Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

φωτουλινα καλημερα.δεν ξερω τι να πω. ευχομαι να πανε ολα καλα. Και παλι αν δεν ειναι να γινει δεν πειραζει. την επομενη φορα. προφανως εισαι εγκυος και κατι δεν παει καλα, η παει θα δειξει. περιμενουμε νεα σου!!

 

το έχασα το μωράκι που πήγαινε να μας χτυπήσει την πόρτα...και δεν προλάβαμε να τ ακούσουμε..:?....δεν ξέρω ακόμα τι ήταν αυτό που τα έκανε όλα να πάνε στραβά...περιμένω να καθαρίσω από την περίοδο και αύριο ο γιατρός θα μας πει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το έχασα το μωράκι που πήγαινε να μας χτυπήσει την πόρτα...και δεν προλάβαμε να τ ακούσουμε..:?....δεν ξέρω ακόμα τι ήταν αυτό που τα έκανε όλα να πάνε στραβά...περιμένω να καθαρίσω από την περίοδο και αύριο ο γιατρός θα μας πει...

Καλημερα φωτουλινα.Προφανως επροκειτο για βιοχημικη κυηση...Τωρα να σου πω να μη στενοχωριεσαι θα ειναι ασκοπο...Προσπαθησε να το ξεπερασεις και θα δεις που θα ερθει γρηγορα το σπορακι!Τα καλυτερα ευχομαι απο'δω και περα!

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΦΩΤΟΥΛΙΝΑ ΜΗ ΣΤΕΝ/ΣΑΙ ΜΩΡΕ! ΜΙΑ ΑΤΥΧΗ ΣΤΙΓΜΗ ΗΤΑΝ.ΜΗ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ..

 

ΜΑΛΛΟΝ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΗΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΟΜΙΖΩ ( ΗΤΑΝ ΑΡΑΙΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ- ΕΝΩ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΥΚΝΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ) .ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΥΤΟ ΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΔΕΙΓΜΑΤΟΣ. ΕΓΩ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ. ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ....ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΕΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΛΕΤΕ? ΑΜΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΣΟΒΑΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!!

Φωτουλίνα λυπάμαι πολύ!!!να ξερεις ότι η φυση έχει την προνοια και ότι είναι μή συμβατο με τη ζωή δεν το αφήνει να ευδοκιμήσει.αυτό στο λέω γιατί αναρωτηθηκες και λογικό ειναι γιατί συνέβει αυτό!όσο μπορεις μην στεναχωριέσαι,ηρεμησε και όλα καλα θα πάνε απο δω και πέρα!

Κάμπιος μου αφου σου είπε η μικροβιολογος ότι είναι οκ το δειγμα μην τρελένεσαι!εχεις ξεκινήσει τα χαπια,η διαθεση σου ειναι καλή,τι μου στεναχωριεσαι???δωστου να καταλάβει και θα δεις!και ω μη γεννητω να μην βγουν καλα τ αποτελεσματα,που δεν το νομίζω αφου εισαστε τυπικοι στις οδηγιες του γιατρου,θα επαναλαβετε την εξεταση!!!

Δεν θέλω ηττοπαθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγΩ τα ξεκίνησα απο την πέμπτη μέρα που μου τελείωσε η περιοδος σήμερα ειμαι στην 8η μέρα απλα εμένα δεν μου βγάζει γράμμη ούτε κάν αχνη. Βέβαια απο ότι είδα και στις φωτογραφίες δεν μου το δείχνει ότι είναι άκυρο αν δεν εμφανιστεί καθόλου γραμμή.και εγω θα εχω επαφές ούτως η άλλως μέρα παρα μέρα απλα θελω να δω ποτε κάνω Ωορηξια γιατι δεν την καταλαβαίνω αλλιώς.

 

 

Για τον ιδιο λογο τα πηρα κι εγω!απλά να μην ξεχναμε ότι τα πήραμε για να μας βοηθήσουν κι οχι για να μας αγχωσουν!επίσης διαβασα ότι και για εναν κύκλο να μην δεις θετικό αποτελεσμα δεν πρεπει να θεωρήσεις ότι δεν εχεις ωορρηξία γιατι η LH μπορει να μεινει στον οργανισμό ανεβασμενη για ενα 10ωρο που σημάινει ότι μέχρι να κάνεις το τεστ μπορει να μην την προλαβεις!τελος πάντων κακως τα σκαλιζω κι εγω γιατί δεν κάνει καλό!βλέποντας και κάνοντας!:cool:!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΛΣΑ ΜΟΥ ΔΕ ΣΤΕΝ/ΜΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ! ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΒΓΟΥΝ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΕΙ ΑΔΙΚΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ! ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟΥ ΒΓΗΚΕ ΕΤΣΙ ΤΟ ''ΥΛΙΚΟ'' ΓΙΑΤΙ ΧΤΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΑΦΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΗΜΕΡΑ...ΙΣΩΣ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕ....ΔΕ ΞΕΡΩ...ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φωτουλινα.Προφανως επροκειτο για βιοχημικη κυηση...Τωρα να σου πω να μη στενοχωριεσαι θα ειναι ασκοπο...Προσπαθησε να το ξεπερασεις και θα δεις που θα ερθει γρηγορα το σπορακι!Τα καλυτερα ευχομαι απο'δω και περα!

 

 

τι είναι βιοχημική;;;....μίλησα νωρίτερα με το γιατρό...του είπα οτι σταμάτησε το αίμα...στην ουσια είχα 2,5 μέρες....και μου είπε να ξανακάνω το πρωί χοριακη μήπως αναπτύσσεται....αλήθεια δεν καταλαβαίνω τίποτα μα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια, καλο μηνα!!! φωτουλινα μη στεναχωριεσαι ειναι πολυ συχνο φαινομενο αυτο μια στις πεντε κυησεις για καποιο λογο σταματαει τις πρωτες εβδομαδες, μου το ειπαν πολλοι γιατροι. ο γυναικολογος μου μου ειπε μολις απεβαλλα να μην στεναχωριεμαι και οτι η γυναικα του ειχε δυο αποβολλες και τωρα εχει 2 πανεμορφα παιδακια. Απο δω και περα ολα θα πανε καλα θα δεις. Ανεβα λιγο ψυχολογικα και θα ερθει και το ευχαριστο! καμπιος ολα καλα ειναι αφου σου το ειπε και η μικροβιολογος. ολα καλα θα πανε. αντε κοριτσια και τον αλλο μηνα ολες να ανακοινωνουμε ευχαριστα!! Εγω ειμαι στη 12η μερα και ξεκινησαμε προσπαθειες με τον αντρουλη μου και εχω μεγαλη αισιοδοξια. Ομως εχω αμφιβολια για τις επαφες ειναι καλυτερα καθε μερα η μερα παρα μερα;

Link to comment
Share on other sites

τι είναι βιοχημική;;;....μίλησα νωρίτερα με το γιατρό...του είπα οτι σταμάτησε το αίμα...στην ουσια είχα 2,5 μέρες....και μου είπε να ξανακάνω το πρωί χοριακη μήπως αναπτύσσεται....αλήθεια δεν καταλαβαίνω τίποτα μα τίποτα.

Βιοχημικη ειναι οταν το εμβρυο αποβαλλεται πριν προλαβει να αναπτυχθει,δηλαδη στις πρωτες μερες καθυστερησης.ξ

Το αιμα που ειχες ηταν κοκκινο η καφε;;Εχει δικιο ο γιατρος σου,αφου το αιμα ηταν μονο για 2 μερες πρεπει να επαναλαβεις τη χοριακη...Δεν ξερω αν και στον υπερηχο θα εβλεπε τιποτα...

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιοχημικη ειναι οταν το εμβρυο αποβαλλεται πριν προλαβει να αναπτυχθει,δηλαδη στις πρωτες μερες καθυστερησης.ξ

Το αιμα που ειχες ηταν κοκκινο η καφε;;Εχει δικιο ο γιατρος σου,αφου το αιμα ηταν μονο για 2 μερες πρεπει να επαναλαβεις τη χοριακη...Δεν ξερω αν και στον υπερηχο θα εβλεπε τιποτα...

 

 

μμμ....καταλαβα...και εαν έχει αναπτυχθει ο σάκος όπως υποψιάζεται ο γιατρός...αυτό τι σημαίνει;;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια, καλο μηνα!!! φωτουλινα μη στεναχωριεσαι ειναι πολυ συχνο φαινομενο αυτο μια στις πεντε κυησεις για καποιο λογο σταματαει τις πρωτες εβδομαδες, μου το ειπαν πολλοι γιατροι. ο γυναικολογος μου μου ειπε μολις απεβαλλα να μην στεναχωριεμαι και οτι η γυναικα του ειχε δυο αποβολλες και τωρα εχει 2 πανεμορφα παιδακια. Απο δω και περα ολα θα πανε καλα θα δεις. Ανεβα λιγο ψυχολογικα και θα ερθει και το ευχαριστο! καμπιος ολα καλα ειναι αφου σου το ειπε και η μικροβιολογος. ολα καλα θα πανε. αντε κοριτσια και τον αλλο μηνα ολες να ανακοινωνουμε ευχαριστα!! Εγω ειμαι στη 12η μερα και ξεκινησαμε προσπαθειες με τον αντρουλη μου και εχω μεγαλη αισιοδοξια. Ομως εχω αμφιβολια για τις επαφες ειναι καλυτερα καθε μερα η μερα παρα μερα;

 

Κι εγω αυτη την αμφιβολια εχω...Καθε μερα η μερα παρα μερα;;;;;

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites

μμμ....καταλαβα...και εαν έχει αναπτυχθει ο σάκος όπως υποψιάζεται ο γιατρός...αυτό τι σημαίνει;;

Οτι λογικα η κυηση θα εξελιχθει κανονικα.Κανονικα νομιζω πρεπει να σε δει γιατι λογω της αιμορραγιας μπορει να χρειαζεσαι συμπληρωμα προγεστερονης...

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οτι λογικα η κυηση θα εξελιχθει κανονικα.Κανονικα νομιζω πρεπει να σε δει γιατι λογω της αιμορραγιας μπορει να χρειαζεσαι συμπληρωμα προγεστερονης...

 

 

μου ειχε πει να με δει οταν σταματησει το αιμα...αλλα υπλογιζε πιο αργα μεσα στην εβδομαδα...τωρα που τον ενημερωσα οτι τελιωσε πολυ νωριτερα απο οσο μου ειχε πει...μου λεει να ξανακανω χοριακη αυριο. Θα ξαναμιλησουμε μου ειπε το απογευμα για το πως ειμαι...και αυριο μετα τη χοριακη θα με δει...!!Αληθεια ειναι ολα τοσο αλλοκοτα!!!Τοσο μα τοσο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φωτουλινα υπερηχο εκανες; το οτι σταματησε το αιμα καλο ειναι.

 

 

οχι ακόμα...αύριο..!!εντωμεταξύ νυστάζω απίστευτα πολύ....!Χτες κοιμήθηκα 12 ωρες...και πάλι νυστάζω!!!με ποναει και η κοιλιά μου πάλι...!!!Ποπο....δε μπορώ να περιμένω..είναι τόσες μέρες που δεν ξέρω τι μου γίνεται!!!Μια το ένα μία το άλλο!!!!!Δε μπορώ και να περπατήσω καθόλου...πήγα για κάποιες εξωτερικές δουλείες νωρίτερα...και έχει ζέστη...δε μπορώ να μαζέψω τα πόδια μου....αισθάνομαι απίστευτη κούραση!

Link to comment
Share on other sites

κανε υπομονη μεχρι αυριο, ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα. Μπορει και να συνεχιζει η εγκυμοσυνη δεν ξερεις ποτε, σου ευχομαι ολα να πανε καλα. εχω διαβασει οτι πολλες κοπελες ειχαν αιμορραγια και πονο και η εγκυμοσυνη συνεχιζοταν κανονικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά τη συμβουλή της μητέρας μου, παλιάς μαίας, μαθήτριας του Λούρου, με τεράστια πείρα και σε μαιευτήρια και σε ορεινά χωριά και σε κατ' οίκον νοσηλείες. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΙΜΑ ΞΑΠΛΑΑΑΑΑΑ!ΞΕΡΑΘΕΙΤΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

Η ίδια κατόρθωσε να με κρατήσει με απόλυτη ανάπαυση για πέντε μήνες κι ας έλεγαν οι γιατροί ότι θα με έχανε. Πήρε άδεια άνευ αποδοχών από τη δουλειά, είχε την πάπια δίπλα στο κρεβάτι και το φαγητό της από το πρωί και όταν ερχόταν ο πατέρας μου το απόγευμα από τη δουλειά άδειαζε την πάπια και ετοίμαζε άλλο φαγητό ή έφερνε απ' έξω. Κι όλα αυτά τη δεκαετία του 70. Έτσι βοήθησε και πολλές άλλες γυναίκες, ανάμεσα σ' αυτές και την πεθερά μου που είχε συνεχείς αποβολές. Αν δεν βιδωνόταν στο κρεβάτι, δεν θα είχα τον άντρα μου σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

οχι ακόμα...αύριο..!!εντωμεταξύ νυστάζω απίστευτα πολύ....!Χτες κοιμήθηκα 12 ωρες...και πάλι νυστάζω!!!με ποναει και η κοιλιά μου πάλι...!!!Ποπο....δε μπορώ να περιμένω..είναι τόσες μέρες που δεν ξέρω τι μου γίνεται!!!Μια το ένα μία το άλλο!!!!!Δε μπορώ και να περπατήσω καθόλου...πήγα για κάποιες εξωτερικές δουλείες νωρίτερα...και έχει ζέστη...δε μπορώ να μαζέψω τα πόδια μου....αισθάνομαι απίστευτη κούραση!

ΠΑΛΟΥΚΩΣΟΥ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙΙΙΙ! Έτσι έλεγε η μάνα μου στις κοπέλες που είχαν έστω και μια σταγόνα αίμα. Και κάτι άλλο. Όταν κανονικά είναι να αδιαθετήσεις, τότε η μήτρα είναι πιο ευαίσθητη, κάνει συσπάσεις και κινδυνεύεις με αποβολή. Αυτές τις μέρες η έγκυος πρέπει να βιδώνεται στο κρεβάτι. Ακόμα με συναντούν άνθρωποι ηλικιωμένοι και μου λένε ότι τα παιδιά τους τα έχουν από τη μητέρα μου. Οι γιατροί τους είχαν απελπίσει και η μητέρα μου με τις συμβουλές της τα έσωσε. Ακούστε την πείρα μιας παλιάς μαίας, δεν θα χάσετε.

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ! ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ! ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ........ΜΑΚΑΡΙ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΙΩΝΑΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ....ΜΗΠΩΣ Η ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΛΛΑΒΟΥΜΕ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ?ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΙΡΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ! ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ! ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ........ΜΑΚΑΡΙ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΙΩΝΑΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ....ΜΗΠΩΣ Η ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΛΛΑΒΟΥΜΕ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ?ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΙΡΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ.

Θυμάμαι από μικρή με κυνήγαγε να μην φοράω βρεγμένο μαγιό, να μην έχω τα πόδια στα νερά όταν είχα περίοδο, να μην έχω την κοιλιά έξω. Μου έλεγε ότι οι περισσότερες φραγμένες σάλπιγγες από κάτι τέτοια προέρχονται. Και φυσικά ήταν κέρβερος στο θέμα των σχέσεων, όχι για θέμα παρθενίας αλλά υγείας. Έλεγε ότι μια βλακεία ενός άντρα είναι η καταστροφή μιας γυναίκας. Μου αγόραζε πάντα βαμβακερά εσώρουχα που τα έπλενε μόνο με πράσινο σαπούνι και μόνο με πράσινο σαπούνι με έβαζε να κάνω μπάνιο. Πριν παντρευτώ μου έλεγε μετά την επαφή να ξαπλώνω λίγη ώρα και να κρατώ ζεστή την κοιλιά. Και να κάνω ηλιοθεραπεία οπωσδήποτε ένα τέταρτο κάθε μέρα. Να μη σηκώνω βάρη όταν περιμένω περίοδο. Στο θέμα των ορμονών, επειδή ξέρει από προβλήματα στήθους ήταν αρνητική. Μόνο για να κρατηθεί το κύημα έδινε ορμόνες. Για εξωσωματική είναι εντελώς αρνητική ειδικά για μένα που έχω θέμα με το στήθος. Θυμάμαι μια κυρία που ερχόταν και της έκανε ενέσεις για να μείνει έγκυος. Η μητέρα μου της έλεγε ότι ο γιατρός της θα τη σκοτώσει μ' αυτά που κάνει και να σταματήσει αμέσως. Δυστυχώς, μετά από 8 χρόνια πέθανε από καρκίνο του στήθους και άφησε δύο ορφανά. :cry: Δίδασκε δωρεάν ανώδυνο τοκετό. Θυμάμαι την ξαδέλφη που δεν πήγαινε να γεννήσει αν δεν πήγαινε η μητέρα μου μαζί. Στο μαιευτήριο έγινε μεγάλη φάση. Ο γιατρός, όταν μίλησε λίγο με τη μάνα μου, άφησε την ξαδέλφη μου στα χέρια της, πήρε τη δική του μαία, και ήρθε μόλις γεννήθηκε το μωρό!Μετά της πρότειναν συνεργασία με το μαιευτήριο αλλά είχε θέμα με τη σύνταξή της, είχαμε μεγαλώσει κι εμείς και δεν είχε κουράγιο για πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, τι μου θυμίζετε.

Την πρώτη βιοχημική την κατάλαβε η μάνα μου. Είχα δυο βδομάδες καθυστέρηση και αρχίζουν κάτι πόνοι φριχτοί, μέχρι εμετό έκανα. Και να το πηγμένο αίμα... Η καημένη, μόλις είχε βγει απ' το νοσοκομείο, και κατατρόμαξε. Αμέσως το κατάλαβε και νόμιζε ότι έφταιγε αυτή που κουράστηκα κοντά της στο νοσοκομείο. :( Με έστειλε κατευθείαν για χοριακή και το επιβεβαίωσε. Εγώ νόμιζα ότι απλά ήταν μια βαριά περίοδος.

Από τότε δεν με αφήνει να της κάνω τίποτε, ούτε ποτήρι να σηκώσω:lol:.

Μου έλεγε προχτές ότι πολλές εγκυμοσύνες συμβαίνουν λίγο πριν ή κατά την εμμηνόπαυση και αυτό γιατί η φύση σαν να βάζει τα δυνατά της λίγο πριν σταματήσει η γονιμότητα. Είχε η ίδια πολλές πελάτισσες που έμειναν έγκυες χωρίς να το καταλάβουν μετά τα σαράντα και ενώ είχαν δυο φορές το χρόνο περίοδο.:o

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι, μια νύχτα που ξεγέννησε μια γυναίκα στο αυτοκίνητό της έξω από το σπίτι μας. Το παιδί ερχόταν ανάποδα και μόλις το έβγαλε, το τύλιξε, το έβαλε πάνω της και την έστειλε στο πλησιέστερο νοσοκομείο για τα υπόλοιπα. Ο γιατρός εκεί είπε ότι θα το' χανε αν δεν ήταν η μάνα μου.

Η καημένη, δεν ξεχνάει μία κοπέλα σε ένα ορεινό χωριό που έπαθε αιμορραγία κατά τη γέννα και ενώ η μάνα μου τη φόρτωσε στο μουλάρι και την πήγαινε στο νοσοκομείο, ο γιατρός της απαγόρευσε να πάει και τη γύρισε πίσω να της βάλει ορό. Η κοπέλα πέθανε στα χέρια της φωνάζοντας "σώσε με".

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι από μικρή με κυνήγαγε να μην φοράω βρεγμένο μαγιό, να μην έχω τα πόδια στα νερά όταν είχα περίοδο, να μην έχω την κοιλιά έξω. Μου έλεγε ότι οι περισσότερες φραγμένες σάλπιγγες από κάτι τέτοια προέρχονται.

Πόσο δίκιο έχει η μαμά σου....Μου θύμισες τα δικά μου παιδικά χρόνια,κι εμένα τα ίδια μου έλεγαν!Πραγματικά,με όλα αυτά που διάβασα,νομίζω ότι η μαμά σου είναι άξια συγχαρητηρίων!!!!!Να είναι καλά να τη χαίρεσαι!!!!!

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...