Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

κορίτσια καλημέρα είμαι καινούρια στην παρέα αλλά διαβάζοντας τα μηνύματά σας αποφάσισα να σας πω και εγώ το πρόβλημα μου

είχα τελευταία περίοδο 24/12 με κύκλο 28 μέρες με τον σύντροφό μου είχαμε ελεύθερες επαφές όλο το μήνα γιατί γενικότερα προσπαθούμε ..:-D

περιμένω περίοδο 20 και έκανα 2 τεστ ένα στις 16 και ένα σήμερα και τα 2 αρνητικά ...

το θέμα είναι ότι στις 21 πάμε διακοπές γιατί έχει άδεια και δεν λέει να είμαι αδιάθετη και ήθελα να πάρω τα πριμολούτ τα χάπια .....

όμως από ότι διάβασα δεν κάνει σε πιθανή εγκυμοσύνη ......

υπάρχει περίπτωση να είμαι? έχω πρησμένο στήθος που πονάει αλλά όχι πολύ κ γενικότερα ανακατεύομαι ααααααααααααααααααα και συχνοουρία....

μια βοήθεια παρακαλώωωω :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια θα κάνω μια ερώτηση που ίσως φανεί αστεία και χαζή.....Μήπως επειδή έχω κάνει πολιτικό γάμο ο Θεός δε με ευλογεί για παιδί????

 

Δε ξέρω. Ίσως να είναι και βλακείες...αλλά όλα τα σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα κάνω μια ερώτηση που ίσως φανεί αστεία και χαζή.....Μήπως επειδή έχω κάνει πολιτικό γάμο ο Θεός δε με ευλογεί για παιδί????

 

Δε ξέρω. Ίσως να είναι και βλακείες...αλλά όλα τα σκέφτομαι

 

Καλησπέρα!!!! Μην σκέφτεσαι τέτοια πράγματα.....στην τελική τόσες γυναίκες έχουν κανει παιδι κ έχουν κανει πολιτικό γάμο κ άλλες τόσες έχουν μείνει έγκυες χωρις να ναι κάν παντρεμένες!!!! Εγω πάντως θρησκευτικό εχω κανει κ ακόμα δεν εχω μείνει εγκυος 😉 οπότε μην βασάνιζεις το μυαλό σου με τετοια πράγματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κουβέντα το "αίσιο τέλος", ειδικά για όσες έχουμε δυσκολευτεί. Βλέπετε από το τικεράκι μου σε ποια φάση είμαι και ξέρω ότι δεν είναι αυτό το τέλος, μέχρι να κρατήσεις το μωρό σου αγκαλιά αλλά για μένα έιναι ό,τι πιο τέλος έχω φτάσει! Με βασικό πρόβλημα τις πολυκυστικές ωοθήκες (καθόλου περίδος χωρίς φάρμακα), μετά από 2 σπερματεγχύσεις (αρνητικές), δύο εξωσωματικές (η πρώτη αρνητική, η δεύτερη-μεταφορά κατεψυγμένων-κατέληξε σε αποβολή στους δύο μήνες), επεμβατική υστεροσκόπηση για αφαίρεση διαφράγματος στη μήτρα και απόξεση μετά την αποβολή (συν οι άπειρες κλασσικές εξετάσεις, σαλπιγγογραφίες κλπ κλπ), έμεινα τελικά έγκυος με πρόκληση ωορρηξίας και φυσική επαφή, σε δίδυμα, που την 10η εβδομάδα το ένα παλλινδρόμησε και τώρα διανύω την 24η εδβομάδα με το εμβρυάκι(μωράκι πια!) που έμεινε. Αυτά έγιναν σε διάστημα 3 ετών (από όταν ξεκινήσαμε τις ελεύθερες επαφές μέχρι που είδα το τελευταίο θετικό τεστ).

Να είστε όλες γερές και δυνατές και οι αγώνες σας να λάβουν σύντομα το πιο αίσιο τέλος!

 

Κορίτσια θα κάνω μια ερώτηση που ίσως φανεί αστεία και χαζή.....Μήπως επειδή έχω κάνει πολιτικό γάμο ο Θεός δε με ευλογεί για παιδί????

 

Δε ξέρω. Ίσως να είναι και βλακείες...αλλά όλα τα σκέφτομαι

 

Όχι κοπελίτσα μου και συγχώρησέ μου την οικειότητα, αλλά καταλαβαίνω όλα όσα μπορεί να περάσουν από το μυαλό μιας γυναίκας που δυσκολεύεται να κάνει παιδάκι. Δεν θυμάμαι ακριβώς την ιστορία σου, αλλά θυμάμαι να διαβάζω τια αγωνίες σου στο φόρουμ, όλες αυτές τις φορές που, χωρίς να γράφω κάτι, έμπαινα για να πάρω κουράγιο.

Ξέρω ότι πολλές φορές ψάχνοντας το "γιατί" γυρνάμε γύρω γύρω από τον εαυτό μας. Δεν είναι αυτός ο λόγος που βασανίζεσαι και μάλλον κανείς δεν θα ξέρει να σου πει ποιος είναι. Θέλω μόνο να σου ευχηθώ να είσαι καλά και να αποκτήσεις σύντομα αυτό που ποθείς.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!!! Λέω να μη κάνω σαλπιγγογραφία ακόμα....ο άντρας μου λέει ότι θα υποβάλλω τον εαυτό μου σε ταλαιπωρία με την εξέταση.....ψάχνομαι πολύ....και λέω να μη τι κάνω ακόμα....ίσως έχει δίκιο ο άντρας μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!!! Λέω να μη κάνω σαλπιγγογραφία ακόμα....ο άντρας μου λέει ότι θα υποβάλλω τον εαυτό μου σε ταλαιπωρία με την εξέταση.....ψάχνομαι πολύ....και λέω να μη τι κάνω ακόμα....ίσως έχει δίκιο ο άντρας μου

ΚΑΜΠΙΟΣ τη Δευτερα εκανα τησαλπιγγογραφια στο Ρεα και δεν πονεσα. Μονο μια μικρη ενοχληση, απο το διαστολεα. Τιποτα δεν ειναι, να την κανεις. Εμενα μου βρηκαν ενα πολυποδακι πανω απο τη σαλπιγγα, δεν αποτελει προβλημα λενε οι γιατροι, τελος παντων. οτι θες ρωτα με :P

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!!! Λέω να μη κάνω σαλπιγγογραφία ακόμα....ο άντρας μου λέει ότι θα υποβάλλω τον εαυτό μου σε ταλαιπωρία με την εξέταση.....ψάχνομαι πολύ....και λέω να μη τι κάνω ακόμα....ίσως έχει δίκιο ο άντρας μου

 

Κάμπιος, κι εγώ συμφωνώ με την anamp.

Έχω κάνει δύο φορές σαλπιγγογραφία, δεν είναι τίποτα φοβερό. Προφανώς δεν είναι "πάω για καφεδάκι", εξέταση είναι και μάλιστα κάργα διεισδυτική! Αλλά και να πονέσεις λίγο είναι ανεκτό και, στην τελική, πραγματικά αξίζει μπροστά σε αυτά που σου προσφέρει. Μετά, ή που θα είσαι ήσυχη ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με σάλπιγγες, μήτρα, τράχηλο κλπ ή που μπορεί να ανακαλύψεις κανένα θεματάκι που χρειάζεται διόρθωση. Δεν είναι μεγαλύτερη ταλαιπωρία να δυσκολεύεσαι στη σύλληψη και να περνάς όλη τη σωματική και ψυχολογική δοκιμασία, χωρίς να ξέρεις ότι υπάρχει ένα συγκεκριμένο προβληματάκι που μπορεί να διορθωθεί και να σε βοηθήσει να πετύχεις...?

Φιλικά :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΜΡ στο Ρέα θα πάω και εγώ!!!Μάλλον τον άλλο μήνα...να μαζέψω και λεφτά....δε πληρώνουμε και λίγα...150 ευρω δε πλήρωσες?

Ποιά μέρα τησ περιόδου σου είπε να πάς? Σου κλείνουν αμέσως ραντεβού?Δίνουν αντιβίωση και παυσίπονα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποιά μέρα τησ περιόδου σου είπε να πάς? Σου κλείνουν αμέσως ραντεβού?Δίνουν αντιβίωση και παυσίπονα?

 

 

Καλημεραααααααα....καμπιος συγνώμη αλλά γελάω ακόμα με τη χαζομάρα που ρώτησες!!! :P αλλά σε καταλαβαίνω... ψάχνεις να βρεις αιτίες... είναι λογικό.. αλλά δεν ισχύει αυτό..η αδερφή μου έκανε πολιτικό και έμεινε έγκυος σε δίδυμα, έκανε το θρησκευτικό μαζί με τα βαφτίσια... και εγώ να σου πω την αλήθεια στην αρχή σκεφτόμουν ότι απέβαλα επειδή μιλούσα με τον πρώην μου και ότι ο Θεός με τιμώρησε... καλό? αλλά ήταν χαζομάρα..

Συμφωνώ ασυζητητί με τα κορίτσια να κάνεις τη σαλπιγγογραφία..μη το σκέφτεσαι.. πρέπει να ξέρεις, να μην έχεις αμφιβολίες.. Εγώ την έκανα σε δημόσιο,δεν πλήρωσα τα 150 που έδωσε η αναμπ και πόνεσα, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό αλλά η αναμπ που την έκανε στο Ρέα δεν πόνεσε.. βέβαια το είπα στο γιατρό και μου είπε ότι πολλές κοπέλες που την έκαναν εκεί που την έκανα και εγώ πόνεσαν.. Εμένα μου είπαν να πω τη 12η ημέρα αλλά τελικά πήγα τη 13η... Το παυσίπονο το παίρνεις μια ώρα πριν πας και μετά την εξέταση αν πονάς σου λένε να πάρεις τα πάντα εκτός από ασπιρίνη, και αντιβίωση για προληπτικούς λόγους..

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα είμαι καινούρια στην παρέα αλλά διαβάζοντας τα μηνύματά σας αποφάσισα να σας πω και εγώ το πρόβλημα μου

είχα τελευταία περίοδο 24/12 με κύκλο 28 μέρες με τον σύντροφό μου είχαμε ελεύθερες επαφές όλο το μήνα γιατί γενικότερα προσπαθούμε ..:-D

περιμένω περίοδο 20 και έκανα 2 τεστ ένα στις 16 και ένα σήμερα και τα 2 αρνητικά ...

το θέμα είναι ότι στις 21 πάμε διακοπές γιατί έχει άδεια και δεν λέει να είμαι αδιάθετη και ήθελα να πάρω τα πριμολούτ τα χάπια .....

όμως από ότι διάβασα δεν κάνει σε πιθανή εγκυμοσύνη ......

υπάρχει περίπτωση να είμαι? έχω πρησμένο στήθος που πονάει αλλά όχι πολύ κ γενικότερα ανακατεύομαι ααααααααααααααααααα και συχνοουρία....

μια βοήθεια παρακαλώωωω :?

 

 

Ιωάννα μπορεί τα συμπτώματα να είναι από το άγχος σου.. γιατί όμως δεν κάνεις μια χορειακή να είσαι σίγουρη?

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κουβέντα το "αίσιο τέλος", ειδικά για όσες έχουμε δυσκολευτεί. Βλέπετε από το τικεράκι μου σε ποια φάση είμαι και ξέρω ότι δεν είναι αυτό το τέλος, μέχρι να κρατήσεις το μωρό σου αγκαλιά αλλά για μένα έιναι ό,τι πιο τέλος έχω φτάσει! τώρα διανύω την 24η εδβομάδα με το εμβρυάκι(μωράκι πια!) που έμεινε. Αυτά έγιναν σε διάστημα 3 ετών (από όταν ξεκινήσαμε τις ελεύθερες επαφές μέχρι που είδα το τελευταίο θετικό τεστ).

Να είστε όλες γερές και δυνατές και οι αγώνες σας να λάβουν σύντομα το πιο αίσιο τέλος!

 

Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα γερο μωράκι!!! και μακάρι να έρθει και η σειρά μας....

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μπορεί τα συμπτώματα να είναι από το άγχος σου.. γιατί όμως δεν κάνεις μια χορειακή να είσαι σίγουρη?

 

δεν είχα χρόνο για χοριακή γιατί το ωράριο της δουλειάς μου είναι πολύ περίεργο και τώρα που έχω λίγες μέρες άδεια φεύγουμε θα πάρω άλλο ένα τεστ αύριο το πρωί πριν φύγουμε που θα έχω και καθυστέρηση και θα δω αναλόγως...πάντως λες αν ήμουν θα είχαν δείξει τα τεστ?:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποιά μέρα τησ περιόδου σου είπε να πάς? Σου κλείνουν αμέσως ραντεβού?Δίνουν αντιβίωση και παυσίπονα?

Λοιπον μολις αδιθετησεις παιρνεις τηλ και σου κλεινουνβ ραντεβου απο 8η εως 11η μερα του κυκλου. 150 ε κανει. Μια ωρα πριν παιρνεις 2 μποσκοπαν μαζι. Η εξεταση ειναι ουτε 5 λεπτα. Δεν πονας, και ετα θα παρεις αντιβιωση προληπτικα για 4 ημερες. Εγω μετα γυρισα ολη την αγορα για ψωνια πηγα τζαμπο, γκουντις, συν οτι ταξιδεψα το απογευμα για να γυρισω στο νησι. Δεν ειναι τιποτα, σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Λοιπον μολις αδιθετησεις παιρνεις τηλ και σου κλεινουνβ ραντεβου απο 8η εως 11η μερα του κυκλου. 150 ε κανει. Μια ωρα πριν παιρνεις 2 μποσκοπαν μαζι. Η εξεταση ειναι ουτε 5 λεπτα. Δεν πονας, και ετα θα παρεις αντιβιωση προληπτικα για 4 ημερες. Εγω μετα γυρισα ολη την αγορα για ψωνια πηγα τζαμπο, γκουντις, συν οτι ταξιδεψα το απογευμα για να γυρισω στο νησι. Δεν ειναι τιποτα, σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!!

 

εγω πηγα την 11η μερα του κυκλου μου. :P Τωρα προσπαθουμε και ευχομαι το πολυποδακι να μην ειναι εμποδιο...:(:(

Link to comment
Share on other sites


 

εγω πηγα την 11η μερα του κυκλου μου. :P Τωρα προσπαθουμε και ευχομαι το πολυποδακι να μην ειναι εμποδιο...:(:(

 

καλησπερα ...εισαι εδω να σε ρωτησω κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μην στενοχωριεστε. Εγω τρια χρόνια προσπαθουσα για παιδακι, και δεν σκεφτηκα στιγμη να μπω στην διαδικασια της εξωσωματικης γιατι αλλωστε και οικονομικα το διαστημα εκεινο δεν με επαιρνε καθολου. 3 χρονια προσπαθειων και οταν πια το πηρα πιο χαλαρα και ειπα απο μεσα μου ισως ο θεος να μην θελει να γινω μανουλα ηρθε το θαυμα μου το πρωτο. Για το δευτερο ηταν ευτυχως πιο ευκολο. Μην το βαζετε κατω, εχουμε μονο 20-25% πιθανοτητα σε καθε κυκλο να μεινουμε εγκυες. Αν οι εξετασεις του συζυγου και οι δικες σας ειναι καλές, όλα θα πάνε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και σε όλες!!!

 

Επέστρεψα στην παρέα σας...ύστερα από λιγο καιρό!!!Με τα ίδια ερωτηματικά...η στο περίπου!!!!Να σας θυμήσω....το καλοκαίρι παντρευτήκαμε...τον πρώτο μήνα προσπαθειών έμεινα έγκυος...αλλά δεν τα καταφέραμε διότι χάθηκε το σποράκι μας...χωρίς πολλές πολλές εξηγήσεις και πληροφορίες από το γιατρό για την αιτία!Αλλαξα κατευθείαν γιατρό, ο οποίος μου βρήκε έναν πολύποδα. Μπήκα χειρουργείο μετά από λίγες μέρες και έκανα αφαίρεση. Ο γιατρός μου είπε ύστερα από την επέμβαση ότι για τους επόμενους 2 μήνες δεν πρέπει να μέινω έγκυος. Μετά λοιπόν από αυτό το διάστημα αρχίσαμε τις προσπάθειες...και σήμερα είμαστε τον 3 μήνο προσπάθειας. Οι προηγούμενοι 2 δε μας απέδωσαν καρπούς. Μετά από την περίοδο μου του μήνα Δεκεμβρίου δλδ...επισκέφθηκα το γιατρό μου να δούμε αν είναι όλα καλά και να το συζητήσουμε και μετά από 3 μέρες παρακολούθησης της ωορηξίας η οποία πήγαινε καλά μου έκανε ο γιατρός ένεση pregnyl για να μεγιστοποιήσουμε τις πιθανότητες όπως μου είπε. Σήμερα είμαι στην 24η ημέρα του κύκλου μου (με σταθερό κύκλο 28 ημερών), έχω πρήξιμο στο στήθος και 37,2(η θερμομέτρηση έγινε το πρωί)...Πιάνω τον ευατό μου να έχει πάθει εμμονή και να ψάχνει τα πάντα. Αμάν η τρελή δλδ!!!!:oops:Και η ερωτησή μου είναι η εξής....το 37,2 είναι φυσιολογικό βάση κύκλου θερμομέτρησης;;Η θα έχουμε τπτ ευχάριστο αυτό το μήνα;;:confused:

 

Και θέλω να μοιραστώ μαζί σας μια χαρά...χτές η κολλητή μου διαπίστωσε εγκυμοσύνη ύστερα από 5 χρόνια προσπαθειών και πολλών πολλών γυναικολογικών προβλημάτων!!!Ναι....όλα έχουν την ημέρα εκπλήρωσής τους!!!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και σε όλες!!!

 

Επέστρεψα στην παρέα σας...ύστερα από λιγο καιρό!!!Με τα ίδια ερωτηματικά...η στο περίπου!!!!Να σας θυμήσω....το καλοκαίρι παντρευτήκαμε...τον πρώτο μήνα προσπαθειών έμεινα έγκυος...αλλά δεν τα καταφέραμε διότι χάθηκε το σποράκι μας...χωρίς πολλές πολλές εξηγήσεις και πληροφορίες από το γιατρό για την αιτία!Αλλαξα κατευθείαν γιατρό, ο οποίος μου βρήκε έναν πολύποδα. Μπήκα χειρουργείο μετά από λίγες μέρες και έκανα αφαίρεση. Ο γιατρός μου είπε ύστερα από την επέμβαση ότι για τους επόμενους 2 μήνες δεν πρέπει να μέινω έγκυος. Μετά λοιπόν από αυτό το διάστημα αρχίσαμε τις προσπάθειες...και σήμερα είμαστε τον 3 μήνο προσπάθειας. Οι προηγούμενοι 2 δε μας απέδωσαν καρπούς. Μετά από την περίοδο μου του μήνα Δεκεμβρίου δλδ...επισκέφθηκα το γιατρό μου να δούμε αν είναι όλα καλά και να το συζητήσουμε και μετά από 3 μέρες παρακολούθησης της ωορηξίας η οποία πήγαινε καλά μου έκανε ο γιατρός ένεση pregnyl για να μεγιστοποιήσουμε τις πιθανότητες όπως μου είπε. Σήμερα είμαι στην 24η ημέρα του κύκλου μου (με σταθερό κύκλο 28 ημερών), έχω πρήξιμο στο στήθος και 37,2(η θερμομέτρηση έγινε το πρωί)...Πιάνω τον ευατό μου να έχει πάθει εμμονή και να ψάχνει τα πάντα. Αμάν η τρελή δλδ!!!!:oops:Και η ερωτησή μου είναι η εξής....το 37,2 είναι φυσιολογικό βάση κύκλου θερμομέτρησης;;Η θα έχουμε τπτ ευχάριστο αυτό το μήνα;;:confused:

 

Και θέλω να μοιραστώ μαζί σας μια χαρά...χτές η κολλητή μου διαπίστωσε εγκυμοσύνη ύστερα από 5 χρόνια προσπαθειών και πολλών πολλών γυναικολογικών προβλημάτων!!!Ναι....όλα έχουν την ημέρα εκπλήρωσής τους!!!!!:D:D:D

 

καλημερα ..ειανι φυσιολογικη η θερμοκρασια σου ...μεχρι να σου ερθει περιοδος απο την ωορηξια και μετα εχουμε ανεβασμενη θερμοκρασια και πεφτει 1-2 μερες προτου ερθει η ατιμη ...

κι εγω ειμαι στη φαση τησ αναμονησ με λιγο ..αστατο κυκλο ..28 -31 ημερων ...και δεν ξερω ποτε...

και μεις το παλευουμε με προβληματα στο σπερμα ..παρ ολα αυτα ...καθε μηνα ελπιζω αλλα αυτο το μηνα μου εχει καρφωθει η ιδεα ..δεν ξερω αν θα βγω αληθινη ..αλλα ενστικτο? δεν ξερω.....

και μπορει αυριο να σου γραψω οτι απλα ..μου ρθε ...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ..ειανι φυσιολογικη η θερμοκρασια σου ...μεχρι να σου ερθει περιοδος απο την ωορηξια και μετα εχουμε ανεβασμενη θερμοκρασια και πεφτει 1-2 μερες προτου ερθει η ατιμη ...

κι εγω ειμαι στη φαση τησ αναμονησ με λιγο ..αστατο κυκλο ..28 -31 ημερων ...και δεν ξερω ποτε...

και μεις το παλευουμε με προβληματα στο σπερμα ..παρ ολα αυτα ...καθε μηνα ελπιζω αλλα αυτο το μηνα μου εχει καρφωθει η ιδεα ..δεν ξερω αν θα βγω αληθινη ..αλλα ενστικτο? δεν ξερω.....

και μπορει αυριο να σου γραψω οτι απλα ..μου ρθε ...

 

 

Σου εύχομαι ολόψυχα να έρθει η περίοδός σου σε 9 μήνες...!!!Το ένστικτό μας πολλές φορές μας δίνει τις πιο έγκυρες απαντήσεις!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι ολόψυχα να έρθει η περίοδός σου σε 9 μήνες...!!!Το ένστικτό μας πολλές φορές μας δίνει τις πιο έγκυρες απαντήσεις!!!:D:D:D

 

μακαρι ...τι να πω ..δεν ξερω και πως να ερμηνευσω τα ..πονακια που εχω ...εινια σαν να περιμενω ...αυτο εινια καλο ? κακο ? ωσ προς εγκυμοσυνη? ολες λενε οτι ειναι ιδια με της περιοδου ..

η κολλητη μου που εμεινε ...(γεννησε βεβαια) δεν ενιωθε τπτ ...δλδ οτι θα τησ ερθει και τετοια ...

δεν ενιωθε τπ τ..σαν να μην περιμενει ..

τι να σκεφτω ...το μονο που πρεπει να κανω ειναι υπομονη κι εγω ειμια πολυ ανυπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...