Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Σκεφτόμουνα να περιμένω ως την Δευτέρα και μετά!Για να δείξει κιόλας καλύτερα!Αλλά για να έδειξε το "σπιτικό" το τεστ δεν θα δειξει η χοριακη?

Έκανα 2 από αυτά, και τα δύο το ίδιο, μία πολύ αχνή γραμμή.....

 

Άρα θα είσαι έγκυος.:P

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ήθελα να πω και στην PRAYER, γιατί διαβάζω πολύ συχνά, άσχετα που δεν γράφω, ότι η νύφη της είναι βαθιά κομπλεξικό άτομο!Να μην συναστρέφεται μαζί της, και ας είναι στην μέση και ο αδελφός της!Πώπω, μου την σπάνε πολύ αυτά τα άτομα!Άστην και έχει ο καιρός γυρίσματα....Είναι πάντως πολύ άσχημο αυτό που σου κάνει έμμεσα....

c3uigj8l12ghbm4e.png
Link to comment
Share on other sites

Άρα θα είσαι έγκυος.:P

 

Ξέρω γω...Έτσι λέω..!Άσε που έχω τις τελευταίες ημέρες μία κώπωση γενική, και υπνηλία!Αυτό μου κίνησε περισσότερο την περιέργεια και δεν κρατήθηκα να κάνω αργότερα το τεστ!Μακάρι να είμαι...:-D

c3uigj8l12ghbm4e.png
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουνα να περιμένω ως την Δευτέρα και μετά!Για να δείξει κιόλας καλύτερα!Αλλά για να έδειξε το "σπιτικό" το τεστ δεν θα δειξει η χοριακη?

Έκανα 2 από αυτά, και τα δύο το ίδιο, μία πολύ αχνή γραμμή.....

 

vassoulaki εάν έχεις υπομονή & δεν αγχωθείς περισσότερο περίμενε τη Δευτέρα για χοριακή αλλά το αχνό τις περισσότερες φορές σημαίνει θετικό θετικό!!:D μακάρι να είναι η χοριακή σου στα ύψη!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω γω...Έτσι λέω..!Άσε που έχω τις τελευταίες ημέρες μία κώπωση γενική, και υπνηλία!Αυτό μου κίνησε περισσότερο την περιέργεια και δεν κρατήθηκα να κάνω αργότερα το τεστ!Μακάρι να είμαι...:-D

το θετικο τεστ δε κανει λαθοσ...αρα ΕΙΣΑΙ!!!!!ΣΥΓΧΑΤΗΡΙΑ!!!!!αλλα κανε κ χοριοκη!!!!εγω θα πηγαινα σημερα κιολασ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vassoulaki εάν έχεις υπομονή & δεν αγχωθείς περισσότερο περίμενε τη Δευτέρα για χοριακή αλλά το αχνό τις περισσότερες φορές σημαίνει θετικό θετικό!!:D μακάρι να είναι η χοριακή σου στα ύψη!!!

 

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Κατά ένα περίεργο τρόπο, έχω μία ηρεμία!!!Λέω να κρατηθώ μέχρι την Δευτέρα! Το μονο που με προβληματίζει είναι ότι έκανα αυτά τα τεστ που είναι σε strip, ανώνυμα, τα αγόρασα από ένα site στην Αγγλία!Λέτε να είναι μούφα???

c3uigj8l12ghbm4e.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω γω...Έτσι λέω..!Άσε που έχω τις τελευταίες ημέρες μία κώπωση γενική, και υπνηλία!Αυτό μου κίνησε περισσότερο την περιέργεια και δεν κρατήθηκα να κάνω αργότερα το τεστ!Μακάρι να είμαι...:-D

 

Κι εγώ το ίδιο θα έκανα διότι αυτά είναι βάσιμα συμπτώματα εγκυμοσύνης.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

οι ανυπομωνες τησ παρεασ;)

 

Νωρίτερα έμαθα για μία φίλη μου στην Αθήνα ότι είναι 4 μηνών έγκυος και χάρηκα πολύ. Θα φέρει στον κόσμο μία μπεμπούλα. Κορίτσια είμαστε πολύ κοντά στην πραγματοποίηση του ονείρου.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ!!

Κατά ένα περίεργο τρόπο, έχω μία ηρεμία!!!Λέω να κρατηθώ μέχρι την Δευτέρα! Το μονο που με προβληματίζει είναι ότι έκανα αυτά τα τεστ που είναι σε strip, ανώνυμα, τα αγόρασα από ένα site στην Αγγλία!Λέτε να είναι μούφα???

σε βλέπω μέχρι τη δευτέρα να σκας απο την αγωνία σου! ... είμαι.... δεν είμαι.. πιστεύω πως θα είναι αξιόπιστα , γιατί όχι άλλωστε!!! βεβαια εάν δεις ότι δεν αντέχεις υπάρχει και η λύση του clearblue που γράφει εβδομάδες & δεν έχει γραμμούλες...όχι οικονομική λύση βεβαια...:(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλες σας κορίτσια και εύχομαι όσες δεν έχουν μπεμπέ να αποκτήσουν αύριο κιόλας!!!!!

Θα σας ενημερώσω με την χοριακή!

Ωστόσο έχει καμία σας εμπειρία με τα συγκεκριμένα τεστ?Ξέρετε σαν και αυτά της hometest!

c3uigj8l12ghbm4e.png
Link to comment
Share on other sites

Νωρίτερα έμαθα για μία φίλη μου στην Αθήνα ότι είναι 4 μηνών έγκυος και χάρηκα πολύ. Θα φέρει στον κόσμο μία μπεμπούλα. Κορίτσια είμαστε πολύ κοντά στην πραγματοποίηση του ονείρου.

μακαρι κοριτσακι μου!!!!μακαρι να μαστε ενα βημα πριν την πραγματοποιηση!!!

Link to comment
Share on other sites

σε βλέπω μέχρι τη δευτέρα να σκας απο την αγωνία σου! ... είμαι.... δεν είμαι.. πιστεύω πως θα είναι αξιόπιστα , γιατί όχι άλλωστε!!! βεβαια εάν δεις ότι δεν αντέχεις υπάρχει και η λύση του clearblue που γράφει εβδομάδες & δεν έχει γραμμούλες...όχι οικονομική λύση βεβαια...:(

εγω τα κλιαρ μπλου εμπιστευομαι παντωσ!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλες σας κορίτσια και εύχομαι όσες δεν έχουν μπεμπέ να αποκτήσουν αύριο κιόλας!!!!!

Θα σας ενημερώσω με την χοριακή!

Ωστόσο έχει καμία σας εμπειρία με τα συγκεκριμένα τεστ?Ξέρετε σαν και αυτά της hometest!

 

Δεν έχω ιδέα κοπελιά μου.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ μενα μου πε οτι μεχρι το καλοκαιρι θα μεινω:confused: κ να χαλαρωσω...ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ!!!!:confused: :confused:παντωσ εγω παιρνω τεστ...δε ξερω αν με βοηθησει καπου...οαντωσ την πρωτη φορα που τα χρησιμοποιησα εμεινα κ εγκυοσ....τωρα ακομα βεβαια παροτι τα χρησιμοποιω ακομα....

 

Δεν μπαίνω στην διαδικασία γιατί είμαι που είμαι με τον άγχος φιλενάδες, αν πάρω και από αυτό το τέστ την βάψαμε..Άσε θα μου περάσει οι πρώτες μέρες πάντα είναι οι δύσκολες...λένε...:roll:

Link to comment
Share on other sites

;)

Δεν μπαίνω στην διαδικασία γιατί είμαι που είμαι με τον άγχος φιλενάδες, αν πάρω και από αυτό το τέστ την βάψαμε..Άσε θα μου περάσει οι πρώτες μέρες πάντα είναι οι δύσκολες...λένε...:roll:

ετσι ειναι κοπελα μου...κ γω τισ πρωτεσ μερεσ ειχα τισ μαυρεσ μου...τωρα ειμαι πιο αισιοδοξη!!!ελπιζω τον επομενο μηνα να εχουμε θετικα αποτεκεσματα!!!ασ το γλεντισουμε λοιπον!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Α καλά!!!!Μην δίνεις σημασία κοπελιά μου. Κι εγώ έχω μία καλή :twisted: συνυφάδα η οποία έμεινε έγκυος στην τύχη, ανύπαντρη και η οποία ήθελε να το ρίξει αλλά δεν το έκανε. Δεν έχουμε σχέσεις βέβαια κι έτσι δεν ξέρω τι και πως.

 

Αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά έχει καταφέρει τους πάντες να μιλούν μόνο για μωρά, κλπ κλπ

Νομίζω πως πρέπει να βρώ μια καλή αφορμή και να απομακρινθώ απ'όλους...

Αυτήν κοιτάω να μην την βλέπω γιατί μου χαλάει την ψυχολογία, όσο για τον αδερφό ενώ κατάλαβε το λάθος της δεν μπορεί να κάνει τίποτα..Τώρα δεν μου λεέι άμεσα μπιχτές αλλά κάνει όλους τους άλλους να ασχολούνται μόνο μ'αυτήν...

Link to comment
Share on other sites

;)

ετσι ειναι κοπελα μου...κ γω τισ πρωτεσ μερεσ ειχα τισ μαυρεσ μου...τωρα ειμαι πιο αισιοδοξη!!!ελπιζω τον επομενο μηνα να εχουμε θετικα αποτεκεσματα!!!ασ το γλεντισουμε λοιπον!!!;)

 

Απ'το στόμα σου και στου Θεού τ'αφτί Amarillo μου...!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να πω και στην PRAYER, γιατί διαβάζω πολύ συχνά, άσχετα που δεν γράφω, ότι η νύφη της είναι βαθιά κομπλεξικό άτομο!Να μην συναστρέφεται μαζί της, και ας είναι στην μέση και ο αδελφός της!Πώπω, μου την σπάνε πολύ αυτά τα άτομα!Άστην και έχει ο καιρός γυρίσματα....Είναι πάντως πολύ άσχημο αυτό που σου κάνει έμμεσα....

 

Vassoulaki μου εύχομαι να πάρεις ευχάριστα αποτελέσματα και να έχεις ένα νινάκι!!!!!!!!!!!!!

Και εγώ δεν θα έκανα σήμερα αν ήμουν στην θέση σου την χοριακή αλλά από αύριο θα το σκεφτόμουν έντονα..:mrgreen:

Τώρα για την νύφη μου δεν υπάρχουν λόγια, αν μπορούσε θα ερχόταν κατάμουτρα να μου πει εγώ κάνω παιδιά εσύ όχι....

Αλλά έχει ο καιρός γυρίσματα λένε....

Ειλικρινά σκέφτομαι πως αν τελικά μείνω έγκυος τους επόμενους μήνες, πρώτα ο Θεός, να μην το πω σε κανέναν....Τόσο πολύ μ'έχει πειράξει η στάση τους, ακόμα κι αν κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν..:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

:D

Vassoulaki μου εύχομαι να πάρεις ευχάριστα αποτελέσματα και να έχεις ένα νινάκι!!!!!!!!!!!!!

Και εγώ δεν θα έκανα σήμερα αν ήμουν στην θέση σου την χοριακή αλλά από αύριο θα το σκεφτόμουν έντονα..:mrgreen:

Τώρα για την νύφη μου δεν υπάρχουν λόγια, αν μπορούσε θα ερχόταν κατάμουτρα να μου πει εγώ κάνω παιδιά εσύ όχι....

Αλλά έχει ο καιρός γυρίσματα λένε....

Ειλικρινά σκέφτομαι πως αν τελικά μείνω έγκυος τους επόμενους μήνες, πρώτα ο Θεός, να μην το πω σε κανέναν....Τόσο πολύ μ'έχει πειράξει η στάση τους, ακόμα κι αν κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν..:(:(:(

σιγουρα κουκλιτσα μου ο καιροσ εχει γυρισματα κ δε θα μαστε για πολυ ακομα στη θεση αυτη!!!!τοπιστευω αληθεια!!!μετα απο μια μεγαλη απογοητευση θα ρθει κ μια μεγαλη χαρα!!!δε μπρει να μαστε για παντα on the dark side...θα μασ χαμογελασει κ μασ η μερα!!!:D:Dοτι και οποοισ σε χαλα αλλαξε το!!!μη ν αφηνεισ αλλουσ να σου χαλανε την ψυχολογια..να σαι σιγουρη οτι αυτη η κοπελα κ οποια ειναι σαν κ αυτη , εχει πολυ πιο σοβαρα θεματα απο σενα , απο μενα....δεν τα χει καλα με τον εαυτο τησ κ αυτο δε θα αλλαξει ποτε οσα παιδια κ αν κανει...δε θα καταφερει να χαρει στο επακρον την μητροτητα...γιατι ενασ γεματοσ ανθρωποσ δεν εχει αναγκη να επιδειξει τιποτα...να σαι σιγουρη οτι οταν με το καλο θα γινεισ μανουλα (κατι που ερχεεεταιιι!!!!:P) ολοι θα καταλαβουν(κ η νυφη σου) τι παει να πει ευτυχια κοιτωντασ σε στα ματια!!!κ τοτε θα ξερει ποση ευτυχια μπορει να δωσει η μητροτητα σε μια γυναικα(κατι που ισωσ αυτη δε μπορει να το νιωσει!!)

Link to comment
Share on other sites

Vassoulaki μου εύχομαι να πάρεις ευχάριστα αποτελέσματα και να έχεις ένα νινάκι!!!!!!!!!!!!!

Και εγώ δεν θα έκανα σήμερα αν ήμουν στην θέση σου την χοριακή αλλά από αύριο θα το σκεφτόμουν έντονα..:mrgreen:

Τώρα για την νύφη μου δεν υπάρχουν λόγια, αν μπορούσε θα ερχόταν κατάμουτρα να μου πει εγώ κάνω παιδιά εσύ όχι....

Αλλά έχει ο καιρός γυρίσματα λένε....

Ειλικρινά σκέφτομαι πως αν τελικά μείνω έγκυος τους επόμενους μήνες, πρώτα ο Θεός, να μην το πω σε κανέναν....Τόσο πολύ μ'έχει πειράξει η στάση τους, ακόμα κι αν κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν..:(:(:(

 

 

Εννοείται να μην το πεις σε κανέναν πριν τους 3 πρώτους μήνες!!!Δεν νομίζω να θέλεις άλλωστε να σε "φορτώσει" με όλη αυτή την "θετική της ενέργεια", η καλή μου....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

c3uigj8l12ghbm4e.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα.

μηπως ξερει καμια ποσο συντομα μετα την επαφη μπορει να δειξει η χοριακη αποτελεσματα; δεν προσπαθω για παιδακι ( εχω ηδη 1 κοριτσακι 16 μηνων) αλλα λογο προβληματα υγειας σταματησα τα χαπια (αντισυληπτικα) τον προηγουμενο μηνα και ειχαμε ελευθερη επαφη στις 5/3. λογικα πρεπει να αδιαθετησω στο τελος του μηνα αλλα επιδη πρεπει να παιρνω διαφορα δυνατα χαπια λογο δυσκοκυλης (ειμαι 1 βημα πριν το χειρουργειο) θελω να αποκλεισω το ενδεχομενο εγκυμοσυνης.

περιπου 5 με 6 μερες μετα την επαφη μας ειχα πολλα υγρα με λιγο χρωμα και μεχρι τωρα εχω καθε μερα πονακια χαμηλα στην κοιλια. αν την κανω σημερα πιστευεται ειναι νωρις;

ευχαριστω και καλη επιτυχια σε οσες το επιδιωκουν.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα.

μηπως ξερει καμια ποσο συντομα μετα την επαφη μπορει να δειξει η χοριακη αποτελεσματα; δεν προσπαθω για παιδακι ( εχω ηδη 1 κοριτσακι 16 μηνων) αλλα λογο προβληματα υγειας σταματησα τα χαπια (αντισυληπτικα) τον προηγουμενο μηνα και ειχαμε ελευθερη επαφη στις 5/3. λογικα πρεπει να αδιαθετησω στο τελος του μηνα αλλα επιδη πρεπει να παιρνω διαφορα δυνατα χαπια λογο δυσκοκυλης (ειμαι 1 βημα πριν το χειρουργειο) θελω να αποκλεισω το ενδεχομενο εγκυμοσυνης.

.

καλημέρα, πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς για να δείξει. Προσπάθησε ωστόσο να αποφύγεις την φαρμακευτική αγωγή που παίρνεις γιατί έχεις κάποιες μικρές ενδείξεις..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...