Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΡΟΥΣΜΑ ΤΗΣ ΓΡΙΠΗΣ ΣΕ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ!SOS!


Recommended Posts

αν δεν την ξερεισ απο πριν βαλε καμερα παρακολουθησης στο σπιτι

 

Δυστυχώς δεν την γνωρίζουμε . Κάμερα δεν νομίζω να βάλω , αλλά μια συσκευή παρακολούθησης (ανοίγει η γραμμή και ακούς τι γίνεται στον χώρο) θα βάλω οπωσδήποτε . Την βρήκα στο e-shop 60€ . Μήπως την έχει δοκιμάσει καμιά σας να μου πεί εντυπώσεις ;

Please …

E5Rfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δυστυχώς δεν την γνωρίζουμε . Κάμερα δεν νομίζω να βάλω , αλλά μια συσκευή παρακολούθησης (ανοίγει η γραμμή και ακούς τι γίνεται στον χώρο) θα βάλω οπωσδήποτε . Την βρήκα στο e-shop 60? . Μήπως την έχει δοκιμάσει καμιά σας να μου πεί εντυπώσεις ;

Please …

 

Το να παρακολουθείς κάποιον χωρίς εκείνος να το γνωρίζει για μένα δεν είναι ηθικό. Αλλά αν αυτό δεν είναι αρκετό για κάποιους, θα ήθελα όμως να μας απαντήσει κάποιος νομικός αν είναι νόμιμο.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Το να παρακολουθείς κάποιον χωρίς εκείνος να το γνωρίζει για μένα δεν είναι ηθικό. Αλλά αν αυτό δεν είναι αρκετό για κάποιους, θα ήθελα όμως να μας απαντήσει κάποιος νομικός αν είναι νόμιμο.

 

katerina2 Σε ευχαριστώ για την προθυμία σου να απαντήσεις στην ερώτηση μου (http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1425249#post1425249) .

Συμφωνώ μαζί σου ότι δεν ηθικό να παρακολουθείται κάποιος εν αγνοία του . Μην το λές όμως σε εμένα , πές το σε όλους εκείνους τους γονείς που εμπιστεύτηκαν τα παιδιά τους στις νταντάδες και τα βρήκαν κακοποιημένα , παραμελημένα & με ψυχολογικά προβλήματα . Δεν είναι ούτε μία ούτε δύο περιπτώσεις , είναι χιλιάδες .Τους πληρώνεις ένα σωρό λεφτά για να φυλάνε το παιδί σου & αντί αυτού το κακοποιούν . Είναι αυτό που λέει ο λαός «και κερατάς και δαρμένος» . Για αυτό όσο υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι τόσο και εμείς θα βάζουμε συσκευές παρακολούθησης για να διαφυλάξουμε τα παιδιά μας . Όσο για τον αν είναι νόμιμο θα σου πώ ότι στο σπίτι του ο καθένας κάνει ότι θέλει . Δεν είπαμε να το κάνουμε και «γιάφκα» αλλά από όσο ξέρω κάμερες παρακολούθησης μπορώ να βάλω . Άλλωστε έτσι λειτουργούν κάποιες εταιρείες security, λές να είναι παράνομες ;

ευχαριστώ

E5Rfp2.png
Link to comment
Share on other sites

και είναι ηθικό να κακοποιήσουν το παιδί σου ή οποιδήποτε παιδί και να σακατευτεί για όλη του την ζωή? Μάθαμε τώρα σε αυτήν την κ..χώρα να γίνεται κακούργημα και να πετυχαίνουν οι βιαστές και οι ανώμαλοι την μη αποδοχή των αποδεικτικών στοιχείων με βιντεοσκόπηση με τον περίφημο νόμο περι παραβίασης των προσωπικών δεδομπένων που είναι η κάλυψη των κακούργων και δεν τιμωρούνται τε΄τοιου είδους πράξεις. Βρε όχι μια κάμερα θα έκανα το σπίτι ψηφιακό και ας έβαζαν εμένα φυλακή. Λοιπόν όσο για το ερώτημα σου μια φίλη έβαλε κάμερες΄οι οποπίες όμως δεν καταγράφουν την ομιλία και είναι σε κουτάκια που μοιάζουν με αυτά του συναγερμού και κόστισαν 500 ευρώ εαν θυμάμαι καλά.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...