Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Μακαρι Νεφελη 13!!! απο το στομα σου και στου Θεου... εχω πολυ αγχος ομως, δεν ξερω πως να το αποβαλλω. Μετα και απο την περιπετεια που περασα αστα να πανε. Δεν μπορω να συνελθω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Anamp, κατ' αρχήν σκέψου ότι δεν είσαι η μόνη! Όλες μας είμαστε φρικαρισμένες κι εγώ προσωπικά μπήκα στο forum γιατί όλοι μου έλεγαν να ηρεμήσω με αποτέλεσμα να τρελαίνομαι ακόμα περισσότερο, ενώ εδώ έχουμε όλες τις ίδιες αγωνίες και νομίζω ότι καταλαβαινόμαστε σε μεγάλο βαθμό! Μήπως να βρεις κανένα νέο χόμπυ? Ειδικά στο νησί κάτι θα βρεις να κάνεις....

Ο γιατρός σου τι σου λέει? Δε σε καθησυχάζει καθόλου? Κάποιο συμπλήρωμα διατροφής για να τονώσεις τον οργανισμό σου και να πάρεις τα πάνω σου?

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια ευχαριστω!!!αλλα δεν εχω ορεξη να φαω τιποτα!!!τις τελευταιες 2 μερες εφτασα στο σημειο να βλεπω στον υπνο μου οτι γενναω!!!και βασικα την τελευταια φορα που πηγα στο γιατρο 21/6 μου ειπε οτι ηταν η γονιμη μερα μου..οποτε να εχω το νου μου.σημερα ειναι πρισμενο το στηθος μου και εχω τρελαθει!!!!αποκλειεται λεω.απ την αλλη συμπτοματα περιοδου??!νωρις!!!απ την αλλα λεω συμπτματα ωοριξιας...δεν εχω ποτε(μονο η κοιλια μου).ποναει λιγο και η κοιλια χαμηλα κατα την επαφη??!!!δεν ξερω!!!!!το μονο σιγουρο ειναι....αναμονη!!!!anap μου εισαι πολυ τυχερη που εισαι σε νησι...βουρ για μπανακια και βαρκοτσαρκες με το ανδρουλι σου!!!!:lol:

Να ρωτησω βρε κοριτσια...ποτε να κανω τεστ λετε??

PlmCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Burbulifra μου κι εγώ ακριβώς μια βδομάδα από την ωορηξία (16-17 Ιουνίου) άρχισα να νιώθω περίεργα πραγματα... (πρησμένο στήθος και πόνο, τσιμπηματάκια στις ωοθήκες και συχνοουρία)! Είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης, αλλά αν είναι ψυχοσωματικά επειδή το έχουμε στο μυαλό μας???? Έκανα τεστ, αρνητικό φυσικά! Είναι πολύ νωρίς κοριτσάκι μου και μπορεί να απογοητευτείς. Άσε να περάσουν δυο βδομαδούλες.... Κι εμείς εδώ είμαστε να μοιραζόμαστε τα (κατά φαντασίαν ?) συμπτώματά μας!! Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!τι ζεστη ειναι αυτη?δεν μας βλεπω καλα αυτο το καλοκαιρι!δλδ αν ειναι ετσι τωρα σ ενα μηνα τι θα γινει????πολλα νευρα!!!anyway!!!Καμπιος δεν πτοουμαστε!!!

anamp αυτο για τη θαλασσα δεν το χω ξανακουσει!!!!δεν μου φαινεται να ισχυει!

διαβασα εδω στο forum για ενα φυτικο συμπληρωμα διατροφης το pregnacare conception καπως ετσι τελος παντων το οποιο το λεει βοηθαει πολύ και καπιες κοπελες ανεφεραν ότι εμεινα εγκυες μετα τη λήψη!εχει γνωση καμια σας?

Καλημέρα σε όλες!

Elsa το pregnacare λενε οτι βοηθάει πολύ, σκέψου εμένα μου τα είχαν δώσει να τα πάρω τις 3 πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης μου μαζί με Filicin & utrogestan(τα conseption, που υποτίθεται οτι είναι για όσες κοπέλες προσπαθούν!γιατί έχει πολλές σημαντικές βιταμίνες)

Δυστυχώς η εγκυμοσύνη μου δεν πήγε καλά αλλά δεν είχε σχέση με αυτό...ήταν εξωμήτρια.

Πάντως ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω το φολικό οξύ οπωσδήποτε, και κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

burbulithra, ευχομαι πραγματικα να εισαι εγκυουλα και να φερεις γουρι και στις υπολοιπες. κοριτσια χθες πηγα για μπανιο αργα το απογευμα και πραγματικα χαλαρωσα και το ευχαρηστηθηκα. Λεω να χαλαρωσω λιγο και να χαρω το καλοκαιρακι και ετσι πιστευω οτι θα ερθει και το χαρμοσυνο.... Θα προσπαθησω παντως. :cool:8-):cool:

Link to comment
Share on other sites

burbulithra, ευχομαι πραγματικα να εισαι εγκυουλα και να φερεις γουρι και στις υπολοιπες. κοριτσια χθες πηγα για μπανιο αργα το απογευμα και πραγματικα χαλαρωσα και το ευχαρηστηθηκα. Λεω να χαλαρωσω λιγο και να χαρω το καλοκαιρακι και ετσι πιστευω οτι θα ερθει και το χαρμοσυνο.... Θα προσπαθησω παντως. :cool:8-):cool:

 

Πολύ καλά θα κάνεις anamp! Κάνε καμιά βουτιά και για μας που ψηνόμαστε στην τσιμεντούπολη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Elsa το pregnacare λενε οτι βοηθάει πολύ, σκέψου εμένα μου τα είχαν δώσει να τα πάρω τις 3 πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης μου μαζί με Filicin & utrogestan(τα conseption, που υποτίθεται οτι είναι για όσες κοπέλες προσπαθούν!γιατί έχει πολλές σημαντικές βιταμίνες)

Δυστυχώς η εγκυμοσύνη μου δεν πήγε καλά αλλά δεν είχε σχέση με αυτό...ήταν εξωμήτρια.

Πάντως ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω το φολικό οξύ οπωσδήποτε, και κάθε μέρα.

 

 

Σ ευχαριστω για τις πληροφορίες LaLuna!!!εκανα μια ερευνα και στο internet και μαλλον θα τα παρω!!!ανησυχω γιατι ειμαι καπνιστρια και η διατροφη μου δεν ειναι κι η καλυτερη!!!ο αντρας μου εχει ξεκινησει βιταμινες εδω κι ενα μηνα για λογους κουρασης καθως εργαζεται απιστευτες ωρες, και ομοιοπαθητικη για ασχετο προβημα που εχει,και λεω να ενεργοποιηθω κι εγω λιγο!

Link to comment
Share on other sites

εγινε Νεφελη 13 θα αρχισω τις βουτιες για ολες!!! σημερα κανει φοβερη ζεστη. σημερα ειμαι στην 6η μερα του κυκλου. δεν ξερω τι να κανω. να υπολογιζω τις γονιμες μερες η να το αφησω στην τυχη του; Μεχρι τωρα τις υπολογιζα στο περιπου και δεν ειδα κανενα αποτελεσμα!!:P

Link to comment
Share on other sites

εγινε Νεφελη 13 θα αρχισω τις βουτιες για ολες!!! σημερα κανει φοβερη ζεστη. σημερα ειμαι στην 6η μερα του κυκλου. δεν ξερω τι να κανω. να υπολογιζω τις γονιμες μερες η να το αφησω στην τυχη του; Μεχρι τωρα τις υπολογιζα στο περιπου και δεν ειδα κανενα αποτελεσμα!!:P

 

Αν μπορεί να σε παρακολουθήσει ο γιατρός σου από την όγδοη μέρα και μετά να σου πει ακριβώς ποια μέρα είναι η ωορρηξία, είναι το ιδανικό!

Αλλιώς, μόλις σου τελειώσει η περίοδος (αύριο-μεθαύριο?) ξεκίνα μέρα παρά μέρα για καμιά δεκαριά μέρες! Σκέψου ότι σε κύκλο 28 ημερών η ωορρηξία γίνεται την δέκατη τέταρτη, σε κύκλο 27 ημερών την δέκατη τρίτη κ.ο.κ. Όλα αυτά είναι θεωρητικά βέβαια... Το καλύτερο είναι στενή παρακολούθηση από το γιατρό, τόσο για να μη χάσεις τη γόνιμη μέρα σου, όσο και για να σε καθησυχάζει όποτε τρελαίνεσαι! Άντε, να μας πεις τα ευχάριστα σε ένα μήνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τους τελευταιους δυο μηνες εκανα υπερηχο τη 10η μερα και μου ελεγε ο γιατρος θα κανεις ωορηξια τη σε 4 ημερες περιπου. εμεις προσπαθουσαμε καθε μερα απο τη 10η εως τη 17η μερα αλλα τιποτα!!! Την τελευταια φορα μου ειπε να κανω μια ενεση pregnyl αλλα ο αντρας μου δεν ηθελε με τιποτα και δεν την εκανα. Μου λεει ατον ακους πολυ τους γιατρους χαλαρωσε.Τι να κανω ομως τοσο καιρο προσπαθουμε μετα την αποβολλη και δε γινεται τιποτα.Μακαρι ο αλλος μηνας να ειναι τυχερος!!!11:p

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για τις πληροφορίες LaLuna!!!εκανα μια ερευνα και στο internet και μαλλον θα τα παρω!!!ανησυχω γιατι ειμαι καπνιστρια και η διατροφη μου δεν ειναι κι η καλυτερη!!!ο αντρας μου εχει ξεκινησει βιταμινες εδω κι ενα μηνα για λογους κουρασης καθως εργαζεται απιστευτες ωρες, και ομοιοπαθητικη για ασχετο προβημα που εχει,και λεω να ενεργοποιηθω κι εγω λιγο!

Κι εγώ μια απο τα ίδια κοριτσάκι....κάπνιζα ούτως ή άλλως....μετά όμως και απο την ατυχία μου καπνίζω ίσως και το διπλάσιο! και η διατροφή....δεν θα έλεγα και η καλύτερη που θα μπορούσα.

Απο κάπου όμως πρέπει να ξεκινήσουμε...ας παρασύρουμε η μία την άλλη.:-P Τι λες να μειώσουμε το καπνισμα?Μόλις το καταφέρουμε...άντε λίγο ακόμα....και ακόμα λίγο...θα τα καταφέρουμε! όλα στο μυαλό είναι! Να δείς όταν έμαθα οτι ειμαι έγκυος πως το έκοψα! χωρίς δεύτερη σκέψη!

Πιστεύω πάντως οτι απο αυτό πρέπει να ξεκινήσουμε σε συνδιασμό σωστής διατροφής και φολικού οξέος. Θα δείς! Θα τα καταφέρουμε!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια απο τα ίδια κοριτσάκι....κάπνιζα ούτως ή άλλως....μετά όμως και απο την ατυχία μου καπνίζω ίσως και το διπλάσιο! και η διατροφή....δεν θα έλεγα και η καλύτερη που θα μπορούσα.

Απο κάπου όμως πρέπει να ξεκινήσουμε...ας παρασύρουμε η μία την άλλη.:-P Τι λες να μειώσουμε το καπνισμα?Μόλις το καταφέρουμε...άντε λίγο ακόμα....και ακόμα λίγο...θα τα καταφέρουμε! όλα στο μυαλό είναι! Να δείς όταν έμαθα οτι ειμαι έγκυος πως το έκοψα! χωρίς δεύτερη σκέψη!

Πιστεύω πάντως οτι απο αυτό πρέπει να ξεκινήσουμε σε συνδιασμό σωστής διατροφής και φολικού οξέος. Θα δείς! Θα τα καταφέρουμε!:cool:

 

 

Καλά!το οτι θα τα καταφερουμε δεν χωρα αμφιβολια!!!:lol::lol::lol:εγω το χα κοψει πριν 15 μερες αλλα το ξαναρχισα:?:-?:?!θα δειξει τωρα με τη ζεστη(ξερω ξερω δικιολογιες)δεν παιζει!εχω ηδη νευρα με τον καυσωνα +χωρις τσιγαρο....δεν θα μου ξαναμιλησει ανθρωπος!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:!

λυπαμαι πολυ για τις δυσκολες στιγμες που περασες!επειδη δεν θυμαμαι την περιπτωση σου,εκανες χειρουργειο?

Link to comment
Share on other sites

Καλά!το οτι θα τα καταφερουμε δεν χωρα αμφιβολια!!!:lol::lol::lol:εγω το χα κοψει πριν 15 μερες αλλα το ξαναρχισα:?:-?:?!θα δειξει τωρα με τη ζεστη(ξερω ξερω δικιολογιες)δεν παιζει!εχω ηδη νευρα με τον καυσωνα +χωρις τσιγαρο....δεν θα μου ξαναμιλησει ανθρωπος!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:!

λυπαμαι πολυ για τις δυσκολες στιγμες που περασες!επειδη δεν θυμαμαι την περιπτωση σου,εκανες χειρουργειο?

Πωπω δεν έχεις ιδέα τι παθαίνω κι εγώ με την ζέστη! Μην με κοροιδέψεις αλλά τις ώρες που είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να βγαίνω να καπνίζω...έχω συνέχεια ένα μολυβάκι του ΙΚΕΑ και το κρατάω σαν τσιγάρο....ενίοτε θέλω να φυσάω και τον "καπνό" αχαχαχαχαχα! η τρελλή!

δυστυχώς΄έκανα χειρουργείο γιατί έπρεπε να αφαιρεθεί η μία σάλπιγγα.

Ήταν πολύ δύσκολα αλλά είναι όλα μέσα στη ζωή. Όλες περνάμε τις δυσκολίες μας. Προχωράμε δυνατά!

Εσύ πως αισθάνεσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά!το οτι θα τα καταφερουμε δεν χωρα αμφιβολια!!!:lol::lol::lol:εγω το χα κοψει πριν 15 μερες αλλα το ξαναρχισα:?:-?:?!θα δειξει τωρα με τη ζεστη(ξερω ξερω δικιολογιες)δεν παιζει!εχω ηδη νευρα με τον καυσωνα +χωρις τσιγαρο....δεν θα μου ξαναμιλησει ανθρωπος!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:!

λυπαμαι πολυ για τις δυσκολες στιγμες που περασες!επειδη δεν θυμαμαι την περιπτωση σου,εκανες χειρουργειο?

 

Πωπω δεν έχεις ιδέα τι παθαίνω κι εγώ με την ζέστη! Μην με κοροιδέψεις αλλά τις ώρες που είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να βγαίνω να καπνίζω...έχω συνέχεια ένα μολυβάκι του ΙΚΕΑ και το κρατάω σαν τσιγάρο....ενίοτε θέλω να φυσάω και τον "καπνό" αχαχαχαχαχα! η τρελλή!

δυστυχώς΄έκανα χειρουργείο γιατί έπρεπε να αφαιρεθεί η μία σάλπιγγα.

Ήταν πολύ δύσκολα αλλά είναι όλα μέσα στη ζωή. Όλες περνάμε τις δυσκολίες μας. Προχωράμε δυνατά!

Εσύ πως αισθάνεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Πωπω δεν έχεις ιδέα τι παθαίνω κι εγώ με την ζέστη! Μην με κοροιδέψεις αλλά τις ώρες που είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να βγαίνω να καπνίζω...έχω συνέχεια ένα μολυβάκι του ΙΚΕΑ και το κρατάω σαν τσιγάρο....ενίοτε θέλω να φυσάω και τον "καπνό" αχαχαχαχαχα! η τρελλή!

δυστυχώς΄έκανα χειρουργείο γιατί έπρεπε να αφαιρεθεί η μία σάλπιγγα.

Ήταν πολύ δύσκολα αλλά είναι όλα μέσα στη ζωή. Όλες περνάμε τις δυσκολίες μας. Προχωράμε δυνατά!

Εσύ πως αισθάνεσαι?

 

 

μπραβο που το βλεπεις λογικα και δεν μενεις πίσω!εγω ειμαι στη φαση να ηρεμήσω απτην εμμονη "γιατι δεν μένω εγκυος"!μπορω να πω ειμαι καλα!δεν απογοητευομαι με το παραμικρο και δεν τρελαινω και τον αντρα μου!εχω πει πως απο σεπτεμβρη θα ξεκινησω εξετασεις!παντως το αγχος ειναι ο χειροτερος εχθρος μας!το forum ,ενα μηνα σχεδον που συμμετεχω,μ εχει ηρεμησει πολύ και μ εχει γεμισει αισιοδοξία!αλλωστε μόνο τα ατομα που ειναι στην ιδια φαση μπορουν να σε καταλαβουν,κι ειναι κι οι μονοι που δεν θα κακοχαρακτηρίσουν τις αποριες ή τις ανησυχιες μας!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο που το βλεπεις λογικα και δεν μενεις πίσω!εγω ειμαι στη φαση να ηρεμήσω απτην εμμονη "γιατι δεν μένω εγκυος"!μπορω να πω ειμαι καλα!δεν απογοητευομαι με το παραμικρο και δεν τρελαινω και τον αντρα μου!εχω πει πως απο σεπτεμβρη θα ξεκινησω εξετασεις!παντως το αγχος ειναι ο χειροτερος εχθρος μας!το forum ,ενα μηνα σχεδον που συμμετεχω,μ εχει ηρεμησει πολύ και μ εχει γεμισει αισιοδοξία!αλλωστε μόνο τα ατομα που ειναι στην ιδια φαση μπορουν να σε καταλαβουν,κι ειναι κι οι μονοι που δεν θα κακοχαρακτηρίσουν τις αποριες ή τις ανησυχιες μας!

 

elsa29

 

συγγνωμη που μπαίνω σφήνα στη κουβέντα αλλά έχω τόσο πολύ ανάγκη να σου πω ότι είμαι και εγώ στην ίδια φάση...με την εμμονή γιατί δεν μένω έγκυος...έχουμε ξεκινήσει με τον άντρα μου από τον Νοέμβριο με μια παρολίγο εγκυμόσύνη (πριν γίνει εμφύτευση το απέρριψε ο οργανισμός μου) και συνεχίζουμε ακάθεκτοι....εχτες ήμουν σίγουρη ότι δε θα μου έρθει περίοδος και όμως ήρθε....το σκέφτηκα πολύ καλά...δεν πάει αλλο να τυρρανάω τον εαυτό μου...δεν το ευχαριστιέμαι βρε παιδι μου!

 

ο γιατρός μου λέει ....δεν έχεις κανένα πρόβλημα οπότε γιατί να έχεις άγχος....κάναμε τεστ παπ με εξέτασε και πάλι μου λεει δεν έχεις κανένα πρόβλημα γιατί έχεις άγχοςςςςς......αν βάλεις μου λέει 100 ζευγάρια που δεν έχουν κανένα πρόβλημα να έρχονται σε επαφή κάθε μέρα μόνο το 40% θα πιάσει παιδί αμέσως....γιατι?? γιατί δεν έχουν άγχος....το υπόλοιπο 60% σε έξι μήνες - 1 χρόνο γιατί??? γιατί έχουν άγχος....και τα 100 ζευγάρια πριν τις προσπάθειες είχαν τις ίδιες πιθανότητες να πιάσουν παιδί...

 

είναι πολύ απλό....θέλω να είμαι στη πρώτη κατηγορία...τι λές εσύ??είναι πολυυυυυυ δύσκολο να βγάλεις το μυαλό σου απο εκεί και πίστεψε με δε το λέω έτσι απλά...ξέρω πως είναι ...η κουνιάδα μου - γερή να είναι η κοπέλα- έχει ένα πανέμορφο μωρό 2 ετών και είναι 7 μηνών έγκυος, έχω τη γιαγιά που μου λέει πότε θα κάνετε τον διαδόχο οπότε καταλαβαίνεις την ψυχολογία μου, την αγωνία μου και τη βιασύνη μου...........η απάντηση που δίνω είναι η εξής:....ειναι νωρίς ακόμα, δεν θέλουμε, δε το έχουμε αποφασίσει και σας παρακαλώ μη μου ξανακάνετε αυτή την ερώτηση θα σας ενημερώσουμε εμέις.....αν βιάζεστε γράψτε ένα γράμμα στον Αϊ Βασίλη και άλλα τέτοια!

 

λοιπόν.....για το μόνο που πρέπει να έχουμε άγχος και μάλιστα γλυκό άγχος είναι να τελειώσει η περίοδος και να δείξουμε την αγάπη μας στον άντρα μας...... θέλω να ζήσω το τώρα και αν έρθει θα είναι τέλεια...λογικά ο Θεός μας προστατεύει απο κάτι και δε το στέλνει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Elsa, Gabi....έχετε καταλάβει ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα. Η ψυχολογία. Και αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα....να καταλάβεις ...ώστε να μπορέσεις να το διορθώσεις. Στην πράξη όμως θέλω να σας βλέπω!Είναι καλοκαιράκι....βγείτε έξω, κάντε πράγματα, ασχοληθείτε με οτιδήποτε άλλο...αν σας επιτρέπουν τα οικονομικά πήγαινετε ένα ταξίδι. Δεν είναι απαραίτητο να πάτε κάπου υπερβολικά...οπουδήποτε αρκεί να αλλάξετε παραστάσεις και διάθεση. Κάντε μπάνια, πιείτε κανα κρασάκι με τους άντρες σας. Χαλαρώστε εντελώς...και θα σας πω πως γίνονται τα θαύματα!

Όσον αφορά τους συγγενείς που ρωτούν....ξέρω οτι γίεται με αγάπ...αλλά σκεφτείτε οτι απλά σας υπενθυμίζουν αυτό που τόσο πολύ προσπαθείτε να ξεχάσετε. Το ίδιο κάνει εμένα η μητέρα μου παρόλο που της το έχω εξηγήσει πολλές φορές. Φτάσαμε να τσακωθούμε κιόλας

Link to comment
Share on other sites

αχ, κι εγω τα ιδια ζω βρε κοριτσια.Ολοι λενε γιατι δεν κανετε ενα παιδακι.. Συνεχεια στην πιεση. Εισαι μεγαλη μου λενε ολοι (39) πρεπει να βιαστεις. Εκει να δεις αγχος που μου φωρτωνουν. Προσπαθω να το ξεχασω και να χαλαρωσω, και ολο μου το θυμιζουν. Ποσο δυνατη μπορω να γινω και να αδιαφορησω; Ο γιατρος λεει οτι ολα ειναι οκ, και μπορω να μεινω εγκυος φυσιολογικα αφου εμεινα εγκυος το νοεμβρη ασχετα αν απεβαλλα, με την τριτη προσπαθεια!!! και τωρα 7 μηνες τιποτα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Elsa, Gabi....έχετε καταλάβει ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα. Η ψυχολογία. Και αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα....να καταλάβεις ...ώστε να μπορέσεις να το διορθώσεις. Στην πράξη όμως θέλω να σας βλέπω!Είναι καλοκαιράκι....βγείτε έξω, κάντε πράγματα, ασχοληθείτε με οτιδήποτε άλλο...αν σας επιτρέπουν τα οικονομικά πήγαινετε ένα ταξίδι. Δεν είναι απαραίτητο να πάτε κάπου υπερβολικά...οπουδήποτε αρκεί να αλλάξετε παραστάσεις και διάθεση. Κάντε μπάνια, πιείτε κανα κρασάκι με τους άντρες σας. Χαλαρώστε εντελώς...και θα σας πω πως γίνονται τα θαύματα!

Όσον αφορά τους συγγενείς που ρωτούν....ξέρω οτι γίεται με αγάπ...αλλά σκεφτείτε οτι απλά σας υπενθυμίζουν αυτό που τόσο πολύ προσπαθείτε να ξεχάσετε. Το ίδιο κάνει εμένα η μητέρα μου παρόλο που της το έχω εξηγήσει πολλές φορές. Φτάσαμε να τσακωθούμε κιόλας

 

 

και ο Αντώνης μου το έχει καταλάβει και μου λέει αυτό ακριβώς...θα πάμε διακοπές και θα χαλαρώσουμε ν'αλλάξουμε παραστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

και ο Αντώνης μου το έχει καταλάβει και μου λέει αυτό ακριβώς...θα πάμε διακοπές και θα χαλαρώσουμε ν'αλλάξουμε παραστάσεις...

Να πάτε .....και προσπάθησε να το βγάλεις το θέμα αυτό απο το μυαλό σου , βάλτο στην άκρη. Πες νοερά οτι είναι σαν να μην προσπαθείτε για ένα δάστημα. τέτοια ψυχολογία να έχεις. Και σίγουρα θα έρθεις ολύ κοντά με τον άντρα σου...και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Εύγε στον Αντώνη!

Link to comment
Share on other sites

Να πάτε .....και προσπάθησε να το βγάλεις το θέμα αυτό απο το μυαλό σου , βάλτο στην άκρη. Πες νοερά οτι είναι σαν να μην προσπαθείτε για ένα δάστημα. τέτοια ψυχολογία να έχεις. Και σίγουρα θα έρθεις ολύ κοντά με τον άντρα σου...και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Εύγε στον Αντώνη!

 

 

:oops::oops:...ωρες ωρες μου βάζει τα γυαλιά αυτός ο άνθρωπος!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!!!Συμφωνω 100% μαζι σου LaLouna!ετσι γινεται δουλεια!

Gabi μου και ποια υποψηφια μανουλα δεν εχει τις ιδιες σκεψεις?1 χρονο τωρα ειχα αφησει τον εαυτό μου τελειως δεν εκανα πραγματα για μενα και κοιμομουν και ξυπνουσα με μια θλιψη γιατι δεν μενω εγκυος!και τι καταφερα?να φανταστεις καθε φορα που μου ερχοταν η περιοδος ειχαμε κηδεια στο σπιτι!ασε τα τεστ εγκυμοσύνης!θα ειχα 5 επωνυμες τσαντες στην κατοχη μου αυτη τη στιγμη με τα λεφτα που χω πεταξει!δεν πειραζει όμως!αν δεν παθεις δεν θα μαθεις!για το μονο που μετανοιωνω ειναι που αφησα τον πρωτο χρονο του γαμου μου να περασει μιζερα με την εμμονη μου!πάντως το τελευταιο που ειπες για το ότι μηπως δεν θελει ακομη ο Θεος να το στειλει για καποιο λόγο μου το λεει συχνα ο αντρας μου!

Προσωπικα επειδη σε κάθε δυσκολία της ζωης μου ο Θεός ηταν διπλα μου κι αυτη τη φορα έχω ζητησει τη βοηθεια του!όταν νοιωθω αδυναμη τον επικαλουμαι κι ετσι παιρνω δυναμη!!!

αφου ο γιατρος σου σου εχει δωσει το οκ και όλα ειναι καλα,τα πραγματα ειναι στα χερια σου!βρες κατι κι ασχολήσου!δεν ξερω αν εργαζεσαι,εγω τωρα όχι,κι ετσι ασχολουμαι με το μεταπτυχιακό μου!βοηθαει πολύ!αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα θα εκανα ακομη περισοτερα αλλα μας εφαγε η κριση!!!περιμενουμε νεα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ, κι εγω τα ιδια ζω βρε κοριτσια.Ολοι λενε γιατι δεν κανετε ενα παιδακι.. Συνεχεια στην πιεση. Εισαι μεγαλη μου λενε ολοι (39) πρεπει να βιαστεις. Εκει να δεις αγχος που μου φωρτωνουν. Προσπαθω να το ξεχασω και να χαλαρωσω, και ολο μου το θυμιζουν. Ποσο δυνατη μπορω να γινω και να αδιαφορησω; Ο γιατρος λεει οτι ολα ειναι οκ, και μπορω να μεινω εγκυος φυσιολογικα αφου εμεινα εγκυος το νοεμβρη ασχετα αν απεβαλλα, με την τριτη προσπαθεια!!! και τωρα 7 μηνες τιποτα.:confused:

Ε βέβαια κοριτσάκι μου...που να έχεις αποτέλεσμα όταν έχουν πέσει όλοι απο πάνω σου. Παίξτο τρελλή! Αν σου ξαναπούν τίποτα..πες "το σκέφτηκα, αλλά είμαι μικρή ακόμα". Τρέλλανε τους παιδί μου!

Είναι θέμα που αφορά εσένα και τον άντρα σου, οι λοιπές γνώμες περισσεύουν!

Πλέον όταν μου λένε τέτοια πράγματα εμένα δε απαντάω! ποτέ όμως!ούτε όμως θυμώνω....σαν να μην έχω ακούσει το σχόλιο....και όταν το παρακάνουν και φουντώνω λεω οτι προφανώς το κρεββάτι με τον άντρα μου πρέπει να είναι πολύ πιπεράτο για να γίνεται τέτοιος ντόρος! Ήξερα εγώ που τον πήρα τον Νικολάκη!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...