Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλησπερα

προς το παρων ολα καλα!

Ψαχνω ομως εναν καλο γιατρο να κανω την αυχενικη, το ξερω οτι ειναι λιγο νωρις αλλα θελω να το ψαξω καλα. Ο γιατρος μου με στελνει σε εναν που εκτος του οτι ειναι πολυ αποτομος ,δεν θελω να τον βλεπω ουτε ζωγραφιστο! Αν καποια κοπελα εχει να μου πει καποιον γιατρο που θεωρει καλο ας μου το πει ( ισως χρειαστει να κανω και τροφοβλαστη) . Σας ευχαριστω και σας ευχομαι τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ροδούλα, δεν ειναι πολυ νωρις?? δεν ξερω αν γινεται να συστήσω απ εδώ γιατρό. αν ενδιαφέρεσαι, πες μου να σου στειλω πμ. Τον θεωρώ απ τουσ καλύτερους καθώς σε μένα βρήκε μια λεπτομέρεια στην καρδούλα του μωρού. ΑΠ' τη μια λεπτομερεια, απ την αλλη σοβαροτατο θεμα ητανε.. Αφου οταν με παρεπεμψε σε εμβρυοκαρδιολόγο, αυτη απορησε πως το ειδε ο γυναικολογος. εκανε και στο αττικο παλαιοτερα που δεν παιρνουν οποιο κι οποιο.

Και μιας και γραφω εδω, αν και απευθυνομαι σε σενα, να πω οτι κι εγω ειχα προβει σε διακοπη κυησης λογω του συγκεκριμενου στην 21 εβδομαδα..

Και να πω στην Αρτεμη αν ειναι εγκυοσ ή οταν μεινει, να μην περασει το αγχος που περασα εγω στη 2η εγκυμοσυνη (εχω τωρα ενα αγορακι υγειεστατο). το εψαξα πολυ το καρδιολογικο και οι πλεον ειδικοι μου ειπαν οτι ειναι εξαιρετικα απιθανο να συμβει στο ιδιο ζευγαρι ξανα καρδιολογικο προβλημα. το εμαθα αργα αυτο με βεβαιοτητα και μεχρι τον 4ο μηνα ημουν φοβερα αγχωμενη.

Link to comment
Share on other sites

Στελλα μου ειναι παρα πολυ νωρις ,

ακομα δεν εχουμε ακουσει καρδουλα

ειμαι στην 5η εβδομαδα , αλλα το μυαλο μου γυρναει στην αυχενικη!

Το αλλο θεμα μου ειναι οτι θα ειναι αυγουστο η εξεταση και πρεπει να το ψαξω απο τωρα!Αν θελεις και μπορεις στειλε μου πμ!

σε ευχαριστω εκ των προτερων!

να χαιρεσαι το αγορακι σου!

Link to comment
Share on other sites

Ροδούλα μου και εγώ στην πέμπτη εβδομάδα είμαι σαν και εσενα. την Τρίτη θα παμε για τον πρωτο υπερηχο! είμαι γενικά αισιοδοξη αλλα καμια φορα φοβαμαι μήπως παει κάτι στραβά! Στέλλα το ξερω αυτό που λες και δεν νομιζω οτι θα εχουμε ξανα πρόβλημα με την καρδιά,αλλα όταν με πιανουν οι μαύρες μου σκεφτομαι μηπως εχει καποιο αλλο πρόβλημα. τι να πω δεν ξερω! μου δινετε κουραγιο με τα καλα σας λόγια! χρειάζομαι μόνο θετικές σκέψεις! εχω τρελαθει να βλεπω περίεργα ονειρα καθε βραδυ απο τα αγχη μου!

παντως εχω αποφασισει απο τωρα να κανω αμνιοπαρακεντηση ασχετως απο τα αποτελεσματα της αυχενικης! πειτε μου και εσεις την γνωμη σας. πιστευω πως θα ειμαι πιο ησυχη μεχρι του β επιπεδου αν την κανω!

Να ειμαστε καλα κοριτσια και να κανουμε γερα και χαρουμενα νινακια!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να έχετε πίστη στο Θεό....Όλα θα πάνε καλά!!!Σκεφτείτε τα μπουλάκια σας που θέλουν ΜΟΝΟ θετική σκέψη.....Έχω φέρει στον κόσμο αγοράκι με σχιστεία χείλους και υπερώας όπου έχει κάνει ήδη 2 χειρουργία....Το ξέρω από τον 4ο μήνα της κυήσεώς μου και καταλαβαίνεται τι αγωνία είχα μέχρι να έρθει αυτό το παιδί στον κόσμο....Έκλαψα πολύ στην αρχή αλλά μετά έπρεπε να χαρώ την εγκυμοσύνη μου και να μην στεναχωρώ το παιδάκι μου που μεγάλωνε μέσα μου. Αλλά όλα πήγαν μια χαρά....

Ωστόσο, δεν σας κρύβω ότι και εγώ ανησυχώ για τις επόμενες εγκυμοσύνες μου για το αν θα έχουν το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν θα το βάλω κάτω....Ήταν μια δοκιμασία και θα είναι όλα περαστικά.

Βέβαια δεν έτυχε να κάνω κάποια διακοπή κύησης αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις πολλές φορές οι γιατροί (όχι βέβαια ο δικός μου) συστήνουν διακοπή κύησης.

Ψηλά λοιπόν το κεφάλι και όλα θα πάνε καλά.

Να κάνετε πάντα τις εξετάσεις που χρειάζονται για να φέρεται στον κόσμο υγιή παιδιά. Και μην ακούτε για αποβολές στην αμνιοπαρακέντηση. Εάν αυτός που την κάνει είναι γνώστης δεν υπάρχει περίπτωση να πάθετε τίποτα. Σε εμένα ο γιατρός ούτε αντιβίωση μου έδωσε. Μάλιστα στο εξωτερικό μου είπε ότι ούτε άδεια δεν τους δίνουν γιατί την θεωρούν εξέταση ρουτίνας. :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μετά από τη διακοπή που χρειάστηκε να κάνω κι εγώ τώρα είμαι έγκυος και σαφώς πολύ αγχωμένη αλλά προσπαθώ να το ελέγξω και να σκέφτομαι ότι σε λίγο καιρό θα κρατάμε στην αγκαλιά μας το μπεμπέ μας...όπως φυσικά και εσείς!!!!!Εγώ είμαι 10 εβδομάδων και περιμένω πως και πως την αυχενική.

Ροδούλα αν και είμαι από επαρχία όλο τον προγεννητικό θα ανέβω Αθήνα να τον κάνω σε μία πολύ καλή εμβρυολόγο...(θα σου στείλω π.μ επειδή δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το γράψω εδώ.)

Εύχομαι σε όλες μας όλα να πάνε πολύ πολύ καλά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Artemis, stin proigumeni egkimosini ekanes amnio? emena me eixan valei na kanw, gia na apokleisume tin periptwsi xrwmoswmiaku thematos, kathws kapote ta kardiologika emfanizontai se paidia me xrwmwomiaka themata..

i amnio stin proigumeni egkimosini den edeixe kati, etsi to thema kardias itan organiko. ARA den eixa logo na kanw. Twra an eisai megaliteri, an s'to pei o giatros, an den ekanes stin proigumeni egkimosini, ennoeitai na kaneis.

An to thes mono epidi agxwnesai, min to kaneis. Tipota kako de tha xanasymvei! apla ine aytes oi amfivolies pou mas afinun ayta ta 'wraia' pou perasame. Na einai kala i ka Laskari i emvriokardiologos, pou mou edwse dinami na vgalw tin perissoteri egkimosini pio aneto. MOU eipe apla 'vgalto ap to myalo sou, einai exairetika api8ano na symvei sto idio zeygari' tA 8ymamai kata leksi. To lew k anatrixiazw. Kleiniontas to tel itan san na arxize i egkimosini mou ap tin arxi.. -EKLAIGA tote gia tus 4 mines pou perasa agxwmeni.

Rodoula, epidi 3 pm esteila ws twra ola ki ola, pires to minima?

ME TO KALO O PRWTOS SAS YPERHXOS. To 1o agxos tis 2is mu egkimosinis itan oti dn akusame kardia stous 2 prwtus yperixus. Kai diavaza gia mia vdomada maniwdws sto internet gia to pote akus kardia:) ola kala pigan en telei. twra me xagrypna to tote emvryo gia to opoio diavaza. Elpizw Artemis kai Rodoulla na xagrypnate eseis se 8 mines ki egw na koimamai tote haha mesa ap tn kardia mou!

Link to comment
Share on other sites

Stella29 καιι ariel1 παιρνουμε πολυ δυναμη απο σας! σας ευχαριστουμε!

φιλια στα παιδακια σας!

Αρτεμις 2012

ελα μαζι θα περασουμε ολες τις αγωνιε και μαζι θα γεννησουμε!

 

alma82

σε ζηλευω που εισαι 5 εβδομαδες πιο μεγαλη! χαχαχαχα

κοριτσια θετικη σκεψη

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!

( δεν μπορω να σκεφτω κατι διαφορετικο! )

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ! μου δινετε δυναμη!

Στελλα δεν ειχα κανει αμνιοπαρακεντηση γιατι οι εμβρυοκαρδιολογοι βλεπανε ξεκαθαρα το προβλημα και δεν ειχε για μενα νοημα να μαθω αν υπηρχε χρωμοσωμικη ανωμαλια. Ο προγεννητικος και η αυχενικη ηταν καλες. Ο γιατρος μου ειχε ζητησει να το στειλουν για νεκροτομη, αλλα ουτε αυτο το ηθελα.

ειμαι 31 χρονων και ο γιατρος μου ειχε πει οτι καλυτερα να καναμε αμνιο στην δευτερη εγκυμοσυνη.

σημερα το βραδυ θα παμε για τον πρωτο υπερηχο!

αντε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
κοριτσια πραγματι ειναι κατι φρυκτό και δεν μπορει κανεις να το καταλάβει αν δεν το εχεις ζησει....

Εναμιση μηνα μετα τη διακοπη κυησης και η ψυχολογια μου ειναι χαλια...κλαιω ακόμη και εχω φοβίες μήπως παθει κάτι η κορη μου ή οι δικοι μου ή εγω. Εφόσων μου ετυχε το 1/1000 γιατι να μη μου τυχουν και αλλα κακα που ειναι πιο πιθανα??Το βραδυ δεν κοιμαμαι και πηγαινοερχομαι στο δωματιο της μικρης μηπως να δω αν ειναι καλα, μεχρι και απο τη δουλεια θελω να σταματησω για να μην χανω ουτε λεπτο απο την κορη μου.

Δεν ειναι μονο ο πονος για το χαμο του παιδιού μου ειναι και η αφανταστη ταλαιπωρία της καισαρικής...θα πρεπει να ξαναπροσπαθησω σε ενα χρονο!!

 

Καλο κουραγιο σε όλες και καλη χρονια με πολλες εγκυμοσυνες και υγιη μωρακια!!

Πόσο σε καταλαβαίνω!!! πέρασα ακριβως την ίδια φρικτή εμπειρία!Είχα και έχω ακόμη τις ίδιες φοβίες με σένα, μην τύχει κάτι στο παιδί μου ή σε κάποιο άλλο αγαπητό πρόσωπο! Κάναμε πάλι προσπάθειες και τώρα είμαι πάλι έγκυος στην 6η εβδομάδα ! καταλαβαίνεις οτι οι μνήμες ξυπνούν και ο φόβος μην μας τυχει πάλι το κακο είναι μεγάλος!εχουμε 75% πιθανότητες με το μέρος μας! :?Ευχομαι να το ξεπεράσεις και να βρείς κι εσύ τη δύναμη για μια νέα προσπάθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σε καταλαβαίνω!!! πέρασα ακριβως την ίδια φρικτή εμπειρία!Είχα και έχω ακόμη τις ίδιες φοβίες με σένα, μην τύχει κάτι στο παιδί μου ή σε κάποιο άλλο αγαπητό πρόσωπο! Κάναμε πάλι προσπάθειες και τώρα είμαι πάλι έγκυος στην 6η εβδομάδα ! καταλαβαίνεις οτι οι μνήμες ξυπνούν και ο φόβος μην μας τυχει πάλι το κακο είναι μεγάλος!εχουμε 75% πιθανότητες με το μέρος μας! :?Ευχομαι να το ξεπεράσεις και να βρείς κι εσύ τη δύναμη για μια νέα προσπάθεια!!

 

και εγώ έχω περάσει το στάδιο αυτό μετά την διακοπή και μου πήρε αρκετό καιρό να συνέλθω. Τώρα και εγώ ειμαι στην 6 η βδομάδα και την άλλη Πέμπτη έχω ραντεβού για να ακούσουμε καρδουλα με το καλο, προς το παρόν είδαμε σάκο στην 5η. Δεν μπορώ να φανταστω πως θα περάσουνε άλλοι 8 μήνες αλλα προσπαθώ να διατηρήσω ψυχραιμία... όσο γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Stalitsa εύχομαι και στις δυο μας αυτη τη φορα να μας πάνε όλα καλά και να κρατήσουμε τον ερχόμενο Μάρτη στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας γερά και πανέρφοφα!!

Αλλωστε μας αξίζει μετα απο τόση ταλαιπωρία,αγωνία και στεναχώρια που περάσαμε στο παρελθόν!:-)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω περάσει το στάδιο αυτό μετά την διακοπή και μου πήρε αρκετό καιρό να συνέλθω. Τώρα και εγώ ειμαι στην 6 η βδομάδα και την άλλη Πέμπτη έχω ραντεβού για να ακούσουμε καρδουλα με το καλο, προς το παρόν είδαμε σάκο στην 5η. Δεν μπορώ να φανταστω πως θα περάσουνε άλλοι 8 μήνες αλλα προσπαθώ να διατηρήσω ψυχραιμία... όσο γίνεται

 

Stalitsa εύχομαι και στις δυο μας αυτη τη φορα να μας πάνε όλα καλά και να κρατήσουμε τον ερχόμενο Μάρτη στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας γερά και πανέρφοφα!!

Αλλωστε μας αξίζει μετα απο τόση ταλαιπωρία,αγωνία και στεναχώρια που περάσαμε στο παρελθόν!:-)

 

 

σας ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου τα καλυτερα !

με το καλο να κρατησετε τα μωρακια σας στην αγκαλια σας!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις την περασμενη εβδομαδα ακουσαμε καρδουλα!

την επομενη εβδομαδα εχουμε ραντευου και θα μιλησουμε για την αυχενικη!

σημερα ειμαι 8 + 3 και νοιθω οτι δεν περναει ο καιρος με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
ειμαι στην 16η εβδομαδα και θα κανω διακοπη κυησης λογο σοβαρης καρδιοπαθειας του εμβρυου.....ποια γνωριζει να μου πει την διαδικασια;;:(

 

:(:(:(:(:( δεν ξερω να σου πω κοριτσι μου αλλα σου ευχομαι κουραγιο και δυναμη...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην 16η εβδομαδα και θα κανω διακοπη κυησης λογο σοβαρης καρδιοπαθειας του εμβρυου.....ποια γνωριζει να μου πει την διαδικασια;;:(

 

λυπαμαι πολυ γι αυτο που σου συμβαινει..περασα τα ιδια στην 18η εβδομαδα αλλα για αλλο προβλημα που ειχε το μωρακι μου.

 

δεν συζητησατε με τον γιατρο σου για τη διαδικασια;

 

ξερω πως αλλες κοπελες κανουν καισαρικη, εγω εκανα φυσιολογικο τοκετο. ο,τι θελεις μπορεις να με ρωτησεις.

 

κουραγιο και υπομονη..:-(:sad::-(

569129i0tzap526i.gif 10/5/12

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παντος αν αυτη ειναι η διαδικασια που λεει η Ειρηνη , καλυτερα φυσιολογικο τοκετο να κανεις ( και εγω ετσι εκανα το εχασα στις 38 εβδομαδες...) γιατι θα επανελθεις σωματικα πολυ πιο γρηγορα και θα εισαι ετοιμη να ξαναπροσπαθησεις σχετικα πιο γρηγορα απο την καισαρικη!

 

Μιλησε με τον γιατρο σου και παλι καλο κουραγιο σου ευχομαι χχχ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια,η γιατρος μου πε φυσιολογικο τοκετο,απλα θελω να ξερω τι γινετε,ποια σειρα ακολουθειτε.εχω χασει μωρακι στις 32 εβδομαδες και γεννησα παλι φυσιολογικα,αλλα εκεινο ηταν νεκρο και πηγα στο νοσοκομειο με αιμα και συσπασεις,μεσα σε 1 ωρα που μου εβαλαν ορο γεννησα.εδω ομως ειναι αλλη περιπτωση..:(

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια,η γιατρος μου πε φυσιολογικο τοκετο,απλα θελω να ξερω τι γινετε,ποια σειρα ακολουθειτε.εχω χασει μωρακι στις 32 εβδομαδες και γεννησα παλι φυσιολογικα,αλλα εκεινο ηταν νεκρο και πηγα στο νοσοκομειο με αιμα και συσπασεις,μεσα σε 1 ωρα που μου εβαλαν ορο γεννησα.εδω ομως ειναι αλλη περιπτωση..:(

 

στο 1ο περασα πολυ ασχημη διαδικασια,πηγα 1μιση τα ξημερωματα ,μου καναν εξεταση για να δουν αν υπαρχει συψαιμια,και με αφησαν να ποναω μεχρι τις 7μιση το πρωι που ηρθε ο γυναικολογος της πρωινης βαρδιας,οπου και μου κανε την προκληση.....κρατικα νοσοκομεια:mad:.απλα θελω ναξερω τι να περιμενω αυτη την φορα.και ειναι αληθεια οτι χρεωνετε σαν κανονικη γεννα;;;;δεν εχω ασφαλεια..τοτε ειχα

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

στο 1ο περασα πολυ ασχημη διαδικασια,πηγα 1μιση τα ξημερωματα ,μου καναν εξεταση για να δουν αν υπαρχει συψαιμια,και με αφησαν να ποναω μεχρι τις 7μιση το πρωι που ηρθε ο γυναικολογος της πρωινης βαρδιας,οπου και μου κανε την προκληση.....κρατικα νοσοκομεια:mad:.απλα θελω ναξερω τι να περιμενω αυτη την φορα.και ειναι αληθεια οτι χρεωνετε σαν κανονικη γεννα;;;;δεν εχω ασφαλεια..τοτε ειχα

 

αχ, κοριτσι μου τωρα τι να σου πω; πως ειναι ευκολη διαδικασια; δεν ειναι, δεν μπορω να σου πω ψεμματα! παιζει μεγαλο ρολο βεβαια και πως ανταποκρινεται ο οργανισμος.

το προηγουμενο βραδυ πριν μπω στο μαιευτηριο πηρα ενα χαπακι που μαλακωνει τον τραχηλο (προσταγλαδινες), την επομενη το πρωι πριν ξεκινησω αλλο ενα. τελικα στο μαιευτηριο διαπιστωθηκε πως ο δικος μου οργανισμος δεν ανταποκρινοταν επειδη εχω πολυ σκληρο τραχηλο και ηταν θεοκλειστος. πηρα παρα πολλα χαπια και 3 ορους ωκυτοκινης και 11 ωρες μετα ειχα διαστολη σχεδον 1!!

τελικα με μεγαλη υπομονη κι επιμονη του γιατρου μου γεννησα φυσιολογικα στις 13 ωρες χωρις επισκληριδιο. εγω ημουν σε ιδιωτικο μαιευτηριο και μεσω ΕΟΠΠΥ και δεν πληρωσα πολλα χρηματα.

δεν θελω σε καμια περιπτωση να σε τρομαξω, αλλα ουτε και να σου πω ψεμματα. βεβαια απ ολη αυτη την εμπειρια δεν σου μενει ο σωματικος πονος, αυτος περναει, αλλα ο ψυχικος..

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ξεμπερδεψεις γρηγορα, να αναρρωσεις ακομη πιο γρηγορα και συντομα να γινεις μανουλα γιατι βλεπω πως κι εσυ εχεις ταλαιπωρηθει παρα πολυ και ειναι κριμα..

σε ο,τι μπορω να φανω χρησιμη πες μου, μη διστασεις!

569129i0tzap526i.gif 10/5/12

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

αχ, κοριτσι μου τωρα τι να σου πω; πως ειναι ευκολη διαδικασια; δεν ειναι, δεν μπορω να σου πω ψεμματα! παιζει μεγαλο ρολο βεβαια και πως ανταποκρινεται ο οργανισμος.

το προηγουμενο βραδυ πριν μπω στο μαιευτηριο πηρα ενα χαπακι που μαλακωνει τον τραχηλο (προσταγλαδινες), την επομενη το πρωι πριν ξεκινησω αλλο ενα. τελικα στο μαιευτηριο διαπιστωθηκε πως ο δικος μου οργανισμος δεν ανταποκρινοταν επειδη εχω πολυ σκληρο τραχηλο και ηταν θεοκλειστος. πηρα παρα πολλα χαπια και 3 ορους ωκυτοκινης και 11 ωρες μετα ειχα διαστολη σχεδον 1!!

τελικα με μεγαλη υπομονη κι επιμονη του γιατρου μου γεννησα φυσιολογικα στις 13 ωρες χωρις επισκληριδιο. εγω ημουν σε ιδιωτικο μαιευτηριο και μεσω ΕΟΠΠΥ και δεν πληρωσα πολλα χρηματα.

δεν θελω σε καμια περιπτωση να σε τρομαξω, αλλα ουτε και να σου πω ψεμματα. βεβαια απ ολη αυτη την εμπειρια δεν σου μενει ο σωματικος πονος, αυτος περναει, αλλα ο ψυχικος..

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ξεμπερδεψεις γρηγορα, να αναρρωσεις ακομη πιο γρηγορα και συντομα να γινεις μανουλα γιατι βλεπω πως κι εσυ εχεις ταλαιπωρηθει παρα πολυ και ειναι κριμα..

σε ο,τι μπορω να φανω χρησιμη πες μου, μη διστασεις!

 

 

se eyxaristv gia thn amesh apanthsh!13 ωρες ε;;μου αρεσει που ειπα θα τελειωσω γρηγορα!χαχχαχαχα!ουφ...τι να κανω θα το ''φαω''και αυτο..εγω εχω αποκτησει εναν μαγκακο μετα απο εκεινο!αλλο δεν σκοπευουμε να κανουμε,περασαμε πολλα..ευχομαι συντομα να ερθει ενα μπεμπακι υγειεστατο και σε σενα!

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

se eyxaristv gia thn amesh apanthsh!13 ωρες ε;;μου αρεσει που ειπα θα τελειωσω γρηγορα!χαχχαχαχα!ουφ...τι να κανω θα το ''φαω''και αυτο..εγω εχω αποκτησει εναν μαγκακο μετα απο εκεινο!αλλο δεν σκοπευουμε να κανουμε,περασαμε πολλα..ευχομαι συντομα να ερθει ενα μπεμπακι υγειεστατο και σε σενα!

 

να χαιρεσαι το αγορακι σου! να ειναι παντα γερο και καλοτυχο στη ζωη του!

 

το οτι περασα 13 ωρες εγω δεν σημαινει βεβαια πως θα ειναι τοσο δυσκολο και για σενα!! εμενα υπηρχε λογος! ηδη ξερω απο τωρα πως την επομενη φορα θα γεννησω με καισαρικη (ελπιζω μονο να παρω μωρο στο σπιτι..)

το εχεις αποφασισει να μη προσπαθησεις για αλλο μωρακι; εγω ευχομαι να ερθει στη ζωη σου ευκολα εκει που δεν το περιμενεις και να σου διωξει καθε πικρα που κουβαλας μεσα σου!

 

μη νομιζεις κι εγω εχω στο ενεργητικο μου μια βιοχημικη, μια παλλινδρομη και μια διακοπη! δεν εχω ομως αλλο παιδακι οποτε το παλευω!

 

σ' ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου! απ το στομα σου και στου Θεου τ' αυτι!

 

ψαχνω λογια παρηγοριας και δεν βρισκω βρε κοριτσι...:-(:-( το περασα κι εγω σχετικα προσφατα και ξερω πως ο,τι και να σου πω δεν εχει νοημα στη φαση που εισαι..εχεις περασει κι εσυ τοσα οποτε ξερεις..παρε κουραγιο απο το παιδι σου!

569129i0tzap526i.gif 10/5/12

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

στο 1ο περασα πολυ ασχημη διαδικασια,πηγα 1μιση τα ξημερωματα ,μου καναν εξεταση για να δουν αν υπαρχει συψαιμια,και με αφησαν να ποναω μεχρι τις 7μιση το πρωι που ηρθε ο γυναικολογος της πρωινης βαρδιας,οπου και μου κανε την προκληση.....κρατικα νοσοκομεια:mad:.απλα θελω ναξερω τι να περιμενω αυτη την φορα.και ειναι αληθεια οτι χρεωνετε σαν κανονικη γεννα;;;;δεν εχω ασφαλεια..τοτε ειχα

 

 

παντελινο μου,πολυ λυπαμαι που πρεπει να κανεις διακοπη......ευχομαι συντομα να χαρισεις στον μικρο σου ενα αδερφακι...

εκανα κι εγω διακοπη κυησης στην 16εβδ...το 2006.

εκανα εισαγωγη (στο ελενα πηγα τοτε)δευτερα μεσημερι,τα μεσανυχτα ηρθε ο γιατρος μου και μου εβαλε υποθετακι και ορο........εχω τη εντυπωση οτι το υποθετο ηταν για να φυγει το μωρακι μου(δεν θυμαμαι ακριβως τι μου ειχε πει αλλα ξερω σιγουρα οτι οταν το γεννησα το μωρο μου δεν ηταν ζωντανο) μετα απο 2 ωριτσες αρχισαν τα πονακια και στις 5 το ξημερωμα γεννησα.....

 

στο βιβλιαριο μου καταχωρηθηκε ως μαιευτικη αποξεση-δεν ξερω γιατι-παντως δεν πληρωσα τπτ,ειχα ικα ομως τοτε......τωρα σε αυτο το θεμα δεν ξερω τι θα αντιμετωπισεις γιατι εχουμε γινει......αχταρμας.:?

ρωτα τον γιατρο σου να ξερεις...........

 

 

σου ευχομαι να τελειωσει οσο πιο γρηγορα και ανωδυνα γινεται....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...