Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

LinakiS μου συγχαρηρτηρια ημουνα σιγουρη για σενα, να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και να την απολαυσεις!

Φιλακια!

 

Ευχαριστώ Ελπίδα μου...πάντα μου έδινες κουράγιο...ελπίζω σύντομα να ακούσουμε και τα δικά σου ευχάριστα νέα!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ Ελπίδα μου...πάντα μου έδινες κουράγιο...ελπίζω σύντομα να ακούσουμε και τα δικά σου ευχάριστα νέα!!!

 

Σ'ευχαριστω γλυκια μου, εσυ να δεις ποσο κουραγιο μου δινεις! Να προσεχεις τα σπορακια σου και να εισαι παντα πηγη χαρας και αισιοδοξιας! Φιλακια και μια μεγαλη αγκαλια στη μελλουσα χαζομαμα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα σας..

 

Ήρθα κι εγώ στην παρέα σας.. Κατέληξα στη λύση των δανεικών ωαρίων ύστερα από 4 προσπάθειες εξωσωματικής. Η 1η ήταν πετυχημένη.. δυστυχώς το έμβρυο παλινδρόμησε την 9η εβδομάδα λόγω του αντιφωσφολιπιδικού συνδρόμου το οποίο δυστυχώς δεν ήξερα ότι είχα..

 

Η 2η απέτυχε.. Η 3η πάλι πετυχημένη αλλά απόξεση στην 6η βδομάδα διότι δεν ανεπτυσσόταν το έμβρυο. Πήγα στην 4η προσπάθεια με μεταφορά μόλις ενός ωαρίου και φυσικά δεν ήλπιζα καν ότι θα είχα ευτυχές αποτέλεσμα..

 

Το πρόβλημά μας; Σοβαρότατη ολιγοασθενοτερατοσπερμία του συζύγου η οποία αντιμετωπίστηκε κάπως με επέμβαση κιρσοκήλης, με την οποία είδαμε κάποια καλά αποτελέσματα και χρόνια προστατίτιδα η οποία αυτή τη στιγμή είναι σε λανθάνουσα μορφή..

 

Οι αντοχές μου όσον αφορά τις ενέσεις πραγματικά μηδενίστηκαν στην τελευταία προσπάθεια. 5 ενέσεις καθημερινά διότι παράλληλα έπρεπε να κάνω και αντιπηκτικές και ενίσχυση των ωαρίων.. πόσες να αντέξω; Και είπε ο γιατρός και εγώ συμφώνησα ότι η καλύτερη λύση είναι τα δανεικά ωάρια. Βλέπετε είμαι 38 και φάνηκε ξεκάθαρα στην τελευταία προσπάθεια ότι ο οργανισμός μου κουράστηκε και δεν έχει ιδιαίτερα αποθέματα. Ούτως ή άλλως κάθε φορά 5 ή 6 ωάρια παίρναμε και καταφέρναμε να έχουμε 3 γονιμοποιημένα..

 

Έτσι το βάλαμε στο πρόγραμμα και 31 Μαϊου με ειδοποίησαν ότι βρέθηκε η κατάλληλη δότρια και θα ξεκινήσουμε με την περίοδο του Ιουλίου (εγώ περιμένω γύρω στις 26 Ιουνίου περίοδο). 21 Ιουνίου θα πάω να μου κάνουν την εφάπαξ ένεση καταστολής και μετά θα περιμένω να συγχρονιστώ με τη δότρια.

 

Αποφεύγω να σκέφτομαι το οτιδήποτε. Απλά ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά διότι πραγματικά δεν έχω ούτε τα οικονομικά αλλά ούτε και τα ψυχολογικά αποθέματα για να προσπαθήσω και πάλι..

 

Εύχομαι σε όλες σας να πετύχετε το όνειρό σας και οι δυσάρεστες εμπειρίες να γίνουν γρήγορα παρελθόν..

 

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα σας..

 

Ήρθα κι εγώ στην παρέα σας.. Κατέληξα στη λύση των δανεικών ωαρίων ύστερα από 4 προσπάθειες εξωσωματικής. Η 1η ήταν πετυχημένη.. δυστυχώς το έμβρυο παλινδρόμησε την 9η εβδομάδα λόγω του αντιφωσφολιπιδικού συνδρόμου το οποίο δυστυχώς δεν ήξερα ότι είχα..

 

Η 2η απέτυχε.. Η 3η πάλι πετυχημένη αλλά απόξεση στην 6η βδομάδα διότι δεν ανεπτυσσόταν το έμβρυο. Πήγα στην 4η προσπάθεια με μεταφορά μόλις ενός ωαρίου και φυσικά δεν ήλπιζα καν ότι θα είχα ευτυχές αποτέλεσμα..

 

Το πρόβλημά μας; Σοβαρότατη ολιγοασθενοτερατοσπερμία του συζύγου η οποία αντιμετωπίστηκε κάπως με επέμβαση κιρσοκήλης, με την οποία είδαμε κάποια καλά αποτελέσματα και χρόνια προστατίτιδα η οποία αυτή τη στιγμή είναι σε λανθάνουσα μορφή..

 

Οι αντοχές μου όσον αφορά τις ενέσεις πραγματικά μηδενίστηκαν στην τελευταία προσπάθεια. 5 ενέσεις καθημερινά διότι παράλληλα έπρεπε να κάνω και αντιπηκτικές και ενίσχυση των ωαρίων.. πόσες να αντέξω; Και είπε ο γιατρός και εγώ συμφώνησα ότι η καλύτερη λύση είναι τα δανεικά ωάρια. Βλέπετε είμαι 38 και φάνηκε ξεκάθαρα στην τελευταία προσπάθεια ότι ο οργανισμός μου κουράστηκε και δεν έχει ιδιαίτερα αποθέματα. Ούτως ή άλλως κάθε φορά 5 ή 6 ωάρια παίρναμε και καταφέρναμε να έχουμε 3 γονιμοποιημένα..

 

Έτσι το βάλαμε στο πρόγραμμα και 31 Μαϊου με ειδοποίησαν ότι βρέθηκε η κατάλληλη δότρια και θα ξεκινήσουμε με την περίοδο του Ιουλίου (εγώ περιμένω γύρω στις 26 Ιουνίου περίοδο). 21 Ιουνίου θα πάω να μου κάνουν την εφάπαξ ένεση καταστολής και μετά θα περιμένω να συγχρονιστώ με τη δότρια.

 

Αποφεύγω να σκέφτομαι το οτιδήποτε. Απλά ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά διότι πραγματικά δεν έχω ούτε τα οικονομικά αλλά ούτε και τα ψυχολογικά αποθέματα για να προσπαθήσω και πάλι..

 

Εύχομαι σε όλες σας να πετύχετε το όνειρό σας και οι δυσάρεστες εμπειρίες να γίνουν γρήγορα παρελθόν..

 

Σας φιλώ!

 

Domnina μου σου εύχομαι καλή αρχή! Πράγματι οι πιθανότητες με δανεικά είναι πιο υψηλές καθώς οι δότριες είναι μικρές σε ηλικία, ελεγμένες για οποιοδήποτε πιθανό πρόβλημα και φυσικά ξεκούραστες γιατί μην φανταστείς ότι το κάνουν αυτό κάθε μήνα!

Εγώ πέτυχα με την πρώτη και στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η προσπάθεια να είναι και η τελευταία!

Δεν ξέρω τί σκέψεις μπορεί να έχεις αλλά εδώ τα κορίτσια το έχουν ψάξει πολύ το θέμα και σίγουρα μπορούν να σε στηρίξουν ψυχολογικά αλλά και να σου λύσουν τυχόν απορίες!

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και η Παναγιά να σε φυλάει!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λινακιΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΛΕΕΙΣ ΣΕ ΠΕΛΑΓΗ ΕΥΤΥΧΙΑΣ

ΟΡΤΑΝΣΙΑ εισαι καλυτερα?

Ντομνινα ευχομαι να ερθουν ολα καλα.

Σαννα, εγω μετεφερα 3 μοριδια 4η μερα, τα δυο μου ειπαν οτι ηταν πολυ καλα. τη μεταφορα την εκανε ο Π, δεν χρειαζοταν να εχω πιει νερο και να ειναι γεματη η κυστη, οποτε η διαδικασια ηταν πολυ απλη...

μου εκανε εξετ οιστραδιολη και προγεστερονη και προσεθεσαν σαικλακουρ.

επιπλεον αντιπηκτικες ενεσςις. σε 15 ημ χοριακη. αυτο είναι το χειροτερο στάδιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινουμε απολυτα Ισις αυτο το σταδιο ειναι αχγωτικο αλλα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτε αλλο μονο υπομονη. Απολαυσε τη καθε μερα και χαλαρααα!!!

Ντομνινα τα δανεικα δεν ειναι τιποτε αλλο απο μορια. Οποτε προχωρα και μην το σκεφτεσαι καθολου. Θα το καταλαβεις μετα την εμβρυομεταφορα το μονο που δεν θα σκεφτεσαι τα δανεικα. Θα το ξεχασεις επι τοπου. Αυτο ειναι σιγουρο.Καλη τυχη σε ολα τα κοριτσια που ξεκινουν και ολες με μια γιγαντια χωριακη. Να ακουσουμε κι αλλα ευχαριστα

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια γεια σας και παλι..

 

Σας διαβαζω παντα..

Linakis καλη επιτυχια καρδούλα μου..

Ορτανσία που εισαι?ολα καλα?πως πας??

Domnina καλη επιτύχια και σε σένα και γω με δανεικα εκανα και ευτυχώς δοξα το θεο με την πρωτη πιασαμε και τωρα ειναι δίδυμα 26 μηνων..σαν το καλοκαιρι και γω.

εδω πραγματικα θα βρεις βοήθεια και οτι θελεις να ρωτήσεις και προσωπικα φυσικα αν χρειαστεις κατι στείλε μου μήνυμα,σου ευχομαι καλη επιτυχία στην προσπάθεια σου

Isis μου και σενα καρδουλα μου να πανε ολα καλά.

και φυσικα το ευχομαι για ολα τα κοριτσια που παλευουνε καθημερίνα με οποιονδήποτε τρόπο να γινουν μανούλες:)))

 

Εύχομαι ενα καλο καλοκαίρι και καρπερό!!

Link to comment
Share on other sites

λινακιΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΛΕΕΙΣ ΣΕ ΠΕΛΑΓΗ ΕΥΤΥΧΙΑΣ

ΟΡΤΑΝΣΙΑ εισαι καλυτερα?

Ντομνινα ευχομαι να ερθουν ολα καλα.

Σαννα, εγω μετεφερα 3 μοριδια 4η μερα, τα δυο μου ειπαν οτι ηταν πολυ καλα. τη μεταφορα την εκανε ο Π, δεν χρειαζοταν να εχω πιει νερο και να ειναι γεματη η κυστη, οποτε η διαδικασια ηταν πολυ απλη...

μου εκανε εξετ οιστραδιολη και προγεστερονη και προσεθεσαν σαικλακουρ.

επιπλεον αντιπηκτικες ενεσςις. σε 15 ημ χοριακη. αυτο είναι το χειροτερο στάδιο.

Καλημέρα και από μένα,

Δόξα το Θεό μέχρι τώρα όλα καλά, τη Δευτέρα πήγαμε στη γιατρό μας

και ακούσαμε λίγο αχνά βέβαια την καρδούλα του.

Την παρασκευή πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε καλύτερα την καρδιά του.

Αυτή την εικόνα που είδα τη δευτέρα δε μπορείς να την περιγράψεις (μία εικόνα χίλιες λέξεις).

Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος, γιατί δε σας το κρύβω φοβάμαι ακόμα.

Domnina βλέπω ότι πέρασες πολλά, όπως οι περισσότερες εδώ.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά τώρα και να είναι η τελευταία σου προσπάθεια αυτή,

Περιττό να σας πω ότι, έχω ταράξει τις παλιες ελληνικές ταινίες στο ΛΑΠΤΟΠ, έτσι ξαπλωμένη που είμαι.

Φιλιά σε όλες σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα,

Δόξα το Θεό μέχρι τώρα όλα καλά, τη Δευτέρα πήγαμε στη γιατρό μας

και ακούσαμε λίγο αχνά βέβαια την καρδούλα του.

Την παρασκευή πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε καλύτερα την καρδιά του.

Αυτή την εικόνα που είδα τη δευτέρα δε μπορείς να την περιγράψεις (μία εικόνα χίλιες λέξεις).

Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος, γιατί δε σας το κρύβω φοβάμαι ακόμα.

Domnina βλέπω ότι πέρασες πολλά, όπως οι περισσότερες εδώ.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά τώρα και να είναι η τελευταία σου προσπάθεια αυτή,

Περιττό να σας πω ότι, έχω ταράξει τις παλιες ελληνικές ταινίες στο ΛΑΠΤΟΠ, έτσι ξαπλωμένη που είμαι.

Φιλιά σε όλες σας.

 

μπραβο Ορτανσια. τα δυσκολα περασαν. ευχομαι την καλυτερη συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια, ρωτησα και για δανεικα στο συγκεκρ κεντρο. μου ειπε συν 1500, (μοιραζεσαι ωαρια εαν ο αριθμος ειναι μεγαλος). επισης, κανουν ψυχολογικο προφιλ στις δοτριες και εαν χρειαζεται τις βλεπει ψυχιατρος διοτι υπαρχει κληρονομικοτητα σε καποια ψυχιατρικα νοσηματα.

Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει σε καπιοα να παιρνει και ασπιρινη και αντιπηκτικές? γιατι εμενα μου προσθεσε τις αντιπηκτικες και δεν μου εκοψε την παιδ ασπιρινη. και ξεχασα εκεινη την ωρα να ρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για σας και σόρρυ που χαθήκαμε αλλά περάσαμε διαφορα@

 

ΛΙΝΑΚΙς συγχαριστήρια!!! με το καλό κορίστι μου!!

Και στα άλλα κορίτσια τις ευχές μου, αν θυμάμαι καλά η ΙΣΙΣ Θα παέι στις 21 για εμβρυομεταφορά?

Ολες σας με το καλό ...και να παιράσουμε ένα καλό καλοκαίρι.

Πολλά φιλιά στην φίλη μου VELVET!!! Nα είσαι καλά κοπέλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

 

Ειλικρινά δεν έχω καμία απορία και όλα είναι ξεκάθαρα στο μυαλό μου.. Έχω και μια πολύ καλή μου φίλη η οποία με την πρώτη προσπάθεια έμεινε έγκυος με δανεικά στα 41 της παρακαλώ και περιμένει τον Αύγουστο τα διδυμάκια της.. Οπότε δεν έχω αρνητικές σκέψεις στο μυαλό μου..

 

Το dna μου δεν καίγομαι να το διαιωνίσω διότι τα αδέρφια μου μια χαρά το κατάφεραν (ο αδερφός μου έχει 2 κοριτσάκια που του μοιάζουν εκπληκτικά και η αδερφή μου είναι έγκυος στον 5ο μήνα).. Ο άνδρας μου έχει ήδη ένα βιολογικό παιδί το οποίο το απέκτησε πριν 10 χρόνια όταν ήταν 34 αυτός και η πρώην σύζυγος 23..

 

Το μόνο που έχω να κάνω είναι να περιμένω.. και να ελπίζω..

 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας διότι πραγματικά το αξίζουμε!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου δεν ειμαι καλα....

450 πηγε η χοριακή από 304! Τί θα κάνω? Δεν αυξήθηκε όσο έπρεπε....επανάληψη την Παρασκευη!!!

Θα σκάσω....

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου δεν ειμαι καλα....

450 πηγε η χοριακή από 304! Τί θα κάνω? Δεν αυξήθηκε όσο έπρεπε....επανάληψη την Παρασκευη!!!

Θα σκάσω....

 

γιατι δεν πας να κανεις επαναληψη σημερα στο κεντρο που εκανες την πρωτη χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν πας να κανεις επαναληψη σημερα στο κεντρο που εκανες την πρωτη χοριακη?

 

Δεν μπορώ το κέντρο της εξωσωματικής έχει κλείσει για σήμερα...άσε που ο ίδιος δεν με αφήνει....την Παρασκευή μου είπε!!!

 

Αν πήγαινα αύριο πάλι εκεί που πήγα σήμερα??? Ε????

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ το κέντρο της εξωσωματικής έχει κλείσει για σήμερα...άσε που ο ίδιος δεν με αφήνει....την Παρασκευή μου είπε!!!

 

Αν πήγαινα αύριο πάλι εκεί που πήγα σήμερα??? Ε????

 

Καταρχήν μην πανικοβάλλεσαι...

 

Πότε έκανες την πρώτη χοριακή και πότε έπρεπε κανονικά να κάνεις τη δεύτερη;

 

Αν την πρώτη χοριακή την έκανες την Δευτέρα και σήμερα έκανες τη δεύτερη τότε το νούμερο δεν είναι και ιδιαιτέρως ανησυχητικό. Μπορεί όντως να είχαν πιαστεί διδυμάκια και να συνεχίζει μόνο το ένα.. ή μπορεί το ένα από τα δύο να έχει ελάχιστα πιο αργή ανάπτυξη..

 

Το σωστό θα είναι να πας να κάνεις επαναληπτική στο κέντρο που την έκανες σήμερα αλλά όχι αύριο αλλά την Παρασκευή. Κανονικά πρέπει κάθε δυο μέρες επανάληψη στο ίδιο κέντρο..

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι εχει νοημα να την κανεις αυριο στο ιδιο κεντρο. καθε δυο ημερες λενε να ανεβει τουλαχ στο 70 %. να εκανες αυριο στο πρωτο κεντρο?

παντως ειναι οριακη η διαφορα και εαν υπαρχει διαφορα και στα κεντρα δικαιολογειται.

δεν επρεπε να πας αλλου για την επαναληψη, τωρα αγχωνεσαι τσαμπα.

επιπλεον ειχες πολυ καλη αρχ τιμη. και πχ εαν ειχες διδυμα και το ενα σταματησε να αναπτυσσεται?

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι εχει νοημα να την κανεις αυριο στο ιδιο κεντρο. καθε δυο ημερες λενε να ανεβει τουλαχ στο 70 %. να εκανες αυριο στο πρωτο κεντρο?

παντως ειναι οριακη η διαφορα και εαν υπαρχει διαφορα και στα κεντρα δικαιολογειται.

δεν επρεπε να πας αλλου για την επαναληψη, τωρα αγχωνεσαι τσαμπα.

επιπλεον ειχες πολυ καλη αρχ τιμη. και πχ εαν ειχες διδυμα και το ενα σταματησε να αναπτυσσεται?

 

Τι να σου πω δεν ξέρω....

Κουράστηκα πολύ χθες και έχω και τύψεις....λείπει και ο άντρας μου και μου φταίνε όλα!

Νομίζω ότι είναι μικρή η τιμή για δίδυμα....

Τέλοσπαντων δεν έχω πολλές επιλογές μόνο να τρώγομαι με τα ρούχα μου μέχρι την Παρασκευή...

Λετε δεν αξίζει να πάω πάλι αύριο ε? Στο κέντρο δεν με αφήνει να πάω....να πάω σε αυτό που πήγα σήμερα την Παρασκευή μου είπε....μα γιατί από κέντρο σε κέντρο να αλλάζουν??? Δηλαδή αν σου πάρει την πίεση ο ένας δεν είναι ίδιο με το να σου την πάρει ο άλλος? Δεν το καταλαβαίνω...απλά μαθηματικά είναι!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δεν ξέρω....

Κουράστηκα πολύ χθες και έχω και τύψεις....λείπει και ο άντρας μου και μου φταίνε όλα!

Νομίζω ότι είναι μικρή η τιμή για δίδυμα....

Τέλοσπαντων δεν έχω πολλές επιλογές μόνο να τρώγομαι με τα ρούχα μου μέχρι την Παρασκευή...

Λετε δεν αξίζει να πάω πάλι αύριο ε? Στο κέντρο δεν με αφήνει να πάω....να πάω σε αυτό που πήγα σήμερα την Παρασκευή μου είπε....μα γιατί από κέντρο σε κέντρο να αλλάζουν??? Δηλαδή αν σου πάρει την πίεση ο ένας δεν είναι ίδιο με το να σου την πάρει ο άλλος? Δεν το καταλαβαίνω...απλά μαθηματικά είναι!!!

 

Η διαφορά από κέντρο σε κέντρο είναι οι μονάδες μέτρησης που χρησιμοποιούν. Απ' όσο γνωρίζω υπάρχουν δύο μονάδες μέτρησης για την γοναδοτροπίνη.. Κι έτσι ενώ το ένα κέντρο μπορεί να αναφέρει π.χ. 75 μονάδες το άλλο να αναφέρει 100 μονάδες αλλά επειδή είναι άλλη η μονάδα μέτρησης να γίνει μπέρδεμα..

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά από κέντρο σε κέντρο είναι οι μονάδες μέτρησης που χρησιμοποιούν. Απ' όσο γνωρίζω υπάρχουν δύο μονάδες μέτρησης για την γοναδοτροπίνη.. Κι έτσι ενώ το ένα κέντρο μπορεί να αναφέρει π.χ. 75 μονάδες το άλλο να αναφέρει 100 μονάδες αλλά επειδή είναι άλλη η μονάδα μέτρησης να γίνει μπέρδεμα..

 

Δηλαδή να κοιτάξω σε τί μονάδες μέτρησης είναι η κάθε τιμή???? Το γράφει κάπου?

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δεν ξέρω....

Κουράστηκα πολύ χθες και έχω και τύψεις....λείπει και ο άντρας μου και μου φταίνε όλα!

Νομίζω ότι είναι μικρή η τιμή για δίδυμα....

Τέλοσπαντων δεν έχω πολλές επιλογές μόνο να τρώγομαι με τα ρούχα μου μέχρι την Παρασκευή...

Λετε δεν αξίζει να πάω πάλι αύριο ε? Στο κέντρο δεν με αφήνει να πάω....να πάω σε αυτό που πήγα σήμερα την Παρασκευή μου είπε....μα γιατί από κέντρο σε κέντρο να αλλάζουν??? Δηλαδή αν σου πάρει την πίεση ο ένας δεν είναι ίδιο με το να σου την πάρει ο άλλος? Δεν το καταλαβαίνω...απλά μαθηματικά είναι!!!

 

οχι το καθε εργαστηριο εχει διαφορες. ειναι θεμα αντιδραστηριου, της βαθμονομησης του μηχανηματος και αλλα. βεβαια, το θετικο κ το αρνητικο ειναι ιδια η δεν θα δειξει 1000 το ενα και 100 το αλλο αλλα απο 450 να ειναι 550 η 600 γινεται. γιατι δεν σε αφηνει να πας αυριο στο κεντρο τους? εαν ειναι διπλασιασμενη και πανω, θα ησυχασεις 100%.

Link to comment
Share on other sites

οχι το καθε εργαστηριο εχει διαφορες. ειναι θεμα αντιδραστηριου, της βαθμονομησης του μηχανηματος και αλλα. βεβαια, το θετικο κ το αρνητικο ειναι ιδια η δεν θα δειξει 1000 το ενα και 100 το αλλο αλλα απο 450 να ειναι 550 η 600 γινεται. γιατι δεν σε αφηνει να πας αυριο στο κεντρο τους? εαν ειναι διπλασιασμενη και πανω, θα ησυχασεις 100%.

 

Δεν ξέρω γιατί...το είπα αλλά είπε ότι δεν έχει νόημα...να πάω στο σημερινό κέντρο την Παρασκευη...ίσως δεν ήθελε να δουμε χαμηλή τιμή??? Τί να πω....ψύχραιμος ήταν αλλά απογοητευμένος!!!!Το μόνο που τον κράταγε είναι η διαφορά εργαστηριου.....την τύχη μου...τί ήθελα εγώ και πήγα εκει?? Ε???? Ας με τρυπούσαν 100 φορές!!!:cry::cry::cry::cry:

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...