Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 221
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα ήθελα να καταθέσω τις εντυπώσεις μου από την χρήση της ασφάλειας AXA PPP κατά τον πρόσφατο τοκετό της γυναίκας μου, πριν περίπου ένα μήνα.

 

Οι εντυπώσεις μου είναι θετικότατες!

 

Η εξυπηρέτηση και η ευγένεια που εισέπραξα από τους έλληνες αντιπρόσωπους της ήταν η πρώτη έκπληξη.

 

Το γεγονός ότι πραγματικά δεν πλήρωσα ούτε λεπτό από την τσέπη μου ήταν η δεύτερη. (γιατί μέχρι τότε… μια ανησυχία, ότι θα πληρώσω εγώ την καταπληκτική εξυπηρέτηση του μονόκλινου, την είχα!)

 

Επίσης, πολύ καλές εντυπώσεις μου άφησε το μαιευτήριο και οι νοσηλεύτριές του *. Δεν ξέρω αν πρόκειται για γενικότερη βελτίωση ή σύμπτωση, αλλά ενώ στο πρώτο μας παιδί που γεννήθηκε στο ίδιο μαιευτήριο η εικόνα που είχαν ήταν απλά μέτρια, τώρα έμεινα πλήρως ικανοποιημένος.

 

*. Αν και θα το ήθελα (γιατί πράγματι έμεινα ικανοποιημένος) δεν γράφω κανένα στοιχείο εταιρίας, ασφαλιστή, μαιευτηρίου, για να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Οποιαδήποτε πληροφορία μπορώ να σας δώσω με pm.

Θα μου πεις… ανέφερες την AXA Βρετανίας, αυτό δεν είναι διαφήμιση; Ε, τι να κάνω.. αυτό είναι το θέμα.

Χαρά + Ιωσήφ = Δημήτρης + Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ονομάζομαι Αλέξανδρος και είμαι ασφαλιστικός Σύμβουλος. Τυχαία έπεσε το μάτι μου στο sait και αυτό που κατάλαβα από την πρώτη στιγμή ήταν οτι σε όλους επικρατεί μια σύγχυση σε οτι έχει να κάνει με την ιδιωτική ασφάλιση. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να δώσω το mail μου σε όποιον θέλει διευκρινίσεις για θέματα ιδιωτικής ασφάλισης. Θεωρώ πολύ ανεύθυνο από μερικούς να δίνουν κατευθύνσεις σε ανθρώπους που έχουν κάποιους προβληματισμούς οι οποίοι θα τους οδηγήσουν σε πολύ δύσκολες καταστάσεις. Θα ήθελα να απευθυνθώ επίσης στην Pashalitsa και να της πώ οτι τα χρήματά της είναι απόλυτα ασφαλή στο συνταξιοδοτικό που έχει.

 

 

Για όποιον έχει απορίες θα χαρ'ω να βοηθήσω.

Το mail μου είναι: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Θα ήθελα να καταθέσω τις εντυπώσεις μου από την χρήση της ασφάλειας AXA PPP κατά τον πρόσφατο τοκετό της γυναίκας μου, πριν περίπου ένα μήνα.

 

Οι εντυπώσεις μου είναι θετικότατες!

 

Η εξυπηρέτηση και η ευγένεια που εισέπραξα από τους έλληνες αντιπρόσωπους της ήταν η πρώτη έκπληξη.

 

Το γεγονός ότι πραγματικά δεν πλήρωσα ούτε λεπτό από την τσέπη μου ήταν η δεύτερη. (γιατί μέχρι τότε… μια ανησυχία, ότι θα πληρώσω εγώ την καταπληκτική εξυπηρέτηση του μονόκλινου, την είχα!)

 

Επίσης, πολύ καλές εντυπώσεις μου άφησε το μαιευτήριο και οι νοσηλεύτριές του *. Δεν ξέρω αν πρόκειται για γενικότερη βελτίωση ή σύμπτωση, αλλά ενώ στο πρώτο μας παιδί που γεννήθηκε στο ίδιο μαιευτήριο η εικόνα που είχαν ήταν απλά μέτρια, τώρα έμεινα πλήρως ικανοποιημένος.

 

*. Αν και θα το ήθελα (γιατί πράγματι έμεινα ικανοποιημένος) δεν γράφω κανένα στοιχείο εταιρίας, ασφαλιστή, μαιευτηρίου, για να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Οποιαδήποτε πληροφορία μπορώ να σας δώσω με pm.

Θα μου πεις… ανέφερες την AXA Βρετανίας, αυτό δεν είναι διαφήμιση; Ε, τι να κάνω.. αυτό είναι το θέμα.

 

Καλησπέρα! Προσπαθώ να σας στείλω πμ αλλά είναι αδύνατον.Γέννησα το πρώτο παιδάκι μου με καισσαρική και σκοπεύω το ίδιο όταν με το καλό μείνω έγγυος και στο 2ο. Οπότε θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

  1. Τι χρονικό όριο έχει η ΑΧΑ Βρετανίας;
  2. Πόσο στοιχίζει;
  3. Καλύπτει μαιευτήριο, γιατρό ,νοσηλεία δηλαδή τα πάντα;Εμείς δεν πληρώνουμε τίποτα από την αρχή ως το τέλος;
  4. Μήπως καλύπτει και άλλες επεμβάσεις εκτός από καισσαρική;
  5. θα μπορούσα αφού μου λυθούν οι παραπάνω απορίες να επικοινωνήσω κι εγώ με το άτομο που σας έκανε την ασφάλεια;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα κ χρονια καλα!

εχει καμια εμπειρια απο την ασφαλιστικη ΙΝG?

 

 

Ενδιαφερομαι να ασφαλισω τον μικρο κ να κανω πακετο που να καλυπτει ατυχηματα κ εξετασεις κ να μπορω να εκμεταλλευτ το μετροπολιταν νοσοκομειο που ειναι κοντα μου

 

 

καθε πληροφορια δεχτη

ευχαριστω

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
καλησπερα κ χρονια καλα!

εχει καμια εμπειρια απο την ασφαλιστικη ΙΝG?

 

 

Ενδιαφερομαι να ασφαλισω τον μικρο κ να κανω πακετο που να καλυπτει ατυχηματα κ εξετασεις κ να μπορω να εκμεταλλευτ το μετροπολιταν νοσοκομειο που ειναι κοντα μου

 

 

καθε πληροφορια δεχτη

ευχαριστω

 

Νομίζω ότι πλέον η ING δεν έχει νοσοκομειακά προγράμματα (κάπου μια διαιτία). Αν δεν κάνω λάθος κάνει πρακτοριακή μόνο στον κλάδο υγείας και απλά διατηρεί τα ήδη υπάρχοντα συμβόλαια.

Εμείς το 2010 που είχαμε κάνει νοσοκομειακό στην μικρή ύστερα από πολλά rdv είχαμε καταλήξει στην Ευρωπαϊκή Πίστη μέσω της ING Πρακτοριακής, είχε το πληρέστερο παιδικό πρόγραμμα και στα συμβεβλημένα της νοσοκομεία ήταν και το Μετροπόλιταν (και η Ευρωκλινική παίδων κλπ κλπ.....). Αν θέλεις να σου δώσω τηλ του ασφαλιστή που συνεργαζόμουν (ήμουν πολύ ευχαριστημένη).

rys17ypa986dtm5i.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Mετά από μια άκρως απογοητευτική εμπειρία από το Παίδων Αγλαία, θέλω να κάνω μια ιδιωτική ασφάλιση στην μικρή μου που είναι 5 μηνών. Επειδή δεν έχω ιδέα, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

-η ασφάλεια να καλύπτει μόνο νοσήλεια ή και εξετάσεις?

-εσείς που έχετε ήδη μια ιδιωτική ασφάλεια για το παιδί σας και είστε ευχαριστημένες, πείτε μου σε ποιά εταιρεία να απευθυνθώ.

-πόσο περίπου κοστίζει μια ασφάλεια ετήσια?

Στο ΙΑΣΩ που γέννησα, ήρθε ένας αντιπρόσωπος της εθνικής και μου έδωσε έναν φάκελο για ασφάλιση του παιδιού, που περιλάμβανε εκπτώσεις στις εξετάσεις και στα νοσήλεια στο συγκεκριμένο μαιευτήριο, αλλά τότε δεν είχα το μυαλό να σκεφτώ και φυσικά δεν περίμενα ότι τόσο σύντομα θα επισκεπτόμουνα ένα νοσοκομείο για την μπέμπα μου..

Επίσης για να γίνει η ασφάλιση, θα χρειαστεί να κάνω εξετάσεις στο παιδί για να αποδειχτεί ότι είναι υγιές?

Link to comment
Share on other sites

Mετά από μια άκρως απογοητευτική εμπειρία από το Παίδων Αγλαία, θέλω να κάνω μια ιδιωτική ασφάλιση στην μικρή μου που είναι 5 μηνών. Επειδή δεν έχω ιδέα, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

-η ασφάλεια να καλύπτει μόνο νοσήλεια ή και εξετάσεις?

-εσείς που έχετε ήδη μια ιδιωτική ασφάλεια για το παιδί σας και είστε ευχαριστημένες, πείτε μου σε ποιά εταιρεία να απευθυνθώ.

-πόσο περίπου κοστίζει μια ασφάλεια ετήσια?

Στο ΙΑΣΩ που γέννησα, ήρθε ένας αντιπρόσωπος της εθνικής και μου έδωσε έναν φάκελο για ασφάλιση του παιδιού, που περιλάμβανε εκπτώσεις στις εξετάσεις και στα νοσήλεια στο συγκεκριμένο μαιευτήριο, αλλά τότε δεν είχα το μυαλό να σκεφτώ και φυσικά δεν περίμενα ότι τόσο σύντομα θα επισκεπτόμουνα ένα νοσοκομείο για την μπέμπα μου..

Επίσης για να γίνει η ασφάλιση, θα χρειαστεί να κάνω εξετάσεις στο παιδί για να αποδειχτεί ότι είναι υγιές?

 

Καλησπέρα (ή καλημέρα:))

 

1) Οι ασφάλειες καλύπτουν και τα 2 από μόνες του (δηλ μια ασφάλεια που θα κάνεις για το παιδί μόνο για νοσηλεία προβλέπει χωρίς επιβάρυνση κόστους των ασφαλίστρων, επισκέψεις (δωρεαν) και ιατρικές εξετάσεις (δωρεάν) για επείγοντα περιστατικά στα συμβεβλημένα νοσοκομεία.

 

2) Υπάρχουν πολλές επιλογές που μπορείς να κάνεις. Δεν θα σου πώ το όνομα κάποιας εταιρείας δημόσια στο φόρουμ, αν θες επικοινώνησε μαζί μου στο μήνυμα που θα σου στείλω για περισσότερες λεπτομέρειες.

 

3) Οι ετήσιες ασφάλειες δεν κοστίζουν πολύ. Να υπολογίζεις το πολύ στα 280 ευρώ το χρόνο η πιο ακριβή

 

4) Ολες οι ασφαλιστικες εταιρείες ζητούν το βιβλιάριο υγείας του παιδιού όταν κάνεις την αίτηση.

 

Νίκος Ζ.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε πρόσφατα ασφάλεια για το μωράκι μας που καλύπτει 100% νοσηλεία και εξετάσεις αλλά κοστίζει γύρω στα 360ευρώ το χρόνο. Μας ζητήθηκε μία φωτοτυπία του βιβλιαρίου υγείας του μωρού και μία βεβαίωση από τον παιδίατρο μας ότι είναι υγιές.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. izaki σε ποιά εταιρεία την έκανες την ασφάλεια? Σε καλύπτει για οποιοδήποτε ιδιωτικό ιατρικό κέντρο ή πρέπει να πάς κάπου συγκεκριμένα όπου είναι συμβεβλημένη η εταιρεία. Και επίσης πώς γίνεται? Πληρώνεις πρώτα εσύ και μετά στα γυρίζει τα λεφτά η ασφάλεια ή το αντίθετο?

Βασικά με ενδιαφέρει (χτύπα ξύλο) αν πάθει τίποτα το παιδί μου να το πάω στο Μητέρα ή στο Ιασώ και εκεί να με καλύψει νοσήλεια αν χρειαστεί και ιατρικές εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την κάναμε στην Εurolife. καλύπτει εξετάσεις και νοσηλεία σε δίκλινο σε οποιοδήποτε ιδιωτικό νοσοκομείο. Τώρα για το πώς γίνεται η διαδικασία για να είμαι ειλικρινής δεν ρώτησα αλλά πριν 4 μήνες που γέννησα στο Λητώ το ποσό που κάλυπτε η δική μου ασφάλεια Interamerican (και ήταν αρκετά μεγάλο) αφαιρέθηκε αυτόματα από το λογαριασμό. Και εμείς γι'αυτό την κάναμε αν χρειαστεί (μακριά από εμάς) να είμαστε καλυμμένοι.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε αγροτικη ασφαλιστικη στη μικρη..

 

δινουμε αρκετα γυρω στο χιλιαρικο το χρονο, αλλα μας καλύπτει μεχρι και τα εμβολια και τα εξωνοσοκομειακα κατά 70%.

 

για τα νοσοκομειακα μας καλυπτει 100% σε μονοκλινο σε οποιοδηποτε νοσοκομειο..

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα!!! Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει για την κάρτα που διαφημίζει ο Alpha συχνά τώρα τελευταία, την ygeiaonline, αν αξίζει??? Υπάρχει κάποιος που να την έχει πάρει να μας πει εντυπώσεις???

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Σκέφτομαι να ασφαλίσω τον μικρό σε ιδιωτική ασφάλεια. Μπορείτε να μου πείτε όσες έχετε εμπειρία μιας και είμαι άσχετη, τι πρέπει να προσέξω να έχει μέσα το συμβόλαιο? Κι αν έχετε να προτείνετε κάτι ευχαρίστως!

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι πολύ χρήσιμη μια ιδιωτική ασφάλιση έτσι όπως εχει γίνει η δωρεάν περίθαλψη. Εμείς είμαστε οικογενειακώς ασφαλισμένοι μέσω της δουλειάς του συζύγου σε ομαδικό συμβόλαιο οπότε δεν είχαμε επιλογή στην κάλυψη αλλά θα σου πω την εμπειρία μου από αυτά που έχω κάνει χρήση. Καλύπτει έκτακτα περιστατικά σε ιδιώτες γιατρούς συμβεβλημένους με την ασφαλιστική δλδ πχ ίωση, γαστρεντερίτιδα κλπ δωρεάν. Εάν χρειαστεί επανεξέταση την πληρώνεις κ καταθέτεις την απόδειξη. Μόλις συμπληρωθεί ένα ποσο αρχίζουν κ σου επιστρεφουν. Εμείς το συμπληρώνουμε σε ένα τετράμηνο περίπου. Επίσης είναι δωρεάν η περίθαλψη σε συμβεβλημένα ιδιωτικά νοσοκομεια, όπως κ οι εξετάσεις. Καλύπτει χειρουργεία μέχρι κάποιο ποσό, αρκετά μεγάλο. Δεν καλύπτει τπτ στην εγκυμοσύνη παρά μόνο ένα ποσό για τον τοκετό, διόλου ευκαταφρόνητο. Νομίζω καμία ασφάλιση πλέον δεν καλύπτει εγκυμοσύνη εκτός αν τα σκας. Επίσης, αν έχεις παραπεμπτικό του ΕΟΠΥΥ κάνεις όλες τις εξετάσεις στα συμβεβλημένα διαγνωστικά δωρεάν, δλδ δε χρεώνεσαι τη συμμετοχή. Πχ εγώ χρειάστηκε να κάνω μια μαγνητική η οποία ήταν συνταγογραφημενη από δικό μου γιατρό κ δεν πλήρωσα τη συμμετοχή 35€. Μπορούσα να την κάνω δωρεάν όμως στις ιδιωτικές κλινικές που συνεργάζονται. 

Το καλύτερο είναι να επικοινωνήσεις με διάφορες εταιρείες να σου δώσουν γραπτως τις παροχές ανάλογα με το ποσό που μπορεις να δίνεις κ να επιλέξεις. Έχε στο νου σου όμως να είναι κάποια μεγάλη εταιρεία, κατά προτίμηση όχι ελληνική.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι έρευνα αγοράς θέλω να κάνω και να πάρω προσφορές, απλά θέλω να έχω μία βάση με τα απαραίτητα ζητούμενα γιατί είμαι άσχετη με το αντικείμενο. Έχω γνωστό ασφαλιστή, αλλά είναι γνωστός, όχι φίλος για να του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. Για οικογενειακή ασφάλιση δεν μας παίρνει οπότε είπαμε να κάνουμε στον μικρό και βλέπουμε.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμο είναι να σου παρέχει τη δυνατότητα δωρεάν επισκέψεων σε εξωτερικά ιατρεία παιδιατρικών νοσοκομείων σε περίπτωση επείγοντος.

 

Συνήθως καλύπτεται πλήρως η επίσκεψη σε παιδίατρο (σε περίπτωση ασθένειας) ή παιδοχειρούργο (σε περίπτωση ατυχήματος, π.χ. ράμματα), αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις πληρώνεις τα υλικά (π.χ. των ραμμάτων).

 

Είναι πολύ χρήσιμο να μπορείς ανά πάσα στιγμή να βουτήξεις το παιδί και να το πας στο νοσοκομείο σε περίπτωση ασθένειας, αν δεν βρίσκεις τον παιδίατρο ή αν λείπει ή αν είναι στην μέση της νύχτας κ.λπ.

 

Όσον αφορά στη νοσηλεία : Όσο χαμηλότερη θέση επιλέξεις, τόσο πιο οικονομικά είναι τα ασφάλιστρα. Επίσης, το κόστος πέφτει αν επιλέξεις να έχεις απαλλαγή, δηλαδή αν πεις π.χ. ότι τα πρώτα 1.000 ευρώ τα πληρώνεις με δικούς σου πόρους και η ασφαλιστική αναλαμβάνει από εκεί και πέρα. Ωστόσο, κατά την γνώμη μου, η απαλλαγή ενδείκνυται αν έχεις και κάποια άλλη ιδιωτική ασφάλεια (π.χ. ομαδικό μέσω εργασίας) που θα καλύψει το ποσό της απαλλαγής, γιατί αλλιώς μπορεί να τύχει να μην είσαι σε θέση να πληρώσεις ούτε το ποσό της απαλλαγής.

 

Γενικώς, τα ασφάλιστρα στα παιδικά συμβόλαια δεν είναι απαγορευτικά, οι περισσότερες εταιρείες δε, σου δίνουν τη δυνατότητα να πληρώνεις με το μήνα μέσω πάγιας εντολής και είναι πιο εύκολα διαχειρίσιμο.

 

Σαν γενική συμβουλή θα σου έλεγα να πάρεις πολλές προσφορές από πολλές εταιρείες και με την σύγκριση θα καταλάβεις και μόνη σου ποια είναι τα στάνταρ.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, marakiz said:

Σκέφτομαι να ασφαλίσω τον μικρό σε ιδιωτική ασφάλεια. Μπορείτε να μου πείτε όσες έχετε εμπειρία μιας και είμαι άσχετη, τι πρέπει να προσέξω να έχει μέσα το συμβόλαιο? Κι αν έχετε να προτείνετε κάτι ευχαρίστως!

Eμείς είμαστε ασφαλισμένοι για νοσοκομειακή κάλυψη με ατομικό συμβόλαιο, και έχουμε και ασφάλεια ομαδική από την εταιρεία που δουλεύουμε.

Παλαιότερα είχαμε και εξωνοσοκομειακή κάλυψη όμως επειδή έχουμε εοππυ την κόψαμε γιατί ανέβαζε το κόστος πάρα πολύ, και έτσι αφήσαμε την νοσοκομειακή που είναι πιο σημαντική.

Στο συμβόλαιο το δικό μας έχουμε βάλει πλήρη κάλυψη σε όλα , (εννοείται πως οι εταιρείες ανάλογα με την περίπτωση βάζουν εξαιρέσεις αυτές είναι που πρέπει να προσέξεις), χειρουγρεία, νοσηλείες κτλ. σε όλα τα νοσοκομεία, εμείς είμαστε στην γ θέση και το παιδί στην α, μετά από χειρουργεία και αρκετές νοσηλείες του μικρού θα σου πως αξίζει η α θέση (όταν την βρεις βέβαια γιατί Ιανουάριο - Απρίλιο τα νοσοκομεία είναι γεμάτα οπότε μπαίνεις σε λίστα αναμονής) έχεις το παιδάκι σου στην ησυχία του, δεν το ενοχλείται και δεν ενοχλεί αλλο παιδί ενώ είναι άρρωστο, έχεις εσύ η ίδια ως συνοδός την ιδιωτικότητα σου, μπορείς να κάνεις το μπάνιο σου και να είσαι ήρεμη στο δωμάτιο σας.

Γενικά όπως λέει και η Deena καλό είναι να πάρεις πολλές προσφορές και να κάνεις έρευνα πριν καταλήξεις, και όπως σου είπα κοίτα τις εξαιρέσεις που σου θέτει η κάθε εταιρεία.

Εγώ παλαιότερα θεωρούσα την ιδιωτική ασφάλεια υπερβολή, πλέον είναι μία βασική ανάγκη για την οικογένεια μου, ειδικά τώρα με το παιδί.

 

Επεξεργάστηκαν by kotsifikos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν κάποιος είναι ανασφαλιστος μπορεί να κάνει ιδιωτική ασφάλεια? Δεν ρωταω για μένα αλλά για φιλικό μου άτομο το οποίο θέλει να κάνει παιδάκι αλλά εδώ κ ένα χρόνο προσπάθειας δεν τα έχει καταφέρει. Αν ασφαλιστεί ιδιωτικά θα μπορεί να της καλύψει η ασφάλεια τυχόν εξετάσεις ή ακόμα κ εξωσωματική? Κ γενικά καλύπτει γέννα? Κ αν ναι ποσο περίπου θα είναι το κόστος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , mama16 είπε:

Καλημέρα, αν κάποιος είναι ανασφαλιστος μπορεί να κάνει ιδιωτική ασφάλεια? Δεν ρωταω για μένα αλλά για φιλικό μου άτομο το οποίο θέλει να κάνει παιδάκι αλλά εδώ κ ένα χρόνο προσπάθειας δεν τα έχει καταφέρει. Αν ασφαλιστεί ιδιωτικά θα μπορεί να της καλύψει η ασφάλεια τυχόν εξετάσεις ή ακόμα κ εξωσωματική? Κ γενικά καλύπτει γέννα? Κ αν ναι ποσο περίπου θα είναι το κόστος?

ιδιωτικη ασφαλεια μπορεις να κανεις κ ανασφαλιστος. εξωσωματικη κ γεννα δεν καλυπτει καμια ασφαλεια ιδιωτικη. καποιες εξετασεις ορμονικες γυναικολογικες  τις καλυπτει οπως κ καποια χειρουργεια γυναικολογικα αρκει να μην προυπαρχει το προβλημα. γενικα πρεπει να εισαι υγιης απο πριν για να σου καλυψουν πολλα θεματα αν δουν στο βιβλιαριο σου εξετασεις κ προβληματα αυτα τα εξαιρουν απο την ασφαλεια. 

πχ εμενα οταν ειδαν οτι εχω κανει εξετασεις θυροειδη μου ζητησαν τις εξετασεις για να βεβαιωθουν οτι δεν εχω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mama16 said:

Καλημέρα, αν κάποιος είναι ανασφαλιστος μπορεί να κάνει ιδιωτική ασφάλεια? Δεν ρωταω για μένα αλλά για φιλικό μου άτομο το οποίο θέλει να κάνει παιδάκι αλλά εδώ κ ένα χρόνο προσπάθειας δεν τα έχει καταφέρει. Αν ασφαλιστεί ιδιωτικά θα μπορεί να της καλύψει η ασφάλεια τυχόν εξετάσεις ή ακόμα κ εξωσωματική? Κ γενικά καλύπτει γέννα? Κ αν ναι ποσο περίπου θα είναι το κόστος?

Ακόμα και αν είναι ανασφάλιστη η κοπέλα μπορεί να απευθυνθεί σε ένα δημόσιο νοσοκομείο (Έλενα ή Αττικό πχ) για διερεύνηση υπογονιμότητας ή και για εξωσωματική.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα παιδια,ψαχνω αυτον τον καιρο να κανω μια ιδιωτικη ασφαλεια του μικρου μου και εχω πελαγωσει λιγο με τα προγραμματα.Ειμαι αναμεσα στην εθνικη και την eurolife .Θα ηθελα λιγο και τις δικες σς γνωμες μπας και με βοηθησετε να βγαλω καποια ακρη

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...