Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ήδη πήρα αρκετό κουράγιο και μόνο που μου απάντησες.

Έχω την εντύπωση ότι τα αυγουλάκια μου δεν μεγαλώνουν καν. Μένουν μικρά πάνω στις ωοθήκες. Όσο για τα glucophage να τα συνεχίσω δηλαδή; Εσύ μετά από πόσο καιρό είδες αποτέλεσμα; Τη σαλπιγγογραφία έλεγα να την καθυστερήσω αλλά τώρα δεν πρόκειται. Σήμερα κιόλας θα ξεκινήσω τα primolut για να μπορέσω να κάνω την εξέταση!

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε σένα!!!

 

 

κοιτα για τα glucophase θα σου πει ο γιατρος σου αν πρεπει να τα συνεχισεις ή οχι....εγω ειχα απο τον πρωτο κιολας μηνα αν θυμαμαι καλα περιοδο.αλλα επαιρνα 4 την ημερα....

τα glucophase κανουν μου εκαναν παρα πολυ καλο γιατι εκτος του οτι μου ερχοταν περιοδος, εχανα και βαρος παραλληλα-ξερεις αυτο ειναι φαυλος κυκλος-δεν ξερω πως εισαι με τα κιλακια σου....τα Primolut ποτε σου ειπε ο γιατρος να τα ξεκινησεις?

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εννοείται ότι έχω αρκετά παραπανίσια κιλά! Τα primolut θα τα πάρω για να έρθει η περίοδος και να μπορέσω να κάνω τη σαλπιγγογραφία. Για τα glucophage μου είπε να τα συνεχίσω αν δε με πειράζουν (έχω μόνο ζαλάδες γιατί μου κατεβάζουν πολύ τα επίπεδα της ινσουλίνης, εφόσον δεν έχω υπερινσουλιναιμία) και μάλιστα να παίρνω μεγαλύτερη δόση (1 το πρωί και 1 το βράδυ) αλλά δεν την αύξησα ακόμη γιατί φοβάμαι τις ζαλάδες.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχω αρκετά παραπανίσια κιλά! Τα primolut θα τα πάρω για να έρθει η περίοδος και να μπορέσω να κάνω τη σαλπιγγογραφία. Για τα glucophage μου είπε να τα συνεχίσω αν δε με πειράζουν (έχω μόνο ζαλάδες γιατί μου κατεβάζουν πολύ τα επίπεδα της ινσουλίνης, εφόσον δεν έχω υπερινσουλιναιμία) και μάλιστα να παίρνω μεγαλύτερη δόση (1 το πρωί και 1 το βράδυ) αλλά δεν την αύξησα ακόμη γιατί φοβάμαι τις ζαλάδες.

 

 

αχ αυτα τα κιλα....θα μας τρελανουν...μια φιλη εγραψε οτι παχαινει με τον αερα..εεεε το τελευταιο καιρο και γω ο αερας μου εχει κατσικωθει και δεν λεει να φυγει:lol::lol::lol::lol:

αντε με το καλο τα αποτελεσματα της σαλπιγγογραφιας..ξερεις τα παιρνεις μετα απο 5 λεπτα..οποτε δεν περιμενεις με τις ωρες και φανταζεσαι οτι θα βρουν κανενα alien

απο που εισαι?αν ειμαστε στην ιδια πολη να σου πω που πηγα γιατι το εψαξα πολυ

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

 

Καλημέρα.....

 

Βλέπω πέρασε το κρίσιμο σημείο αντε μπράβο κούκλίτσα μου!!!!

πολύ χάρικα!!!!

Τώρα χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσήνη σου!!!!

 

Σε φιλώ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

κοπλελες μου όμορφές,,,

 

Εγώ είμαι στην 19 μέρα του κύκλου μου περιμενω περιοδο στις 24-25/4,

Αλλα νομίζω οτι τον έχασα αυτο το μηνα λογίκα έκανα ωορρηξία στις 11-12/4 και έγω είχα μονο μία επαφη όλο το μήνα μεχρι τώρα στις 10/4....

Η πιθανοτητα είναι ελαχιστη εώς μηδαμινή!

Εδω δεν έτυχε τόσους αλλους μήνες που έκανα την ίδια μέρα αλλα και τις προηγουμενες.....θα τύχει τώρα....???

Εχω μια μικρή επλίδα που δεν θα έπρεπε γιατι θα απογοητευτώ χωρίς λόγο αυτη τη φορά.... αλλα τι να κάνουμε τριπώνει μόνη της η επλίδα.....

 

Το μόνο που θέλω ειναι να περασουν γρήγορα οι επόμενες μέρες για να αδιαθετισώ να πάω για παπ και αμέσως μετα σαλπιγγοργαφια.....

 

Η μόνη βλακεία είναι οτι τον επόμενο μήνα η ωορρηξία μου θα είναι το πασχα και μέχρι να καθαρισω για να κανω τεστ παπ και να προγραμματισω την σαλπιγγ θα εχω κανει πάλι ωορρηξία και θα χάσω και αλλο μήνα....

 

Αχ τι θα κανώ έχω αγχωθει πολύ να τα προλάβω

 

ερωτηση

 

Τεστ παπ μπορω να κανω κα τωρα, πριν την περιοδο ή πρεπεί και αυτο μετά την περίοδο???

Τη σαλπιγγραφια δεν πρέπει να την κάνεις πρίν την ωορρηξία???

Δεν εχω πάει ακομα στο γυναικολογο και δεν ξερω λεπτομεριες!!!

 

Συγνωμη αν σας επριξα με τα δικα μου!

Link to comment
Share on other sites

Dessy, η σαλπιγγογραφία γίνεται οπωσδήποτε πριν την ωορρηξία, διότι ουσιαστικά είναι ακτινογραφία και δεν πρέπει να επηρεάσει πιθανώς γονιμοποιημένο ωάριο. Επίσης, μετά ενδέχεται να έχεις λίγη αιμορραγία, οπότε δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει τεστ παπ με αιμορραγία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα,

 

κοπλελες μου όμορφές,,,

 

Εγώ είμαι στην 19 μέρα του κύκλου μου περιμενω περιοδο στις 24-25/4,

Αλλα νομίζω οτι τον έχασα αυτο το μηνα λογίκα έκανα ωορρηξία στις 11-12/4 και έγω είχα μονο μία επαφη όλο το μήνα μεχρι τώρα στις 10/4....

Η πιθανοτητα είναι ελαχιστη εώς μηδαμινή!

Εδω δεν έτυχε τόσους αλλους μήνες που έκανα την ίδια μέρα αλλα και τις προηγουμενες.....θα τύχει τώρα....???

Εχω μια μικρή επλίδα που δεν θα έπρεπε γιατι θα απογοητευτώ χωρίς λόγο αυτη τη φορά.... αλλα τι να κάνουμε τριπώνει μόνη της η επλίδα.....

 

Το μόνο που θέλω ειναι να περασουν γρήγορα οι επόμενες μέρες για να αδιαθετισώ να πάω για παπ και αμέσως μετα σαλπιγγοργαφια.....

 

Η μόνη βλακεία είναι οτι τον επόμενο μήνα η ωορρηξία μου θα είναι το πασχα και μέχρι να καθαρισω για να κανω τεστ παπ και να προγραμματισω την σαλπιγγ θα εχω κανει πάλι ωορρηξία και θα χάσω και αλλο μήνα....

 

Αχ τι θα κανώ έχω αγχωθει πολύ να τα προλάβω

 

ερωτηση

 

Τεστ παπ μπορω να κανω κα τωρα, πριν την περιοδο ή πρεπεί και αυτο μετά την περίοδο???

Τη σαλπιγγραφια δεν πρέπει να την κάνεις πρίν την ωορρηξία???

Δεν εχω πάει ακομα στο γυναικολογο και δεν ξερω λεπτομεριες!!!

 

Συγνωμη αν σας επριξα με τα δικα μου!

Αγαπημένη dessy!...πάντα με τον καλό σου λόγο και με καλή διάθεση! Ετσι να είσαι και με τα δικά σου θέματα!! Κατ'αρχήν, μην αγχώνεσαι...μη μου πεις κιόλας ότι το 29 δηλώνει ότι είσαι 29 ετών!! Αν είναι έτσι, απλά χαλάρωσε! Ένας μήνας και δύο, δεν κάνουν τη διαφορά...θα τα κάνεις όλα με τη σειρά τους και το πολυπόθητο θα έρθει! Τόσα παραδείγματα υπάρχουν εδώ μέσα!!

Σχετικά με τις εξετάσεις, ομολογώ ότι εγώ δεν ξέρω να σου απαντήσω αναλυτικά...δε θυμάμαι μάλλον! Σίγουρα πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου και θα σου λύσει όλες τις απορίες! Πάντως, απ'ότι μπορώ να φανταστώ, δε νομίζω να είναι υποχρεωτικό να κάνεις το τεστ παπ τόσο κολλητά με τη σαλπιγγογραφία...δε βρίσκω το λόγο...γενικά το τεστ παπ λένε ότι πρέπει να γίνεται κάπου στα μέσα του κύκλου και καλό είναι να υπάρχουν 3-4 μέρες αποχή...υπερβολικό το βρίσκω και αυτό...εγώ θα πρότεινα να το έκανες τώρα το παπ να φεύγει από τη μέση και για τη σαλπιγγογραφία, θα σου πει ο γιατρός...αν και εύχομαι, να είσαι ήδη έγκυος, έστω και με τόσο μικρές πιθανότητες που λες ότι έχεις, και να μη χρειαστείς τίποτα περισσότερο!!

Με το καλό όλα!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένη dessy!...πάντα με τον καλό σου λόγο και με καλή διάθεση! Ετσι να είσαι και με τα δικά σου θέματα!! Κατ'αρχήν, μην αγχώνεσαι...μη μου πεις κιόλας ότι το 29 δηλώνει ότι είσαι 29 ετών!! Αν είναι έτσι, απλά χαλάρωσε! Ένας μήνας και δύο, δεν κάνουν τη διαφορά...θα τα κάνεις όλα με τη σειρά τους και το πολυπόθητο θα έρθει! Τόσα παραδείγματα υπάρχουν εδώ μέσα!!

Σχετικά με τις εξετάσεις, ομολογώ ότι εγώ δεν ξέρω να σου απαντήσω αναλυτικά...δε θυμάμαι μάλλον! Σίγουρα πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου και θα σου λύσει όλες τις απορίες! Πάντως, απ'ότι μπορώ να φανταστώ, δε νομίζω να είναι υποχρεωτικό να κάνεις το τεστ παπ τόσο κολλητά με τη σαλπιγγογραφία...δε βρίσκω το λόγο...γενικά το τεστ παπ λένε ότι πρέπει να γίνεται κάπου στα μέσα του κύκλου και καλό είναι να υπάρχουν 3-4 μέρες αποχή...υπερβολικό το βρίσκω και αυτό...εγώ θα πρότεινα να το έκανες τώρα το παπ να φεύγει από τη μέση και για τη σαλπιγγογραφία, θα σου πει ο γιατρός...αν και εύχομαι, να είσαι ήδη έγκυος, έστω και με τόσο μικρές πιθανότητες που λες ότι έχεις, και να μη χρειαστείς τίποτα περισσότερο!!

Με το καλό όλα!!

 

καλήμερα κουκλίτσα.....

 

΄Το έγραςψα και πίο πρίν έσυ πέρασες την κρίσημη εβδομαδα έτσι???

αντε με το καλο!!!!

30 ειμαι πία 29 ήμουν όταν είχα μπει στο forum!!!!

ναι πρεπει να παρω το γιατρο μου να τον ρωτησώ!!!!

 

Σε ευχαριρτώ για τα καλα σου λόγια!!

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα κουκλίτσα.....

 

΄Το έγραςψα και πίο πρίν έσυ πέρασες την κρίσημη εβδομαδα έτσι???

αντε με το καλο!!!!

30 ειμαι πία 29 ήμουν όταν είχα μπει στο forum!!!!

ναι πρεπει να παρω το γιατρο μου να τον ρωτησώ!!!!

 

Σε ευχαριρτώ για τα καλα σου λόγια!!

Ναι, την πέρασα την "παλαιά" κρίσιμη εβδομάδα! Σήμερα αισίως έκλεισα την 8η εβδομάδα!!:) Μου φαίνεται απίστευτο, ειλικρινά! Δεν έχω και κανένα σύμπτωμα, αλλά το μωράκι πάει καλά!

Να είσαι καλά που μας σκέφτεσαι όλες και ...30 είσαι ακόμη πάρα πολύ μικρή! Χαλάρωσε και όλα θα γίνουν!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την πέρασα την "παλαιά" κρίσιμη εβδομάδα! Σήμερα αισίως έκλεισα την 8η εβδομάδα!!:) Μου φαίνεται απίστευτο, ειλικρινά! Δεν έχω και κανένα σύμπτωμα, αλλά το μωράκι πάει καλά!

Να είσαι καλά που μας σκέφτεσαι όλες και ...30 είσαι ακόμη πάρα πολύ μικρή! Χαλάρωσε και όλα θα γίνουν!

 

Χαιρομαι πολυ για εσενα.....και για τα υπολοιπα κοριτσια......καλη δυναμη....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

κοπλελες μου όμορφές,,,

 

Εγώ είμαι στην 19 μέρα του κύκλου μου περιμενω περιοδο στις 24-25/4,

Αλλα νομίζω οτι τον έχασα αυτο το μηνα λογίκα έκανα ωορρηξία στις 11-12/4 και έγω είχα μονο μία επαφη όλο το μήνα μεχρι τώρα στις 10/4....

Η πιθανοτητα είναι ελαχιστη εώς μηδαμινή!

Εδω δεν έτυχε τόσους αλλους μήνες που έκανα την ίδια μέρα αλλα και τις προηγουμενες.....θα τύχει τώρα....???

Εχω μια μικρή επλίδα που δεν θα έπρεπε γιατι θα απογοητευτώ χωρίς λόγο αυτη τη φορά.... αλλα τι να κάνουμε τριπώνει μόνη της η επλίδα.....

 

Το μόνο που θέλω ειναι να περασουν γρήγορα οι επόμενες μέρες για να αδιαθετισώ να πάω για παπ και αμέσως μετα σαλπιγγοργαφια.....

 

Η μόνη βλακεία είναι οτι τον επόμενο μήνα η ωορρηξία μου θα είναι το πασχα και μέχρι να καθαρισω για να κανω τεστ παπ και να προγραμματισω την σαλπιγγ θα εχω κανει πάλι ωορρηξία και θα χάσω και αλλο μήνα....

 

Αχ τι θα κανώ έχω αγχωθει πολύ να τα προλάβω

 

ερωτηση

 

Τεστ παπ μπορω να κανω κα τωρα, πριν την περιοδο ή πρεπεί και αυτο μετά την περίοδο???

Τη σαλπιγγραφια δεν πρέπει να την κάνεις πρίν την ωορρηξία???

Δεν εχω πάει ακομα στο γυναικολογο και δεν ξερω λεπτομεριες!!!

 

Συγνωμη αν σας επριξα με τα δικα μου!

 

καλημερα και απο μενα!!!

καταρχας σου ευχομαι να μην χρειαστεις να κανεις αυτες τις εξετασεις και να εχεις ευχαριστα νεα στο τελος του μηνα...

τωρα οσον αφορα την σαλπιγγογραφια εγω την εκανα την προηγουμενη εβδομαδα και μου ειπαν οτι πρεπει να ειναι στο πρωτο 10ημερο της περιοδου και βεβαια να εχεις καθαρισει...

τωρα για το τεστ παπ φανταζομαι οτι θα ηταν καλυτερο να το κανεις πριν την περιοδο σου..ειναι τοσο απαραιτητο να το κανεις αυτον τον μηνα?γιατι δεν κανεις τη μια εξεταση τωρα και την αλλη τον επομενο μηνα?

ααα!!!!!!!και γω τωρα το εμαθα μια και που θα κανεις τεστ παπ πες τον γιατρο σου να κανει και εξετασεις και για μικροβια...δεν θυμαμαι ακριβως πως λεγεται η εξεταση αλλα μου ειπαν οτι αυτα τα μικροβια οφειλονται για τη δυσκολια σε συλληψη και για τον αντρα και για την γυναικα...

εμεις δεν το ξεραμε οταν ο καλος μου εκανε το σπερμοδιαγραμμα, αλλα την επομενη φορα που θα κανει θα κανει και αυτην την εξεταση..δεν κοστιζει πολυ

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

H maria εννοεί καλλιέργεια κολπικού υγρού και καλλιέργεια σπέρματος

και 30 ετών, πραγματικά είναι πολύ μικρή ηλικία!!!

 

τι εννοεις οτι 30 χρονων ειναι μικρη ηλικια?για την καλλιεργεια?γιατι και γω 30 ειμαι και μου ειπαν να την κανω..

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι 30 χρονων ειναι μικρη ηλικια?για την καλλιεργεια?γιατι και γω 30 ειμαι και μου ειπαν να την κανω..

Δε φαντάζομαι να εννοεί την καλλιέργεια σε σχέση με την ηλικία!!

Απλά το λέει στην 30άρα αγχωμένη φίλη μας dessy, που νομίζει ότι δεν προλαβαίνει και δε θέλει να αφήσει τους μήνες να περνάνε!!

Link to comment
Share on other sites

Δε φαντάζομαι να εννοεί την καλλιέργεια σε σχέση με την ηλικία!!

Απλά το λέει στην 30άρα αγχωμένη φίλη μας dessy, που νομίζει ότι δεν προλαβαίνει και δε θέλει να αφήσει τους μήνες να περνάνε!!

 

 

ααααχχχ ναι σορρυ dessy....

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

και γω θεσσαλονικη ειμαι....θα σου τα στειλω σε προσωπικο μηνυμα γιατι δεν ξερω αν επιτρεπεται να λεω ονομασιες

 

Καλησπέρα και απο εμένα ειμαι παλιό μέλος της παρέας, έκανα ένα διαλλειματακι μήπως και ξεχάστω και καταφέρω να πιάσω αυτο το πολυπόθητο μωρακι αλλα δυστυχώς ακόμα τίποτα. Εύχομαι στις κοπέλες που ειναι εγκύουλες να πανε ολα καλά και να απολαύσουμε αυτούς τους μήνες της αναμονής και σε εμάς που προσπαθούμε να τα καταφέρουμε επιτέλους. Επειδή και εγω Ενδιαφερομαι να κάνω σαλπιγγογραφια αυτή την εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη θα μπορούσες να μου στείλεις με μήνυμα που πηγές και ποσο κόστισε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα ειμαι παλιό μέλος της παρέας, έκανα ένα διαλλειματακι μήπως και ξεχάστω και καταφέρω να πιάσω αυτο το πολυπόθητο μωρακι αλλα δυστυχώς ακόμα τίποτα. Εύχομαι στις κοπέλες που ειναι εγκύουλες να πανε ολα καλά και να απολαύσουμε αυτούς τους μήνες της αναμονής και σε εμάς που προσπαθούμε να τα καταφέρουμε επιτέλους. Επειδή και εγω Ενδιαφερομαι να κάνω σαλπιγγογραφια αυτή την εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη θα μπορούσες να μου στείλεις με μήνυμα που πηγές και ποσο κόστισε?

 

 

γεια σου. μολις σου εστειλα με πμ αυτα που ηθελες

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε ολες τις μελλοντικες μανουλες κ σε αυτες που διανυουν την καλυτερη φαση της ζωης τους . Εχω μερες να μπω , πολλες γιορτες μαζεμενες . Χριστος Ανεστη κ χρονια μας πολλα . Ευχομαι του χρονου το Πασχα ολες να κραταμε στα χερια μας το μωρακι μας . Αυτες οι μερες ειναι περιεργες για μενα γιατι παντα κατι μου λειπει κ κατι με κανει να μελανχολω . Αλλα δεν το βαζω κατω θα γινει θα γινει κ συντομα . Η αισιοδοξια παντα εφερε καλα αποτελεσματα σε σχεση με το ανχος που το μονο που κανει ειναι να μπλοκαρει τα παντα . Να ειμαστε καλα λοιπον ..:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα!!!

καταρχας σου ευχομαι να μην χρειαστεις να κανεις αυτες τις εξετασεις και να εχεις ευχαριστα νεα στο τελος του μηνα...

τωρα οσον αφορα την σαλπιγγογραφια εγω την εκανα την προηγουμενη εβδομαδα και μου ειπαν οτι πρεπει να ειναι στο πρωτο 10ημερο της περιοδου και βεβαια να εχεις καθαρισει...

τωρα για το τεστ παπ φανταζομαι οτι θα ηταν καλυτερο να το κανεις πριν την περιοδο σου..ειναι τοσο απαραιτητο να το κανεις αυτον τον μηνα?γιατι δεν κανεις τη μια εξεταση τωρα και την αλλη τον επομενο μηνα?

ααα!!!!!!!και γω τωρα το εμαθα μια και που θα κανεις τεστ παπ πες τον γιατρο σου να κανει και εξετασεις και για μικροβια...δεν θυμαμαι ακριβως πως λεγεται η εξεταση αλλα μου ειπαν οτι αυτα τα μικροβια οφειλονται για τη δυσκολια σε συλληψη και για τον αντρα και για την γυναικα...

εμεις δεν το ξεραμε οταν ο καλος μου εκανε το σπερμοδιαγραμμα, αλλα την επομενη φορα που θα κανει θα κανει και αυτην την εξεταση..δεν κοστιζει πολυ

 

 

Κοριτσάρες μου καλημέρα,

 

Τελικα δεν εκανα τιποτα τον προηγουμενο μήνα,

αδιαθετισα κανονικότατα και αποφάσισα να παω διακοπουλες με τον αντρουλη μου το πασχα να ξεχαστουμε....

μολις γύρισα απο σπέτσες και έχω νησιοτικο αέρα!!!!

ηθικον ακμεώτατον μαυρισμένη με οπμπρε στο μαλι και 2 κιλά λιγοτερά!!!!

απο ψυχολογια καλά παμέ λοιπόν!!!!

 

Αυτο το μήνα πήρα και τεστάκια και έκανα ωορρηξία στις διακοπές χιχι!!!

ιδανικές συνθικές!!!!

 

Βεβαια δεν είμαι σιγουρη οτι καταλαβα και πολύ με τις οδηγίες αλλα τελος πάντον χαμογελάκι είδα!!!

 

Εχω κάνει το Hidenn-c test...

 

Δεν είναι γνωστη εξέταση όμως πολύ συματική κατα τι δική μου γνώμη....

 

Γίνετε με ιστο περιόδου μόνο...

 

βρίσκει μικρόβια τα οποία δεν τα δηχνει ουτε το παπ ουτε η καλιεργεια γιατι πανε και κολάνε ψυλά στα γενιτικά όργανα και στις κλιδωσεις στα κοκάλα και δεν υπάρχει τρόπος άλλος να εντοπιστούν...

 

Αυτα προκάλουν κατα μεγάλο ποσοστο υπογονημωτητα και αποβολές....

 

Υπάρχει μόνο 1 εργαστήριο στη Ελλαδα που την κάνει και στηχιζει 72.

 

Εγω την εκανα βγηκέ αρνιτική σε εμένα....

 

Αυτη λές κουκλά μου???

 

Θα περιμένω και αυτο το μήνα θα κάνω και παπ και τον αλλο σαλπιγγογραφια και τελοσ απο τισ εξετάσεις θα τισ έχω κανει όλες!!!

 

 

όλα καλα θα μας πάνε κοριτσια είμαι σιγουρη οτι τους επομενους μήνες όλες θα αλάξουμε τοποκι και θα γκρινίαζουμε για τις αναγούλες και τις ζαλάδες

 

χι χι χι χχχ σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου καλημέρα,

 

Τελικα δεν εκανα τιποτα τον προηγουμενο μήνα,

αδιαθετισα κανονικότατα και αποφάσισα να παω διακοπουλες με τον αντρουλη μου το πασχα να ξεχαστουμε....

μολις γύρισα απο σπέτσες και έχω νησιοτικο αέρα!!!!

ηθικον ακμεώτατον μαυρισμένη με οπμπρε στο μαλι και 2 κιλά λιγοτερά!!!!

απο ψυχολογια καλά παμέ λοιπόν!!!!

 

Αυτο το μήνα πήρα και τεστάκια και έκανα ωορρηξία στις διακοπές χιχι!!!

ιδανικές συνθικές!!!!

 

Βεβαια δεν είμαι σιγουρη οτι καταλαβα και πολύ με τις οδηγίες αλλα τελος πάντον χαμογελάκι είδα!!!

 

Εχω κάνει το Hidenn-c test...

 

Δεν είναι γνωστη εξέταση όμως πολύ συματική κατα τι δική μου γνώμη....

 

Γίνετε με ιστο περιόδου μόνο...

 

βρίσκει μικρόβια τα οποία δεν τα δηχνει ουτε το παπ ουτε η καλιεργεια γιατι πανε και κολάνε ψυλά στα γενιτικά όργανα και στις κλιδωσεις στα κοκάλα και δεν υπάρχει τρόπος άλλος να εντοπιστούν...

 

Αυτα προκάλουν κατα μεγάλο ποσοστο υπογονημωτητα και αποβολές....

 

Υπάρχει μόνο 1 εργαστήριο στη Ελλαδα που την κάνει και στηχιζει 72.

 

Εγω την εκανα βγηκέ αρνιτική σε εμένα....

 

Αυτη λές κουκλά μου???

 

Θα περιμένω και αυτο το μήνα θα κάνω και παπ και τον αλλο σαλπιγγογραφια και τελοσ απο τισ εξετάσεις θα τισ έχω κανει όλες!!!

 

 

όλα καλα θα μας πάνε κοριτσια είμαι σιγουρη οτι τους επομενους μήνες όλες θα αλάξουμε τοποκι και θα γκρινίαζουμε για τις αναγούλες και τις ζαλάδες

 

χι χι χι χχχ σε όλες

 

 

καλημερα και απο μενα!!!!!!!!!!!!!!

μπραβο κοριτσι μου!!!!!ΗΘΙΚΟΝ ΑΚΜΑΙΟΤΑΤΟΝΝΝΝΝ!!!!!!!!!!!!!

καλη επιτυχια στην σαλπιγγογραφια,,

ΤΩΡΑ, για ολες τις φιλες που ενδιαφερονται για υποβοηθουμενη συλληψη.

για να παρω τα φαρμακα για την σπερματεγχυση πρεπει να περασω πρωτα απο επιτροπη.εκλεισα ραντεβου με τον εοπυυ για το τελος του μηνα...δυστυχως χανω και αυτο τον μηνα αλλα οπως ειπε και η φιλη ηθικο ακμαιοτατο...

πρεπει πρωτα να πατε στο γιατρο σας για να σας ετοιμασει το φακελο για την επιτροπη.

αυτα...

φιλακια πολλα σε ολες

αααα καλε δεν ειπα

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ-ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ ΕΟΠΥΥ

 

1. ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΕΝΤΟΣ 6 ΜΗΝΩΝ ΜΕ ΕΚΘΕΣΗ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ Η΄ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟ

2. ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΝΤΟΣ 5 ΕΤΩΝ (ΣΤΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΚΤΙΝΕΣ) η΄ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΕΞΙΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ

3.ΒΕΒΑΙΩΣΗ IVF (ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ)

4.ΔΥΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕ ΧΡΟΝΙΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 75 ΗΜΕΡΩΝ. ΤΟ ΕΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΕΟΠΥΥ.ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ, ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΜΕ ΣΠΕΡΜΑ ΚΑΤΩ ΤΟΥ 1.000.000/ML, ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΙΑΤΡΙΚΗ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΥ Ή ΟΥΡΟΛΟΓΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΑΙΤΙΑ ΤΗΣ ΝΟΣΟΥ, ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΥΤΗΣ

5. ΟΡΜΟΝΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ (LH, E2, FSH, PRL, TSH, T3, T4) ΕΝΤΟΣ 3 ΜΗΝΩΝ

6. ΛΟΙΜΩΔΗ ( HBSAG, VDRL, ANTI-HCV, HIV, I.II) ΕΝΤΟΣ 6 ΜΗΝΩΝ

7. ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΑΜΟΥ ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΗ ΕΝΤΟΣ 6 ΜΗΝΩΝ Η΄ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΑΜΟΥΣ

8. ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ

9.ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ Η΄ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ

10. ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΓΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ-ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ

 

 

ΚΙΝΗΣΕΙΣ

1)ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΕΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

2)ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓ ΤΟΥ ΙΚΑ

3)ΠΕΡΝΑΤΕ ΑΠΟ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΑΣ

4)ΠΑΙΡΝΕΤΕ 2 ΕΓΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ 2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ( ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ)

5)ΓΡΑΦΕΤΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΟΥ ΕΟΠΥΥ

6)ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΑ ΔΩΡΕΑΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΣΑΣ.

****ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΣΑΛΠΙΓΓΩΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ 1 ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΝΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΜΦΩ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ ΕΞΑΙΡΕΣΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΩΝ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...