai dyskolevomai

ligaki me ta orthografika!!!

Link to comment
Share on other sites

ivy μου, ακριβώς αυτό το παθαίνω και γω ... τώρα περιμένω στις 27/02 και ήδη μετρώ τις μέρες και τις ώρες μέχρι εκίνη τη στιγμή και λέω "θα έρθει άραγε?"...ακόμη και αν δεν έχω πολλές ελπίδες να είμαι, και πάλι αγωνιώ!

Και κάθε μήνα, όταν μου έρχεται, λέω ...τον άλλο μήνα θα είμαι χαλαρή και ξένοιαστη και δε θα δώσω βάση σε συμπώματα και τέτοιες βλακείες ...έλα όμως που την ξαναπατώ και κάθε μήνα έχουμε τα ίδια ...πλέον δεν τα λέω στον άντρα μου...γιατί νομίζω θα με περνάει για τρελή! Για την εξωσωματική τώρα τι να σου πω ... μάλλον εκεί θα καταλήξω άμεσα!

 

Ranioula άστα κι εγώ εδώ και πέντε μέρες είμαι σε αναυμμένα κάρβουνα..Ευτυχώς είχα κάποιες ασχολίες και λίγο ξεχνιόμουν. Είναι κ η περίοδος μου που δεν είναι απόλυτα σταθερή. Συνήθως μεταξύ 27-31, τις τελευταίες 2 φορές στις 27 νταν. Σήμερα είμαι στην 28η και τίποτα ακόμη. Κι ενώ με τα συμπτώματα πάντα την πατάω, κι αυτή τη φορά βρίσκω καινούργια!! Πόσα υπάρχουν πια!! Χα χα!! Αν βγουν σωστά, θα τα ανακοινώσω.. Προς το παρόν μάλλον φαντασιώσεις μου και πάλι. Από τη μια λέω σκάσε, δεν είσαι, πόσες φορές ξανασυνέβη και από την άλλη σκέφτομαι ότι η ελπίδα και ο ενθουσιασμός δεν είναι κατ' ανάγκην άσχημα. Αντίθετα, μας γεμίζουν με κάποιες στιγμές κρυφής χαράς. Εγώ για εξωσωματική ούτε κουβέντα δεν τολμάω να κάνω κι αυτό με αγχώνει πολύ γιατί φαντάζομαι πόσο καιρό θα κάνουμε να πάρουμε μια τέτοια απόφαση..

Anyway.. Καλή μας τύχη!! Σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλησπέρα το ίδιο επαθα και εγώ σταθερή περίοδο 5 μέρες καθυστέρηση και πάνω που με πήρε λίγο η χαρά μπας και μου ήρθε περίοδος. Τι να κανουμε τον άλλο μήνα. Είναι καμία απο ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ? θέλω να ρωτήσω για ένα γιατρό

Link to comment
Share on other sites

Renatoula απ' ότι βλέπω δεν δυσκολεύεσαι καθόλου με την ορθογραφία.. Τα πας τέλεια. Και τέλεια θα εξελιχθεί και η επόμενη προσπάθειά σου. Μη το βάζεις κάτω..

 

Εγώ είμαι στην 1η προσπάθεια, κι εμείς με μικρογονιμοποίηση θα προχωρήσουμε και ειλικρινά ελπίζω να είναι η πρώτη και τυχερή!!!

 

Για κάποιο λόγο πρέπει να περάσουμε αυτή την ταλαιπωρία και θα την περάσουμε παλλικαρίσια όσο είμαστε εδώ η μία για τις άλλες και η άλλες για τη μία (σαν οι 3 σωματοφύλακες ένα πράγμα)..

 

Να δούμε ποια θα κάνει την αρχή!!!

Link to comment
Share on other sites

μην στεναχωριεσαι li κοριτσι μου ολες στο ιδιο καζανι βραζουμε,

 

εγω εχω ενδομητριωση εκανα ανοιχτο χειρουργειο και τωρα ειμαι σε φαση καταστολης ωοθηκων με ενεσεις οι οποιες τελειωνουν τον απριλιο αλλα πρεπει να περιμενω μεχρι τον αυγουστο για να ξεκινησω προσπαθειες.

 

δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα δεν ακουω καλα σχολια για τις σπερματεγχυσεις αλλα αντιθετως η εξωσωματικη κερδιζει εδαφος...

εγω παντρευομαι τον αυγουστο, δεν ξερω αλλα νομιζω οτι ειναι ''σημαδιακο'' το γεγονος αυτο σε συνδυασμο με τις ενεσες.

ψαχνω ολο να βρω απο καπου να κρατηθω πριν ακομα πεσω, να δουμε θα τα καταφερω?

 

ολες θα τα καταφερουμε αρκει να εχουμε λιιιιιιιιγο υπομονη...

μερικες φορες και οι συγκυριες παιζουν καταλυτικο ρολο.

οριστε εγω αυριο θα παω στο γιατρο και απο τωρα σκεφτομαι μπα θα ειναι ολα καλα αλλα απο τη μια λεω μηπως δεν ειναι ολα καλα???????

αντε να δουμε...

μην στεναχωριεσαι...

σου ευχομαι με το καλο ο γαμος η ωρα η καλη............και αμεσως εγκυουλα..........σε ευχαριστω με εδωσες δυναμη. τελικα μονο εδω στο σιτε μπορουμε να καταλαβουμε η μια την αλλη..

:P
Link to comment
Share on other sites

ivy μου, όπως τα λες είναι ...και γω όλο και κάτι εφευρίσκω σαν σύμπτωμα για να πάρω τα πάνω μου! Λέω στον εαυτό μου να μην απογοητεύεται και που ξέρεις? Εχω αρχίσει να παρατηρ'ω τόσο πολύ τον οργανισμό μου και τις αντιδράσεις του πριν την περίοδο, που βλέπω πράγματα που ποτέ δεν είχα παρατηρήσει...το στήθος μου πρήζεται λίγο πάντα πριν την περίοδο ...αλλά ποτέ μέχρι τώρα δεν το είχα συνειδητοποιήσει!!!

Καλη τύχη σε όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

Isidora, διάβασα την ιστορία σου και ταυτίστηκα μαζί σου. Ειδικά το ότι ξεκινήσαμε πρώτοι την προσπάθεια για μωρό κι ακόμα προσπαθούμε το καταλαβαίνω απόλυτα, γιατί το ίδιο πάθαμε κι εμείς. Είμαστε δυόμισι χρόνια παντρεμένοι. Αμέσως ξεκινήσαμε προσπάθεια για μωρό αλλά κάτι μικροβληματάκια υγείας που αντιμετώπιζα εγώ μάς έκαναν ανά διασήματα να σταματάμε τις προσπάθειες. Μέχρι που "δεν πάνε στο καλό όλα τα προβλήματα, εγώ ξεκινάω εντατικά προσπάθειες". Ξεκινήσμε λοιπόν και μετά από 6 μήνες έμεινα έγκυος. Δυστυχώς ήταν εξωμήτριο. Περιμέναμε να περάσουν άλλοι 3 μήνες μετά το χειρουργείο και ξαναξεκινήσαμε προσπάθειες. Ειμαστε στον 6ο μήνα κι ακόμα προσπαθούμε....Γύρω μου βλέπω έγκυες φίλες, φίλες που έχουν γεννήσει κι όλες αυτές στο γάμο μου ήταν ανύπαντρες. Κι εγώ έχω ακόμα άδεια αγκαλιά χωρίς να ξέρω αν θα τα καταφέρω ποτέ να τη γεμίσω. Η απογοήτευσή μου είναι μεγάλη, αλλά και τι να κάνουμε;Πώς γίνεται αν μην έχουμε άγχος και να λέμε τέλος;Πάντα στο υποσυνείδητό μου θα έχω τις γόνιμες μέρες. Δεν νομίζω να καταφέρω ποτέ να πω ειλικρινά "τέλος". Πάντα θα ελπίζω πως κάποια στιγμή ο Θεός θα ακούσει τις προσευχές μου και θα μου χαρίσει ένα γερό μωράκι. Αργά....ή γρήγορα. Ποιος ξέρει...

ξερεις κοριτσακι..ολα τα κοριτσια γραψαν ομορφα πραγματα για το θεμα,αλλα τα δικα σου λογια με αγγιξαν...αυτη η αδεια αγκαλια...ποσο σε νιωθω..θα συμπληρωσω κι εγω η τοση αγαπη που εχουμε κ κρυβουμε μεσα κ την φυλαμε να την δωσουμε στον μονακριβο θυσαυρο μας....αγαπη θελουμε να δωσουμε,οποτε ο καλος θεουλης θα μας ακουσει..θελω να σου πω κατι που δεν ξερω αν σε βοηθησει..θεωρω οτι ακομα κ αποτυχημενη,μια εγκυμοσυνη ειναι ενδειξη γονιμοτητας...μια ενδειξη που πολλες απο μας δεν εχουμε κ παμε στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα..και τα σημαδια μας λενε οτι θα ειναι δυσκολα τα πραγματα για μας..ολιγοασθενοσπερμια,ενδομητριωση..ξερω οτι μπροστα στον πονο που περασες οταν δεν προχωρησε η εγκυμοσυνη σου αυτα ακουγονται γελοια,αλλα προσπαθησε να βρεις τα θετικα μεσα απο κατι αρνητικο κ μην χανεις την πιστη σου..

Link to comment
Share on other sites

Kalimera koritsia!

 

Domnina sou eyxomai na petixeis me thn prwtn!Ola kala tha pane!!!

Ego twra exo 2 kala aygoulakia tha doume ti kai pote mporoume na kanoume kati me afta.Thn 13 mera tou kyklou piga sto giatro kai h mhtra mou eixe 4,8 paxos mono.

Proth fora sthn zwn mou etsi....o giatros me parakoulouthei edo kai 5-6 xronia kai eipe oti apo thn 10n mera eixa panta 8 kai pano....os kai afto egine.... lei oti den einai apo ta farmaka pou pira gia thn eksosomatiki.H etyxe etsi twra h einai agxos...

palli aftos o AGXOS!!! Esis ti lete?

Opos sas eipa h eksosomatiki mou den petixe epeidi den kratise h mhtra ta emvrya...

kai twra afto...exoune arxisei na mou mpoune oxi kai toso kales skepseis sto myalo mou....

Link to comment
Share on other sites

Renatoula mou καλημέρα!!

 

Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου για τα καλά σου λόγια... και είμαι σίγουρη πως με τη θετική σκέψη όλων των κοριτσιών από εδώ όλα καλά θα πάνε..

 

Και σε σένα μπορεί αυτός ο μήνας να μην ήταν ο τυχερός σου.. αλλά κάθε εμπόδιο για καλό... γι' αυτό όταν όλες οι συνθήκες είναι ευνοϊκές θα σου βάλουν τα εμβρυάκια σου και θα κάτσουν για εννιά μήνες στην κοιλίτσα σου, να'σαι σίγουρη!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. μολις πριν λιγη ωρα εκανα εγγραφη.θα σας πω αυτο που συμβαινει σε εμενα. ειμαι 26 ετων παντρευτηκα τον Ιουνη του 2008 και απο τοτε κανουμε με τον αντρα μου προσπαθειες για παιδακι. η τελευταια μου περιοδος ηταν στισ 14 Ιανουαριου και απο τοτε δεν μου εχει ερθει περιοδος, εχω πονακια στην κοιλια χαμηλα, στην μεση, ποναει το στηθος μου και οι ρωγες μου. χθες το βραδυ δεν αντεξα και εκανα τεστ το οποιο ηταν αρνητικο. τι με συμβουλευετε να κανω? να περιμενω καποιες μερες ακομα και να κανω παλι τεστ η να επισκεφτω τον γυναικολογο μου αμεσα?περιμενω την τη απαντηση σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. μολις πριν λιγη ωρα εκανα εγγραφη.θα σας πω αυτο που συμβαινει σε εμενα. ειμαι 26 ετων παντρευτηκα τον Ιουνη του 2008 και απο τοτε κανουμε με τον αντρα μου προσπαθειες για παιδακι. η τελευταια μου περιοδος ηταν στισ 14 Ιανουαριου και απο τοτε δεν μου εχει ερθει περιοδος, εχω πονακια στην κοιλια χαμηλα, στην μεση, ποναει το στηθος μου και οι ρωγες μου. χθες το βραδυ δεν αντεξα και εκανα τεστ το οποιο ηταν αρνητικο. τι με συμβουλευετε να κανω? να περιμενω καποιες μερες ακομα και να κανω παλι τεστ η να επισκεφτω τον γυναικολογο μου αμεσα?περιμενω την τη απαντηση σας ευχαριστω!

 

Καλως όρισες, Chris! Εύχομαι αυτό το σάιτ που έφερε γούρι σε πολλά κορίτσια να φέρει και σε σένα!

Επειδή έχεις αρκετές μέρες καθυστέρηση, κατα τη γνώμη μου, κάνε μια β' χοριακή και αφού αποκλείσεις το ενδεχόμενο της εγκυμοσύνης, επισκέψου τον γυναικολόγο σου! Καλυτερα να ξέρεις τι συμβαίνει!:roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα...ήΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΉΣΩ ΚΑΤΆ ΠΌΣΟ ΥΠΆΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΌΤΗΤΑ ΕΓΓΥΜΟΣΎΝΗς 5 ΜΈΡΕς ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΊΟΔΟ.Σήμερα σαν να μου ήρθε λίγο αίμα αλλά τώρα σχεδόν τπτ και αισθάνομαι πολύ περίεργα σαν να μην έχω περίοδο.Η ροή είναι πολύ μικρή.Υπάρχει τέτοια πιθανότητα??:roll:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...