Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλησπέρα κοπέλα μου.Κατ'αρχήν ευχαριστώ πολύ που ρωτάς και με σκέφτεσαι.Το κάναμε το επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα και δεν ήταν καλό.Έτσι ο άντρας μου έκοψε το κάπνισμα μαχαίρι και παίρνει και κάποιες βιταμίνες.Ετοιμαζόμαστε για εξωσωματική,αλλά επειδή αυτό δεν μπορεί να γίνει πριν τον Ιούνιο,αφού τότε μου κλείσαν ραντεβού να περάσω από επιτροπή,συνεχίζουμε να προσπαθούμε φυσιολογικά και βέβαια θα κάνουμε και πιο εξειδικευμένες εξετάσεις για το σπέρμα μήπως κάτι δεν φάνηκε στο σπερμοδιάγραμμα,που μπορούμε να θεραπεύσουμε.Όπως καταλαβαίνεις κάνουμε παράλληλες προσπάθειες για να μην χάνουμε χρόνο και ό,τι μας κάτσει πρώτο.Βλέπουμε.

κοριτσάκι μπήκατε στην τελική ευθεία!!!σύντομα σε βλέπω μανούλα :-P

 

Σήμερα μίλησα με τον γιατρό μου για την προλακτίνη και μου ειπε να κάνω μια μαγνητική και υστερα θα ακολουθήσω κάποια θεραπεία...:?

έχει αντιμετωπίσει καποια κοπέλα πρόβλημα με την προλακτίνη;η μαγνητικη ποναει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσάκι μου λυπάμαι πολυ...μην το παίρνεις τόσο βαριά!καταλαβαίνω ακριβώς πως αισθάνεσαι γιατι τα έχω περάσει κ εγώ!Απο την άλλη με ποιο δικαίωμα κάθεται η άλλη κοπέλα κ ρωτάει πότε θα κάνεις παιδί;;;έλεος δηλαδή!εκνευρίζομαι πολύ με τέτοιες αδιακρισίες!

 

Σ ευχαριστω πολυ για την απάντηση :) δεν μπορω να ηρεμήσω με τίποτα !!! Εχω θυμωσει κ εχω στεναχωρεθει απίστευτα !!! Ασε που πάλι άκουσα την ατάκα "δεν ήθελε παιδι τώρα καταλαθος έμεινε εγκυος" κ να χω κ τη μάνα μου να κατι αυτές τις χαζομαρες κ να μου λεει κ απο πάνω...είδες η μαρθα επειδη δεν το σκεφτόταν ήρθε καταλαθος !!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ειμαι σε απόγνωση :( σημερα στη δουλεια μου ρθε ενα ραβασακι απο μια υπάλληλο που με ρώταγε "ποτε περιμένεις περιοδο;;" Της απανταω την άλλη βδομάδα κ μου ξανά στέλνει "μακάρι να σου φέρει γούρι η Μαρθα που ειναι εγκυος να τα καταφέρεις κ συ επιτέλους " !!! Έκλαιγα ολο το απογευμα....ακόμα δηλαδη αφενός γιατι η κοπέλα παντρεύτηκε τον Δεκέμβρη και μάλιστα θυμάμαι οτι στο γάμο της ήμουνα κατα στενοχωρημένη επειδη για αλλα μια φορα είχα αδιαθετησει κ αφετέρου γιατι κατάλαβα οτι η μάνα μου εχει κανει μεγαλη μα..... κ εχει πει στους πάντες οτι προσπαθούμε απ τον Αύγουστο κ δεν μας κάθεται κ τους ειχε πει να μην μου πούνε για την μαρθα για να μην στεναχωρεθω !!! Κ ενα πράγμα που δεν αντέχω με τίποτα ειναι να με λυπουνται πίσω απ την πλάτη μου !!!! Κορίτσια πραγματικά νιώθω χάλια κ στεναχώρια που ειμαι τόσο άτυχη που εχει περάσει τόσος καιρός κ ακόμα τίποτα κ η μαρθα αμέσως κ εχω θυμωσει κ απίστευτα με τη μάνα μου !!!! Κλαίω όλη μερα :( :( μην συζήτηση κ για τα ραβασακια γιατι θα κλαίω μεχρι αυριο.....

 

Κοριτσάκι μου ειναι απαράδεκτο απο μέρους της, αλλα όποιος δεν το εχει περάσει , δεν μπορεί να φανταστεί πως ειναι!

Εμείς κάναμε τον γάμο πέρυσι τον Ιούνιο και αν και προσπαθούσαμε και 1χρονο πριν το γάμο, πουθενά το μπεμπε.

Ε, λοιπόν μετα το γάμο κάθε μερα μας έλεγε και απο ένας "ποτε θα κάνετε ενα παιδάκι;;;"

Τους απαντούσα γλυκά " μόνο ενα;;;;"

Εγώ όμως επειδή περνουσα το δράμα μου, εκλαιγα και σπαραζα απο μέσα μου..

Μου φταίνε αυτοί που ρωτούσαν; Οχι! Που να φανταστούνε τι περνάω!

Πάρτο καλοπροαίρετα, μη το βάζεις κάτω!

Η κοπέλα μπορεί να εχει διαίσθηση πως δεν θα σου έρθει ξανά ;)

 

Και για να σου πω και ενα θετικο, χθες, μετα απο 2χρονια συνολικά,

είδαμε θετικο τεστάκι, κάναμε και χοριακη θετική και αυτή!

Ξέρεις τι κατάλαβα; Πως όσο εκλαιγα τόσο χειροτέρευα την κατάσταση.

 

Πάρτο απόφαση έγκυος θα μείνεις ο κόσμος να χαλάσει.

Ξεκινά να ετοιμάζεται ψυχολογικά.

Το μπεμπε θέλει χαρούμενη μαμά;) να περάσει την κοιλίτσα για παιδική χαρά και να έρθει!

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ για την απάντηση :) δεν μπορω να ηρεμήσω με τίποτα !!! Εχω θυμωσει κ εχω στεναχωρεθει απίστευτα !!! Ασε που πάλι άκουσα την ατάκα "δεν ήθελε παιδι τώρα καταλαθος έμεινε εγκυος" κ να χω κ τη μάνα μου να κατι αυτές τις χαζομαρες κ να μου λεει κ απο πάνω...είδες η μαρθα επειδη δεν το σκεφτόταν ήρθε καταλαθος !!!!

οποιος ειναι εξω απο το χορο πολλα τραγουδια ξερει!αυτο εχω να πω...

μακαρι να μπορουσαμε να πατησουμε ενα κουμπι κ να σταματησει το αγχος...αλλα δυστυχως δεν ειναι τοσο απλο!υπομονη κοριτσακι θα ερθει το μπεμπακι σου που θα παει...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου ειναι απαράδεκτο απο μέρους της, αλλα όποιος δεν το εχει περάσει , δεν μπορεί να φανταστεί πως ειναι!

Εμείς κάναμε τον γάμο πέρυσι τον Ιούνιο και αν και προσπαθούσαμε και 1χρονο πριν το γάμο, πουθενά το μπεμπε.

Ε, λοιπόν μετα το γάμο κάθε μερα μας έλεγε και απο ένας "ποτε θα κάνετε ενα παιδάκι;;;"

Τους απαντούσα γλυκά " μόνο ενα;;;;"

Εγώ όμως επειδή περνουσα το δράμα μου, εκλαιγα και σπαραζα απο μέσα μου..

Μου φταίνε αυτοί που ρωτούσαν; Οχι! Που να φανταστούνε τι περνάω!

Πάρτο καλοπροαίρετα, μη το βάζεις κάτω!

Η κοπέλα μπορεί να εχει διαίσθηση πως δεν θα σου έρθει ξανά ;)

 

Και για να σου πω και ενα θετικο, χθες, μετα απο 2χρονια συνολικά,

είδαμε θετικο τεστάκι, κάναμε και χοριακη θετική και αυτή!

Ξέρεις τι κατάλαβα; Πως όσο εκλαιγα τόσο χειροτέρευα την κατάσταση.

 

Πάρτο απόφαση έγκυος θα μείνεις ο κόσμος να χαλάσει.

Ξεκινά να ετοιμάζεται ψυχολογικά.

Το μπεμπε θέλει χαρούμενη μαμά;) να περάσει την κοιλίτσα για παιδική χαρά και να έρθει!

 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου !!!! Να χεις μια τέλεια εγκυμοσυνη :) :) !!! Σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια !!! Τελικα πάλι καλα που εχουμε η μια την άλλη εδω μέσα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οποιος ειναι εξω απο το χορο πολλα τραγουδια ξερει!αυτο εχω να πω...

μακαρι να μπορουσαμε να πατησουμε ενα κουμπι κ να σταματησει το αγχος...αλλα δυστυχως δεν ειναι τοσο απλο!υπομονη κοριτσακι θα ερθει το μπεμπακι σου που θα παει...

 

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσάκι μου !!! Έχεις απόλυτο δίκιο !!! Εύχομαι κ σε σένα ο,τι καλύτερο :) :) να σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα υπαρχουν καποιοι που ρωτουν καλοπροαιρετα αλλα βρε κοριτσια υπαρχουν και πολλοι αλλοι που ρωτουν απο περιεργια κ κουτσομπολιο...τουλαχιστον εμενα μου εχει συμβει πολλες φορες...εχω ερθει παααρα πολλες φορες σε δυσκολη θεση χωρις να ξερω τι να απαντησω!υπαρχουν συγκεκριμενα 2-3 ατομα που ρωτανε συνεχεια!και οταν λεμε συνεχεια εννοω οτι μπορει να με ρωτησουν σημερα και ξανα μετα απο λιγες μερες!!!!πως να χειριστει καποιος τετοιες καταστασεις;εχω πιασει πολλες φορες τον εαυτο μου να μην θελω παω καπου οταν ξερω οτι θα βρισκονται εκει κ τα συγκεκριμενα ατομα για μην ακουσω ξανα την ιδια ερωτηση :(

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα υπαρχουν καποιοι που ρωτουν καλοπροαιρετα αλλα βρε κοριτσια υπαρχουν και πολλοι αλλοι που ρωτουν απο περιεργια κ κουτσομπολιο...τουλαχιστον εμενα μου εχει συμβει πολλες φορες...εχω ερθει παααρα πολλες φορες σε δυσκολη θεση χωρις να ξερω τι να απαντησω!υπαρχουν συγκεκριμενα 2-3 ατομα που ρωτανε συνεχεια!και οταν λεμε συνεχεια εννοω οτι μπορει να με ρωτησουν σημερα και ξανα μετα απο λιγες μερες!!!!πως να χειριστει καποιος τετοιες καταστασεις;εχω πιασει πολλες φορες τον εαυτο μου να μην θελω παω καπου οταν ξερω οτι θα βρισκονται εκει κ τα συγκεκριμενα ατομα για μην ακουσω ξανα την ιδια ερωτηση :(

 

Συμφωνω απόλυτα κ νιώθω κ γω πολυ συχνά ετσι !!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ κοριτσάκια μου χτες πήγα σε ένα event και εκεί έπεσα πάνω σε ένα ζευγάρι γνωστών που πάντα στο άσχετο τους βλέπω κάπου. Φορούσα λοιπόν ένα φορεματάκι με ένα περίεργο δέσιμο στην κοιλιά που απλά φαίνεται μπόλικο εκεί στην περιοχή. Με βλέπει λοιπόν αυτός (μέσα στα σκοτάδια τωρα σας λέω...) και μου λέει "τί έχεις εκεί; έχουμε τίποτα;;;"

Ατάραχη εγώ και τάχαμου έκπληκτη κοιτάω να καταλάβω τι μου λέει (με τη μία κατάλαβα αλλά λέμε τώρα :P) και του λέω "όχι καλέ, το σχέδιο είναι έτσι"!!!

Γελάγαμε μετά με τον άντρα μου...καμιά φορά οι άντρες είναι μεγαλύτεροι κουτσομπόλιδες!!! Μη δίνετε σημασία και Mirina έχουμε πει πως δεν αξίζει να χαλιέσαι για κανέναν, ούτε καν για τη μαμά σου. Εξήγησε της αν το θες για να το καταλάβει ότι σε ενοχλεί και μην της ξαναπεις τίποτα παρά μόνο όταν θα κρατάς θετικό τεστάκι στα χέρια σου. Έτσι ήταν και η δικιά μου και η πεθερά μου αλλά τους έκοψα τον αέρα, τώρα πια ζουν στην άγνοια! :shock:

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

 

Και για να σου πω και ενα θετικο, χθες, μετα απο 2χρονια συνολικά,

είδαμε θετικο τεστάκι, κάναμε και χοριακη θετική και αυτή!

Ξέρεις τι κατάλαβα; Πως όσο εκλαιγα τόσο χειροτέρευα την κατάσταση.

 

 

Μπράβο Πέγκυ μου, συγχαρητήρια!!! Με το καλό να πάρεις στα χέρια σου το παιδάκι σας και να έχεις μια ευτυχισμένη εγκυμοσύνη! Αχ πόσο κουράγιο μου δίνεις :wink:

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Και για να σου πω και ενα θετικο, χθες, μετα απο 2χρονια συνολικά,

είδαμε θετικο τεστάκι, κάναμε και χοριακη θετική και αυτή!

Ξέρεις τι κατάλαβα; Πως όσο εκλαιγα τόσο χειροτέρευα την κατάσταση.

 

με το καλο κοριτσακι μου στους 9!!!!:-P

ετσι ντε να ακουμε κ κανενα ευχαριστο!!!να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα.. συγχαρητηρια στην πεγκυ..να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! :P

 

Μην ακουτε τι σας λενε οι αλλοι, και προσπαθηστε να μην επηρεαζεστε απο αυτα που ακουτε..εγω ζηλευα οταν ακουγα για εγκυμοσυνες, αλλα τελικα ηταν λαθος και ψυχοφθορο..οταν θα ακουτε οτι καποια ειναι εγκυος θα προσευχεστε να γεννησει με το καλο και θα σκεφτεστε οτι συντομα θα ερθει και η σειρα σας..οταν στεναχωριομαστε το μονο που κανουμε ειναι να καθυστερουμε τη δικη μας συλληψη..προσπαθηστε να περασετε στους αλλους το οτι αυτη τη στιγμη εχετε αλλες προτεραιοτητες για να μη σας ζαλιζουν, και οσοι λιγοτεροι γνωριζουν τις προσπαθειες σας τοσο το καλυτερο.. και οι γονεις μας το θελουν οσο και εμεις και απο την αγωνια τους κανουν βλακειουλες..πχ εμενα ο πατερας μου καθε φορα που με βλεπει με ρωταει... για πες στον πατερα σου τι συμβαινει?υπαρχει καποιο προβλημα? δεν προσπαθητε και ενω του δειχνω καθε φορα οτι με εκνευριζει αουτος το χαβα του..μην τους θυμωνετε ομως.. απο αγαπη ανησυχουν ..και πανω απο ολα μην δινετε σημασια στους υπολοιπους γιατι εκει εξω υπαρχει μονο κακία!!!!!!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι μπήκατε στην τελική ευθεία!!!σύντομα σε βλέπω μανούλα :-P

 

Σήμερα μίλησα με τον γιατρό μου για την προλακτίνη και μου ειπε να κάνω μια μαγνητική και υστερα θα ακολουθήσω κάποια θεραπεία...:?

έχει αντιμετωπίσει καποια κοπέλα πρόβλημα με την προλακτίνη;η μαγνητικη ποναει;

 

δεν εχω ιδεα σχετικα με την προλακτινη..αλλα τι μαγνητικη σου ειπε? η κλασικη που κανουμε?

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

pegky συγχαρητηρια για τα ευχαριστα νεα,σου ευχομαι μια τελειομηνη κυηση και ολα θα πανε καλα

Mirina μην χαλιεσαι γιατι δεν αξιζει να πονας..ειπαμε οτι σε καποιες κοπελες ερχεται πολυ ευκολα αυτο το δωρο,σε καποιες αλλες παλι ερχεται λιγααααακι αργοτερα...δεν θα το βαλουμε κατω εμεις...και για τον κοσμο τους γραφουμεεεε

τωρα να σας κανω εγω μια ερωτηση ..

ποιο ειναι το κοστος της σαλπιγγογραφιας?γιατι εχω παρει σε καποια κεντρα και εχουν μεγαλη διαφορα το ενα με το αλλο...

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

pegky συγχαρητηρια για τα ευχαριστα νεα,σου ευχομαι μια τελειομηνη κυηση και ολα θα πανε καλα

Mirina μην χαλιεσαι γιατι δεν αξιζει να πονας..ειπαμε οτι σε καποιες κοπελες ερχεται πολυ ευκολα αυτο το δωρο,σε καποιες αλλες παλι ερχεται λιγααααακι αργοτερα...δεν θα το βαλουμε κατω εμεις...και για τον κοσμο τους γραφουμεεεε

τωρα να σας κανω εγω μια ερωτηση ..

ποιο ειναι το κοστος της σαλπιγγογραφιας?γιατι εχω παρει σε καποια κεντρα και εχουν μεγαλη διαφορα το ενα με το αλλο...

 

Καλημέρα :) Μωρε εγω δεν μπορω να καταλάβω πως άτομα το οποία σ αγαπάνε φτάνουν στο σημείο να σου δημιουργούν τόσο άγχος κ στεναχώρια !!! Τελος πάντων.....εγω έκανα σαλπιγγογραφια στο μητέρα κ ειχε 190? !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

τωρα να σας κανω εγω μια ερωτηση ..

ποιο ειναι το κοστος της σαλπιγγογραφιας?γιατι εχω παρει σε καποια κεντρα και εχουν μεγαλη διαφορα το ενα με το αλλο...

Καλημέρα Μαρία, καλά είμαστε! :-D

Λοιπόν εγώ την έκανα τον προηγούμενο μήνα. Στοιχίζει γύρω στα 150-200 ευρώ αν πας έξω, αλλά εγώ την έκανα στο Πανεπιστημιακό του Ρίου και δεν πλήρωσα τίποτα, πέρα από 5 ευρώ συμμετοχή για το σκιαγραφικό που πήρα από το φαρμακείο. Μου έγραψε την εξέταση και το σκιαγραφικό γιατρός του εοππύ και όλα πήγαν μια χαρά. Οι γιατροί ήταν άψογοι κλπ...και φυσικά γλύτωσα και 200 ευρώ που δεν μου περισσεύουν κιόλας ;)

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! Εχω καιρό να γράψω αλλα ήθελα να ηρεμήσω ψυχολογικά...Σήμερα μου ήρθε η περίοδος....2ος μηνας προσπαθειών μετα τη σαλπιγγογραφία....αλλα τίποτε....μαλλον εμενα δε με βοηθάει ουτε η σαλπιγγογραφία....ετσι πήρα το γιατρο να αρχισω την 6μηνη θεραπεια με τις ενέσεις για τη κυστη που έχω....απλα σκεφτομαι να κανω αλλη μια προσπαθεια πριν τη θεραπεία ή οχι?γιατι αμα αρχισω τη θεραπεια δεν θα εχω περιοδο 6 μηνες....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαρία, καλά είμαστε! :-D

Λοιπόν εγώ την έκανα τον προηγούμενο μήνα. Στοιχίζει γύρω στα 150-200 ευρώ αν πας έξω, αλλά εγώ την έκανα στο Πανεπιστημιακό του Ρίου και δεν πλήρωσα τίποτα, πέρα από 5 ευρώ συμμετοχή για το σκιαγραφικό που πήρα από το φαρμακείο. Μου έγραψε την εξέταση και το σκιαγραφικό γιατρός του εοππύ και όλα πήγαν μια χαρά. Οι γιατροί ήταν άψογοι κλπ...και φυσικά γλύτωσα και 200 ευρώ που δεν μου περισσεύουν κιόλας ;)

 

Καλημέρα :) Μωρε εγω δεν μπορω να καταλάβω πως άτομα το οποία σ αγαπάνε φτάνουν στο σημείο να σου δημιουργούν τόσο άγχος κ στεναχώρια !!! Τελος πάντων.....εγω έκανα σαλπιγγογραφια στο μητέρα κ ειχε 190? !!

 

 

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σας..μου εκανε εντυπωση η διαφορα των ποσων γιατι στο ενα μου ειπαν 80 ? και στο αλλο μου ειπαν 200 ?...πηρα και σε ενα τριτο και μου ειπαν μαζι με τα φαρμακα θα ειναι 120-140.οπως καταλαβαινετε εχει διαφορα ο ενας με τον αλλο..η καποιος ειναι πολυ ακριβος ή ο αλλος που εχει χαμηλη τιμη δεν κανει καλη δουλεια...

triteza εμενα μου ειπαν οτι δεν γραφεται η σαλπιγγογραφια γιατι ηταν το πρωτο που ρωτησα...και στα κεντρα το ιδιο μου ειπαν.τι στο καλο σε ενα μηνα αλλαξαν τα πραγματα?:confused::confused::confused::confused:

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! Εχω καιρό να γράψω αλλα ήθελα να ηρεμήσω ψυχολογικά...Σήμερα μου ήρθε η περίοδος....2ος μηνας προσπαθειών μετα τη σαλπιγγογραφία....αλλα τίποτε....μαλλον εμενα δε με βοηθάει ουτε η σαλπιγγογραφία....ετσι πήρα το γιατρο να αρχισω την 6μηνη θεραπεια με τις ενέσεις για τη κυστη που έχω....απλα σκεφτομαι να κανω αλλη μια προσπαθεια πριν τη θεραπεία ή οχι?γιατι αμα αρχισω τη θεραπεια δεν θα εχω περιοδο 6 μηνες....

 

Αν η κύστη εμποδίζει την σύλληψη τότε ναι. Αν όχι προσπάθησε άλλο ένα μήνα. Ούτε κι εμένα βοήθησε η σαλπιγγογραφία πάντως.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! Εχω καιρό να γράψω αλλα ήθελα να ηρεμήσω ψυχολογικά...Σήμερα μου ήρθε η περίοδος....2ος μηνας προσπαθειών μετα τη σαλπιγγογραφία....αλλα τίποτε....μαλλον εμενα δε με βοηθάει ουτε η σαλπιγγογραφία....ετσι πήρα το γιατρο να αρχισω την 6μηνη θεραπεια με τις ενέσεις για τη κυστη που έχω....απλα σκεφτομαι να κανω αλλη μια προσπαθεια πριν τη θεραπεία ή οχι?γιατι αμα αρχισω τη θεραπεια δεν θα εχω περιοδο 6 μηνες....

 

Δεν κάνεις άλλη μια προσπάθεια βρε κορίτσι; Αυτή η κύστη δεν φεύγει με την περίοδο;;;:confused:

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Εμποδιζει Νικη για αυτο κάναμε και τη σαλπιγγογραφια....με τη θεραπεια υποτιθεται θα φυγει και αμεσως θα κανω σπερματεγχυση...

 

Τότε ξεκίνησέ την και μη χάνεις άλλο χρόνο. Στο ενδια΄μεσο θα χαλαρώσεις κιόλας μιας και δεν θα σκέφτεσαι την εγκυμοσύνη.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

\

triteza εμενα μου ειπαν οτι δεν γραφεται η σαλπιγγογραφια γιατι ηταν το πρωτο που ρωτησα...και στα κεντρα το ιδιο μου ειπαν.τι στο καλο σε ενα μηνα αλλαξαν τα πραγματα?:confused::confused::confused::confused:

Εξαρτάται πού ρώτησες! Πήρες να ρωτήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο; Δεν τα ξέρω αυτά της Αθήνας ποια είναι δημόσια και ποια όχι...Πάντως όταν πήρα να κλείσω ραντεβού μου ζήτησαν το σκιαγραφικό στο χέρι να έχω, το βιβλιάριό μου και το παραπεμπτικό του γιατρού... Σου λέω η όλη ιστορία μου στοίχισε μόλις 5 ευρώ!!!

Φίλη που την έκανε έξω στην ίδια πόλη πλήρωσε 200...

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πού ρώτησες! Πήρες να ρωτήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο; Δεν τα ξέρω αυτά της Αθήνας ποια είναι δημόσια και ποια όχι...Πάντως όταν πήρα να κλείσω ραντεβού μου ζήτησαν το σκιαγραφικό στο χέρι να έχω, το βιβλιάριό μου και το παραπεμπτικό του γιατρού... Σου λέω η όλη ιστορία μου στοίχισε μόλις 5 ευρώ!!!

Φίλη που την έκανε έξω στην ίδια πόλη πλήρωσε 200...

 

 

ρωτησα τη γιατρο μου και ενα αλλο γιατρο και μου ειπαν οτι δεν γραφεται και μετα πηρα ξανα στα κεντρα που κανουν αυτες τις εξετασεις και μου ειπαν οτι δεν γραφεται απο τον εοπυυ...

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα τη γιατρο μου και ενα αλλο γιατρο και μου ειπαν οτι δεν γραφεται και μετα πηρα ξανα στα κεντρα που κανουν αυτες τις εξετασεις και μου ειπαν οτι δεν γραφεται απο τον εοπυυ...

Αυτό σου λέω πως μόνο σε δημόσιο νοσοκομείο δεν πληρώνεις τελικά, αλλά χρειάζονται όλα αυτά που σου είπα. Δε χάνεις να κάνεις κι εκεί μια ερώτηση πάντως, να δεις πότε και αν έχουν ραντεβού...

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...