Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για ιδιωτικά σχολεία


Recommended Posts

Εννοείται ότι είναι απαράδεκτο και αντιπαιδαγωγικο να τίθεται στόχος στο νηπιαγωγείο η κατάκτηση του μηχανισμού γραφής και ανάγνωσης. Εννοείται ότι δεν προβλέπεται καν στο πρόγραμμα του Υπουργείου . Προσωπικά θα ανησυχούσα για αυτό. Στην προσχολικη εκπαίδευση τα παιδιά πρεπει να μαθαίνουν αλλά πιο σημαντικα για την ηλικία τους πραγματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Επιβεβαιώνεται λοιπόν ότι η Παιδαγωγική και το ISP είναι δυο διαφορετικού χαρακτήρα σχολεία.

Προφανώς τα παιδιά στο ISP και σε όλα τα σχολεία που ακολουθούν το εν λόγω πρόγραμμα συνηθίζουν σε ένα συγκεκριμένο τρόπο μελέτης (όπως αναφέρθηκε ανωτέρω ούτε καν μελετούν τα παιδιά τα βιβλία του Υπουργείου) και στο Γυμνάσιο και Λύκειο πρέπει να συνεχίσουν σε αντίστοιχο σχολείο για να μην έχουν δυσκολίες, τα οποία αυτή τη στιγμή βρίσκονται πολύ μακριά από τον Πειραιά, καθώς το ISP μέχρι στιγμής δεν έχει τις ανάλογες βαθμίδες.

Για την οικογένεια μας, καθώς ακολουθεί και 2ο παιδί το θεωρούσα υπέρμετρη δέσμευση, να γράψουμε το παιδί μας σε ένα τέτοιο σχολείο και μετά να μην έχουμε την δυνατότητα να στηρίξουμε την επιλογή μας.

 

Επίσης δεν γνωρίζω οτι αν ολοκληρώθηκε η πιστοποίηση του εν λόγω σχολείου, δεδομένου μάλιστα ότι το εν λόγω πρόγραμμα θέλει έμπειρο και καλά εκπαιδευμένο προσωπικό.

 

chrimai όπως και να έχει δες τα σχολεία που σε ενδιαφέρουν προσωπικά και προσπάθησε να δεις που υπερτερούν και μειονεκτούν στα θέλω σας για το δικό σας παιδί και συνδύασε το με διάφορες απόψεις που ακούς για να καταλήξεις στην επιλογή σου

 

Απλώς για λόγους διευκρινιστικούς:

α) Το ISP έχει όντως πάρει την πιστοποίηση. Το είχα τσεκάρει από τον οργανισμό του ΙΒ.

 

β) Δεν μελετούν τα βιβλία του οργανισμού, αλλά καλύπτουν την ύλη, οπότε δεν τίθεται θέμα κενών.

 

γ) Από το δημοτικό στο γυμνάσιο η μετάβαση από ένα σχολείο ΙΒ σε ένα κλασσικό σχολείο είναι εύκολη. Εντάξει, δεν υπάρχει η εκπαίδευση στην αποστήθιση, αλλά αυτό καλύπτεται εύκολα, αν υποθέσουμε ότι κάποιος θέλει να το κάνει. Η σοβαρή δέσμευση έρχεται πια στο Λύκειο. Εκεί πραγματικά γίνεται μονόδρομος.

 

δ) Το ISP θα ανοίξει πολύ σύντομα και γυμνάσιο. Τουλάχιστον έτσι λέει η Διεύθυνση.

 

Καθαρά ενημερωτικά, η Παιδαγωγική έχει κάνει δικό της Γυμνάσιο ή τα παιδιά παν μετά στο Saint Paul;

Link to comment
Share on other sites

Απλώς για λόγους διευκρινιστικούς:

α) Το ISP έχει όντως πάρει την πιστοποίηση. Το είχα τσεκάρει από τον οργανισμό του ΙΒ.

 

β) Δεν μελετούν τα βιβλία του οργανισμού, αλλά καλύπτουν την ύλη, οπότε δεν τίθεται θέμα κενών.

 

γ) Από το δημοτικό στο γυμνάσιο η μετάβαση από ένα σχολείο ΙΒ σε ένα κλασσικό σχολείο είναι εύκολη. Εντάξει, δεν υπάρχει η εκπαίδευση στην αποστήθιση, αλλά αυτό καλύπτεται εύκολα, αν υποθέσουμε ότι κάποιος θέλει να το κάνει. Η σοβαρή δέσμευση έρχεται πια στο Λύκειο. Εκεί πραγματικά γίνεται μονόδρομος.

 

 

 

Ναι, το πρώτο το ξέρω κι εγώ.

Επίσης ισχύει το δεύτερο. Τα μαθήματα γίνονται στα ελληνικά και στην ύλη του υπουργείου. Η διδασκαλία των αγγλικών είναι πολύ ενισχυμένη. Απλά ο τρόπος είναι πιο βιωματικός (ΟΚ, δεν είναι απλό αυτό, είναι όλη η ουσία) και δεν υπάρχει η δέσμευση των βιβλίων.

Για το τρίτο, δεν ξέρω αν είναι εύκολο, αλλά σίγουρα είναι εντελώς εφικτό. Άσε που θεωρώ ότι, αν η δουλειά γίνεται σωστά, το να έχει δουλέψει το παιδί σε περιβάλλον PYP θα το βοηθήσει πολύ και στο παραδοσιακό γυμνάσιο.

 

Στο IB Diplom Λύκειο υπάρχει άλλη ύλη. Δεν είναι η ύλη των πανελληνίων.

 

Εγώ αν έπρεπε να επιλέξω, θα επέλεγα PYP, χωρίς να ξέρω το συγκεκριμένο σχολείο.

Link to comment
Share on other sites

Mariab για το α και β δεν έχω αντίθετη πληροφόρηση και ούτε μίλησα για κενά . Για το γ διατηρώ επιφυλάξεις για το κατά πόσο θα είναι τοσο εύκολη η μετάβαση από ένα τέτοιο δημοτικο σε κλασσικό γυμνάσιο. Σίγουρα εξαρτάται και από το παιδί.

Για το δ μακάρι να πάει τόσο καλά το ISP και να ιδρύσει και γυμνάσιο. Πάντως το υπάρχον κτίριο δεν νομίζω ότι μπορεί να στηρίξει την λειτουργία και Γυμνασίου.

Πάντως είναι σίγουρα θετικό ότι δημιουργηθηκε στα μέρη μας ένα διαφορετικό σχολείο που από ότι κατάλαβα είστε ευχαριστημενοι.

 

Η Παιδαγωγική όχι δεν έχει γυμνάσιο και δεν γνωρίζω τις προθέσεις της διοίκησης. Προς το παρόν οι απόφοιτοι του έχουν προτεραιοτητα στο st paul

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας

και καλώς σας βρήκα. Λοιπόν, τελειώνουμε το προνήπιο φέτος σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό. Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι και θα συνεχίσουμε εκεί και νηπιαγωγείο. Έχω ξεκινήσει ήδη την αναζήτηση Δημοτικού Σχολείου για την μικρή μου και έχω ρίξει πραγματικά πολύ διάβασμα. Μετά από πληροφορίες που έλαβα από εδώ αλλά και από γνωστούς έχω αποκλείσει για κάποιους λόγους σχολεία όπως η Λεόντειος Ν. Σμύρνης, τα εκπαιδευτήρια Ξενόπουλου, το Παλλάδιο Ν. Σμύρνης και τα Θεομήτωρ. Μου έκαναν καλή εντύπωση τα Εκπαιδευτήρια Γεωργίου Ζώη που επισκέφθηκα πρόσφατα και σε μερικές μέρες θα επισκεφθώ τα Εκπαιδευτήρια Μαλλιάρα, τα οποία μου άρεσαν εξωτερικά. Και για τα δύο παραπάνω σχολεία έχω ακούσει-διαβάσει κυρίως καλά πράγματα αλλά όχι μόνο. Γι' αυτό και ζητώ extra πληροφορίες από όσους από εσάς έχουν προσωπική εμπειρία και σας ευχαριστώ προκαταβολικά γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα, έχουμε κοιτάξει κάποια ιδιωτικά σχολέια στα νότια προάστια και είμαστε ανάμεσα σε δυο, τη Γεννάδειο και τον Κουτσομάλλη.

Θα με ενδιέφερε αν κάποιος γονιός έχει εμπειρία απο τα σχολεία αυτά (καλή ή κακή) να μου πει την άποψη του. Ο μικρός μου θα πάει φέτος νήπιο αλλά μας ενδιαφέρει να συνεχίσει εκεί και το δημοτικό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, έχουμε κοιτάξει κάποια ιδιωτικά σχολέια στα νότια προάστια και είμαστε ανάμεσα σε δυο, τη Γεννάδειο και τον Κουτσομάλλη.

Θα με ενδιέφερε αν κάποιος γονιός έχει εμπειρία απο τα σχολεία αυτά (καλή ή κακή) να μου πει την άποψη του. Ο μικρός μου θα πάει φέτος νήπιο αλλά μας ενδιαφέρει να συνεχίσει εκεί και το δημοτικό.

Ευχαριστώ

 

Εχω ακουσει καλα λογια για την Γενναδειο,για το αλλο σχολειο δεν γνωριζω κατι καλο ή κακο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

και καλώς σας βρήκα. Λοιπόν, τελειώνουμε το προνήπιο φέτος σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό. Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι και θα συνεχίσουμε εκεί και νηπιαγωγείο. Έχω ξεκινήσει ήδη την αναζήτηση Δημοτικού Σχολείου για την μικρή μου και έχω ρίξει πραγματικά πολύ διάβασμα. Μετά από πληροφορίες που έλαβα από εδώ αλλά και από γνωστούς έχω αποκλείσει για κάποιους λόγους σχολεία όπως η Λεόντειος Ν. Σμύρνης, τα εκπαιδευτήρια Ξενόπουλου, το Παλλάδιο Ν. Σμύρνης και τα Θεομήτωρ. Μου έκαναν καλή εντύπωση τα Εκπαιδευτήρια Γεωργίου Ζώη που επισκέφθηκα πρόσφατα και σε μερικές μέρες θα επισκεφθώ τα Εκπαιδευτήρια Μαλλιάρα, τα οποία μου άρεσαν εξωτερικά. Και για τα δύο παραπάνω σχολεία έχω ακούσει-διαβάσει κυρίως καλά πράγματα αλλά όχι μόνο. Γι' αυτό και ζητώ extra πληροφορίες από όσους από εσάς έχουν προσωπική εμπειρία και σας ευχαριστώ προκαταβολικά γι' αυτό.

 

Τα Εκπαιδευτήρια Γεωργίου Ζώη εχουν καλη φημη.

Btw νομιζω απο αυτο το σχολειο ηταν που πριν απο λιγα χρονια ειχε γινει ενα τραγικο γεγονος στο σπιτι του ιδιοκτητη;(δολοφονια).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!

Ξερει κανεις να μου πει πληροφοριες για τα εκπαιδευτηρια καντα στα βριλησσια /Μανεση στο Ηρακλειο και Ζαγωριανακου στα γλυκα νερα?

Η μεγαλη μου κορη ειναι 4 και θελω να την γραψω σε προνηπιο (ή του χρονου νηπιο) σε καποιο ιδιωτικο σχολειο.

Μενουμε Βριλησσια οποτε αν υπαρχει και καποια αλλη πληροφορια για ευπροσδεκτη!

I

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!

Ξερει κανεις να μου πει πληροφοριες για τα εκπαιδευτηρια καντα στα βριλησσια /Μανεση στο Ηρακλειο και Ζαγωριανακου στα γλυκα νερα?

Η μεγαλη μου κορη ειναι 4 και θελω να την γραψω σε προνηπιο (ή του χρονου νηπιο) σε καποιο ιδιωτικο σχολειο.

Μενουμε Βριλησσια οποτε αν υπαρχει και καποια αλλη πληροφορια για ευπροσδεκτη!

 

καλησπερα

εχω γνωστή που στελνει τα παιδιά της στον μάνεση και είναι ευχαριστημένη

 

ζαγοριανακος δεν γνωρίζω γραφουν εδώ στο φορουμ διαφορα που μπορείς να δείς

 

αλλα νομιζω ότι η εράσμειος που χωροταξικά είναι σχεδόν ....κοντα είναι καλύτερη σε πολλά σημεία:) που και παλι μπορεις να δεις σχολια στο φορουμ

 

αφου είσαι Βριλήσσια βλέπεις και το καντά νομιζω πως και εκει κανουν καλή δουλειά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερα!

Ευχαριστω για την απαντηση!Η Ερασμειος εχει για το νηπιαγωγειο 6500 και τα αλλα που σου λεω ειναι γυρω στα 4000-4500. Αν βεβαια καταλαβα το σχολιο περι χωροταξικοτητας ;)

I

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν έχεις αδικο

αλλα το θεμα είναι και τι ...δουλειά κάνουν εκεί να εστιαστείς

ο μάνεσης είναι καλός καλο σχολείο οργανωμένο

όπως και ή εράσμειος

από εκει και πέρα ...εσύ αποφασίζεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα ειμαι καινουργια στο forum οποτε θα χρειαστω την βοηθεια σας.Αν ξερει καποιος πληροφοριες τι να επιλεξω για δημοτικο ιδιωτικο .Επισκεφθεικα τον Τσιαμουλη και την Ν παιδεια .και την Αυγουλεα που μαλλον εχω απορριψει για προσωπικους λογους.Αν παει καποιος τα παιδακια του?? κ Για το Παπαχαραλαμπειο Η διαμαντοπουλος?Με ενδιαφερει να τα εχει ολα απο Νηπιο εως Λυκειο.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα και απο μενα!

Ξερει κανεις να μου πει πληροφοριες για τα εκπαιδευτηρια καντα στα βριλησσια /Μανεση στο Ηρακλειο και Ζαγωριανακου στα γλυκα νερα?

Η μεγαλη μου κορη ειναι 4 και θελω να την γραψω σε προνηπιο (ή του χρονου νηπιο) σε καποιο ιδιωτικο σχολειο.

Μενουμε Βριλησσια οποτε αν υπαρχει και καποια αλλη πληροφορια για ευπροσδεκτη!

 

Μάνεση πάω τον γιο μου. Φετος ειναι στο προνήπιο κ του χρόνου συνεχίζουμε στο νήπιο. Εχω κάνει ήδη εγγραφή κ για την κόρη μου .

Είναι ένα πολύ καλά οργανωμένο, οικογενειακό σχολείο.

Κάνουν πάρα πολύ καλη δουλεια εντός της τάξης, αλλά κ με τα εξωτερικά ερεθισματα όπως θέατρο, μουσική, εκδρομές...φέτος καλλιέργησαν, πάτησαν σταφύλια, άρμεξαν αγελαδιτσες. Αυτα έχουν μεινει τρομερα έντονα στο μυαλουδάκι του κ το σημαντικό ειναι πως ειναι χαρουμενος κ ςυτυχισμένος.

Σε 1 προβληματακι που ειχε δημιουργηθεί βρήκα άμεση ανταπόκριση κ υποστήριξη.

 

Κ σε όλα αυτα να προσθεσω κ τα νορμάλ δίδακτρα. Γιατι έχω ακούσει ποσά να σου σηκώνεται η τρίχα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολους.Ο μικρος μου σε λιγες μερες ξεκιναει νηπιαγωγειο οποτε θα πρεπει να αρχισω να κοιταω για σχολειο για το δημοτικο.Βοηθηστε με στο τι πρεπει να ρωταω στα σχολεια.Δεν εχω καθολου επαφη με παιδακια δημοτικου,δε γνωριζω πως γινονται πλεον τα μαθηματα και δε θελω οι ιδιοκτητες να μου πουλησουν φυκια για μεταξωτες κορδελες.Εγω το μονο που ξερω σιγουρα ειναι οτι θελω ενα ασφαλες και προστατευμενο περιβαλλον οπου το παιδι μου θα ειναι χαρουμενο να παει.Τι πρεπει να κοιταξω οσον αφορα το εκπαιδευτικο τους προγραμμα;για παραδειγμα ολα τα σχολεια κανουν τις ιδιες ωρες στα ιδια μαθηματα;δηλ.μαθηματικα κανουν για παραδειγμα ολοι 5 ωρες τη βδομαδα;εχω τελειως αγνοια και δεν ξερω καν ποια ειναι αυτα που θα μεβοηθησουν να επιλεξω Βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Ο μικρος μου σε λιγες μερες ξεκιναει νηπιαγωγειο οποτε θα πρεπει να αρχισω να κοιταω για σχολειο για το δημοτικο.Βοηθηστε με στο τι πρεπει να ρωταω στα σχολεια.Δεν εχω καθολου επαφη με παιδακια δημοτικου,δε γνωριζω πως γινονται πλεον τα μαθηματα και δε θελω οι ιδιοκτητες να μου πουλησουν φυκια για μεταξωτες κορδελες.Εγω το μονο που ξερω σιγουρα ειναι οτι θελω ενα ασφαλες και προστατευμενο περιβαλλον οπου το παιδι μου θα ειναι χαρουμενο να παει.Τι πρεπει να κοιταξω οσον αφορα το εκπαιδευτικο τους προγραμμα;για παραδειγμα ολα τα σχολεια κανουν τις ιδιες ωρες στα ιδια μαθηματα;δηλ.μαθηματικα κανουν για παραδειγμα ολοι 5 ωρες τη βδομαδα;εχω τελειως αγνοια και δεν ξερω καν ποια ειναι αυτα που θα μεβοηθησουν να επιλεξω Βοηθεια!!!

 

Ρώτα φίλους σου γονείς παιδιών δημοτικού για τα σχολεία σου, να ενημερωθείς για το τι γίνεται στο δημοτικό. Τι τους αρέσει, τι τους προβληματίζει κλπ. Πήγαινε σε κάποια σχολεία και κυρίως 'άκου' αυτά που έχουν να σου πουν. Μετά, όταν θα διαμορφώσεις άποψη, περιορίσου σε δύο- τρία σχολεία, κάνε μία λίστα με ερωτήσεις, πήγαινε και δες τα αναλυτικά. Τα δύο- τρία αυτά σχολεία, μπορείς να μας τα αναφέρεις και όλο και κάποια πιο ειδική πληροφορία θα έχεις από εδώ.

Το ιδανικό είναι να μάθεις από παιδιά που πηγαίνουν στο σχολείο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω Βερενικη μου.Θα ήθελα να μου επιστήσετε την προσοχή αν σας είναι εύκολο σε ορισμένα πράγματα πχ διαβασα οτι ορισμενα σχολεια εχουν διαδραστικους πινακες.ειναι πιο σημαντικο αυτο απο τον κλασικο πινακα που ειχαμε εμεις;αν ενα παιδακι εχει πιο αργο ρυθμο εκμαθησης μπορω να ζητησω να μου πουν πως το καλυπτουν για να μη μενει πισω;τετοια πραγματα θελω να ρωτησω ,δεν ειναι χαζα ε;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι χαζά. Και για την υλικοτεχνική υποδομή πρέπει να ρωτήσεις και για το πώς χειρίζονται τα πιο αδύναμα παιδιά.

Το πώς θα βαρύνει κάθε πληροφορία, είναι προσωπικό σου θέμα. Αν βέβαια το παιδί σου έχει κάποια ελαφρά μαθησιακή δυσκολία και θεωρείς ότι θα χρειαστεί στήριξη, θα πρέπει να μιλήσεις με γονείς, για να δεις τι γίνεται στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

della λογικά είναι τα ερωτήματα σου, όπως λογικό είναι να ρωτήσεις και πως χειρίζονται προβληματικές συμπεριφορές ή το ακριβές ωράριο, το επίπεδο ξένων γλωσσών που διδάσκουν και ποια είναι η 2η γλώσσα.

 

Όπως σου είπε και η Βερενίκη συνέλεξε πληροφορίες από διάφορους γνωστούς σου, πήγαινε και δες τα σχολεία που σε ενδιαφέρουν και επανέρχεσαι.

 

Επίσης θα βοηθούσε αν έγραφες σε ποια περιοχή μένεις και πόσο μακριά προτίθεσαι να στείλεις το παιδί σου.

 

Καλή σχολική χρονιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι? Αντιλαμβάνομαι ότι η περίοδος εγγραφών για τα ιδιωτικά έχει τελειώσει. Παρ' όλα αυτά, γνωρίζετε εαν τυχόν συνηθίζεται να υπάρχουν κάποιες κενές θέσεις, οι οποίες συμπληρώνονται από εκπρόθεσμες αιτήσεις?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

LRaHp2.pngHw9ip2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι? Αντιλαμβάνομαι ότι η περίοδος εγγραφών για τα ιδιωτικά έχει τελειώσει. Παρ' όλα αυτά, γνωρίζετε εαν τυχόν συνηθίζεται να υπάρχουν κάποιες κενές θέσεις, οι οποίες συμπληρώνονται από εκπρόθεσμες αιτήσεις?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Δεν υπάρχει γενικός κανόνας. Μπορείς να ρωτήσεις στο σχολείο που σε ενδιαφέρει. Αν υπάρχουν κενές θέσεις, σίγουρα θα δεχτούν ένα παιδί. Ξέρω ότι υπάρχουν σχολεία που δέχονται τα παιδιά και στη μέση της χρονιάς. Στο δικό μας σχολείο πχ. δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή κενά.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι? Αντιλαμβάνομαι ότι η περίοδος εγγραφών για τα ιδιωτικά έχει τελειώσει. Παρ' όλα αυτά, γνωρίζετε εαν τυχόν συνηθίζεται να υπάρχουν κάποιες κενές θέσεις, οι οποίες συμπληρώνονται από εκπρόθεσμες αιτήσεις?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Το Αρσάκειο δεχεται ακομα αιτησεις.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Xrigio πολυ σωστο αυτο για τις ξενες γλωσσες,θα το ρωτησω.

Βερενικη,δεν εχουμε καποια μαθησιακη δυσκολια,θελω να ρωτησω τι κανουν αν καποιο παιδι πχ δεν τα πηγαινει καλα στα μαθηματικα αν το ενισχιουν αυτοι.Να το ρωτησω αυτο ε;Σε αλλα σχολεια ξερουμε τι κανουν πανω σ'αυτο;ενας φιλος που ο γιος του τελειωσε την Α'Δημοτικου,επειδη το παιδακι ειχε θεμα στα μαθηματικα,καθε Παρασκευη λεει οταν τα υπολοιπα εκαναν κατι αλλο,αυτο κι ενα ακομα παιδι ο δασκαλος τους εδειχνε παλι μαθηματικα.Ειναι γνωστη αυτη η τακτικη στα σχολεια;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...