Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

εσυ περιμενεις σαββατο ε? πολυ αργα περνανε οι μερες!!!

 

ναι αλλα πλεον δεν αγχωνομαι ..το ειπα στον εαυτο μου ..δεν υπαρχει λογοσ για τεστ αν δεν εχω μια καθυστερηση ,,κατι ...

ακομα και σαββατο να μην ερθει ..θα περιμενω αλλεσ 4 μερεσ οπωσ μου αργησε τον προηγ. μηνα και επαθα ...ταρακουλο οτι ειμια και τελικα εφαγα .,..φολα...

και μετα θα κανω αν χρειαστει..

τερμα ο πανικος ! το ειπα και θα το τηρησω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

30 ειμαι...ειχα κ μια παλλινδρομη πριν καποιο καιρο κ με εχει ρηξει...αυτη η αναμονη...αχ αυτη η αναμονη:confused:

 

Μια χαρα εισαι!! Εγω τι να πω που σου ριχνω 4 χρονια και μολις τωρα ειπα να ξεκινησω??? Ελα κανε υπομονη και μην αγχωνεσαι!! Το πολυ πολυ θα μεινουμε ολες μαζι ταυτοχρονα εγκυουλες εδω μεσα και θα το γιορτασουμε οπως πρεπει ;)

SqMTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι!! Εγω τι να πω που σου ριχνω 4 χρονια και μολις τωρα ειπα να ξεκινησω??? Ελα κανε υπομονη και μην αγχωνεσαι!! Το πολυ πολυ θα μεινουμε ολες μαζι ταυτοχρονα εγκυουλες εδω μεσα και θα το γιορτασουμε οπως πρεπει ;)

 

κι εγω που σου ριχνω 1.5???? αχ........με πικραινεις!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πλεον δεν αγχωνομαι ..το ειπα στον εαυτο μου ..δεν υπαρχει λογοσ για τεστ αν δεν εχω μια καθυστερηση ,,κατι ...

ακομα και σαββατο να μην ερθει ..θα περιμενω αλλεσ 4 μερεσ οπωσ μου αργησε τον προηγ. μηνα και επαθα ...ταρακουλο οτι ειμια και τελικα εφαγα .,..φολα...

και μετα θα κανω αν χρειαστει..

τερμα ο πανικος ! το ειπα και θα το τηρησω

 

και εγω το ιδιο σκεφτομαι οτι αν εχω καμια καθυστερηση θελω να περιμενω να δω τι θα γινει...ελπιζω να εχω και ελπιζω να αντεξω

IcnWp2.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο σκεφτομαι οτι αν εχω καμια καθυστερηση θελω να περιμενω να δω τι θα γινει...ελπιζω να εχω και ελπιζω να αντεξω

 

αφου θα αντεξω εγω ...που ειμαι το πιο ανυπομονο πλασμα στον κοσμο ..θα αντεξεις κι εσυ ..!!!

ΥΠΕΕΕΜΟΝΗ !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αφου θα αντεξω εγω ...που ειμαι το πιο ανυπομονο πλασμα στον κοσμο ..θα αντεξεις κι εσυ ..!!!

ΥΠΕΕΕΜΟΝΗ !!!!

 

ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΥΡΩ ΣΤΙς 20 ΤΟΥ ΜΗΝΑ...ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ?

IcnWp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΥΡΩ ΣΤΙς 20 ΤΟΥ ΜΗΝΑ...ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ?

 

Ε ΝΑΙ ...ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΑΒΒΑΤΟ ...18 ΚΑΝΟΝΙΚΑ ..ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΟΠΩΣ ΛΑΣΤ ΜΟΝΘ ....ΒΑΛΕ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ +....

ΤΕΣΠΑ..ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΘΕΙ Η ΡΗΜΑΔΑ ...ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι!! Εγω τι να πω που σου ριχνω 4 χρονια και μολις τωρα ειπα να ξεκινησω??? Ελα κανε υπομονη και μην αγχωνεσαι!! Το πολυ πολυ θα μεινουμε ολες μαζι ταυτοχρονα εγκυουλες εδω μεσα και θα το γιορτασουμε οπως πρεπει ;)

μακαρι κοριτσια μου!!το ευχομαι σε ολες μασ!!!σκεφτομουν μηπως πω στο γιατρο μου ν αρχισω να παρακολουθω υπερηχογραφικα την ωορρηξια...η θα με αγχωσει χειροτερα..προσ το παρων χρησιμοποιω το τεστ clear blue ετσι ειχα μεινει εγκυοσ κ την προηγουμενη φορα...αλλα προσ το παρον δεν...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω που σου ριχνω 1.5???? αχ........με πικραινεις!!!

χαχαχα οχι προς θεου δεν ειπα πως μας πηραν κ τα χρονια!!! Πιπινακια ειμαστε ακομα βρε συ!!! Αντε να συνχρονιστουμε κοριτσιααααααα ;)

SqMTp2.png
Link to comment
Share on other sites

μακαρι κοριτσια μου!!το ευχομαι σε ολες μασ!!!σκεφτομουν μηπως πω στο γιατρο μου ν αρχισω να παρακολουθω υπερηχογραφικα την ωορρηξια...η θα με αγχωσει χειροτερα..προσ το παρων χρησιμοποιω το τεστ clear blue ετσι ειχα μεινει εγκυοσ κ την προηγουμενη φορα...αλλα προσ το παρον δεν...

 

Μπηκα και εγω σε αυτο το τρυπακι με τα τεστ κτλ, αλλα απογοητευτηκα διοτι οπως προανεφερα εγω δεν εχω και συγκεκριμενο κυκλο οποτε πηγαινα στα τυφλα! Μολις το ακουσε η γυναικολογος μου ομως, μου πατησε τις φωνες! Με απετρεψε απο οτιδηποτε με αγχωνει και δεν σου κρυβω πως δεν ειχα αγχωθει κιολας ε? Σιγουρα σε σταθερο κυκλο θεωρω οτι βοηθουν αλλα απο την αλλη νιωθεις μεγαλυτερη απογοητευση αμα δεν!! Η σωστη μεθοδος για μενα ειναι ... do it σαν τα κουνελια ;) χαχα

SqMTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχα οχι προς θεου δεν ειπα πως μας πηραν κ τα χρονια!!! Πιπινακια ειμαστε ακομα βρε συ!!! Αντε να συνχρονιστουμε κοριτσιααααααα ;)

 

 

ΕΓΩ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ???35 ΕΙΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

IcnWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα και εγω σε αυτο το τρυπακι με τα τεστ κτλ, αλλα απογοητευτηκα διοτι οπως προανεφερα εγω δεν εχω και συγκεκριμενο κυκλο οποτε πηγαινα στα τυφλα! Μολις το ακουσε η γυναικολογος μου ομως, μου πατησε τις φωνες! Με απετρεψε απο οτιδηποτε με αγχωνει και δεν σου κρυβω πως δεν ειχα αγχωθει κιολας ε? Σιγουρα σε σταθερο κυκλο θεωρω οτι βοηθουν αλλα απο την αλλη νιωθεις μεγαλυτερη απογοητευση αμα δεν!! Η σωστη μεθοδος για μενα ειναι ... do it σαν τα κουνελια ;) χαχα

 

κοιτα ...δεν ξερω αλλα μου φαινεται λαθοσ που σε γκαζωσε ο γιατροσ σου επειδη ψαχνεισ την ωορηξια με τεστ...

μου φαινεται πολυ ..χαζο ..

αφου δεν εχεισ σταθερο κυκλο ...λεω να πασ και να κανεισ υπερηχο για να πανω κατω γονιμεσ...

αν θεσ ομωσ ...μπορεισ να παρεισ ...απο home test...τεστακια...εχουν 18 ευρω και εχουν 20 μεσα...οποτε μπορεισ να τα χρησιμοποιησεισ εστω και σε εναν κυκλο..δεν ειναι ακριβα!

σου λεω μονο 18 ευρω

συνηθωσ εινια για 2 κυκλουσ ..αλλα εσυ χαλαλι ...προκειμενου να βρεισ τισ μερεσ σου ...χαλασε τα ολα ...(που και παλι πολλα ειναι,αλλα λεμε!)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ...δεν ξερω αλλα μου φαινεται λαθοσ που σε γκαζωσε ο γιατροσ σου επειδη ψαχνεισ την ωορηξια με τεστ...

μου φαινεται πολυ ..χαζο ..

αφου δεν εχεισ σταθερο κυκλο ...λεω να πασ και να κανεισ υπερηχο για να πανω κατω γονιμεσ...

αν θεσ ομωσ ...μπορεισ να παρεισ ...απο home test...τεστακια...εχουν 18 ευρω και εχουν 20 μεσα...οποτε μπορεισ να τα χρησιμοποιησεισ εστω και σε εναν κυκλο..δεν ειναι ακριβα!

σου λεω μονο 18 ευρω

συνηθωσ εινια για 2 κυκλουσ ..αλλα εσυ χαλαλι ...προκειμενου να βρεισ τισ μερεσ σου ...χαλασε τα ολα ...(που και παλι πολλα ειναι,αλλα λεμε!)

 

Συμφωνω απολυτα

δεν υπαρχει σωστο και λαθος

ο γιατρος δεν μπορει να καταλαβει την ψυχολογια σου

εσυ κανε οτι νομιζεις

ουτως η αλλως δεν ειναι κατι επικινδυνο!

IcnWp2.png
Link to comment
Share on other sites

παρε κοριτσακι μου τεστ ωορρηξιας και ασε την γυναικολογο σου να λεει......

δηλαδη τι προτιμας??? να εισαι στο αγνωστο επειση η γυναικολογος σου φωναζει? στο κατω κατω μην της πεις και τιποτα.

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ μωρε εχετε δικιο αλλα εγω φταιω που δεν ημουν συγκεκριμενη (απο δω ειναι λιγο δυσκολο να τα πεις ολα με την μια).

Δεν μου ειπε να μην κανω τα τεστ αυτα. Μου ειπε να μην βασιζομαι αποκλειστικα σε αυτα! Και αυτο μου το ειπε γιατι η ορμονη που βασιζονται αυτα τα τεστ, ήταν χαμηλη σε μενα οποτε δεν έδειχνε τιποτα (αφηστε που νομιζα οτι εβλεπα γραμμουλες και δεν εβλεπα τιποτα! Κοντεψα να τρελανω και τον καλο μου, οχι τιποτα αλλο :D).

Για να γινω πιο αναλυτικη - και να σας κανω να γελασετε - πηρα και εγω αυτα που μου γραψατε (εννοω την ιδια μαρκα). Ε εκανα, ξαναεκανα, και ξαναεκανα...τιποτα!! :mad: Εδω η γραμμουλα, εκει η γραμμουλα, πουθενα η γραμμουλα! Ειχα χαλασει καμια 30αρια αλλα τζιφος! Μεχρι και τι ωρα θα πηγαινω για την αναγκη μου στην δουλεια, ειχα ορισει!!! Ε ενα απογευμα αφου ειδα και αποειδα, πηγα κλαιγοντας στην γυναικολογο μου και της το εδειξα! "Δεν κανω ωορρηξια σου λεω" να της φωναζω! Καλε ηρεμισε, να μου λεει, εγω πως ειχα δει οτι ειχες οταν καναμε το Τεστ ΠΑΠ?..."δεν βγαζει γραμμουλες ρε παιδι μου" να της λεω..και να σου κλαμα η κυρια!:D Με τα πολλα με εστειλε για εξετασεις και διαπιστωθηκε αυτο που σας ειπα (για την ορμονη). Ε..θελετε επειδη εγινα ρομπα στην γυναικα?...θελετε επειδη ακομα με πειραζει ο καλος μου με τις γραμμουλες?(προσπαθει να με ξεαγχωνει)...θελετε επειδη μου την βάρεσε? δεν ξαναεκανα! Αφηστε που ειχα τρελαθει γιατι σημαδια ωορρηξιας ειχα αλλα γραμμουλες πουθενα!!! Δεν ξερω, μηπως εκανα κατι λαθος? Μπορει αν και δεν νομιζω! Δεν αποτρεπω ομως καμια κοπελα απο το να τα παρει. Και τα λεφτα τους αξιζουν και ολα. Αποτρεπω απλα τις κοπελες απο το να εξαρτωνται αποκλειστικα και μονο σε αυτα ;)

SqMTp2.png
Link to comment
Share on other sites

gianna_p esi avrio den eisai????

DEN tha erthei..opote tha kaneis trello party

 

 

Μακαρι, αλλα δεν το βλεπω...αφου ποναω βρε κοριτσια ποσες μερες τωρα, κανονικοτατοι πονοι περιοδου, που να ελπιζω εγω μετα και γιατι???????

δεν ξερω τι εχω παθει........ειμαι τοσο απαισιοδοξη που και θετικο τεστ να δω.....θα λεω οτι ειναι λαθος το αποτελεσμα....!!!!

θα δουμε αυριο κοριτσια......μακαρι....αλλα δεν το βλεπω !!!

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι, αλλα δεν το βλεπω...αφου ποναω βρε κοριτσια ποσες μερες τωρα, κανονικοτατοι πονοι περιοδου, που να ελπιζω εγω μετα και γιατι???????

δεν ξερω τι εχω παθει........ειμαι τοσο απαισιοδοξη που και θετικο τεστ να δω.....θα λεω οτι ειναι λαθος το αποτελεσμα....!!!!

θα δουμε αυριο κοριτσια......μακαρι....αλλα δεν το βλεπω !!!

 

KALA AS BGEI THETIKO KAI ESI MIN TO PISTEVEIS!!!

IcnWp2.png
Link to comment
Share on other sites

gia mena elpida telos...irthe i katarameni!!!

 

μην απογοητευεσαι ....ο επομενοσ μηνας!!

και για να το ξεφτιλησουμε και τελειως....εγω ηθελα να μεινω αυτο το μηνα ..γιατι θε γεννουσα στα γεννεθλια μου !..και αν δεν γινοταν θα το ζητουσα απ το γιατρο....(ουτως η αλλως παω με καισαρικη!)χααχαχ

το χ...σα τελιως ε?

ε να σκεφτουμε και καμια ..βλακεια να μην μας παιρνει κι απο κατω ε?

don t worry angie μου...θα ερθει ...ιδια ηλικια εχουμε ...οποτε η μια θα παρηγορει την αλλη ...!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!ευχομαι να ειστε ολοι καλα!!!ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μπω στην παρεα σας και να ζητησω την γνωμη σας σε κατι που με εχει προβληματισει.... :? εχω μια σχεση 4 χρονια και δεν χρησιμοποιουμε ποτε προφυλαξη.προσεχουμε ομως και μεχρι τωρα εχει αποδειχθει πως καλα προσεχουμε... εχω ομως τωρα 14 ημερες καθυστερηση και εχω αγχωθει...δεν εχω κανει τεστ ουτε εχω παει ακομη στον γιατρο...στην αρχη σκεφτηκα πως ισως λογω κουρασης και αγχους προηλθε και η καθυστερηση..τωρα ομως θεωρω πως οι 14 μερες ειναι αρκετες..θα ηθελα πολυ να γινω μανουλα και οσο περνανε οι μερες παρακαλαω να ειναι αυτος ο λογος...απο την αλλη αν κανω τεστ και βγει αρνητικο θα απογοητευτω....πρεπει να εχω καποια συμπτωματα....??δεν εχω ιδεα....ευχαριστω για την υπομονη.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...