Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΝΟΣΟΣ ΤΩΝ ΧΟΙΡΩΝ-ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΠΙΔΗΜΙΑΣ.....


ΜΠΟΥΚΙΤΣΑ

Recommended Posts

Καμία παρενέργεια από το εμβόλιο

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 3 Δεκεμβρίου 2009, 15:42

 

 

Η Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Φαρμάκων (ΕΜΕΑ) διαβεβαίωσε σήμερα ότι δεν έχει παρατηρηθεί καμία σοβαρή και απρόβλεπτη παρενέργεια σε κάποιον από τα 10 εκατομμύρια Ευρωπαίους που έχουν μέχρι στιγμής εμβολιαστεί κατά του ιού Η1Ν1.

 

«Ενώ οι εκστρατείες εμβολιασμού συνεχίζονται στην Ευρωπαϊκή Ενωση, εκτιμάμε ότι 10 εκατομμύρια άνθρωποι έχουν εμβολιαστεί μέχρι στιγμής», αναφέρει η ΕΜΕΑ -η οποία έχει την έδρα της στο Λονδίνο- στην πρώτη εβδομαδιαία έκθεση φαρμακοεπαγρύπνησης για τον ιό Η1Ν1.

 

Σύμφωνα με την ΕΜΕΑ, «μέχρι στιγμής δεν έχει παρατηρηθεί καμία σοβαρή απρόβλεπτη παρενέργεια όσον αφορά στην ασφάλεια (του εμβολίου)» και «το ποσοστό κινδύνων/πλεονεκτημάτων των πανδημικών εμβολίων και των φαρμάκων που χρησιμοποιούνται για την καταπολέμηση του ιού Η1Ν1 παραμένει ευνοϊκό».

 

Οι πιο συχνές παρενέργειες που έχουν διαπιστωθεί μέχρι στιγμής είναι «ελαφρές και σύμφωνες με τις προβλέψεις» και «επιβεβαιώνουν το προφίλ ασφάλειας» των τριών εμβολίων που έχουν εγκριθεί από την ΕΜΕΑ, προσθέτει η Υπηρεσία.

 

Αυτή η έκθεση βασίστηκε σε δεδομένα που συλλέχθηκαν από τις χώρες - μέλη της ΕΕ από την EudraVigilance, την υπηρεσία φαρμακοεπαγρύπνησης της ΕΜΕΑ.

 

 

 

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=83967&cid=5

 

Koυοτάρω αυτό που έγραψα πριν

 

"...Η ΕΜΕΑ σημειώνει ότι έχει αναφερθεί «ένας πολύ μικρός αριθμός» περιπτώσεων συνδρόμου Γκιγιέν-Μπαρέ, μια σπάνια ασθένεια του περιφερικού νευρικού συστήματος, και θάνατοι εμβρύων. Η υπηρεσία αυτή τη στιγμή «αποτιμά αυτές τις περιπτώσεις» και δηλώνει ότι «σύμφωνα με τις παρεχόμενες πληροφορίες δεν υπάρχει απόδειξη ότι συνδέονται με τα εμβόλια».

Τώρα αυτό είναι ή δεν είναι κοροϊδία; Απ' τη μια κάθε θάνατος ή παρενέργεια που αναφέρεται σε φορέα του Η1Ν1 οφείλεται σε αυτόν, αλλά κάθε θάνατος ή παρενέργεια που αναφέρεται σε εμβολιασμένο οφείλεται δεν έχει αποδεδειγμένη σύνδεση με τον ιό και οφείλεται... στον ανάδρομο Ερμή!

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitrali

    Dimitrali 111 δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 70 δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 69 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 66 δημοσιεύσεις

Δυστυχως πλέον δεν μπορω να εμπιστευτώ κανεναν επίσημο φορέα απο οποιαδήποτε χώρα κι αν προέρχεται :(

Το κέρδος εχει εισχωρήσει παντού και σε ολες τις κυβερνήσεις που ελεγχουν αυτους τους φορείς και μη μου πειτε για Ιλουμινάτι κτλ μιλάω για dollars honey! Τα ιδια συμβαινουν με τις παρενέργειες των κινητών, τις ερευνες για το τσιγάρο κτλ. Οτι μας βλάπτει ειναι εδω γερό και δυνατό!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πλέον δεν μπορω να εμπιστευτώ κανεναν επίσημο φορέα απο οποιαδήποτε χώρα κι αν προέρχεται :(

Το κέρδος εχει εισχωρήσει παντού και σε ολες τις κυβερνήσεις που ελεγχουν αυτους τους φορείς και μη μου πειτε για Ιλουμινάτι κτλ μιλάω για dollars honey! Τα ιδια συμβαινουν με τις παρενέργειες των κινητών, τις ερευνες για το τσιγάρο κτλ. Οτι μας βλάπτει ειναι εδω γερό και δυνατό!

 

 

Και το ερωτημα ειναι, την επιλογη τελικα με κριτήρια θα την κανεις;

Θα πεις δηλαδη οτι δεν εμπιστευομαι κανενα επισημο φορεα αλλά εμπιστευομαι καθε παραϊτρικο,παραφυσικο,συνομωσιολογικο "φορέα";

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ διαβάστε τι είδους "τυχούσες" παρενέργειες καλούνται να σημειώσουν στην Ελλάδα οι επαγγελματιες Υγείας. Και δεν πρόκειται για σενάριο συνομωσίας.....

 

 

Δηλαδη το γεγονος οτι τα εμβολια παρακολουθουνται και καταγραφονται τυχον παρενεργειες για εσενα ειναι αποδειξη οτι βλαπτουν;:shock:

Κανεις άλματα λογικης για να καταληξεις σε αυτο που εισαι ηδη πεπεισμενη.

 

Δεν ειναι αυτο που ζηταμε ολοι μας,να υπαρχει συνεχης παρακολουθηση και καταγραφη ωστε αν κατι παει στραβα (ασχέτως εαν ειναι μικρές οι πιθανότητες,τιποτα δεν πρεπει να αφηνεται στην τυχη) να εντοπιστει και έγκαιρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μπορεις να δέχεσαι καθε τι που σου λένε σαν αλήθεια αγαπητέ Vago789 οταν υπάρχουν φωνές που σου λένε "Ει φιλε κάνουν λάθος, εχουμε βρει παρενεργειες κτλ". Οταν βγαινουν άνθρωποι στο ιντερνετ και παραθετουν τις εμπειρίες τους που εχουν χάσει παιδιά ή εχουν αρρωστήσει τοτε λες επ τι γινεται, μήπως με δουλευουν; Δηλαδή ολοι αυτοί οι γιατροι σε ολες τις χώρες που μάχονται του εμβολιου λες οτι πιστευουν στα ουφο; Υποτιμάς την νοημοσύνη τοσων εκατομμυριων ανθρώπων οταν ξέρεις πως λειτουργουν οι οικονομιες και τα κρατη πλέον; Και δεν σου λέει κανενας εδω οτι εχουμε δικιο απλα ψάχνουμε, αναρωτιόμαστε και βάζουμε τα πάντα υπο έλεγχο πριν τα καταχωρήσουμε στον εγκεφαλο μας ως αληθη. Ειναι τρομαχτικό πιστεψε με να ζεις σκεπτομενος έτσι για τα παντα αλλα τι να κανουμε εδω που φτάσαμε.

Και οταν προσωπικά δεν ξέρω τι να κάνω τοτε κοιτάω πιο μονοπάτι ειναι πιο κοντα στη μητέρα φύση, οσο πιο μακρυα φευγουμε απο αυτήν τοσο πιο λάθος ειμαστε και κινδυνεύουμε

Link to comment
Share on other sites

Ante emeις ειμαστε αδαεις και δεν εμπιστευομαστε το εμβολιο........ειναι να αναρρωτιεσαι γιατι αρνουνται να το κανουν γιατροι και νοσηλευτικο προσωπικο και οσοι δουλευουν στον εοφ.....λετε να μην εμπιστευονται την επιστημη τους?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το γεγονος οτι τα εμβολια παρακολουθουνται και καταγραφονται τυχον παρενεργειες για εσενα ειναι αποδειξη οτι βλαπτουν;:shock:

 

Aγαπητέ vagos789, μίλησα πουθενά για καμία απόδειξη; Έχεις εσύ αποδείξεις για όσα λες; όχι. Σε αυτό εδώ το τόπικ αλλά και σε άλλα μιλάμε για ενδείξεις. Καταθέτουμε τους προβληματισμούς μας, γεγονότα που γνωρίζουμε, σάιτ ενδιαφέροντα που πιστεύουμε πως πρέπει να δουν κι άλλοι κλπ.

 

Η απόδειξη είναι δύσκολη διαδικασία αγαπητέ μου. Θεωρίες δήθεν αποδειγμένες έχουν πολλάκις καταρρεύσει κατω από το βάρος καινούριων ανακαλύψεων. Ως φυσικός το γνωρίζω καλά και για αυτό αποφεύγω και τις αποδείξεις.

 

Ως φυσικός επίσης γνωρίζω πως μια θεωρία ευσταθεί ώσπου να γίνει κάτι και να την καταρρίψει. Κι αυτό το έχω πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου.

 

Κανεις άλματα λογικης για να καταληξεις σε αυτο που εισαι ηδη πεπεισμενη.

Φοβάμαι οτι αυτό είναι δικό σου προσόν και δική σου μέθοδος φίλε μου.

 

Δεν ειναι αυτο που ζηταμε ολοι μας,να υπαρχει συνεχης παρακολουθηση και καταγραφη ωστε αν κατι παει στραβα (ασχέτως εαν ειναι μικρές οι πιθανότητες,τιποτα δεν πρεπει να αφηνεται στην τυχη) να εντοπιστει και έγκαιρα;

Όταν κάνω ένα πείραμα φυσικής, ζητάω καταγραφή των παραμέτρων που περιμένω να μεταβληθούν. Όταν κάνω ένα πείραμα χημείας ή ένα πείραμα βιολογίας το ίδιο.

 

Υπάρχουν χιλιάδες ασθένειες και σύνδρομα που ταλαιπωρούν την ανθρωπότητα. Δεν ζητάται τυχαία καταγραφή όλων βέβαια, αλλά αυτών που ενδεχομένως προκύψουν ως αποτέλεσμα παρενέργειας του εμβολιασμού.

 

Άρα οι παρενέργειες των οποίων ζητάται καταγραφή είναι πολύ πιθανόν να ακολουθήσουν κάποιου εμβολιασμού.

 

Αυτό αποτελεί ένδειξη και προκύπτει απ' την απλή λογική και όχι από άλμα λογικής...

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Slavery or Freedom?

 

If history is anything to go by, just three per cent of us taking decisive action will be enough to stop dictatorship being established in Europe and the USA and resurrect the real democracy.

 

http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=358%3Aapplying-for-injunctions&catid=42%3Arokstories〈=en

 

Προς προβληματισμό κι αυτό το άρθρο...

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βασικά κάθε μέρα παρακολουθώ το θεματάκι αυτό και τα σχόλια όλως όσων γράφουν. Δεν ειμαι ούτε γιατρός ούτε φυσικοχημικός αναλυτής λοιμοξιολόγος κλπ κλπ αλλά στο συγκριμένο θέμα με νευριάζει που και αυτοί που κατέχουν το αντικείμενο της ενημέρωσης απο παρενέργειες όλως των εμβολίων, τις ενδείξεις στον οργανισμο ενός ανθρώπου όταν ένα ξένο σώμα εισβάλει και τις επιδράσεις των διαφόρων συστατικών στον οργανισμό γενικά απέχουν απο μια ολοκληρωμένη τεκμηριωμένη απάντηση σε εμένα τον απλό άνθρωπο για το τί είναι τελικά καλό να γίνει για την ΥΓΕΙΑ.

Η επιτροπή πανδημίας δουλειά της είναι να παίρνει ώς γνώμονα το σενάριο της ολικής καταστροφής, δηλαδή όλοι θα νοσήσουμε όλοι θα πάμε νοσοκομείο όλοι θα πεθάνουμε γιαυτό καλό είναι να κάνουμε το εμβόλιο για να γλιτώσουμε κάποιοι να μην αφανιστεί το είδος.....

Τόση γκαντεμιά να μας έβρει δηλαδή να κολλήσουμε τον ιό να πάθουμε πνευμονία να προσβάλει την καρδιά το συκώτι το μυαλό τον πισινό????? Αρκετά πιά Ανθρωποι πεθαίνουν κάθε μέρα απο διάφορες αιτίες , μια αγκίθα να σου μπει στο χέρι μπορεί να πάθεις γαγγραινα και να σου το κόψουν, να σε πατήσει αυτοκίνητο, να σε χτυπήσει λεωφορείο όπως καθεσαι στην στάση να σε χτυπήσει κεραυνός.

Αυτή η κυρία που αναφέρεται σε όλες τις ειδήσεις και σήμερα τώρα στη ζούγκλα η καημένη ζητά ιατρική βοήθεια γιατί μετά το εμβόλιο έπαθε αυτό που έπαθε αλλά κανένας δεν παίρνει την ευθύνη και κοιτάνε σαν χάνοι μουγκοί. Απο αυτές τις ενέργειες των γιατρών έχω σιχαθεί πιά, ποιόν να πάρω στα σοβαρά δουλευόμαστε τώρα???

Link to comment
Share on other sites

Ναι της ειπαν να παει να κοψει το λαιμο της.......

 

ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο αΝΕΥΛΑΒΗς ΤΩΡΑ? Εχει το θρασος να δηλωσει οτι δεν ξερουμε αν οφειλεται η παρενεργεια στο εμβολιο........με αυτον τον τροπο μας πασαρουν πως το εμβολιο δεν εχει παρενεργειες επειδη δεν αποδεικνυεται οτι οφειλονται σε αυτο......

 

Το προβλημα τους ειναι μη τυχον και επηρρεαστει ο κοσμος και δεν εμβολιαστει και τους μεινουν τα εμβολια.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πείτε μου αν έχω χαζέψει... Είπαν οτι δεν επιτρέπεται το εμβόλιο σε όσους έχουν αλλεργία στο αυγο??? Οκ, ένα μωρό 6-7-8-9 μηνών που δεν έχει φάει αυγό που θα ξέρουμε αν έχει αλλεργία στο αυγό?

Link to comment
Share on other sites

Kai θα παει ανθρωπος να εμβολιασει με αυτο το πραγμα μωρο? Δε νομιζω............υπαρχει παιδιατρος που συστησε κατι τετοιο? Νομιζω οτι αυτοι λενε οτι θελουν αλλα οι παιδιατροι ξερουν τι κανουν.........η δικια μας δεν το συστηνει σε κανενα παιδι.......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Με τη λογική του "δεν ξέρουμε αν η τάδε αντίδραση πρόκειται για παρενέργεια του εμβολίου γιατί δεν αποδεικνύεται" ΔΕΝ πρόκειται να καταγραφεί καμία σοβαρή παρενέργεια...

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα εμενα αυτη η δευτερη ιστορια με τον πατερα που κοπτεται να εμβολιασει το παιδι και του το αρνουνται μου κανει λιγο μουφα..........σαν ευκαιρια για να σβησουν την κακη εντυπωση που δημιουργηθηκε.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

H δική μου η παιδίατρος ήταν κάθετη. Να μην εμβολιάσω κανένα παιδί. Ούτε τη μικρή μου ούτε τις μεγάλες.

 

Στο τόπικ για τις εγκύους και το εμβόλιο, η Δήμητρα είπε πως η ξαδέλφη του άντρα της, 21 εβδομάδων έγκυος, έκανε εχτές το εμβόλιο και σήμερα γέννησε το παιδί νεκρό...

 

Πού είσαι λε Βάγγο; Να μας εξηγήσεις τώρα τι θα πει ο ΠΟΥ για το περιστατικό...

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα μας τρελλανουν.......βαλτοι ειναι......

 

 

Πριν 10 λεπτα ελεγαν μεσα στην χαρα οτι ολοι μαζι θα πανε να εμβολιαστουν για να μη πεθανουν και τι καλο κι ωραιο ειναι το εμβολιο και ξαφνικα αρχισαν να λενε οτι ηπιοτατη ειναι η γριπη, μπορουμε να την περασουμε και στο ποδι, οποτε τι το θελουμε το εμβολιο!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλου γι αλλου ολοι.....

 

Απο την μια λενε οτι πρεπει να γινονται αναλυτικες εξετασεις και συμβουλια γιατρων πριν εμβολιαστει καποιος και τωρα λενε να τρεξουν ολοι αυριο να προλαβουν.........πραγματικη ζουγκλα!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Na συμπληρωσω πως το εμβολιο που κανουν στην Ελλαδα περιλαμβανει ζωντανο στελεχος ιου (εξασθενημενου) και πως καποιοι εμβολιασθεντες νοσησαν απο την νοσο και την μετεδωσαν στο περιβαλλον τους....αυτα απο αναφορες που εκαναν στον εοφ.

 

Kαι είναι το εμβόλιο που περιέχει περισσότερο υδράργυρο από όλα (κυκλοφορούν 4 διαφορετικά, στη χώρα μας δεν εισάγονται όλα... μόνο τα πιο φθηνά; )

 

Στην επιδημία της ισπανικής γρίππης νόσησαν κυρίως οι εμβολιασθέντες, πέθαναν πάρα πολλοί από αυτούς. Ευτυχώς υπήρχαν αρκετοί που δεν εμβολιάσθηκαν και μπορούσαν να βοηθήσουν τους εμβολιασθέντες.

 

Στην Ελλάδα τότε δεν είχε γίνει εμβολιασμός γιατί δεν υπήρχαν χρήματα για τα εμβόλια. Νόσησαν πολύ λιγότεροι, δεν συνέβη καμία πανδημία.

 

Κάποιοι εκτιμούν ότι η τότε επέκταστη του ιού οφείλονταν κυρίως στα εμβόλια.

Link to comment
Share on other sites

βασικά κάθε μέρα παρακολουθώ το θεματάκι αυτό και τα σχόλια όλως όσων γράφουν. Δεν ειμαι ούτε γιατρός ούτε φυσικοχημικός αναλυτής λοιμοξιολόγος κλπ κλπ αλλά στο συγκριμένο θέμα με νευριάζει που και αυτοί που κατέχουν το αντικείμενο της ενημέρωσης απο παρενέργειες όλως των εμβολίων, τις ενδείξεις στον οργανισμο ενός ανθρώπου όταν ένα ξένο σώμα εισβάλει και τις επιδράσεις των διαφόρων συστατικών στον οργανισμό γενικά απέχουν απο μια ολοκληρωμένη τεκμηριωμένη απάντηση σε εμένα τον απλό άνθρωπο για το τί είναι τελικά καλό να γίνει για την ΥΓΕΙΑ.

Συμφωνώ, αλλά χωρίς παρεξήγηση με νευριάζει και το γεγονός ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν είναι γιατροί και υποστηρίζουν με πάθος "κάνε" ή "μην κάνεις" το εμβόλιο. Συγγνώμη, αλλά με ποια ιδιότητα και ποια υπευθυνότητα;"

Ο γιατρός που συνιστά το εμβόλιο έχει ευθύνη για την πράξη του και το ξέρει, εμείς όλοι που συζητάμε, υπέρ ή κατά, λέμε λόγια στον αέρα.

Είχε ένα πολύ ωραίο άρθρο η metro σήμερα που έγραφε τα συμπτώματα αναλυτικά (πρώτη φορά τα διάβασα με σαφήνεια) και ανέφερε ότι "Υπάρχουν ομάδες ασθενών που εκδηλώνουν τα συμπτώματα σε ήπια μορφή, όπως υπάρχουν και ομάδες που είναι πιο ευάλωτες, τόσο στο να ασθενήσουν, όσο και στο να έχουν μια πιο δυσμενή έκβαση της νόσου"

"Θα πρέπει να αντισταθούμε στον πανικό και να μην ανυσηχούμε παράλογα. Μόνο έτσι θα μάθουμε να μην υπερτιμούμε, αλλά ούτε και να υποτιμούμε το νέο αυτό εχθρό."

Κάθε έγκυος θα ρωτήσει το γιατρό της και θα πράξει αναλόγως.

Και καλό είναι να μην επηρεάζονται οι έγκυες από τρομακτικές ιστορίες είτε αφορούν την αρρώστια, είτε αφορούν το εμβόλιο.

Link to comment
Share on other sites

Ζεττακι μου αμα πάθεις τη ζημια θελω να δω ποιος γιατρός θα αναλάβει την ευθύνη και τι ποινή θα εχει!!!! Μα καλα δουλευομαστε;;; Εχει πεθάνει κοσμος και κοσμάκης απο ιατρικά λαθη αλλα ποτε κανεις δεν φυλακίστηκε στην χωρα αυτη. Το πολύ που παραπέμπονται στη δικαιοσύνη και μετά απο 300.000 αναβολες αθωονται.

Link to comment
Share on other sites

Οι γιατροί δεν μπορούν να αναλάβουν την ευθύνη αν πάθεις κάτι από φάρμακο ή εμβόλιο, διότι είναι τελείως αδύνατο να ξέρουν πως θα αντιδράσει ο οργανισμός ακόμα και του πιο υγειούς ανθρώπου. Π.Χ. ο πατέρας μιας φίλης μου έκανε το εμβόλιο και είναι μια χαρά.

Σε αυτό που έχουν ευθύνη και πρέπει να κάνουν είναι να σε ενημερώνουν για τις παρενέργεις του κάθε σκευάσματος σε σχέση με την κατάσταση του οργανισμού σου. Π.χ. εμένα οργανισμός μου το 90% θέλει τριπλές δοσολογίες για να έρθει στα ίσα του.

Τη μια και μοναδική φορά που έκανα εξωσωματική έπαιρνα διπλές δόσεις και αντί να ανεβαίνουν οι ορμόνες κατεβαίνανε. Πήγα σε 3 διαφορετικά εργαστήρια την ίδια μέρα (τα χερια μου ήταν σαν ναρκομανούς) για να βγάλει άκρη ο γιατρός μου.

 

Το πιθανότερο είναι ότι η γυναίκα που βγήκε εχτές στον Μάκη και η κοπέλα που έχασε το παιδί της να είναι από το εμβόλιο.

Αλλά αυτό που με ανησυχεί εμένα περισσότερο είναι ότι και μετά τις όποιες παρενέργειες δνε κάνουν κάτι για την σωστή περίθαλψη του ασθενούς και να ερευνήσουν περισσότερο για να δούνε αν όντως είναι μια παρενέργεια του κάθε εμβολίου.

Και σιγά μη τον κάνουν.............. να βάλουν τα χεράκια του να βγάλουν τα ματάκια τους?

 

Πως λοιπόν εγώ να τους πάρω στα σοβαρά? Όλους εννοώ, ΠΟΥ, ΕΟΦ, φαρμακευτικές, νοσοκομεία κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Ο Ανευλαβης ειπε το αυτονοητο,δεν μπορουμε καθε τι που συμβαινει σε καποιον εμβολιασμενο να το βαφτίζουμε παρενέργεια,οχι χωρις αποδειξεις.Αν υπαρχουν αποδειξεις σαφως και να τεθει θεμα με τον τροπο που πρεπει οχι με τηλεπαράθυρα και ξερω τον Τράγκα και τον Κακαουνάκη.

 

Εγω προσωπικα δεν θεωρω τον Μακη αξιοπιστη πηγη,τις προαλλες ειχε στο site του "ρεπορταζ" για την αναβιωση και μετάλλαξη του Ebola,βεβαια κανεις δεν τον πηρε στα σοβαρα,επενδυει ο ανθρωπος στην τρομολαγνεία και απο τις δυο πλευρες.

 

Απο εκει και περα,η αληθεια ειναι οτι οι γνωσεις μας για τις παρενεργειες των εμβολιων προερχονται απο την εφαρμογη τους σε μεγαλο μερος του πληθυσμου (πως αλλιως θα ειχαμε στοιχεια για εγκυους;).Καλες οι εργαστηριακες ερευνες κτλ,αλλα οταν εχεις στοιχεία απο το 1960 (περιπου τοτε ξεκινησαν τα εμβολια γριππης) ε αυτο εχει αλλη βαρυτητα οπως και να το κανουμε.Οσοι..πρωτοποροι εμβολιαστηκαν τοτε, σιγουρα δικαιουνται να λενε οτι ηταν πειραματόζωα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...