Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Ούτε ξάπλα χρειάζεται ούτε τίποτα. Μόνο καλή διάθεση και αισιοδοξία!

(απλά δείξε μια στοιχειώδη προσοχή με βάρη και κούραση;)).

Καλή σου επιτυχία!!!

 

 

ααααχχ σ΄ευχαριστω πολυ..με ξε αγχωσες....ευτυχως η δουλεια μου δεν εχει κουραση ουτε βαρη......δεν θελω να το πω στο αφεντικο μου οτι θα την κανω, θελω να το ξερω μονο εγω και ο αντρουλης μου ετσι ωστε να μην με εχει κανενας στο νου του και με ρωταει τι εγινε και αν εχουμε καλα αποτελεσματα

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά το σκέφτεσαι, έτσι θα βοηθηθείς κι εσύ κάπως στο να μην το έχεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ στο μυαλό σου, γιατί, κακά τα ψέματα, και αγωνία θα έχεις και άγχος και απ' όλα. Αλλά σίγουρα οι ώρες της δουλειάς βοηθάνε να ξεχνιέσαι και αυτό θα το χρειαστείς.

Θα περιμένω τα καλά σου νέα!

Link to comment
Share on other sites

Καλά το σκέφτεσαι, έτσι θα βοηθηθείς κι εσύ κάπως στο να μην το έχεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ στο μυαλό σου, γιατί, κακά τα ψέματα, και αγωνία θα έχεις και άγχος και απ' όλα. Αλλά σίγουρα οι ώρες της δουλειάς βοηθάνε να ξεχνιέσαι και αυτό θα το χρειαστείς.

Θα περιμένω τα καλά σου νέα!

 

 

σ΄ευχαριστω πολυ πολυ..... να σαι καλα..βεβαια εχουμε ακομα καιρο..ακομα δεν εκλεισε ο κυκλος με τα αντισυλληπτικα γιατι μου δημιουργηθηκαν κυστουλες απο τη κλομιφαινη...φανταζομαι το νωριτερο θα ειναι μεσα με τελη απριλιου...περιοδο περιμενω στις 11/04

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ....τι κανετε?

γυρισα απο τη γιατρο μου και ειπαμε να κανουμε την πρωτη μας προσπαθεια για σπερματεγχυση....αφου εφυγα απο το ιατρειο σκεφτομουν αυτα που ειπαμε...ξερετε αν μετα την σπερματεγχυση πρεπει να ειμαι ξαπλα?...

 

Καλημέρα, έκανα την πρώτη το περασμένο μήνα και αυτό το μήνα πάω για την δεύτερη. Να μην το σκέφτεσαι καθόλου, να πας χαρούμενη με θετικές σκέψεις. Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αυτό, αλλά θα ήταν καλό να μην πας τουαλέτα πριν την κάνεις. Όταν μου έδωσε το ο γιατρός την ρόμπα για την φορέσω, μου είπε δεν θέλω να πας τουαλέτα. Παίζει ρόλο αυτό; Εκεί από το φόβο μου δεν ρώτησα γιατί. Αυτό τον μήνα θα ρωτήσω όμως.

 

Ξάπλα θα σε αφήσει ο γιατρός εκεί για μία ώρα περίπου και μετά σου συνιστά ξεκούραση για το υπόλοιπο της ημέρας.

 

Να μην φοβάσαι καθόλου, είναι μια διαδικασία σχεδόν ανώδυνη.

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και σε πολύ σύντομα με το μωράκι σου στην αγκαλιά σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έκανα την πρώτη το περασμένο μήνα και αυτό το μήνα πάω για την δεύτερη. Να μην το σκέφτεσαι καθόλου, να πας χαρούμενη με θετικές σκέψεις. Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αυτό, αλλά θα ήταν καλό να μην πας τουαλέτα πριν την κάνεις. Όταν μου έδωσε το ο γιατρός την ρόμπα για την φορέσω, μου είπε δεν θέλω να πας τουαλέτα. Παίζει ρόλο αυτό; Εκεί από το φόβο μου δεν ρώτησα γιατί. Αυτό τον μήνα θα ρωτήσω όμως.

 

Ξάπλα θα σε αφήσει ο γιατρός εκεί για μία ώρα περίπου και μετά σου συνιστά ξεκούραση για το υπόλοιπο της ημέρας.

 

Να μην φοβάσαι καθόλου, είναι μια διαδικασία σχεδόν ανώδυνη.

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και σε πολύ σύντομα με το μωράκι σου στην αγκαλιά σου.

 

 

σ΄ευχαριστω πολυ...να σαι καλα και συ καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου....

απλα αγχωθηκα γιατι οταν ενα κοντιμο μου προσωπο εκανε σπερματεγχυση πηρε αδεια για μια εβδομαδα.....και αυτο με αγχωσε λιγακι αλλα εφοσον λετε οτι δεν ειναι απαραιτητο θα δουμε..θα το συζητησουμε και με τη γιατρο μου και θα σας πω

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια πειτε μου τη γνωμη σας...

παιρνω τα ουτροτζεσταν απο τη 16η ημερα εως και την 28η του κυκλου....για να μην εχω αιμα ενδιαμεσα...αυτη τη φορα το στηθος μου πρηστηκε την 25η ημερα και υπεθεσα οτι θα μου ερθει περιοδος..ετσι αποφασισα να παρω τελευταιο χαπι την 26η το βραδυ...περιοδος μου ερχεται συνηθως μετα απο πέντε μερες..σημερα 31η ημερα εχω ακομα πρησμενο στηθος που ποναει και παντα πριν την περιοδο μετα την παλλινδρομη τασεις προς εμετο..κανενα αλλο συμπτωμα περιοδου.........ομως ειχα και ενα τεστ που ειχε ξεμεινει και αποφασισα να το κανω..ενα predictor το οποιο εκανα και η γραμμη βγηκε αχνη ροζ..λετε να ειναι θετικο?παρακατω αν πατησετε το συνδεσμο θα δειτε φωτο του τεστ

 

http://img5.imageshack.us/img5/2333/dsc0192sk.jpg

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πειτε μου τη γνωμη σας...

παιρνω τα ουτροτζεσταν απο τη 16η ημερα εως και την 28η του κυκλου....για να μην εχω αιμα ενδιαμεσα...αυτη τη φορα το στηθος μου πρηστηκε την 25η ημερα και υπεθεσα οτι θα μου ερθει περιοδος..ετσι αποφασισα να παρω τελευταιο χαπι την 26η το βραδυ...περιοδος μου ερχεται συνηθως μετα απο πέντε μερες..σημερα 31η ημερα εχω ακομα πρησμενο στηθος που ποναει και παντα πριν την περιοδο μετα την παλλινδρομη τασεις προς εμετο..κανενα αλλο συμπτωμα περιοδου.........ομως ειχα και ενα τεστ που ειχε ξεμεινει και αποφασισα να το κανω..ενα predictor το οποιο εκανα και η γραμμη βγηκε αχνη ροζ..λετε να ειναι θετικο?

 

στο ευχομαι ολοψυχα!!!γιατι δεν κανεις αλλο ενα για να δουμε τι θα δειξει η ακομα καλυτερα χοριακη την δευτερα???αν απο οτι ξερει το αρνητικο μπορεις να το αμφισβητησεις αλλα το θετικο οχι!!!!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μπορουσα να κανω κατι απο τα δυο, αλλα ειμαι πολυ μακρια απο φαρμακειο και τα μικροβιολογικα θα ειναι κλειστα και τη δευτερα..κοιτα τη φωτο μου ..

 

http://img5.imageshack.us/img5/2333/dsc0192sk.jpg

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρωτα απο ολα προσπαθησε να ηρεμισεις κ διωξε ολες τις κακες σκεψεις!!εχω διαβασει κ αλλα μηνυματα σου κ καταλαβαινω απολυτα τον φοβο σου μετα απο οτι εχεις περασει αλλα προσπαθησε να τα αφησεις ολα πισω!θα σου ελεγα να παρεις τηλ τον γυναικολογο σου ο οποιος σιγουρα θα μπορεσει να σε συμβουλεψει ακριβως τι πρεπει να κανεις κ να σε ξεαγχωσει!!

θετικη σκεψη κ αισιοδοξια!!

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απο ολα προσπαθησε να ηρεμισεις κ διωξε ολες τις κακες σκεψεις!!εχω διαβασει κ αλλα μηνυματα σου κ καταλαβαινω απολυτα τον φοβο σου μετα απο οτι εχεις περασει αλλα προσπαθησε να τα αφησεις ολα πισω!θα σου ελεγα να παρεις τηλ τον γυναικολογο σου ο οποιος σιγουρα θα μπορεσει να σε συμβουλεψει ακριβως τι πρεπει να κανεις κ να σε ξεαγχωσει!!

θετικη σκεψη κ αισιοδοξια!!

 

 

δικιο εχεις... αυτο σκεφτομουν τωρα...τι καθομαι και αγχωνομαι..οτι ειναι να γινει θα γινει...ασε που απο την πολυ σκεψη νομιζω οτι εχω και ποναλακια περιοδου..παω να φτιαξω τα λουλουδια μου να ξεχαστω...φιλια και σε ευχαριστω

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαρά1981 είσαι έγκυος!!!

Από όσο γνωρίζω, τα τεστ του φαρμακείου ανιχνεύουν στα ούρα την ορμόνη της εγκυμοσύνης, η οποία αυξάνεται με την εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Για αυτό το θετικό τεστ δεν έχει περιθώρια σφάλματος, ενώ το αρνητικό μπορεί να είναι ψευδώς αρνητικό, διότι τις επόμενες μέρες η ορμόνη, αν αυξάνεται, θα εντοπιστεί τελικά από το τεστ. Η μόνη περίπτωση να πάρεις θετικό τεστ που δεν αντιστοιχεί σε εγκυμοσύνη είναι να παίρνεις συγκεκριμένα φάρμακα.

Για αυτό νομίζω ότι πρέπει να χαρείς και σίγουρα να το επιβεβαιώσεις με το γιατρό σου μέσα στη βδομάδα.

Σου εύχομαι τα καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μπορουσα να κανω κατι απο τα δυο, αλλα ειμαι πολυ μακρια απο φαρμακειο και τα μικροβιολογικα θα ειναι κλειστα και τη δευτερα..κοιτα τη φωτο μου ..

 

http://img5.imageshack.us/img5/2333/dsc0192sk.jpg

 

Δεν φαντάζεσαι Χαρα μου ποσο μ αρέσει η φωτογραφία που ανεβασες :) :) Μπράβο σου !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι να σας πω κοριτσια..μακαρι να ειναι οπως τα λετε..ειμαι λιγο επιφυλακτικη γιατι δε θελω να απογοητευθω....σας ευχαριστω παντως και μακαρι συντομα να ανεβασετε και εσεις απο μια τετοια φωτο !!! καθε βραδυ προσευχομαι για ολες μας...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι να σας πω κοριτσια..μακαρι να ειναι οπως τα λετε..ειμαι λιγο επιφυλακτικη γιατι δε θελω να απογοητευθω....σας ευχαριστω παντως και μακαρι συντομα να ανεβασετε και εσεις απο μια τετοια φωτο !!! καθε βραδυ προσευχομαι για ολες μας...

Χαρα μου εισαι εγκυος!!! Αυτο ειναι ενα θετικο τεστ!!!:P Μπραβο κοπελα μου, γρηγορα τηλ. στο γιατρο και οχι πολλες δουλειες, εισαι στην αρχη ακομη!!! Χαρηκα παρα πολυ!! περιμενουμε νεοτερα!! :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ! ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΝΤΟΜΗ (5 ΜΗΝΩΝ) ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΑΙΣΙΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΤΕ..... ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΤΕ. ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ. ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΔΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ. ΟΠΟΤΕ ΨΑΧΝΑΜΕ ΨΥΛΛΟΥΣ ΣΤΑ ΑΧΥΡΑ. ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΩ ΨΗΦΙΑΚΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΟΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ 5 ΧΑΡΤΙΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΠΑΜΕ Κ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΥΣΤΕΡΟΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΕΙΔΑΜΕ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΓΕ 8 ΩΡΕΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ. ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΧΥΝΣΗ ΜΟΥ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΗ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ Κ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ. ΑΛΛΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΛΕΕΙ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΕΤΣΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΗ ΦΕΥΓΩ ΑΠΟ 'ΚΕΙ Κ ΛΕΩ ΔΕΝ ΞΑΝΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΨΑΧΝΟΜΕ ΨΥΛΛΟΥΣ ΣΤΑ ΑΧΥΡΑ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 17 ΔΕΚΕΜΒΡΗ. ΕΙΧΑ ΠΡΗΞΙΜΑΤΑ ΠΟΝΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Κ ΤΙΠΟΤΑ! ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΞΕΦΟΥΣΚΩΝΑ. ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ 30 ΤΟΥ ΜΗΝΑ , ΑΡΝΗΤΙΚΟ! ΛΕΩ ΚΑΤΣΕ ΑΠΟ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΟΡΜΟΝΙΚΑ ΜΟΥ ΠΑΛΙ.. ΠΑΩ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΤΕΣΤ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! ΛΕΩ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ! ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ... ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 17 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ! ΤΩΡΑ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ;;; ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΥΣΤΕΡΟΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ;;; Η ΤΥΧΗ;;; ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΕΤΑΜΕ ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα κοριτσια μου ειχατε δικιο...ναι τα καταφεραμε !!!

σημερα το απογευμα εκανα χοριακη και ειναι θετικη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας ευχομαι ολοψυχα να εχετε και εσεις ενα τετοιο αποτελεσμα!!!

Και να σας πω τι με βοηθησε που ισως σας βοηθησει.... το αγχος ειναι ο κυριοτερος ανασταλτικος παραγοντας...αυτο το μηνα ημουν πολυ χαλαρη γιατι σκεφτομουν πολλα και διαφορα αλλα ελαχιστα το θεμα εγκυμοσυνη... δεν ξερω κατα ποσο βοηθησε αλλα ακολουθησα αυτο που λενε οτι μετα την πραξη δε σηκωνομαστε απο το κρεβατι, ειχαμε καθε μερα επαφη κυριως στις γονιμες και αυτο που μπορει να σας φανει χαζο ειναι οτι πηγα επισκεψη σε δυο λεχωνες!!! αυτο μου το συμβουλευσε η πεθερα μου γιατι λεει οτι παλια που δεν ηθελαν πολλα παιδια δεν πηγαιναν ποτε σε λεχωνα γιατι εμεναν αμεσως εγκυες...και τελος μη χανετε την πιστη σας..προσευχηθητε καθε μερα και ζητηστε απο την Παναγια να κανει και για σας το θαυμα της..και θα σας ακουσει να ειστε σιγουρη..μην το βαζετε κατω!!!

Για να ειμαι ειλικρινής φοβαμαι λιγο, αλλα ελπιζω να πανε καλα!!!

Μακαρι να ειναι συντομα καλα τα νεα για ολες σας!!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελικα κοριτσια μου ειχατε δικιο...ναι τα καταφεραμε !!!

σημερα το απογευμα εκανα χοριακη και ειναι θετικη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας ευχομαι ολοψυχα να εχετε και εσεις ενα τετοιο αποτελεσμα!!!

Και να σας πω τι με βοηθησε που ισως σας βοηθησει.... το αγχος ειναι ο κυριοτερος ανασταλτικος παραγοντας...αυτο το μηνα ημουν πολυ χαλαρη γιατι σκεφτομουν πολλα και διαφορα αλλα ελαχιστα το θεμα εγκυμοσυνη... δεν ξερω κατα ποσο βοηθησε αλλα ακολουθησα αυτο που λενε οτι μετα την πραξη δε σηκωνομαστε απο το κρεβατι, ειχαμε καθε μερα επαφη κυριως στις γονιμες και αυτο που μπορει να σας φανει χαζο ειναι οτι πηγα επισκεψη σε δυο λεχωνες!!! αυτο μου το συμβουλευσε η πεθερα μου γιατι λεει οτι παλια που δεν ηθελαν πολλα παιδια δεν πηγαιναν ποτε σε λεχωνα γιατι εμεναν αμεσως εγκυες...και τελος μη χανετε την πιστη σας..προσευχηθητε καθε μερα και ζητηστε απο την Παναγια να κανει και για σας το θαυμα της..και θα σας ακουσει να ειστε σιγουρη..μην το βαζετε κατω!!!

Για να ειμαι ειλικρινής φοβαμαι λιγο, αλλα ελπιζω να πανε καλα!!!

Μακαρι να ειναι συντομα καλα τα νεα για ολες σας!!!

 

Κοριτσάκι μου συγχαρητηριααααα!!!!!!!!!Να μην φοβάσαι καθόλου :) όλα θα πανε τέλεια !!!!!!!! Χάρηκα παρα πολυ για σένα :) :) αυτο με το κρεβάτι το άρχισα κ γω αυτο το μήνα !!! Κάθομαι αρκετή ωρα !!! Λεχωνα δυστυχώς δεν ξέρω καμία :( και πάλι συγχαρητήριααααααααα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου :P σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι πολύ σύντομα να τα καταφέρετε και εσείς... ;) .. σήμερα μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε να συνεχίσω μέχρι νεοτερας τα χάπια που παίρνω, αλλά και να ξεκινήσω και κάποιες ενέσεις επειδή έχω στο ιστορικό μου μια αποβολή..τον εμπιστεύομαι απόλυτα αλλά φοβάμαι τις ενέσεις, άσε που θα πρέπει να τις κάνω μόνη μου :( .. διάβασα στο φόρουμ ότι πολλές κοπέλες τις έχουν κάνει και αρκετές μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης.. αλλά πριν καιρό σας είχα πει ότι προκειμένου να γίνω μάνα θα κάνω κάθε θυσία και αυτό είναι που με ηρεμεί .. μακάρι κορίτσια να τα καταφέρετε.. μην χάνετε την πίστη σας.. προσευχηθείτε κάθε μέρα και η προσευχή θα σας θα εισακουσθεί...και προσπαθήστε να αποβάλλετε το άγχος.. σκεφτείτε κάτι άλλο.. απασχολείστε το μυαλό σας με αλλά πράγματα .. δημιουργήστε προβλήματα που δεν υπάρχουν για να σταματήσετε να σκέφτεστε την εγκυμοσύνη.. έτσι τα καταφέραμε ... είχα συνέχεια στο μυαλό μου μια μόλυνση που είχα πάθει και μια παρεξήγηση με μια φίλη.. σκεφτόμουν αυτά και δεν έμενε χρόνος για άλλα..και να που ήρθε.. τώρα θα περιμένω να ακούσω τα δικά σας ευχάριστα !!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρά συγχαρητήρια! Εύχομαι με το καλό να ακούσετε καρδούλα και να έχεις μια ήρεμη και ευτυχισμένη εγκυμοσύνη!!!

Αυτό με τη λεχώνα δεν ξέρω αν ισχύει...ξέρεις σε πόσες λεχώνες έχω πάει τον τελευταίο χρόνο;;; Χαχαχαχα...πάντως τώρα το 3μερο πήγα σε άλλη μία...θα σας πω σε λίγες μέρες αν έπιασε!!! ;):D

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

τελικα κοριτσια μου ειχατε δικιο...ναι τα καταφεραμε !!!

σημερα το απογευμα εκανα χοριακη και ειναι θετικη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας ευχομαι ολοψυχα να εχετε και εσεις ενα τετοιο αποτελεσμα!!!

Και να σας πω τι με βοηθησε που ισως σας βοηθησει.... το αγχος ειναι ο κυριοτερος ανασταλτικος παραγοντας...αυτο το μηνα ημουν πολυ χαλαρη γιατι σκεφτομουν πολλα και διαφορα αλλα ελαχιστα το θεμα εγκυμοσυνη... δεν ξερω κατα ποσο βοηθησε αλλα ακολουθησα αυτο που λενε οτι μετα την πραξη δε σηκωνομαστε απο το κρεβατι, ειχαμε καθε μερα επαφη κυριως στις γονιμες και αυτο που μπορει να σας φανει χαζο ειναι οτι πηγα επισκεψη σε δυο λεχωνες!!! αυτο μου το συμβουλευσε η πεθερα μου γιατι λεει οτι παλια που δεν ηθελαν πολλα παιδια δεν πηγαιναν ποτε σε λεχωνα γιατι εμεναν αμεσως εγκυες...και τελος μη χανετε την πιστη σας..προσευχηθητε καθε μερα και ζητηστε απο την Παναγια να κανει και για σας το θαυμα της..και θα σας ακουσει να ειστε σιγουρη..μην το βαζετε κατω!!!

Για να ειμαι ειλικρινής φοβαμαι λιγο, αλλα ελπιζω να πανε καλα!!!

Μακαρι να ειναι συντομα καλα τα νεα για ολες σας!!!

χαρηκα παρα πολυ, μπραβο Χαρα, σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη, κοιτα να τη χαρεις με ηρεμια, θετικες σκεψεις.Οσο για τις ενεσεις, αν εννοεις τις αντιπηκτικες, σχεδον ολες οι φιλες μου που ηταν εγκυες τις εκαναν μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης, και ολα πηγαν καλα, μην τις φοβασαι. Φιλακια πολλα μελλουσα μανουλα!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...