Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα.

μηπως ξερει καμια ποσο συντομα μετα την επαφη μπορει να δειξει η χοριακη αποτελεσματα; δεν προσπαθω για παιδακι ( εχω ηδη 1 κοριτσακι 16 μηνων) αλλα λογο προβληματα υγειας σταματησα τα χαπια (αντισυληπτικα) τον προηγουμενο μηνα και ειχαμε ελευθερη επαφη στις 5/3. λογικα πρεπει να αδιαθετησω στο τελος του μηνα αλλα επιδη πρεπει να παιρνω διαφορα δυνατα χαπια λογο δυσκοκυλης (ειμαι 1 βημα πριν το χειρουργειο) θελω να αποκλεισω το ενδεχομενο εγκυμοσυνης.

περιπου 5 με 6 μερες μετα την επαφη μας ειχα πολλα υγρα με λιγο χρωμα και μεχρι τωρα εχω καθε μερα πονακια χαμηλα στην κοιλια. αν την κανω σημερα πιστευεται ειναι νωρις;

ευχαριστω και καλη επιτυχια σε οσες το επιδιωκουν.

 

Καλημέρα και από εμένα. Πιστεύω ότι είσαι οριακά. Καλύτερα περίμενε μέχρι την Δευτέρα και κάνε τότε μια χοριακή για πιο σίγουρα αποτελέσματα. Σου εύχομαι όλα να είναι όπως τα θέλεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. μολις γυρισα απο τον ορθοπεδικο και μου ειπε να συνεχισω τη θεραπεια και να μεινω ξαπλα.

ελπιζω να μην ειμαι εγκυος γιατι 2 μηνες τωρα εχω παρει πολλα χαπια και ενεσεις αλλα οι ενοχλησεις κατω χαμηλα στην κοιλια και τα υγρα των προηγουμενων ημερων μου εχουν βαλει την ιδεα για τα καλα στο μυαλο και το σκεφτομαι συνεχεια και φοβαμαι γιαυτο ελεγα μηπως εκανα την χοριακη. επισης μου ειπαν οτι μετα απο διακοπη αντισυληψης μενεις πιο ευκολα εγκυος δεν ξερω κατα ποσο ισχυει και αυτο με αγχωνει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. μολις γυρισα απο τον ορθοπεδικο και μου ειπε να συνεχισω τη θεραπεια και να μεινω ξαπλα.

ελπιζω να μην ειμαι εγκυος γιατι 2 μηνες τωρα εχω παρει πολλα χαπια και ενεσεις αλλα οι ενοχλησεις κατω χαμηλα στην κοιλια και τα υγρα των προηγουμενων ημερων μου εχουν βαλει την ιδεα για τα καλα στο μυαλο και το σκεφτομαι συνεχεια και φοβαμαι γιαυτο ελεγα μηπως εκανα την χοριακη. επισης μου ειπαν οτι μετα απο διακοπη αντισυληψης μενεις πιο ευκολα εγκυος δεν ξερω κατα ποσο ισχυει και αυτο με αγχωνει περισσοτερο.

καλημερα!!!γιατι δε ρωτασ το γυναικολογο σου??ποσεσ μερεσ μετα την επαφη εισαι???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και 5 μέρες έχω καθυστέρηση και σήμερα το πρωί με έντονο προβληματισμό αλλά και με κρυφή αισιοδοξία πήγα και έκανα εξέταση β-χοριακή. Στο ενδιάμεσο έκανα και ένα τεστ Clear Blue το οποίο βγήκε άκυρο. Τα αποτελέσματα απο το μικροβιολογικό ήταν αρνητικά. Ο γυναικολόγος μου είπε να περιμένω μέχρι το Σάββατο και αν δε μου έχει έρθει περίοδος να ξανακάνω β-χοριακή. Είμαι χάλια ψυχολογικά και δε ξέρω τι να πιστέψω!!! Πίστευα πως θα ήταν θετικό γιατί προσπαθούμε 7 μήνες με τον άντρα μου!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!γιατι δε ρωτασ το γυναικολογο σου??ποσεσ μερεσ μετα την επαφη εισαι???

την ρωτησα αλλα μου ειπε πως επειδη δεν ξερει σε τι φαση ειναι οι σαλπιγγες μου αυτη τη στιγμη (μετα απο αντισυληψη) πως ειναι ο κυκλος μου και αλλα τετοια μου ειπε να περιμενω. σημερα ειναι η δεκατη μερα μετα την επαφη. το θεμα ειναι πως τον φεβρουαριο αδιαθετησα οταν ηταν η εβδομαδα που δεν επαιρνα χαπια και ξανα αδιαθετησα οταν τα σταματησα και ετσι δεν ξερω πως να μετρησω και αν ημουν στις γονιμες.:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, εδώ και 5 μέρες έχω καθυστέρηση και σήμερα το πρωί με έντονο προβληματισμό αλλά και με κρυφή αισιοδοξία πήγα και έκανα εξέταση β-χοριακή. Στο ενδιάμεσο έκανα και ένα τεστ Clear Blue το οποίο βγήκε άκυρο. Τα αποτελέσματα απο το μικροβιολογικό ήταν αρνητικά. Ο γυναικολόγος μου είπε να περιμένω μέχρι το Σάββατο και αν δε μου έχει έρθει περίοδος να ξανακάνω β-χοριακή. Είμαι χάλια ψυχολογικά και δε ξέρω τι να πιστέψω!!! Πίστευα πως θα ήταν θετικό γιατί προσπαθούμε 7 μήνες με τον άντρα μου!

υπομονη κουκλιτσα μου!λιγη αναμονη ακομα!ευχομαι ολα να πανε καλα κ να σαι εγκυοσ αλλα κ να μην εισαι μην απογοητευεσαι!!!δεν ειναι κ τοσο μεγαλο διαστημα οι 7 μηνεσ !!!

Link to comment
Share on other sites

την ρωτησα αλλα μου ειπε πως επειδη δεν ξερει σε τι φαση ειναι οι σαλπιγγες μου αυτη τη στιγμη (μετα απο αντισυληψη) πως ειναι ο κυκλος μου και αλλα τετοια μου ειπε να περιμενω. σημερα ειναι η δεκατη μερα μετα την επαφη. το θεμα ειναι πως τον φεβρουαριο αδιαθετησα οταν ηταν η εβδομαδα που δεν επαιρνα χαπια και ξανα αδιαθετησα οταν τα σταματησα και ετσι δεν ξερω πως να μετρησω και αν ημουν στις γονιμες.:confused::confused::confused:

πιστευω οτι εισαι οριακα στο να δειξει η χοριακη....δε ξερω τι θα εκανα στη θεση σου αλλα σιγουρα θα με ετρωγε να κανω μια χοριακη....θεσ να περιμενεισ μια δυο μερεσ να πασ να κανεισ???εγω μπορει να πηγαινα κ σημερα να σου πω την αληθεια....

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι εισαι οριακα στο να δειξει η χοριακη....δε ξερω τι θα εκανα στη θεση σου αλλα σιγουρα θα με ετρωγε να κανω μια χοριακη....θεσ να περιμενεισ μια δυο μερεσ να πασ να κανεισ???εγω μπορει να πηγαινα κ σημερα να σου πω την αληθεια....

να σου πω την αληθεια παρολο που δεν ηθελα να μεινω εγκυος τωρα γιαυτο επαιρνα και τα χαπια θελω να κανω την χοριακη απο τη στιγμη που ειδα τα χρωματιστα υγρα. φοβαμαι μην οντως ειμαι εγκυος και κανω καμια ζημια στο μωρακι. ουτε ξερω πως κρατιεμαι.

α!!!! να σας αναφερω οτι και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παλι προβλημα με την μεση και την εμαθα οταν μου ζητησαν να κανω αξονικη αλλα πριν την εκανα επρεπε να αποκλεισω το θεμα εγκυμοσυνη, αλλα τοτε δεν επαιρνα ουτε αντισυληπτικα ουτε αλλα χαπια και ειχα κανει την χοριακη 3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακή η ιδέα σου και σ'ευχαριστώ,

Το πρόβλημα είναι ότι έχω μια καλή νύφη που επείδη έμεινε έγκυος από την πρώτη προσπάθεια (όπως η ίδια λέει :confused:) το έχει κάνει σημαία και όπου σταθεί και όπου βρεθεί η μόνη της κουβέντα είναι το μωρό..Προσπαθώ να την αποφέυγω αλλά είναι και ο αδερφός μου στην μέση..

Γλυκεια μου ειμαστε ακριβως στην ιδια κατασταση, μονο που σε εμενα το πολυαγαπημενο προσωπο δεν λεγεται νυφη, αλλα συνυφαδα. Η οποια καλοκαρδη και καλοκαγαθη κοπελα γυρισε και μου ειπε μπροστα στην πεθερα μου ( να σου θυμισω οτι προσπαθουμε με τον αντρα μου δυο χρονια τωρα, και ειχαμε και μια παλλινδρομη τον Σεπτεμβρη η οποια κοντεψε να μας στειλει σε ψυχιατρικη κλινικη) αυτολεξει "ειμαι εγκυος, (στο τριτο παιδι παρακαλω) δεν ξερω πως εγινε αυτο. μια φορα το καναμε μετα την περιοδο που δεν ηταν και γονιμες μερες και εμεινα εγκυος ρε γαμωτο... και δεν θελαμε γιατι η μικρη μας ειναι πολυ μωρο ακομα..... δεν το πιστευω αυτο που μου συνεβη.....). Φυσικα ερχομαι εγω και γινομαι κουρελι, και την αλλη μερα που το συζητησα με τον αντρα μου, γυρισε ο ανθρωπος απορημενος και μου ειπε "τι δεν ηθελε? αφου ο αδερφος μου τοσο καιρο μου λεει οτι η ιδια του εχει φαει τα αφτια να κανουν τριτο και εκεινος δεν θελει". Η ηλιθιοτητα- για να μην πω τιποτα αλλο του ανθρωπου δεν εχει ορια. Εν ολιγοις μου ειπε ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ, το τονιζω, οτι εγω μια φορα ανοιξα τα ποδια και γκαστρωθηκα, εσυ τι σκατα κανεις δυο χρονια τωρα? Απο εκεινη την ημερα δεν ξαναπατησα στο σπιτι της. Ειναι κατι το οποιο χαντακωνει την ηδη πολυ ασχημη ψυχολογια μου και με φερνει ενα βημα πριν το νευρικο κλονισμο. Προσπαθησε κοριτσι μου να την αποφευγεις οσο μπορεις γιατι θα σε τρελανει. Ο αδερφος σου-το αιμα σου- θα σε καταλαβει, δεν χρειαζεται να μαλωσεις, απλα θα απομακρυνθεις για να διαφυλαξεις την ψυχικη σου υγεια. Εγω προσωπικα δεν πηγαινω ουτε σε αυτην ουτε και στη πεθερα μου, αφου καθε φορα που πηγαινα μου ανελυε ολο το καθημερινο προγραμμα της μικρης της εγγονης του στυλ "η μπουμπου μας ξυπνησε, η μπουμπου μας χεστηκε, μετα την αλλαξαμε, μετα την ταισαμε, μετα ξαναχεστηκε" και ουτω καθ εξης, οποτε κι εγω εκοψα τις διπλωματικες σχεσεις για να μην καταληξω με ψυχοφαρμακα. Αυτα απο εμενα, πιο πολυ ηθελα να τα πω για να ξελαφρωσω. Σου στελνω τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους και αμα θες να ερθω να πλακωσω στα χαστουκια την δικια σου και να ερθεις να πλακωσεις εσυ την δικια μου, ειμαι μεσα, να ξερεις! Φιλακια και κουραγιο! Θα ερθουν και καλυτερες μερες...........

Στηρίξου στο λαγοπόδαρο αν θες, αλλά θυμήσου ότι δεν ωφέλησε το λαγό!

Link to comment
Share on other sites

Μη χαλάς την καρδιά σου, κορίτσι μου, με προβληματικούς ανθρώπους. Να ξέρεις ότι κάτι τέτοιοι τύποι δεν είναι ποτέ ευτυχισμένοι και προσπαθούν να κάνουν τους άλλους δυστυχισμένους, γιατί θέλουν παρέα στη μαυρίλα τους. Εσύ κοίτα τον άντρα σου να περνάς καλά και όταν θά γίνεις μάνα, θα έχεις αγάπη να δώσεις. Άκου με και μένα που τόσα χρόνια τώρα έχω ακούσει ό,τι δεν μπορείς να φανταστείς. Ευτυχώς που ο άντρας μου είναι μοναχοπαίδι και η πεθερά μου η συχωρεμένη τον έκανε με θαύμα, δεν μπορούσε κι αυτή να κάνει παιδιά. Έτσι με στήριζε και με βοηθούσε αφάνταστα όσο ζούσε και ποτέ δεν άφηνε κανένα να με στενοχωρήσει. Θυμάμαι μια φορά που της έλεγε κάτι μια γειτόνισσα και της απάντησε:" Η νύφη μου περνάει ζάχαρη με το γιο μου και δεν έχουν ανάγκη από μπελάδες. Η κόρη σου δίκιο έχει που έκανε παιδί,για να μαζέψει τον γαμπρό σου που γύριζε με τη μία και την άλλη!" Την έκανε και μπήκε μέσα τρέχοντας!Ο Θεός να αναπαύσει την ψυχούλα της, καλύτερα από μάνα με καταλάβαινε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου πω την αληθεια παρολο που δεν ηθελα να μεινω εγκυος τωρα γιαυτο επαιρνα και τα χαπια θελω να κανω την χοριακη απο τη στιγμη που ειδα τα χρωματιστα υγρα. φοβαμαι μην οντως ειμαι εγκυος και κανω καμια ζημια στο μωρακι. ουτε ξερω πως κρατιεμαι.

α!!!! να σας αναφερω οτι και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παλι προβλημα με την μεση και την εμαθα οταν μου ζητησαν να κανω αξονικη αλλα πριν την εκανα επρεπε να αποκλεισω το θεμα εγκυμοσυνη, αλλα τοτε δεν επαιρνα ουτε αντισυληπτικα ουτε αλλα χαπια και ειχα κανει την χοριακη 3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο.

καλημερα κοριτσακι!!τι κανεισ ??τελικα εκανεσ χοριακη??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες.

ειμαι σπιτι ξαπλα στο κρεβατι και εχω πεθανει απο το αγχος. δεν ξερω τι να κανω; τα συμπυωματα της δισκοκηλης νομιζω χειροτερευουν. απο χθες το απογευμα εχει μουδιασει και το δεξι μου ποδι (το αριστερο ειναι μερες μουδιασμενο) εχει μουδιασει ο "πισινος" μου και τα γεννητικα μου οργανα. ειναι σαν να μου εκανε ενεση ο οδοντιατρος εκει κατω. περπαταω με δυκολια και δεν μπορω να ουρησω ενω νιωθω οτι θα μου φυγουν. μπηκα σε ενα site να ενημερωθω για το ποτε ειναι επειγων το χειρουργειο σε τετοιες περιπτωσεις και αναφερει ολα τα συμπτωματα που εχω οτι πρεπει να γινει στις επομενες ωρες.

τι θα κανω αν οντως ειμαι εγκυος;

πηρα πρωι πρωι την μικροβιολογο μου τηλεφωνο να τη ρωτησω για τη χοριακη και μου ειπε οτι εινα καλυτερα να περιμενω μεχρι την δευτερα γιατι ειναι λιγες οι μερες μετα την επαφη και οτι αν την κανω σημερα και δειξει αναιβασμενη τιμη θα ειναι σιγουρα θετικο αλλα αν δειξει χσμηλη τιμη δεν θα ειναι σιγουρο και οτι δεν μπορει να εγκυηθει για αρνητικο αποτελεσμα.

υπαρχει περιπτωση να κανει μια εγκυος χειρουργιο;

τα εχω χαμενα και απο το φοβο μου δεν θελω ουτε στον ορθοπεδικο να ξανα παω και να του πω τα νεα συμπωματα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακι!!τι κανεισ ??τελικα εκανεσ χοριακη??

καλημερα και σε σενα. θα διαβασες τα νεα μου στο προηγουμενο μηνυμα.

εχω απελπιστει.

εσυ σε τι φαση εισαι; προσπαθεις για παιδακι ή εισαι ηδη εγκυος;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και σε σενα. θα διαβασες τα νεα μου στο προηγουμενο μηνυμα.

εχω απελπιστει.

εσυ σε τι φαση εισαι; προσπαθεις για παιδακι ή εισαι ηδη εγκυος;

κοριτσακι μου οντωσ ειναι μεγαλο το διλλημα...εγω στη θεση σου νομιζω θα παιρνα τηλ τον ορθοπεδικο να το συζητισω μαζι του...δε ξερω ποσο δυσκολη ειναι αυτη η παθηση κ αν μπορεισ να περιμενεισ μεχρι τη δευτερα κ μετα να κανεισ την επεμβαση...θα του λεγα υπαρχει περιπτωση να μαι εγκυοσ, τη δευτερα θα παω για χοριακη να το εξακριβωσω..μπορω να περιμενω μεχρι τοτε??κατι τετοιο θα εκανα...εγω δεν εχω παιδακι ακομα αλλα θελω..ειχα μια παλληνδρομη κυηση πριν 1 1/2 χρονο...εκανα εξετασεισ κτλ...σε γενικεσ γραμμεσ ειμαι οκ, μονο λιγο προλακτινη ανεβασμενη αλλά παιρνω χαπι κ ειναι οκ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά έχει καταφέρει τους πάντες να μιλούν μόνο για μωρά, κλπ κλπ

Νομίζω πως πρέπει να βρώ μια καλή αφορμή και να απομακρινθώ απ'όλους...

Αυτήν κοιτάω να μην την βλέπω γιατί μου χαλάει την ψυχολογία, όσο για τον αδερφό ενώ κατάλαβε το λάθος της δεν μπορεί να κάνει τίποτα..Τώρα δεν μου λεέι άμεσα μπιχτές αλλά κάνει όλους τους άλλους να ασχολούνται μόνο μ'αυτήν...

 

Γιατί δεν της λέει κάτι ο αδελφός σου; Να φρενάρει λίγο βρε παιδί μου. Δεν είναι και το κέντρο του κόσμου η νύφη σου. Άς ξεκαβαλήσει λίγο. Αχ, δεν τα μπορώ αυτά τα κομπλεξικά, αλήθεια σου λέω. Τα παίρνω στο κρανίο.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολες.

ειμαι σπιτι ξαπλα στο κρεβατι και εχω πεθανει απο το αγχος. δεν ξερω τι να κανω; τα συμπυωματα της δισκοκηλης νομιζω χειροτερευουν. απο χθες το απογευμα εχει μουδιασει και το δεξι μου ποδι (το αριστερο ειναι μερες μουδιασμενο) εχει μουδιασει ο "πισινος" μου και τα γεννητικα μου οργανα. ειναι σαν να μου εκανε ενεση ο οδοντιατρος εκει κατω. περπαταω με δυκολια και δεν μπορω να ουρησω ενω νιωθω οτι θα μου φυγουν. μπηκα σε ενα site να ενημερωθω για το ποτε ειναι επειγων το χειρουργειο σε τετοιες περιπτωσεις και αναφερει ολα τα συμπτωματα που εχω οτι πρεπει να γινει στις επομενες ωρες.

τι θα κανω αν οντως ειμαι εγκυος;

πηρα πρωι πρωι την μικροβιολογο μου τηλεφωνο να τη ρωτησω για τη χοριακη και μου ειπε οτι εινα καλυτερα να περιμενω μεχρι την δευτερα γιατι ειναι λιγες οι μερες μετα την επαφη και οτι αν την κανω σημερα και δειξει αναιβασμενη τιμη θα ειναι σιγουρα θετικο αλλα αν δειξει χσμηλη τιμη δεν θα ειναι σιγουρο και οτι δεν μπορει να εγκυηθει για αρνητικο αποτελεσμα.

υπαρχει περιπτωση να κανει μια εγκυος χειρουργιο;

τα εχω χαμενα και απο το φοβο μου δεν θελω ουτε στον ορθοπεδικο να ξανα παω και να του πω τα νεα συμπωματα.

 

Τι εξέταση έκανες και διαπιστώθηκε η δισκοκήλη;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου οντωσ ειναι μεγαλο το διλλημα...εγω στη θεση σου νομιζω θα παιρνα τηλ τον ορθοπεδικο να το συζητισω μαζι του...δε ξερω ποσο δυσκολη ειναι αυτη η παθηση κ αν μπορεισ να περιμενεισ μεχρι τη δευτερα κ μετα να κανεισ την επεμβαση...θα του λεγα υπαρχει περιπτωση να μαι εγκυοσ, τη δευτερα θα παω για χοριακη να το εξακριβωσω..μπορω να περιμενω μεχρι τοτε??κατι τετοιο θα εκανα...εγω δεν εχω παιδακι ακομα αλλα θελω..ειχα μια παλληνδρομη κυηση πριν 1 1/2 χρονο...εκανα εξετασεισ κτλ...σε γενικεσ γραμμεσ ειμαι οκ, μονο λιγο προλακτινη ανεβασμενη αλλά παιρνω χαπι κ ειναι οκ...

σου ευχομαι ολοψυχα να αποκτησεις συντομα ενα μωρακι.

εγω εχω μια κορη 16 μηνων. ειμαι τρελα ερωτευμενη μαζι της και δεν ηθελα να κανω αλλο παιδακι αμεσα για να μπορεσω να την χαρω οσο γινετε περισσοτερο. και ενα μηνα τωρα δεν την εχω στο σπιτι και μου λειπει απιστευτα. την κραταει η μαμα μου γιατι εγω πρεπει να ειμαι ξαπλα και γιατι μου ειναι αδυνατον να την φροντισω. μου την φερνουν οταν μπορουν να τη δω.

οσο για την παθηση μου ειναι αρκετα δυσκολη. υπαρχει περιπτωση να παραλυσει το ποδι. μου ειπαν να κανω υπομονη μηπως περασει με την θεραπεια και την ξαπλα αλλα αν τα συμπτωματα χειρωτερευουν η επομενη λυση ειναι το χειρουργειο. να σου πω οτι υποφερω και παιρνω χαπια ή κανω ενεσεις απο το νοεμβριο; και οτι τις αποκριες ημουν 11 μερες στο νοσοκομειο.

Link to comment
Share on other sites

Τι εξέταση έκανες και διαπιστώθηκε η δισκοκήλη;

εκανα αξονικη και εδειξε οτι εχω κυλη 8χιλ και μου ειπαν οτι ειναι μεγαλη και οτι ειμαι στο οριο για χειρουργειο αλλα πρωτα να την παλεψουμε με θεραπεια και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι ολοψυχα να αποκτησεις συντομα ενα μωρακι.

εγω εχω μια κορη 16 μηνων. ειμαι τρελα ερωτευμενη μαζι της και δεν ηθελα να κανω αλλο παιδακι αμεσα για να μπορεσω να την χαρω οσο γινετε περισσοτερο. και ενα μηνα τωρα δεν την εχω στο σπιτι και μου λειπει απιστευτα. την κραταει η μαμα μου γιατι εγω πρεπει να ειμαι ξαπλα και γιατι μου ειναι αδυνατον να την φροντισω. μου την φερνουν οταν μπορουν να τη δω.

οσο για την παθηση μου ειναι αρκετα δυσκολη. υπαρχει περιπτωση να παραλυσει το ποδι. μου ειπαν να κανω υπομονη μηπως περασει με την θεραπεια και την ξαπλα αλλα αν τα συμπτωματα χειρωτερευουν η επομενη λυση ειναι το χειρουργειο. να σου πω οτι υποφερω και παιρνω χαπια ή κανω ενεσεις απο το νοεμβριο; και οτι τις αποκριες ημουν 11 μερες στο νοσοκομειο.

σου ευχομαι περαστικα κοριτσακι μου κ συντομα!!!να χαιρεσαι κ την κουκλιτσα σου!!!περνασ δυσκολεσ στιγμεσ αλλα το αγγελουδακι σου σου δινει παρηγορια...αυτο που προεχει ειναι να γινεισ καλα...ξεκαθαρισε αυτο με την εγκυμοσυνη ...εγω στη θεση σου θα παιρνα τηλ τον ορθοπεδικο να του πω τουσ προβληματισμουσ μου κ να ζητησω την συμβουλη του

Link to comment
Share on other sites

εκανα αξονικη και εδειξε οτι εχω κυλη 8χιλ και μου ειπαν οτι ειναι μεγαλη και οτι ειμαι στο οριο για χειρουργειο αλλα πρωτα να την παλεψουμε με θεραπεια και βλεπουμε.

 

Τι να πω; Πήρες και δεύτερη γνώμη;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι περαστικα κοριτσακι μου κ συντομα!!!να χαιρεσαι κ την κουκλιτσα σου!!!περνασ δυσκολεσ στιγμεσ αλλα το αγγελουδακι σου σου δινει παρηγορια...αυτο που προεχει ειναι να γινεισ καλα...ξεκαθαρισε αυτο με την εγκυμοσυνη ...εγω στη θεση σου θα παιρνα τηλ τον ορθοπεδικο να του πω τουσ προβληματισμουσ μου κ να ζητησω την συμβουλη του

σε ευχαριστω πολυ. μακαρι να νιωσεις και εσυ αυτον τον "ερωτα" πολυ συντομα. ειναι οπως το λες η μικρη μου μου δινει παρηγορια. απο τη μια σκεφτομαι να τον παρω τηλ ή να παω και σε καποιον αλλο γιατρο να παρω μια δευτερη γνωμη. και απο την αλλη λεω να μεινω στο κρεβατι μηπως και μου περασει.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ. μακαρι να νιωσεις και εσυ αυτον τον "ερωτα" πολυ συντομα. ειναι οπως το λες η μικρη μου μου δινει παρηγορια. απο τη μια σκεφτομαι να τον παρω τηλ ή να παω και σε καποιον αλλο γιατρο να παρω μια δευτερη γνωμη. και απο την αλλη λεω να μεινω στο κρεβατι μηπως και μου περασει.

 

Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα και δεύτερη γνώμη.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Πήρες και δεύτερη γνώμη;

η αληθεια ειναι οτι οταν πηγα την αξονικη πρωτα στον γιατρο του ικα και μου συστησε να παω αμεσως σε νευροχειρουργο γιατι ειπε ειμαι στο οριο για χειρουργειο. την αλλη μερα την πηγα σε γιατρο στο νοσοκομειο ορθοπεδικο και μου κανανε αμεσως εισαγωγη και εμεινα μεσα 11 μερες και μου ειπαν να προσπαθησουμε πρωτα με θεραπεια αλλα δεν μου ειπαν για ποσο καιρο μπορει να το κανουμε αυτο. δυστηχως εδω δεν εχουμε νευροχειρουργο και θα πρεπει να παω θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι οταν πηγα την αξονικη πρωτα στον γιατρο του ικα και μου συστησε να παω αμεσως σε νευροχειρουργο γιατι ειπε ειμαι στο οριο για χειρουργειο. την αλλη μερα την πηγα σε γιατρο στο νοσοκομειο ορθοπεδικο και μου κανανε αμεσως εισαγωγη και εμεινα μεσα 11 μερες και μου ειπαν να προσπαθησουμε πρωτα με θεραπεια αλλα δεν μου ειπαν για ποσο καιρο μπορει να το κανουμε αυτο. δυστηχως εδω δεν εχουμε νευροχειρουργο και θα πρεπει να παω θεσσαλονικη.

 

Αποτελέσματα είδες; Τι φάρμακα σου δίνουν; κορτιζόνη μήπως; Από πότε είσαι μουδιασμένη;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα είδες; Τι φάρμακα σου δίνουν; κορτιζόνη μήπως; Από πότε είσαι μουδιασμένη;

αποτελεσμα ειδα οσον αφορα τον αφορητο πονο. εχω παρει διαφορα χαπια ολο αυτο τονκαιρω και εκανα και ενεσεις. κορτιζονη μου κανανε 3 φορες οταν ημον στο νοσοκομειο. το αριστερο μου ποδι εχει καιρο μουδιασμενο αλλα απο χθες το απογευμα μουδιασε και το δεξι ποδι και τα γεννητικα μου οργανα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...