Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

αχ κορίτσια μου σας καταλαβαίνω απόλυτα..τέλη Οκτώβρη έκανα διακοπή κύησης λόγω εξόμφαλου. ήμουν 14 εβδομάδων..μέχρι εκείνη την στιγμή είχα την τέλεια εγκυμοσύνη, καμία ενόχληση και όλα υπερηχογραφικά ήταν τέλεια.στην αυχενική είδαμε το εξόμφαλο και σε μια στιγμή άλλαξαν όλα..

ακόμα πονάει και με πιάνουν στιγμές κλάματα..είναι στιγμές που δυσκολεύομαι να χωνέψω το τι έγινε και ψάχνω να βρώ γιατί...αλλά γιατί δεν υπάρχει δυστυχώς...

απο αυτό το μήνα ξεκινάμε πάλι προσπάθειες και αυτό με τρομάζει πολύ..φοβάμαι μην αργήσει πολύ μια νέα εγκυμοσύνη, φοβάμαι μην έχουμε πάλι πρόβλημα...θέλω ενα γερό τελειόμηνο μωρό...

αχ νινουλα κ εγω αυτο φοβαμε μην αργησω πολυ να μεινω εγκυος κ να μην εχω καποιο προβλημα...

αυτο ομως δεν βοηθαει καθολου πιστεψεμε..εχω ξεκηνηση ειδη της προσπαθειες κ ειμαι μονιμα με ενα τεστ στο χερι κ φυσικα ολα βγηκαν αρνητικα...καθε φορα λεω οχι δεν θα κανω σημερα τεστ κ το αγχος μου βαραει κοκκινο κ ετσι το κανω με αποτελεσμα σημερα να αδιαθετησω..γι αυτο σου λεω να μην φοβασε κ να μην αγχωνεσε γιατι δεν βγενει πουθενα...εμενα μου το ειπε κ μια φιλη πιο πανω αλλα δεν την ακουσα..

το παν ειναι να μην αγχωνομαστε κ ολα θα πανε μια χαρα..αφου μειναμε μια φορα θα μεινουμε πολλες φορες χωρις προβληματα ομως κ με μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσηνη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια Καλησπέρα κ Καλή Χρονια να έχουμε.να σας πω κ Εγω εν συντομία την δικη μου ιστορία.έχω ένα κοριτσάκι 27 μηνών κ είπαμε να προσπαθήσουμε για το δεύτερο..μέχρι να το πούμε, έγινε κιόλας, κ σε ένα μήνα ήμουν έγκυος.αρχές μαΐου θα ερχόταν το δεύτερο μωρακι.. Όταν πήγα για υπερηχο,κατάλαβα κατευθείαν Ότι κάτι δεν παει Καλα, δεν άκουγε την καρδούλα του,στις 9 εβδ, 29σεπτ. Έκανα αποξεση..δεν Μπορούσα να πιστέψω Ότι κάτι που ήρθε τόσο εύκολα κ γρήγορα,έφυγε Επίσης τόσο εύκολα..η ιστολογικη έδειξε χρωμοσωματικη ανωμαλία.ήταν αγοράκι..

Ήμουν πολυ χάλια. Κ ακομα είμαι..η Μονή μου παρηγοριά κ κόρη μου κ ο άντρας μου..άλλαξα κ γιατρο κ απο το προηγούμενο μήνα προσπαθούμε πάλι.Αλλά ακομα δεν έρχεται.θα πείτε είναι νωρίς ακομα, Αλλά Εγω έχω κ αγχως μήπως κατα την αποξεση "χάλασε" κάτι κ δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε άλλο μωρακι.δεν ξέρω τόσα γίνονται...sorry για μεγάλο μην..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα κ Καλή Χρονια να έχουμε.να σας πω κ Εγω εν συντομία την δικη μου ιστορία.έχω ένα κοριτσάκι 27 μηνών κ είπαμε να προσπαθήσουμε για το δεύτερο..μέχρι να το πούμε, έγινε κιόλας, κ σε ένα μήνα ήμουν έγκυος.αρχές μαΐου θα ερχόταν το δεύτερο μωρακι.. Όταν πήγα για υπερηχο,κατάλαβα κατευθείαν Ότι κάτι δεν παει Καλα, δεν άκουγε την καρδούλα του,στις 9 εβδ, 29σεπτ. Έκανα αποξεση..δεν Μπορούσα να πιστέψω Ότι κάτι που ήρθε τόσο εύκολα κ γρήγορα,έφυγε Επίσης τόσο εύκολα..η ιστολογικη έδειξε χρωμοσωματικη ανωμαλία.ήταν αγοράκι..

Ήμουν πολυ χάλια. Κ ακομα είμαι..η Μονή μου παρηγοριά κ κόρη μου κ ο άντρας μου..άλλαξα κ γιατρο κ απο το προηγούμενο μήνα προσπαθούμε πάλι.Αλλά ακομα δεν έρχεται.θα πείτε είναι νωρίς ακομα, Αλλά Εγω έχω κ αγχως μήπως κατα την αποξεση "χάλασε" κάτι κ δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε άλλο μωρακι.δεν ξέρω τόσα γίνονται...sorry για μεγάλο μην..

annast καλημερα...ξερω πως νιωθεις ειναι οτι χειροτερο να χανεις το παιδι σου εγω το εχασα 6 μηνων απο δισχιδι ραχη πριν 4 μηνες...συνεχεια σκεφτομε οτι τωρα θα την ειχα στην αγκαλια μου αλλα τιποτα...ειμαι με αδεια αγκαλια...οπως ειπα κ πιο πανω δεν πρεπει να φοβομαστε στο ενδεχομενο μιαας νεας εγκυμοσηνης το πως θα το καταφερουμε ομως δεν ξερω...συνεχεια λεω στον εαυτο μου οτι δεν θα αγχωνομε κ δεν θα φοβαμε αλλα ματαιο..θελω να πιστευω οτι καποια στιγμη θα τα καταφερω..

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι Ότι φοβάμαι.. Θέλω σαν τρελή να ξαναμεινω έγκυος, Αλλά αγχωνομαι Ότι δεν θα μπορέσω...μου είπε κ ο γιατρός μου Ότι οπότε θελουμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες, κ το μωρο θα έρθει όταν θα είναι η μήτρα έτοιμη..τι να πω δεν ξέρω..σιγουρα δεν πρέπει να αγχωνομαστε κ όλα θα γίνουν, αλλα ποσο ευκολο είναι;;

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα κ Καλή Χρονια να έχουμε.να σας πω κ Εγω εν συντομία την δικη μου ιστορία.έχω ένα κοριτσάκι 27 μηνών κ είπαμε να προσπαθήσουμε για το δεύτερο..μέχρι να το πούμε, έγινε κιόλας, κ σε ένα μήνα ήμουν έγκυος.αρχές μαΐου θα ερχόταν το δεύτερο μωρακι.. Όταν πήγα για υπερηχο,κατάλαβα κατευθείαν Ότι κάτι δεν παει Καλα, δεν άκουγε την καρδούλα του,στις 9 εβδ, 29σεπτ. Έκανα αποξεση..δεν Μπορούσα να πιστέψω Ότι κάτι που ήρθε τόσο εύκολα κ γρήγορα,έφυγε Επίσης τόσο εύκολα..η ιστολογικη έδειξε χρωμοσωματικη ανωμαλία.ήταν αγοράκι..

Ήμουν πολυ χάλια. Κ ακομα είμαι..η Μονή μου παρηγοριά κ κόρη μου κ ο άντρας μου..άλλαξα κ γιατρο κ απο το προηγούμενο μήνα προσπαθούμε πάλι.Αλλά ακομα δεν έρχεται.θα πείτε είναι νωρίς ακομα, Αλλά Εγω έχω κ αγχως μήπως κατα την αποξεση "χάλασε" κάτι κ δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε άλλο μωρακι.δεν ξέρω τόσα γίνονται...sorry για μεγάλο μην..

καλησπέρα και καλή χρονιά.είμαι και εγώ από τις πολλές όπως φαίνεται που έχουμε βιώσει κάτι παρόμοιο.πριν 2,5 μήνες έχασα το μωρό μου την 18η εβδομάδα.ακόμα δεν έχω πάρει τα αποτελέσματα του εργαστηρίου,οπότε ακόμη δεν ξέρω τι έφταιξε.η διαφορά μας είναι πως αυτό θα ήταν το τρίτο μου μωρό, μετά από 2 φυσιολογικές και άνετες εγκυμοσύνες.η φύση αποφασίζει δυστυχώς κάποιες φορές,χωρίς εμάς.το άγχος που έχεις είναι φυσιολογικό,αλλά μπορεί να σε επηρεάσει πολύ αρνητικά.δεν ξέρω πως θα μπορέσεις να το αφήσεις πίσω σου,αλλά πρέπει να βρεις έναν τρόπο.η απόξεση δεν χαλάει κάτι τόσο εύκολα.όλα θα πάνε καλά,θα δεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πραγματικά στεναχωριέμαι πολύ που όλες μας έπρεπε να περάσουμε αυτή την διαδικασία..άλλες πιο νωρίς άλλες πιο αργά..

όλες όμως πρέπει να ηρεμήσουμε, να κάνουμε εξετάσεις αν αυτό κρίνεται αναγκαίο, και να κοιτάξουμε μπροστά..και εγώ φοβάμαι..φοβάμαι μην αργήσει, φοβάμαι μην έχει πάλι πρόβλημα το μωρό μου, φοβάμαι μην συμβεί κάτι άλλο...αλλά πρέπει να ηρεμήσω...δεν βγαίνει έτσι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά.είμαι και εγώ από τις πολλές όπως φαίνεται που έχουμε βιώσει κάτι παρόμοιο.πριν 2,5 μήνες έχασα το μωρό μου την 18η εβδομάδα.ακόμα δεν έχω πάρει τα αποτελέσματα του εργαστηρίου,οπότε ακόμη δεν ξέρω τι έφταιξε.η διαφορά μας είναι πως αυτό θα ήταν το τρίτο μου μωρό, μετά από 2 φυσιολογικές και άνετες εγκυμοσύνες.η φύση αποφασίζει δυστυχώς κάποιες φορές,χωρίς εμάς.το άγχος που έχεις είναι φυσιολογικό,αλλά μπορεί να σε επηρεάσει πολύ αρνητικά.δεν ξέρω πως θα μπορέσεις να το αφήσεις πίσω σου,αλλά πρέπει να βρεις έναν τρόπο.η απόξεση δεν χαλάει κάτι τόσο εύκολα.όλα θα πάνε καλά,θα δεις.

Αχ μακάρι..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι Ότι φοβάμαι.. Θέλω σαν τρελή να ξαναμεινω έγκυος, Αλλά αγχωνομαι Ότι δεν θα μπορέσω...μου είπε κ ο γιατρός μου Ότι οπότε θελουμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες, κ το μωρο θα έρθει όταν θα είναι η μήτρα έτοιμη..τι να πω δεν ξέρω..σιγουρα δεν πρέπει να αγχωνομαστε κ όλα θα γίνουν, αλλα ποσο ευκολο είναι;;[/quote

 

 

αναγκαστηκα να προβω σε διακοπη κυησης στην 13 εβδομαδα λογω σοβαροτατων προβληματων του εμβρυου...εχοντας ηδη ενα αγορακι υγιεστατο .

Θυμαμαι ποσο ειχα σοκαριστει τοτε που μετα απο μια καταπληκτικη πρωτη εγκυμοσυνη αντιμετωπιζα τετοιο θεμα .

Ξεκινησα αμεσως προσπαθειες για αλλο μωρακι αλλα οι μηνες περνουσαν και θετικο τεστ πουθενα...απελπισια εγω...ημουνα σιγουρη οτι κατι θα "χαλασε" .....ετσι πηρα αποφαση οτι τον επομενο μηνα θα παω για τσεκ απ...δεν προλαβα ομως γιατι ηρθε το δευτερο αγορακι μου!!!! Μετα απο 10 μηνες προσπαθειων

Και η δικη μου συμβουλη ειναι να χαλαρωσεις....

Τωρα ειμαι ξανα σε προσπαθεια μονο που πλεον εχω αλλα αγχοι ...για το μετεπειτα της συλληψης...

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι Ότι φοβάμαι.. Θέλω σαν τρελή να ξαναμεινω έγκυος, Αλλά αγχωνομαι Ότι δεν θα μπορέσω...μου είπε κ ο γιατρός μου Ότι οπότε θελουμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες, κ το μωρο θα έρθει όταν θα είναι η μήτρα έτοιμη..τι να πω δεν ξέρω..σιγουρα δεν πρέπει να αγχωνομαστε κ όλα θα γίνουν, αλλα ποσο ευκολο είναι;;[/quote

 

 

αναγκαστηκα να προβω σε διακοπη κυησης στην 13 εβδομαδα λογω σοβαροτατων προβληματων του εμβρυου...εχοντας ηδη ενα αγορακι υγιεστατο .

Θυμαμαι ποσο ειχα σοκαριστει τοτε που μετα απο μια καταπληκτικη πρωτη εγκυμοσυνη αντιμετωπιζα τετοιο θεμα .

Ξεκινησα αμεσως προσπαθειες για αλλο μωρακι αλλα οι μηνες περνουσαν και θετικο τεστ πουθενα...απελπισια εγω...ημουνα σιγουρη οτι κατι θα "χαλασε" .....ετσι πηρα αποφαση οτι τον επομενο μηνα θα παω για τσεκ απ...δεν προλαβα ομως γιατι ηρθε το δευτερο αγορακι μου!!!! Μετα απο 10 μηνες προσπαθειων

Και η δικη μου συμβουλη ειναι να χαλαρωσεις....

Τωρα ειμαι ξανα σε προσπαθεια μονο που πλεον εχω αλλα αγχοι ...για το μετεπειτα της συλληψης...

Το ξέρω κ Εγω Ότι αν χαλαρωσω, θα έρθει.. Κ μακάρι να γίνει γρήγορα.. Να σου ζήσουν οι άντρες της ζωής σου!!!

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καποτε ημουν κ εγω απλα αναγνωστης των ιστοριων σας...

Τωρα ειμαι μια απο εσας..

Στς 31 Δεκ. Σε κυηση 18 εβδομαδων προβηκαμε σε διακοπη κυησης γιατι τ μωρακι μας ειχε προβλημα στ νεφρα κ στο ουροποιητικο συστημα. Ηταν αγορακι..

Περασα πολυ ασχημα γιατι δν ειχα καλο γιατρο ουτε μαιες να μου συμπαρασταθουν. Τα χαπια δν με επιασαν κ με ορο καταφερα να το αποβαλω.

Δεν θελω να το κανω μελο.. Εχετε προαναφερθει εξαλλου κ η καθεμια μας εχει τ δικα της συναισθηματα! Ηθελα να το παρει ο χρονος αυτος μαζι του οπως ξεκινησε κιολας σαν χρονια, με μια ακομα αποξυση ευτυχως πριν ακουσω καρδουλα. Ποτε μπορω να προσπαθησω παλι; Ισχυουν οι 6 μηνες;

 

Προσπαθω να ειμαι δυνατη κ ψυχρη οπως ο γιατρος αυτος!

Ετσι θα συνεχισω κ θα κοιταω μπροστα για νεα προσπαθεια..

Καλο μας κουραγιο κ Καλη Χρονια με Υγεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρεπει να βγαλω κ το τικερακι.. Ειρωνια ! Εκανα μερες να καταφερω να τ φτιαξω!

κοπέλα μου, λυπάμαι τόσο πολύ....η κατάσυαση είναι άστα να πάνε, ειδικά όταν ο γιατρός είναι "γαιδούρι". εγώ έκλαιγα κι αυτός μου είπε με αυστηρό ύφος "μα γιατί κλαις? δεν καταλαβαίνω. δεν το ξέρεις πως 1 στις 10 εγκυμοσύνες δεν καταλήγουν σε γέννα?" καλό είναι να αφήσεις τουλάχιστον 1 εξάμηνο πριν ξαναπροσπαθήσεις για νέα εγκυμοσύνη. καλό κουράγιο.... και να αλλάξεις γιατρό!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κουκλα μου! Ευτυχως δεν ηταν ο κανονικος γιατρος μου κ προσωπικος!

Ακομα εχω εφιαλτες τ βραδια με τν φατσα τ κ τα λογια του.. Αξεχαστα!

Θα παω στν γιατρο μου μολις τελειωσει τ αιματακι να κανω εναν υπερηχο να δει αν ειναι ολα καλα κ ποτε να ξεκινησουμε μια προσπαθεια!

Ημασταν τυχεροι που το ειδαμε σπεναν τυχαιο υπερηχο οπου δεν ειχα αμνιακο υγρο σχεδον καθολου χωρις ποτε να "τρεξει" απο μενα!

Το ιδιο το μωρο τ καταπινε κ δεν αναπαρηγαγε νεο...

Λαχειο ηταν κ για εμας! Συνδρομο Ποτερ το ανεφεραν!

Τεσπα... Ας υποκριθουμε για οσο χρειαστει οτι ειμαστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Vero μου σε καταλαβαίνω, έχω τραβήξει και εγώ παρόμοιο λαχέιο και έχω ακόυσει διάφορες μπαρούφες απο διάφορους (οχι μονο γιατρους). Καλή δύναμη σου έυχομαι και επίσης δεν χρειάζεται να καταπιέζεσαι για να δέιχνεις στους άλλους οτι είσαι καλά. Έχεις δικάιωμα να είσαι όπως θέλεις - αισθάνεσαι...Πολλά φιλιά και 1 αγκαλιά :)

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βγαλω κ το τικερακι.. Ειρωνια ! Εκανα μερες να καταφερω να τ φτιαξω!

 

το δυσκολοτερο ειναι η συνειδητοποιηση της καταστασης!!

Εχω περασει δυο φορες το "λουκι" μια στη 13η εβδομαδα και πριν τρεις μηνες στην 24η εβδομαδα με καισαρικη...

Εχω ξεκινησει ηδη προσπαθειες με τη συμφωνη γνωμη του γιατρου μου

Σου ευχομαι συντομα ενα γερο μωρακι

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ειστε παντα καλα κοριτσια μου με τφεια στα μωρακια σας κ με υφιες μωρακια σε αυτες που οεριμενουν κ Μανιτς ευτος βαριεται να ρτουμε γιατι θε να βγει οξω! Οποτε νεξτ ταιμ! Θελει να μαστε τα 2 μας....σας χρωστω κ αυτο που θα εφερνα!επιθυμουν!!!

Ευχαριστω για τν αγκαλιτσα!! Τν δεχομαι εγκαρδια!!

Πολλα φιλιααα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καποτε ημουν κ εγω απλα αναγνωστης των ιστοριων σας...

Τωρα ειμαι μια απο εσας..

Στς 31 Δεκ. Σε κυηση 18 εβδομαδων προβηκαμε σε διακοπη κυησης γιατι τ μωρακι μας ειχε προβλημα στ νεφρα κ στο ουροποιητικο συστημα. Ηταν αγορακι..

Περασα πολυ ασχημα γιατι δν ειχα καλο γιατρο ουτε μαιες να μου συμπαρασταθουν. Τα χαπια δν με επιασαν κ με ορο καταφερα να το αποβαλω.

Δεν θελω να το κανω μελο.. Εχετε προαναφερθει εξαλλου κ η καθεμια μας εχει τ δικα της συναισθηματα! Ηθελα να το παρει ο χρονος αυτος μαζι του οπως ξεκινησε κιολας σαν χρονια, με μια ακομα αποξυση ευτυχως πριν ακουσω καρδουλα. Ποτε μπορω να προσπαθησω παλι; Ισχυουν οι 6 μηνες;

 

Προσπαθω να ειμαι δυνατη κ ψυχρη οπως ο γιατρος αυτος!

Ετσι θα συνεχισω κ θα κοιταω μπροστα για νεα προσπαθεια..

Καλο μας κουραγιο κ Καλη Χρονια με Υγεια.

Εμένα μου είπε ο γιατρός μετα απο 3 μήνες οι προσπάθειες, κ επειδή δεν τον πίστεψα κ πήρα κι άλλες 2 γνώμες κ μου είπαν το ίδιο.. Αλλά Ρωτά τον γιατρο σου θα σου πει καλύτερα.. Εύχομαι Περαστικα κ Ότι καλύτερο..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μετα απο 3 μήνες μου είπε ο γιατρός και αφού βέβαια πήγα να με δει οτι έχουν όλα επανέλθει φυσιολογικά. Νωρίτερα δεν ήθελα κιόλας εγώ προσωπικά γιατι δεν έιχα καλή ψυχολογία..Στην αρχή μου φάνηκε πολύς καιρός αλλά περνάει γρήγορα...καλή επιτυχία σε όλες :-)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσο "χερι" του γιατρου δυσκολευομαι να σκεφτω κατι πιο συντομο...

Ερωτικες επαφες ποτε ξεκινησατε; Εχουν περασει 15μερες απο τν αποξυση αλλα ακομα εχω ακαθαρσιες κ κατι μεμβρανες...

Αλλα θελουμε να επανελθουμε συντομα ερωτικα με τν αντρα μου....

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσο "χερι" του γιατρου δυσκολευομαι να σκεφτω κατι πιο συντομο...

Ερωτικες επαφες ποτε ξεκινησατε; Εχουν περασει 15μερες απο τν αποξυση αλλα ακομα εχω ακαθαρσιες κ κατι μεμβρανες...

Αλλα θελουμε να επανελθουμε συντομα ερωτικα με τν αντρα μου....

Μόλις πας για υπερηχο κ σε δει, μπορείτε να ξεκινήσετε.. Εμένα μου είχε πει 2 εβδ τίποτα Γιατί γίνεται αποστειρωση κόλπου.κ μετα το ραντεβού με τον γιατρο, όλα Οκ..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πας για υπερηχο κ σε δει, μπορείτε να ξεκινήσετε.. Εμένα μου είχε πει 2 εβδ τίποτα Γιατί γίνεται αποστειρωση κόλπου.κ μετα το ραντεβού με τον γιατρο, όλα Οκ..

 

Εχεις δικιο κοριτσι μου! Λογικο κ σ΄ ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ευχομαι καποιος απο εσας να μου δωσει τν απαντηση που ψαχνω..!

ξεκινωντας να σας αναφερω οτι ειμαι 17 χρωνον και προσφατα πριν 5 μηνες για τν ακριβια εκανα εκτρωση, εγω δεν ηθελα αλλα με πιεσαν οι γονεις μου... περοτο βεβαια να αναφερω οτι εχω μετανιωσει και οτι θελω πισω αυτο το παιδι, αλλα τωρα ειναι αργα..σκεφτομαι το μελλον μου και αναρωτιεμαι αμα θα εχω ξανα την ευκαιρια να μου προκειψη μια εγκυμοσηνη, τουλαχιστον 5 χρονια μετα μετα...!

τα παιδια τα λατρευω και θελω παρα πολυ να αποκτησω καποτε και ενα δικο μου... αλλωστε και πια γυναικα δεν θελει ενα παιδι..!

 

αμα εχει καποιος την εμπειρια αυτη θελω να με συμβουλεψει γιατι τωρα τελευταια μονο αυτο σκεφτομαι και θελω με καποιον τροπο καποιος να με καθησηχασει... αμα γνωριζετε τιποτα σας παρακαλω απαντηστε μου..! Ευχαριστω...:|:|:|

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ευχομαι καποιος απο εσας να μου δωσει τν απαντηση που ψαχνω..!

ξεκινωντας να σας αναφερω οτι ειμαι 17 χρωνον και προσφατα πριν 5 μηνες για τν ακριβια εκανα εκτρωση, εγω δεν ηθελα αλλα με πιεσαν οι γονεις μου... περοτο βεβαια να αναφερω οτι εχω μετανιωσει και οτι θελω πισω αυτο το παιδι, αλλα τωρα ειναι αργα..σκεφτομαι το μελλον μου και αναρωτιεμαι αμα θα εχω ξανα την ευκαιρια να μου προκειψη μια εγκυμοσηνη, τουλαχιστον 5 χρονια μετα μετα...!

τα παιδια τα λατρευω και θελω παρα πολυ να αποκτησω καποτε και ενα δικο μου... αλλωστε και πια γυναικα δεν θελει ενα παιδι..!

 

αμα εχει καποιος την εμπειρια αυτη θελω να με συμβουλεψει γιατι τωρα τελευταια μονο αυτο σκεφτομαι και θελω με καποιον τροπο καποιος να με καθησηχασει... αμα γνωριζετε τιποτα σας παρακαλω απαντηστε μου..! Ευχαριστω...:|:|:|

 

Κ βεβαια μπορεις κοριτσι μου! Τί λογια ειναι αυτα; Μην αγχωνεσαι!! Πολλες κοπελες απο εδω εχουν ζησει τν διαδικασια για διαφορους λογους η καθεμια κ οχι μονο μια φορα...δυστυχως!

Κανουμε εναν ελεγχο μετα απο στ γιατρο μας εναν υπερηχο, περιμενουμε τν σωστη περιοδο κ συνεχιζουμε τς προσπαθειες μας καποιους μηνες μετα.

 

Εσυ απλα κατα τν γνωμη μου εφοσον τ εκανες πριν 5 μηνες απλα κανε εναν υπερηχο για να ειναι σιγουρος κ ο γιατρος κ εσυ οτι εισαι μια χαρα!!

Κ οταν εισαι ετοιμη για μανουλα σου ευχομαι να ζησεις αυτο το θαυμα κ να το απολαυσεις!

Link to comment
Share on other sites

Κ βεβαια μπορεις κοριτσι μου! Τί λογια ειναι αυτα; Μην αγχωνεσαι!! Πολλες κοπελες απο εδω εχουν ζησει τν διαδικασια για διαφορους λογους η καθεμια κ οχι μονο μια φορα...δυστυχως!

Κανουμε εναν ελεγχο μετα απο στ γιατρο μας εναν υπερηχο, περιμενουμε τν σωστη περιοδο κ συνεχιζουμε τς προσπαθειες μας καποιους μηνες μετα.

 

Εσυ απλα κατα τν γνωμη μου εφοσον τ εκανες πριν 5 μηνες απλα κανε εναν υπερηχο για να ειναι σιγουρος κ ο γιατρος κ εσυ οτι εισαι μια χαρα!!

Κ οταν εισαι ετοιμη για μανουλα σου ευχομαι να ζησεις αυτο το θαυμα κ να το απολαυσεις!

 

σας ευχαριστω παρα πολυ :)

εχω ακομη μια ερωτηση πανω στην απαντηση σας..!

γινετε να κανω τον υπερηχο πιο μετα

γτ δυστηχως δεν μενω πια ελλαδα και δεν ξερω εδω τιν γλωσσα για να μιλησω με καποιον γιατρο :/

εχει διαφορα ποτε θα τον κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Εζησα τον παραδεισο και την κολαση μεσα σε 5 μηνες. στου β επιπεδου ο γιατρος μου ειδε κατι ασχημο στην καρδουλα της. τις επομενες μερες τρεχαμε σε παιδοκαρδιολογους και ολοι μας ειπανε οτι υπαρχουνε πολλα προβληματα. μεσα σε μια εβδομαδα ολα τελειωσανε. την γεννησα λιγες ωρες αφου μου εβαλαν κατι υποθετα. υποφερω και μου λειπει. εχει περασει καμια κατι παρομοιο? σε ποσο καιρο θα μπορεσω αραγε να ξαναμεινω εγκυος? ηταν η πρωτη εγκυμοσυνη.φυσιολογικη

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...