Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

βιταμινούλες είναι και το felicine ειναι φολικό οξυ το οποίο βοηθάει στην απορρόφηση του σιδήρου, δεν ειναι κάτι κακό και γενικά λένε πως η καλή διατροφή και των 2, η αποχή από το αλκόολ ότι βοηθάει στη σύλληψη... υπάρχουν διάφορα τέτοια site τα οποία τη περίοδο που περίμενα πως και πως τα είχα επισκεφθεί όλα!!!! Αλλά όπως είπα όταν ήρεμησα τότε ήρθε ο γιόκας μου :)

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Λέω να τα ξεκινήσω από αύριο. Αποφεύγω να μπαίνω σε τέτοια site γιατί νομίζω πως το μόνο αποτέλεσμα που παίρνω είναι να αγχώνομαι...

H5Gn.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! αλλά τζίφος....η περίοδος βέβαια άφαντη. Τι να πω...δοκιμασίες...Αλλά κάτω δε το βάζουμε!!!!!Βουρρρρρρρρρ τον επόμενο μήνα!!!

 

Κάτια μην στενοχωριέσαι. Μόλις ηρεμήσεις θα σου έρθει και η περίοδος. Κι όταν τελειώσει, βουρρρρρρ!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

H5Gn.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! αλλά τζίφος....η περίοδος βέβαια άφαντη. Τι να πω...δοκιμασίες...Αλλά κάτω δε το βάζουμε!!!!!Βουρρρρρρρρρ τον επόμενο μήνα!!!

Εννοείται αυτό καλή μου!!!! Κι όταν έρθει με το καλό το μπεμπέ σε όλες μας θα τα θυμόμαστε αυτά και θα γελάμε...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! αλλά τζίφος....η περίοδος βέβαια άφαντη. Τι να πω...δοκιμασίες...Αλλά κάτω δε το βάζουμε!!!!!Βουρρρρρρρρρ τον επόμενο μήνα!!!

 

 

Mην απελπίζεσαι, δεν το ξέρεις, δοκίμασε να ξανακάνεις μία χοριακή ακόμα αν δεν σου έχει έρθει η περιοδος μέσα στην εβδομάδα!

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια!!!!!! τι κανετε?? κανενα νεο? μεγαλωνει καμιας η κοιλιτσα???:P:p:p

 

 

Καλημέρα Νικολια! Δυστυχώς με έχει πάρει από κάτω σήμερα. ΜΟυ έχειμπεί στο μυαλό ότι ούτε αυτόν τον μηνα θα τα καταφέρουμε! Περιμένω περίοδο την άλλη εβδομάδα αλλά είμαι ήδη απογοητευμένη. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νικολια! Δυστυχώς με έχει πάρει από κάτω σήμερα. ΜΟυ έχειμπεί στο μυαλό ότι ούτε αυτόν τον μηνα θα τα καταφέρουμε! Περιμένω περίοδο την άλλη εβδομάδα αλλά είμαι ήδη απογοητευμένη. :cry:

 

Μην απογοητευεσαι καλη μου γτ δε θα καταφερεισ τιποτα μην νομιζεισ κ εγω στη ιδια μοιρα με εσενα κ πολλεσ αλλες κοπελεσ ειμαι μην σταματας να ελπιζεις κοριτσακι μου ε και να μην εισαι τον επομενο μηνα απο οτι εχω καταλαβει για να μεινουμε εγκυεσ πρεπει να ειμαστε χαλαρεσ χωρισ αγχοσ κ προβληματα καθαρο μυαλο ας απολαυσουμε λοιπον το σεξ κ οταν ειναι να ερθει το σπορακι εχει καλως αν δε ερθει τον αλλο μηνα..Απορω με τον ευατο μου ωρεσ ωρεσ αναρωτιεμαι εγω ειμαι αυτη? που τα λεει αυτα?? ευτυχωσ τα κοριτσια εδω με εχουν ηρεμησει παρα πολυ κ με εχουν κανει να ειμαι πολυ αισιοδοξη με το θεμα τησ εγκυμοσυνηςς!!πρεπει κ εσυ να φανεισ δυνατη!! βγαλε τα ολα απτο μυαλο σου μην τα σκεφτεσαι το μονο που θα καταφερεισ ειναι μονιμωσ να απογοητευεσαι!!! κ εγω μια απο τα ιδια ειμαι μην νομιζεις στη αρχη σε χειροτερη μοιρα ρωτα τησκοπελεσ να δεισ τι τουσ εγραφα δε ξεκολουσα απο τον υπολογιστη!!! τωρα το χω παρει πιο χαλαρα κανε κ εσυ το ιδιο θα νωσεισ υπεροχα ακουσε με αν θελεισ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο αντρας μου χθες μου ειπε μα γιατι δε μενεισ εγκυοσ αγαπη μου??? κ τι περιμενενα του απαντησω που ημουν πρωτη ημερα περιοδου μεσ στα νευρα τησ περιοδου κ ειχα κ την απογοητευση οτι δε υπαρχει σπορακι.... κ εμενα με πιανει ωρεσ ωρεσ να κλαιω κ να αναρωτιεμαι κ εγω γτ δε μενω εγκυος αλλα απαντηση απο πουθενα τι να πω ελπιζω τον αλλο μηνα να εχουμε ολεσ μεγαλεσ κοιλιτσες κ γεματες με σπορακια!!!:(:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο αντρας μου χθες μου ειπε μα γιατι δε μενεισ εγκυοσ αγαπη μου??? κ τι περιμενενα του απαντησω που ημουν πρωτη ημερα περιοδου μεσ στα νευρα τησ περιοδου κ ειχα κ την απογοητευση οτι δε υπαρχει σπορακι.... κ εμενα με πιανει ωρεσ ωρεσ να κλαιω κ να αναρωτιεμαι κ εγω γτ δε μενω εγκυος αλλα απαντηση απο πουθενα τι να πω ελπιζω τον αλλο μηνα να εχουμε ολεσ μεγαλεσ κοιλιτσες κ γεματες με σπορακια!!!:(:P:p:p

 

Το καλό με τον δικό μου άντρα είναι οτι δεν ρωτάει ποτε... το περίεργο είναι οτι και αυτός πριν τρεις μερες με είδε εγκυο στον ύπνο του κι εγω με είδα έγκυο και μαλιστα στους τελευταίους μήνες. Δεν ξέρω τι να πω....Και όλο γύρω μου ακούω για τυχαίες εγκυμοσύνες! Ισχύει βρε παιδιά αυτό το τυχαίο??????? Βέβαια να μην μιλάω καθόλου γιατί εμείς προσπαθούμε επτά μήνες τώρα! Μια φίλη μου προσπαθεί τα τελευταία 4 χρόνια! Ευχομαι συντομα να έχουμε αυτό που επιθυμούμε!

Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητευεσαι καλη μου γτ δε θα καταφερεισ τιποτα μην νομιζεισ κ εγω στη ιδια μοιρα με εσενα κ πολλεσ αλλες κοπελεσ ειμαι μην σταματας να ελπιζεις κοριτσακι μου ε και να μην εισαι τον επομενο μηνα απο οτι εχω καταλαβει για να μεινουμε εγκυεσ πρεπει να ειμαστε χαλαρεσ χωρισ αγχοσ κ προβληματα καθαρο μυαλο ας απολαυσουμε λοιπον το σεξ κ οταν ειναι να ερθει το σπορακι εχει καλως αν δε ερθει τον αλλο μηνα..Απορω με τον ευατο μου ωρεσ ωρεσ αναρωτιεμαι εγω ειμαι αυτη? που τα λεει αυτα?? ευτυχωσ τα κοριτσια εδω με εχουν ηρεμησει παρα πολυ κ με εχουν κανει να ειμαι πολυ αισιοδοξη με το θεμα τησ εγκυμοσυνηςς!!πρεπει κ εσυ να φανεισ δυνατη!! βγαλε τα ολα απτο μυαλο σου μην τα σκεφτεσαι το μονο που θα καταφερεισ ειναι μονιμωσ να απογοητευεσαι!!! κ εγω μια απο τα ιδια ειμαι μην νομιζεις στη αρχη σε χειροτερη μοιρα ρωτα τησκοπελεσ να δεισ τι τουσ εγραφα δε ξεκολουσα απο τον υπολογιστη!!! τωρα το χω παρει πιο χαλαρα κανε κ εσυ το ιδιο θα νωσεισ υπεροχα ακουσε με αν θελεισ

 

Έχεις απόλυτο δίκαιο Νικολια.Κα χρειάζεται να το λέμε στους άλλους μπας και το πιστέψουμε κι εμείς. Δε θα ξεχάσω τους5-6πρώτους μήνες προσπαθειών...ΤΟΟΟ άγχος. Τώρα κατα τη διάρκεια του κύκλου χαλαρώνουμε. Φυσικά τις τελευταίες μέρες η αγωνία ξαναγυρνάει...Να ρωτήσω βρε κορίτσια αν και δε θελω να ελπίζω..Υπάρχει περίπτωση 12μερες από πιθανή σύλληψη να μην έδειξε η χοριακή? ειχα ωορρηξία 21-22η μερα του κύκλου που φυσιολογικα ειναι 29ημερών. Εχει τύχει σε καμία(από τις μανούλες φυσικά!) :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το καλό με τον δικό μου άντρα είναι οτι δεν ρωτάει ποτε... το περίεργο είναι οτι και αυτός πριν τρεις μερες με είδε εγκυο στον ύπνο του κι εγω με είδα έγκυο και μαλιστα στους τελευταίους μήνες. Δεν ξέρω τι να πω....Και όλο γύρω μου ακούω για τυχαίες εγκυμοσύνες! Ισχύει βρε παιδιά αυτό το τυχαίο??????? Βέβαια να μην μιλάω καθόλου γιατί εμείς προσπαθούμε επτά μήνες τώρα! Μια φίλη μου προσπαθεί τα τελευταία 4 χρόνια! Ευχομαι συντομα να έχουμε αυτό που επιθυμούμε!

 

Δεν πιστευω σε αυτα τα τυχαια?? ΠΩΣ δηλαδη ενα πρωι ξυπνησε ο θεοσ κ ειπε ασ τουσ στειλω 2σπορακια ????? μια φιλη μου εχει 4 παιδακια κ λεει οτι ολα τησ ετυχαν εαν δε ολοκληρωσει ο αντρασ μεσα πωσ γινετε να τησ ετυχαν γερα να ναι ολονων τα παιδακια αλλα οχι οτι τυχαινουν κιολας...:P Γιαυτο λοιπον καλη μου μπορει αυτο το ονειρο να προμυνηει εγκυμοσυνη. ποτε δε ξερεισ μην χανεισ τησ ελπιδεσ σου για ολους εχει ο θεουλης για εμας δε θα εχει

?? μην αγχωνεσαι κ ταλαιπωρεις τον ευατο σου!!! ευχομαι λοιπον να μην σου ερθει η ακατανομαστη για 9 μηνεσ κ να εχεισ ενα υπεροχο υγειεσ πανεμορφο σπορακι στην κοιλιτσα σου!!!!!!! επισησ το ιδιο ευχομαι κ για μενα εμεισ με τον αντρα μου ειναι ο δευτεροσ μηνασ ακαρπον προσπαθειων ελπιζω στον επομενο τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με τον δικό μου άντρα είναι οτι δεν ρωτάει ποτε... το περίεργο είναι οτι και αυτός πριν τρεις μερες με είδε εγκυο στον ύπνο του κι εγω με είδα έγκυο και μαλιστα στους τελευταίους μήνες. Δεν ξέρω τι να πω....Και όλο γύρω μου ακούω για τυχαίες εγκυμοσύνες! Ισχύει βρε παιδιά αυτό το τυχαίο??????? Βέβαια να μην μιλάω καθόλου γιατί εμείς προσπαθούμε επτά μήνες τώρα! Μια φίλη μου προσπαθεί τα τελευταία 4 χρόνια! Ευχομαι συντομα να έχουμε αυτό που επιθυμούμε!

 

 

Η κουμπάρα μου έκανε 10 χρόνια. Και εμεινε εγκυος φυσιολογικά. Και ένα χρόνο μετά στο 2ο. Σήμερα εχει δύο υπέροχα αγοράκια. Ο αντρας της είχε πάει κάποτε στο Αγιο Όρος να μιλησει σε έναν γέροντα.Και ο γέροντας του απάντησε:Τι θες εσύ εδω?Μια χαρα παιδιά θα κάνετε.Πίστη λοιπόν και υπομονή!!!Ειμαι σίγουρη οτι σε πολύ πιο σύντομα όλες θα χαιρόμαστε την εγκυμοσύνη μας!

Link to comment
Share on other sites

Η κουμπάρα μου έκανε 10 χρόνια. Και εμεινε εγκυος φυσιολογικά. Και ένα χρόνο μετά στο 2ο. Σήμερα εχει δύο υπέροχα αγοράκια. Ο αντρας της είχε πάει κάποτε στο Αγιο Όρος να μιλησει σε έναν γέροντα.Και ο γέροντας του απάντησε:Τι θες εσύ εδω?Μια χαρα παιδιά θα κάνετε.Πίστη λοιπόν και υπομονή!!!Ειμαι σίγουρη οτι σε πολύ πιο σύντομα όλες θα χαιρόμαστε την εγκυμοσύνη μας!

 

Καλημερα Κατια μου!!!!!ετσι ειναι να δειτε που μια μερα ολες θα ειμαστε με μεγαλεσ κοιλιτσες κ θα γελαμε με αυτα που γραφουμε τωρα Κατια μην μου βαζεις ιδεεσ κ στειλω τον αντρα μου στο Αγιο ορος να δει τον Γεροντα .....

Link to comment
Share on other sites

Η κουμπάρα μου έκανε 10 χρόνια. Και εμεινε εγκυος φυσιολογικά. Και ένα χρόνο μετά στο 2ο. Σήμερα εχει δύο υπέροχα αγοράκια. Ο αντρας της είχε πάει κάποτε στο Αγιο Όρος να μιλησει σε έναν γέροντα.Και ο γέροντας του απάντησε:Τι θες εσύ εδω?Μια χαρα παιδιά θα κάνετε.Πίστη λοιπόν και υπομονή!!!Ειμαι σίγουρη οτι σε πολύ πιο σύντομα όλες θα χαιρόμαστε την εγκυμοσύνη μας!

 

 

Μια γνωστή μου υποτίθεται ότι τυχαία έμεινε εγκυος και μάλιστα ότι το ανακάλυψε όταν ήταν πέντε μηνών. Εχω ακούσει τα τραγικά τελευταία και δεν ξέρω τι να πιστεψω πια. Εχω αρχίσει και πιστεύω ότι όσες λενε ότι έμειναν εγκυες με την πρώτη φορά μάλλον το πάλευαν καιρο και δεν το παραδέχονταν. Και η μανα μου λεει αμέσως αλλα υπολογίζοντας την ημέρα που παντρεύτηκε μέχρι την στιγμή που έμεινε εγκυος είχαν περάσει 7-9 μήνες!!!! Χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκαιο Νικολια.Κα χρειάζεται να το λέμε στους άλλους μπας και το πιστέψουμε κι εμείς. Δε θα ξεχάσω τους5-6πρώτους μήνες προσπαθειών...ΤΟΟΟ άγχος. Τώρα κατα τη διάρκεια του κύκλου χαλαρώνουμε. Φυσικά τις τελευταίες μέρες η αγωνία ξαναγυρνάει...Να ρωτήσω βρε κορίτσια αν και δε θελω να ελπίζω..Υπάρχει περίπτωση 12μερες από πιθανή σύλληψη να μην έδειξε η χοριακή? ειχα ωορρηξία 21-22η μερα του κύκλου που φυσιολογικα ειναι 29ημερών. Εχει τύχει σε καμία(από τις μανούλες φυσικά!) :confused::confused:

 

ΑΠΟ τα λιγα που ξερω μπορει να ειχεσ καθυστερημενη συληψη κ να μην εδειξε αν δε αδιαθετησεις σε μια εβδομα θα σου προτεινα να την ξανα επαναλαβεις!!!! που ξερεις? βεβαια δε πιστευω σε αυτο ππου λεω γτ εγω για κακη μου τυχη ειχα πεσει σε μια κακιασμενη μικροβιολογο η οποια εμαθα οτι δε εχει παιδακια κ οταν πηγαινα για χοριακη με μια ειρωνεια μου ελεγε λυπαμαι κοριτσι μου δε εισαι εγκυοσ ουτε αυτο το μηνα για τον δευτερο μηνα προσπαθειων... πλακα πλα τωρα παω για τον τριτο δε παω καλα στο τελοσ θα οερασει χρονοσ κ δε θα χω παρι χαμπαρι...... δε ξερω αν σε βοηθησα...Α κατι που ΞΕΧΑΣΑ να σου πω μια φιλη μου ειχε καθυστερημενη συλληψη 15 μερες κ ουτε το τεστ εδειξε ουτε η χοριακη τησ δε ξερω αν προκειτε για σπανια περιπτωσει τωρα εχει μια κορη 3 μηνων κουκλαρα!!!! ευχομαι κ σε σενα λοιπον ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!! Κ ΕΝΑ ΥΓΕΙΕΣ ΣΠΟΡΑΚΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΜΕΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΥΤΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Η ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ Η ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ....ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ......ΠΩΣ ΘΑ ΘΥΜΗΘΩ:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Όταν ακούω για αυτά τα "τυχαία" πολύ εκνευρίζομαι. Είδα μια γνωστή μου τις προάλλες και ήταν έγκυος στο τέταρτο. Και τι γυρνάει και μου λέει? "Πραγματικά δεν ξέρω πως έγινε!" Τι να της πεις τότε? Γερό να είναι το παιδάκι και να έχει μια τέλεια εγκυμοσύνη, αλλά μην παίζει και με τα νεύρα μας! Μετά από 4 παιδιά, δεν ξέρει πως έγινε!!!Όσο γι'αυτές που μένουν έγκυες με την πρώτη...τι να πω...Κάποιες γυναίκες είναι ευλογημένες από το Θεό...Για κάποιες άλλες χρειάζεται λίγη περισσότερη προσπάθεια...Δεν πρέπει όμως καμία να απελπίζεται...Κάποια στιγμή όλες θα έχουμε ένα μωράκι στην αγκαλιά και θα γελάμε με τις σκέψεις που κάνουμε τώρα... :-) :-) :-) :-)

H5Gn.png
Link to comment
Share on other sites

Μια γνωστή μου υποτίθεται ότι τυχαία έμεινε εγκυος και μάλιστα ότι το ανακάλυψε όταν ήταν πέντε μηνών. Εχω ακούσει τα τραγικά τελευταία και δεν ξέρω τι να πιστεψω πια. Εχω αρχίσει και πιστεύω ότι όσες λενε ότι έμειναν εγκυες με την πρώτη φορά μάλλον το πάλευαν καιρο και δεν το παραδέχονταν. Και η μανα μου λεει αμέσως αλλα υπολογίζοντας την ημέρα που παντρεύτηκε μέχρι την στιγμή που έμεινε εγκυος είχαν περάσει 7-9 μήνες!!!! Χαχαχαχαχα

 

Ρανια μου σιγουρα ετσι θα ειναι γτ κ εμμενα η μητερα μου μετα απο ενα χρονο εμεινε εγκυοσ στη αδερφη μου κ δε ειχε κανενα προβλημα ουτε εκεινη ουτε ο πατερασ μου αλλωστε φανηκε αφου μασ εκαναν κ 4 ζωη να χουμε Παναγια μου τι αν πω αλλο ευχομαι τον επομενο μηνα να εχουμε υπεροχα νεα ολεσ μας!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΜΕΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΥΤΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Η ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ Η ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ....ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ......ΠΩΣ ΘΑ ΘΥΜΗΘΩ:confused::confused::confused:

 

σημασια έχει μόνο το αποτέλεσμα! Τα υπόλοιπα περισσεύουν!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Όταν ακούω για αυτά τα "τυχαία" πολύ εκνευρίζομαι. Είδα μια γνωστή μου τις προάλλες και ήταν έγκυος στο τέταρτο. Και τι γυρνάει και μου λέει? "Πραγματικά δεν ξέρω πως έγινε!" Τι να της πεις τότε? Γερό να είναι το παιδάκι και να έχει μια τέλεια εγκυμοσύνη, αλλά μην παίζει και με τα νεύρα μας! Μετά από 4 παιδιά, δεν ξέρει πως έγινε!!!Όσο γι'αυτές που μένουν έγκυες με την πρώτη...τι να πω...Κάποιες γυναίκες είναι ευλογημένες από το Θεό...Για κάποιες άλλες χρειάζεται λίγη περισσότερη προσπάθεια...Δεν πρέπει όμως καμία να απελπίζεται...Κάποια στιγμή όλες θα έχουμε ένα μωράκι στην αγκαλιά και θα γελάμε με τις σκέψεις που κάνουμε τώρα... :-) :-) :-) :-)

 

Εγω όσες ξέρω που λένε με την πρώτη, συνήθως το κάνουν μόνο για τον χαβαλέ του σεξ και όχι επειδή θέλουν παιδί. Βεβαια αυτό που λέω δεν είανι ο κανόνας αλλά εγώ 4 τέτοιες περιπτώσεις ξέρω και ξέρω ότι ήταν με τον σύντροφο 2-3 μήνες και έμειναν εγκυες!!!!!! Και μετά το έπαιζαν και δύσκολες για το θέμα του γάμου! Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Όταν ακούω για αυτά τα "τυχαία" πολύ εκνευρίζομαι. Είδα μια γνωστή μου τις προάλλες και ήταν έγκυος στο τέταρτο. Και τι γυρνάει και μου λέει? "Πραγματικά δεν ξέρω πως έγινε!" Τι να της πεις τότε? Γερό να είναι το παιδάκι και να έχει μια τέλεια εγκυμοσύνη, αλλά μην παίζει και με τα νεύρα μας! Μετά από 4 παιδιά, δεν ξέρει πως έγινε!!!Όσο γι'αυτές που μένουν έγκυες με την πρώτη...τι να πω...Κάποιες γυναίκες είναι ευλογημένες από το Θεό...Για κάποιες άλλες χρειάζεται λίγη περισσότερη προσπάθεια...Δεν πρέπει όμως καμία να απελπίζεται...Κάποια στιγμή όλες θα έχουμε ένα μωράκι στην αγκαλιά και θα γελάμε με τις σκέψεις που κάνουμε τώρα... :-) :-) :-) :-)

 

Καλημερααα Αννα μου εγω να δεισ πωσ εκνευριζομαι!!!!!! αλλοι προσπαθουν μηνεσ κ εκεινης τησ ετυχαν ολα χαχα ζησαμε να το ακουσουμε κ αυτο ΕΛΕΟΣ ουτε εγω πιστευω στησ γυναικεσ πουν λενε οτι επιασαν με την πρωτη 2 3 μηνεσ προσπαθειασ θα εκαναν δε μπορει εμενα πολλεσ φορεσ με περνει απο κατω κ λεω ο θεοσ δε θελει να μου το στειλει με τιμωρει γι τησ αμαρτιεσ που εχω κανει.....επισησ εχω παρατηρησει πολλεσ ξενεσ εγκυες κ γενικα παντου μεγαλεσ κοιλιτσεσ κεγω ακομα τιποτααα:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω όσες ξέρω που λένε με την πρώτη, συνήθως το κάνουν μόνο για τον χαβαλέ του σεξ και όχι επειδή θέλουν παιδί. Βεβαια αυτό που λέω δεν είανι ο κανόνας αλλά εγώ 4 τέτοιες περιπτώσεις ξέρω και ξέρω ότι ήταν με τον σύντροφο 2-3 μήνες και έμειναν εγκυες!!!!!! Και μετά το έπαιζαν και δύσκολες για το θέμα του γάμου! Τι να πω!

 

Δεν θέλω καν να τις σκέφτομαι αυτές τις περιπτώσεις.Έμειναν έγκυος απλά για το χαβαλέ και οι μισές μετά αναρωτιούνται αν θα το κρατήσουν ή όχι... :mad:

H5Gn.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω καν να τις σκέφτομαι αυτές τις περιπτώσεις.Έμειναν έγκυος απλά για το χαβαλέ και οι μισές μετά αναρωτιούνται αν θα το κρατήσουν ή όχι... :mad:

 

Το ξέρω οτι ακούγομαι σκληρή. Μακάρι όλα τα παιδάκια του κόσμου να έχουν σωστούς γονείς!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Λέω να τα ξεκινήσω από αύριο. Αποφεύγω να μπαίνω σε τέτοια site γιατί νομίζω πως το μόνο αποτέλεσμα που παίρνω είναι να αγχώνομαι...

 

καλά κάνεις και εγώ όταν σταματησα να μπαίνω έμεινα έγκυος χαχαχαχα:lol:

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το καλό με τον δικό μου άντρα είναι οτι δεν ρωτάει ποτε... το περίεργο είναι οτι και αυτός πριν τρεις μερες με είδε εγκυο στον ύπνο του κι εγω με είδα έγκυο και μαλιστα στους τελευταίους μήνες. Δεν ξέρω τι να πω....Και όλο γύρω μου ακούω για τυχαίες εγκυμοσύνες! Ισχύει βρε παιδιά αυτό το τυχαίο??????? Βέβαια να μην μιλάω καθόλου γιατί εμείς προσπαθούμε επτά μήνες τώρα! Μια φίλη μου προσπαθεί τα τελευταία 4 χρόνια! Ευχομαι συντομα να έχουμε αυτό που επιθυμούμε!

 

Δε ξέρω πως βγαίνουν τα δικά σας όνειρα αλλά εγώ οποτε έβλεπα τον εαυτό μου έγκυο είναι στεναχώρια γιατί κουβαλάς βάρος... από την άλλη μπορεί να είναι ψυχολογικά από την έντονη επιθυμία να κάνετε παιδάκι και βγαίνει το υποσυνείδητο....

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...