Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπερα ειμαι νεο μελος....μεχρι προχτες ημουν στα σύνεφα.... είμαι 28 ετων και ημουν εγκυος, δυστυχως ομως μου ετυχε παλινδρομος κύηση.... ημουν στην 8 εβδομαδα και το εμβρυο είχε σταματήσει στην 6 ο γιατρος μου αμέσως με εβαλε για αποξεση και τωρα ειμαι χαλια ρακος ...ηταν η πρωτη ου εγκυμοσυνη και τωρα φοβαμαι παρα πολυ για τις επομενες θα μπορεσω αραγε να μεινω εγκυος και ποτε;γιατι αραγε να συνεβει αυτο δεν ξερω τα αιτια μπορειτε να με βοηθεσετα;εχω ενα εξωμητριοινομυωμα μηπως φταιει αυτο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 163
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Bρε κοριτσακια τι εγινε????????? Γιατι τοσα ασχημα νεα??????

Διαβασε κι εσυ στα παρακατω θεματα και θα δεις οτι πολλες πολλες απο εμας εχουμε περασει τα ιδια....

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=9773

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=5239

 

Λυπαμαι πολυ για οτι περασες... Σου ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα.......

Και μη σκεφτεσαι ανοησιες οτι δε θα μεινεις ποτε εγκυος κλπ! Οπως εχει ειπωθει πολλες φορες στο φορουμ μας:

 

<<ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΝΤΑ ΕΓΚΥΟΣ>>

 

Ετσι σκεφτομαστε θετικα! Οσο για τα αιτια, συνηθως λενε οτι ειναι τυχαιο γεγονος, χρωμοσωμικες ανωμαλιες δηλαδη αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις... Και μαλιστα σε οσο πιο προχωρημενη βδομαδα εισαι κανουν ιστολογικη (βιοψια) Σου εκανε ο γιατρος σου ιστολογικη? Ισως κατι καταλαβετε και απο κει... Για το ινομυωμα δε ξερω τπτ..... Ολο και καποια αλλη ομως θα ξερει....

 

Αυτα για την ωρα! Υπομονη και κουραγιο κοπελα μου!!!!!! Σε καταλαβαινω απολυτα.......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου. ειμαι κ εγω νεο μελος κ εχω παθει πλακα με την ομοιοτητα μας. ειμαι κ εγω στην ιδια ακριβως κατασταση. πηγα στις 10/2 στο γιατρο να ακουσω την καρδια του μωρου κ αντ'αυτου αφαγα το πιο γερο χαστουκι της ζωης μου. μας ειπε ο γιατρος οτι ειναι παλινδρομος κυηση. δεν ειχα κανενα συμπτωμα καμια ενοχληση κ επεσα απο τα συννεφα οταν μου το ειπαν. την επομενη μερα εκανα την αποξεση κ ο γιατρος ειπε οτι το εμβρυο θα σταλει για ελεγχο. μαλλον δε θα δειξει τιποτα γιατι προκειται για τυχαιο γεγονος οπως ειπε. εν τω μεταξυ εχω κ εγω εξωμητριο ινιμυωμα. ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν εχει καμια απολυτως σχεση. κ εμενα με βασανιζει το γιατι.ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη κ ανησυχω πολυ. μου λενε οτι δε θα εχουμε προβλημα, αλλα εγω φοβαμαι. γιατι συνεβη αυτο? θα ξανασυμβει? πως θα ειμαι χαλαρη την επομενη φορα? θα υπαρξει επομενη φορα? αχ νιωθω τοσο μετεωρη, χαμενη. σαν καποιος να μου εκλεψε το ονειρο, μου πηρε τη χαρα. ολοι λενε οτι αυτη η περιπτωση ειναι αμυνα ενος υγιους οργανισμου. δε θα γεννιοταν υγιες μωρο κ γιάυτο η κυηση διεκοπη. ετσι παρηγορω τον εαυτο μου.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι νεο μελος....μεχρι προχτες ημουν στα σύνεφα.... είμαι 28 ετων και ημουν εγκυος, δυστυχως ομως μου ετυχε παλινδρομος κύηση.... ημουν στην 8 εβδομαδα και το εμβρυο είχε σταματήσει στην 6 ο γιατρος μου αμέσως με εβαλε για αποξεση και τωρα ειμαι χαλια ρακος ...ηταν η πρωτη ου εγκυμοσυνη και τωρα φοβαμαι παρα πολυ για τις επομενες θα μπορεσω αραγε να μεινω εγκυος και ποτε;γιατι αραγε να συνεβει αυτο δεν ξερω τα αιτια μπορειτε να με βοηθεσετα;εχω ενα εξωμητριοινομυωμα μηπως φταιει αυτο;

kalispera kai egw kainourgia eimai loipon akouse me giati kai egw exw 2 palindromes stin proti etsi imouna kai egw piga na akouso kardoula alla den akousame. eimai 32 xronwn i ilikia den exei simasia to exasa 1 ebdomada prin to pasxa ALLA emeina pali egkuos mesa se 4 mines alla to ksanaexasa to septembrio akribws stin idia ebdomada pali!!! stin prwti mou brikane thrombofilia kai sti defteri ena io pou prokalei apoboles!tin thrombofilia tin brikame ston progennetiko alla itane arga to deftero to steilame gia analusi kai mas edeikse ton io! twra eimai kala kai arxisame tis prospatheies min stenaxoriesai kai tha ginei suntoma apla thelei kouragio kai ypomoni aftes tis meres kserw pws einai :cry:

Link to comment
Share on other sites

γεια σου. ειμαι κ εγω νεο μελος κ εχω παθει πλακα με την ομοιοτητα μας. ειμαι κ εγω στην ιδια ακριβως κατασταση. πηγα στις 10/2 στο γιατρο να ακουσω την καρδια του μωρου κ αντ'αυτου αφαγα το πιο γερο χαστουκι της ζωης μου. μας ειπε ο γιατρος οτι ειναι παλινδρομος κυηση. δεν ειχα κανενα συμπτωμα καμια ενοχληση κ επεσα απο τα συννεφα οταν μου το ειπαν. την επομενη μερα εκανα την αποξεση κ ο γιατρος ειπε οτι το εμβρυο θα σταλει για ελεγχο. μαλλον δε θα δειξει τιποτα γιατι προκειται για τυχαιο γεγονος οπως ειπε. εν τω μεταξυ εχω κ εγω εξωμητριο ινιμυωμα. ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν εχει καμια απολυτως σχεση. κ εμενα με βασανιζει το γιατι.ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη κ ανησυχω πολυ. μου λενε οτι δε θα εχουμε προβλημα, αλλα εγω φοβαμαι. γιατι συνεβη αυτο? θα ξανασυμβει? πως θα ειμαι χαλαρη την επομενη φορα? θα υπαρξει επομενη φορα? αχ νιωθω τοσο μετεωρη, χαμενη. σαν καποιος να μου εκλεψε το ονειρο, μου πηρε τη χαρα. ολοι λενε οτι αυτη η περιπτωση ειναι αμυνα ενος υγιους οργανισμου. δε θα γεννιοταν υγιες μωρο κ γιάυτο η κυηση διεκοπη. ετσι παρηγορω τον εαυτο μου.......

kalispera einai polu duskolo to kserw arketa kala to perasa 2 fores mesa se 4 mines sigoura den uparxei thema gia 2 egkumosuni afou o giatros tha to steilei gia istologiki tha exete mia eikona!ean to skeftesai etsi kaneis kako ekana arketo kairo gia na to katalabw alla twra eimai ok!oso gia to oti den tha itane gero to mwro einai sigouro opote kalutera pou egine etsi!kane ypomoni kai ola tha ginoun!tha kanoume kai emeis to diko mas ninaki etsi? :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα απο τις μηδαμινες μου γνωσεις θα ηθελα να πω οτι εχω να προσθεσω οτι μια κοπελα ειπε οτι ειχε συνεχεια αποβολες κ εκανε ποσες εξετασεις κ τελικα δεν βρισκαν την αιτια. μετα πηγε σε ενα αλλο γιατρο κ εκανε εξεταση για ουρεοπλασμα. το ουρεοπλασμα ειναι κακος παραγοντας για εγκυμοσυνη. κ τελικα ειχε ουρεοπλασμα!!! κ μετα με φαρμακευτικη αγωγη νομιζω το καταπολεμησε. κανε εξεταση για ουρεοπλασμα. το εχω ακουσει απο πολλες. κ απο μανες

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

και ακτι ακομη.μια ξαδερφη μου ετσι ειχε παλινδρομη κ μετα απο 3 μηνες εμεινε παλι εγκυος!! εσενα σου ευχομαι να μεινεις πιο μπροστα!!!

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μας μας ειπε να περιμενουμε κανενα εξαμηνο κ μετα να αρχισουμε προσπαθειες. θελει να σταθεροποιηθει ο κυκλος πρωτα κ να αποκατασταθει πληρως η μητρα. δεν ξερω......θα κανω τις εξετασεις που χρειαζονται κ ελπιζω να ειναι ολα καλα. σημερα ειμαι καλυτερα, αποφασισα να μην ακουω κανενα κ να ειμαι αισιοδοξη γιατι αλλιως ολα χειροτερα ειναι. στο τελος θα παθω καταθλιψη. μακαρι να ειναι ολα καλα. εχω αγχος για τις συπεπειες της αποξεσης, αλλα ο γιατρος ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα. ειχα αιμα μετα απο την επεμβαση μονο 1 μερα. καθολου πονο μονο λιγο οταν σκυβω. δεν ξερω...εν τω μεταξυ η πιο μεγαλη στενοχωρια ειναι οτι πριν την παλινδρομη δεν ειχα κανενα συμπτωμα. ολα φαινονταν τελεια. κατι πονακια στη μαση ειχα στα οποια δεν ειχα δωσει σημασια. διαβασα καπου οτι αυτο ισως ειναι συμπτωμα. ........νιωθω μπερδεμενη κ φοβισμενη θελω να ηρεμησω κ να ειμαι καλα. κ για μενα κ για τον αντρα μου που κανει τα παντα.....αχ βρε κοριτσια ποτε θα γινω μανα? θα γινω ποτε???????

μου κανει καλο που μιλαω εστω κ ετσι με καποιες που εχουν περασει το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Celeni welcome to the club! Είμαστε πολλές με παρόμοια κατάσταση. Εγώ έπαθα παλίνδρομη στην 12η εβδομάδα, πήγα να το δω στην αυχενική και ήταν νεκρό. Είχα ακούσει καρδιά-όλα πήγαιναν καλά μα τελικά ποτέ δεν είσαι σίγουρη για τίποτε! Δεν πρέπει να απογοητεύεσαι γιατί ακούω ότι η επόμενη είναι μια νέα εγκυμοσύνη και θέλω να πιστεύω οτι όλα θα πάνε καλά! Απλά ξεκινάς αμέσως μόλις στο εγκρίνει ο γιατρός σου για την δεύτερη προσπάθεια. Με την επόμενη θα ξεχαστεί και η προηγούμενη! Δύναμη! Έχεις μεγάλη παρέα εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Celeni και εγω ειχα δυο παλινδρομες εγκυμοσυνες, αλλα εκανα λαθος που δεν εκανα εξετασεις απο την πρωτη παλινδρομη.Η γνωμη μου ειναι να το ψαξεις πριν ξεκινησεις προσπαθειες για την δευτερη, γιατι ειναι πολυ ψυχοθφορο οταν ξανασυμβει.Εξωμητριο ινομυωμα εχω και εγω,αλλα πιστευω οτι δεν φταιει αυτο.Στους υπερυχους ο γιατρος μου ελεγε οτι δεν το επηρεαζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα , ειμαι και γω στην ιδια φαση με σας κοριτσια βεβαια εγω ειχα διδυμα τα οποια παλινδρομησε το ενα στις 7 βδομαδες και το αλλο στις 8 .Σταματησε η καρδια τους ετσι ξαφνικα.

Περασα και γω απο το βασανιστηριο της αποξεσης και ψυχολογικα ημουν ενα ρακος .Δυο παιδια και εμεινα με κανενα .Τραγικο!!!

Ειμαι πολυ δυνατη ομως και σε λιγο καιρο θα ξεκινησω την νεα μου προσπαθεια , περιμενω τους καρυοτυπους και βλεπουμε.

 

Καλη δυναμη σε ολες σας και συντομα να γινουμε ολες μανουλες με το καλο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.Χτες πηγα μεσα στην τρελλη χαρα στον γιατρο μου να δω το μωρακι και δυστυχως δεν ειχε παλμους.Ηταν η δευτερη επισκεψη μου.Ημουν 7,5 βδομαδες αλλα η αναπτυξη σταματησε στην 6.

Εκανα παλλινδρομη κυηση και μου ειπε ο γιατρος μου οτι δυστυχως το συναντανε παρα πολυ συχνα και οτι δεν ευθυνομαι εγω γι'αυτο που εγινε και οτι μπορω μετα την δευτερη φορα της περιοδου μου μπορουμε να βαλουμε μπροστα παλι με τον αντρουλη μου.Σκεφτητε οτι σημερα ειμασταν 60 κοπελες με παλλινδρομη κυηση.Χτες ομολογω οτι εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου αλλα δεν θα το βαλω κατω.θα παω να κανω τις εξετασεις μου να δω αν εφταιξε κατι και ετσι να προχωρησω χωρις φοβο για την δευτερη εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Barbara λυπαμαι πολυ γι αυτο που σου συνεβει , μπορω να σε καταλαβω απολυτα !! εγω οταν βρισκομαι μοναχη μου κλαιω αλλα εχω πεισμωσει και θα βαλω μπρος ξανα για μωρακι.

Εσυ εκανες αποξεση ? επισης τι εξετασεις θα κανεις ?

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα στην επομενη προσπαθεια σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Και εγώ μία από τα ίδια. Με καλό προγεννητικό έλεγχο, έμεινα έγκυος για 1η φορά στον 1ο μήνα προσπαθειών, το έμαθα 2 μέρες πριν τα Χριστούγεννα του 2008 και όταν πήγα να ακούσω την καρδούλα του στην 6η εβδομάδα περίπου, αντί γι' αυτό μου ήρθε η κεραμίδα. Δεν υπήρχε καρδιακός παλμός.....Έκανα απόξεση στις 14/1, πριν απο 2 μέρες μου ήρθε για 1η φορά περίοδος και ακόμη προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου. Δεν υπάρχει μέρα που δεν κλαίω για το άτυχο μωράκι μου. Θέλω να πιστέυω πως ήταν ένα τυχαίο γεγονός, μία θεία πρόνοια για να αποφύγω τα χειρότερα. Έτσι πρέπε να σκεφτόμαστε όλες με παρόμοιες "ατυχίες". Καλή τύχη σε όλες μας και σύντομα να κρατήσουμε τα νινάκια μας αγκαλίτσα.....

ΑΑΑΑΑΑΑ σκέφτομαι να το ψάξω το θέμα, για θρομβοφιλία, καρυότυπο και όλα τα συναφή, χωρίς να μου το έχει προτείνει ο γιατρός μου. Εσεις τι λέτε? Να το ψάξω ή θα με αγχώσει χειρότερα?

 

http:// [url=http://www.xarakas.gr]http://www.xarakas.gr

 

XuYop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Κατερινα λυπαμαι πολυ γι αυτο που σου ετυχε.

Εμενα ο γιατρος μου πηρε το εμβρυο να κανει καρυοτυπο σ αυτο ,

Εξετασεις θα μου δωσει να κανει αναγκαστικα μετα απο αυτο , μου εγραψε για θρομβοφιλια, ΝΚ και ανοσολογικες που ακομα δεν εχω καταλαβει τι ειναι .

Συνηθως παντως ειναι τυχαιο γεγονος.

Μετα την αποξεση τι φαρμακα πηρες ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετά την απόξεση πήρα μόνο αντιβίωση ένα κουτί, δεν θυμάμαι ποιες. Εγώ δεν έκανα ιστολογικές εξετάσεις, ο γιατρός μου δεν το έκρινε σκόπιμο και τον εμπιστεύτηκα. Αν και με αυτά που διαβάζω λέω "μηπως δεν έκανα καλα? Μήπως έπρεπε να εξεταστεί το έμβρυο?"

Την επόμενη εβδομάδα θα πάω στη Βέροια (από εκεί είμαι και εκεί ειναι ο γιατρός μου, τώρα μένω σε κάποιο νησί λόγω μετάθεσης) λέω να του ζητήσω να κάνω όλες τις εξετάσεις οι οποίες μπορεί να ευθύνονται για παρόμοιες περιπτώσεις.....

Αλλά όπως είπα σκέφτομαι πως άμα αρχίσω και τα ψάχνω πολύ, θα αγχωθω περισσότερο και ίσως χωρίς λόγο.......

 

XuYop3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου δωσε αντιβιωση και mitrotan για κανα δυο βδομαδες .

Να σου πω την αληθεια εγω θελω να κανω τις εξετασεις , περισσοτερο για να αποφυγω ισως κατι αναλογο στο μελλον , αν και μου ειπε οτι ειναι τυχαιο γεγονος συνηθω αλλα αφου ετυχε κατι τετοιο καλο ειναι να το κοιταξουμε οχι οτι σημαινει απαραιτητα προβλημα .

 

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα στο μελλον.

 

Αιμα για ποσο καιρο ειχατε ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την απόξεση στις 14/1. Είχα εκείνη την ημέρα αρκέτό και μετά τίποτα, σταγόνα!!! Στις 19/1 μου ήρθε περίοδος και κράτησε 7 μέρες, όπως πάντα. Και μου ξαναήρθε περίοδος στις 5/3, σχεδόν όταν την περίμενα γιατί έχω κύκλο 40 ημερών με κανονική ροή και ποσότητα.

 

XuYop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Κοριτσια παρολο που εχουν περασει 3 μερες που εμαθα για την παλλινδρομη κυηση μαζευω τα κομματια μου δυναμικα και περνω τα πανω μου!!!Δεν θα το βαλω κατω ουτε εγω αλλα ουτε κι εσεις,πρεπει παντα να σκεφτομαστε θετικα!!Ισως το λεω για να το χωνεψω κι εγω.Gati εκανα κι εγω αποξεση και τα φαρμακα που περνω ειναι mitrotan και vibramycin.Το ενα ειναι για την αιμοραγια και το αλλο για να σκληρινη η μητρα.Την Τριτη εχω ραντεβου με γιατρο και θα παω μαζι με τον αντρα μου οπου θα μας δωσει τι εξετασεις να κανουμε.Απο κατι λιγα που ειπα με τον γιατρο μου ανεφερε για πηκτικοτητα και ολες τις εξετασεις θυροειδη(οχι μονο T3,T4,TSH)μαλλον θα μου δωσει και για ουρεοπλασμα.Δεν ειμαι σιγουρη ακομα.Οταν δω την λιστα των εξετασεων θα σας ενημερωσω.Περιμενω βεβαια και την ιστολογικη να δω τι εδειξε.Το μονο που θελω ειναι να πανε ολα καλα και να γινω μανουλα!!!!!!!!!!!!Το ιδιο ευχομαι και σε εσας!!!!!!!!!!Σας ειπαν οι γιατροι σας απο τι μπορει να εγινε η παλλινδρομη κυηση?

Link to comment
Share on other sites

Το mitrotan μου ειπε να το παρω για 5 μερες.Αιμα εχω ακομα.Δηλαδη την Παρασκευη εκανα την αποξεση και μεχρι και σημερα εχω.Βεβαια οσο περνανε οι μερες λιγοστευει.Ο γιατρος μου ειπε οτι θα εχω για 8 μερες περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Και γώ παίρνω αυτα τα χάπια , επισης έχω και γω ακόμα αίμα και βρίσκομαι στην 11 μέρα .Αντε να δούμε

Πονάτε καθόλου?

 

Δωσαμε για καρυοτυπο να δούμε μηπως η παλλινδρομηση ηταν απο χρωμοσωματικες ανωμαλιες .

Ποτε σας είπαν για επόμενες προσπάθειες ?

 

Ευχομαι όλες μανούλες κορίτσια θα χαρώ να ακούσω ευχαριστα νέα σε κανα 4μηνο .

 

Φίλια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες. εγω εχω κλεισει σχεδον μηνα απο αποξεση, βγηκαν τα αποτελεσματα κιολας ειναι τελικα θρομβοφιλια κ τωρα αρχιζει λοιπον αλλη αγωνια για μενα....

Link to comment
Share on other sites

Αχ εγω να δεις αγωνια που εχω για την ιστολογικη.Οσο για πονακια εχω αρκετα.Με ενοχλει και το στηθος μου.Μου ειπε ο γιατρος μου οτι θα εχω για 10 μερες ακομα και οτι το στηθος μου θα μου περασει σιγα-σιγα.Για αλλη μια φορα ηταν αρνητικοτατος για εξετασεις που θελω να κανω εγω και ο αντρας μου γιατι μας λεει οτι δεν ευθυνομαστε εμεις γι'αυτο.

Μου ειπε επισης να περιμενω να μου ερθει περιοδο 2 φορες και μετα βουρ για δευτερη προσπαθεια.

Αν και να σας πω την αληθεια σκεφτομαι να χαλαρωσουμε λιγο με τον αντρουλη μου να ηρεμησει και μενα η μητρα μου και μετα να βαλουμε μπροστα.Θα ηθελα να σας ρωτησω που κανατε την επεμβαση και ποσο σας κοστισε?

Link to comment
Share on other sites

το πιθανοτερο ειναι να ειναι τυχαιο γεγονος η παλινδρομη. να μη βρειτε αιτια δηλαδη, ετσι μου ειχε πει κ μενα ο γιατρος, ο οποιος ομως κατευθειαν το εστειλε για εξετασεις. κ οντως καλα εκανε αφου βρηκαμε τη θρομβοφιλια. εγω παντως θα κανω κ αλλες εξετασεις για να μου φυγει τι αγχος......ουτως η αλλως δεν ειχαμε κανει προγεννετικο ελεγχο, ας κανω τωρα.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...