Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

On 26/3/2023 at 11:41 ΠΜ, Mariam312 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ, την έχω ανάγκη❤️ τον άλλο μηνα μας αφήνει ο γιατρός να αρχίσουμε τις προσπάθειες, να έχουν περάσει δηλαδή 3 μήνες και με το ζόρι κρατιεμαι… έχω μέσα μου πιστη ότι δεν θα συμβεί ξανά κατι τόσο τραγικό.. ελπίζω να μείνω ευκολα έγκυος όπως την πρώτη φορά και να έχω το μωράκι μ αγκαλιά στο τέλος.. να χαίρεσαι τα παιδάκια σ!! Είχες κ εσυ μετά τη διακοπή ένα φόβο ότι θα ξανά συμβεί παρολο π σ έλεγαν τυχαίο γεγονος; Πως το διαχειρίστηκες στην επόμενη εγκυμοσύνη.. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις ευχές σου...Δεν θα ξανά συμβεί ...το πόσο εύκολα θα μείνεις μην το σκέφτεσαι ...στο λέω με αγάπη,γιατί εγώ το σκεφτόμουν κ με είχε πιάσει άγχος κ εμμονή ..  όσο το σκεφτόμαστε τόσο πίσω πάμε κ απογοητευομαστε ...πάντως θα μείνεις αυτό να σκέφτεσαι.. βέβαια κ είχα φοβο .. αλλά όλοι έλεγαν τυχαίο γεγονός...όταν έμεινα προσπαθούσα να μην σκέφτομαι αρνητικά κ το πήγαινα βήμα βήμα.... Βέβαια σε κάθε μεγαλη εξέταση το άγχος κ ο φόβος ήταν ταβάνι .. όταν τελείωνα έλεγα πάει κ αυτή η εξέταση κ προχωρούσα... Μέχρι που φτάσαμε στο τέλος ... Με το καλό να αρχίσετε τις προσπάθειες κ σου εύχομαι σύντομα με γεμάτη κοιλίτσα...(που αυτό είναι σίγουρο)😉💗💗💗💗

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις ευχές σου...Δεν θα ξανά συμβεί ...το πόσο εύκολα θα μείνεις μην το σκέφτεσαι ...στο λέω με αγάπη,γιατί εγώ το σκεφτόμουν κ με είχε πιάσει άγχος κ εμμονή ..  όσο το σκεφτόμαστε τόσο πίσω πάμε κ απογοητευομαστε ...πάντως θα μείνεις αυτό να σκέφτεσαι.. βέβαια κ είχα φοβο .. αλλά όλοι έλεγαν τυχαίο γεγονός...όταν έμεινα προσπαθούσα να μην σκέφτομαι αρνητικά κ το πήγαινα βήμα βήμα.... Βέβαια σε κάθε μεγαλη εξέταση το άγχος κ ο φόβος ήταν ταβάνι .. όταν τελείωνα έλεγα πάει κ αυτή η εξέταση κ προχωρούσα... Μέχρι που φτάσαμε στο τέλος ... Με το καλό να αρχίσετε τις προσπάθειες κ σου εύχομαι σύντομα με γεμάτη κοιλίτσα...(που αυτό είναι σίγουρο)😉💗💗💗💗

Είμαι ακριβώς στην φάση αυτή που περιγράφεις. 

Δεκέμβρη του 2021 πήρα το πρώτο θετικό τεστ της ζωής μου. 

Απρίλη του 22 διακόψαμε την κύηση λόγω συνδρόμου σε κοριτσάκι. 

Δεκέμβρη του 22 πήρα ξανά θετικό τεστ και τώρα είμαι στον 4ο μήνα σε αγοράκι. 

Σε κάθε ραντεβού με την γιατρό, τρέμω από άγχος. Στην αυχενική ομοίως. 

Έτσι είπαμε και εμείς. Βήμα βήμα αυτή τη φορά. Αλλά το άγχος σε κυριεύει. 

Αναμένω β επιπέδου αρχές Μάη. 

Ας είναι καλά το αγοράκι μου και να έχουμε μια τελειομηνη και υγιή εγκυμοσύνη<3

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Smurf123 είπε:

Είμαι ακριβώς στην φάση αυτή που περιγράφεις. 

Δεκέμβρη του 2021 πήρα το πρώτο θετικό τεστ της ζωής μου. 

Απρίλη του 22 διακόψαμε την κύηση λόγω συνδρόμου σε κοριτσάκι. 

Δεκέμβρη του 22 πήρα ξανά θετικό τεστ και τώρα είμαι στον 4ο μήνα σε αγοράκι. 

Σε κάθε ραντεβού με την γιατρό, τρέμω από άγχος. Στην αυχενική ομοίως. 

Έτσι είπαμε και εμείς. Βήμα βήμα αυτή τη φορά. Αλλά το άγχος σε κυριεύει. 

Αναμένω β επιπέδου αρχές Μάη. 

Ας είναι καλά το αγοράκι μου και να έχουμε μια τελειομηνη και υγιή εγκυμοσύνη<3

Νομίζω πρέπει να έχουμε ξανά μιλήσει κάπου.... Η διακοπή ήταν το 18 ...το 19 ήρθε το αγοράκι μου.... τον Οκτώβρη του 22,εγώ είχα κ μια παλλινδρομη Κ ξανά είχα θετικό τεστ Μάιο του 22, τον μηνα που θα γεννουσα... Κ τώρα έχω κ ένα κοριτσάκι...

Κορίτσι μου με το καλό η μπέμπα σας... προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τίποτα...σύντομα θα γεμίσει η αγκαλιά σου...κ ο πόνος θα απαλύνει...💗

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Νομίζω πρέπει να έχουμε ξανά μιλήσει κάπου.... Η διακοπή ήταν το 18 ...το 19 ήρθε το αγοράκι μου.... τον Οκτώβρη του 22,εγώ είχα κ μια παλλινδρομη Κ ξανά είχα θετικό τεστ Μάιο του 22, τον μηνα που θα γεννουσα... Κ τώρα έχω κ ένα κοριτσάκι...

Κορίτσι μου με το καλό η μπέμπα σας... προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τίποτα...σύντομα θα γεμίσει η αγκαλιά σου...κ ο πόνος θα απαλύνει...💗

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Ανυπομονώ να κρατήσω στην αγκαλιτσα μου το αγοράκι μου. 

Να έρθει και για εμάς το ουράνιο τόξο μας. 

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. 

Πόσο όμορφο και ανακουφιστικό να βλέπεις δύσκολες ιστορίες γυναικών να έχουν ένα happy end. :)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smurf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Ανυπομονώ να κρατήσω στην αγκαλιτσα μου το αγοράκι μου. 

Να έρθει και για εμάς το ουράνιο τόξο μας. 

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. 

Πόσο όμορφο και ανακουφιστικό να βλέπεις δύσκολες ιστορίες γυναικών να έχουν ένα happy end. :)

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Όντως κατά κάποιο τρόπο λίγο αφήνεις πίσω αυτά που περνάς...ομως δεν τα ξεχνάς τα πλασματακια αυτά... Άμα σου πω ότι θέλω άλλο ένα? Αλλά επειδή με πάει κ ένα ένα φοβάμαι... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/3/2023 at 12:58 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Όντως κατά κάποιο τρόπο λίγο αφήνεις πίσω αυτά που περνάς...ομως δεν τα ξεχνάς τα πλασματακια αυτά... Άμα σου πω ότι θέλω άλλο ένα? Αλλά επειδή με πάει κ ένα ένα φοβάμαι... 

Απόλυτα κατανοητό αυτό που λες. Και σίγουρα ψυχοφθόρο όταν μπαίνεις στον "κακό" δρόμο. Σκέψου μήπως ξεκινήσεις καμία προγεννητική βιταμίνη πριν ξεκινήσετε προσπάθειες. :)

 

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2023 at 11:25 ΠΜ, Smurf123 είπε:

Απόλυτα κατανοητό αυτό που λες. Και σίγουρα ψυχοφθόρο όταν μπαίνεις στον "κακό" δρόμο. Σκέψου μήπως ξεκινήσεις καμία προγεννητική βιταμίνη πριν ξεκινήσετε προσπάθειες. :)

 

Έπαιρνα κ από αυτές... Άμα σε θέλει συμβαίνει...μακάρι να κάνω άλλο ένα... Εγώ θέλω ο άντρας δεν πείθεται όμως 😂

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...