Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Evangelia μου λυπαμαι πολυ...ξερω ακριβωσ πωσ νιωθεισ...δε θα σου πω να μην στεναχωριεσαι γιατι ξερω οτι δε γινεται....απλα θα σου πω οτι περνωντασ ο καιρος θα απαλινει ο πονοσ σου...εγω ειχα πριν 1 1 /2 χρονο.στη 7 βδομαδα , ουτε εγω ακουσα καρδουλα, δεν ανεβαινε η χοριακη οσο επρεπε κ στον υπερηχο φανηκε μονο ο σακκοσ....δεν εκανα αποξεση αλλα απεβαλα φυσικα, με αιμα κτλ...απο τοτε προσπαθω μα μαζεψω τα κομματια μου

 

Σου είχαν πάρει δεΙγμα για ιστολογικες εξετάσεις;τότε είχες πιάσει εύκολα η προσπαθουσες καιρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άσχημο αυτό που κάνει η μαμά σου και για σένα αλλά και για την κοπέλα..Πολλές φορές σκέφτομαι πως αν αυτά που μου κάνει η νύφη μου είναι επίτηδες, τι τιμωρία θα της δώσει ο Θεός..Όλα γυρίζουν πίσω και καλά αλλά καιτ τα κακά..Το καλύτερο είναι να μην βλέπουμε ανθρώπους που έχουν τόση κακία μέσα τους...Δεν μας κάνουν καλό όχι μόνο στο θέμα του παιδιού αλλά και της ζωής μας γενικότερα...Εμένα η μάνα μου μια φορά μου είπε το ότι θα μείνω έγκυος μετά την νύφη μου και για τις επόμενες 4 μέρες ήμουν σε απόσταση..το κατάλαβε και δεν έχει ξαναπεί κουβέντα από τότε...! Τι κακιές που είμαστε εμείς οι γυναίκες.:twisted:.:twisted:.Οι άντρες δεν έχουν τέτοια..:?[/QUO

εχεις απολυτο δικιο κουκλα μου,αλλα ειναι η μανα μου και χασαμε ον πατερα μου προσφατα και νιωθω ασχημα να μην τησ μιλαω...ειναι και μεγαλη σε ηλικια!!!κανει κακο σε μενα και στον εαυτο της και της το εχω πει αλλα ανθρωπος μετα απο μια ηλικια δεν αλλαζει...οι αντρες δεν κανουν διαβολικα σχεδια γιατι σπαταλανε λιγοτερο χρονο αναλιοντας χαζολεπτομεριες οπως εμεις,για αυτο και εχουν λιγοτερα ψυχολογικα...ο αντρας μου στο θεμα του παιδιου μου λεει καθε φορα που ειμαι χαλια,και αν δεν κανομε παιδι τι εγινε?θα εω εσενα για μωρακι και μου φτανει χαχαχα,μακαρι να μπορουσα να πω οτι και εμενα μου φτανει :(

Link to comment
Share on other sites

Σου είχαν πάρει δεΙγμα για ιστολογικες εξετάσεις;τότε είχες πιάσει εύκολα η προσπαθουσες καιρο;

οχι δε πηρα δειγμα, δεν ξερω τι εφταιγε τελικα...θεωρω οτι ηταν τυχαιο...δε δυσκολευτηκα να μεινω ...γυρω στουσ 5 6 μηνεσ προσπαθουσα...αλλα απο τοτε λογω χαλια ψυχολογιασ οι ορμονεσ μου τρελαθηκαν...μετα την αποβολη εκανα εκα καρο εξετασεισ κ μονο οι ορμονικεσ βγηκαν χαλια αλλα μετα απο ενα μιση χρονο αυτο που εχω να πω ειναι οτι εφταιγε το στρεσ για τα ορμονικα προβληματα...πριν λιγεσ μερεσ τισ επανελαβα κ ειναι νορμαλ...εσυ περιμενεισ τισ ιστολογικεσ ετσι??το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι θα βιωσεισ την απωλεια, οπωσ κ γω κ οσεσ αλλεσ κοπελεσ το βιωσαν αυτο το ασχημο συναισθημ,α αλλα θα ρθει μια μερα που δε θα πονασ τοσο...., ο γιατροσ σου τι σου πε ??/θα κανεισ εξετασεισ?οτι αλλο θεσ με ρωτασ!!!το χω ψαξει πολυυυ το θεμα!!

Link to comment
Share on other sites

[/QUOεχεις απολυτο δικιο κουκλα μου,αλλα ειναι η μανα μου και χασαμε ον πατερα μου προσφατα και νιωθω ασχημα να μην τησ μιλαω...ειναι και μεγαλη σε ηλικια!!!κανει κακο σε μενα και στον εαυτο της και της το εχω πει αλλα ανθρωπος μετα απο μια ηλικια δεν αλλαζει...οι αντρες δεν κανουν διαβολικα σχεδια γιατι σπαταλανε λιγοτερο χρονο αναλιοντας χαζολεπτομεριες οπως εμεις,για αυτο και εχουν λιγοτερα ψυχολογικα...ο αντρας μου στο θεμα του παιδιου μου λεει καθε φορα που ειμαι χαλια,και αν δεν κανομε παιδι τι εγινε?θα εω εσενα για μωρακι και μου φτανει χαχαχα,μακαρι να μπορουσα να πω οτι και εμενα μου φτανει :(

 

Κατάλαβα, έχεις δίκιο..έχεις έναν υπέροχο άνθρωπο δίπλα σου, κοίτα να ασχοληθείς μ'αυτόν και άσε τους υπόλοιπους να κάνουν ότι αυτοί νομίζουν..Ο δικός μου έχει αγχοθεί περισσότερο από μένα, μπορώ να πω πως το θέλει και πιο πολύ...!

Link to comment
Share on other sites

οχι δε πηρα δειγμα, δεν ξερω τι εφταιγε τελικα...θεωρω οτι ηταν τυχαιο...δε δυσκολευτηκα να μεινω ...γυρω στουσ 5 6 μηνεσ προσπαθουσα...αλλα απο τοτε λογω χαλια ψυχολογιασ οι ορμονεσ μου τρελαθηκαν...μετα την αποβολη εκανα εκα καρο εξετασεισ κ μονο οι ορμονικεσ βγηκαν χαλια αλλα μετα απο ενα μιση χρονο αυτο που εχω να πω ειναι οτι εφταιγε το στρεσ για τα ορμονικα προβληματα...πριν λιγεσ μερεσ τισ επανελαβα κ ειναι νορμαλ...εσυ περιμενεισ τισ ιστολογικεσ ετσι??το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι θα βιωσεισ την απωλεια, οπωσ κ γω κ οσεσ αλλεσ κοπελεσ το βιωσαν αυτο το ασχημο συναισθημ,α αλλα θα ρθει μια μερα που δε θα πονασ τοσο...., ο γιατροσ σου τι σου πε ??/θα κανεισ εξετασεισ?οτι αλλο θεσ με ρωτασ!!!το χω ψαξει πολυυυ το θεμα!!

 

Εμένα μου πήρε δείγμα για ιστολογικες για να δούμε τι έφταιξε.θα πάω σε δέκα μερες να με δει!!με όλα αυτα που διαβάζω τελικά νομίζω ότι ήμουν τυχερή μέσα στην ατυχία μου,ευτυχώς που το είδαμε νωρίς!ακούω κ τι εχει συμβεί σε άλλες κοπέλες που ήταν σε πιο προχωρημένη εγγυμοσυνη κ λέω στον εαυτό μου προχωρά μπροστά!!!!αχ τι να πω...νιώθω φόβο για το μετα αλλα θα παλέψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου πήρε δείγμα για ιστολογικες για να δούμε τι έφταιξε.θα πάω σε δέκα μερες να με δει!!με όλα αυτα που διαβάζω τελικά νομίζω ότι ήμουν τυχερή μέσα στην ατυχία μου,ευτυχώς που το είδαμε νωρίς!ακούω κ τι εχει συμβεί σε άλλες κοπέλες που ήταν σε πιο προχωρημένη εγγυμοσυνη κ λέω στον εαυτό μου προχωρά μπροστά!!!!αχ τι να πω...νιώθω φόβο για το μετα αλλα θα παλέψω!

Evangelia μου φυσικα κ θα το παλεψεισ!οπωσ ολεσ μασ κ θατα καταφερουμε στο τελοσ!!δωσε χρονο στον εαυτο σου!!μ αρεσει που σ ακουω αισιοδοξη κ δυναμικη!!1ολα καλα θα πανε!!!

Link to comment
Share on other sites

Evangelia μου φυσικα κ θα το παλεψεισ!οπωσ ολεσ μασ κ θατα καταφερουμε στο τελοσ!!δωσε χρονο στον εαυτο σου!!μ αρεσει που σ ακουω αισιοδοξη κ δυναμικη!!1ολα καλα θα πανε!!!

 

Αμαρριλο θέλει δυναμη,πριν λίγο έμαθα για άλλη μια περιπτωση κοπέλας που την γνώρισα απο δω,σίγουρα τη ξέρεις κ ΕΣΥ.την Gianna_p!!μόλις μου το είπε έβαλα τα κλάματα!!γιατί να συμβαίνει αυτο τόσο συχνά;;ειναι φοβερό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμαρριλο θέλει δυναμη,πριν λίγο έμαθα για άλλη μια περιπτωση κοπέλας που την γνώρισα απο δω,σίγουρα τη ξέρεις κ ΕΣΥ.την Gianna_p!!μόλις μου το είπε έβαλα τα κλάματα!!γιατί να συμβαίνει αυτο τόσο συχνά;;ειναι φοβερό!!!![/quote

]Evangelia μου δε το ξερα για τη γιαννα, δυστυχως ειναι πολυ συχνο τελικα φαινομενο να παλληνδρομει η κυηση...κ γω το μονο που δε περιμενα να παθω ηταν αυτο...παντωσ κοριτσακια μου ασ παρουμε κουραγιο η μια αποο τηναλλη, ξερω οτι οταν ειναι φρεσκο το γεγονος οτικ να σου πει ο αλλοσ περοσσευει κ δε προκειται να μετριΑΣΕΙ τη λυπη που νιωθουμε αλλα ασ κανουμε κουραγιο, ηταν γραφτο να γινει κ εγινε...δε θα μπορουσε να επιβιωσουν αυτα τα εμβρυακια κ η φυση εκανε αυτο που επρεπε να γινει...δυστυχως ειναι σκληρο αλλα η φυση ξερει τι κανει...εγω αυτο που σκεφτομαι κ μερικεσ φορεσ με παρηγορει ειναι οτι εμβρυακι μου που εφυγε ειχε σκοπο στη συντομη αυτη υπαρξη του να με κανει να ψαχτω κ να κανω εξετασεισ κ να προλαβω τα χειροτερα κ προετιοιμασει ετσι το δρομο για μια αλλη υγιη ζωουλα...ευχομαι συντοΜΑ ευχαριστα για ολεσ μασ:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με τις περισσοτερες τα λεμε στο καφε..... αμαριλλο ειχαμε καιρο να τα πουμε, δυστηχως μαθατε τα νεα μου....!!

θα εχω λιγα τρεχαματα απο τελη μαιου, μου διαγνωστηκαν 2 διαφραγματα στην μητρα τα οποια ευθυνονται για την παλλινδρομη, τωρα περιμενω να περασουν 2 περιοδοι για να ξεκινησουμε διαδικασιες αντιμετωπισης του θεματος. ευχομαι να πανε ολα καλα και μετα τον Ιουνη να χαρω για μια νεα χοριακη ακομα πιο ανεβασμενη και κυριως μια πιο τυχερη και υγιη κυηση.

καλα και γρηγορα αποτελεσματα σε ολες σας.

Ευαγγελια μου, πρεπει να κανουμε υπομονη και να αποδεχτουμε αυτο που συνεβει. καμια μας δεν το ηθελε αλλα πρεπει να συνεχισουμε και να κοιταξουμε το απο δω και περα......να το ξεχασουμε δεν γινεται και ουτε προκειται ποτε να ξεχαστει ακομα και με μια νεα εγκυμοσυνη παντα θα υπαρχει στο μυαλο μας αυτη....μεσα στη ζωη ειναι και τα ευκολα και τα δυσκολα, πρεπει να τα αντιμετωπιζουμε ομως ολα . τα λεω σε σενα να τα ακουω κι εγω.

φιλια πολλα σε ολες σας.

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με τις περισσοτερες τα λεμε στο καφε..... αμαριλλο ειχαμε καιρο να τα πουμε, δυστηχως μαθατε τα νεα μου....!!

θα εχω λιγα τρεχαματα απο τελη μαιου, μου διαγνωστηκαν 2 διαφραγματα στην μητρα τα οποια ευθυνονται για την παλλινδρομη, τωρα περιμενω να περασουν 2 περιοδοι για να ξεκινησουμε διαδικασιες αντιμετωπισης του θεματος. ευχομαι να πανε ολα καλα και μετα τον Ιουνη να χαρω για μια νεα χοριακη ακομα πιο ανεβασμενη και κυριως μια πιο τυχερη και υγιη κυηση.

καλα και γρηγορα αποτελεσματα σε ολες σας.

Ευαγγελια μου, πρεπει να κανουμε υπομονη και να αποδεχτουμε αυτο που συνεβει. καμια μας δεν το ηθελε αλλα πρεπει να συνεχισουμε και να κοιταξουμε το απο δω και περα......να το ξεχασουμε δεν γινεται και ουτε προκειται ποτε να ξεχαστει ακομα και με μια νεα εγκυμοσυνη παντα θα υπαρχει στο μυαλο μας αυτη....μεσα στη ζωη ειναι και τα ευκολα και τα δυσκολα, πρεπει να τα αντιμετωπιζουμε ομως ολα . τα λεω σε σενα να τα ακουω κι εγω.

φιλια πολλα σε ολες σας.

gianna μου το εμαθα ναι, μου το πε η ευαγγελια...στεναχωρεθηκα πολυ κοριτσια...ελπιζω συντομα ολεσ να χουμε ευχαριστα...στο καφε δεν μπαινω γιατι δε θελω να χω στο μυαλο μου συνεχεια αυτο το θεμα τιησ εγκυμοσυνησ κ του ποτε θα ερθει...τουλαχιστον βρηκεσ τι εφταιγε , θα το αντιμετωπισεισ κ ολα θα πανε καλα στην επομενη φορα!!!1να αποβαλλουμε το αγχοσ!!!ολεσ μασ!!!(κ γω πρωτη απ ολεσ!!!):P

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολύ που ανά τακτά διαστήματα μαθαίνω για μια από 'σας τα ευχάριστα.....! Και ταυτόχρονα εύχομαι να έρθει και η δική μου η σειρά... Μέλλουσες μαμάδες εύχομαι σύντομα να έχουμε όλες τα ευχάριστα αυτά αποτελέσματα....!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα.. με λενε δωρα κ προσπαθώ κ εγω για παιδάκι εδώ κ 5 μήνες αλλά τίποτα... ελπίζω σύντομα να έρθει...καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.. με λενε δωρα κ προσπαθώ κ εγω για παιδάκι εδώ κ 5 μήνες αλλά τίποτα... ελπίζω σύντομα να έρθει...καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες...

5 μηνες;μια χαρα εισαι και μπηκες απο τωρα στη διαδικασια να μπεις σε τετοια site;κατα τη γνωμη μου κακος το ψαχνεις απο τωρα, θα ανχωθεις και δεν υπαρχει λογος.Εκτος αν εχεις καποιο προβλημα.Εγω προσπαθω 3 χρονια και πολλες κοπελες εδω μεσα ακομα πιο πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

5 μηνες;μια χαρα εισαι και μπηκες απο τωρα στη διαδικασια να μπεις σε τετοια site;κατα τη γνωμη μου κακος το ψαχνεις απο τωρα, θα ανχωθεις και δεν υπαρχει λογος.Εκτος αν εχεις καποιο προβλημα.Εγω προσπαθω 3 χρονια και πολλες κοπελες εδω μεσα ακομα πιο πολυ!!!

 

Σχετικό αυτό που λές starkieser μου.. Εγώ προσπαθώ περίπου 8 μήνες...Εμένα προσωπικά με βοήθησε να σας γράφω και να λέμε διάφορα..Γιατί αντί να τα κρατάω μέσα μου ή να τα λέω στον σύντροφο μου και να τον αγχώνω τα λέω σε σας και ακούω και καμιά σιμβουλή από κοπέλες που σίγουρα έχουν μεγαλύτερη γνώση επί του θέματος..Βέβαια το αν μας βοηθάει ή όχι το site το ξέρει η καθέ μια για τον εαυτό της καλύτερα..!

Link to comment
Share on other sites

5 μηνες;μια χαρα εισαι και μπηκες απο τωρα στη διαδικασια να μπεις σε τετοια site;κατα τη γνωμη μου κακος το ψαχνεις απο τωρα, θα ανχωθεις και δεν υπαρχει λογος.Εκτος αν εχεις καποιο προβλημα.Εγω προσπαθω 3 χρονια και πολλες κοπελες εδω μεσα ακομα πιο πολυ!!!

 

έχεις δίκιο απλά είμαι συνέχεια στον υπολογιστή λόγω μεταπτυχιακού που κάνω και μπαίνω και χαζεύω...η αλήθεια είναι πως δεν προσπαθώ και εντατικά αλλά όπωσ και να έχει το θέμα... ψιλοαγχώνομαι.. τεσ πα... μάλλον καλύτερΑ Να μην το πολυσκεπτόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό αυτό που λές starkieser μου.. Εγώ προσπαθώ περίπου 8 μήνες...Εμένα προσωπικά με βοήθησε να σας γράφω και να λέμε διάφορα..Γιατί αντί να τα κρατάω μέσα μου ή να τα λέω στον σύντροφο μου και να τον αγχώνω τα λέω σε σας και ακούω και καμιά σιμβουλή από κοπέλες που σίγουρα έχουν μεγαλύτερη γνώση επί του θέματος..Βέβαια το αν μας βοηθάει ή όχι το site το ξέρει η καθέ μια για τον εαυτό της καλύτερα..!

 

ετσι ακριβως !!!!

καλυτερα εδω παρα στον συντροφο ή στις μαμαδες μας για να μην τους αγχωνουμε

εμεις προσπαθουμε 4 χρονια κ ακομα δν εχουμε δει φως στο τουνελ

καλο βεβαια ειναι να μην επηρεαζομαστε απο τις διαφορες περιπτωσεις που διαβαζουμε εδω γιατι καθε γυναικα ειναι διαφορετικη....

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

ναι κοριτσια αλλα ο κυριος λογος που δεν μπορουν πολλες γυναικες να συλλαβουν ειναι το ανχος και αν μπαινει, μικρη κοπελα, εδω μεσα και διαβαζει οτι πχ εγω προσπαθω 3 χρνια και δεν μπορω μπορει να της μπουν ιδεες και να ανχοθει περισσορο...αυτο λεω!καλη η ενημερωση αλλα να υπαρχει λογος!μην κανουμε σαν τις γιαγιαδες που λεει η μια ποναει το ποδι μου και θελω ενχειρηση και παει και η αλλη γιαγια στο γιατρο γιατι ποναει και το δικο της!!!ναι μππορει να υπαρχει και σε εκεινη την περιπτωση θεμα και να γλιτωσεις τα χειροτερα αλλα αν δεν υπαρχει γιατι να βαλεις τα χερακια σου και να βγαλεις τα ματακια σου?ειμαι ειδικη στο θεμα ανχους και στο θεμα καταθληψη δυστιχως και ολα αυτα ξεκινανε απο μικρες συνηθειες που γινοντε εμμονες...!τα site βοηθανε πολυ αλλα να υπαρχει προβλημα!!!και κατι τελευταιο...θα ηταν καλο να λεμε και καμια φορα χαλαρωσε σε αλλα ατομα και οχι ψαξε και τρεξε,επειδη συνεβει σε εμας δεν ειναι υποχρεωτικο να συμβαινει σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

ναι κοριτσια αλλα ο κυριος λογος που δεν μπορουν πολλες γυναικες να συλλαβουν ειναι το ανχος και αν μπαινει, μικρη κοπελα, εδω μεσα και διαβαζει οτι πχ εγω προσπαθω 3 χρνια και δεν μπορω μπορει να της μπουν ιδεες και να ανχοθει περισσορο...αυτο λεω!καλη η ενημερωση αλλα να υπαρχει λογος!μην κανουμε σαν τις γιαγιαδες που λεει η μια ποναει το ποδι μου και θελω ενχειρηση και παει και η αλλη γιαγια στο γιατρο γιατι ποναει και το δικο της!!!ναι μππορει να υπαρχει και σε εκεινη την περιπτωση θεμα και να γλιτωσεις τα χειροτερα αλλα αν δεν υπαρχει γιατι να βαλεις τα χερακια σου και να βγαλεις τα ματακια σου?ειμαι ειδικη στο θεμα ανχους και στο θεμα καταθληψη δυστιχως και ολα αυτα ξεκινανε απο μικρες συνηθειες που γινοντε εμμονες...!τα site βοηθανε πολυ αλλα να υπαρχει προβλημα!!!και κατι τελευταιο...θα ηταν καλο να λεμε και καμια φορα χαλαρωσε σε αλλα ατομα και οχι ψαξε και τρεξε,επειδη συνεβει σε εμας δεν ειναι υποχρεωτικο να συμβαινει σε ολους!

 

Δεν έχεις άδικο σ'αυτό που λες αλλά και πάλι έχει να κάνει με την προσωπικότητα του καθενός..Η κάθε μια από μας αποφασίζει από μόνη της τι θα την επηρεάσει και τι όχι..Τα πάντα είναι σχετικά...Πάντως με την τελευταία σου πρόταση θα συμφωνήσω και εγώ!!!

Δυστυχώς το άγχος δεν είναι καλός σύντροφος και το ξέρω κι εγώ, όχι μόνο στο θέμα του παιδιού...:?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...