Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αλλαγη γυναικολογου,λογω οικονομικων


Recommended Posts

Κοριτσια ειμαι εγκυος 8 εβδομαδων απο εξωσωματικη.Δεν εχω κανενα παραπονο απο το γιατρο που εκανα μαζι του την εξωσωματικη μου,ισα ισα στεναχωριεμαι που πρεπει να τον αποχωριστω.Το θεμα ειναι καθαρα οικονομικο,γιατι εχουμε χαλασει αρκετα λεφτα για να φτασουμε ως εδω.Οποτε τωρα σκεφτομαι να κατευθυνθω προς το αλεξανδρας,στον Κυριο Συνδο.Θα ηθελα οποια εχει προσωπικες εμπειριες να μου πει την γνωμη της και εαν δεχεται σε ιατρειο η μονο στο αλεξανδρας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με το γιατρό σου και να μοιραστείς τη σκέψη σου. Μπορεί να είναι διατεθειμένος να σου κάνει κάποια έκπτωση, ή να σε παραπέμψει εκείνος σε κάποιο γιατρό εμπιστοσύνης του. 

 

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται μόνο στο Αλεξάνδρας.

 

Καλός γυναικολόγος είναι, έμπειρος και καθησυχαστικός. Επειδή έχει πολύ κόσμο, οι υπέρηχοι κρατάνε τρίλεπτο κι άλλα πέντε-δέκα λεπτά στο γραφείο του και τέλος. Εγώ σημείωνα τις ερωτήσεις και τον ρωτούσα με την ψυχή στο στόμα μην τυχόν και ξεχάσω τίποτα. 

 

Προσωπικά με τη γέννα, αλλά και με το πρώτο ραντεβού δυο μήνες μετά τη γέννα, δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένη, οπότε και άλλαξα γιατρό.

 

Σχετικά με το οικονομικό, η επίσκεψη είναι 60 ευρώ (τα πληρώνεις στο ισόγειο, στη γραμματεία του νοσοκομείου). Τόσα ζητάει κι ένας ιδιώτης με δικό του ιατρείο, που τουλάχιστον θα αφιερώσει ένα πεντάλεπτο να σου δείξει το μωρό σου στον υπέρηχο, αντί να κοιτάς την οθόνη με λαχτάρα και να μην προλαβαίνεις να το δεις επειδή απέξω περιμένουν άλλες δέκα.

 

Έχει φοβερή μαία, τη Σοφία. Αν τον επιλέξεις, να τη ζητήσεις οπωσδήποτε!

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2020 at 4:36 ΜΜ, less_serious είπε:

Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με το γιατρό σου και να μοιραστείς τη σκέψη σου. Μπορεί να είναι διατεθειμένος να σου κάνει κάποια έκπτωση, ή να σε παραπέμψει εκείνος σε κάποιο γιατρό εμπιστοσύνης του. 

 

Τον ρωτησε ο αντρας μου σε επισκεψη που ειχαμε μαζι του εχθες & μας ειπε οτι μετα την Β'επιπεδου θα μας πει τιμη!!!Εμεινα παγωτο:roll:Του λεει ο αντρας μου,μη γνωριζοντας φυσικα,τι ειναι αυτο γιατρε,ποτε γινεται και του απανταει,τον 5ο μηνα!!!Και δεν το προχωρησαμε παρακατω.Παντως στεναχωρηθηκα παρα πολυ με την απαντηση του.Δηλαδη τι θα αλλαξει τοτε?Δεν ξερει ποσα λεφτα ζηταει για μια γεννα?Μαλλον εκβιαστικο μου ακουστηκε εμενα...Ο δε αντρας μου,σηκωσε τα χερια ψηλα...

10 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

Δέχεται μόνο στο Αλεξάνδρας.

 

Καλός γυναικολόγος είναι, έμπειρος και καθησυχαστικός. Επειδή έχει πολύ κόσμο, οι υπέρηχοι κρατάνε τρίλεπτο κι άλλα πέντε-δέκα λεπτά στο γραφείο του και τέλος. Εγώ σημείωνα τις ερωτήσεις και τον ρωτούσα με την ψυχή στο στόμα μην τυχόν και ξεχάσω τίποτα. 

 

Προσωπικά με τη γέννα, αλλά και με το πρώτο ραντεβού δυο μήνες μετά τη γέννα, δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένη, οπότε και άλλαξα γιατρό.

 

Σχετικά με το οικονομικό, η επίσκεψη είναι 60 ευρώ (τα πληρώνεις στο ισόγειο, στη γραμματεία του νοσοκομείου). Τόσα ζητάει κι ένας ιδιώτης με δικό του ιατρείο, που τουλάχιστον θα αφιερώσει ένα πεντάλεπτο να σου δείξει το μωρό σου στον υπέρηχο, αντί να κοιτάς την οθόνη με λαχτάρα και να μην προλαβαίνεις να το δεις επειδή απέξω περιμένουν άλλες δέκα.

 

Έχει φοβερή μαία, τη Σοφία. Αν τον επιλέξεις, να τη ζητήσεις οπωσδήποτε!

Νομιζω οτι με ολους τους καθηγητες σε ολες τις ειδικοτητες το ιδιο ισχυει,ειναι λιγομιλητοι & σου λενε μονο αυτα που πρεπει να ακουστουν,ασχετα με το ποσα παραπανω γνωριζουν για την καθε περιπτωση..Μαζι του γεννησες και δεν εμεινες ευχαριστημενη?Εγω εχω κλεισει ραντεβου μαζι του γιατι ολα οδηγουν προς τα εκει να γεννησω πλεον.Και επειδη ειμαι υψηλου κινδυνου εγκυμοσυνη,εχω ακουσει οτι ειναι ο καταλληλος για τετοιες περιπτωσεις..Θα κανω καισαρικη πρωτα ο Θεος,θα χρειαστω μαια?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ καισαρική έκανα, αλλά η μαία ήταν πραγματικά πολύτιμη στο θέμα του θηλασμού. Με βοήθησε σε πρόβλημα που είχα ακόμα κι έξι μήνες μετά. Αν θέλεις να θηλάσεις, η Σοφία θα σε βοηθήσει πολύ.

 

Με το καλό η εγκυμοσύνη και το μωράκι σου! Όλα καλά να πάνε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...