Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαρά μου προσπάθησε να μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο.Καλά έκανε ο γιατρός σου και σε μάλωσε.Να δεις που αύριο το πρωί θα είναι καλύτερα τα πράγματα.Και να κάνεις ό,τι σου λέει ο γιατρός για να μην περνάς αγωνίες χωρίς λόγο,έτσι κούκλα μου?

Mirina μου σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.Η εμφύτευση μπορεί να γίνει κάποιες μέρες μετά την επαφή,οπότε μην αγχώνεσαι.Εγώ ήμουν πάντα χαλαρή όλο το μήνα και περίπου μια εβδομάδα πριν έρθει η ακατανόμαστη άρχιζα να το σκέφτομαι,να έχω νεύρα και αγωνία.Μην ψάχνεις να βρεις απάντηση στο γιατί άλλες τόσο εύκολα και εμείς τόσο δύσκολα.Δεν υπάρχει.Είμαστε όλοι διαφορετικοί.Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα γίνουν.Προσπάθησε να βρεις ένα χόμπυ ή κάτι που να κρατά το μυαλό σου απασχολημένο και όλα θα πάνε καλά.Δεν χρειάζεται να έχουμε επιπλέον πίεση.Να νιώθουμε τυχερές γι'αυτά που έχουμε και να προσπαθούμε γι'αυτά που θέλουμε να έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια το ονειρο μου τελικα δεν ηταν προφητικο αυτη τη φορα!! 24η μερα κ τα προεορτια ξεκινησαν!! αρχισε να κουραζει πολυ ολο αυτο ειλικρινα....για αυτο κ αποφασισαμε με τον αντρουλη μου να ζησουμε αυτο το καλοκαιρι οσο πιο εντονα μπορουμε κ απο σεπτεμβριο θα το παρουμε πιο ζεστα το θεμα!!

roubies ειμαι σιγουρη οτι πλησιαζει η ωρα να γινεις μανουλα!!! σου ευχομαι σε 2-3 μηνες να μας γραφεις για την δικια σου ιστορια με αισιο τελος!!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο...εχω πανικοβληθει...εκανα βλακεια..αποφασισαμε να παμε την Πεμπτη παλι...απο το πρωι σκεφτομουν διαφορα.. :?

Χαρα μην αγχωνεσαι θα σε μαλωσω κι εγω. Σιγουρα οι τιμες ειναι διαφορετικες σε καθε διαγνωστικο κεντρο, γιαυτο και δεν ειδες να διπλασιαζεται η χοριακη. Τελος παντων περιμενουμε με αγωνια τα αποτελεσματα αυριο και ειλικρινα θελω να εισαι χαρουμενη που τα καταφερες και να ζησεις καθε στιγμη της εγκυμοσυνης σου με χαρα και οχι με αγωνια και αχγος. Σε φιλω, περιμενω νεα σου!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Χαρά μου προσπάθησε να μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο.Καλά έκανε ο γιατρός σου και σε μάλωσε.Να δεις που αύριο το πρωί θα είναι καλύτερα τα πράγματα.Και να κάνεις ό,τι σου λέει ο γιατρός για να μην περνάς αγωνίες χωρίς λόγο,έτσι κούκλα μου?

Mirina μου σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.Η εμφύτευση μπορεί να γίνει κάποιες μέρες μετά την επαφή,οπότε μην αγχώνεσαι.Εγώ ήμουν πάντα χαλαρή όλο το μήνα και περίπου μια εβδομάδα πριν έρθει η ακατανόμαστη άρχιζα να το σκέφτομαι,να έχω νεύρα και αγωνία.Μην ψάχνεις να βρεις απάντηση στο γιατί άλλες τόσο εύκολα και εμείς τόσο δύσκολα.Δεν υπάρχει.Είμαστε όλοι διαφορετικοί.Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα γίνουν.Προσπάθησε να βρεις ένα χόμπυ ή κάτι που να κρατά το μυαλό σου απασχολημένο και όλα θα πάνε καλά.Δεν χρειάζεται να έχουμε επιπλέον πίεση.Να νιώθουμε τυχερές γι'αυτά που έχουμε και να προσπαθούμε γι'αυτά που θέλουμε να έρθουν.

 

 

Εχεις δικιο....δεν ειναι τοσο οτι αγχωνομαι....το αγχος μου ερχεται οταν αδιαθετω...τα συναισθηματα μου ειναι αγωνια και προσμονη !! Ουτε μ ενοχλει που αλλες κοπελες ειναι πιο τυχερες ως προς το χρονο που τα καταφεραν...ειναι αυτο που με πιανει οταν ακουω"εγω επιασα αμεσως και αν δεν εχει μεινει καποιος μεσα σε 6 μηνες κατι τρεχει" ολα αυτα συν τις αδιακριτες και ανοητες ερωτησεις "αντε ακομα να κανετε παιδακι κτλ.."που αυτες με τσαντιζουν πολυ !!!! Στην τελικη ρε κοριτσια τελος Ιουνη παντρευτηκαμε και αυγουστο ξεκινησαμε προσπαθειες !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια!

Αυτές οι δυο εβδομάδες ειναι όντως οι πιο βασανιστικές!

Ολο συμπτώματα φαντάζομαι και όλο πραγματάκια νιώθω :lol:

 

Είμαι στην 26 ημέρα του κύκλου μου , απο τις 32 συνολικά!

Αλλη μια εβδομάδα σχεδόν υπομονή!

Μετά αποφασίσαμε και εμείς να χαλαρώσουμε Κα να ξεκινήσουμε απο

Σεπτέμβρη πάλι, γιατί θα τρελαθούμε στο τέλος!

 

Χαρα , είσαι έγκυος γλυκιά μου, μην ανησυχείς για τίποτα!

Πρέπει να συγκρίνεις το αποτέλεσμα στο ίδιο εργαστήριο.

Ειναι σαν να ζύγιζεσαι σε 2 διαφορετικές ζυγαριες και να συγκρίνεις το αποτέλεσμα! :lol:

Σε ποια μερα του κύκλου είσαι;

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τελικα το ενστικτο μου και αυτη τη φορα απεδείχθη αλανθαστο..ειχα δικιο που ημουν επιφυλακτικη.. σημερα εκανα τη δευτερη χοριακη στο ιδιο εργαστηριο και ενω η πρωτη ηταν 97,3 η δευτερη ηταν 84,3 :(

ο γιατρος μου ειπε οτι παλινδρομησε ή ειναι εξωμητριο και να παω να με δει ...τουλαχιστον αυτη τη φορα δεν το πηρα καθολου βαρια ...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τελικα το ενστικτο μου και αυτη τη φορα απεδείχθη αλανθαστο..ειχα δικιο που ημουν επιφυλακτικη.. σημερα εκανα τη δευτερη χοριακη στο ιδιο εργαστηριο και ενω η πρωτη ηταν 97,3 η δευτερη ηταν 84,3 :(

ο γιατρος μου ειπε οτι παλινδρομησε ή ειναι εξωμητριο και να παω να με δει ...τουλαχιστον αυτη τη φορα δεν το πηρα καθολου βαρια ...

 

:(:cry: χαρα λυπαμαι παρα πολυ...δεν το πιστευω αυτο που διαβασα...υπομονη κοριτσι μου...:cry:

Link to comment
Share on other sites

:(:cry: χαρα λυπαμαι παρα πολυ...δεν το πιστευω αυτο που διαβασα...υπομονη κοριτσι μου...:cry:

 

υπομονη ? ειμαι πολυ ψυχραιμη..ισως γιατι ημουν επιφυλακτικη δεν ενθουσιαστηκα πολυ και δε με πειραξε.. το πιστευεις οτι νιωθω σα να μην εγινε? ειμαι αναισθητη?? δεν ξερω.. ισως ολα αυτα να με εχουν κανει.. ισως γιατι δεν το ηξερε κανενας παρα μονο εσεις και ο αντρας μου και δε με ρωτανε συνεχως τι και πως, ουτε θα μου δειχνουν οτι με λυπουνται.. την επομενη φορα ;) !!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:)χαιρομαι που το βλεπεις ετσι!! δεν ειναι αναισθησια ειναι φυσικη αμυνα του οργανισμου μας. επισης σοφη η αποφαση να μην το μοιραστεις με κανεναν... ποτε εχεις ραντεβου με τον γιατρο για να μαθεις τι εγινε??
Link to comment
Share on other sites

μου ειπε να κανω αλλη μια χοριακη το Σαββατο για να δει ποσο θα πεσει και να κλεισω ραντεβου μεσα στην εβδομαδα, γιατι πρεπει να ελεγξει το αν ειναι εξωμητριο.

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρα μου λυπάμαι παρά πολυ! Είμαι σίγουρη όμως πως σύντομα θα τα καταφέρετε!

Σε συγχαίρω που είσαι τόσο ψύχραιμη!

 

Η αλήθεια ειναι πως επειδή προσπαθούμε παρά πολυ καιρό, περίπου 2 χρόνια, θα είμαι επιφυλακτική ακόμα και αν πάρω θετική χοριακή!

Αν δεν ακούσω καρδούλα θα φοβάμαι να χαρώ!

 

Δεν προλαβαίνω να σας γράφω συχνά, αλλα διαβάζοντας τις ιστορίες σας παιρνω δύναμη!

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαρά μου λυπάμαι πολύ για ό,τι έγινε.Ελπίζω να πάρεις σύντομα τις απαντήσεις για το λόγο που πήγε στραβά η εγκυμοσύνη σου.Κράτα το θετικό,ότι δηλαδή συλλαμβάνεις και προχώρα μπροστά.Μάθε γιατί δεν προχώρησε αν μπορεί ο γιατρός να σου λύσει αυτήν την απορία και όλα θα γίνουν κορίτσι μου.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε να κανω αλλη μια χοριακη το Σαββατο για να δει ποσο θα πεσει και να κλεισω ραντεβου μεσα στην εβδομαδα, γιατι πρεπει να ελεγξει το αν ειναι εξωμητριο.

χαρα μου λυπαμαι κι εγω παρα πολυ, ευχομαι να μην ειναι εξωμητριο. το θετικο ειναι οτι εμεινες εγκυος. Δες και το Σαββατο τη χοριακη, μηπως ειναι κανενα λαθος, ποτε δεν ξερεις, αν δεν ανεβει και ειναι τελικα παλινδρομη, ψαξτο λιγακι, κανε εξετασεις, για να μη σου ξανασυμβει! Ευχομαι χαρα μου να προχωρησει η εγκυμοσυνη, αλλα και παλι αν δεν παει καλα, δεν πειραζει σε λιγο καιρο παλι. Περιμενουμε νεα σου!!! :-P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου...μηπως ξερει καμια τον γυναικολογο αρη τσιγκρη?ειναι στην αθηνα και συνεργαζεται με το ιασω...αν τον γνωριζει καποια απο σας ας μου πει την γνωμη της γιατι θελω να τον επισκεφτω και ειναι κριμα να ερθω μεχρι αθηνα χωρις να ξερω....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου καλησπέρα! Εχω αρκετό καιρό να μπώ! Αρχικά να ευχηθώ συγχαρητήρια στη Χαρά!!!Να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

 

Εγώ πρίν λίγες μέρες έκανα ορμονικές εξετάσεις κ τη Δευτέρα θα πάρω τα αποτελέσματα...αααχ έχω πολύ αγχος γιατί ήδη αντιμετωπίζουμε ένα πρόβλημα με το σπέρμα κ δεν θέλω να έχουμε κι άλλα....

 

roubies, επειδή εχω χάσει επεισόδια, τελικά κάνατε επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα;Έυχομαι κοριτσάκι μου να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μη λυπαστε..συμβαινουν και αυτα και μερικες φορες ειναι καλυτερα ετσι παρα να βιωνεις χειροτερες καταστασεις.. εχω γνωστη που εμεινε εγκυος και δυο μερες πριν γεννησει το μωρο πνιγηκε με τον ομφαλιο λωρο ή και μια κοπελα γνωστη και 30 χρονων η οποια πεθανε στη γεννα και ας πηγε στο ιασω.. δειτε τη ζωη θετικα και αισοδοξα.. μερικες φορες ο εγωισμος δε μας αφηνει να δουμε καθαρα.. ολα στη ζωη ειναι τυχερα.. εχουμε κολλησει στο θεμα παιδι και σκεφτομαστε οτι ζουμε μια ταλαιπωρια και υποφερουμε χωρις λογο..διπλα μας συμβαινουν χειροτερα αλλα απο εγωισμο δεν το βλεπουμε.. ζηστε τη ζωη σας, την καθημερινοτητα σας, δειξτε στον ανθρωπο σας ποσο τον αγαπατε και τα υπολοιπα αν ειναι θα ερθουν..ειχα στα μαλλια μου δυο ασπρες τριχες και μεσα σε ενα χρονο η χωριστρα μου γεμισε.. και τι καταλαβα? θα γερασουμε πιο γρηγορα και δε θα εχουμε χαρει τη ζωη μας..

ηρθε η ανοιξη, ζηστε τη, βγειτε εξω, περπατηστε, ζηστε τον ερωτα σας ... τα πουλακια, οι μελισσουλες, οι πεταλουδες, τα λουλουδακια, χαρειτε και μη σκεφτεστε τιποτα αλλο παρα μονο να ειστε καλα..

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μη λυπαστε..συμβαινουν και αυτα και μερικες φορες ειναι καλυτερα ετσι παρα να βιωνεις χειροτερες καταστασεις.. εχω γνωστη που εμεινε εγκυος και δυο μερες πριν γεννησει το μωρο πνιγηκε με τον ομφαλιο λωρο ή και μια κοπελα γνωστη και 30 χρονων η οποια πεθανε στη γεννα και ας πηγε στο ιασω.. δειτε τη ζωη θετικα και αισοδοξα.. μερικες φορες ο εγωισμος δε μας αφηνει να δουμε καθαρα.. ολα στη ζωη ειναι τυχερα.. εχουμε κολλησει στο θεμα παιδι και σκεφτομαστε οτι ζουμε μια ταλαιπωρια και υποφερουμε χωρις λογο..διπλα μας συμβαινουν χειροτερα αλλα απο εγωισμο δεν το βλεπουμε.. ζηστε τη ζωη σας, την καθημερινοτητα σας, δειξτε στον ανθρωπο σας ποσο τον αγαπατε και τα υπολοιπα αν ειναι θα ερθουν..ειχα στα μαλλια μου δυο ασπρες τριχες και μεσα σε ενα χρονο η χωριστρα μου γεμισε.. και τι καταλαβα? θα γερασουμε πιο γρηγορα και δε θα εχουμε χαρει τη ζωη μας..

ηρθε η ανοιξη, ζηστε τη, βγειτε εξω, περπατηστε, ζηστε τον ερωτα σας ... τα πουλακια, οι μελισσουλες, οι πεταλουδες, τα λουλουδακια, χαρειτε και μη σκεφτεστε τιποτα αλλο παρα μονο να ειστε καλα..

Ποσο δικιο εχεις κ ποσο διαφορετικο ακουγεται απο σενα που αυτη την στιγμη περνας κατι τοσο σημαντικο κ η αγωνια σου εχει βαρεσει κοκκινο . Εχεις απολυτο δικιο τελικα θα αρρωστησουμε σοβαρα απο την εμμονη μας να γινουμε μητερες , κ στο τελος δεν θα μπορουμε να χαρουμε τιποτα. Ετσι κ εγω καποια στιγμη το σκεφτηκα κ αλλαξα μυαλα τα εχω ξαναγραψει . Στην τελικη δεν μας πηραν κ τα χρονια . Και αντι να λεμε παλι καλα που εμεις κ οι δικοι μας ανθρωποι ειμαστε καλα καθομαστε κ παλευουμε με την ημερομηνια την γονιμη μερα κ το θερμομετρο .Εχω φιλη που πριν λιγο καιρο απεκτησε μια υπεροχη κορουλα , δυο χρονια ομως ειχε παθει τετοια ψυχωση που καθε φορα που γινοταν η πραξη σηκωνοταν επαιρνε τον αντρα της κ τον πηγαινε στο παιδικο κ σχεδιαζαν το που θα μπουν η κουνια κ τα υπολοιπα .......Ελεος .....Κ τελικα οταν αποφασισε οτι ολα αυτα ειναι εμμονη εμεινε εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια γεια σας !!! Θα βγω λιγο εκτός θέματος και συγνώμη αλλα εχω τρομάξει λιγάκι....σημερα το βράδυ νιώθω εντονη ενόχληση στο ύψος της μήτρας !!! Ειδικά οταν κάνω κατι κ ειμαι όρθια κ τη στιγμή που κάθομαι !!! Μετα ειναι πιο καλα !!! Η ενόχληση ειναι σαν τραβηγμα η κάπως ετσι κ μοιαζει με τη στιγμη που μου έβαζαν το υγρό για την σαλπιγγογραφια !! Λέτε να εχει σχέση με τη σαλπιγγογραφια ; Εννοω αν μου χει κανει κάποια ζημιά! Την είχα κανει την προηγούμενη Πέμπτη κ ως τώρα δεν είχα κάποια ενόχληση...ουτε κάν αίμα !! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κατι ας μου πει :) ευχαριστω κ συγνώμη για το τεράστιο κείμενο :)

Link to comment
Share on other sites

Mirina η σαλπιγ. Μόνο καλο μπορεί να κάνει, όπως για παράδειγμα να ξαβουλωσει μια σαλπιγγα που ηταν πολυ ελαφρά βουλωμενη!

Για αυτο λένε πως οι πρώτοι 2 μήνες μετά την εξέταση ειναι πολυ γόνιμοι!

 

Είχατε επαφή αυτο το μήνα;

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mirina η σαλπιγ. Μόνο καλο μπορεί να κάνει, όπως για παράδειγμα να ξαβουλωσει μια σαλπιγγα που ηταν πολυ ελαφρά βουλωμενη!

Για αυτο λένε πως οι πρώτοι 2 μήνες μετά την εξέταση ειναι πολυ γόνιμοι!

 

Είχατε επαφή αυτο το μήνα;

 

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση,με ηρεμησεσ πολυ :) Είχαμε ναι,απο την επομενη μερα όπως μας είπε ο γιατρός !! Απλα αυτο το σημερινό δεν μου χει ξανασυμβεί γι αυτο τρόμαξε λιγάκι :o !!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...