Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

κοριτσια βοηθεια..περιμενω περιοδο 25/9 σημερα το απογευμα πηγα και εκανα χοριακη εδειξε ο.ο8.........υπαρχει καμμια ελπιδα να ειμαι και να μην εδειξε?δεν αντεχω αλλο....ωορηξια ειχα την 15η μερα του κυκλου δηλαδη στις 8/9 και επαφη την ιδια μερα..κουραστηκα να απογοητευομαι...αν συνεβη σε καποι κοπελα ας απαντησει ευχαριστω:-(:sad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια βοηθεια..περιμενω περιοδο 25/9 σημερα το απογευμα πηγα και εκανα χοριακη εδειξε ο.ο8.........υπαρχει καμμια ελπιδα να ειμαι και να μην εδειξε?δεν αντεχω αλλο....ωορηξια ειχα την 15η μερα του κυκλου δηλαδη στις 8/9 και επαφη την ιδια μερα..κουραστηκα να απογοητευομαι...αν συνεβη σε καποι κοπελα ας απαντησει ευχαριστω:-(:sad:

 

απο οσο ξερω λιγο δυσκολο να μν δειξει η χοριακη η να ειναι λαθος...περιμενε λιγες μερες ακομα και κυριως περιμενε αν εχεις καθυστερηση ειναι το πιο εγκυρο συμπτωμα..μν απογοητευεσαι ακομα:D

kstUp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω timaki 19για την γρηγορη απαντηση,ξερω ηταν νωρις ομως δεν αντεχα αυτο το αγχος...κοριτσια λετε να υπαρχει κατι (κανενα σπορακι ασ πουμε..) και να μην φανηκε ακομα στην χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω timaki 19για την γρηγορη απαντηση,ξερω ηταν νωρις ομως δεν αντεχα αυτο το αγχος...κοριτσια λετε να υπαρχει κατι (κανενα σπορακι ασ πουμε..) και να μην φανηκε ακομα στην χοριακη?

 

Φυσικά κ εινα πιθανο! Πηγές πολυ νωρίς! Υπομονή μέχρι τις 26/9 με τουλάχιστον 1 μέρα καθυστέρησης! Εύχομαι να μας πεις ευχάριστα τότε!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω timaki 19για την γρηγορη απαντηση,ξερω ηταν νωρις ομως δεν αντεχα αυτο το αγχος...κοριτσια λετε να υπαρχει κατι (κανενα σπορακι ασ πουμε..) και να μην φανηκε ακομα στην χοριακη?

εγω πιστευω οτι ειναι πολύ νωρις...κανε λιγες μερες υπομονη και μετα ξανακανε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σας ευχαριστω για ολα,τουλαχιστον μπορω να ελπιζω...θα ξαναπαω την αλλη εβδομαδα.Μερικες φορες με παιρνει απο κατω..ο αντρας μου ειναι 43 και εγω δει ειμαι και η Σαρα..Ογιατρος που τον πηρα τηλ μου ειπε οτι δεν την λαμβανει καν υποψην γιατι την εκανα πολυ νωρις.Ρε κοριτσια μετα την 15μερα του κυκλου δεν ξαναειχα επαφη και φοβαμαι μην την εκανα τη βλακεια..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα.....τι κάνετε? Πως είστε? Δε θέλω να μου στεναχωριέστε!!!!Ολα θα γίνουν!!!!! Πριν γράψω το μνμ αυτο διάβασα όλες τις αναρτήσεις σας...Κάμπιος περιμένεις νέα μου ε? τι περίμενες? Πριν μπω σκεφτόμουν να σας κάνω πλάκα...αλλά δεν ηξερα πως θα το πάρετε...Τωρα που σας γράφω χαζογελάω.....ή τρελάθηκα ή το εχω παρει απόφαση....δε σας κρατάω σε αγωνία....πιστευω να καταλάβατε....φυσικά και όχι, μια χοριακή με ένα τεράστιο κουλούρι -Ο- .....ήμουν σίγουρη...ο αντρας μου ο κακομοίρης είχε ελπίδες.....Δε με πειράζει....το συζητησαμε κάμπιος....θα ειναι η 3η φορα που θα παρω χαπια...Ειλικρινα εγω δε θελω να ξαναπαρω...θελω να κανω αυτο που προτεινω και σε εσας...να το αφησω στην τυχη...αλλα ο αντρας μου επιμενει μια τελευταια φορα...του ειπα να παω να κανω και μια σαλπιγγογραφια αλλα δεν το συζητά με τιποτα...ειναι όλα ψυχολογικα λέει...Εχθές το πρωι πηγα για χοριακη και ευτυχως πριν παω δεν πηρα χαπι, οποτε απο στιγμη σε στιγμη περιμενω τη ''φιλενάδα '' μας...Ρωτησα το μικροβιολόγο για τα τεστ εγκυμοσυνης και γι΄αυτα που δειχνουν υποτιθεται απο την 5η ημερα συλληψης και μου είπε οτι η χοριακη θέλει 60 μοναδες για να φανει μια εγκυμοσυνη....60 μοναδες θέλουν τουλαχιστον 17-18 ημερες απο τη σύλληψη και όχι απο την επαφη!!!γιατι η συλληψη μπορει να γινει και 2 ημερες μετα..μονο στην εξωσωματικη κανουν χοριακη στην 14η ημερα και αυτο με επιφυλαξη...αρα τα τεστ του εμποριου που δειχνουν τη συλληψη απο την 5η ημερα ειναι μια βλακεια....αφου ουτε η χοριακη δε μπορει να δειξει...

περσακι αρκουδακι νομιζω οτι σου απαντησα...ειναι πολυ νωρις...υπομονη

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα.....τι κάνετε? Πως είστε? Δε θέλω να μου στεναχωριέστε!!!!Ολα θα γίνουν!!!!! Πριν γράψω το μνμ αυτο διάβασα όλες τις αναρτήσεις σας...Κάμπιος περιμένεις νέα μου ε? τι περίμενες? Πριν μπω σκεφτόμουν να σας κάνω πλάκα...αλλά δεν ηξερα πως θα το πάρετε...Τωρα που σας γράφω χαζογελάω.....ή τρελάθηκα ή το εχω παρει απόφαση....δε σας κρατάω σε αγωνία....πιστευω να καταλάβατε....φυσικά και όχι, μια χοριακή με ένα τεράστιο κουλούρι -Ο- .....ήμουν σίγουρη...ο αντρας μου ο κακομοίρης είχε ελπίδες.....Δε με πειράζει....το συζητησαμε κάμπιος....θα ειναι η 3η φορα που θα παρω χαπια...Ειλικρινα εγω δε θελω να ξαναπαρω...θελω να κανω αυτο που προτεινω και σε εσας...να το αφησω στην τυχη...αλλα ο αντρας μου επιμενει μια τελευταια φορα...του ειπα να παω να κανω και μια σαλπιγγογραφια αλλα δεν το συζητά με τιποτα...ειναι όλα ψυχολογικα λέει...Εχθές το πρωι πηγα για χοριακη και ευτυχως πριν παω δεν πηρα χαπι, οποτε απο στιγμη σε στιγμη περιμενω τη ''φιλενάδα '' μας...Ρωτησα το μικροβιολόγο για τα τεστ εγκυμοσυνης και γι΄αυτα που δειχνουν υποτιθεται απο την 5η ημερα συλληψης και μου είπε οτι η χοριακη θέλει 60 μοναδες για να φανει μια εγκυμοσυνη....60 μοναδες θέλουν τουλαχιστον 17-18 ημερες απο τη σύλληψη και όχι απο την επαφη!!!γιατι η συλληψη μπορει να γινει και 2 ημερες μετα..μονο στην εξωσωματικη κανουν χοριακη στην 14η ημερα και αυτο με επιφυλαξη...αρα τα τεστ του εμποριου που δειχνουν τη συλληψη απο την 5η ημερα ειναι μια βλακεια....αφου ουτε η χοριακη δε μπορει να δειξει...

περσακι αρκουδακι νομιζω οτι σου απαντησα...ειναι πολυ νωρις...υπομονη

 

Κορίτσια καλησπερα σας,

εγραφα πιο παλια σε αυτο το τοπικ και σταματησα γιατι το μεταφεραμε στο καφε. ομως σας παρακολουθω αρκετα συχνα.

Χαρα μου αυτο που αναφερεις με την χοριακη και τις τιμες της δεν ισχυει. ισως να μην καταλαβες καλα τι σου αναφερε ο γιατρος σου. εγω ειχα θετικη χοριακη 15 μερες μετα την ωορρηξια μου και το νουμερο της ηταν 133 μοναδες. με τα τεστ θα συμφωνησω κι εγω γιατι την πατησα με αυτα της νεας γενιας. μετα απο την πρωτη χοριακη μου εκανα και την δευτερη 2 μερες μετα για να δω πως πανε οι μοναδες και ειχαν σχεδον τριπλασιαστει. ωραια λεω ας κανω και το τεστ να το κρατησω ενθυμιο......και βγηκε αρνητικο:shock:. ελλατωματικο? προβληματικο??? δεν ξερω τι ηταν, παντως βγηκε αρνητικο.

 

Κοριτσια καποια στιγμη σε ολες σας θα συμβει αυτο το θαυμα. πρεπει να εχετε αρκετη υπομονη και να μην το βαζετε κατω οσες φορες κι αν δειτε την ακατανομαστη να ερχεται.....θα δειτε που θα βαρεθει καποια στιγμη και για 9 μηνες θα σας αφησει ησυχες. να παρακαλατε να πανε καλα οι εγκυμοσυνες σας και να φερετε υγιεστατα μωρακια στον κοσμο.

εγω εμεινα παρα πολυ γρηγορα εγκυος. μετα απο 1,5 μηνα προσπαθειας ειχα θετικη χοριακη. ομως παλλινδρομησε η κυηση στην 9η εβδομαδα.

αυτο το μηνα, και μετα απο πολυ στεναχωρια, εξετασεις και επεμβατικη υστεροσκοπηση ξεκινησα παλι επαφες και αυτο που παρακαλαω τον Θεο ειναι να μου το στειλει οποτε θελει αλλα αυτη τη φορα να μην μου το παρει πισω.ΑΥΤΟ εχει σημασια κοριτσια μου οχι το ποτε.

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα σας,

εγραφα πιο παλια σε αυτο το τοπικ και σταματησα γιατι το μεταφεραμε στο καφε. ομως σας παρακολουθω αρκετα συχνα.

Χαρα μου αυτο που αναφερεις με την χοριακη και τις τιμες της δεν ισχυει. ισως να μην καταλαβες καλα τι σου αναφερε ο γιατρος σου. εγω ειχα θετικη χοριακη 15 μερες μετα την ωορρηξια μου και το νουμερο της ηταν 133 μοναδες. με τα τεστ θα συμφωνησω κι εγω γιατι την πατησα με αυτα της νεας γενιας. μετα απο την πρωτη χοριακη μου εκανα και την δευτερη 2 μερες μετα για να δω πως πανε οι μοναδες και ειχαν σχεδον τριπλασιαστει. ωραια λεω ας κανω και το τεστ να το κρατησω ενθυμιο......και βγηκε αρνητικο:shock:. ελλατωματικο? προβληματικο??? δεν ξερω τι ηταν, παντως βγηκε αρνητικο.

 

Κοριτσια καποια στιγμη σε ολες σας θα συμβει αυτο το θαυμα. πρεπει να εχετε αρκετη υπομονη και να μην το βαζετε κατω οσες φορες κι αν δειτε την ακατανομαστη να ερχεται.....θα δειτε που θα βαρεθει καποια στιγμη και για 9 μηνες θα σας αφησει ησυχες. να παρακαλατε να πανε καλα οι εγκυμοσυνες σας και να φερετε υγιεστατα μωρακια στον κοσμο.

εγω εμεινα παρα πολυ γρηγορα εγκυος. μετα απο 1,5 μηνα προσπαθειας ειχα θετικη χοριακη. ομως παλλινδρομησε η κυηση στην 9η εβδομαδα.

αυτο το μηνα, και μετα απο πολυ στεναχωρια, εξετασεις και επεμβατικη υστεροσκοπηση ξεκινησα παλι επαφες και αυτο που παρακαλαω τον Θεο ειναι να μου το στειλει οποτε θελει αλλα αυτη τη φορα να μην μου το παρει πισω.ΑΥΤΟ εχει σημασια κοριτσια μου οχι το ποτε.

gianna-p παρομοια περιπτωση ειμαι κ εγω. θετικη χοριακη μετα απο 14 μερες απο την ωορρηξια 70 μοναδες, αλλα τελικα ειχα αποβολλη την 7η εβδομαδα. Απο τοτε περασε ενας χρονος και τιποτα. Γιατι εκανες επεμβατικη υστεροσκοπηση;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα.....τι κάνετε? Πως είστε? Δε θέλω να μου στεναχωριέστε!!!!Ολα θα γίνουν!!!!! Πριν γράψω το μνμ αυτο διάβασα όλες τις αναρτήσεις σας...Κάμπιος περιμένεις νέα μου ε? τι περίμενες? Πριν μπω σκεφτόμουν να σας κάνω πλάκα...αλλά δεν ηξερα πως θα το πάρετε...Τωρα που σας γράφω χαζογελάω.....ή τρελάθηκα ή το εχω παρει απόφαση....δε σας κρατάω σε αγωνία....πιστευω να καταλάβατε....φυσικά και όχι, μια χοριακή με ένα τεράστιο κουλούρι -Ο- .....ήμουν σίγουρη...ο αντρας μου ο κακομοίρης είχε ελπίδες.....Δε με πειράζει....το συζητησαμε κάμπιος....θα ειναι η 3η φορα που θα παρω χαπια...Ειλικρινα εγω δε θελω να ξαναπαρω...θελω να κανω αυτο που προτεινω και σε εσας...να το αφησω στην τυχη...αλλα ο αντρας μου επιμενει μια τελευταια φορα...του ειπα να παω να κανω και μια σαλπιγγογραφια αλλα δεν το συζητά με τιποτα...ειναι όλα ψυχολογικα λέει...Εχθές το πρωι πηγα για χοριακη και ευτυχως πριν παω δεν πηρα χαπι, οποτε απο στιγμη σε στιγμη περιμενω τη ''φιλενάδα '' μας...Ρωτησα το μικροβιολόγο για τα τεστ εγκυμοσυνης και γι΄αυτα που δειχνουν υποτιθεται απο την 5η ημερα συλληψης και μου είπε οτι η χοριακη θέλει 60 μοναδες για να φανει μια εγκυμοσυνη....60 μοναδες θέλουν τουλαχιστον 17-18 ημερες απο τη σύλληψη και όχι απο την επαφη!!!γιατι η συλληψη μπορει να γινει και 2 ημερες μετα..μονο στην εξωσωματικη κανουν χοριακη στην 14η ημερα και αυτο με επιφυλαξη...αρα τα τεστ του εμποριου που δειχνουν τη συλληψη απο την 5η ημερα ειναι μια βλακεια....αφου ουτε η χοριακη δε μπορει να δειξει...

περσακι αρκουδακι νομιζω οτι σου απαντησα...ειναι πολυ νωρις...υπομονη

χαρα μου τι κανεις;; Δεν πειραζει την αλλη φορα σου ευχομαι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ χοριακη!!!!!!!!!!111 :-P:razz::-P αντε να ξεκινησουμε παλι τις προσπαθειες ολες μαζι αυτο το μηνα και ευχομαι σε ολες γρηγορα μανουλες!!! :-P Πραγματικα αυτο που ειπε η gianna-p εχει μεγαλη σημασια.Να παει καλα η εγκυμοσυνη μεχρι το τελος. Σε φιλω γλυκα και κανε αυτο που νιωθεις. Αν νομιζεις οτι θελεις αυτο το μηνα να μην παρεις τα χαπια μην τα παρεις. Ξεκινα παλι οποτε εσυ νιωθεις οτι θελεις. Εμεις εφοδιαστηκαμε με βιταμινες θα κανουμε δυο μηνες προσπαθεια μονοι μας, κι αν δεν τα καταφερουμε θα παμε για σπερματεγχυση. Να μην ταλαιπωρουμαστε αλλο λεει ο γιατρος. Μακαρι να τα καταφερουμε μονοι μας γιατι πιστευω οτι ο αντρας μου θα στεναχωρεθει πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ....ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΥΦΘΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ Ο ΠΕΛΑΡΓΟΣ....ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΡΓΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ....ΠΗΓΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ?ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ? ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.....ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ....! ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ...

Link to comment
Share on other sites

gianna-p παρομοια περιπτωση ειμαι κ εγω. θετικη χοριακη μετα απο 14 μερες απο την ωορρηξια 70 μοναδες, αλλα τελικα ειχα αποβολλη την 7η εβδομαδα. Απο τοτε περασε ενας χρονος και τιποτα. Γιατι εκανες επεμβατικη υστεροσκοπηση;

 

ειχα 2 διαφραγματα στη μητρα και μαλιστα το ενα απο αυτα αρκετα μεγαλο. η διαγνωση εγινε μετα την αποξεση. μεχρι την εγκυμοσυνη μου δεν το γνωριζαμε αλλιως θα το ειχαμε διορθωσει. εξου και ο λογος που εκανα την υστεροσκοπηση για να αφαιρεσουμε τα διαφραγματα τα οποια δεν αφηναν το εμβρυο να αιματωθει σωστα. η ιστολογικη που καναμε στο εμβρυο μετα την αποξεση ηταν καθαρη. ο γιατρος μου με επιβεβαιωσε οτι η παλλινδρομη οφειλεται στα διαφραγματα......εμενα ομως κατι με ετρωγε να κανω και εξεταση θρομβοφιλιας. και για "καλη" μου τυχη την εκανα και βγηκα με προφιλ θρομβοφιλιας υψηλου μαιευτικου κινδυνου. στην επομενη εγκυμοσυνη μου θα πρεπει να κανω ενεσεις ηπαρινης σε ολο το διαστημα της κυησης και ενα μηνα μετα τον τοκετο. δεν με πειραζει...αρκει που ξερω οτι θα ειναι για καλο.

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλησπέρα...ειμαι μια χαρα..ολα θα πανε καλά....σε όλες μας...αρκεί να το πιστέψουμε...καμπιος μου, θα περιμένω να αδιαθετήσω, θα παρω τα σερπαφαρ και την 12η ημερα θα παω στο γιατρο...τωρα το συνηθησα...και ισως αυτη τη φορα να ειμαστε πιο χαλαρες και να τα καταφέρουμε...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ....ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΚΑΙ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΧΟΣ ΤΟΥ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ....ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.

 

50 ΕΥΡΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ....ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΘΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ....ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΝΥΣΗΧΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ....ΘΑ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΔΕ ΘΑ ΕΧΩ....ΕΙΝΑΙ ΡΕΥΣΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ....ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΟΛΟΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΑΣΤΕ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΠΕΡΑ....ΣΟΡΥ ΑΝ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΜΟΥ...

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ....ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΚΑΙ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΧΟΣ ΤΟΥ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ....ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.

 

50 ΕΥΡΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ....ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΘΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ....ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΝΥΣΗΧΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ....ΘΑ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΔΕ ΘΑ ΕΧΩ....ΕΙΝΑΙ ΡΕΥΣΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ....ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΟΛΟΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΑΣΤΕ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΠΕΡΑ....ΣΟΡΥ ΑΝ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΜΟΥ...

 

 

Καλημέρα...πως είναι το ονομα σου? δε μπορω να σε λέω καμπιο..:P εγω εκανα τεστ πριν 20 ημερες..μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο.....παω καθε μηνα τη 12η ημερα του κυκλου περιπου (αφου παρω τα σερπαφαρ απο την 3 εως και την 7η ημερα) και κοιταει το ωαριο που εχει δημιουργηθει και μου λεει ποτε να κανω την ενεση...συνηθως μου παιρνει 50 ευρω αλλα αυτη τη φορα μου πηρε μονο 20 για το τεστ....να σου πω την αληθεια και εγω εκλεγα τα 100 ευρω που νομιζα οτι θα μου παρει..σκεφτηκα 50 η εξεταση και 50 το τεστ...παει το κατοσταρικο!!!!!και επειδη ανεβηκαμε Αθηνα για το γιατρο ειπαμε να κανουμε και το σπερματοδιαγραμμα....οι οποιοι μας ειχαν πει 50 ευρω οταν κλεισαμε ραντεβου....για σκεψου 100 εγω, 50 ο αντρας μου και 40 βενζινη....αστα και ευτυχως και για το σπερματοδιαγραμμα μας πηραν 25 ευρω...ηταν μαλλον ο μηνας των εκπτωσεων!!!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια. Χαρα, ΚΑΜΠΙΟΣ, ολα καλα θα πανε. Κατι μου λεει οτι αυτο το μηνα θα τα καταφερετε και οι δυο.!!!!!!!!!!!!!!! Να ειστε χαλαρες και να μην το σκεφτεστε συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

αναμπ μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας....καμπιος σου εστειλα ενα προσωπικο μηνυμα για την οικονομικη κατασταση.....αν το λαβεις πες μου....φιλια σε ολες!!!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΕΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ....ΟΜΩΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΣ ΤΡΩΜΕ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΕΛΙΕΣ...ΧΙ,ΧΙ!ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΕΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ....ΟΜΩΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΣ ΤΡΩΜΕ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΕΛΙΕΣ...ΧΙ,ΧΙ!ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ?

 

Συγνώμη που παρεμβαίνω στη συζήτησή σας. Σε αυτό με το ψωμί κι ελιές συμφωνώ κι εγώ αλλά είναι κάποιες φορές που λέω μήπως να μην κάνω παιδί. Σε τι κόσμο θα ζήσει; Θα έχει τα απαραίτητα; Το θέλω πολύ όμως όπως όλες εδώ μέσα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου, μη σκεφτεστε ετσι...ας ερθει με το καλό και μια μανα κάνει τα πάντα για να μεγαλώσει τα παιδια της...κανένας δε χάνεται..ολοι οι ελληνες κατά καιρούς πέρασαν δυσκολα....εμεις τι είμαστε για μας ερθουν ολα ευκολα...αλλά όλοι επιβίωσαν...παντα μετα απο ενα πολεμο ερχοταν ευημερια...ετσι θα ερθει και σε εμας..μη σας παιρνει απο κατω...αυτο επιδιωκουν...την εξοντωση μας....

αυτα η αληθεια ειναι πως δεν ειναι δικα μου λόγια....τα ακουσα απο ενα παπα της Αγιας Σοφιας προχθες...συγκεκριμενα μιλουσε για την κριση και ποσο εχουν αυξηθει εξαιτιας της οι εκτρωσεις...με συγκινησαν τα λογια του και κυριως με αγγιξε πολυ αυτο που ειπε οτι: οι νεες γυναικες φοβουνται να κανουν παιδια γιατι δεν ξερουν αν θα τα καταφερουν, λες και ο Θεος θα τις αφησει ετσι...αν η μανα δε μπορεσει να θρεψει το παιδι της, ο Θεος θα της φερει το γαλα μπροστα της''... καταλαβαίνετε ελπιζω τι εννοει...

μπορει να σας φαινονται χαζομαρες αλλα εμενα με αγγιζουν...ισως γιατι ο πατερας μου λεει συνεχεια το ότι κανενας δε χανεται...ετσι μας μεγαλωσε, σε κάθε δυσκολια αυτο μας ελεγε...και ειχε δικο...μεγαλωσε 4 παιδια και ειμαστε μια χαρα..

Γι΄αυτο να ειστε αισιοδοξες...ας ερθουν με το καλο και θα τα καταφερουμε...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου, μη σκεφτεστε ετσι...ας ερθει με το καλό και μια μανα κάνει τα πάντα για να μεγαλώσει τα παιδια της...κανένας δε χάνεται..ολοι οι ελληνες κατά καιρούς πέρασαν δυσκολα....εμεις τι είμαστε για μας ερθουν ολα ευκολα...αλλά όλοι επιβίωσαν...παντα μετα απο ενα πολεμο ερχοταν ευημερια...ετσι θα ερθει και σε εμας..μη σας παιρνει απο κατω...αυτο επιδιωκουν...την εξοντωση μας....

αυτα η αληθεια ειναι πως δεν ειναι δικα μου λόγια....τα ακουσα απο ενα παπα της Αγιας Σοφιας προχθες...συγκεκριμενα μιλουσε για την κριση και ποσο εχουν αυξηθει εξαιτιας της οι εκτρωσεις...με συγκινησαν τα λογια του και κυριως με αγγιξε πολυ αυτο που ειπε οτι: οι νεες γυναικες φοβουνται να κανουν παιδια γιατι δεν ξερουν αν θα τα καταφερουν, λες και ο Θεος θα τις αφησει ετσι...αν η μανα δε μπορεσει να θρεψει το παιδι της, ο Θεος θα της φερει το γαλα μπροστα της''... καταλαβαίνετε ελπιζω τι εννοει...

μπορει να σας φαινονται χαζομαρες αλλα εμενα με αγγιζουν...ισως γιατι ο πατερας μου λεει συνεχεια το ότι κανενας δε χανεται...ετσι μας μεγαλωσε, σε κάθε δυσκολια αυτο μας ελεγε...και ειχε δικο...μεγαλωσε 4 παιδια και ειμαστε μια χαρα..

Γι΄αυτο να ειστε αισιοδοξες...ας ερθουν με το καλο και θα τα καταφερουμε...

 

Λες ε; μακάρι! Υπάρχουν ακόμα ζευγάρια που κάνουν πάνω από 2 παιδιά. Μέσα μου λέω τι τα κάνουν αφού όλα είναι ρευστά. Δεν ξέρω εγώ είμαι η απαισιόδοξη.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια. Εγώ δεν έχω ιστορία ακόμα να σας πω, προσπαθούμε από το γάμο μας και μετά (Μάιος), άρα είμαστε ακόμη στην αρχή. Δεν αγχώνομαι παρόλο που ο άντρας μου τα δύο του παιδάκια από τον προηγούμενο γάμο τα έπιασε με την πρώτη (=αγχώνομαι :rolleyes:).

Σκέφτομαι όμως ότι επειδή πέρασα διάφορα σε άλλον τομέα (είμαι 38 και γνώρισα τον άντρα μου πέρισυ τον Σεπτέμβριο μόλις, οπότε καταλαβαίνετε ποιον τομέα :cool: ), ότι όλα λοιπόν γίνονται για κάποιο λόγο και ότι καμια φορά το ενδιαφέρον είναι να μη γίνονται τα πράγματα "με τη σειρά" ή "όταν πρέπει" ή "όταν θέλουμε". Η ζωή ξέρει το δρόμο της και έρχεται in mysterious ways όπως λέει και ένα τραγούδι.

Τέλος πάντων, δεν έχω κάποιο εμφανές πρόβλημα, αν περάσει κάποιο χι χρονικό διάστημα θα το ερευνήσουμε περαιτέρω με εξετάσεις. Το αστείο είναι η αδιακρισία με την οποία όλοι -συνάδελφοι, απλοί γνωστοί, συγγενείς- σε ρωτάνε το ίδιο πράγμα ακριβώς μετά την πανομοιότυπη ερώτηση "πώς πάει ο έγγαμος βίος"... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαρά μου έχεις απόλυτο δίκιο! εμείς παιδιά θα κάνουμε ο κόσμος να χαλάσει....:lol: δε θα μας εμποδίσει καμμία κυβέρνηση....αυτό θέλουν.

 

εγώ θα ήθελα να κάνω 4 παιδιά!!!!!αλλά δεν είμαι πλούσια...Ας κάνω βέβαια το πρώτο και βλέπουμε....έχει ο Θεός!!! Τα όνειρα είναι για τους ανθρώπους......δε μπορεί κανείς να μας τα πάρει!

 

Αχ! Έλα να πάρουμε μια πνοή αισιοδοξίας όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...