Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπέρα!!!!! Τι κάνετε;;;; Εγω δεν ειμαι πολυ καλα 😞 είδα ενα άθλιο όνειρο !!! Ήμουνα λεει στην παλια Γυναικολογο μου(αυτη που μου έκανε τη "ζημιά") κ μου μετραγε την κοιλια κ με έβαζε να κάνω εξέταση ούρων όπου λεει τα ουρά μου (συγνώμη για τις λεπτομεριες) είχαν αίμα!! Μου λεει λοιπόν "είσαι εγκυος αλλα το μωρο ειναι πεθαμενο" κ ολο αυτο το έλεγε γελοντας κ με μεγάλη ευχαρίστηση !!!! Τι ειναι αυτο ρε κορίτσια;;;; Ειναι κακό όνειρο η απλα ειμαι επηρεασμένη απο αυτο που είχε γίνει;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπέρα!!!!! Τι κάνετε;;;; Εγω δεν ειμαι πολυ καλα 😞 είδα ενα άθλιο όνειρο !!! Ήμουνα λεει στην παλια Γυναικολογο μου(αυτη που μου έκανε τη "ζημιά") κ μου μετραγε την κοιλια κ με έβαζε να κάνω εξέταση ούρων όπου λεει τα ουρά μου (συγνώμη για τις λεπτομεριες) είχαν αίμα!! Μου λεει λοιπόν "είσαι εγκυος αλλα το μωρο ειναι πεθαμενο" κ ολο αυτο το έλεγε γελοντας κ με μεγάλη ευχαρίστηση !!!! Τι ειναι αυτο ρε κορίτσια;;;; Ειναι κακό όνειρο η απλα ειμαι επηρεασμένη απο αυτο που είχε γίνει;;;;;

 

 

Καλημερααααα...Υποθετω χωρις βεβαια να ειμαι απολυτα σιγουρη δυο εκδοχες..η μια ειναι οτι εισαι επηρεασμενη αφου το σκεφτεσαι..(το ιδιο παθαινω και εγω) και η δευτερη ειναι οτι εγω θα το ερμηνευα ως καλο.. πιθανον να ακουσεις συντομα ευχαριστα νεα..Εγω παλι...τρεις συνεχομενους μηνες πριν την περιοδο δυο η τρεις ημερες πριν μου ερθει βλεπω αυγα τη μια μερα και οτι μου ερχεται την επομενη..Τα αυγα και καλα ειναι γονιμοτητα αλλα τελικα το δευτερο υπερσχυει του πρωτου και οντως μου ερχεται περιοδος..προχθες ειδα παλι αυγα, αλλα αυτη τη φορα το ενα ειχε ενα μωρακι μεσα...περιοδο δεν ειδα αυτη τη φορα..και λεω εδω ειμαστε, να δεις που τα καταφερα..Και τσουπ κανω ενα τεστ σημερα και τι να δω? τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου...και τελικα ειναι μαλλον επειδη το σκεφτομαι συνεχεια..:(

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΑ μου νομίζω ότι τώρα δεν υπάρχει λόγος να ανγχώνεσαι....Εφόσον όλες σας οι εξετάσεις βγήκαν καλές γιατί φοβάσαι....?Είσαι μια χαρά και θα κάνεις παιδάκι ...Και εσύ το ίδιο ΜΙΡΙΝΑ....

 

Εμένα η εξέταση c-125 για ενδομητρίωση μου βγήκε λίγο ανεβασμένη...και μου είπε ο γιατρός να κάνω την σαλπιγγογραφία ...Αν οι σαλπιγγές μου είναι ανοιχτές τότε δεν έχω πρόβλημα...αν όμως η μία είναι κλειστή εκεί που έχω τη κύστη τότε θα μου δώσει κάτι χάπια για 2-3 μήνες να μου φύγει...εύχομαι να μην έχω τίποτα για να συνεχίσω κανονικά τις προσπάθειες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 😊 ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!!! Τι να πω...ηταν περίεργο όνειρο αλλα εύχομαι να μην ηταν κακό κ απλα να ήμουνα επηρεασμένη !!!! Αρχίσαμε απο χθες ξανά εντατικά,δηλαδη μερα παρα μερα όπως μου είπε ο γιατρός,απο την 8η ως την 18η μερα!!!! Ελπίζω κατι να γίνει αυτη τη φορα γιατι αυτός ειναι ο 7ος μήνας προσπαθειών κ εχω αρχίσει να στεναχωριεσαι!!!! Ασε που τσαντιστηκα κιόλας προχθές,μια γνωστή μου είπε εντρομη οτι ειναι εγκυος "καταλαθος" κ δεν ήθελε κ δεν ξέρει τι να κανει κ αν θα το κρατήσει κτλ κ τελικα ο φίλος της είπε στον άντρα μου οτι κάνανε ελευθερα ειδικά τις μερες που έδειχνε θετικο το τεστ ωορηξιας!!!!! Γιατι με τσάντισε τόσο αυτο το δήθεν καταλαθος;;; Εχω γίνει κακιστρο;;;; Δεν θέλω 😞

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, σας διαβάζω λίγες μέρες τώρα και έχω καταλάβει ότι δίνετε πολύ κουράγιο η μια στην άλλη. Προσπαθούμε κι εμείς για μωράκι 6 μήνες τώρα. Η αλήθεια είναι ότι το θεωρούσαμε πολύ εύκολο και πάντα προσέχαμε ιδιαίτερα στο παρελθόν.Πριν 4 μήνες ανακάλυψα σε έναν γυναικολογικό έλεγχο ότι έχω ένα εξωτερικό ινομύωμα αρκετά μεγάλο. Συμφωνήσαμε με το γιατρό να το παρακολουθήσουμε για λιγο καιρό αφού όπως λέει δεν επηρεάζει τη σύλληψη, κι αν δε μείνω εγκυος να προχωρήσουμε σε αφαίρεση. Ακούω κι εγώ συνεχώς για εγκυμοσύνες που προέκυψαν κατά λάθος και με πιάνει τρέλα.ΟΚ είνα θέμα πιθανοτήτων αλλά με συεναχωρεί πολύ που έχουν περασει 6 μήνες και τίποτα. Αισθάνομαι οτι κάτι δεν παέι καλά και ζήτησα από το γιατρό να κάνουμε έναν ορμονολογικό έλεγχο τον άλλο μήνα αφού για παραπάνω εξετάσεις λέει ότι είναι νωρίς. Αντε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΑΡΑ μου νομίζω ότι τώρα δεν υπάρχει λόγος να ανγχώνεσαι....Εφόσον όλες σας οι εξετάσεις βγήκαν καλές γιατί φοβάσαι....?Είσαι μια χαρά και θα κάνεις παιδάκι ...Και εσύ το ίδιο ΜΙΡΙΝΑ....

 

Εμένα η εξέταση c-125 για ενδομητρίωση μου βγήκε λίγο ανεβασμένη...και μου είπε ο γιατρός να κάνω την σαλπιγγογραφία ...Αν οι σαλπιγγές μου είναι ανοιχτές τότε δεν έχω πρόβλημα...αν όμως η μία είναι κλειστή εκεί που έχω τη κύστη τότε θα μου δώσει κάτι χάπια για 2-3 μήνες να μου φύγει...εύχομαι να μην έχω τίποτα για να συνεχίσω κανονικά τις προσπάθειες..

 

Καμπιος μου, εμενα η μαμα μου εκανε 5 παιδια με μια σαλπιγγα...δεν το θεωρω προβλημα..καταλαβαινω τη Μιρινα γιατι και εγω απο τα ονειρα επηρεαζομαι..και ποσο μαλλον που αυτη τη φορα ειδα παλι αυγα, αλλα αυτη τη φορα ειχε ενα μωρακι μεσα..δεν ξερω τι να πω...ειμαι στην 35η ημερα του κυκλου με κυκλο 32-33 ημερων..εκανα το τεστ το πρωι και βγηκε αρνητικο..το θεμα ειναι οτι δεν εχω πρηστει καθολου, αλλα νιωθω ψιλοπονακια χαμηλα και λιγες τασεις για εμετο που τα εχω παντα πριν την περιοδο..Μετα το τεστ πηρα τηλ το γιατρο και τον ρωτησα αν παιζει ρολο η σαλπιγγογραφια και μου ειπε να κανω μια χοριακη και οχι τεστ και αν ειναι αρνητικη να παρω χαπια να μου προκαλεσουν περιοδο...αν και φανταζομαι το αποτελεσμα, εχω λιγη αγωνια..και το χειροτερο..τα αποτελεσματα θα τα μαθω αυριο...:(:(:(

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κι από μένα. Δεν το θεωρώ κακία, πιστέυω ότι όλες οι γυναίκες που προσπαθούν ανεπιτυχώς για μωράκι μπαίνουν κάποια στιγμή στη διαδικασία να σκεφτούν έτσι. Κι εμένα μου έχει τύχει να ακούσω για "κατά λάθος εγκυμοσύνη " ή για γυναίκες που προχωρούν σε έκτρωση γιατί έκαναν ελέυθερα και έμειναν έγκυες άλλα δεν μπορούν να το κρατήσουν και να εκνευριστώ. Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό συναίσθημα και δεν υποδηλώνει κακία. Κακός είναι κάποιος που σκεφτεται και θέλει το κακό των άλλων, όχι κάποιοσ που θα ήθελε να βιώσει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κατι,ο γιατρός στον υπερηχο που μου έκανε οταν πήγα για γενικό τσεκ απ μου είπε οτι όλα τα βρίσκει μια χαρα...κ σαλπιγγες κ όλα!!! Πως γινεται απ τον υπερηχο να καταλάβει τόσα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mirina καλησπέρα, ο γιατρός στον υπέρηχο βλέπει τις διαστάσεις και το σχήμα των οργάνων και λέει αν είναι φυσιολογικά ή όχι. Από τον υπέρηχο δεν μπορεί να διαγνώσει για παράδειγμα ενδομητρίωση ή αν οι σάλπιγγες είναι διαβατές. Αν δεν έχεις γενικώς συμπτώματα όπως αιμοραγίεσ ,πόνο ή πολύ άστατο κύκλο οι γιατροί αφήνουν να περάσει ένα μεγάλο χρονικό διάστημα πριν προχωρήσουν σε πιο σύνθετες εξετάσεις πχ σαλπιγγογραφία για να βρούν αιτίες υπογονιμότητας.Μπορεί να έχει μια γενική εικόνα με τον υπέρηχο, κάτι πάντως ξερουν για να λένε για ενα χρόνο περιπου προσπαθειών. θελει πολύ υπομονή και όχι άγχος και ξέρω ότι είναι δύσκολο. Προσπαθείτε καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω και εγώ να μπω στην παρέα σας καθως ανήκω στην ομάδα wonna be μαμά:P. Με τον άντρα μου προσπαθούμε για μωράκι τους τελευταίους 2-3 μήνες αλλά τίποτα ακόμη και λόγω ηλικίας (33) έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Αυτό τον μήνα περιμένω περίοδο στις 10 (που να μη σωσει να έρθει). :|

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μάλλον μαζί περιμένουμε να ΜΗΝ έρθει.....και λέω μάλλον γιατί δεν έχω και τον πιο σταθερό κύκλο τους τελευταίους μήνες. Μην αγχώνεσαι ούτε με το διάστημα που προσπαθείτε ούτε με την ηλικία......δε σε πήραν και τα χρόνια. Εξάλου με 25% πιθανότητες σε κάθε κύκλο όταν όλα είναι εντάξει είναι και λίγο θέμα τύχης και σωστού συγχρονισμού!!!!!! Εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με "ανησυχεί" είναι ότι τους τελευταιους μήνες εχω σταθερό κύκλο κ μάλιστα αυτό τον μήνα κατάλαβα και την ωορρηξία μου. Όμως ο προγεννητικός έλεγχος έδειξε ότι έχω ουρεόπλασμα. Πήρα αντιβίωση για μια εβδομάδα , μαζί και ο σύζυγος, αλλα δεν έχω κάνει ακόμη επανέλεγχο για να δω αν έφυγε. Ελπίζω να μην επηρεάζει και αυτό τη γονιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν επηρρεάζει, ο γιατρός δε σου είπε κάτι?Κι εμείς με επαφές μέρα παρα μέρα από την 8η μέχρι τη 16η λογικά δεν μπορεί να μην πεφτουμε μέσα στην ωορηξία αλλα 5 μήνες τωρα τίποτα!Ελπίζω ο 6ος να είναι και ο τυχερός ......θα δείξει μετά τισ 10 του μήνα. Καλό θα ήταν πάντως να κάνεις τον επανέλεχγο γιατί μπορεί να μην επηρρεάζει τη σύλληψη αλλά να πρέπει να προσέξεις αν είσαι έγκυος ....κάτι που εύχομαι !!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mirina καλησπέρα, ο γιατρός στον υπέρηχο βλέπει τις διαστάσεις και το σχήμα των οργάνων και λέει αν είναι φυσιολογικά ή όχι. Από τον υπέρηχο δεν μπορεί να διαγνώσει για παράδειγμα ενδομητρίωση ή αν οι σάλπιγγες είναι διαβατές. Αν δεν έχεις γενικώς συμπτώματα όπως αιμοραγίεσ ,πόνο ή πολύ άστατο κύκλο οι γιατροί αφήνουν να περάσει ένα μεγάλο χρονικό διάστημα πριν προχωρήσουν σε πιο σύνθετες εξετάσεις πχ σαλπιγγογραφία για να βρούν αιτίες υπογονιμότητας.Μπορεί να έχει μια γενική εικόνα με τον υπέρηχο, κάτι πάντως ξερουν για να λένε για ενα χρόνο περιπου προσπαθειών. θελει πολύ υπομονή και όχι άγχος και ξέρω ότι είναι δύσκολο. Προσπαθείτε καιρό?

 

Ευχαριστω πολυ για την απάντηση!!!! Τώρα μπήκαμε στον 7ο μήνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι ο τυχερός μήνας μας!!!!! όσον αφορά το ουρεοπλασμα μου είπε ότι ίσως ευθυνεται (μόνο θεωρητικά, δεν έχουν αποδειξεις) για προωρους τοκετούς και αποβολές. Μάκαρι να μας πάνε όλα καλά αυτό το μήνα και μετά θα έχουμε πολλά να λέμε!!!! Υπομονή λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Καμπιος μου, εμενα η μαμα μου εκανε 5 παιδια με μια σαλπιγγα...δεν το θεωρω προβλημα..καταλαβαινω τη Μιρινα γιατι και εγω απο τα ονειρα επηρεαζομαι..και ποσο μαλλον που αυτη τη φορα ειδα παλι αυγα, αλλα αυτη τη φορα ειχε ενα μωρακι μεσα..δεν ξερω τι να πω...ειμαι στην 35η ημερα του κυκλου με κυκλο 32-33 ημερων..εκανα το τεστ το πρωι και βγηκε αρνητικο..το θεμα ειναι οτι δεν εχω πρηστει καθολου, αλλα νιωθω ψιλοπονακια χαμηλα και λιγες τασεις για εμετο που τα εχω παντα πριν την περιοδο..Μετα το τεστ πηρα τηλ το γιατρο και τον ρωτησα αν παιζει ρολο η σαλπιγγογραφια και μου ειπε να κανω μια χοριακη και οχι τεστ και αν ειναι αρνητικη να παρω χαπια να μου προκαλεσουν περιοδο...αν και φανταζομαι το αποτελεσμα, εχω λιγη αγωνια..και το χειροτερο..τα αποτελεσματα θα τα μαθω αυριο...:(:(:(

κατι μου λεει οτι θα εχουμε καλαααα νεα αυτο το μηνα!! Σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!8-)8-):cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλέ κορίτσια τι γίνεται?:confused::confused::confused::confused:

Όλες μαζί περιμένουμε την ακατανόμαστη???????:evil::evil::evil::evil:

Και εγώ στις 08/02 περιμένω και εύχομαι να μην την δω

για τους επόμενους 9 μήνες.:D:D:D

OTp9p2.png

 

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον όλες μαζί περιμένουμε την ακατανόμαστη όντως!!!Εγώ περιμένω 9 /02.....μακάρι να μη μου έρθει για να μη κάνω και τη σαλπιγγογραφία...

 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλες μας να τα καταφέρουμε

και να μείνουμε εγκυούλες αυτόν τον μήνα!:D:D:D

Γενικότερα ο Φεβρουάριος είναι ο μήνας μου.

Φεβρουάριο γνώρισα τον άντρα μου, αρραβωνιαστήκαμε και

έμεινα έγκυος και στον γιο μου.

Λέτε να είναι και φέτος ο τυχερός μου μήνας?????:?::?::?:

OTp9p2.png

 

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλες μας να τα καταφέρουμε

και να μείνουμε εγκυούλες αυτόν τον μήνα!:D:D:D

Γενικότερα ο Φεβρουάριος είναι ο μήνας μου.

Φεβρουάριο γνώρισα τον άντρα μου, αρραβωνιαστήκαμε και

έμεινα έγκυος και στον γιο μου.

Λέτε να είναι και φέτος ο τυχερός μου μήνας?????:?::?::?:

 

Στο εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου κ σε σένα κ σε όλες μας 😄

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...