Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΑΝΑΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟΣ μετά από 9 ΜΗΝΕΣ. (ΝΑΙ, ΓΊΝΕΤΑΙ)


Recommended Posts


Διαφημίσεις


καλά πόσο χάρηκα με αυτά τα νέα! μπράβο!  Είναι ένα απίστευτο συναίσθημα και θα επιβραβευτείς σίγουρα για αυτή σου τη προσπάθεια...

για πολύ καιρό ακόμα.

πολύ κρίμα για όσες έχουν ακούσει τις λανθασμένες συμβουλές όσων ΔΕΝ ξέρουν και κάνουν ότι ξέρουν από υπέρμετρη αυτοπροβολή και ξερολισμό. 

 

Όσο ακούω περιπτώσεις σαν και σένα τόσο θυμώνω με το τι χασούρα προκαλούν όλοι αυτοί (και μαίες και σύμβουλοι  και παιδίατροι και άλλες μαμάδες) σε όσες γυναίκες θέλουν να θηλάσουν το παιδί τους και θεωρούν τον θηλασμό αναπόσπαστο κομμάτι της μητρότητας.

 

Το στήθος είναι φτιαγμένο να παράξει γάλα και εάν κάποιος το θέλει μπορεί να το καταφέρει με τις σωστές συμβουλές. 

Μόνο κάποια που το έχει ζήσει μπορεί να μιλήσει για αυτό και ελπίζω να συνεχίζεις να το διαδίδεις και να κλείνεις στόματα σε όσους έχουν αρνητισμό και αμάθεια ή ημιμάθεια.

 

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2023 at 10:13 ΠΜ, belleblue είπε:

καλά πόσο χάρηκα με αυτά τα νέα! μπράβο!  Είναι ένα απίστευτο συναίσθημα και θα επιβραβευτείς σίγουρα για αυτή σου τη προσπάθεια...

για πολύ καιρό ακόμα.

πολύ κρίμα για όσες έχουν ακούσει τις λανθασμένες συμβουλές όσων ΔΕΝ ξέρουν και κάνουν ότι ξέρουν από υπέρμετρη αυτοπροβολή και ξερολισμό. 

 

Όσο ακούω περιπτώσεις σαν και σένα τόσο θυμώνω με το τι χασούρα προκαλούν όλοι αυτοί (και μαίες και σύμβουλοι  και παιδίατροι και άλλες μαμάδες) σε όσες γυναίκες θέλουν να θηλάσουν το παιδί τους και θεωρούν τον θηλασμό αναπόσπαστο κομμάτι της μητρότητας.

 

Το στήθος είναι φτιαγμένο να παράξει γάλα και εάν κάποιος το θέλει μπορεί να το καταφέρει με τις σωστές συμβουλές. 

Μόνο κάποια που το έχει ζήσει μπορεί να μιλήσει για αυτό και ελπίζω να συνεχίζεις να το διαδίδεις και να κλείνεις στόματα σε όσους έχουν αρνητισμό και αμάθεια ή ημιμάθεια.

 

@belleblue, σε ευχαριστώ πολύ για όλα! Μου είχες απαντήσει κ τότε στην πρώτη μου ανάρτηση κ το εκτιμώ να ξέρεις πολύ 🙏. Μου είχες δώσει κουράγιο. Τότε ακόμα δεν είχα πραγματικά ιδέα ούτε αν θα πάρω απαντήσεις, ούτε αν θα βρω συμπαράσταση.

Εννοειται θα το διαδιδω! Αυτός είναι τώρα ο σκοπός μου. 

Δε κατάφερα να τον θηλασω γιατί μετά τους 6 μήνες πλέον δεν δοκίμαζε καν το στήθος. Αλλά δε με πειράζει πλεον καθόλου αυτό. Εγώ ήθελα να παραξω απλά το γάλα που θα πίνει το παιδάκι μου. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...