Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλησπέρα και από εμένα.. πρωτη φορα που συνδεομαι αλλα εχω πολλες αποριες και θελω καπου να τα πω...

2 μηνες μετα το γαμο μου μαθαινω οτι ειμαι εγκυος..ανελπιστη χαρα..λιγο πριν τον 3ο μηνα αρχισα να εχω πονακια χαμηλα,αλλα δεν εδωσα σημασια..τελικα ήταν παλλινδρομη κυηση δυστυχως..τωρα 7 μηνες μετα :( τιποτα ακομα..μαθαινω μερα παρα μερα για εγκυμοσυνες γνωστων και εμεις τπτ. ο γιατρος μας ειπε να κανουμε και ενα σπερματοδιαγραμμα,αλλα ο ανδρας μου ουτε που να το ακουσει...χαλασε και ο κυκλος μου και απο 32-35 τωρα εχω καθε 43-45...μου εδωσε και τα utrogestan να τα παιρνω απο τη 16η εως την 32η, κανω τεστ ωορηξιας καθε μερα,τωρα ειμαι στη 24η του κυκλου αλλα ωορηξια πουθενα και απο εχθες πρηστηκε το στηθος μου και εχω και πονακια...δεν ξερω τι να σκεφτω...πως να ειμαι εγκυος αφου δεν εχω μεχρι τωρα ωορηξια..αρα θα αδιαθετησω...πως να μην το σκεφτομαι συνεχεια..πως να αποβαλλω το αγχος?:cry::cry::cry::cry:

Γεια σου Χαρά!Μην ανησυχείς για την ωορρηξία σου,λογικά μες στις επόμενες μέρες θα κάνεις,αφού είναι μεγάλος ο κύκλος σου απ'ότι βλέπω.Για ποιο λόγο παίρνεις utrogestan;

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites

απ οσο ξέρω η LH συντίθεται πρωινές ωρες στον οργανισμό,και δεν πρεπει να χρησιμοποιεις πρωινά ούρα αλλά μεσημεριανά ή απογευματινά.ανετρεξε στις οδηγίες των τεστ και δες τι λέει!

 

 

αν και ειναι στα αγγλικα λεει οτι μπορεις να το κανεις οποιαδηποτε στιγμη της ημερας αλλα παντα σταθερα...περιπου την ιδια ωρα

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Χαρά!Μην ανησυχείς για την ωορρηξία σου,λογικά μες στις επόμενες μέρες θα κάνεις,αφού είναι μεγάλος ο κύκλος σου απ'ότι βλέπω.Για ποιο λόγο παίρνεις utrogestan;[/QU

 

 

μετα την παλλινδρομη ο κυκλος μου αλλαξε απο 32-35 σε 43-45 και την 17,18,19 σε καθε κυκλο ειχα λιγο αιμα και καφε υγρα...καπως το ειπε ο γιατρος αλλα δε θυμαμαι..ειναι ο πρωτος μηνας που τα παιρνω...εχω μια διαρκη ταση για εμετο απο τη μερα που τα ξεκινησα..

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

αν και ειναι στα αγγλικα λεει οτι μπορεις να το κανεις οποιαδηποτε στιγμη της ημερας αλλα παντα σταθερα...περιπου την ιδια ωρα

 

 

σου προτείνω να τα κάνεις το μεσημέρι!!!!εγω χρησιμοποιω ταινίες hometest και ο οδηγίες το τονιζουν!όχι πρωινα ούρα!!!ναι κι εγω 4.30 τα εκανα καθημερινά!!!σε κύκλο περίπου 30 ημερών μου θετικοποιηθηκε την 15 μερα!μην τρελένεσαι με το τεστ.υποτίθεται ότι αυτα είναι για να μας βοηθανε!!!αφού εμεινες μία φορα εγκυος θα ξαναμείνεις!!!προσπάθησε να ηρεμήσεις και όλα καλά θα πάνε!!!διακοπές κανονισες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Χαρά!Μην ανησυχείς για την ωορρηξία σου,λογικά μες στις επόμενες μέρες θα κάνεις,αφού είναι μεγάλος ο κύκλος σου απ'ότι βλέπω.Για ποιο λόγο παίρνεις utrogestan;[/QU

 

 

μετα την παλλινδρομη ο κυκλος μου αλλαξε απο 32-35 σε 43-45 και την 17,18,19 σε καθε κυκλο ειχα λιγο αιμα και καφε υγρα...καπως το ειπε ο γιατρος αλλα δε θυμαμαι..ειναι ο πρωτος μηνας που τα παιρνω...εχω μια διαρκη ταση για εμετο απο τη μερα που τα ξεκινησα..

Α κατάλαβα,λόγω των καφέ υγρών.Σε πειράζουν στο στομάχι ε;Το είπες στο γιατρό σου;Τώρα το να μην αγχώνεσαι είναι μια εύκολη κουβέντα αλλά δύσκολο στην πράξη...Όπως είπε και η Έλσα αν έχετε κανονίσει διακοπές,χαλαρώστε όσο μπορείτε και που ξέρεις,μπορεί να σκάσει μύτη το σποράκι!!!!!

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites

σου προτείνω να τα κάνεις το μεσημέρι!!!!εγω χρησιμοποιω ταινίες hometest και ο οδηγίες το τονιζουν!όχι πρωινα ούρα!!!ναι κι εγω 4.30 τα εκανα καθημερινά!!!σε κύκλο περίπου 30 ημερών μου θετικοποιηθηκε την 15 μερα!μην τρελένεσαι με το τεστ.υποτίθεται ότι αυτα είναι για να μας βοηθανε!!!αφού εμεινες μία φορα εγκυος θα ξαναμείνεις!!!προσπάθησε να ηρεμήσεις και όλα καλά θα πάνε!!!διακοπές κανονισες?[/quote

 

τωρα που πλησιαζει η ωορηξια μπορω να αλλαξω την ωρα πο κανω το τεστ?

εχω κολησει...το ξερω οτι πρεπει να ηρεμησω..τουλαχιστον αν μειωθει ο κυκλος μου με τα χαπια θα ειμαι καλυτερα....μακαρι να μπορουσα να παω διακοπες..θα με βοηθουσε πολυ,αλλα η δουλεια ειναι τετοια που δε μπορουμε να φυγουμε..ο αντρας μου με αφηνει και συνεχεια στο σπιτι για να μη κουραζομαι και ειμαι ολη την ημερα σε 4 τοιχους κλεισμενη.μακαρι να μπορουσαμε να φυγουμε εστω 3 ημερες.προσπαθω να τον πεισω..και που ξερετε κοριτσια ισως τα καταφέρω.....σε όλα!!!!!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

σου προτείνω να τα κάνεις το μεσημέρι!!!!εγω χρησιμοποιω ταινίες hometest και ο οδηγίες το τονιζουν!όχι πρωινα ούρα!!!ναι κι εγω 4.30 τα εκανα καθημερινά!!!σε κύκλο περίπου 30 ημερών μου θετικοποιηθηκε την 15 μερα!μην τρελένεσαι με το τεστ.υποτίθεται ότι αυτα είναι για να μας βοηθανε!!!αφού εμεινες μία φορα εγκυος θα ξαναμείνεις!!!προσπάθησε να ηρεμήσεις και όλα καλά θα πάνε!!!διακοπές κανονισες?[/quote

 

εχω κολησει...το ξερω οτι πρεπει να ηρεμησω..τουλαχιστον αν μειωθει ο κυκλος μου με τα χαπια θα ειμαι καλυτερα....μακαρι να μπορουσα να παω διακοπες..θα με βοηθουσε πολυ,αλλα η δουλεια ειναι τετοια που δε μπορουμε να φυγουμε..ο αντρας μου με αφηνει και συνεχεια στο σπιτι για να μη κουραζομαι και ειμαι ολη την ημερα σε 4 τοιχους κλεισμενη.μακαρι να μπορουσαμε να φυγουμε εστω 3 ημερες.προσπαθω να τον πεισω..και που ξερετε κοριτσια ισως τα καταφέρω.....σε όλα!!!!!!

Προσπάθησε να ασχοληθείς με κάτι άλλο αν μπορείς!Βγες με τις φίλες σου,ξεκίνα κάποιο χόμπι και με τον άντρα σου ακόμη,έστω και για μια μπυρίτσα που λέει ο λόγος,θα σε κάνει να αλλάξεις παραστάσεις!

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο το ξερω..αλλα ειναι μεχρι να το παρεις αποφαση...να τωρα εχω ενοχλησεις χαμηλα...και το ξανασκεφτομαι...μα δε με αφηνει και αυτο λιγο...οτι ειναι να γινει θα γινει...το ξερω οτι τα κανω χειροτερα με το αγχος...δεν ειμαι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια....

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Χαρα μην αγχωνεσαι και εγω ενώ εχω κύκλο 26 μερες και απο την 5 μέρα που μου τελείωσε η ακατανομαστη ξεκίνησα τα τεστ και σημερα ειμαι στην 22η μέρα δεν μου έδειξε ωορρηξια ακομα, εγω πάντως τα συνεχίζω ακάθεκτη και φυσικά εχω με τον άντρα μου επαφές όσο μπορούμε μέρα παρα μέρα. Νομίζω ότι το καλοκαίρι είναι λίγο περίεργα τα πράγματα με την περίοδο εγω ενω εχω 26 μερες κύκλο σταθερό τον προηγούμενο μηνα μου ήρθε η ακατανομαστη την 22 μέρα και γενικά κάθε καλοκαίρι είναι λίγο ότι να ναι η περιοδος μου. Τώρα φταίνε τα μπάνια φταίει η πολυ η ζέστη ποιος ξέρει; Πάντως και εγω τα τεστ τα κάνω το μεσημέρι μόλις γυρίσω απο την δουλεια. Ελσακι μου υπομονή θα γίνουμε και εμείς μανουλες που θα παει, όσο για την ακατανομαστη και εγω ενω περιμένω την Πέμπτη ακομα ούτε το στήθος μου πρηστηκε ούτε η κοιλιά μου ενω την προηγούμενη φορά είχε γίνει τούμπανο το στήθος στη μέση του κυκλου μου. Τέλος πάντων ότι είναι να έρθει ας έρθει, το τελευταίο διάστημα ακούω συνεχώς για ανθρώπους που αντιμετωπίζουνε σοβαρά προβλήματα υγείας και λέω δόξα το Θεό τουλάχιστον σε αυτο το θέμα η οικογένεια μου είναι καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια,έχω καθυστέρηση 6μέρες παίζει ρόλο η αλλαγη κλίματος και η ζέστη.Πάντα μέσα στο καλοκαίρι έχω καθυστέρηση,φυσικά θα ήθελα να είμαι έγκυος αλλά.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια,έχω καθυστέρηση 6μέρες παίζει ρόλο η αλλαγη κλίματος και η ζέστη.Πάντα μέσα στο καλοκαίρι έχω καθυστέρηση,φυσικά θα ήθελα να είμαι έγκυος αλλά.....

τεστακι εκανες?

w7ENp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια,έχω καθυστέρηση 6μέρες παίζει ρόλο η αλλαγη κλίματος και η ζέστη.Πάντα μέσα στο καλοκαίρι έχω καθυστέρηση,φυσικά θα ήθελα να είμαι έγκυος αλλά.....

Εγώ σου απάντησα στο άλλο τόπικ!!

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κάνω τεστ,πιστεύω οτι θα απογοητευτώ.Εδώ και εναμιση χρόνο δεν έμεινα σιγα....καμιά ανωμαλία θα είναι πάλι απλά πίστευα οτι με τα glukophase που παίρνω θα είχα σταθερο κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κάνω τεστ,πιστεύω οτι θα απογοητευτώ.Εδώ και εναμιση χρόνο δεν έμεινα σιγα....καμιά ανωμαλία θα είναι πάλι απλά πίστευα οτι με τα glukophase που παίρνω θα είχα σταθερο κύκλο.

Τους δύο προηγούμενους μήνες που έπαιρνες τα χάπια είχες καθόλου καθυστέρηση;

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα χάπια είναι ο τρίτος μήνας που τα παίρνω,μόνο αυτο το μήνα έχω καθυστέρηση.Έιχα πολυκυστικές,το ανακάλυψα τον Μάρτιο με σταθερό κύκλο 30ημερών,με ορμονικές εξετάσεις άριστες και σε έναν προγραμματισμένο υπερηχο με βρήκε πολυκυστικές.Από τον 1ο μήνα της θεραπείας εξαφανίστηκαν οι κυστες,έκανα ωορηξεία αλλά τίποτα....μου είπαν οτι η θεραπεία βοηθάει στη συλληψη.Τώρα έχω 6μέρες καθυστέρηση κανενα συμπτωμα(πολυ νωρις) και περιμένω......

Link to comment
Share on other sites

κι επειδη δεν εμεινες σημαινει οτι δε θα μεινεις και τωρα?τωρα ειναι που θα μεινεις.κανε ενα τεστ!ειναι νωρις για συμπτωματα!παρε ενα τεστακι,καντο μονη σου και οτι ειναι να γινει θα γινει.μην απογοητευεσαι!και ενημερωσε μας!

w7ENp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα χάπια είναι ο τρίτος μήνας που τα παίρνω,μόνο αυτο το μήνα έχω καθυστέρηση.Έιχα πολυκυστικές,το ανακάλυψα τον Μάρτιο με σταθερό κύκλο 30ημερών,με ορμονικές εξετάσεις άριστες και σε έναν προγραμματισμένο υπερηχο με βρήκε πολυκυστικές.Από τον 1ο μήνα της θεραπείας εξαφανίστηκαν οι κυστες,έκανα ωορηξεία αλλά τίποτα....μου είπαν οτι η θεραπεία βοηθάει στη συλληψη.Τώρα έχω 6μέρες καθυστέρηση κανενα συμπτωμα(πολυ νωρις) και περιμένω......

Καλύτερα να κάνεις μια χοριακή.Αφου δεν σε έχει συνηθίσει ο οργανισμός σου σε τέτοιες καθυστερήσεις και εφόσον παίρνεις και τα χάπια,δεν αποκλείεται να είσαι έγκυος!

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites

τωρα διαβαζα γιαυτα τα χαπια και λενε κοπελες οτι εμειναν εγκυες αμεσως αφου τα πηραν!

Σε κάποιες τα χάπια βοηθήσανε γνωρίζω περιπτώσεις αλλά μέχρι τώρα σε μένα δεν .....έκανα και σαλπιγγογραφία στις19/6 όλα καλά,ράτησα τον ακτινολόγο και μου είπε οτι δεν επηρρεάζεται ο κύκλος από την σαλπιγγογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κάνεις μια χοριακή.Αφου δεν σε έχει συνηθίσει ο οργανισμός σου σε τέτοιες καθυστερήσεις και εφόσον παίρνεις και τα χάπια,δεν αποκλείεται να είσαι έγκυος!

Θα περιμένω δέκα μέρες και εαν δεν αδιαθετήσω θα κάνω χοριακή,απλά δεν ενθουσιάζομαι γιατί έχω απογοητευτεί πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

τι δεν?δεν ξερεις ακομα.πολυκυστικες εχεις.πως περιμενεις να γινει κατι αμεσα?κανε ενα τεστακι.μπορει να ηρθε η ωρα να ερθει το μπεμπακι.μην απογοητευεσαι.ολα τωρα αρχιζουν.

w7ENp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες τα χάπια βοηθήσανε γνωρίζω περιπτώσεις αλλά μέχρι τώρα σε μένα δεν .....έκανα και σαλπιγγογραφία στις19/6 όλα καλά,ράτησα τον ακτινολόγο και μου είπε οτι δεν επηρρεάζεται ο κύκλος από την σαλπιγγογραφία.

Και σαλπιγγογραφία;;;Μετά από αυτή τη εξέταση πολλές κοπέλες έμειναν έγκυες αμέσως...Βρε πήγαινε για μια χοριακή που σου λέω!!!Αμάν,μ'έσκασες!!!!:D

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι δεν?δεν ξερεις ακομα.πολυκυστικες εχεις.πως περιμενεις να γινει κατι αμεσα?κανε ενα τεστακι.μπορει να ηρθε η ωρα να ερθει το μπεμπακι.μην απογοητευεσαι.ολα τωρα αρχιζουν.
Μακάρι, να είναι ένα μωράκι,το θέλουμε πολυ μετα από 3χρόνια γάμου!!!Απλά δεν θέλω να απογοητευτώ,με ρίχνει ψυχολογικά για λίγες μέρες.....
Link to comment
Share on other sites

Και σαλπιγγογραφία;;;Μετά από αυτή τη εξέταση πολλές κοπέλες έμειναν έγκυες αμέσως...Βρε πήγαινε για μια χοριακή που σου λέω!!!Αμάν,μ'έσκασες!!!!:D
Το ξέρω για την σαλπιγγογραφία, μου το ανέφερε ο ακτινολόγος.Θα περιμένω μέχρι την τρίτη για χοριακή,δεν θα κάνω τεστ στο σπίτι γιατι έμαθα οτι δεν είναι και πολύ αξιόπιστα ισχυει αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...