Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Pegky ειχατε καποιο προβλημα που διορθωσατε και πιασατε μετα απο 2 χρονια η τιποτα και απλα τοτε ετυχε?

 

εμεις κλεινουμε εναν χρονο και μαλιστα με επαφες στις γονιμες και τιποτα :-(

και δεν εχω κουραγιο να μπω σε διαδικασια ψαξιματος...

 

δεν πιστευω οτι εχουμε καποιο προβλημα, απλα αισθανομαι οτι εγω φταιω επειδη το σκεφτομαι,επειδη ειμαι γενικα ανθρωπος που παραπροβληματιζομαι για τα παντα... τελοσπαντων νιωθω οτι εγω κ το κεφαλι μου φταιει κ οχι κατι αλλο

 

 

Προσπαθούσαμε στην αρχή χωρίς κάν να ξέρουμε τι ειναι οι γόνιμες!

Υστερα άρχισα να διαβάζω σε φόρουμ και στο νετ γενικά και έμαθα πολλα πράγματα!

Επειτα προσπαθούσαμε στοχευμένα, αλλα τα τεστακια ωορ. δεν βγαίναν ποτε θετικά. Μόνο λίγο αχνά και ύστερα πάλι αρνητικά!

 

Ο γιατρός που είχα με ψυχοπλακωνε, μου έλεγε για τη διατροφή, οτι είμαστε μικροί κτλ.

Αλλάζω γιατρο ύστερα απο 2 χρόνια, αποφασίζω να ξεκινήσουμε τις εξετάσεις, μου γράφει σαλπιγγογραφια.

Στον υπερηχο που κάναμε εκείνη τη μερα με το νέο γιατρο είδαμε ενα ωοαρ. έτοιμο, ενδομητριο επίσης τέλειο και τα κατάλληλα υγρά.

Ο γιατρός αποφάνθηκε: είσαι στην γόνιμες!

Την άλλη μερα το πρωι, είχα θετικο τεστ ωορρηξιας αυτο με το χαμόγελο (πρωτη φορα πήρα ψηφιακό, μακάρι να το είχα κάνει νωρίτερα.) και μάλιστα την 19η μερα.

Είχαμε επαφές την ίδια μερα πρωι και μεσημέρι και την επόμενη μεσημέρι.

Μαξιλαρακι στη μέση μετα την επαφή και αναμονή!

Μετα απο 12 μερες ακριβως είχα θετικο ψηφιακό εγκυμοσυνης!

 

Έγκυος 1-2!!!

 

Έκανα και χοριακη θετική και αυτή!

Πάμε στο γιατρο και ενώ εκείνος περίμενε αποτελέσματα σαλπιγγογραφιας και διαγράμματος, του δίνω τη θετικη χοριακη...

Δεν το πίστευε ούτε ο ίδιος! Θαύμα!

 

Δεν προλάβαμε να μάθουμε τι ηταν ακριβώς αυτο που έφταιγε, αλλα πιστεύω λίγο και οι δυο ...

 

Πριν λίγες μερες είδαμε και για πρωτη φορα τον σάκο και ειναι ενδομητριος.

Ολα καλα!

Σε λίγες μερες πάμε για καρδούλα!

 

Και στα δικά σας κορίτσια!

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Προσπαθούσαμε στην αρχή χωρίς κάν να ξέρουμε τι ειναι οι γόνιμες!

Υστερα άρχισα να διαβάζω σε φόρουμ και στο νετ γενικά και έμαθα πολλα πράγματα!

Επειτα προσπαθούσαμε στοχευμένα, αλλα τα τεστακια ωορ. δεν βγαίναν ποτε θετικά. Μόνο λίγο αχνά και ύστερα πάλι αρνητικά!

 

Ο γιατρός που είχα με ψυχοπλακωνε, μου έλεγε για τη διατροφή, οτι είμαστε μικροί κτλ.

Αλλάζω γιατρο ύστερα απο 2 χρόνια, αποφασίζω να ξεκινήσουμε τις εξετάσεις, μου γράφει σαλπιγγογραφια.

Στον υπερηχο που κάναμε εκείνη τη μερα με το νέο γιατρο είδαμε ενα ωοαρ. έτοιμο, ενδομητριο επίσης τέλειο και τα κατάλληλα υγρά.

Ο γιατρός αποφάνθηκε: είσαι στην γόνιμες!

Την άλλη μερα το πρωι, είχα θετικο τεστ ωορρηξιας αυτο με το χαμόγελο (πρωτη φορα πήρα ψηφιακό, μακάρι να το είχα κάνει νωρίτερα.) και μάλιστα την 19η μερα.

Είχαμε επαφές την ίδια μερα πρωι και μεσημέρι και την επόμενη μεσημέρι.

Μαξιλαρακι στη μέση μετα την επαφή και αναμονή!

Μετα απο 12 μερες ακριβως είχα θετικο ψηφιακό εγκυμοσυνης!

 

Έγκυος 1-2!!!

 

Έκανα και χοριακη θετική και αυτή!

Πάμε στο γιατρο και ενώ εκείνος περίμενε αποτελέσματα σαλπιγγογραφιας και διαγράμματος, του δίνω τη θετικη χοριακη...

Δεν το πίστευε ούτε ο ίδιος! Θαύμα!

 

Δεν προλάβαμε να μάθουμε τι ηταν ακριβώς αυτο που έφταιγε, αλλα πιστεύω λίγο και οι δυο ...

 

Πριν λίγες μερες είδαμε και για πρωτη φορα τον σάκο και ειναι ενδομητριος.

Ολα καλα!

Σε λίγες μερες πάμε για καρδούλα!

 

Και στα δικά σας κορίτσια!

 

Αντε, με το καλό να το ακούσεις το μωράκι σου!! Είναι πολύ ωραίο το μήνυμά σου, ειδικά για τις κοπέλες που προσπαθούν...η αλήθεια είναι πάντως, ότι είναι συχνό μετά από σαλπιγγογραφία, υστεροσκόπηση κλπ να έρχεται φυσιολογικά η εγκυμοσύνη (ειδικά εάν το κυνηγάει κανείς, όπως κάνατε εσείς), γιατί παράλληλα με την όλη διαδικασία καθαρίζουν οι σάλπιγγες και οι γύρω περιοχές και είναι πιο εύκολη η σύλληψη!!

Να είστε καλά και να μας ενημερώνεις για τις εξελίξεις σου!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το καλό να δεχθείτε τα μωράκια σας!

Ευχαριστώ που μοιραστήκατε τις ιστορίες σας!

Όταν ζεις με το άγχος της τεκνοποίησης και βιώνεις την απογοήτευση σε κάθε προσπάθεια φυσική ή υποβοηθούμενη, σιγά σιγά παύεις να σκέφτεσαι λογικά (πάντα σε σχέση με αυτό το θέμα). Παρασύρεσαι από τα συναισθήματά σου και πιστεύεις ότι ποτέ δεν θα τα καταφέρεις. Αφού δεν τα κατάφερες με την πρώτη δεν θα τα καταφέρεις ποτέ. Εγώ τουλάχιστον κάτι τέτοια σκέφτομαι...

Και όμως είναι πολλές οι ιστορίες γυναικών που τα κατάφεραν, μετά από πολλές προσπάθειες. Στατιστικά και λογικά να το δει κανείς επομένως, υπάρχουν πιθανότητες.

Ευχαριστούμε λοιπόν που μας μεταδίδετε ελπίδα. Την έχουμε ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το καλό να δεχθείτε τα μωράκια σας!

Ευχαριστώ που μοιραστήκατε τις ιστορίες σας!

Όταν ζεις με το άγχος της τεκνοποίησης και βιώνεις την απογοήτευση σε κάθε προσπάθεια φυσική ή υποβοηθούμενη, σιγά σιγά παύεις να σκέφτεσαι λογικά (πάντα σε σχέση με αυτό το θέμα). Παρασύρεσαι από τα συναισθήματά σου και πιστεύεις ότι ποτέ δεν θα τα καταφέρεις. Αφού δεν τα κατάφερες με την πρώτη δεν θα τα καταφέρεις ποτέ. Εγώ τουλάχιστον κάτι τέτοια σκέφτομαι...

Και όμως είναι πολλές οι ιστορίες γυναικών που τα κατάφεραν, μετά από πολλές προσπάθειες. Στατιστικά και λογικά να το δει κανείς επομένως, υπάρχουν πιθανότητες.

Ευχαριστούμε λοιπόν που μας μεταδίδετε ελπίδα. Την έχουμε ανάγκη.

αγαπητή χρυσόθεμις - τί ωραίο όνομα - σε καταλαβαίνω τόσο πολύ...η αγωνία και η απογοήτευση είναι μεγάλες, πολλές φορές...όμως, πραγματικά, είναι τόσες πολλές οι περιπτώσεις που μετά από πολλές και διάφορες προσπάθειες, τόσες πολλές γυναίκες κατάφεραν και έκαναν παιδάκια, που πρέπει να αισιοδοξούμε!! Η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ...θεωρώ ότι πλέον σχεδόν όλα τα προβλήματα λύνονται...κι αν δεν τα λύνει η επιστήμη, τα λύνει η επιμονή!! Επίσης, σ'αυτό το φορουμ, ακούς τόσα πολλά...μαθαίνεις τόσα περιστατικά, αντιλαμβάνεσαι ότι γενικά ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος, όχι μόνο ο δικός σου! Επίσης, εδώ είναι η πραγματική ζωή...δεν ακούς απλά κάποιες γνωστές σου να μένουν έγκυες και να κάνουν παιδιά, ενώ εσύ δεν τα καταφέρνεις...διαβάζεις τόσες ιστορίες, τόσες προσπάθεις, υπάρχει τόσο μεγάλη θετική ενέργεια, που σίγουρα μας βοηθάει όλες!! Να είσαι καλά λοιπόν, να φροντίζεις τον εαυτό σου και ψυχικά και σωματικά, να μη σταματάς να ελπίζεις, να μοιράζεσαι ότι θέλεις και ΌΛΑ θα πάνε περίφημα!!

Link to comment
Share on other sites

αγαπητή χρυσόθεμις - τί ωραίο όνομα - σε καταλαβαίνω τόσο πολύ...η αγωνία και η απογοήτευση είναι μεγάλες, πολλές φορές...όμως, πραγματικά, είναι τόσες πολλές οι περιπτώσεις που μετά από πολλές και διάφορες προσπάθειες, τόσες πολλές γυναίκες κατάφεραν και έκαναν παιδάκια, που πρέπει να αισιοδοξούμε!! Η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ...θεωρώ ότι πλέον σχεδόν όλα τα προβλήματα λύνονται...κι αν δεν τα λύνει η επιστήμη, τα λύνει η επιμονή!! Επίσης, σ'αυτό το φορουμ, ακούς τόσα πολλά...μαθαίνεις τόσα περιστατικά, αντιλαμβάνεσαι ότι γενικά ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος, όχι μόνο ο δικός σου! Επίσης, εδώ είναι η πραγματική ζωή...δεν ακούς απλά κάποιες γνωστές σου να μένουν έγκυες και να κάνουν παιδιά, ενώ εσύ δεν τα καταφέρνεις...διαβάζεις τόσες ιστορίες, τόσες προσπάθεις, υπάρχει τόσο μεγάλη θετική ενέργεια, που σίγουρα μας βοηθάει όλες!! Να είσαι καλά λοιπόν, να φροντίζεις τον εαυτό σου και ψυχικά και σωματικά, να μη σταματάς να ελπίζεις, να μοιράζεσαι ότι θέλεις και ΌΛΑ θα πάνε περίφημα!!

Ευχαριστώ γλυκιά μου!

Είναι γεγονός ότι μέσα στο φόρουμ συνειδητοποιείς ότι δεν είσαι μόνος, και ότι πράγματι ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος. Αυτό σου δίνει δύναμη να συνεχίσεις, όση δύναμη σου δίνουν και οι αισιόδοξες ιστορίες.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σε σένα, όπως και σε όλες τις κοπέλες εδώ!

:):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ γλυκιά μου!

Είναι γεγονός ότι μέσα στο φόρουμ συνειδητοποιείς ότι δεν είσαι μόνος, και ότι πράγματι ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος. Αυτό σου δίνει δύναμη να συνεχίσεις, όση δύναμη σου δίνουν και οι αισιόδοξες ιστορίες.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σε σένα, όπως και σε όλες τις κοπέλες εδώ!

:):)

Να είσαι καλά και να μας ενημερώνεις για τις προσπάθειές σου!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για την στίριξη, την άμεση ανταπόκριση και τις συμβουλές.....

 

Αυτο θα κάνω θα βρώ έναν τρόπο να τον πείσω.....

 

Εδω καί κάποιες μέρες αποφασισα να αλάξω ψυχολογία μίας και μπένει η άνοιξη και να κάνω δίαιτα...

 

Αλλή μία ήτα...

 

άνεβηκα στην ζυγαρία..... είχα πάρει 7 κίλα.... 7 δεν το πίστευα.....

Είχα καταλάβει απο τα ρούχα μου οτι έχω πάρει αλλά 7????

 

Αυτο έγινε απο τις κατα φαντασίαν εγκυμοσύνες μου κάθε μάνα έτρωγα και νόμιζα οτι μου μύριζε το ένα μετα το άλλο.....οποτε του έδεινα και κατάλαβαινε...!!!!

 

Αρχισα δίαιτα και γυμνάστικη και μάλιστα δίαιτα με αμηνοξέα για πίο ποιοτικα αποτελέσματα και είδη αισθάνομαι καλύτερα ψυχολογικα!!!

 

Λεω αφου δεν έγινα μανούλα τουλάχιστον να γίνω κουκλάρα πάλι....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

elsa μου εμενα δε μου ειπε βιοχημικη αλλα και εγω δε χρειαστηκα αποξεση.. μολις εκοψα τα utrogestan το αλλο βραδυ αδιαθετησα μονο που σημερα ειναι η 10η ημερα και δεν εχω καθαρισει ακομα, ενω συνηθως καθαριζω την εβδομη..

Να σου πω την αληθεια μου, ο γιατρος ειναι σιγουρος πλεον, μετα και τη δευτερη παλινδρομηση οτι ειμαι θρομβοφιλικη και μου ειπε καθε 16η ημερα του κυκλου θα ξεκιναω τα utrogestan και καθε 20η τα salospir..θα κανω χοριακη την 28η και εαν ειναι θετικη θα τα συνεχιζω και επιπλεον θα κανω και αντιπηκτικες ενεσεις...αν ειναι αρνητικη θα τα κοβω ολα..

Ομωςεπειδη θελω να ξερω τι μου γινεται πηγα χωρις να το ξερει και εκανα εξετασεις για τη θρομβοφιλια..πανακριβες αλλα θα ξερω τι μου γινεται!!! αν και οσοι το ξερουν μου ειπαν οτι αδικος κοπος ειναι αφου και να μην ισχυει κατι τετοιο τα φαρμακα αυτα θα τα παιρνω ουτως ή αλλως..σαλπιγγογραφια και σπερματοδιαγραμμα καναμε και ηταν μια χαρα..αλλα εχω προγραμματισει να κανω και καλλιεργεια κολπικου υγρου (αυτο ηταν ιδεα του αντρα μου) γιατι διαβασαμε οτι υπαρχουν και καποια μικροβια που προκαλουν αποβολες..οταν τελειωσω και με αυτα δεν ασχολουμε με τιποτα αλλο..τα παραταω γιατι βαρεθηκα και ειναι καλυτερα οταν δεν το σκεφτομαι για να συλλαβω παλι γρηγορα..Εσυ απο εξετασεις?

 

Χαρά μου....

 

Να πάς να κάνεις το hidenn C-Test είναι μία εξέταση που καλυεργούν αίμα περίοδου δηχνεί άν έχει χλαμύδια τα οποία δεν εντοπίζωνται ούτε στο παπ. ούτε με αιματολογικες....

Αυτα πάνε και κάθωνται ψυλά στα γεννητικά όργανα της γυναίκας και του αντρα και στα κοκκαλα!!!

Δεν έχεις κανένα συμπτωμα, παρα μόνο δυσκολία συληψής και αποβολές.

 

Εάν θέλεις πληροφορίες πές μου έγω την έκανα...

αριτική ήταν σε μένα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε, με το καλό να το ακούσεις το μωράκι σου!! Είναι πολύ ωραίο το μήνυμά σου, ειδικά για τις κοπέλες που προσπαθούν...η αλήθεια είναι πάντως, ότι είναι συχνό μετά από σαλπιγγογραφία, υστεροσκόπηση κλπ να έρχεται φυσιολογικά η εγκυμοσύνη (ειδικά εάν το κυνηγάει κανείς, όπως κάνατε εσείς), γιατί παράλληλα με την όλη διαδικασία καθαρίζουν οι σάλπιγγες και οι γύρω περιοχές και είναι πιο εύκολη η σύλληψη!!

Να είστε καλά και να μας ενημερώνεις για τις εξελίξεις σου!

 

Δεν πρόλαβα να κανω την σαλπιγγογραφια!

Στο γιατρο πήγα πανω στην ωορρηξια και μου ειπε να πάω για σαλπιγγο., μολις μου έρθει η επόμενη περίοδος , η οποία δεν μου ήρθε ποτε!

Στην τελευταία μας προσπάθεια έπιασε!

Ο γιατρός μου έδωσε δύναμη και πίστη!

Αν είχαμε κάνει τη σαλπιγγογραφια θα πίστευα πως βοήθησε, και όντως ισχύουν ακριβώς αυτα που γράφεις!

Εκει πανω που είπα τέλος, πρέπει να βρούμε την κατάλληλη θεραπεία για μας αφού δουμε τι φταίει , ήρθε η θετικη χοριακη!

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να κανω την σαλπιγγογραφια!

Στην τελευταία μας προσπάθεια έπιασε!

Ο γιατρός μου έδωσε δύναμη και πίστη!

Αν είχαμε κάνει τη σαλπιγγογραφια θα πίστευα πως βοήθησε, και όντως ισχύουν ακριβώς αυτα που γράφεις!

Εκει πανω που είπα τέλος, πρέπει να βρούμε την κατάλληλη θεραπεία για μας αφού δουμε τι φταίει , ήρθε η θετικη χοριακη!

Ε, τότεεεεε, ακόμα καλύτερα!!!! Με το καλό!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για την στίριξη, την άμεση ανταπόκριση και τις συμβουλές.....

 

Αυτο θα κάνω θα βρώ έναν τρόπο να τον πείσω.....

 

Εδω καί κάποιες μέρες αποφασισα να αλάξω ψυχολογία μίας και μπένει η άνοιξη και να κάνω δίαιτα...

 

Αλλή μία ήτα...

 

άνεβηκα στην ζυγαρία..... είχα πάρει 7 κίλα.... 7 δεν το πίστευα.....

Είχα καταλάβει απο τα ρούχα μου οτι έχω πάρει αλλά 7????

 

Αυτο έγινε απο τις κατα φαντασίαν εγκυμοσύνες μου κάθε μάνα έτρωγα και νόμιζα οτι μου μύριζε το ένα μετα το άλλο.....οποτε του έδεινα και κατάλαβαινε...!!!!

 

Αρχισα δίαιτα και γυμνάστικη και μάλιστα δίαιτα με αμηνοξέα για πίο ποιοτικα αποτελέσματα και είδη αισθάνομαι καλύτερα ψυχολογικα!!!

 

Λεω αφου δεν έγινα μανούλα τουλάχιστον να γίνω κουκλάρα πάλι....!!!!!

 

Πάρα πολύ σωστά το σκέφτηκες!! Και φυσικά θα σε βοηθήσει όλη αυτή η διαδικασία ψυχολογικά...το πρώτο και σημαντικότερο είναι να είμαστε υγιείς και να γουστάρουμε τους εαυτούς μας!!...κι αμα γίνεις κουκλάρα πάλι, είναι πολύ πιο πιθανή και η φυσική σύλληψη!!!...αλλά και το μωρό θα θέλει να έρθει πιο γρήγορα να σε συναντήσει από κοντά!! Βουρ λοιπόν!!

Καλημέρα!!

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ σωστά το σκέφτηκες!! Και φυσικά θα σε βοηθήσει όλη αυτή η διαδικασία ψυχολογικά...το πρώτο και σημαντικότερο είναι να είμαστε υγιείς και να γουστάρουμε τους εαυτούς μας!!...κι αμα γίνεις κουκλάρα πάλι, είναι πολύ πιο πιθανή και η φυσική σύλληψη!!!...αλλά και το μωρό θα θέλει να έρθει πιο γρήγορα να σε συναντήσει από κοντά!! Βουρ λοιπόν!!

Καλημέρα!!

 

Καλημέρα,,,

χα χα χα!!!! ναι ναι βουρ....

απο ότι βλέπω εσυ εισαι είδη εγκυούλα!!!!

μπράβο, μπράβο,

Είναι πολύ σημαντικό για εμάς που είμαστε στην προσπάθεια να μας στηριζεται εσείς που τα καταφέρατε είδη....

και όχι σαν μερικές μερικές που όνο φιδιές πετάνε και ασ θεωρούνται και παιδικές σου φίλες....

 

Για πές μας την ιστορία σου να πάρουμε δύναμη!!!

 

Σε ευχαριστώ και πάλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,,,

χα χα χα!!!! ναι ναι βουρ....

απο ότι βλέπω εσυ εισαι είδη εγκυούλα!!!!

μπράβο, μπράβο,

Είναι πολύ σημαντικό για εμάς που είμαστε στην προσπάθεια να μας στηριζεται εσείς που τα καταφέρατε είδη....

και όχι σαν μερικές μερικές που όνο φιδιές πετάνε και ασ θεωρούνται και παιδικές σου φίλες....

 

Για πές μας την ιστορία σου να πάρουμε δύναμη!!!

 

Σε ευχαριστώ και πάλι!!!!

Οι φίλοι, φιλενάδα, στα δύσκολα φαίνονται!!!

Δε θέλω να κουράσω άλλες κοπέλες που ίσως έχουν ξανακούσει την ιστορία μου, αλλά σε μία μικρή περίληψη, προσπαθώ τα τελευταία 12 χρόνια! 3 φυσιολογικές συλλήψεις, 2 με εξωσωματικές και μία αποτυχημένη εξωσωματική...και οι 5 συλλήψεις, παλινδρόμησαν στην 6,5 εβδομάδα...την οποία αισίως αυτή τη φορά, μόλις προσπέρασα...σήμερα είναι 7 εβδομάδων ακριβώς...ενδιάμεσα, έχω ψάξει τα πάντα, έχω κάνει ότι μπορούσα, έχω αλλάξει και γιατρό ΚΑΙ άντρα!! Τελικά αυτή η εγκυμοσύνη ήρθε επίσης φυσιολογικά και απλά κάνω το σταυρό μου να πάνε όλα καλά!!

Και από καρδιάς, εύχομαι σε όλες σας που προσπαθείτε, να μείνετε έγκυες το συντομότερο δυνατόν και να ολοκληρωσέτε, φέρνοντας στον κόσμο ένα υγιές μωράκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι φίλοι, φιλενάδα, στα δύσκολα φαίνονται!!!

Δε θέλω να κουράσω άλλες κοπέλες που ίσως έχουν ξανακούσει την ιστορία μου, αλλά σε μία μικρή περίληψη, προσπαθώ τα τελευταία 12 χρόνια! 3 φυσιολογικές συλλήψεις, 2 με εξωσωματικές και μία αποτυχημένη εξωσωματική...και οι 5 συλλήψεις, παλινδρόμησαν στην 6,5 εβδομάδα...την οποία αισίως αυτή τη φορά, μόλις προσπέρασα...σήμερα είναι 7 εβδομάδων ακριβώς...ενδιάμεσα, έχω ψάξει τα πάντα, έχω κάνει ότι μπορούσα, έχω αλλάξει και γιατρό ΚΑΙ άντρα!! Τελικά αυτή η εγκυμοσύνη ήρθε επίσης φυσιολογικά και απλά κάνω το σταυρό μου να πάνε όλα καλά!!

Και από καρδιάς, εύχομαι σε όλες σας που προσπαθείτε, να μείνετε έγκυες το συντομότερο δυνατόν και να ολοκληρωσέτε, φέρνοντας στον κόσμο ένα υγιές μωράκι!!!

 

 

Ουαου....

 

Μόλις έπαθα ένα σοκ.....

 

Μπράβο κούκλα μου για τη δύναμή σου και τη επιμονή σου πραγματικά σε θαυμάζω......

Είσαι πρότυπο για όλες μας που κλεγόμαστε μόνο με ένα χρόνο προσπάθειας!!!!!!

Σεβασμόςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D

Ευχομαι μέσα απο την κερδία μου πραγματικά αυτη ή φορά μίας και πέρασες και το επιφοβο σήμειο..... να πένε όλα καλά!!!!!

 

πραγματικά το ΑΞΊΖΕΙΣ...!!!!!!:P

 

Σε παρακαλώ..... ενημέρωνεμαι για την εξέληξη γιατι πραγματικα μπορει να προσπαθω 1 χρινο και κάτι αλλά αισθάνομαι τη αγωνία σου και θέλω να μάθω τα ευχάριστα!!!!!

 

Και πάλι συχαρητίρια για όλα μα γία όλα και για την επιμονή σου και για την υπομονή σου και για την προσπάθεια σου και για το άποτέλεσμα αυτών!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ουαου....

 

Μόλις έπαθα ένα σοκ.....

 

Μπράβο κούκλα μου για τη δύναμή σου και τη επιμονή σου πραγματικά σε θαυμάζω......

Είσαι πρότυπο για όλες μας που κλεγόμαστε μόνο με ένα χρόνο προσπάθειας!!!!!!

Σεβασμόςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D

Ευχομαι μέσα απο την κερδία μου πραγματικά αυτη ή φορά μίας και πέρασες και το επιφοβο σήμειο..... να πένε όλα καλά!!!!!

 

πραγματικά το ΑΞΊΖΕΙΣ...!!!!!!:P

 

Σε παρακαλώ..... ενημέρωνεμαι για την εξέληξη γιατι πραγματικα μπορει να προσπαθω 1 χρινο και κάτι αλλά αισθάνομαι τη αγωνία σου και θέλω να μάθω τα ευχάριστα!!!!!

 

Και πάλι συχαρητίρια για όλα μα γία όλα και για την επιμονή σου και για την υπομονή σου και για την προσπάθεια σου και για το άποτέλεσμα αυτών!!!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ για τα γλυκά σου λόγια!! Ειλικρινά δε νομίζω ότι έχω κάνει κάτι τόσο τρομερό...ίσως επειδή έγιναν μέσα σε πολλά χρόνια οι προσπάθειες και μεταξύ τους είχαν και κάποια μεγάλα κενά, δε με έχει κουράσει τόσο πολύ...άλλες κοπέλες έχουν κάνει πολύ περισσότερα! τον τελευταιο καιρό βέβαια, είχα λίγο ζοριστεί, γιατί είχα αρχίσει να πιέζομαι πλέον λόγω ηλικίας και απογοητευόμουν...πάντως, είναι απίστευτη η δύναμη ψυχής που αποκτάς...απογοητεύεσαι, είσαι στα πατώματα και σε λίγο καιρό, ξανά προς τη δόξα τραβάς! Την πρώτη φορά που έκανα εξωσωματική, είχα πάθει υπερδιέγερση...σχεδόν 2 μήνες στο κρεβάτι, με τρομερή ταλαιπωρία...και το'χασα...είχα πει, ποτέ ξανά...κι όμως, σε μερικούς μήνες ξαναέκανα προσπάθεια σαν να μη συνέβαινε τίποτα...και τώρα που αγωνιώ μεν, αλλά είμαι χαρούμενη, ξεχνάω όλα τα προηγούμενα...όταν σας τα γράφω, εντυπωσιάζομαι κι εγώ πόσο πολλά είναι!! Είναι όπως λένε οι μανούλες όταν γεννάνε, ότι τρελλαίνονται από τους πόνους και μόλις βγαίνει το μωρό, νιώθουν σαν να μη συνέβη τίποτα!!

Φυσικά και θα σε ενημερώνω...ειδικά εάν όλα εξελίσσονται καλά, θα το κάνω και με πολύ χαρά!!!

Εσύ μέσα στο χρόνο αυτό τί ακριβώς προσπάθειες έχεις κάνει? και πόσων ετών είσαι, αν επιτρέπεται??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ πολύ για τα γλυκά σου λόγια!! Ειλικρινά δε νομίζω ότι έχω κάνει κάτι τόσο τρομερό...ίσως επειδή έγιναν μέσα σε πολλά χρόνια οι προσπάθειες και μεταξύ τους είχαν και κάποια μεγάλα κενά, δε με έχει κουράσει τόσο πολύ...άλλες κοπέλες έχουν κάνει πολύ περισσότερα! τον τελευταιο καιρό βέβαια, είχα λίγο ζοριστεί, γιατί είχα αρχίσει να πιέζομαι πλέον λόγω ηλικίας και απογοητευόμουν...πάντως, είναι απίστευτη η δύναμη ψυχής που αποκτάς...απογοητεύεσαι, είσαι στα πατώματα και σε λίγο καιρό, ξανά προς τη δόξα τραβάς! Την πρώτη φορά που έκανα εξωσωματική, είχα πάθει υπερδιέγερση...σχεδόν 2 μήνες στο κρεβάτι, με τρομερή ταλαιπωρία...και το'χασα...είχα πει, ποτέ ξανά...κι όμως, σε μερικούς μήνες ξαναέκανα προσπάθεια σαν να μη συνέβαινε τίποτα...και τώρα που αγωνιώ μεν, αλλά είμαι χαρούμενη, ξεχνάω όλα τα προηγούμενα...όταν σας τα γράφω, εντυπωσιάζομαι κι εγώ πόσο πολλά είναι!! Είναι όπως λένε οι μανούλες όταν γεννάνε, ότι τρελλαίνονται από τους πόνους και μόλις βγαίνει το μωρό, νιώθουν σαν να μη συνέβη τίποτα!!

Φυσικά και θα σε ενημερώνω...ειδικά εάν όλα εξελίσσονται καλά, θα το κάνω και με πολύ χαρά!!!

Εσύ μέσα στο χρόνο αυτό τί ακριβώς προσπάθειες έχεις κάνει? και πόσων ετών είσαι, αν επιτρέπεται??

 

 

Εγω είμαι 30. προσπαθω για την ακρίβεια 16 μήνες αλλα έπειδη έχω μίκρο κύκλο και τυχενει 1 με 2 φορες το χρόνο να αδιαθετίσω 2 φορές το μηνα εχω προσπαθήσει 19 κύκλους.....

Μέτα το χρόνο έκανα

 

ορμονολιγικές 2 μέρα του κύκλου βρήκαν τέλειες

 

υπέρηχο 2 μερα κου κύκλου τέλεια

 

Hidenn C-Test αρνιτικο αρα όλα καλα

 

Αυτο το μήνα περιμένω να αδιαθετησω για να παω για σαλπιγκογραγια

 

και μετά δεν νομίζω να μου μένουν άλλες εξετάσεις....

Πολυκηστικες δεν έχω ουτε συνδρομο πολυκηστικων.

Ο γιατρος μου είπε οτι έαν και οι σαλπιγγες δεν έχουν πρόβλημμα μένω πολύ ευκολα εγγυος (αλλα που???)

 

Ο άντρας μου τώρα δεν έχει πάει ακομα να κάνει τη μία εξεταση και μοναδικη που πρέπει....

 

Λεεί οτι δεν έχει τίποτα είναι μία χαρα γιατι δεν πήνει δεν καπνίζει τρώει υγειηνα και γυμνάζεται...΄(είναι 36)

 

Λεεί οτι φταίει το αγχος μου και έαν δεν μπορέσω να το διαχειρηστώ δεν θα τα καταφερουμε ποτέ!!!!

 

Αυτος είναι χαλαρός και ώρεος χα χα χα

 

Η αλήθεια είναι οτι είναι οτι φέτος είναι μια πολύ δυσκολή χρονία και για τους δύο μας επαγγελματικα....

 

Εγω στέλεχος σε ξένη τράπεζα ο κάλος μου στέλεχος σε ελλήνικη τράπεζα

Τα πράγματα εξελίσωνται πολύ ασχημα έδω και έπειδη είμαστε οικονομολογοι και οι δύο καταλαβενουμέ το τι έρχετε...

και είμαστε κάπος....

 

Συγνωμη για το μεγάλο μνμ έλπιζω να σε καλιψα...

έσυ έχεις να μου προτύνεις καμία άλλη εξέταση να πάω να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι 30. προσπαθω για την ακρίβεια 16 μήνες αλλα έπειδη έχω μίκρο κύκλο και τυχενει 1 με 2 φορες το χρόνο να αδιαθετίσω 2 φορές το μηνα εχω προσπαθήσει 19 κύκλους.....

Μέτα το χρόνο έκανα

 

ορμονολιγικές 2 μέρα του κύκλου βρήκαν τέλειες

 

υπέρηχο 2 μερα κου κύκλου τέλεια

 

Hidenn C-Test αρνιτικο αρα όλα καλα

 

Αυτο το μήνα περιμένω να αδιαθετησω για να παω για σαλπιγκογραγια

 

και μετά δεν νομίζω να μου μένουν άλλες εξετάσεις....

Πολυκηστικες δεν έχω ουτε συνδρομο πολυκηστικων.

Ο γιατρος μου είπε οτι έαν και οι σαλπιγγες δεν έχουν πρόβλημμα μένω πολύ ευκολα εγγυος (αλλα που???)

 

Ο άντρας μου τώρα δεν έχει πάει ακομα να κάνει τη μία εξεταση και μοναδικη που πρέπει....

 

Λεεί οτι δεν έχει τίποτα είναι μία χαρα γιατι δεν πήνει δεν καπνίζει τρώει υγειηνα και γυμνάζεται...΄(είναι 36)

 

Λεεί οτι φταίει το αγχος μου και έαν δεν μπορέσω να το διαχειρηστώ δεν θα τα καταφερουμε ποτέ!!!!

 

Αυτος είναι χαλαρός και ώρεος χα χα χα

 

Η αλήθεια είναι οτι είναι οτι φέτος είναι μια πολύ δυσκολή χρονία και για τους δύο μας επαγγελματικα....

 

Εγω στέλεχος σε ξένη τράπεζα ο κάλος μου στέλεχος σε ελλήνικη τράπεζα

Τα πράγματα εξελίσωνται πολύ ασχημα έδω και έπειδη είμαστε οικονομολογοι και οι δύο καταλαβενουμέ το τι έρχετε...

και είμαστε κάπος....

 

Συγνωμη για το μεγάλο μνμ έλπιζω να σε καλιψα...

έσυ έχεις να μου προτύνεις καμία άλλη εξέταση να πάω να κάνω???

Καλημέρα και χαίρομαι που μου έγραψες...κατ'αρχήν, θα ήθελα να σου πω ότι είσαι πάρα πολύ νέα και είτε ανακαλύψετε κάποιο προβληματάκι, είτε όχι, υπάρχει αρκετός χρόνος για να βρείτε τις λύσεις σας με ηρεμία...επίσης, αντιλαμβάνομαι τις επαγγελματικές σας αγωνίες, ειδικά αυτές τις δύσκολες περιόδους, δεν είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι το άγχος δυσκολεύει τη διαδικασία της σύλληψης, αλλά από προσωπική μου εμπειρία, απλά θα καταθέσω, ότι εάν πραγματικά έχετε αποφασίσει και οι δύο, συνειδητά (και αυτό έχει πολύ μεγάλη σημασία), να μπείτε στη διαδικασία να κάνετε ένα παιδάκι, απλά βάλτε το προτεραιότητα. Και τί εννοώ μ'αυτό. Είμαι κι εγώ γυναίκα καριέρας...τρελλαμένη με τη δουλειά μου και πάντα έβαζα σε προτεραιότητα την επίτευξη κάποιων στόχων και όλο έλεγα αργότερα και αργότερα για την επόμενη προσπάθεια...να βγάλουμε περισσότερα χρήματα, να μπορούμε να στηρίξουμε ίσως τις εξωσωματικές κλπ κλπ. Κατά βάθος νομίζω ότι ήταν δικαιολογίες και κακή εκτίμηση της κατάστασης. Ποτέ δεν υπάρχει κατάλληλη στιγμή - οικονομικά και κοινωνικά - να έρθει ένα παιδί, εάν το σκεφτείς λογικά. Τα παιδιά όμως δε χρειάζονται τόσα πολλά χρήματα για να μεγαλώνσουν...χρειάζονται όρεξη και αγάπη. Δε χρειάζεται από πριν να τα έχετε φροντίσει όλα. Μόλις με το καλό μείνεις έγκυος, θα έχες 8-9 μήνες καιρό να φροντίσεις όλα τα διαδικαστικά!

Όσο για τον καλό σου...αχ...τί θα κάνουμε με αυτούς τους άντρες, τα αιώνια παιδιά! Είναι τόσο εύκολο να ρίχνουμε τις ευθύνες στους άλλους...ειδικά για καταστάσεις που δεν ελέγχουμε...οι άντρες είναι τόσο κότες...σχεδόν κανένας δε θέλει να πάει να ελέγξει το σπέρμα του..φοβάται μην του θιγεί ο ανδρισμός του...πρέπει όμως...είναι απαραίτητη προυπόθεση, στην προσπάθεια που κάνετε...και δε φτάνει που έχουμε τις δικές μας αγωνίες, έχουμε να διαχειριστούμε και αυτούς, να τους το φέρουμε ωραία, διακριτικά, άνετα κλπ. Είναι πολύ σημαντικό που είναι αθλητικός, προσέχει τη διατροφή του και όλα αυτά, αλλά πιθανά το σπέρμα από τη φύση του να είναι λίγο πιο αδύναμο και να θέλει μία μικρή βιταμινούλα!! Πρέπει να του δώσεις να καταλάβει, ότι το σπέρμα με το σεξ, δεν έχει καμία σχέση! ΄Οτι το αποτέλεσμα δεν θα επηρεάσει την ερωτική σου διάθεση απέναντί του και ότι όλα τα προβλήματα του σπέρματος λύνονται. Κι επίσης, δε θα το μάθει κανένας άλλος!!!

Σχετικά με τις εξετάσεις, μάλλον δεν είμαι εγώ ο ειδικός να απαντήσω σε κάτι τέτοιο...ας μη γινόμαστε και γιατροί, όσο έμπειροι κι αν είμαστε από τη ζωή...το βασικό είναι να εμπιστεύεσαι το γιατρό σου και να έχετε καλή χημεία...εγώ γενικά δεν είμαι της άποψης να μπερδεύονται πολλοί γιατροί για το ίδιο θέμα, αλλά ίσως μία δεύτερη γνώμη, να σου ήταν χρήσιμη...επίσης, η τελευταία συμβουλή είναι, όχι στους γνωστούς μεγαλοκαρχαρίες γιατρούς, οι οποίοι είναι αρπακτικά, δε νοιάζονται στο βάθος για το πρόβλημάς μας, αλλά μόνο για τα χρήματα και προς Θεού μην ξεκινήσεις τόσο νωρίς τις διαδικασίες εξωσωματικών και φαρμάκωνκλπ. Δώσε χρόνο και ηρεμία στο θέμα σας. Πιθανά με την παρακολούθηση του φυσικού κύκλου, κι ας είναι μικρός, να καταφέρετε να έχετε αποτέλεσμα.

Εάν θελήσεις, ευχαρίστως να σου συστήσω το δικό μου γιατρό, νιώθω πολύ άνετα μαζί του, είναι νέος, μου εξηγεί αναλυτικά και με όσο χρόνο χρειάζομαι, ό,τι χρειάζομαι και πιστεύω ότι αυτό βοηθάει.

Όπως είδες, το δικό μου κείμενο, ήταν πιο μακρόσυρτο, αλλά είχα έμπνευση πρωινή!

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι 30. προσπαθω για την ακρίβεια 16 μήνες αλλα έπειδη έχω μίκρο κύκλο και τυχενει 1 με 2 φορες το χρόνο να αδιαθετίσω 2 φορές το μηνα εχω προσπαθήσει 19 κύκλους.....

Μέτα το χρόνο έκανα

 

ορμονολιγικές 2 μέρα του κύκλου βρήκαν τέλειες

 

υπέρηχο 2 μερα κου κύκλου τέλεια

 

Hidenn C-Test αρνιτικο αρα όλα καλα

 

Αυτο το μήνα περιμένω να αδιαθετησω για να παω για σαλπιγκογραγια

 

και μετά δεν νομίζω να μου μένουν άλλες εξετάσεις....

Πολυκηστικες δεν έχω ουτε συνδρομο πολυκηστικων.

Ο γιατρος μου είπε οτι έαν και οι σαλπιγγες δεν έχουν πρόβλημμα μένω πολύ ευκολα εγγυος (αλλα που???)

 

Ο άντρας μου τώρα δεν έχει πάει ακομα να κάνει τη μία εξεταση και μοναδικη που πρέπει....

 

Λεεί οτι δεν έχει τίποτα είναι μία χαρα γιατι δεν πήνει δεν καπνίζει τρώει υγειηνα και γυμνάζεται...΄(είναι 36)

 

Λεεί οτι φταίει το αγχος μου και έαν δεν μπορέσω να το διαχειρηστώ δεν θα τα καταφερουμε ποτέ!!!!

 

Αυτος είναι χαλαρός και ώρεος χα χα χα

 

Η αλήθεια είναι οτι είναι οτι φέτος είναι μια πολύ δυσκολή χρονία και για τους δύο μας επαγγελματικα....

 

Εγω στέλεχος σε ξένη τράπεζα ο κάλος μου στέλεχος σε ελλήνικη τράπεζα

Τα πράγματα εξελίσωνται πολύ ασχημα έδω και έπειδη είμαστε οικονομολογοι και οι δύο καταλαβενουμέ το τι έρχετε...

και είμαστε κάπος....

 

Συγνωμη για το μεγάλο μνμ έλπιζω να σε καλιψα...

έσυ έχεις να μου προτύνεις καμία άλλη εξέταση να πάω να κάνω???

 

Καλημέρα :) εγω αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι εκτός απ τη σαλπιγγογραφια απαραίτητο ειναι ΚΑΙ το σπερμοδιαγραμμα !! Το σπερμα δεν επιρρεαζεται μονο απ το κάπνισμα το ποτό κτλ.... μπορει ας πούμε να εχει ενα πολυ απλό μικρόβιο που καταπολεμάται με απλη αντιβιωση ! Το μικρόβιο μπορει να το πήρε απο τη θάλασσα η απο εσένα κάποια στιγμη που είχες ! Στους άντρες,σε αντιθεση με μασ,στην αρχή δεν εχει κανενα σύμπτωμα οπότε δεν μπορει να το καταλάβει !! Σίγουρα δεν φταις αποκλειστικά εσυ κ το άγχος σου....πρεπει να αποκλεισετε όλα τα ενδεχόμενα !! Δεν καταλαβαίνω λοιπόν το λόγο που ο άντρας σου δεν παει για εξετάσεις ενω εσυ πας !!!

Link to comment
Share on other sites

Πάει και αυτός ο μήνας. Μήδεν στο πηλίκο. Αν και δεν περιμένα και πολλά αυτά τον μήνα και ήμουν προετημασμένη για το χειροτερο, με πειραξε. Έπεσα και πάνω στον συζηγο μου το πρωί γιατι ο γιατρός είπε να σταματήσει τελείως το τσιγαρο και αυτός τίποτα.

 

Πάμε για καρυότυπο τώρα στις 20 του Μάη και για εξωσωματική μέσα στον Ιούνιο.

Πλήρης απογοήτευση!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!! εχω καιρο μα γραψω αλλα παρακολουθω ανελειπως τις εξελιξεις σας!!

εμεις αποφασισαμε να το αφησουμε στην τυχη, χωρις μετρημα ημερων, τεστ οωρηξιας (μονο αγχος μου προκαλεσαν) κ οτι γινει...αλλα για καποιο λογο με επιασε ενα τρομερο αγχος χθες για το αν θα γινω ποτε μανουλα... μπορει να ειναι χαζες σκεψεις κ το παραδεχομαι αλλα με πηρε απο κατω!

εσεις τι κανετε;; κανενα ευχαριστο θα ακουσουμε να χαρουμε λιγο;; :D;):D;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!! εχω καιρο μα γραψω αλλα παρακολουθω ανελειπως τις εξελιξεις σας!!

εμεις αποφασισαμε να το αφησουμε στην τυχη, χωρις μετρημα ημερων, τεστ οωρηξιας (μονο αγχος μου προκαλεσαν) κ οτι γινει...αλλα για καποιο λογο με επιασε ενα τρομερο αγχος χθες για το αν θα γινω ποτε μανουλα... μπορει να ειναι χαζες σκεψεις κ το παραδεχομαι αλλα με πηρε απο κατω!

εσεις τι κανετε;; κανενα ευχαριστο θα ακουσουμε να χαρουμε λιγο;; :D;):D;)

kristy δεν έχουμε επικοινωνήσει ξανά, αλλά να μην ανησυχείς καθόλου...και η τύχη και η φύση πολλές φορές βοηθάνε! Θα γίνεις μανούλα και θα το απολαύσεις!!! Δυστυχώς χρειάζεται υπομονή...!!...κι εδώ είμαστε, να τα λέμε και να προσπερνάμε τις κακοκεφιές!!

Δε θέλω να κουράσω τα άλλα κορίτσια που με έχουν ξαναδιαβάσει, αλλά με χαρά μου ξαναλέω, ότι ναι, είμαι έγκυος, στην 7η εβδομάδα, με φυσιολογική σύλληψη, μετά από 3-4 εξωσωματικές και παλίνδρομες κυήσεις...τώρα χαίρομαι και κάνω το σταυρό μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...ειμαι καινουρια στην παρεα σας...την οποια φυσικα βρισκω εξαιρετικα ομορφη και ενδιαφερουσα!!!!:P

 

Αποφασισαμε με τον αντρα μου να ξεκινησουμε τις διαδικασιες, να αποκτησει ζωντανια το σπιτακι μας!!!!

Το θελουμε πολυ...εγω δεν αγχωνομαι (ετσι νομιζω τουλαχιστον) θελω να το δω χαλαρα...Θα ξεκινησουμε και οτι γινει!!!!:-D

Αυριο εχω ραντεβου με την γιατρο,για τις πρωτες εξετασεις...θα της πω για τα σχεδια μας...και θα κανω οτι ειναι απαραιτητο.....:?:

 

Διαβασα αρκετες ιστοριες εδω..."Μας" ευχομαι ολοψυχα να γινουμε μανουλες συντομα!!!Μην το βαζετε κατω κοριτσια!!!:oops:

Σε οσες τα καταφεραν πολλα πολλα συγχαρητηρια και ολα να πανε κατ'ευχην!!!!!

:lol:

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...ειμαι καινουρια στην παρεα σας...την οποια φυσικα βρισκω εξαιρετικα ομορφη και ενδιαφερουσα!!!!:P

 

Αποφασισαμε με τον αντρα μου να ξεκινησουμε τις διαδικασιες, να αποκτησει ζωντανια το σπιτακι μας!!!!

Το θελουμε πολυ...εγω δεν αγχωνομαι (ετσι νομιζω τουλαχιστον) θελω να το δω χαλαρα...Θα ξεκινησουμε και οτι γινει!!!!:-D

Αυριο εχω ραντεβου με την γιατρο,για τις πρωτες εξετασεις...θα της πω για τα σχεδια μας...και θα κανω οτι ειναι απαραιτητο.....:?:

 

Διαβασα αρκετες ιστοριες εδω..."Μας" ευχομαι ολοψυχα να γινουμε μανουλες συντομα!!!Μην το βαζετε κατω κοριτσια!!!:oops:

Σε οσες τα καταφεραν πολλα πολλα συγχαρητηρια και ολα να πανε κατ'ευχην!!!!!

:lol:

Καλώς τη Ρένα! Σ'ευχαριστούμε για τις ευχές!! Εγώ είμαι από αυτές που τα κατάφεραν αυτή τη φορά, αλλά φυσικά είμαι σε αναμμένα κάρβουνα ακόμα!

Καλά κάνεις και είσαι χαλαρή και έτσι πρέπει να είσαι και όλα θα πάνε καλά και το μωράκι σας θα έρθει σύντομα!!

Πόσων ετών είσαι? Έχετε ελεύθερες επαφές καιρό, ή τώρα θα ξεκινήσετε?

Είμαι βέβαιη ότι όλες θα χαρούν να μάθουν και να συμβουλεύσουν!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!! εχω καιρο μα γραψω αλλα παρακολουθω ανελειπως τις εξελιξεις σας!!

εμεις αποφασισαμε να το αφησουμε στην τυχη, χωρις μετρημα ημερων, τεστ οωρηξιας (μονο αγχος μου προκαλεσαν) κ οτι γινει...αλλα για καποιο λογο με επιασε ενα τρομερο αγχος χθες για το αν θα γινω ποτε μανουλα... μπορει να ειναι χαζες σκεψεις κ το παραδεχομαι αλλα με πηρε απο κατω!

εσεις τι κανετε;; κανενα ευχαριστο θα ακουσουμε να χαρουμε λιγο;; :D;):D;)

 

Καλησπερα κοριτσια...ειμαι καινουρια στην παρεα σας...την οποια φυσικα βρισκω εξαιρετικα ομορφη και ενδιαφερουσα!!!!:P

 

Αποφασισαμε με τον αντρα μου να ξεκινησουμε τις διαδικασιες, να αποκτησει ζωντανια το σπιτακι μας!!!!

Το θελουμε πολυ...εγω δεν αγχωνομαι (ετσι νομιζω τουλαχιστον) θελω να το δω χαλαρα...Θα ξεκινησουμε και οτι γινει!!!!:-D

Αυριο εχω ραντεβου με την γιατρο,για τις πρωτες εξετασεις...θα της πω για τα σχεδια μας...και θα κανω οτι ειναι απαραιτητο.....:?:

 

Διαβασα αρκετες ιστοριες εδω..."Μας" ευχομαι ολοψυχα να γινουμε μανουλες συντομα!!!Μην το βαζετε κατω κοριτσια!!!:oops:

Σε οσες τα καταφεραν πολλα πολλα συγχαρητηρια και ολα να πανε κατ'ευχην!!!!!

:lol:

 

 

kristy και μεις αυτον τον μηνα θα κανουμε προσπαθεια με αυτον τον τροπο...χωρις παρακολουθηση, χωρις ορμονες χωρις τιποτα..να μην ξερουμε τιποτα.ποτε δεν ξερεις ποτε θα γινει..μπορει να γινει κατι και να μην χρειαστει τελικα να κανουμε την σπερματεγχυση τον επομενο μηνα.ο Θεος μονο ξερει.οποτε καλη σου επιτυχια και γρηγορα με το σπορακι

 

 

rena καλως ηρθες στη παρεα μας.......προσπαθειτε καιρο με τον αντρα σου?

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Ζητω συγγνωμη αν δεν χειριζομαι καλα το forum..εννοω δεν ξερω που ακριβως να απανταω κτλ...αλλα θα το βρω σιγα σιγα ελπιζω!!!:confused:

Ευχαριστω πολυ για την υποδοχη!!!:-D

 

Τον Ιουλιο κλεινω τα 27 χρονια...Ειμαι απο Χανια Κρητης και τωρα θα αρχισουμε ελευθερα με τον αντρα μου...δεν εχουμε προσπαθησει ποτε ξανα στο παρελθον!!

Ειμαι εντελως πρωταρα...χαχαχα!!!:oops:

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...