Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ


Litsa T

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες. Θα ήθελα να σας ρωτήσω, αν γνωρίζετε σχετικά με κέντρα λογοθεραπείας

σε Αθήνα-Πειραιά .

Ενδιαφέρομαι για τον ανηψιό μου (είναι βαρήκοος με κοχλιακό εμφύτευμα). Η ιδιαιτερότητα που υπάρχει όμως είναι

ότι οι γονείς του θέλουν να είναι παρόν στο μάθημα.

Γνωρίζει κάποιος σχετικά ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


υπαρχει ενα στο περιστερι :!: εκει πηγαινει κ ενας ξαδελφος μου που εχει προβλημα στο λογο κ ειναι κ η θεια μου μεσα :!: πιστευω να κανει κ για τη δικη σας περιπτωση :!: ολα να πανε καλα :!::D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Βρε κορίτσια ή κόρη μου 5 1/2 χρονών έχει ένα μικρό προβληματάκι με το γνωστό "σ". Είπαμε να το διορθώσουμε πριν πάμε δημοτικό. Έχετε να που προτείνετε κανένα λογοθεραπευτη-τρια?

kmeBp3.png

bMTLp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα.

Με λένε Δήμητρα και ζω στην Θεσσαλονίκη. Έχω ένα γιό 5 χρονών με ελαφριά αναπτυξιακή διαταραχή. Κάνουμε λογοθεραπεία και εργοθεραπεία 2 χρόνια και έχουμε απίστευτη βελτίωση. Την άνοιξη θα μετακομίσουμε στην Αθήνα! Μήπως κάποιος γνωρίζει κάποιο καλό κέντρο λογοθεραπείας εκεί για τον μικρό μου?

Eυχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Με λένε Δήμητρα και ζω στην Θεσσαλονίκη. Έχω ένα γιό 5 χρονών με ελαφριά αναπτυξιακή διαταραχή. Κάνουμε λογοθεραπεία και εργοθεραπεία 2 χρόνια και έχουμε απίστευτη βελτίωση. Την άνοιξη θα μετακομίσουμε στην Αθήνα! Μήπως κάποιος γνωρίζει κάποιο καλό κέντρο λογοθεραπείας εκεί για τον μικρό μου?

Eυχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους.

 

Καλησπερα κ χρονια πολλα!!

 

Δημητρα, σου εχω στειλει προσωπικο μηνυμα!

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.logopedists.gr/

 

http://www.selle.gr/

 

 

http://www.logopedists.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=66&Itemid=205

εδω εχει διαφορα αρθρα

(δες στο dropdown menu)

 

οπωςδήποτε να ενημερωθείς για τα κριτήρια αλλά και ειδικότητα του κάθε ειδικού που θα απευθυνθείς.

επίσης

 

συστηνω να πάς μονο σε κάποιον ο οποιος είναι συμβεβλημένος με τον ΠΑΣΛ

ή είναι στην λίστα του ΠΑΣΛ.

μπορείς να τους πάρεις τηλέφωνο

 

 

Λευκωσίας 47, Πλατεία Αμερικής Αθήνα

emailButton.pnginfo(ατ)logopedists.gr Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. con_tel.png 2107779901 con_fax.png 2107779922

http://www.logopedists.gr

 

 

Πανελλήνιος Σύλλογος Λογοπεδικών-Λογοθεραπευτών (ΠΣΛ) ιδρύθηκε το 1982 και μέχρι σήμερα έχει 650 εγγεγραμμένα μέλη που καλύπτουν όλες σχεδόν τις γεωγραφικές περιφέρειες της Ελλάδας.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Θα ήθελα να παρακαλέσω μανούλες με παιδάκια που χρειάστηκαν λογοθεραπεία να μου συστήσουν αν ξέρουν κάποιο καλό λογοθεραπευτή. Μένουμε Χαλάνδρι και ο μικρός εμφανίζει συμπτώματα τραυλισμού. Για να μη θεωρηθεί διαφήμιση, παρακαλώ στείλτε μου απόψεις για ειδικούς με π.μ (θα προτιμούσα ιδιώτες και όχι κέντρα) .Ευχαριστώ!!

age.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να παρακαλέσω μανούλες με παιδάκια που χρειάστηκαν λογοθεραπεία να μου συστήσουν αν ξέρουν κάποιο καλό λογοθεραπευτή. Μένουμε Χαλάνδρι και ο μικρός εμφανίζει συμπτώματα τραυλισμού. Για να μη θεωρηθεί διαφήμιση, παρακαλώ στείλτε μου απόψεις για ειδικούς με π.μ (θα προτιμούσα ιδιώτες και όχι κέντρα) .Ευχαριστώ!!

 

Δεν απευθυνθηκα εκει λογο αποστασης αλλα απο μια τηλεφωνικη επικοινωνια (χωρις προσωπικη πειρα στο εκει κεντρο ξαναλεω θα σου προτεινα το ΚΕΘΤ http://www.travlismos.gr/)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ο γιος μου που είναι 4,5 ετών χρειάζεται να κάνει λογοθεραπεία και εργοθεραπεία.

Μηπως θα μπορούσατε να μου συστήσετε καποιο κέντρο λογοθεραπείας-εργοθεραπείας στην Ηλιούπολη; Εχει αρκετά κέντρα αλλά δεν ξέρω αν όλοι κάνουν καλή δουλειά... Οποτε αν κάποια μαμά έχει σχετική εμπειρία παρακαλώ πολύ να με ενημερώσει.

:)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ο γιος μου που είναι 4,5 ετών χρειάζεται να κάνει λογοθεραπεία και εργοθεραπεία.

Μηπως θα μπορούσατε να μου συστήσετε καποιο κέντρο λογοθεραπείας-εργοθεραπείας στην Ηλιούπολη; Εχει αρκετά κέντρα αλλά δεν ξέρω αν όλοι κάνουν καλή δουλειά... Οποτε αν κάποια μαμά έχει σχετική εμπειρία παρακαλώ πολύ να με ενημερώσει.

:)

Ευχαριστώ!

 

 

 

Καλημέρα,

 

Έχω μια φίλη λογοθεραπεύτρια. Επειδή απέκτησε μωράκι κάνει μόνο συνεδρίες κατ' οίκον. Αν σε ενδιαφέρει, στείλε μου μήνυμα για να σου δώσω τα στοιχεία της

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ mariata, αλλά επειδή χρειαζόμαστε και λογοθεραπεία και εργοθεραπεία σκεφτόμαστε να απευθυνθούμε σε καποιο κέντρο που κάνει και τα δύο. Ετσι μου εχουν συμβουλέψει και οι ειδικοί που τον εξέτασαν (να είναι δλδ στο ίδιο μέρος οι συνεδρείες).

Ισως καποια μαμά έχει παει το παιδάκι της σε καποιο από τα κέντρα και μπορεί να με κατευθύνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

καλησπέρα!! η ξαδέρφη μου πάει τον μικρο στο κεντρο αναπτυξης του μαντουδη στελιου (εχει και ηλιουπολη http://mandou.gr/) και ειναι πααααρα πολυ ευχαριστημένη... και απο λεφτα λεει οτι παιρνει όσα δινουν απο τα τα ταμεια, οποτε δεν χρεωνεσαι εσυ παραπανω χρηματα... εγω την δικια μου σκεφτομαι να την παω εκει γιατι του χρονου θα παει σχολειο και σε καποια πραγματακια νομιζω οτι ειναι λιγο πισω... ειναι και το πρωτο και εχω λιγο αγχος... δηλαδη σε ασκησεις προγραφης και κατι τετοια μου φαινεται οτι ειναι λιγο πισω... πιο πολυ θα παω για να μου φυγει και το αγχος... ελπιζω να βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...