Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Κορίτσια συγνωμη για την καθυστερημένη απάντηση!Λοιπον,τη λαπαροσκοπηση μου την έκανε ο γιατρός γιατι θεωρούσε οτι μια υγιής γυναίκα 31-32 χρόνων με άριστα εμβρυα δεν ειναι δυνατό να μην μένει εγκυος με εξωσωματικη.Συμπτωματα δεν είχα πέρα απο έντονους πόνους περιοδου την πρώτη μερα που με ισχυρά παυσιπονα συνήθως περνούσαν.Βρεθηκε ελαφριά εώς μέτρια ενδομητριωση,μου αφαίρεσε το κομμάτι που μπορούσε,τα αλλα ομως ηταν πολυ μικρά κ διάσπαρτα οπότε μονο με τη διακοπή περιοδου και την έλλειψη των ορμονών θα υποχωρουσαν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΜΠΙΟΣ θέλω να σου πω οτι θα γίνεις σίγουρα μανουλα,να το πιστεύεις κ να είσαι αισιόδοξη!εγω μονο οταν κατάφερα να μπω σε αυτήν την ψυχολογία πέτυχα αυτο που ηθελα!πιστευω πως έπαιξε μεγάλο ρολο η διακοπή περιοδου γιατι μετα ειναι σαν να κανεις restart,αλλα κ βιταμίνες που πήρε ο άντρας μου και σίγουρα η αλλαγή της σκέψης και της ψυχολογίας μου!Η ζωη ειναι ωραία απο πολλές απόψεις ειδικά οταν ειναι μπροστά μας διακοπές!Θα γίνει το θαύμα,ως τότε να χαίρεσαι την καθε στιγμή της ζωής,δεν ειναι ευκολο το ξερω απο πρωτο χέρι,αλλα γινεται!

Ευχαριστω ολα τα γλυκα κοριτσια για τισ ευχεσ!Το μπεμπεδακι μου κ εγω στέλνουμε ολη τη θετική μας ενέργεια!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πόσες πολλές είμαστε τελικά!!!!!!!Δεν προλαβαίνω να διαβάζω ιστορίες!!Εμείς πάντως διακόψαμε το θηλασμό από τις 15-6-13 και ο γιατρος μου ειχε πει οτι για να μείνω έγκυος πρέπει να περάσει 3 μήνες από τη διακοπή του θηλασμού για να συνέλθει ο οργανισμός.Πάντως σκέφτομαι αφού οι δικές μου εξετάσεις είναι καλές να πάρουμε ενα ανδρικο τεστ γονιμότητας σπιτιού hometest έτσι για να έχουμε και μια εικόνα για το σύζυγο!Έχει χρησιμοποιήσει καμία σας?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΠΙΟΣ θέλω να σου πω οτι θα γίνεις σίγουρα μανουλα,να το πιστεύεις κ να είσαι αισιόδοξη!εγω μονο οταν κατάφερα να μπω σε αυτήν την ψυχολογία πέτυχα αυτο που ηθελα!πιστευω πως έπαιξε μεγάλο ρολο η διακοπή περιοδου γιατι μετα ειναι σαν να κανεις restart,αλλα κ βιταμίνες που πήρε ο άντρας μου και σίγουρα η αλλαγή της σκέψης και της ψυχολογίας μου!Η ζωη ειναι ωραία απο πολλές απόψεις ειδικά οταν ειναι μπροστά μας διακοπές!Θα γίνει το θαύμα,ως τότε να χαίρεσαι την καθε στιγμή της ζωής,δεν ειναι ευκολο το ξερω απο πρωτο χέρι,αλλα γινεται!

Ευχαριστω ολα τα γλυκα κοριτσια για τισ ευχεσ!Το μπεμπεδακι μου κ εγω στέλνουμε ολη τη θετική μας ενέργεια!:lol:

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου.Και σύντομα να κρατας 2 στην αγκαλιά σου.Ποιές βιταμίνες πήρε ο αντρας σου?Και εμεις το ψάχνουμε τωρα αυτό

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για την ενδομητρίωση είχε κάνει καμιά σας την εξέταση CA125? Τι τιμή είχατε?

Νανικ θέλεις να μας πεις και ποιο ήταν το τραγικό λάθος του πρώτου γιατρού σου στη σπερματέγχυση? Εγώ έχω κάνει 5...

Το σπέρμα σας ήταν καλό σε νούμερα πέρα από το μικρόβιο?

Σ'ευχαριστώ πολύ!

Dw9Ap2.pngUbgpp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

LAURA

Την έχω κάνει την εξέταση, πήρα 21,5. Κατά το γιατρό μου δεν υφίσταται λόγος ενδομητρίωσης, αν και ο μόνος τρόπος για να διαπιστωθεί σίγουρα είναι η λαπαροσκόπηση. Μου λέει όμως: δε σε βάζω χειρουργείο χωρίς καμία ένδειξη!!

Κατά τον Πάντο (το γνωστό) σύμφωνα με μια φίλη που την παρακολουθεί (αν μου τα μεταφέρει και σωστά) πρέπει, για να μην έχεις ενδομητρίωση, ο δείκτης να είναι κάτω από 10. Βγάλε τώρα συμπέρασμα!

Επίσης ο Πάντος της είχε πει ότι η εξωσωματική δεν επηρεάζεται από την ενδομητρίωση. Είμαι και εγω πολύ μπερδεμένη με το θέμα ενδομητρίωση!

Link to comment
Share on other sites

laura36 το τραγικό λάθος του πρώτου γιατρού ηταν οτι για μια απλή σπερματεγχυση που χρειάζονται 2-3 ωαρια,με έβαλε να κανω ενέσεις,είχα πάνω απο 10 ωαρια,τα οποία φυσικά πήγαν χαμένα,ασε που υπήρχε η πιθανότητα με τόσα ωαρια για πολυδιμη κυηση,οπότε πιθανότητα να πάμε για κάτι καλο κ να δημιουργήσουμε τελικα μεγαλύτερο πρόβλημα!Απλα δεν ηταν ειδικός ο άνθρωπος στην υπογονιμοτητα κ τις μεθόδους υποβοηθουμενης αναπαραγωγής.Ο τωρινος γιατρός μου (τον λατρευω) μου είπε τότε οτι αυτο που εγινε στην πρώτη σπερματεγχυση ειναι σαν να θες να ανατιναξεις βάρκα κ να χρησιμοποιείς πυρηνικά όπλα!Σωστος νομίζω....

Επίσης θέλω να πω πως κ η δική μου ενδομητριωση δεν φαινόταν πουθενα πέρα απο τους πόνους περιοδου.Ειμαι σίγουρη πως τουλαχιστον στη δική μου περίπτωση έπαιζε πολυ σημαντικό ρόλο.Σκεφτειτε μια μήτρα κ μια πυελο γενικά ερεθισμενη,κόκκινη κ οχι ροζ όπως είπε ο γιατρός οτι ειναι κανονικά,πώς μπορει να ειναι προσφορη για εγκυμοσυνη;

Ο άντρας μου είχε πολυ καλα νούμερα στο σπερμα,πέρα απο τη μορφολογια,την οποία επηρέασε το μικρόβιο.Τη μορφολογια τη βελτίωσε πολυ με βιταμίνες (advanced antioxidant formula και eviol) οπότε μετα το σπερμα ηταν άψογο.Παντως νομίζω πως ανάλογα με το που ειναι το πρόβλημα στο σπερμα παίρνεις κ διαφορετικές βιταμίνες,οπότε καλο ειναι να ρωτάμε ειδικό.

Ελπίζω να βοήθησα και να μην σας μπερδευω!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΝΙΚ

 

εχεις δικιο για τη ψυχολογια. και εμενα με βοηθαει ο γιατρος που εχω τωρα.ειμαι καλα ψυχολογικα τωρα...και εμενα ο αντρας μου παιρνει eviol και permen γιατι ειχε θεμα με τη κινητικοτητα αλλα παει πολυ καλα...ελπιζω ολα να πανε καλα και απο οκτωβρη να μεινω εγκυος

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΝΙΚ

 

εχεις δικιο για τη ψυχολογια. και εμενα με βοηθαει ο γιατρος που εχω τωρα.ειμαι καλα ψυχολογικα τωρα...και εμενα ο αντρας μου παιρνει eviol και permen γιατι ειχε θεμα με τη κινητικοτητα αλλα παει πολυ καλα...ελπιζω ολα να πανε καλα και απο οκτωβρη να μεινω εγκυος

LAURA ΕΓΩ κανω ca125 καθε μηνα για να δουμε αν κατεβαινει και απο 58 που ειχα τον απριλιο εχει παει 46 τωρα,οποτε με βοηθησε η ενεση και τωρα συνεχιζω 3 μηνες με χαπια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκανα την elityran που ισχυει 3 μηνες .....και τωρα παιρνω χαπια visanet για 3 μηνες....μπορεις να κανεις και την arvekap την ενεση... το ιδιο με την elityran ειναι....εχεις και εσυ πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σ' όλα τα κορίτσια του forum,διαβάζω τις ιστορίες σας και πραγματικά δίνεται κουράγιο και δύναμη στις συνεχώς αγωνιζόμενες μανούλες.Μια από αυτές είμαι και εγώ...Η ιστορία μου ξεκίνησε πριν απο 2 χρόνια και κάτι,όταν μετα απο 2 χρόνια έγγαμου βίου αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε για παιδί.Όμως όταν "Ο άνθρωπος κάνει σχέδια τα βλέπει ο Θεός και γελά",έτσι λέεί ο λαός μας και άδικο δεν έχει.....Πιστέυαμε οτι με την 1η προσπάθεια θα μείνω έγκυος,αλλά οι μήνες περνούσαν και κάθε φορά έκλαιγα όταν αδιαθετούσα,ευτυχώς ο άντρας μου ήταν πιο ψύχραιμος.Μάζευα τα κομμάτια μου και πάλι από την αρχή,άγχος?Τρομερό....Η μητέρα μου έλεγε "Μην αγχώνεσαι,χαλάρωσε θα έρθει",αλλά δεν ερχόταν...Αποφασίσαμε να κάνουμε κάποιες εξετάσεις μετά από 8 άκαρπους μήνες,αποτέλεσμα όλα φυσιολογικά.Αλλάζω γυναικολόγο γιατί ο συγκεκριμένος δεν έιχε ειδικότητα στη υπογονιμότητα και κλείνω ραντεβου μ'έναν "κορυφή",από την 1η επίσκεψη χώρις να δεί τις εξετάσεις μας,μου λέει διαγνωστική λαπαροσκόπηση,έχεις ενδομητρίωση και εξωσωματική να κάνεις άδικος κόπος.Φέυγουμε,με κλάματα να εξηγω στους δικούς μου ότι χειρουργείο δεν μπαίνω χωρίς λόγο.Του δίνω μια 2η ευκαιρία πάλι τα ίδια τότε ο άντρας μου του λέει"Θα κάνουμε λαπαροσκόπηση,αλλά εαν δεν έχει κάτι δεν θα πληρωθείς",άναυδος ο γιατρός "κορυφή"!!!Φέυγουμε Θεσ/νικη σε ένα πανεπιστημιακό,βλέπει τις εξετάσεις μας και μας λέει"Ανεξήγητη υπογονιμότητα,ζευγάρια σαν και εσας κάποια στιγμή θα κάνουν μια φυσιολογική σύλληψη,αλλά ποτέ?Σε 3μήνες από τώρα ή σε 5 ή 10 χρόνια",λύση εξωσωματική.Εγώ βουρκώνω, ο άντρας μου να ρωτα λεπτομέρειες και εγώ βουβή,κάποια στιγμή με κοιτά ο αντρας μου "Δημητρούλα,δεν θέλεις?Θέλεις να περιμένουμε και άλλο?Η λύση είναι αυτή δεν έχουμε να σκεφτούμαι κάτι,να γίνουμε γονείς αυτό δεν θέλουμε?".Το οικονομικό?"Δεν χρειάζεται να απασχολείς το μυαλό σου με τέτοια θέματα,θέλω μόνο εσύ να εισαι σίγουρη και ήρεμη".Δεν σας κρύβω οτι μέσα μου δεν το είχα αποδεχτεί,περίμενα να φύγει για τη δουλειά και έκλαιγα,ρωτούσα γιατί σε έμενα,γιατί πρέπει να τραβάω όλη αυτή την ταλαιπωρία για κάτι τόσο φυσιολογικό,την μητρότητα!!!!Με λίγα λόγια, τον Σεπτέμβριο θα ολοκληρώσω την 1η εξωσωματική με 10 άριστες βλαστοκύστες.Είμαστε ευτυχισμένοι και χαρούμενοι για την επιλογή μας,νοιώθουμε σαν να είμαστε ήδη γονεις.Χρωστάω τα πάντα στον άνθρωπο που έχω δίπλα μου με έχει στηρίξει,μέχρι και τις ενέσεις μου έβαζε όταν εγώ δεν μπορούσα....Τον Οκτώβριο θα άναμένω θετική χοριακή και θα είμαι μέσα στο forum, να το μοιραστώ με τις διαδικτυακές μου φίλες.Καλή επιτυχία σ'όλες μας,να μας έχει ο Θεός γερές να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας και να έχουμε δίπλα μας ανθρώπους να μας αγαπάνε.:D

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΠΙΟΣ

Σε ευχαριστώ . Σε μένα ο CA125 ήταν 21. Κατά τον τωρινό γιατρό μου δεν υφίσταται θέμα ενδομητρίωσης. Εσύ είχες και άλλα συμπτώματα πέρα από τον ανεβασμένο CA125?

Link to comment
Share on other sites

Demy79 καλη επιτυχία κορίτσι μου!Να έρθουν ολα εύκολα για εσένα απο εδω και πέρα!Να προσεχεις τον αντρουλη σου,το οτι έχεις εκείνον ειναι το πιο σημαντικό!Μεσα απο την καρδιά μου εύχομαι να γίνει το όνειρο σου πραγματικότητα και πριν τον Οκτώβρη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα..!ειμαι καινουρια εδω και με τις ιστοριες σας παιρνω καποιο θαρρος..ειμαι 23 χρονων και τον μαρτιο εκανα λαπαροσκοπηση και διαγνωστηκα με ενδομητριωση..τον σεπτεμβριο τελειωνω τα visannette και ξεκιναμε προσπαθειες για μωρακι,,,ελπιζω να τα καταφερω...τι λετε εσεις??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Xριστίνα σου ευχομαι πραγματικα να τα καταφερεις....και εγω Σεπτεβριο τελειωνω τη θεραπεια με τα visanet....μαζι θα αρχισουμε τις προσπαθειες....εσυ εχεισ και πιο πολλες πιθανοτητες γιατι εισαι μικρη....εγω ειμαι 29...οχι μεγαλη αλλα προσπαθω 3 χρονια....ελπιζω ο Θεος να μας στείλει γρηγορα τα παιδακια μας...εσυ θα κανεις σπερματεγχυση ή φυσιολογικά?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!χριστίνα ότι καλύτερο εύχομαι!!!!εμεις τίποτα ακόμα..galateiakriti που είσαι;;;πως τα πάτε;;εμείς μειώσαμε ακόμα περισσότερο τον θηλασμό..πίνει περίπου 3-4 φορές την εβδομάδα......αλλά αποτέλεσμα ουδέν ....εγώ από σεπτέμβρη λέω να βρω έναν γιατρό κ σε σκέφτομαι αυτό που είπες να παίρναμε αυτά τα τεστάκια σπέρματος για το σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! θα ηθελα να μοιραστω και εγω την αγωνια μου μαζι σας. Εδω και 4 μηνες εχουμε ξεκινησει με τον αντρα μου τις προσπαθειες για ενα παιδακι αλλα δηστυχως δεν εχει προκυψει ακομη. Το θεμα ειναι οτι αρχιζω και αγχωνομαι και φοβαμαι μηπωε υπαρχει καποιο προβλημα και γι αυτο δεν μπορω να μεινω εγκυος. Μηπωε θα πρεπει να κανουμε εξετασεις ή ειναι ακομη νωρις?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γεια σς!εχω την αναγκη να σας πω εν ολιγοις την ιστορια μου γιατι αν εστω και μια κοπελα βοηθηθει εστω και ψυχολογικα απο αυτην θα με κανει απειρως χαρουμενη γιατι κι εγω πριν λιγο καιρο διακαως διαβαζα τις ιστοριες αλλων γυναικων κι επαιρνα δυναμη αλλα και μου ανοιιξαν τα ματια σε πολλα.λοιπον,με τον αντρουλη μου παντρευτηκα οταν ημουν μολις 21 και τοτε εχοντας τα μυαλα πανω απο το κεφαλι δεν ηθελα ακομη παιδακι ωστε να χαρουμε λιγο ανεμελοι καθως θεωρουσα δεδομενο πως μολις το θελησω θα μεινω εγκυος.ματα απο 2 χρονια ειπαμε να βαλουμε μπρος.μενω οντως αμεσως αλλα μετα την πρωτη χοριακη δεν προλαβαινω για τη 2η και να το αιμα.τωρα ξερω πως λεγεται βιοχημικη ομως τοτε δεν ηξερα ουτε τι ειναι η χοριακη.ο τοτε γιατρος μου ουτε που εδωσε σημασια λεγοντας τα γνωστα τυχαιο γεγονος,εισαι πολυ μικρη μη δινεις σημασια κλπ.παει αυτο ,μετα βαζουμε αμεσως παλι μπρος αλλα νινι πουθενα για ενα χρονο ωσπου παλι καθυστερηση.τεστ θετικο χαρα αλλα μεσα σε λιγες μερες παλι τα ιδια παει η χαρα,παλι ο ιδιος γιατρος να λεει εισαι μικρη και να μην με παραπεμπει σε εξετασεις κι εγω το ζωον να μην ξυπναω να παω αλλου γιατι ηθελα να πιστευω τα καθησυχαστικα λογια του,να πω οτι περιοδο ειχα στρωτη,στους απλους υπερηχους φαινονταν ολα καλα αλλα για αλλα περιπου 2 χρονια μετα απο αυτο εγκυμοσυνη πουθενα ωσπου περυσι το καλοκαιρι απροσμενα ανακαλυπτω οτι ειμαι εγκυος ομως απο την αρχη φαινοταν οτι κατι δεν παει καλα και το ενιωθα καθως ειχα καφε εκκρισεις που συντομα εγιναν αιμα.οι 2 πρωτες χοριακες ακριβως ιδια η 1η με τη 2η 445 μοναδες οποτε μας λεει ο γοατρος οτι πα΄΄ινδρομησε.αιμα ποταμι.πονοι τρελοι λεω τελος.ελα ομως που στην επαναληπτικη χοριακη για να βεβαιωθουμε οτι ολα τελειωσαν αυτη πηγε 1000.εγω ελπιδες,χαρα η ασχετη,οταν πηγε 2000 περιπου η χοριακη παω για υπερηχο αλλα σακος πουθενα αυτος να λεει οτι ειχα χασει τις ημ/νιες τοαιμα στο μεταξυ συνεχιζοταν.μην τα πολυλογω ηταν εξωμητριο εσπασε η δεξια σαλπιγγα επαθα εσωτερικη αιμορραγια και σωθηκα στο τσακ.το σεπτεμβρη αποφασισαμε να παμε επιτελους χε αλλο γιατρο ειδικο στην υπογονιμοτητα και χαρρη σε αυτον εμαθα επιτελους τι εχω βρε παιδια!με παρεπεμψε σε πληθος εξετασεων που στην αρχη επαθα σοκ οταν τις ειδα τι για θρομβοφιλια τι ουρεαπλασμα μυκοπλασμα σε ειδικο κεντρο τι τι τι αλλα μια ηταν η λυση του προβληματος.μαγικη σαλπιγγογραφια.και η αλλα σαλπιγγα προβληματικη καθοτι υδροσαλπιγγα+ενα πολυποδακι ενδομητριου.μονη οδος πλεον η εξωσωματικη.ομως για μεγαλυτερα ποσοστα επιτυχιας μου ειπε να αφαιρεθει και η αχρηστη σαλπιγγα και εννοειται το πλυποδακι.σεπτεμβρη εγινε η διαγνωση,νοεμβρη εγω στο ιασω για λαπαροσκοπικη ααφαιρεση σαλπιγγας και υστεροσκοπικη αφαιρεση πολυποδα.επειτα αναρρωση 2 μηνες και στο μεταξυ προγραμματισμενη εξωσωματικη για φλεβαρη.και το ΘΑΥΜΑ ΕΓΙΝΕ!!!!πετυχε με την πρωτη χιλιε δοξες να εχει ο θεουλης και τωρα ειμαι 26 εβδομαδων εγκυος και αυτο το νοεμβρη με τη βοηθεια της Παναγιτσας θα ειμαι στο ιασω οχι για εγχειριση αλλα για γεννα!!!!

 

ευχομαι απο καρδιας σε ολες τις κοπελες που το θελουν πραγματικα να γινουν μανουλες γιατι ολες το αξιζουμε.μη χανετε τις ελπιδες την πιστη και το θαρρος σας.αυτα σας τα λεει μια πολυ φοβιτσιαρα και αδυναμη γυναικα που ομως εκανε οτι επρεπε για να φτασει στο ποθουμενο αποτελεσμα,

μην καθεστε με σταυρωμενα χερια οταν εχει περασει πανω απο ενας χρονος ακαρπων προσπαθειων η αποτυχιων ισως κατι συμβαινει.ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ βρειτε ενα καλο γιατρο που να του εχετε εμπιστοσυνη και ξεκινηστε εξετασουλες οσο βαρετες κι αν σας φαινονται.γιατι να χανεται πολυτιμος χρονος και να φθειρεστε αδικα;

 

η χαρη του Θεου να μας προστατευει...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!!! ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΡΑΨΩ Η ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΨΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.. Κ ΕΓΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΕΝ ΟΛΟΙΓΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΦΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΤΠΤ ΗΡΘΕ Η ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ Κ ΠΑΝΕ ΟΛΑ....ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΘΕ 28 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΣ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!! Η ΟΠΟΙΑ ΔΕ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΟΛΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ 5 ΜΕΡΕΣΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΔΕ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ.. ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ 13 14 15 16 17 18 19 ΜΕΧΡΙ Κ ΣΗΜΕΡΑ 20... ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΕ ΦΩΤΙΣΕΙ? ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΟΥΡΙΕΜΑΙΚ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΔΕ ΚΑΝΩ Κ ΤΑ ΠΟΛΛΑ.... Ο ΠΟΝΟΣ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΛΑΩ ΔΥΝΑΤΑ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΡΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΜΑΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΩΟΡΗΞΙΑ?!!!ΛΕΤΕ ΝΑ......... ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΣΤΟΜΙΣΩ ΓΤ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ... ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΑΙΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!!! ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΡΑΨΩ Η ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΨΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.. Κ ΕΓΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΕΝ ΟΛΟΙΓΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΦΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΤΠΤ ΗΡΘΕ Η ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ Κ ΠΑΝΕ ΟΛΑ....ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΘΕ 28 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΣ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!! Η ΟΠΟΙΑ ΔΕ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΟΛΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ 5 ΜΕΡΕΣΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΔΕ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ.. ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ 13 14 15 16 17 18 19 ΜΕΧΡΙ Κ ΣΗΜΕΡΑ 20... ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΕ ΦΩΤΙΣΕΙ? ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΟΥΡΙΕΜΑΙΚ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΔΕ ΚΑΝΩ Κ ΤΑ ΠΟΛΛΑ.... Ο ΠΟΝΟΣ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΛΑΩ ΔΥΝΑΤΑ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΡΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΜΑΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΩΟΡΗΞΙΑ?!!!ΛΕΤΕ ΝΑ......... ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΣΤΟΜΙΣΩ ΓΤ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ... ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΑΙΡΩΝ

Πολύ πιθανόν να είναι ωορρηξία από την αριστερή σάλπιγγα! Ταιριάζουν οι μέρες. Δεν υπάρχει περίπτωση για εγκυμοσύνη ακόμα. Αν αντέχετε προσπαθήστε και σήμερα και αύριο για να αυξήσετε τις πιθανότητες.

 

Προσπάθησε να αποβάλλεις το άγχος. Δεν προσπαθέίτε δα και καιρό για να αγχώνεσαι. Χαλαρώστε και απολαύστε το υπολοιπο καλοκαιράκι! Εύχομαι παρόλα αυτά να είσαι σύντομα τυχερή και εγκυούλα!

8noIp2.pngjOU4p3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.. πρώτη φορά βρήκα το θάρρος να στείλω αποριες μου αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας απο τοτε που αρχισαμε να προσπαθούμε για μωράκι. Αυτό το μηνα σταθηκα τυχερή το επιασα το φασολάκι μου αλλα ενώ πιστευα οτι θα εξαφανιστεί το άγχος μολις ερθει αυτη η στιγμη τώρα διογκώθηκε. Περιμενα στισ 14-15 αυγούστου στις 19 η χοριακη ηταν 2690 και σημερα 5100 περιπου.Του φάνηκε φυσιολογικο αλλα λιγο μεγαλο, υπαρχει περιπτωση να ειναι διδυμα? και κάτι αλλο, λόγω οικονομικών θα παω σε δημόσιο νοσοκομείο μου κλεισανε ραντεβού σε 15 μερες απο τώρα, χωρίς να με ρωτήσουνε το οτιδηποτε,δεν θα είναι αργα τοτε να ξεκινησω ολες αυτές τις εξετάσεις? αν κάτι συμβαίνει γιατι να το μαθω καθυστερημενα. Δεν ξέρω μήπως ανυσυχώ άδικα? μήπως αυτο ειναι το φυσιολογικο να με δει πρώτη φορα γιατρός οταν θα ειμαι ήδη 7 εβδομάδων? και προσπατηησα να μην γράψω πολλα;).

Αν κάποια μπορεί να μου πει το οτιδήποτε.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή επιτυχια σε ολες σας...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.. πρώτη φορά βρήκα το θάρρος να στείλω αποριες μου αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας απο τοτε που αρχισαμε να προσπαθούμε για μωράκι. Αυτό το μηνα σταθηκα τυχερή το επιασα το φασολάκι μου αλλα ενώ πιστευα οτι θα εξαφανιστεί το άγχος μολις ερθει αυτη η στιγμη τώρα διογκώθηκε. Περιμενα στισ 14-15 αυγούστου στις 19 η χοριακη ηταν 2690 και σημερα 5100 περιπου.Του φάνηκε φυσιολογικο αλλα λιγο μεγαλο, υπαρχει περιπτωση να ειναι διδυμα? και κάτι αλλο, λόγω οικονομικών θα παω σε δημόσιο νοσοκομείο μου κλεισανε ραντεβού σε 15 μερες απο τώρα, χωρίς να με ρωτήσουνε το οτιδηποτε,δεν θα είναι αργα τοτε να ξεκινησω ολες αυτές τις εξετάσεις? αν κάτι συμβαίνει γιατι να το μαθω καθυστερημενα. Δεν ξέρω μήπως ανυσυχώ άδικα? μήπως αυτο ειναι το φυσιολογικο να με δει πρώτη φορα γιατρός οταν θα ειμαι ήδη 7 εβδομάδων? και προσπατηησα να μην γράψω πολλα;).

Αν κάποια μπορεί να μου πει το οτιδήποτε.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή επιτυχια σε ολες σας...

 

 

Σε θέλει 7 εβδομάδων ο γιατρός για να ακούσετε την καρδιά του εμβρύου!!! Μέχρι τότε όμως, μπορείς να γράψεις και να κάνεις τις απαραίτητες εξετάσεις για να τις έχεις κ μαζί σου στο 1ο ραντεβου! Να πας σε ενα ιδιωτη γυναικολογο ή στο ΙΚΑ να σου συνταγογραφίσουν τον πακετο των πρωτων εξετασεων και μετα πηγαινε στο δημοσιο νοσοκομειο για το 1ο ραντεβου!!!

Καλά στεριώματα και όλα καλά να πάνε!!!!!!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ για την γρηγορη ανταπόκριση. Όλες δηλαδη κανουμε τις ίδιες εξετάσεις? Απλα να ζητησω αυτές που αφορουν το πρώτο σταδιο της εγκυμοσύνης αλλα αυτοι θα ξέρουν.

Μπορεί κ παθολόγος να τις γραψει?

Link to comment
Share on other sites

δε μπαίνω συχνα γιατι προσπαθω να διωχνω τη σκεψη μου απο αυτο για να μην αγχώνομαι.τιποτα ακόμα όπως κατάλαβες.<εμείς έχουμε κόψει το θηλασμό απο 12 Ιουνίου.>Η γυναικολόγος μου έχει την άποψη οτι αφού διακόψει το θηλασμό μετά από 3 μήνες επανέρχεται ο οργανισμός για νέα εγκυμοσύνη.τι να πώ.περιμένουμε....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...