Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

ΕΓΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΕΔΩ ΕΛΑ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ

http://parentscafe.gr/showthread.php?p=1456523#post1456523

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοιτα δεν ξέρω να σου πω για τις τιμές, αλλα ακόμα και ετσι να είναι αυτό σημαίνει οτι απλά δεν παράγεις ωάρια. Με εξωσωματική λογικά θα μπορείς να μείνεις εφόσων η μήτρα σου είναι οκ..!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και απο εμενα....διαβαζω τις ιστοριες σας και πραγματικα χαμογελαω γιατι νιωθω κι εγω πως δεν ειμαι μονη μου!!!!ειμαι 35 φρεσκοπαντρεμενη και απο τον σεπτεμβριο εχουμε ξεκινησει προσπαθειες για μωρακι χωρις ομως να το πουμε "τωρα ξεκιναμε"...απλα ξεκινησαμε....κι εγω οπως πολλες αλλες κοπελες νομιζα πως θα μεινω αμεσως μιας και ο γυναικολογος μου μου ειχε πει πως εχεις πολυ καλυ κλιση μητρας και θα συλλαβεις αμεσως... μονο που περασαν σχεδον 6 μηνες απο τοτε και τιποτα στο προσκηνιο...εννοειται πως αγχωθηκα κι εγω και πως μου εγινε εμμονη ιδεα...αλλα πραγματικα δεν ξερω με ποιο τροπο μπορεις να αποφυγεις το αγχος οταν το σκεφτεσαι αναποφευκτα ολη μερα..προσπαθω να κανω αλλα πραγματα αλλα συνεχως το μυαλο μου ειναι εκει...και απογοητευομαι -ποσο κλισε !!!- και λεω κι εγω "δεν θα γινω ποτε μανουλα" και τετοια χαζα...ο γιατρος μου οταν του ειπα οτι προσπαθουμε 4 μηνες μονο εβαλε τα γελια και μου ειπε κοριτσακι μου οι πιθανοτητες ειναι μικρες οσο υγιεις και να εισαι...υπομονη θελει...παρε ενα τεστ ωορρηξιας να βρεις τις μερες σου -μην τυχον και προσπαθεις λαθος μερες- και σιγα σιγα θα ερθει...εχω χρησιμοποιησει το τεστ και πραγματικα το δουλευαμε λαθος μερες...τον πρωτο μηνα που χρησιμοποιησα το τεστ επειδη ελειπα ταξιδι χασαμε τις μερες μας...τωρα που του δωσαμε και καταλαβε τις σωστες μερες εχω απογοητευτει και σκεφτομαι ¨σιγα μην κατσει"...περιμενω λοιπον περιοδο τελος του φλεβαρη κατα τις 28...λεω λοιπον σιγα μην ειμαστε τοοοοοσο τυχεροι και αυτη τη φορα....ειμαι γενικα αισοδοξος ανθρωπος αλλα και ανυπομονος....τι να πω...ευχομαι ο θεουλης να εχει κανει πλανα και για εμας!!!σας ευχαριστω που με αφησατε αν σας ζαλισω κι εγω...ελπιζω να βρω καποια αναντηση παρηγοριας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είμαι έγκυος...δεν μπορώ να το πιστέψω, έκανα τεστ το πρωι θετικο και μετα πηγα για χοριακή...2.300 έδειξε...είμαι περίπου 3 εβδομάδων μου ειπε...κοντευω να τρελαθω.....

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, είμαι έγκυος...δεν μπορώ να το πιστέψω, έκανα τεστ το πρωι θετικο και μετα πηγα για χοριακή...2.300 έδειξε...είμαι περίπου 3 εβδομάδων μου ειπε...κοντευω να τρελαθω.....

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΛΠΙ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

..ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα και απο εμενα....διαβαζω τις ιστοριες σας και πραγματικα χαμογελαω γιατι νιωθω κι εγω πως δεν ειμαι μονη μου!!!!ειμαι 35 φρεσκοπαντρεμενη και απο τον σεπτεμβριο εχουμε ξεκινησει προσπαθειες για μωρακι χωρις ομως να το πουμε "τωρα ξεκιναμε"...απλα ξεκινησαμε....κι εγω οπως πολλες αλλες κοπελες νομιζα πως θα μεινω αμεσως μιας και ο γυναικολογος μου μου ειχε πει πως εχεις πολυ καλυ κλιση μητρας και θα συλλαβεις αμεσως... μονο που περασαν σχεδον 6 μηνες απο τοτε και τιποτα στο προσκηνιο...εννοειται πως αγχωθηκα κι εγω και πως μου εγινε εμμονη ιδεα...αλλα πραγματικα δεν ξερω με ποιο τροπο μπορεις να αποφυγεις το αγχος οταν το σκεφτεσαι αναποφευκτα ολη μερα..προσπαθω να κανω αλλα πραγματα αλλα συνεχως το μυαλο μου ειναι εκει...και απογοητευομαι -ποσο κλισε !!!- και λεω κι εγω "δεν θα γινω ποτε μανουλα" και τετοια χαζα...ο γιατρος μου οταν του ειπα οτι προσπαθουμε 4 μηνες μονο εβαλε τα γελια και μου ειπε κοριτσακι μου οι πιθανοτητες ειναι μικρες οσο υγιεις και να εισαι...υπομονη θελει...παρε ενα τεστ ωορρηξιας να βρεις τις μερες σου -μην τυχον και προσπαθεις λαθος μερες- και σιγα σιγα θα ερθει...εχω χρησιμοποιησει το τεστ και πραγματικα το δουλευαμε λαθος μερες...τον πρωτο μηνα που χρησιμοποιησα το τεστ επειδη ελειπα ταξιδι χασαμε τις μερες μας...τωρα που του δωσαμε και καταλαβε τις σωστες μερες εχω απογοητευτει και σκεφτομαι ¨σιγα μην κατσει"...περιμενω λοιπον περιοδο τελος του φλεβαρη κατα τις 28...λεω λοιπον σιγα μην ειμαστε τοοοοοσο τυχεροι και αυτη τη φορα....ειμαι γενικα αισοδοξος ανθρωπος αλλα και ανυπομονος....τι να πω...ευχομαι ο θεουλης να εχει κανει πλανα και για εμας!!!σας ευχαριστω που με αφησατε αν σας ζαλισω κι εγω...ελπιζω να βρω καποια αναντηση παρηγοριας!!!!

 

 

εφοσον εισαι ..υγιεστατη και εχεις καλες...προδιαγραφες,τι αγχωνεσαι ??

Βεβαια,ξερουμε μονο την δικη σου πλευρα..ισως ηταν σκοπιμο να κανεις και ο αντρασ σου ενα σπερμοδιαγραμμα ν αδειτε τι γινεται κι απο κει ...σαν ..προγεννετικο ελεγχο ..μην θεωρησεις οτι υπαρχει προβλημα ..επειδη κι εγω στα 35 ειμια ,οχι πιτσιρικα ..πρεπιε να μπω σε διαδικασια σαλπιγγογραφιασ να δω τι μου γινεται ..(καθοτι ειχ ααφαιρεσει και ενα ινομυωμα πριν 1.5 χρονο) ...

παντως μην σε πιανει "υστερια" οτι γιατι δεν εκατυσε ακομα ..εξαλλου ξερεις ,οτι σε ενα ...φυσιολογικο ζευγαρι ..οι πιθανοτητεσ να πιασει ειναι 25%...δλδ σε 4 μηνες πιθανη εγκυμοσυνη ..

οποτε τι αγχωνεσαι ?

τωρα στο λεω εγω αυτο ...που ανθρωποσ με περισ. αγχος απο μενα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ !:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και απο εμενα....διαβαζω τις ιστοριες σας και πραγματικα χαμογελαω γιατι νιωθω κι εγω πως δεν ειμαι μονη μου!!!!ειμαι 35 φρεσκοπαντρεμενη και απο τον σεπτεμβριο εχουμε ξεκινησει προσπαθειες για μωρακι χωρις ομως να το πουμε "τωρα ξεκιναμε"...απλα ξεκινησαμε....κι εγω οπως πολλες αλλες κοπελες νομιζα πως θα μεινω αμεσως μιας και ο γυναικολογος μου μου ειχε πει πως εχεις πολυ καλυ κλιση μητρας και θα συλλαβεις αμεσως... μονο που περασαν σχεδον 6 μηνες απο τοτε και τιποτα στο προσκηνιο...εννοειται πως αγχωθηκα κι εγω και πως μου εγινε εμμονη ιδεα...αλλα πραγματικα δεν ξερω με ποιο τροπο μπορεις να αποφυγεις το αγχος οταν το σκεφτεσαι αναποφευκτα ολη μερα..προσπαθω να κανω αλλα πραγματα αλλα συνεχως το μυαλο μου ειναι εκει...και απογοητευομαι -ποσο κλισε !!!- και λεω κι εγω "δεν θα γινω ποτε μανουλα" και τετοια χαζα...ο γιατρος μου οταν του ειπα οτι προσπαθουμε 4 μηνες μονο εβαλε τα γελια και μου ειπε κοριτσακι μου οι πιθανοτητες ειναι μικρες οσο υγιεις και να εισαι...υπομονη θελει...παρε ενα τεστ ωορρηξιας να βρεις τις μερες σου -μην τυχον και προσπαθεις λαθος μερες- και σιγα σιγα θα ερθει...εχω χρησιμοποιησει το τεστ και πραγματικα το δουλευαμε λαθος μερες...τον πρωτο μηνα που χρησιμοποιησα το τεστ επειδη ελειπα ταξιδι χασαμε τις μερες μας...τωρα που του δωσαμε και καταλαβε τις σωστες μερες εχω απογοητευτει και σκεφτομαι ¨σιγα μην κατσει"...περιμενω λοιπον περιοδο τελος του φλεβαρη κατα τις 28...λεω λοιπον σιγα μην ειμαστε τοοοοοσο τυχεροι και αυτη τη φορα....ειμαι γενικα αισοδοξος ανθρωπος αλλα και ανυπομονος....τι να πω...ευχομαι ο θεουλης να εχει κανει πλανα και για εμας!!!σας ευχαριστω που με αφησατε αν σας ζαλισω κι εγω...ελπιζω να βρω καποια αναντηση παρηγοριας!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ καλη μου...αρα ξερεις πως ειναι να εισαι μεσα στο αγχος...το οποιο βεβαια δεν το καταλαβαινω οτι το εχω,.....απλα με πιανει στενοχωρια ρε γ....το!!!! και ανυπομονησια....και πως γινεται να πεις...δεν με νοιαζει...αστο και οποτε ερθει...αφου δεν γινεται...και δουλεια που ειχα και ελεγα θα ξεχαστω χειροτερα ηταν γιατι ελεγα αντε αν τελειωνει η δουλεια να γυρισω σπιτακι μου στον στοχο μου...εντωμεταξυ αντιλαμβανομαι και τον αντρα μου ποσο πολυ το θελει....μου φιλαει την κοιλιτσα μου....με κοιτασει στα ματια καθε φορα που προσπαθουμε σαν να μου λεει θα ερθει...μην ανησυχεις....τελος παντων...σε ζαλισα μαλλον ε????προσπαθεις κι εσυ απο οτι καταλαβα ε????

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ καλη μου...αρα ξερεις πως ειναι να εισαι μεσα στο αγχος...το οποιο βεβαια δεν το καταλαβαινω οτι το εχω,.....απλα με πιανει στενοχωρια ρε γ....το!!!! και ανυπομονησια....και πως γινεται να πεις...δεν με νοιαζει...αστο και οποτε ερθει...αφου δεν γινεται...και δουλεια που ειχα και ελεγα θα ξεχαστω χειροτερα ηταν γιατι ελεγα αντε αν τελειωνει η δουλεια να γυρισω σπιτακι μου στον στοχο μου...εντωμεταξυ αντιλαμβανομαι και τον αντρα μου ποσο πολυ το θελει....μου φιλαει την κοιλιτσα μου....με κοιτασει στα ματια καθε φορα που προσπαθουμε σαν να μου λεει θα ερθει...μην ανησυχεις....τελος παντων...σε ζαλισα μαλλον ε????προσπαθεις κι εσυ απο οτι καταλαβα ε????

 

οχι δεν με ζαλισεσ ..εχω ερθει πολλεσ φορεσσ αυτη τη θεση ..και ακομα εκει ειμαι .προσπαθουμε κανα διμηνο με τεστ ωορξιασ ..δλδ με γονιμεσ ..γιατι και ρπιν απο το 2μηνο ελευθερα καναμε αλαλ δεν σημαινει οτι πετυχαιναμε γονιμεσ οποτε ..δωρο αδωρο ...αν θες ομωσ για καλυτερα...ελα στο παρεντσ καφε...εκει εχουμε μαζευτει ολες!,,αν πασ πανω στην σελιδα λεει παρεντσ καφε ..κανε εγγραφη ..ισωσ γινεται και με το ιδιο νικναμε σου ..δοκιμασε και σε περιμενουμε εκει κουκλα...!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστωωωωωωωωωωωω παααααααααααααρα πολυ ....τα λεμε εκει λοιπον....

 

οκειικ!!!

ελα σατο σιτε που λεει ..θελουμε να γινουμε γονεισ ..και θα μπεισ

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είμαι έγκυος...δεν μπορώ να το πιστέψω, έκανα τεστ το πρωι θετικο και μετα πηγα για χοριακή...2.300 έδειξε...είμαι περίπου 3 εβδομάδων μου ειπε...κοντευω να τρελαθω.....

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!!Μπράβο!!!!Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!!!!!Είδες που τελικά τα καταφέραμε?Και εγώ είμαι έγκυος!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Ελπίζοντας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Παρακολούθησα την ιστορία σου και πραγματικά χαίρομαι πάρα πολύ με την εγκυμοσύνη σου!!!!!!!! Συγχαρητήρια!!! Απολαυσέ το τώρα κορίτσι με όλη σου την καρδιά!!!!!!!

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Chrisταb και Δήμητρα σας ευχαριστώ...Christab, σε σκεφτόμουν...συγχαρητήρια...δεν το ήξερα....:P:p

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είμαι έγκυος...δεν μπορώ να το πιστέψω, έκανα τεστ το πρωι θετικο και μετα πηγα για χοριακή...2.300 έδειξε...είμαι περίπου 3 εβδομάδων μου ειπε...κοντευω να τρελαθω.....

συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!!!!!!!!!!!!!!

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!!!!!!!! Εύχομαι, σε όλες τα αποτελέσματα που επιθυμείτε!!!!!!! Έχω μια ερώτηση: Λοιπόν, έχω κύκλο 29 ημερών, αδιαθετώ κάθε μήνα 15 με 16, τώρα τον Φεβρουάριο λόγω άγχους στις 18, στις 23 είχα επαφή, απο την επόμενη μέρα ένιωθα ένα αδιασμα κάτω χαμηλά στην κοιλιά μου,σαν να περιμένω πάλι περίοδο , σαν να έχω ωορρηξια , καπως ετσι,εδώ και δύο μερες εχω τσιμπήματα γύρω απο τον αφαλό, η ωορρηξία μου κανονικά είναι σήμερα, αύριο, βέβαια δν έχω κανένα συμπτωμά της αφου ούτως η αλλως εχω αυτα τα ¨πονακια¨, λέτε να υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης, ή να τα έχω όλα αυτα λόγω κάποιας ΄ανωμαλίας΄ ??

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!!!!!!!! Εύχομαι, σε όλες τα αποτελέσματα που επιθυμείτε!!!!!!! Έχω μια ερώτηση: Λοιπόν, έχω κύκλο 29 ημερών, αδιαθετώ κάθε μήνα 15 με 16, τώρα τον Φεβρουάριο λόγω άγχους στις 18, στις 23 είχα επαφή, απο την επόμενη μέρα ένιωθα ένα αδιασμα κάτω χαμηλά στην κοιλιά μου,σαν να περιμένω πάλι περίοδο , σαν να έχω ωορρηξια , καπως ετσι,εδώ και δύο μερες εχω τσιμπήματα γύρω απο τον αφαλό, η ωορρηξία μου κανονικά είναι σήμερα, αύριο, βέβαια δν έχω κανένα συμπτωμά της αφου ούτως η αλλως εχω αυτα τα ¨πονακια¨, λέτε να υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης, ή να τα έχω όλα αυτα λόγω κάποιας ΄ανωμαλίας΄ ??

 

Βασικά δεν βγάζω ακρη :shock: με τις ημερομηνίες που γράφεις... Αδιαθέτησες 18 φεβρουαρίου και στις 23 φεβρουαρίου είχες επαφή χωρίς προφύλαξη, σωστά κατάλαβα;

Απο τις 24 φεβρ. αρχισες να νιώθεις ενοχλήσεις χαμηλά, σωστά; Τις υπόλοιπες μέρες μέχρι και την οωρηξία που (28 και 29 φεβρ.) είχες άλλες επαφές; Αναφέρεις μόνο μια επαφή και αυτή 5η μέρα περιόδου...

Έχω λίγο μπερδευτει, αν θες γράψε πάλι πιο καθαρά τι σου συμβαίνει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους...!!!Είμαι καινούργια αν και σας παρακολουθώ καιρό..Προσπαθώ με τον καλό μου από τον Σεπτέμβριο για νινί χωρίς βέβαια να ξέρουμε για γόνιμες μέρες κλπ...Πήγα στον γιατρό πριν 2 μήνες περίπου και όλα είναι καλά μου είπε και για γόνιμες μέρες..τον προηγούμενο μήνα τίποτα..Τώρα περιμένουμε αυτόν..Το δύσκολο είναι το άγχος..Και καλά να έχεις να αντιμετωπίσεις το δικός σου κάτι μπορεί να πετύχεις..Πως όμως μπορείς να βοηθήσεις τον σύντροφο να μην αγχώνεται και να μην στεναχωριέται;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...