Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για ιδιωτικά σχολεία


Recommended Posts

η κορη του ρουβα ειναι γεννημένη τον ιουνιο του 2008. εχει μελλον ακομη για σχολειο. αν πηγαινει τρα, παει παιδικο σταθμο

 

νοεμβριο του 2008, ειναι σκορπιος με ωροσκοπο αιγοκερω το εχει πει και η αση μπηλιου,,,ρουβιτσα κι εγω τα ξερω ολα χαρτι και καλαμαρι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γνώμη μου ΜΗΝ ταλαιπωρήσεις παιδί 3 ετών με τέτοια απόσταση. Περίμενε να πάει 4, του χρόνου με το καλό. Αν σε ενδιαφέρει τόσο η γερμανική γλώσσα, βρες έναν γερμανότυπο παιδικό σταθμό, κάπου έχει πάρει το μάτι μου έναν, στη Βάρκιζα ή Βούλα...

 

 

 

Συμφωνω και εγω σε αυτο που λες!!!

νομιζω οτι κατω απο 4 χρονων ειναι πολυ μικρα, για να μα μπαινουν σε τοσο βαρυ προγραμμα για το νηπιαγωγιο!!!

εχω υπ' οψιν μου ενα παιδικο σταθμο στον Αλιμο "μικρες πατουσες'' νομιζω λεγετε (δεν εχω παει να δω απο κοντα) που ειναι και γερμανοφωνο.

 

Για την Γ.αγωγη , πιστευω και εγω οτι ειναι καλυτερη σχολη , οσα εχω ακουσει και εχω δει απο την σελιδα της στο ιντερνετ σε σχεση με την ερασμειο που δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα και εχω περιστατικο στην οικεγενεια μου , που η συμπεριφορα τους ηταν καπως.....

 

εγραψε ο ξαδελφος μου το παιδι του στην τετάρτη δημοτικου εκει να ξεκινησει και ενω τους είχε ενημερώσει απο την αρχη οτι το παιδακι δεν ειχε καμια επαφη με τα γερμανικα, ουτε τα ειχε ξανακουσει ποτε του, τον διαβεβαιωσαν οτι δεν χρειαζεται θα τον προχωρουσαν οι ιδιοι στη φυλαξη:shock::shock:

οχι μονο δεν εγινε κατι τετοιο, οι δασκαλοι προχωραγαν κανονικοτατα με την ταξη, το παιδι δεν μπορουσε να παρακολουθησει, και στην φυλαξη το μονο που καναν ηταν να διαβαζουν τα μαθηματα της επομενης μερας, με αποτελεσμα το παιδι μετα απο 2 εβδομαδες να μην θελει να πηγαινει, και αυτοι να τους ζητησουν να βαλει στο παιδι ιδιαιτερα γερμανικα στο σπιτι, να τον προχωρησει, γιατι ειναι πισω και δεν μπορει να ακολουθησει το τμημα!!!:confused::confused::confused::confused:

 

αυτο εγινε πριν 3 χρονια, δεν ξερω τωρα με την κριση σε τι κατασταση ειναι τα πραγματα και εαν εχουν προσγειωθει γενικοτερα τα ιδιωτικα:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Υπαρχει καμια μανουλα που να εχει το παιδακι της στον παιδικο σταθμο του Κωστεα Γειτονα Παλληνη η Ελληνογερμανικη??Μονο για το παιδικο σταθμο θελω πληροφοριες!

as1cCAx0g410010Mzg3bGR8MDAwNDcxN2R8TVkgTElUVExFIFBSSU5TU0VTIElT.gif
Link to comment
Share on other sites

η κορη του ρουβα ειναι γεννημένη τον ιουνιο του 2008. εχει μελλον ακομη για σχολειο. αν πηγαινει τρα, παει παιδικο σταθμο

 

Μα η κοπέλα μιλάει για τον παιδικό σταθμό του εκπαιδευτηρίου... Πού είναι το παράξενο;;;:confused:

 

Τα μεγάλα εκπαιδευτήρια έχουν τμήματα από 3 ετών, το πρόγραμμα επίσης του ΙΒ το ΡΥΡ (που δεν το έχει πια ο Ζηρίδης) ξεκινάει επίσης από τα 3... Οι εποχές έχουν αλλάξει...:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Υπαρχει καμια μανουλα που να εχει το παιδακι της στον παιδικο σταθμο του Κωστεα Γειτονα Παλληνη η Ελληνογερμανικη??Μονο για το παιδικο σταθμο θελω πληροφοριες!

 

 

Το σχολείο του Κωστέα Γείτονα ΔΕΝ έχει ακριβώς παιδικό σταθμό, θεωρείται ας πούμε κανονική τάξη, η πρώτη τάξη του προγράμματος PYP του ΙΒ. Έχει βέβαια για τις ηλικίες 3-5 ειδικές παροχές, πχ, δωρεάν φαγητό και πισίνα μια ώρα τη βδομάδα,δωρεάν παραμονή ως τις 3,30 (προαιρετικά για γονείς που δουλεύουν ας πούμε). Κόστος για το προνήπιο 6300 για φέτος, τόσα έδωσα, -5% έκπτωση εκπαιδευτικού. Περιλαμβάνονται στο ποσό κάτι παράβολα και κάτι άλλες ψιλοχρεώσεις.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ όταν διαλέγετε εκπαιδευτήριο μην ρωτάτε μόνο την τιμή του παιδικού ή του νηπίου, ρωτήστε και για δημοτικό και για γυμνάσιο ακόμα, πρέπει να έχετε μια εικόνα των τιμών. Δείτε και τον κατάλογο του υπουργείου (αν και υπάρχουν διαφοροποιήσεις πια στα σχολεία).

 

Από την εμπειρία που έχω αποκομίσει θεωρώ ότι είναι καλύτερα ως τα 5, δηλαδή ως πριν το νήπιο, τα παιδιά να πηγαίνουν σε έναν καλό παιδικό σταθμό ή σε ένα νηπιαγωγείο (σκέτο) γιατί χρειάζονται ειδική φροντίδα σε καθαριότητα κλπ που το μεγάλο εκπαιδευτήριο δύσκολα μπορεί να προσφέρει (λόγω πολύ μεγάλου αριθμού μαθητών σε συνδυασμό με περικοπές που γίνονται στο προσωπικό).

 

Κάποια κοπέλα μου έστειλε τιμή από Ζηρίδη και έπαθα ΣΟΚ! Το σχολείο αυτό μέχρι πριν από 2 χρόνια ήταν το πιο ακριβό μετά το Κολλέγιο, κάπου μαζί με του Δούκα και του Μωραίτη, μιλάμε γύρω στις 10000 με σχολικό. Τώρα... έπαθαν τέτοια νείλα που μαζεύτηκαν και προσπάθησαν να μαζέψουν κόσμο με χαμηλές τιμές... Καλά έκαναν, κι εγώ το ίδιο θα έκανα αν ήμουν επιχειρηματίας σε τέτοια κατάσταση... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδη τυχαινει να το γνωριζω πολυ καλα, το σχολειο Ζηριδη δεν ανηκει πλεον στη οικογενεια Ζηριδη αλλα στην EUROBANK. Για το λογο αυτο εγινε & αλλαγη τιμων κλπ.

Εχω γραψει στο παρελθον οτι πριν 4 περιπου χρονια ειχα παει να ρωτησω για προνηπιο στο Ζηριδη ( μηνα Απριλιο η Μαιο ) & μου ζητησαν €50 για να μου κρατησουν ΤΗ θεση " επειδη ειμαι πολυ τυχερη γιατι μολις δημιουργηθηκε κενη θεση". Η pashalitsa ισως το θυμαται που το εχω αναφερει παλι.

Το ολο αυτο σκηνικο προ κρισης.

Κοριτσια, απο πειρα σας λεω οτι ειναι πολυ σημαντικο το σχολειο να ειναι κοντα στο σπιτι (τελος παντων maximum 30' στο δρομο το παιδι )για παρα πολλους λογους...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια η Ρουβίτσα είναι γεννημένη 2 Νοεμβρίου 2008 και πάει παιδικό σταθμό στο Ζ...........

 

Στη χριστουγεννιάτικη γιορτή είχαν έρθει και ο μπαμπάς της και η μαμά της. Στην παρέλαση ο μπαμπάς με την γιαγιά και τον παππού.

 

Στέλνω το παιδί μου στο σχολείο αυτό γι αυτό και τους έχω δει και τα γνωρίζω.

 

Η τιμή πάντως του σχολείου μπορώ να πω ότι εξακολουθεί να είναι τσουχτερή. πληρώσαμε κάτι λιγότερο από 9000 € το χρόνο χωρίς φαγητό και χωρίς τίποτα εξτρα .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια η Ρουβίτσα είναι γεννημένη 2 Νοεμβρίου 2008 και πάει παιδικό σταθμό στο Ζ...........

 

Στη χριστουγεννιάτικη γιορτή είχαν έρθει και ο μπαμπάς της και η μαμά της. Στην παρέλαση ο μπαμπάς με την γιαγιά και τον παππού.

 

Στέλνω το παιδί μου στο σχολείο αυτό γι αυτό και τους έχω δει και τα γνωρίζω.

 

Η τιμή πάντως του σχολείου μπορώ να πω ότι εξακολουθεί να είναι τσουχτερή. πληρώσαμε κάτι λιγότερο από 9000 ? το χρόνο χωρίς φαγητό και χωρίς τίποτα εξτρα .

 

Τι ταξη παει το παιδι σου και εδωσες τοσα λεφτα??????????Σου εχω στειλει προσωπικο μυνημα γιατι ηθελα να σε ρωτησω καποια πραγματα για το σχολειο.

as1cCAx0g410010Mzg3bGR8MDAwNDcxN2R8TVkgTElUVExFIFBSSU5TU0VTIElT.gif
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό όταν τα δίδακτρα είναι 6600 € και το σχολικό 1900 €?

Αμέσως αμέσως αυτά είναι 8500 €.

Συν κάτι ψιλά η έντυπη επικοινωνία συν κάτι ψιλά για εκδρομές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πώς γίνεται αυτό όταν τα δίδακτρα είναι 6600 ? και το σχολικό 1900 ??

Αμέσως αμέσως αυτά είναι 8500 ?.

Συν κάτι ψιλά η έντυπη επικοινωνία συν κάτι ψιλά για εκδρομές.

Τα διδακτρα για ποια ταξη??εμενα ειναι στον παιδικο η μικρη!δες αν θες τα προσωπικα μυνηματα σου γιατι εχω και γω καποιες αποριες

as1cCAx0g410010Mzg3bGR8MDAwNDcxN2R8TVkgTElUVExFIFBSSU5TU0VTIElT.gif
Link to comment
Share on other sites

Σου έχω στείλει νομίζω κι εγώ προσωπικό μήνυμα αν το βρήκα πως λειτουργεί γιατί το έχασα κάπου. Πες μου αν το έλαβες.

 

Ναι το ελαβα και σου απαντησα!!

as1cCAx0g410010Mzg3bGR8MDAwNDcxN2R8TVkgTElUVExFIFBSSU5TU0VTIElT.gif
Link to comment
Share on other sites

Σας το είπα, έχει γίνει χαμός με αυτό το σχολείο. Προφανώς οι παλιοί γονείς πληρώνουν με παλαιά δίδακτρα και οι νέοι με νέα... Αν βγάλετε κανένα συμπέρασμα τί γίνεται εκεί ειδοποιήστε με!!!

 

Αυτό που αναφέρει η Δωροθέα είναι μια λογικότατη εξήγηση και έτσι μου λύνεται και η απορία, γιατί κι εγώ που ρώτησα πέρσυ, βρήκα για το προνήπιο τις τιμές που είπε η/ο tenzeris και μάλιστα αυτές μου τόνισαν ότι είναι ήδη μειωμένες και είναι σύμφωνα με τον κατάλογο του υπουργείου εμπορίου...

 

Αλλά οι τιμές που λέει η Κατερίνα30 είναι απίστευτες απλά!!!:shock:

Link to comment
Share on other sites

Σας το είπα, έχει γίνει χαμός με αυτό το σχολείο. Προφανώς οι παλιοί γονείς πληρώνουν με παλαιά δίδακτρα και οι νέοι με νέα... Αν βγάλετε κανένα συμπέρασμα τί γίνεται εκεί ειδοποιήστε με!!!

 

Αυτό που αναφέρει η Δωροθέα είναι μια λογικότατη εξήγηση και έτσι μου λύνεται και η απορία, γιατί κι εγώ που ρώτησα πέρσυ, βρήκα για το προνήπιο τις τιμές που είπε η/ο tenzeris και μάλιστα αυτές μου τόνισαν ότι είναι ήδη μειωμένες και είναι σύμφωνα με τον κατάλογο του υπουργείου εμπορίου...

 

Αλλά οι τιμές που λέει η Κατερίνα30 είναι απίστευτες απλά!!!:shock:

Ισως γιατι εγω πηγα στην μεση της Χρονιας αλλα μεχρι τωρα εχω μειναι πολυ ευχαριστημενη!

as1cCAx0g410010Mzg3bGR8MDAwNDcxN2R8TVkgTElUVExFIFBSSU5TU0VTIElT.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισως γιατι εγω πηγα στην μεση της Χρονιας αλλα μεχρι τωρα εχω μειναι πολυ ευχαριστημενη!

 

Ε, τότε θα είναι οι τιμές της μισής χρονιάς!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Κανονικά κι εμένα θα έπρεπε να μου κάνουν έκπτωση 50% αφού έχουμε δεν έχουμε παρακολουθήσει το μισό προγραμμα από τις συνεχείς αρρώστιες!!! Χαχαχαχαχαχχαχα!!!

 

Πάντως tenzeris εμένα πέρσυ (άνοιξα την ατζέντα μου τώρα) μου έδωσαν τιμή 6600 πλην 10%. Εννοείται σκέτο πρόγραμμα ως τις 13,00. Για του Ζηρίδη εννοώ, για το προνήπιο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!!

τι δυσκολο πραγμα πια αυτη η επιλογη του σχολειου :(:(:(:(

εχω πονοκεφαλιασει απο τωρα, που θελω ακομα αλλα 2 χρονια:lol::lol::lol:

παντως αυτο που μου ειπε η pashalitsa (και ειχε δικιο) καλυτερα να το πας το παιδι ενα παιδικο συνοικιακο, να παρει τις βασικες γνωσεις, επικοινωνια με τα παιδακια, αποχωρισμος απο την μαμα κτλ.. που το αντιμετωπιζουν και λιγο καλυτερα εκει οι νηπιαγωγοι γιατι ειναι λιγοτερα παιδια,

παρα να το ριξεις απο τοσο μικρο στα βαθια:shock::shock::shock:

ο δικος μου δηλαδη , που ειναι και λιγο εως πολυ μαμακιας:wink:;-) και δεν παει πουθενα, πιστευω οτι θα εχει ενα θεμα οταν θα παει παιδικο!!! βλεπω οτι το παιδι θα θελει μια ιδιαιτερη μεταχειριση και προσοχη, γιατι θα του ερθει βαρυ ο αποχωρισμος!!!!:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια η Ρουβίτσα είναι γεννημένη 2 Νοεμβρίου 2008 και πάει παιδικό σταθμό στο Ζ...........

 

Στη χριστουγεννιάτικη γιορτή είχαν έρθει και ο μπαμπάς της και η μαμά της. Στην παρέλαση ο μπαμπάς με την γιαγιά και τον παππού.

 

Στέλνω το παιδί μου στο σχολείο αυτό γι αυτό και τους έχω δει και τα γνωρίζω.

 

Η τιμή πάντως του σχολείου μπορώ να πω ότι εξακολουθεί να είναι τσουχτερή. πληρώσαμε κάτι λιγότερο από 9000 ? το χρόνο χωρίς φαγητό και χωρίς τίποτα εξτρα .

 

 

περιμενουμε και τις δικες σου φωτογραφιες απο τον ΣΑΑΑΑΑΚΚΚΗΗΗΗ!!!!

 

Μηπως να κανεις ενα παρτυ σπιτι σου, να τον καλεσεις και να καλεσεις και εμας????:wink::wink::wink::wink:

δεν θα ενοχλησουμε καθολου, σε μια γωνιτσα θα κατσω και θα κοιταω!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να το πας το παιδι ενα παιδικο συνοικιακο, να παρει τις βασικες γνωσεις, επικοινωνια με τα παιδακια, αποχωρισμος απο την μαμα κτλ.. που το αντιμετωπιζουν και λιγο καλυτερα εκει οι νηπιαγωγοι γιατι ειναι λιγοτερα παιδια,

παρα να το ριξεις απο τοσο μικρο στα βαθια:shock::shock::shock:

Μπααα, μην το λες. Ετσι λεγαμε κα εμεις και τον γραψαμε στην αρχη σε παιδικο που ηταν πιο "οικογενειακος" (ετσι νομιζαμε, τελικα ηταν απλα αδιαφοροι και καιροσκοποι αλλα σιγουρα οχι οικογενειακοι ) και μετα τις πρωτες ημερες κοπανουσαμε το κεφαλι μας στον τοιχο με την χείριστη επιλογη μας. Αφηστε που δεν ηταν και οσο φτηνος μας το διαφημιζαν αφου βγηκαν κρυφα εξοδα.

Τελικα τον γραψαμε σε εναν καθολου οικογενειακο ( εχουν πολλα παιδια - πολλες δασκαλες ) αλλα που κανουν καταπληκτικη δουλεια και ο γιος μου ειναι υπερ-ευχαριστημένος...με το αζημιωτο φυσικα...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να κανεις ενα παρτυ σπιτι σου, να τον καλεσεις και να καλεσεις και εμας????:wink::wink::wink::wink:

δεν θα ενοχλησουμε καθολου, σε μια γωνιτσα θα κατσω και θα κοιταω!!!:lol::lol::lol:

 

xaxaxxaxaxaaxxa μήπως να τον κάνουμε μέλος στο parents να τα λέμε κιόλας με τον Σάκη?????????????????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!!

τι δυσκολο πραγμα πια αυτη η επιλογη του σχολειου :(:(:(:(

εχω πονοκεφαλιασει απο τωρα, που θελω ακομα αλλα 2 χρονια:lol::lol::lol:

παντως αυτο που μου ειπε η pashalitsa (και ειχε δικιο) καλυτερα να το πας το παιδι ενα παιδικο συνοικιακο, να παρει τις βασικες γνωσεις, επικοινωνια με τα παιδακια, αποχωρισμος απο την μαμα κτλ.. που το αντιμετωπιζουν και λιγο καλυτερα εκει οι νηπιαγωγοι γιατι ειναι λιγοτερα παιδια,

παρα να το ριξεις απο τοσο μικρο στα βαθια:shock::shock::shock:

ο δικος μου δηλαδη , που ειναι και λιγο εως πολυ μαμακιας:wink:;-) και δεν παει πουθενα, πιστευω οτι θα εχει ενα θεμα οταν θα παει παιδικο!!! βλεπω οτι το παιδι θα θελει μια ιδιαιτερη μεταχειριση και προσοχη, γιατι θα του ερθει βαρυ ο αποχωρισμος!!!!:oops::oops::oops:

 

Κοίτα να δεις, εγώ την έριξα κατευθείαν στα βαθιά και δεν είχα πρόβλημα... Δεν είχα ξαναπάει πουθενά ως τα 4 και όταν την πήγα πρώτη μέρα σχολείο τριγύριζα απ΄ έξω και σε ακτίνα 1 χλμ. με το κινητό στο χέρι και μόνο που δεν έκλαιγα!:mrgreen: Πιο κολλημένη από τη δική μου πανω μου δεν ξέρω αν υπάρχει αλλά ΤΕΛΙΚΑ δεν είχα κανένα πρόβλημα, ίσως γιατί την είχα πρετοιμασει πολυ και με παρακαλούσε ένα χρόνο να πάει σχολείο...:roll: Ίσως γιατί ενθουσιάστηκε με τα παιδιά κλπ. Ξεκίνησε και νωρίς (πριν το κλασικό άνοιγμα των σχολείων) με ομάδα προσαρμογής, γενικά στα ψυχολογικοτέτοια :-P δίνει πολλή σημασία το σχολείο, τώρα για τα υπόλοιπα (μαθησιακά) να δούμε...:D

 

Αποδείχτηκε ότι άγχος αποχωρισμού είχα εγώ τελικά :mrgreen:, ευτυχώς που πρόσεξα να μην της το μεταφέρω...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα:lol::lol::lol:

και γω το ιδιο εχω μου φαινεται!!! μαλλον εγω εχω το προβλημα!!!:lol::lol:

αφου μου ειπε η παιδιατρος ''..θες σιγα σιγα να κοψεις τον ομφαλιο???'':lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τον γραψαμε σε εναν καθολου οικογενειακο ( εχουν πολλα παιδια - πολλες δασκαλες ) αλλα που κανουν καταπληκτικη δουλεια και ο γιος μου ειναι υπερ-ευχαριστημένος...με το αζημιωτο φυσικα...

 

 

Εαν εισαι ευχαριστημενη και κανουν και καλη δουλεια εκει, να μας τον αναφερεις να τον εχουμε υπ οψιν μας!!

ειδικα εαν ειναι Ν.Προαστια!!:wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και απο μένα! Έχω δυο παιδια κ.τελείωσαν κ τα δυο τα Δελφινάκια! Όταν αποφοίτησε κ ο μικρός έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ! Σκεφτόμουν κ αυτά κ εμένα .. Είχαν μάθει σε ένα οικογενειακό περιβάλλον τόσο αυτά όσο κ.εγω που δύσκολα το αποχωρίζεσαι.. Η δουλειά που κάνανε ξεπέρασε τις προσδοκίες μου.. Οι γιορτές ,οι χειροτεχνιες τα Χριστούγεννα το Πάσχα , τις απόκριες .. Ότι κ να πω θα είναι λίγο.. Η μάθηση .. Μέσω βιωματικής διδασκαλίας , βοήθησε τα πσιδιά μου να αφομοιώσουν πολλά πράγματα..!!Εγω κ ο συζυγός μου νιώσαμε ασφάλεια κ ήρεμία που βρίσκονταν τα παιδιά μας σε ένα τέτοιο χώρο, με τέτοιες δασκάλες γεμάτες μεράκι κ. Όρεξη ..! Για μας θα είναι πάντα το δεύτερο σπίτι μας κ θα είναι πάντα στη καρδιά μας , γιατι τα παιδιά μου τα μεγαλώσανε με αγάπη , στοργή και πλούσια γνώση και η διαφορά απο άλλα παιδιά φαίνεται τώρα στο δημοτικό ! Τώρα για καλή μου τύχη είμαι πάλι έγκυος 5 μηνών .. Κ πιο τυχερή είναι η μπέμπα που θα παει εκει σχολείο..;) Δελφινάκια σε ευχαριστούμε για όλα ...!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...