Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Χριστέ μου,ανατρίχιασα με την ιστορία σου...Και μ'αυτούς τους "ανθρώπους" που υποτίθεται ότι είναι καθήκον τους να μας βοηθούν στις δύσκολες στιγμές...Εύχομαι πραγματικά να ήταν το τελευταίο που σου έτυχε και να σου πάνε όλα καλά από 'δω και πέρα!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ KENDRA MOY.ΒΑΣΙΚΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ!!!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ

ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ!!!!ΑΥΤΟΙ ΟΙ "ΑΝΘΡΟΠΟΙ" ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΗ(ΧΩΡΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΨΥΧΟΦΘΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ)

ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ....ΑΛΛΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ "ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ" ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ!!!!!...ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΞΙΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ!!!!!:)

PlmCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

BURBULITHRA ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΑΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ ΙΣΩΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ , ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΕΣ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΟΥ...ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ, ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΚΑΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΤΗΝ ΕΠΙΑΣΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΝΟΙ ΧΑΜΗΛΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΗΣ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ....ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΤΣΑΚ ΘΑ ΤΟ ΕΧΑΝΕ...ΔΕ ΞΑΝΑΡΘΕ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ... ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΑΣ....ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΒΑΡΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ....ΣΟΡΥ ΑΝ ΣΤΑ ΞΑΝΑΘΥΜΗΣΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!!1:razz:ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΕΧΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΜΗ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ...ΧΙ!:lol:ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ....( ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ)ΦΙΛΙΑ !!!!! Α! ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΠΟΛΥ Μ-----Σ .ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΥΝΗΣΗ!

 

ΚΑΜΠΙΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΘΥΜΑΣΑΙ..ΑΠΛΑ ΤΑ ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ ΑΥΤΑ,ΤΟΥΣ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ..ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ,ΚΑΙ ΖΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ!!

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ(ΕΛΠΙΖΩ ΓΡΗΓΟΡΑ:-))

ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΘΕΤΙΚΑ!!!ΑΑΑ..Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑΙ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ Μ----Σ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ...!!!ΤΕΣΠΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ KEDRA EINAI ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΡΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ..ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ!!!!!ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ...ΟΡΜΟΟΟΟΟΝΕΣ....ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ..!!!

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.....ΠΕΡΗΜΕΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ Ε?!!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΕΕΕΕΡΘΕΙ.....ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ!!!!!:-P

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

PlmCp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ KAMPIOS για τα λογια σου. burbulithra καπως ετσι εχασα κι εγω το μωρακι μου. Ο γιατρος δε μου εδωσε σημασια και με εστειλε σπιτι. Μολις γυρισα αρχισαν οι πονοι, τον πηρα τηλ. μου ειπε ξεκουραση, εγω του ελεγα οτι χανω το μωρο και η απαντηση του ηταν ΕΛΑ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΗΣΤΙΚΗ!!!!! και ετσι απεβαλλα. Φυσικα αλλαξα γιατρο, και τωρα προσπαθω 6 μηνες αλλα τιποτα. ευχομαι τον αλλο μηνα να ειμαστε ολες εγκυουλες και να περασει λιγο η πικρα!!:P

Link to comment
Share on other sites

Anamp Kai burbulifra διάβασα τα μηνύματα σας και ειλικρινα σοκαριστηκα. Δεν περνούσε ποτε απο το μυαλο μου ότι μπορει να υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι. Τι να πω, θα έπρεπε αυτούς τους ανθρώπους που αυτοαποκαλούνται "γιατροί" να μπορούμε να τους κάνουμε μήνυση και να τους αφαιρούν αυτόματα το δικαίωμα εξασκησεως του επαγγέλματος. Εύχομαι να κάνετε γρηγορα ένα μωρακι και να μην ξανάπερασετε ποτε οτιδήποτε άσχημο και ψυχοφθορο. Απο την στιγμή όμως που μείνατε έγκυες είναι πολυ εύκολο να ξαναμεινετε οπότε μην αγχωνεστε και ολα θα πανε καλα.

Ελσα μου δεν μας ενημερώσες για το τσιγάρο, πως τα πας?

Καμπια μου ελπιζω να μη σου έρθει η ακατανομαστη, η αλήθεια είναι ότι και εμένα απο χτες μου περνάνε πολλα απο το μυαλο μου. Εγω περιμένω περίοδο την Πέμπτη και το στήθος μου και εμένα είναι πρησμενο απο την 14 μέρα και συνεχίζει να είναι, επίσης σήμερα παρατήρησα ότι εχω δεκατα,λέτε να σημαινει κάτι? Αχ δεν ξέρω πάντως μέχρι την Πέμπτη θα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα, όλο αυτο σκέφτομαι και φαντάζομαι διάφορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

anap μου τι να πω????!!!!!!ειναι τραγικο!!!!!!αυτοι το βλεπουν σαν μια εξεταση ρουτινας???????????!!!!!!!!!!!!!"ελα αυριο"?????????οοοοοχ...νευριασα τωρα!!!

αχ....μακαρι να ειμαστε ολες εγκυουλες και να μην ξαναδουμε στο τεστ μονο μια γραμμουλα!!!!!...:lol:......!!!!!αλλα με τοσες ιστοριες που υπαρχουν εδω...μπορουμε και πρεπει να ειμαστε θετικες!!!!!!!!!!!!!!!!

να ρωτησω κατι βρε κοριτσια...εχετε αλλαξει τιποτα στην διατροφη..βιταμινες,φυλλικο οξη.....??!!!τι τελως παντον μπορει να βοηθησει την κατασταση?????!!!!!!

PlmCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Anamp Kai burbulifra διάβασα τα μηνύματα σας και ειλικρινα σοκαριστηκα. Δεν περνούσε ποτε απο το μυαλο μου ότι μπορει να υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι. Τι να πω, θα έπρεπε αυτούς τους ανθρώπους που αυτοαποκαλούνται "γιατροί" να μπορούμε να τους κάνουμε μήνυση και να τους αφαιρούν αυτόματα το δικαίωμα εξασκησεως του επαγγέλματος. Εύχομαι να κάνετε γρηγορα ένα μωρακι και να μην ξανάπερασετε ποτε οτιδήποτε άσχημο και ψυχοφθορο. Απο την στιγμή όμως που μείνατε έγκυες είναι πολυ εύκολο να ξαναμεινετε οπότε μην αγχωνεστε και ολα θα πανε καλα.

Ελσα μου δεν μας ενημερώσες για το τσιγάρο, πως τα πας?

Καμπια μου ελπιζω να μη σου έρθει η ακατανομαστη, η αλήθεια είναι ότι και εμένα απο χτες μου περνάνε πολλα απο το μυαλο μου. Εγω περιμένω περίοδο την Πέμπτη και το στήθος μου και εμένα είναι πρησμενο απο την 14 μέρα και συνεχίζει να είναι, επίσης σήμερα παρατήρησα ότι εχω δεκατα,λέτε να σημαινει κάτι? Αχ δεν ξέρω πάντως μέχρι την Πέμπτη θα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα, όλο αυτο σκέφτομαι και φαντάζομαι διάφορα.

 

 

ΤinaS μου Καμπιος ..και γενικα ολες οι κοπελες που περιμενουν την ατιμη ακατανομαστη μακαρι να μην ερθει και πραγματη να παει αλλου!!!!!!!!!!αχ και ειναι και οτι χειροτερο αυτο...να περημενεις!!!!!!...Εννοειται οτι θα μας κρατατε ενημερες!!!!!:-P ΜΑΚΑΡΙ!!!!! παντως εγω θ παω στο Αγιο Εφραιμ αυτη την εβδομαδα και θα αναψω κερακια για ολες μας!!!!!!!!!!!

Τωρα για τους γιατρους...πολλα θελουν αλλα δυστιχως εδω σε αυτο τον κοσμο θελεις μεσον...ακομα και να καταγειλεις εναν γιατρο!!!(εψαξα και εμαθα οτι μπουν ανετοτατα να την σκαπουλαρουν)

PlmCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας!!!!!!TinaS μου με το τσιγαρο δεν ημουν πολύ ενταξει:?:-?:?!!!αλλα θα δειξει δεν θα τρελαθω!

Ευχομαι κι εγω από μέρος μου τα κοριτσια που περιμενουν αυτες τις μερες να περιμένουν 9 μηνες τελικα!!!!!!!!!:P:p:p!!!

Όσον αφορά τους γιατρούς θέλω να επισημάνω ότι δυστυχως κυκλοφορεί πολύ σκαρταδούρα!!!λόγω επαγγελματος μπορω να σας διαβεβαιωσω πως ειμαι πολύ επιφυλακτική και έχουν δει πολλά τα μάτια μου κι εχουν ακούσει περισσοτερα τ αυτιά μου!!!!burbulifra kai anamp σας ευχομαι ολόψυχα ότι περασατε να είναι το τελευταίο ασχημο στη ζωή σας!ενα μωράκι συντομα να σας κάνει να ξεχασετε τις τραυματικες σας εμπειρίες!

Κορίτσια εχτες μου ηρθαν τα τεστ της hometest!!!απο δευτερα ξεκινάω να τα χρησιμοποιω και θα σας ενημερώνω!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ! ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΜΙΑ ΞΑΦΝΙΚΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΣΜΕΝΗ...ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΠΙΕΣΗ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΣΙΜΠΙΕΣ.....ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΤΙ ΠΑΛΙ...ΕΛΠΙΖΩ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΕΣ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας!!!!!!TinaS μου με το τσιγαρο δεν ημουν πολύ ενταξει:?:-?:?!!!αλλα θα δειξει δεν θα τρελαθω!

Ευχομαι κι εγω από μέρος μου τα κοριτσια που περιμενουν αυτες τις μερες να περιμένουν 9 μηνες τελικα!!!!!!!!!:P:p:p!!!

Όσον αφορά τους γιατρούς θέλω να επισημάνω ότι δυστυχως κυκλοφορεί πολύ σκαρταδούρα!!!λόγω επαγγελματος μπορω να σας διαβεβαιωσω πως ειμαι πολύ επιφυλακτική και έχουν δει πολλά τα μάτια μου κι εχουν ακούσει περισσοτερα τ αυτιά μου!!!!burbulifra kai anamp σας ευχομαι ολόψυχα ότι περασατε να είναι το τελευταίο ασχημο στη ζωή σας!ενα μωράκι συντομα να σας κάνει να ξεχασετε τις τραυματικες σας εμπειρίες!

Κορίτσια εχτες μου ηρθαν τα τεστ της hometest!!!απο δευτερα ξεκινάω να τα χρησιμοποιω και θα σας ενημερώνω!!!

 

Elsaki ευχαριστουμε!!!!...να σε ρωτησω κατι??τι ειναι αυτα τα τεστ "hometest"??δεν ειναι tests φαρμακειου ετσι??:oops:

PlmCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καμπια μου,

 

η αληθεια ειναι οτι με την καλη εννοια παντα γιατι την λατρευω την φιλη μου και χαιρομαι με την χαρα της, φυσικα και ζηλεψα... πιστευω ειναι αδυνατον οταν προσπαθεις και δεν σου ερχεται και καποιος σου λεει οτι εμεινε χωρις προσπαθεια να νιωθεις κατι που λιγο ντρεπεσαι οταν το συνειδητοποιεις, απο την αλλη ομως θα ηταν και τελειως ψεμα να πεις κατι αλλο.

δεν ζηλευω ομως κακα. ισα ισα θελω να ειναι καλα και πιστευω θα γινει τρομερη μαμα! Απλα ισως αν εμενε μια φιλη μου που ηξερα οτι προσπαθει να μην ζηλευα καν, να χαιρομουν οσο θα χαιρομουν για μενα! Οπως και να εχει, το μυστικο ειναι σιγουρα αυτο. Να μην το εχουμε στο μυαλο μας γιατι τοτε δυστυχως αυτο το συναισθημα θα το νιωθουμε ολο και πιο συχνα...

Ελπιζω να μην νιωθεις μονη σου ουτε σε αυτο...

Εγω ακομα τιποτα... Λετε βρε κοριτσια η θα μου ερθει καμια ψυχρολουσια αυριο μεθαυριο?

 

Με τον άντρα μου προσπαθούμε 7 μήνες και χθες μαθαίνω ότι η κουμπάρα μου ότι έμεινε έγκυος στην πρώτη της σοβαρή προσπάθεια και αμέσως μετά το γάμο! Μόλις μας το ανακοίνωσε χάρηκα για λίγα δευτερόλεπτα κι αμέσως μετά ένιωσα να τρέμει όλο μου το σώμα, να σφίγγεται το στομάχι μου, τα μάτια μου να βουρκώνουν και ήθελα να φωνάξω "ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΓΩ?" Αμέσως ένιωσα άσχημα για τα εγωιστικά μου συναισθήματα, αφού η κοπέλα έχει περάσεις πααααααάρα πολλά και πραγματικά της άξιζε να μην ταλαιπωρηθεί σε αυτό το θέμα. Αλλά νομίζω ότι είναι αυθόρμητη αντίδραση όταν το όνειρό σου πραγματοποιείται στη ζωή κάποιου άλλου, ακόμα κι αν είναι η κολλητή σου ή η αδερφή σου.

Link to comment
Share on other sites

Elsa μου και εγω καπνίζω και προσπάθησα πολλές φορές να το κόψω και ξέρω πόσο δύσκολο είναι. Θελει πολυ υπομονή και πολυ αντοχή, όταν είσαι έτοιμη θα τα καταφέρεις και αν πάλι δεν το κόψεις δεν χάθηκε και ο κόσμος. Εγω πάντως λέω ότι θα το κόψω όταν θα μείνω έγκυος...Και εμένα μου ήρθανε τα τεστ Ωορηξιας αλλα ακομα δεν μπήκα στη διαδικασία να τα ξεκινήσω οπότε θα αναμένω νέα σου. Nefeli μου να μην στεναχωριεσαι είναι πολυ φυσιολογική η αντίδραση σου όλες έτσι αντιδράσαμε στο άκουσμα ότι κάποια φίλη μας έμεινε έγκυος αλλα είναι αντίδραση της στιγμής. Σκέψου ότι εμείς προσπαθούμε δυο χρόνια με τον άντρα μου για μωρακι και ακομα τίποτα δυστυχώς, 7 μηνΕς είναι πολυ μικρό διάστημα, μην αγχωνεσαι και θα δεις ότι θα έρθει το μωρακι σας.

Καμπια μου να μη σε παίρνει απο κάτω. Ακομα δεν σου ήρθε η ακατανομαστη και αν έρθει έχουμε ακομα μέλλον μπροστά μας. Ξέρω πολυ καλα πως νιώθεις και ξέρω ότι και εγω την Πέμπτη έτσι θα ειμαι, αλλα εδώ είμαστε για να έμψυχωνει η μια την άλλη και όσο μπορούμε να το παλεύουμε. Είπαμε θα μείνουμε μαζι έγκυες απλα δεν ήρθε η ώρα μας ακομα:):):)

Link to comment
Share on other sites

TinaS μπορεί 7 μήνες να είναι μικρό διάστημα, αλλά από τη στιγμή που μπήκε αυτό στο μυαλό μας, μας έχει γίνει έμμονη ιδέα! Το περίμενα πολύ πιο εύκολο, δεδομένου ότι είναι 27 χρονών και όλες μας οι εξετάσεις είναι μια χαρά! Σε παραδέχομαι που προσπαθείς δυο χρόνια!!! Εμείς αυτό το μήνα είχαμε επαφές συγκεκριμένες μέρες με την καθοδήγηση του γιατρού και περιμένουμε... Έχουμε δώσει ένα περιθώριο μέχρι το Σεπτέμβρη. Μετά... σπερματέγχυση ή ό,τι άλλο μας προτείνει ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ! ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.!!!!!!Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ...ΠΟΝΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ. ΜΟΝΟ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΕΝΤΟΝΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ....ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ....ΜΕ ΠΑΙΔΕΥΕΙ ....ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ....ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ....ΔΕ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΝ/ΘΩ....ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Elsaki ευχαριστουμε!!!!...να σε ρωτησω κατι??τι ειναι αυτα τα τεστ "hometest"??δεν ειναι tests φαρμακειου ετσι??:oops:

 

 

burbulifra μου αυτα τα τεστ ωορηξίας τα παρήγγειλα απτο internet, μου ηρθαν την επομενη ημερα ,πληρωσα με αντικαταβολη 30 ευρω και πηρα 30 τεστ ωορηξίας και 10 τεστ εγκυμοσύνης!τα εμαθα μέσα απτο forum και γενικα εχω ακουσει τα καλυτερα!!!δεν ξερω ποσο κανουν στο φαρμακειο αλλα αποκλείεται να ειναι τοσο οικονομικά!θα σας πω εντυπωσεις μολις τα ξεκινήσω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο Καμπιος μου που εχεις τις αμυνες σου και τα καταφερνεις μονη σου!αλλωστε μην ξεχνας τι σου ειπε ο γιατρος σου!!!κι αν δεν ειναι τωρα να ρθει θα ρθει τον επομενο μηνα!μην σαμποταρεις αθελα σου τον εαυτο σου!όταν αγχωνομαστε παραγουμε κακιστες τοξινουλες!!!!!!:(:(:(!!!

ΤΙΝΑ S μου κι εγω αυτο λέω για το τσιγαρο αλλά το θεμα ειναι ότι το ατιμο εμποδίζει τη συλληψη τουλαχιστον αυτο ισχυρίζεται ο γιατρος μου!!!

ΝΕΦΕΛΙ 13 κι εγω μετα το εξαμηνο κανιβαλίστικα θα ελεγα, με αποκορυφωμα τη στιγμη που η κολλητη μου μου ανακοίνωσε την εγκυμοσύνη της η οποια ισχυρίστηκε ότι προσπάθησαν 2 μηνες μόνο(ναι καλα!!!)τα συναισθηματα σου ειναι φυσιολογικά!σ ολο το forum θα δεις αναφορες από κοπέλες που εξομολογούνται΄τις ίδιες αντιδρασεις ίσως και χειροτερες!!!!

Τι να κανουμε βρε κορίτσια!!!!:|:neutral::|:neutral:!!!κάποιες γυναίκες είναι τυχερες και γινονται μανουλες χωρις κόπο και κάποιες αλλες σαν κι εμας χρειαζεται να κοπιασουν!!! αλλα οταν αγωνίζεσαι για να αποκτίσεις κάτι το εκτιμάς ακόμη περισσοτερο!!!:-D:grin::-D!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια μου ήρθε σήμερα η περιοδος, λίγο νωρίς βέβαια αλλα καλύτερα γιατι όλη την εβδομάδα θα ήμουνα μέσα στο άγχος. Καμπια μου χαίρομαι που είσαι καλύτερα, ελπιζω να ακούσουμε ευχάριστα νέα απο εσένα;););)

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ! ΤΙΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ!!!!!!!!!!!ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΜΕΝΑ....ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ!ΧΙ,ΧΙ!:lol: ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ....ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ....ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΗΓΕ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ....Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΤΣΑΝΤΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕ ΠΗΓΕ....ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ , ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΥΧΟΜΑΙ....ΑΧ, ΒΡΕ ΤΙΝΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ....ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια κι απο μενα. χανομαι λιγο γιατι δεν ειμαι σταπολυ καλα μου τελευταια. Καμπιος δεν πειραζει που ήρθε η περιοδος σου τον αλλο μηνα ευχομαι να μην ξαναρθει για τους επομενους 9 μηνες!!! απο οτι ξερω burbulithra η υγειηνη διατροφη βοηθαει, το φυλλικο οξυ επισης, εγω εχω ενα κουτ στο σπιτι και παιρνω οποτε θυμαμαι. Αλλα το πιο βασικο ειναι το αγχος. Κι εγω κοριτσια καπνιζω πολυ. ξερω οτι δε βοηθαει αλλα δεν μπορω να το κοψω τωρα. Αληθεια γνωριζει καμια αν το μπανιο στη θαλασσα δε βοηθαει στη συλληψη;:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Νεφελη 13, κι εγω ενιωσα τετοια συναισθηματα πριν 10 ημερες περιπου μην ανησυχεις καθολου... ειναι φυσιολογικο πιστευω και μαλιστα οταν προσπαθεις χωρις αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια κι απο μενα. χανομαι λιγο γιατι δεν ειμαι σταπολυ καλα μου τελευταια. Καμπιος δεν πειραζει που ήρθε η περιοδος σου τον αλλο μηνα ευχομαι να μην ξαναρθει για τους επομενους 9 μηνες!!! απο οτι ξερω burbulithra η υγειηνη διατροφη βοηθαει, το φυλλικο οξυ επισης, εγω εχω ενα κουτ στο σπιτι και παιρνω οποτε θυμαμαι. Αλλα το πιο βασικο ειναι το αγχος. Κι εγω κοριτσια καπνιζω πολυ. ξερω οτι δε βοηθαει αλλα δεν μπορω να το κοψω τωρα. Αληθεια γνωριζει καμια αν το μπανιο στη θαλασσα δε βοηθαει στη συλληψη;:P:p:p

 

Anamp, να το παίρνεις το φυλλικό οξύ κάθε μέρα!! Δε βοηθάει στη σύλληψη, αλλά είναι απαραίτητο για το μωράκι σου, ώστε μόλις συλλάβεις να μπορεί να απορροφήσει όσο περισσότερο γίνεται για να αναπτυχθεί το νευρικό του σύστημα!

Έχεις απόλυτο δίκιο για το άγχος! Αυξάνει την FHS και είναι ο νούμερο ένα λόγος μη συλληψης! Εμένα ο γιατρός που είπε να παίρνω σελήνιο για την ρίξω λίγο και να πίνω που και που κανένα ποτηράκι κόκκινο κρασί για να μην είμαι συνέχεια στην τσίτα!!

Όσο για το τσιγάρο.... Άστα να πάνε! Ούτε εγώ μπορώ να το κόψω, άσε που μου προκαλεί ακόμα περισσότερο άγχος η σκέψη τής διακοπής! Υποσχέθηκα όμως στον εαυτό μου ότι τη στιγμή που θα δω θετικό τεστ θα το κόψω μαχαίρι και δε θα παραπονεθώ ότι μου λείπει!! Θα δουμε στην πράξη...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο υποσχεθηκα Νεφελη 13. Μολις δω θετικο τεστ να το κοψω. Αλλα ανησυχω για τα μπανια στη θαλασσα, μηπως δε βοηθανε. Γνωριζεις καθολου; μενω σε νησι και δεν μπορω να τα αποφυγω. οσο για το φυλλικο στην αρχη το επαιρνα καθε μερα, μετα απογοητευτηκα, και το σταματησα. Θα ξεκινησω να το παιρνω παλι και που ξερεις μπορει αυτος ο μηνας που ερχεται να ειναι τυχερος για ολες:P

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την πάτησα έτσι με το φυλλικό, αλλά ο νέος μου γιατρός ήταν κατηγορηματικός! Οπότε το παίρνω εδώ και 1,5 μήνα και περιμένω να βρεθεί ένα σποράκι στην κοιλιά μου να το απορροφήσει όλο! (Άσχετο: οι αγκινάρες έχουν πολλύ φυλλικό οξύ!).

Για τη θάλασσα δεν έχω ακούσει ότι δυσκολεύει τη σύλληψη, παρά μόνο ότι υπάρχει κίνδυνος για μολύνσεις (π.χ. μύκητες κλπ) που θα σου χαλάσουν τη διάθεση, πιθανόν να χάσεις τις γόνιμες μέρες σου και αν είσαι έγκυος είναι δύσκολο να κάνεις θεραπεία.

Αφού όμως είσαι σε νησί, σίγουρα μπορείς να βρεις μια πεντακάθαρη παραλία να κάνεις τα μπανάκια σου, να χαλαρώσεις και που ξέρεις τελικά... μπορεί να χαλαρώσεις τόσο που να σου φύγει το άγχος και τσουπ! Σποράκι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!τι ζεστη ειναι αυτη?δεν μας βλεπω καλα αυτο το καλοκαιρι!δλδ αν ειναι ετσι τωρα σ ενα μηνα τι θα γινει????πολλα νευρα!!!anyway!!!Καμπιος δεν πτοουμαστε!!!

anamp αυτο για τη θαλασσα δεν το χω ξανακουσει!!!!δεν μου φαινεται να ισχυει!

διαβασα εδω στο forum για ενα φυτικο συμπληρωμα διατροφης το pregnacare conception καπως ετσι τελος παντων το οποιο το λεει βοηθαει πολύ και καπιες κοπελες ανεφεραν ότι εμεινα εγκυες μετα τη λήψη!εχει γνωση καμια σας?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...