Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΕΙΑ..!! Πληγωμένες θηλές, πόνος, μικρή ποσότητα γάλακτος


Recommended Posts

ουπς Παρέλειψα ένα "δεν". Ήθελα να γράψω δεν έχει σχήμα καρδιάς!εννοείς το μέρος της γλώσσας που βγαίνει προς τα έξω?σε εμάς είναι κάπως μυτερό!όσο για το πάνω χείλος κι eγω αυτό λέω και παραξενεύομαι γιατί ότι φωτογραφίες έχω δει στο ίντερνετ από μωρά που θηλάζουν όλα έχουν το χαρακτηριστικό στόμα-ψαράκι! Και ναι,είμαι ανοιχτόχρωμη,φυσική ξανθιά!με ευαίσθητο δέρμα.που το κατάλαβες?επειδή δεν επουλώνονται ε?

 

Nina nana μήπως μπορείς να μου πεις για το ανοιχτόχρωμη που ρώτησες?κ αν έχεις να προτείνεις κάτι!

6kQ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nina nana μήπως μπορείς να μου πεις για το ανοιχτόχρωμη που ρώτησες?κ αν έχεις να προτείνεις κάτι!

 

Δεν διάβασα ολόκληρη την ιστορία σου, δεν πρέπει να είμαστε ακριβώς ίδια περίπτωση, πάντως κι εγώ είμαι ανοιχτόχρωμη και κάνω εύκολα μελανιές, και οι πληγές στις θηλές μου κράτησαν 2 μήνες... όσο για το "χτίσιμο" της θηλής που "φαγώθηκε", ακόμα και 9 μήνες μετά δεν έχει γίνει 100%... Όλοι μου έλεγαν θα περάσει και δεν το πίστευα ότι θα γίνει!

Επίσης ίσως με βοήθησε το ότι κάποια στιγμή σταμάτησα να έχω όλη μέρα ανοιχτό το στήθος, που είναι η κλασσική συμβουλή. Πιστεύω ότι σε εμένα μπορεί να μην έκανε απολύτως καλό, λόγω του ότι είχα πολύ γάλα και όσο ήμουν ημίγυμνη έτρεχε πολύ συχνά. Αποτέλεσμα να είναι συνέχεια υγρό και όχι να στεγνώνει, όπως γίνεται συνήθως. Ενώ όταν άρχισα να το κλείνω με το σουτιέν θηλασμού, σταμάτησε να τρέχει και σιγά-σιγά επουλώθηκε. Να' ταν σύμπτωση? Δεν ξέρω.

Καλό κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

fantasy εχεις δίκιο, κι εγω καποια στιγμή σταματησα να εχω ορθάνοιχτο το στήθος και αρχισα να ντυνομαι! είδα ελάχιστη διαφορά, σχεδόν αμελητέα. Απλά φοβάμαι τελικά μήπως και οι ψευδοθηλές μου κάνουν κακό γιατί οι ραγάδες είναι ίδιες κ απαράλλαχτες. Εσυ φορούσες? Οσο για το ευαισθητο δερμα μας το εχω κι εγω στο μυαλο μου ότι οσο θηλαζω δε θα επανερθουν οι θηλες μου, αλλά παντα εχω μια ελπιδα οτι κατι θα γινει κ καποια στιγμη θα το απολαυσω. Εσυ ακόμα πονάς ή οχι πια? Εμείς πάμε για τον πέμπτο μήνα σε αυτήν την κατάσταση. Μαλλον θα σε φτάσουμε...:-(

6kQ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Nina nana μήπως μπορείς να μου πεις για το ανοιχτόχρωμη που ρώτησες?κ αν έχεις να προτείνεις κάτι!

 

Οι πληγές στο στηθος ειναι πιο συχνές στις ανοιχτόχρωμες κι αργούν να κλείσουν.

Παραμένει ανεξήγητο το γιατι έχεις ακόμα πληγές μετα απο τόσους μήνες. Κοιτά για χαλινό και σωστη στάση θηλασμου.

Πάντως κάποια στιγμή θα ήταν καλό να σταματήσεις να χρησιμοποιείς ψευδοθηλές (βέβαια εξαρτάται και πόσο καιρο θέλεις να θηλασεις).

Σε ποια πόλη μένεις;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Στη βέροια. Θα ήθελα να θηλασω κάνα 2 χρόνια. Σκέφτομαι μήπως το πάνω χειλάκι της που μένει γυρίσμενο προς τα μέσα δεν της επιτρέπει να παίρνει σωστά το στήθος,τι να πω!

6kQ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

fantasy εχεις δίκιο, κι εγω καποια στιγμή σταματησα να εχω ορθάνοιχτο το στήθος και αρχισα να ντυνομαι! είδα ελάχιστη διαφορά, σχεδόν αμελητέα. Απλά φοβάμαι τελικά μήπως και οι ψευδοθηλές μου κάνουν κακό γιατί οι ραγάδες είναι ίδιες κ απαράλλαχτες. Εσυ φορούσες? Οσο για το ευαισθητο δερμα μας το εχω κι εγω στο μυαλο μου ότι οσο θηλαζω δε θα επανερθουν οι θηλες μου, αλλά παντα εχω μια ελπιδα οτι κατι θα γινει κ καποια στιγμη θα το απολαυσω. Εσυ ακόμα πονάς ή οχι πια? Εμείς πάμε για τον πέμπτο μήνα σε αυτήν την κατάσταση. Μαλλον θα σε φτάσουμε...:-(

 

Όχι, δεν πονάω πια ευτυχώς! Άρα μήπως αυτό με το άνω χείλος δημιουργεί πρόβλημα σε εσάς? Κι εγώ χρησιμοποίησα για λίγο καιρό ψευδοθηλές-όταν θήλαζα με αυτές πόναγα πολύ λιγότερο ή και καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Στη βέροια. Θα ήθελα να θηλασω κάνα 2 χρόνια. Σκέφτομαι μήπως το πάνω χειλάκι της που μένει γυρίσμενο προς τα μέσα δεν της επιτρέπει να παίρνει σωστά το στήθος,τι να πω!

 

Με τη χρήση ψευδοθηλών ίσως να είναι δύσκολο να διατηρήσεις γαλουχια 2 χρόνια. Το ερέθισμα του στήθους δεν ειναι το ίδιο όπως όταν είναι γυμνό και σε βάθος χρόνου μπορει να οδηγήσει σε μειωμένη παραγωγη. Φυσικα μπορεί και να μην γίνει κάτι τέτοιο!

Την ώρα που θηλαζει μπορείς να διορθώσεις το χειλακι;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

:confused:

Με τη χρήση ψευδοθηλών ίσως να είναι δύσκολο να διατηρήσεις γαλουχια 2 χρόνια. Το ερέθισμα του στήθους δεν ειναι το ίδιο όπως όταν είναι γυμνό και σε βάθος χρόνου μπορει να οδηγήσει σε μειωμένη παραγωγη. Φυσικα μπορεί και να μην γίνει κάτι τέτοιο!

Την ώρα που θηλαζει μπορείς να διορθώσεις το χειλακι;

 

Προσπαθω να το διορθώνω τώρα που το αντιλήφθηκα αλλα δεν με αφήνει,το σφίγγει!την τραβάω από το στήθος μέχρι να το πάρει με έστω λίγο πιο χαλαρό το χειλάκι.νομίζω το κάνει γιατί τρώει λαίμαργα.όσο για την παραγωγή το έχω υπόψη μου αν κ λόγω μεγέθους της θηλαίας άλω (είναι μικρή) το μωρό βάζει όλη την περιοχή μέσω κ νομίζω από ερέθισμα πάμε καλα.βέβαια δεν παύει το ερέθισμα να μη γίνεται πάνω στο ίδιο το στήθος.σήμερα πήγα σε άλλη σύμβουλο θηλασμού κ δεν είδε κοντό χαλινό. μου είπε ότι η μικρή θηλάζει νευρικά κ λαίμαργα κ γι αυτό κ δε χαλαρώνει το χειλάκι της! Δεν είναι σίγουρο ότι αυτό είναι που μου πληγώνει τις θηλές αλλα από τη στιγμή που είναι πληγώμενες ίσως αυτό να μην τις αφήνει να κλείσουν.δηλαδή σε μια άλλη μανούλα με φυσιολογικές θηλές ίσως το γυρίσμενο χειλάκι να μην ήταν πρόβλημα!θα προσπαθήσω να της το εξάσκω όταν δε θηλάζω με παιχνίδια με το χέρι μου για να χαλαρώνει (εκτός αν είναι ανατομικά έτσι το άνω χείλος της). Επίσης μου μιλήσε κ για μύκητες στις θηλές παρόλο που δεν πονάω στο υπόλοιπο στήθος όπως συνηθίζεται σε αυτήν την περίπτωση.αλλα κ πάλι δεν μπορούσε να μου πει με σιγουριά.θα κάνω κ αυτή τη θεραπεία κ βλέπουμε..

6kQ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

:confused:

 

Προσπαθω να το διορθώνω τώρα που το αντιλήφθηκα αλλα δεν με αφήνει,το σφίγγει!την τραβάω από το στήθος μέχρι να το πάρει με έστω λίγο πιο χαλαρό το χειλάκι.νομίζω το κάνει γιατί τρώει λαίμαργα.όσο για την παραγωγή το έχω υπόψη μου αν κ λόγω μεγέθους της θηλαίας άλω (είναι μικρή) το μωρό βάζει όλη την περιοχή μέσω κ νομίζω από ερέθισμα πάμε καλα.βέβαια δεν παύει το ερέθισμα να μη γίνεται πάνω στο ίδιο το στήθος.σήμερα πήγα σε άλλη σύμβουλο θηλασμού κ δεν είδε κοντό χαλινό. μου είπε ότι η μικρή θηλάζει νευρικά κ λαίμαργα κ γι αυτό κ δε χαλαρώνει το χειλάκι της! Δεν είναι σίγουρο ότι αυτό είναι που μου πληγώνει τις θηλές αλλα από τη στιγμή που είναι πληγώμενες ίσως αυτό να μην τις αφήνει να κλείσουν.δηλαδή σε μια άλλη μανούλα με φυσιολογικές θηλές ίσως το γυρίσμενο χειλάκι να μην ήταν πρόβλημα!θα προσπαθήσω να της το εξάσκω όταν δε θηλάζω με παιχνίδια με το χέρι μου για να χαλαρώνει (εκτός αν είναι ανατομικά έτσι το άνω χείλος της). Επίσης μου μιλήσε κ για μύκητες στις θηλές παρόλο που δεν πονάω στο υπόλοιπο στήθος όπως συνηθίζεται σε αυτήν την περίπτωση.αλλα κ πάλι δεν μπορούσε να μου πει με σιγουριά.θα κάνω κ αυτή τη θεραπεία κ βλέπουμε..

 

Χμμμμ... Θα τολμήσω να προτείνω οστεοπαθητικη για το μωρο. Σκέψου όταν θα βγάλει δόντια τι θα γίνει αν δεν χαλαρώσει!! :shock: Νομίζω ειναι ότι καλύτερο για την περίπτωσή σας. Αλλα μάλλον μόνο στη Θεσσαλονίκη θα εχει κοντα σας.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ... Θα τολμήσω να προτείνω οστεοπαθητικη για το μωρο. Σκέψου όταν θα βγάλει δόντια τι θα γίνει αν δεν χαλαρώσει!! :shock: Νομίζω ειναι ότι καλύτερο για την περίπτωσή σας. Αλλα μάλλον μόνο στη Θεσσαλονίκη θα εχει κοντα σας.

 

Ναι,έχεις ένα δίκιο μάλλον θα έχουμε θέμα και τότε.όποτε ας μην ασχολούμαι με τη θεραπεία των θηλων μου αφού σε λίγους μήνες θα τις κλαίω έτσι κ αλλιώς!χαχαχα!πές μου σε παρακαλώ τι είναι η οστεοπαθητική κ ιδιαίτερα σε βρέφος.επίσης σήμερα δοκίμασα μικρότερο μέγεθος ψευδοθηλή,πονούσα λίγο λιγότερο αλλα είχαμε σοβαρή διαρροή,το μισό γάλα έτρεχε από το στόμα της,κυριολεκτικά το μισό,μπορεί κ παραπάνω.αφού θήλαζε 2 ώρες κ δε χορταίνε.και όταν τις ξανάέδωσα με τη μεγάλη έφαγε χωρίς να φύγει σταγόνα.γιατί να τρέχει το γάλα?μιλάμε για πλημμύρα.Αν υπάρχει κάποια ειδική συμβουλή για μύκητιάση θηλων ευπρόσδεκτη.

6kQ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι,έχεις ένα δίκιο μάλλον θα έχουμε θέμα και τότε.όποτε ας μην ασχολούμαι με τη θεραπεία των θηλων μου αφού σε λίγους μήνες θα τις κλαίω έτσι κ αλλιώς!χαχαχα!πές μου σε παρακαλώ τι είναι η οστεοπαθητική κ ιδιαίτερα σε βρέφος.επίσης σήμερα δοκίμασα μικρότερο μέγεθος ψευδοθηλή,πονούσα λίγο λιγότερο αλλα είχαμε σοβαρή διαρροή,το μισό γάλα έτρεχε από το στόμα της,κυριολεκτικά το μισό,μπορεί κ παραπάνω.αφού θήλαζε 2 ώρες κ δε χορταίνε.και όταν τις ξανάέδωσα με τη μεγάλη έφαγε χωρίς να φύγει σταγόνα.γιατί να τρέχει το γάλα?μιλάμε για πλημμύρα.Αν υπάρχει κάποια ειδική συμβουλή για μύκητιάση θηλων ευπρόσδεκτη.

 

Ο οστεοπαθητικος κάνει ένα είδος μασάζ στο κεφάλι του μωρου προκειμενου να χαλαρώσει. Συστήνεται και σε μωρα που γεννήθηκαν με δύσκολη γέννα ή με καισαρικη. Ρίξε μια ματιά εδω http://www.neocraniosacraltherapy.com/vrefi.html

 

Νιώθεις τσιμπήματα στις θηλές μεταξυ των θηλασμών; Ο πόνος μοιάζει με σπασμένα γυαλιά πχ;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Νιώθεις τσιμπήματα στις θηλές μεταξυ των θηλασμών; Ο πόνος μοιάζει με σπασμένα γυαλιά πχ;

 

Όχι, ουτε σπασμενα γυαλια ουτε τσιμπηματα μεταξυ των θηλασμων. Αυτο που νιωθω ειναι οτι οι θηλες μου ειναι μονιμως ερεθισμενες και τσουζουν, ειναι ροζ και νιωθω σαν να με τρυπανε βελονες (αυτο εννοεις τσιμπηματα?). Η αισθηση μοιαζει με τον πονο που νιωθουμε οταν καουμε καπου απο φωτια πχ και μετα ακουμπησουμε το καμμενο δερμα. Οταν θηλάζω ολα αυτα ειναι πιο εντονα και μεχρι να ξαναθηλασω νιωθω τα ιδια αλλα λιγο πιο ηπια, και μετα ξαναφουντωνουν. Παρ ολο που δεν εχω τσιμπηματα μεταξυ των θηλασμων κ πονο στο στηθος μου ειπαν οτι εχω κλινικη εικονα μυκητιασης. Εγω διατηρω ομως τις επιφυλαξεις μου γιατι απο παρασκευη βραδυ που βαζω dactarin δεν ειδα καμια βελτιωση.:-(

6kQ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

είμαι καινουρια στο forum και έχω μια απορία αλλά δεν ξέρω πού να γράψω.Θηλάζω εδώ και 4 μήνες.την τελευταία εβδομάδα μετά το θηλασμό στο αριστέρο μαστό νιώθω να πονάει κατι σαν τσιμπήματα και αίσθημα καυσου..Δεν έχω πυρετό και κανένα αλλο σύμπτωμα.Η θηλή μου είναι μια χαρά.Είχε καμία τετοια συμπτωματα και τί ειναι???όταν αρχίζει να γεμίζει το στήθος ο πόνος περνάει.Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι καινουρια στο forum και έχω μια απορία αλλά δεν ξέρω πού να γράψω.Θηλάζω εδώ και 4 μήνες.την τελευταία εβδομάδα μετά το θηλασμό στο αριστέρο μαστό νιώθω να πονάει κατι σαν τσιμπήματα και αίσθημα καυσου..Δεν έχω πυρετό και κανένα αλλο σύμπτωμα.Η θηλή μου είναι μια χαρά.Είχε καμία τετοια συμπτωματα και τί ειναι???όταν αρχίζει να γεμίζει το στήθος ο πόνος περνάει.Ευχαριστώ πολύ

 

Αισθάνεσαι κάτι ενδιάμεσα των θηλασμων ή μόνο μετα τον θηλασμο;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μετα το θηλασμο και για κανένα δίωρο μετά από αυτόν..

 

Ίσως ειναι καντιντα, μυκητιαση δλδ των θηλων. Κόψε αν θέλεις για ένα διάστημα εντελώς τη ζάχαρη και το αλεύρι και κανε πλήσεις με ξυδονερο στις θηλες σου μετα το θηλασμο:σε ένα φλιτζάνι βάλε μισο ξύδι, μισο νερο και βουτα τη θηλή μέσα και δες αν έχεις βελτίωση.

Το στόμα του μωρου εχει άσπρα σημεία μέσα; Μήπως εχει συγκαμα;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Η μικρή δεν έχει σημάδια στο στόμα ουτε σύγκαμα...Τελίκα θα πάω στο γυναικολόγο το Σάββατο οπότε θα δούμε τί ήταν τελικα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Η μικρή δεν έχει σημάδια στο στόμα ουτε σύγκαμα...Τελίκα θα πάω στο γυναικολόγο το Σάββατο οπότε θα δούμε τί ήταν τελικα!!!

 

 

 

Τελικά όλα καλά.Ο γυναικολόγος μου είπε οτί δεν έχω κάτι παθολογικό....Τί να κάνουμε λίγο πόνο θα τον αντέξω για την κοράκλα μου γιατί δεν θέλω να σταματήσω να θηλάζω ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά.Ο γυναικολόγος μου είπε οτί δεν έχω κάτι παθολογικό....Τί να κάνουμε λίγο πόνο θα τον αντέξω για την κοράκλα μου γιατί δεν θέλω να σταματήσω να θηλάζω ακόμα....

 

Χαίρομαι που δεν ειναι τίποτα αλλα σου είπε γιατι συμβαίνει αυτο;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα είμαι νέος πατέρας και περάσαμε μεγάλη νιλα μετά τη γέννηση.Πρωτα ήταν ο θηλασμος.Μας ερχόταν η μαια στο μαιευτήριο έβαζε το παιδί θηλαζε και όλα καλά.Οταν όμως ήρθαμε σπίτι οι πόνοι κατα τον θηλασμο ήταν αφοριτοι.Μας έλεγαν για αλατονερα,για σοδονερα,για το ιδιο το γάλα αλλά τιποτα.Μετα από 15μερες μεσα από το σάιτ είδα για σύμβουλο και πήρα πραγματικά μας έσωσε.Μετα άρχισε οπυρετος 38-39 να περνώ τον γιατρό τηλ.και να μου λέει μαστιτιδα κάθε 3 ώρες παναντολ.Ευτυχος μετά από μια βδομαδα ηρθε σπίτι μια Παιδοχειρουργος για το χάλκινο του μικρου και είδε και τη γυναίκα μου την τομή,έκανε διανοιξη και έπεσε και ο πυρετός.Μετα από όλα αυτά λέει ο γιατρός ότι δεν το περίμενε να κάνει μόλυνση.Εγω λέω να αλλάξω γιατρό!Βεβαια τώρα μας περνει ο γιατρός σχεδόν κάθε μέρα τηλ.αλλα τι να το κανείς.Η σύμβουλος μας έδωσε και μια κρέμα για τις θύλες με 3 συστατικά αξίζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου epate, βλέπω ότι έχετε ταλαιπωρηθεί πολυ. Επειδη κι εγω έχω τρελαθεί στον πόνο στις θηλές εδω κι ενα μήνα (έχω συνεχόμενο πόνο όλη μερα σα να έχω εγκαυμα παρόλο που δεν έχω ούτε ενα σκισιμο) ήθελα αν μπορείς να μου στείλεις με πμ το τηλ της συμβούλου θηλασμού που είδατε. Έχω ήδη δει μια που δε βοήθησε αλλά ελπίζω κάποια άλλη να έχει να πει και κατι ακόμα γιατι δεν άντεχεται τόση ενόχληση συνεχώς!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου epate, βλέπω ότι έχετε ταλαιπωρηθεί πολυ. Επειδη κι εγω έχω τρελαθεί στον πόνο στις θηλές εδω κι ενα μήνα (έχω συνεχόμενο πόνο όλη μερα σα να έχω εγκαυμα παρόλο που δεν έχω ούτε ενα σκισιμο) ήθελα αν μπορείς να μου στείλεις με πμ το τηλ της συμβούλου θηλασμού που είδατε. Έχω ήδη δει μια που δε βοήθησε αλλά ελπίζω κάποια άλλη να έχει να πει και κατι ακόμα γιατι δεν άντεχεται τόση ενόχληση συνεχώς!

Καλησπέρα Lydia Μιχαιλιδου λέγεται η σύμβουλος και θα τι βρεις.Κανονισε και τιμή άντε κανε λίγο υπομονή και όλα θα πανε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τη Μιχαιλιδου έχω δει κι εγω και δε βγαλαμε ακρη με το προβλημα. Φτου! :?

Μου είπε μάλιστα ότι δεν έχει δει άλλη περίπτωση σαν εμένα (που να μη βοηθάει τίποτα) στα 15 χρόνια που δουλεύει. Πολυ απογοητευτική ατάκα όπως φαντάζεστε...

Link to comment
Share on other sites

Τη Μιχαιλιδου έχω δει κι εγω και δε βγαλαμε ακρη με το προβλημα. Φτου! :?

Μου είπε μάλιστα ότι δεν έχει δει άλλη περίπτωση σαν εμένα (που να μη βοηθάει τίποτα) στα 15 χρόνια που δουλεύει. Πολυ απογοητευτική ατάκα όπως φαντάζεστε...

 

Πειράζει να ρωτήσω τι έχεις; Πληγές;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...