Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

σας ευχαριστω βρε κοριτσια,απλα 2000 μου φαινονται πολλα...τι να πω,οκ σε κλινικη εννοω.θα ρωτησω και για το ιπποκρατειο ή το παπαγεωργιου,δεν νομιζω να παιρνουν τοσα,τι να πω.....οσο για το μωρακι ξερω οτι κατι δινουν για να πεθανει και μετα το γεννας...σκατα φασεις καμια μανα δεν πρεπει να τις ζει:(

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να χαιρεσαι το αγορακι σου! να ειναι παντα γερο και καλοτυχο στη ζωη του!

 

το οτι περασα 13 ωρες εγω δεν σημαινει βεβαια πως θα ειναι τοσο δυσκολο και για σενα!! εμενα υπηρχε λογος! ηδη ξερω απο τωρα πως την επομενη φορα θα γεννησω με καισαρικη (ελπιζω μονο να παρω μωρο στο σπιτι..)

το εχεις αποφασισει να μη προσπαθησεις για αλλο μωρακι; εγω ευχομαι να ερθει στη ζωη σου ευκολα εκει που δεν το περιμενεις και να σου διωξει καθε πικρα που κουβαλας μεσα σου!

 

μη νομιζεις κι εγω εχω στο ενεργητικο μου μια βιοχημικη, μια παλλινδρομη και μια διακοπη! δεν εχω ομως αλλο παιδακι οποτε το παλευω!

 

σ' ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου! απ το στομα σου και στου Θεου τ' αυτι!

 

ψαχνω λογια παρηγοριας και δεν βρισκω βρε κοριτσι...:-(:-( το περασα κι εγω σχετικα προσφατα και ξερω πως ο,τι και να σου πω δεν εχει νοημα στη φαση που εισαι..εχεις περασει κι εσυ τοσα οποτε ξερεις..παρε κουραγιο απο το παιδι σου!

 

 

 

θα ερθει και σε σενα το παιδακι!μην τα παρατας!

η πλακα ειναι πως τον γιο μου το εκανα με καισαρικη λογο του οτι επεφταν οι παλμοι του και πανικοβληθηκαμε,και φυσιολογικα γενναω μονο νεκρα......σουπερ;

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

παντελινο σου ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου να γινουν ολα οσο ανωδυνα γινετε! ( αν γινετε) καλη αναρρωση και συντομα να ξαναβρητε τις ισορροπιες σας

να παρετε δυναμη απο τον γιοκα σας και να τα αφησετε ολα τα κακα πισω!

Ειρήνη_Α , xenia:-) και markela3 σας ευχομαι πραγματικα να ερθουν θα πολυτιμα μωρακια σας και να γιατρεψουν τις πληγες σας!

Link to comment
Share on other sites

παντελινο σου ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου να γινουν ολα οσο ανωδυνα γινετε! ( αν γινετε) καλη αναρρωση και συντομα να ξαναβρητε τις ισορροπιες σας

να παρετε δυναμη απο τον γιοκα σας και να τα αφησετε ολα τα κακα πισω!

Ειρήνη_Α , xenia:-) και markela3 σας ευχομαι πραγματικα να ερθουν θα πολυτιμα μωρακια σας και να γιατρεψουν τις πληγες σας!

 

Σ'ευχαριστω πολυ κοριτσι μου να εισαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

παντελινο πριν 5 μήνες πέρασα το ίδιο ακριβώς με σένα, στην 23η εβδομάδα έκανα διακοπή κύησης, λόγω καρδιοπάθειας που βρέθηκε στο μωρό μας, φοβόμουνα παρα πολύ πως θα μου το πάρουνε και τι θα ακολουθήσει. Πήγα σε ιδιωτική κλινική και μπορώ να σου πω, οτι σίγουρα τα περιέμενα χειρότερα τα πράγματα και μου ήρθανε καλύτερα, δε πόνεσα καθολου, μου βάλανε χάπια, το μωρό φυσικά το βγάλανε νεκρό και το μονο που με κούρασε πάρα πολύ ήτανε η αναμονη στο να περιμένουμε να κάνω διαστολή. Ευτυχως μετά απο πολλές ώρες έκανα και μου το πήρανε φυσιολογικά. Τώρα είμαι έγκυος στην 6 εβδομάδα και είμαι αισιοδοξη οτι όλα θα πάνε καλά. :wink: και το ίδιο εύχομαι και σε σένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντελινο σου ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου να γινουν ολα οσο ανωδυνα γινετε! ( αν γινετε) καλη αναρρωση και συντομα να ξαναβρητε τις ισορροπιες σας

να παρετε δυναμη απο τον γιοκα σας και να τα αφησετε ολα τα κακα πισω!

Ειρήνη_Α , xenia:-) και markela3 σας ευχομαι πραγματικα να ερθουν θα πολυτιμα μωρακια σας και να γιατρεψουν τις πληγες σας!

 

 

 

σε ευχαριστω παρα πολυ!

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

παντελινο πριν 5 μήνες πέρασα το ίδιο ακριβώς με σένα, στην 23η εβδομάδα έκανα διακοπή κύησης, λόγω καρδιοπάθειας που βρέθηκε στο μωρό μας, φοβόμουνα παρα πολύ πως θα μου το πάρουνε και τι θα ακολουθήσει. Πήγα σε ιδιωτική κλινική και μπορώ να σου πω, οτι σίγουρα τα περιέμενα χειρότερα τα πράγματα και μου ήρθανε καλύτερα, δε πόνεσα καθολου, μου βάλανε χάπια, το μωρό φυσικά το βγάλανε νεκρό και το μονο που με κούρασε πάρα πολύ ήτανε η αναμονη στο να περιμένουμε να κάνω διαστολή. Ευτυχως μετά απο πολλές ώρες έκανα και μου το πήρανε φυσιολογικά. Τώρα είμαι έγκυος στην 6 εβδομάδα και είμαι αισιοδοξη οτι όλα θα πάνε καλά. :wink: και το ίδιο εύχομαι και σε σένα.

 

 

ευχομαι ολα να πανε τελεια αυτην την φορα!!!!!αληθεια δεν πονεσες;;εγω ειμαι πολυ φοβισμενη για ολα....και γω σε κλινικη θα παω ,αν θελεις στειλε μου πμ,με την κλινικη,σου εκανα επισκληρηδιο;;;μετα και αποξεση;;

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

παντελινο σου ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου να γινουν ολα οσο ανωδυνα γινετε! ( αν γινετε) καλη αναρρωση και συντομα να ξαναβρητε τις ισορροπιες σας

να παρετε δυναμη απο τον γιοκα σας και να τα αφησετε ολα τα κακα πισω!

Ειρήνη_Α , xenia:-) και markela3 σας ευχομαι πραγματικα να ερθουν θα πολυτιμα μωρακια σας και να γιατρεψουν τις πληγες σας!

 

σε ευχαριστω κοπελα μου...μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!!!!!!

 

εγω εχω μια κορη 10χρονων και μετα απο την διακοπη ακολουθησαν κια αλλα ατυχα,ΑΛΛΑ τον απο τον σεπτεμβρη εχω αλλη μια μπουμπου-την κιντερουλα εκπληξη!!!!!!!

μην το βαζετε ποτε κατω!!!!!

 

 

παντελινο πριν 5 μήνες πέρασα το ίδιο ακριβώς με σένα, στην 23η εβδομάδα έκανα διακοπή κύησης, λόγω καρδιοπάθειας που βρέθηκε στο μωρό μας, φοβόμουνα παρα πολύ πως θα μου το πάρουνε και τι θα ακολουθήσει. Πήγα σε ιδιωτική κλινική και μπορώ να σου πω, οτι σίγουρα τα περιέμενα χειρότερα τα πράγματα και μου ήρθανε καλύτερα, δε πόνεσα καθολου, μου βάλανε χάπια, το μωρό φυσικά το βγάλανε νεκρό και το μονο που με κούρασε πάρα πολύ ήτανε η αναμονη στο να περιμένουμε να κάνω διαστολή. Ευτυχως μετά απο πολλές ώρες έκανα και μου το πήρανε φυσιολογικά. Τώρα είμαι έγκυος στην 6 εβδομάδα και είμαι αισιοδοξη οτι όλα θα πάνε καλά. :wink: και το ίδιο εύχομαι και σε σένα.

 

 

ολα καλα να πανε με την εγκυμοσυνη σου!!!!!!!!!

 

 

 

ευχομαι ολα να πανε τελεια αυτην την φορα!!!!!αληθεια δεν πονεσες;;εγω ειμαι πολυ φοβισμενη για ολα....και γω σε κλινικη θα παω ,αν θελεις στειλε μου πμ,με την κλινικη,σου εκανα επισκληρηδιο;;;μετα και αποξεση;;

 

 

ποτε θα πας?

Link to comment
Share on other sites

παντελινο σου ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου να γινουν ολα οσο ανωδυνα γινετε! ( αν γινετε) καλη αναρρωση και συντομα να ξαναβρητε τις ισορροπιες σας

να παρετε δυναμη απο τον γιοκα σας και να τα αφησετε ολα τα κακα πισω!

Ειρήνη_Α , xenia:-) και markela3 σας ευχομαι πραγματικα να ερθουν θα πολυτιμα μωρακια σας και να γιατρεψουν τις πληγες σας!

 

σ' ευχαριστω πολυ Ροδουλα!! κι εσυ με το καλο στους 9!

 

κλεισαμε τελικα παρασκευη μπαινω κλινικη

 

οσο μπορεις μεινε ψυχραιμη..ευχομαι τουλαχιστον σωματικα να ειναι ανωδυνο και να κρατησει λιγο.

 

δυστυχως δεν υπαρχουν καταλληλα λογια...δεν ξερω τι να πω που θα βοηθησει :-(

569129i0tzap526i.gif 10/5/12

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε κοριτσια δεν το πιστευω...τελικα δεν θα μπω παρασκευη γιατι ο πλακουντας ειναι πολυ χαμηλα και ειναι επικινδυνο να παμε φυσιολογικα αλλα και καισαρικη,υπαρχει φοβος μεγαλης αιμοραγιας,μου πε,προφανως λογο του οτι εκανα με καισαρικη τον γιο μου,και θα περιμενουμε αλλες 2 εβδομαδες.....τι μαρτυριο

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια δεν το πιστευω...τελικα δεν θα μπω παρασκευη γιατι ο πλακουντας ειναι πολυ χαμηλα και ειναι επικινδυνο να παμε φυσιολογικα αλλα και καισαρικη,υπαρχει φοβος μεγαλης αιμοραγιας,μου πε,προφανως λογο του οτι εκανα με καισαρικη τον γιο μου,και θα περιμενουμε αλλες 2 εβδομαδες.....τι μαρτυριο

 

Κουραγιο κοριτσι μου...

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια δεν το πιστευω...τελικα δεν θα μπω παρασκευη γιατι ο πλακουντας ειναι πολυ χαμηλα και ειναι επικινδυνο να παμε φυσιολογικα αλλα και καισαρικη,υπαρχει φοβος μεγαλης αιμοραγιας,μου πε,προφανως λογο του οτι εκανα με καισαρικη τον γιο μου,και θα περιμενουμε αλλες 2 εβδομαδες.....τι μαρτυριο

 

 

περιμενετε να σπασουν τα νερα?

δεν καταλαβα ακριβως....ειναι πολυ ψυχοφθορα η αναμονη.......κουραγιο.........

να μπαινεις να μας λες οτι θες...

Link to comment
Share on other sites

απλα οσο παιρναει ο καιρος θα αρχισω να το νιωθω ηδη κατι χτυπηματακια νιωθω,σε 2 εβδομαδες φανταζομαι...περιμενουμε να ανεβει ο πλακουντας,τωρα ειμαι 16 βδομαδων και ειναι χαμηλα πολυ

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

απλα οσο παιρναει ο καιρος θα αρχισω να το νιωθω ηδη κατι χτυπηματακια νιωθω,σε 2 εβδομαδες φανταζομαι...περιμενουμε να ανεβει ο πλακουντας,τωρα ειμαι 16 βδομαδων και ειναι χαμηλα πολυ

 

αχ, βρε κοριτσι μου τι πραγμα ειναι αυτο;; μεγαλη ταλαιπωρια περνας..

 

απο την αλλη αν ειναι επικινδυνο για την υγεια σου τι αλλο μπορεις να κανεις;;

 

καταλαβαινω την ανησυχια σου, κι εγω το ενιωθα το μωρο μου..

 

Η Παναγια να σου δωσει δυναμη, τι αλλο να πω;

569129i0tzap526i.gif 10/5/12

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω κοπελα μου...μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!!!!!!

 

εγω εχω μια κορη 10χρονων και μετα απο την διακοπη ακολουθησαν κια αλλα ατυχα,ΑΛΛΑ τον απο τον σεπτεμβρη εχω αλλη μια μπουμπου-την κιντερουλα εκπληξη!!!!!!!

μην το βαζετε ποτε κατω!!!!!

να σου ζησουν τα παιδακια σου και να εχουν παντα υγεια!

να εισαστε και εσεις καλα να της καμαρωνετε!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ..ΣΤΙΣ 3-11-2010 ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΗΝ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ ΛΟΓΩ ΔΥΣΧΙΔΟΥΣ ΡΑΧΗΣ,ΗΤΑΝ ΤΟ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ..ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΤΩΡΑ.ΜΠΩΡΟ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΚΟΜΗ..ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ 3ο ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΠΑΣ Κ ΜΟΥ ΔΩΣΗ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ..

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια καμια που ειχε κανει με καισαρικη το παιδακι της και στην επομενη εκανε διακοπη λογο προβληματος;;;ακομη δεν εκανααααααααα,λογο της καισαρικης που εκανα τον γιο μου ,ο πλακουντας ειναι ακομη πολυ χαμηλα και ειναι επικινδυνο,οπως μου λεει ο γιατρος ,για οτιδηποτε........δεν μπορω εχω σαλταρει

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια καμια που ειχε κανει με καισαρικη το παιδακι της και στην επομενη εκανε διακοπη λογο προβληματος;;;ακομη δεν εκανααααααααα,λογο της καισαρικης που εκανα τον γιο μου ,ο πλακουντας ειναι ακομη πολυ χαμηλα και ειναι επικινδυνο,οπως μου λεει ο γιατρος ,για οτιδηποτε........δεν μπορω εχω σαλταρει

Πω πω βρε κοριτσι μου δεν ξερω να σε βοηθησω!!κουραγιο και μια μεγαλη αγκαλια.Μην σαλταρεις τωρα σκεψου το παιδακι που εχεις σε χρειαζεται!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια καμια που ειχε κανει με καισαρικη το παιδακι της και στην επομενη εκανε διακοπη λογο προβληματος;;;ακομη δεν εκανααααααααα,λογο της καισαρικης που εκανα τον γιο μου ,ο πλακουντας ειναι ακομη πολυ χαμηλα και ειναι επικινδυνο,οπως μου λεει ο γιατρος ,για οτιδηποτε........δεν μπορω εχω σαλταρει

 

καλα,τωρα ειδα πως σας το ξαναειπα αυτο....τα χω χασει:confused:

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει λογικό είναι να τα έχεις χάσει, εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό ο γιατρός θα ξέρει, τι να πω. τι περνάς και σύ βρε κορίτσι μου. υπομονή παντελίνο δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

1

ρε κοριτσια καμια που ειχε κανει με καισαρικη το παιδακι της και στην επομενη εκανε διακοπη λογο προβληματος;;;ακομη δεν εκανααααααααα,λογο της καισαρικης που εκανα τον γιο μου ,ο πλακουντας ειναι ακομη πολυ χαμηλα και ειναι επικινδυνο,οπως μου λεει ο γιατρος ,για οτιδηποτε........δεν μπορω εχω σαλταρει

 

 

 

Στις 26/5/12 εκανα διακοπη κυησης στην 23 εβδομαδα το τριτο μου παιδακι λογω δισχιδους ραχης κ υδροκεφαλιασης(εγραψα και σε αλλο θεμα.) Τα δυο πρωτα μου παιδακια τα γεννησα με καισαρικη,ξεκινησαμε την διαδικασια της διακοπης με προκληση κ στις 27 ωρες επαθα ρηξη μητρας κ τελιωσαμε την διαδικασια με καισαρικη.Πολυ ασχημη και οδινηρη εμπειρια,ακομα παλευω με τον εαυτο.... κουραγιο σε ολες μας.....

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

1

 

 

 

Στις 26/5/12 εκανα διακοπη κυησης στην 23 εβδομαδα το τριτο μου παιδακι λογω δισχιδους ραχης κ υδροκεφαλιασης(εγραψα και σε αλλο θεμα.) Τα δυο πρωτα μου παιδακια τα γεννησα με καισαρικη,ξεκινησαμε την διαδικασια της διακοπης με προκληση κ στις 27 ωρες επαθα ρηξη μητρας κ τελιωσαμε την διαδικασια με καισαρικη.Πολυ ασχημη και οδινηρη εμπειρια,ακομα παλευω με τον εαυτο.... κουραγιο σε ολες μας.....

 

ευχομαι να απαλυνει ο πονος....:cry:

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...