Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στα Χανιά


Recommended Posts

Εγω πηγενω στον μπατακη μου ειπε κ αυτος οτι κανει την εξεταση αλλα προτημησα να παω στην πεππε (βεβαια δεν του το εχω πει ακομα)η εξεταση κοστιζει 120 κ οι αιματολογικες 81 αν στις γραψει γιατρος ειναι 11 την εξεταση την πληρωνεισ 120 παντου δεν εχει εοπυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

DIMITROULAD έκανες πολύ καλά που πήγες στον Πεππε. ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ γυναικολόγος δεν έχει εξειδίκευση στην αυχενικη διαφάνεια η' στον β επιπεδου στα χανια και καλο ειναι να ψαχνόμαστε. Και εγώ στον Μαρινακη πηγαινα (πολλα παραπονα, αλλη φορα θα σασ τα πω) αλλα εψαξα και βρηκα στο ηρακλειο τον γιατρο για β επιπεδου και εμεινα πολύ ευχαριστημενη και δεν ρωτησα καν τον γιατρο μου που να παω. δεν κανουν ολοι οι γιατροι για ολες τισ εξετασεις

Link to comment
Share on other sites

DIMITROULAD έκανες πολύ καλά που πήγες στον Πεππε. ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ γυναικολόγος δεν έχει εξειδίκευση στην αυχενικη διαφάνεια η' στον β επιπεδου στα χανια και καλο ειναι να ψαχνόμαστε. Και εγώ στον Μαρινακη πηγαινα (πολλα παραπονα, αλλη φορα θα σασ τα πω) αλλα εψαξα και βρηκα στο ηρακλειο τον γιατρο για β επιπεδου και εμεινα πολύ ευχαριστημενη και δεν ρωτησα καν τον γιατρο μου που να παω. δεν κανουν ολοι οι γιατροι για ολες τισ εξετασεις

 

Συμφωνώ για τον Πεππέ. Είναι ο μόνος πιστοποιημένος. Όσο για τον Μαρινάκη τον γνωρίζω σχεδόν 15χρόνια. Δεν έχω κάποιο παράπονο προσωπικά και πιστεύω ότι για όλους τους γιατρούς ακούγονται και καλά και κακά.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά επειδη ακογουνται μεγάλες ανακρίβειες σχετικά με το κύριο Μπατακη θα σας πω οτι ο κύριος Μπατάκης ηταν ο πρώτος που έφερε την ομοιοπαρακεντιση στα Χανιά επισης δν ειναι ο μόνος πιστοποιημένος στα Χανιά ο κύριος πεππες

Ειναι κ ο κύριος Μπατάκης οπότε οταν κανετε διαφήμιση να φροντιζετε να λετε την αλήθεια

ΜΠΑΤΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

 

ΜΑΙΕΥΤΗΡΑΣ-ΧΕΙΡ.ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ

 

ΤΟΠΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ: ΧΑΝΙΑ

 

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ: Παντρεμένος με δύο παιδιά.

 

ΕΡΓΑΣΙΑ: τ.ΕΠΙΜΕΛΙΤΗΣ ΜΑΙΕΥΤΙΚΟΥ-ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟΥ Τμήματος Νομαρχιακού Γενικού Νοσοκομείου Χανίων .

 

Υπεύθυνος Κέντρου Οικογενειακού Προγραμματισμού.

 

Από τον Ιανουάριο του έτους 1994 σαν ελεύθερος επαγγελματίας

 

Από τον Απρίλιο 1998 εργάζομαι στο ΙΚΑ σαν Γυναικολόγος

 

 

 

ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ

 

Απόφοιτος της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών,το έτος 1979

 

 

 

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ

 

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

 

1) "Ενημέρωση των εφήβων στο σεξουαλικό θέμα στα Χανιά "(Χ.Μπατάκης και

 

συν.).ΙΑΤΡΙΚΗ,53,425-428,1988

 

2)"Ηλικία έναρξης των σεξουαλικών επαφών σε δείγμα νέων επαρχιακής

 

πόλης".(Χ.Μπατάκης και συν.).ΙΑΤΡΙΚΗ,55,490-494,1989

 

3)«Η τεχνίτη έκτρωση στην πόλη των Χανίων»(Χ.Μπατάκης και συν.).Εφηβ.Γυν.Αναπ.Εμην.,6(3).185-189,1994

 

4)«Συγγενής διαφραγματοκήλη ως αιτία ύδρωπος μη ανοσοποιητικής αιτιολογίας».(Χ.Μπατάκης και συν.) Εφηβ.Γυν.Αναπ.Εμην.,6(4) 269-272.1994

 

5)«Λήψη ιστών από την εμβρυοπλακουντική μονάδα για το προσδιορισμό ανωμαλιών του εμβρύου»(Χ.Μπατάκης και συν.).Εφηβ.Γυν.Αναπ.Εμην.,8(4).311-315., 1996

 

6)<<Η μεταρρύθμιση «Υγεία για τον πολίτη» αγκυλωμένη στο παρελθόν>>(Χ.Μπατάκης) ΙΑΤΡΙΚΟ ΒΗΜΑ Ιούλιος-Αύγουστος 2000.σελ60

 

ΤΡΙΑ

 

7) «ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗ ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΩΝ ΕΛΕΓΧΟΥ»(Χ.ΜΠΑΤΑΚΗΣ &συν.)Εφηβ.Γυν.Αναπ.Εμην.,17(2)141-146.,2005

 

ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ

 

 

 

Αναφορά στην εργασία μου «Ενημέρωση των εφήβων πάνω στο σεξουαλικό θέμα στα Χανιά» που δημοσιεύθηκε στο περιοδικό Ιατρική από τον συγγραφέα της εργασίας «Σεξουαλικές στάσεις ,γνώσεις και εμπειρίες φοιτητών και σπουδαστών» κο ΓΙΩΤΑΚΗ .Φ. που παρουσιάστηκε σε συνέδριο για την εφηβική σεξουαλικότητα.

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

 

1)"Critical review of 1008 conscutive thyroid operations for benign and

 

malignat lesions"(BRETOS,G.PAPANASTASOPULOS,A. BATAKIS,H.GIOTIS,X.)3ο

 

Βαλκανικό Ενδοκρινολογικό Συνέδριο.Βάρνα,Βουλγαρίας.1983

 

2)"Ηλικία έναρξης σεξουαλικής δραστηριότητας,στα Χάνια"(Χ.Μπατάκης και

 

συν.)4ο Παγκρήτιο Ιατρικό Συνέδριο.Ρέθυμνο.1987

 

3)"Συγκριτική αξιολόγηση της κίνησης των Μ/Γ τμημάτων του

 

Π.Γ.Ν.Α."ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ""(Μπαρδής,Β.Σωμαράκης,Μ. Μπατάκης,Χ.

 

Καλπακτσόγλου,Κ.).1ο Πανελλήνιο Συνέδριο Οικονομικών της Υγείας.Αθήνα

 

1987

 

4)"ADOLESCENTS AND SEXUAL ACTIVITY"(BATAKIS.H. and all.)4ο ΕυρωπαϊκόΣυνέδριο Παιδικής και Εφηβικής Γυναικολογίας ..Ρόδος.1988

 

5)"Τεχνική έκτρωση: ένας τρόπος επίλυσης των κοινωνικοοικονομικών

 

προβλημάτων που προκύπτουν απο μια ανεπιθύμητη κύηση"(Μπατάκης Χ.και

 

συν.)1ο Συνέδριο Κοινωνική εργασία στον οικογενειακό προγραμματισμό.

 

Αθήνα.1991

 

6)"Methods of contraception in population of a provincial town

 

"(BATAKIS H.and all.)2ο Ευρωπαϊκό Συνέδριο Αντισύλληψης.Αθήνα.1992

 

7) «Μελέτη επιπολασμού των ενδονοσοκομειακών λοιμώξεων στο Γ.Ν.Ν.Χανίων».(Μπατάκης και συν.) 7ο Παγκρήτιο Ιατρικό Συνέδριο .Ρέθυμνο 1994.

 

:cool:«Αμνιοπαρακέντηση για τον προσδιορισμό καρυότυπου εμβρύου».(Μπατάκης και συν.).7οΠαγκρήτιο Ιατρικό Συνέδριο .Ρέθυμνο 1994

 

9)«Συγγενής διαφραγματοκήλη ως αιτία ύδρωπος μη ανοσοποιητικής αιτιολογίας».(Μπατάκης και συν.).8ο Πανελλήνιο Συνέδριο Περιγεννητικής Ιατρικής. Αθήνα 1994

 

10)«Προγεννητική διάγνωση κύστεως χοριοειδούς πλέγματος εγκεφάλου».(Μπατάκης και συν.),9οΠανελλήνιο Συνέδριο Περιγεννητικής Ιατρικής. Ναύπλιο 1996

 

11)«Εκλεκτική διακοπή κυήσεως σε τρίδυμο κύηση μετά από εξωσωματική γονιμοποίηση».(Μπατάκης και συν.).9ο Πανελλήνιο Συνέδριο Περιγεννητικής Ιατρικής. Ναύπλιο 1996

 

12)«Οργάνωση προγράμματος προληπτικού ελέγχου του καρκίνου του τραχήλου της μήτρας στο Κ.Υ.Κισσάμου Ν.Χανίων.».(Χ.Κιμιωνή- Χ.Μπατάκης)7ο Πανελλήνιο Συνέδριο Μαιών-Μαιευτών.Χανία 1996

 

13)«Βιοχημικοί Δείκτες για την Ανίχνευση ομάδων υψηλού κινδύνου στο σύνδρομο Down».(Μπατάκης και συν )7ο Πανελλήνιο Συνέδριο Μαιευτικής-Γυναικολογίας. Ηράκλειο 1997

 

14)«Επιπλοκές από την εφαρμογή ενδομήτριων σπειραμάτων».(Μπατάκης και συν.).7ο Πανελλήνιο Συνέδριο Μαιευτικής-Γυναικολογίας. Ηράκλειο 1997.

 

15) «Υπερηχογενές έντερο σαν τρόπος διάγνωσης κυστικής ίνωσης σε περιστατικά χωρίς οικογενειακό ιστορικό».(Μπατάκης Χ- Κουδουναράκης Ι).12Ο Πανελλήνιο Συνέδριο Περιγεννητικής Ιατρικής 2003.

 

16) «Απώλεια της διαστολικής συχνότητας στο έγχρωμο παλμικό Doppler των ομφαλικών αγγείων ,δείκτης για την θρόμβωση των αγγείων».(Μπατάκης Χ Κουδουναράκης Ι). 12ο Πανελλήνιο Συνέδριο Περιγεννητικής Ιατρικής 2003.

 

17) «Diagnosis the cystic fibrosis from echogenic bowel without family anamnesis». (Batakis H, Kudunarakis J). 8ο Ελληνοτουρκικό Συνέδριο Περιγεννητικής Ιατρικής.2003.

 

18) «Loss of end diastolic frequencies one index for thrombosis umbilical artery» (Batakis H, Kudunarakis J) 8ο Ελληνοτουρκικό Συνέδριο Περιγεννητικής Ιατρικής 2003.

 

19) «POSSIBILITY OF CHOICE OF INVASIVE TECHNIQUES OF PRENATAL SCREENING»(BATAKIS H,KUDUNARAKIS I) XIX EUROPEAN CONGRESS OF PERINATAL MEDICINE.ATHENS,OCTOBER 13-16-2004

 

20) «ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΛΕΧΟΕΙΔΑΣ ΑΠΟ MCV ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΛΟΧΕΙΑΣ» (ΜΠΑΤΑΚΗΣ Χ,ΣΚΑΛΙΔΑΚΗΣ Γ,ΝΙΦΟΡΑΤΟΥ Σ,ΖΟΥΡΙΔΑΚΗ Ε,ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Μ)

 

12Ο ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΕΛΟΥΝΤΑ ΚΡΗΤΗ 28-31 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004

 

ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ

 

1) «Ανατομικές Ανωμαλίες και μικροβιολογικά αίτια καθʼέξιν αποβολών». 6ο Πανελλήνιο Μετεκπαιδευτικό Σεμινάριο Γυναικολογικής Ενδοκρινολογίας. ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ. 1996

 

2)«Εμβρυομητρική Ιατρική στην Περιφέρεια». 7ο Πανελλήνιο Συνέδριο Μαιών-Μαιευτών. Χανία.1996

 

3)«Μέθοδοι Προγεννητικού Ελέγχου».Επιστημονική Ημερίδα ΜΑΙΧ (ΧΑΝΙΑ)1995

 

ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ

 

Ως υπεύθυνος του οικογενειακού προγραμματισμού του Ν.Γ.Ν.Χανίων μου ενεκρίθη απο το υπουργείο παιδείας και είναι υπό πραγματοποίηση πανελλήνια έρευνα με θέμα "σεξουαλική δραστηριότητα στην εφηβεία"

 

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ

 

1)3ήμερο μετεκπαιδευτικό σεμινάριο στη "ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ"

 

2)Μετεκπαιδευτικό σεμινάριο για τις "Βιολογικές συνέπειες και την

 

δοσημετρία των υπερήχων .ΙΤΑΛΙΑ-ΡΩΜΗ 1985

 

3)5ήμερο μετεκπαιδευτικό σεμινάριο υπερήχων της Α' Μ/Γ Κλινικής του

 

Πανεπιστημίου Αθηνών .

 

4)Μετεκπαιδευτικό Σεμινάριο Περιγεννητικής Ιατρικής και

 

Γυναικολογίας. Αθήνα. Νοέμβριος 1987-Απρίλιος 1988

 

5)2ήμερο Ελληνογαλλικό Σεμινάριο Μαστολογίας. Αθήνα 1988

 

6)2ήμερο μετεκπαιδευτικό σεμινάριο Εξωσωματικής γονιμοποίησης ..Ρόδος

 

1988.

 

7)6ο και 8ο μετεκπαιδευτικά σεμινάρια Προγεννητικής Διάγνωσης της

 

κλινικής "ΙΑΤΡΙΚΗ ΓΕΝΝΕΤΙΚΗ" του Νοσοκομείου "ENFANTS MALADES" των

 

Παρισίων.

 

:cool:Φοίτηση για ένα έτος στο τμήμα ιατρικών ειδικοτήτων της Ιατρικής

 

σχολής του 5ου Πανεπιστημίου των Παρισίων στους κλάδους: α' Εφαρμογή

 

των Υπερήχων στην Μαιευτική-Γυναικολογία και β' Στείρωση.

 

9)3ο Παγκόσμιο μετεκπαιδευτικό σεμινάριο στην εμβρυϊκή καρδιολογία.

 

Las Vegas.USA 1993

 

10)6ο Πανελλήνιο Μετεκπαιδευτικό Σεμινάριο Γυναικολογικής Ενδοκρινολογίας. Ηρακλειο.1996

 

11) «Σεμινάριο Λαπαροσοκπικής και υστεροσκοπικής χειρουργικής».Ηράκλειο 1997

 

12) Σεμινάριο τρισδιάστατης (3D)υπερηχογραφίας που αναφέρεται εγκέφαλο του εμβρύου. Schiltigheim(Strasbourg) 10/02/2001

 

13) Σεμινάριο τρισδιάστατης (3D)υπερηχογραφίας που αναφέρεται στο πρώτο τρίμηνο της κύησης. Schiltigheim(Strasbourg) 10/03/2001

 

 

 

 

ΜΕΤΕΚΠΑΙΔΕΥΣΕΙΣ

 

1)Με υποτροφία του Συμβουλίου της Ευρώπης μετεκπαιδεύτηκα στο

 

Προγεννητικό Έλεγχο στο Πανεπιστήμιο της Ρώμης απο 17/6/1985 έως

 

30/7/1985

 

2)Με εκπαιδευτική άδεια εργάσθηκα και μετεκπαιδεύτηκα στο Προγεννητικό

 

Έλεγχο και Εμβρυϊκή Ιατρική για ένα έτος απο 1/10/89 μέχρι 1/10/90 στην

 

Πανεπιστημιακή Μ/Γ Κλινική "PORT-ROUAL"των Παρισίων.

 

3) Μετεκπαίδευση στο υπερηχογράφημα βʼ επιπέδου και έγχρωμη υπερηχογραφία στο 2ο Πανεπιστήμιο της Ρώμης στο νοσοκομείο «San Eurgenio».1995

 

4) Μετεκπαίδευση στην τρισδιάστατη (3D) υπερηχογραφία .Strasbourg.10/02/2001

 

5) Μετεκπαίδευση στην τρισδιάστατη (3D) υπερηχογραφία .Strasbourg.10/03/2001

 

 

 

 

ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΣΑΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ

 

1)Εισηγητής σε μετεκπαιδευτικό σεμινάριο Οικογενειακού Προγραμματισμού

 

που οργανώθηκε απο το Υπουργείο Υγείας, Πρόνοιας & Κοινωνικών Ασφαλίσεων στην Αθήνα το 1989

 

2)Εισηγητής σε εκπαιδευτικό σεμινάριο του Ε.Ε.Σ.

 

3)Καθηγητής σε Τ.Ε.Λύκεια απο το 1984 έως 1992

 

4)Μέλος Οργανωτικής Επιτροπής Μετεκπαιδευτικού σεμιναρίου

 

Περιγεννητικής Ιατρικής και Γυναικολογίας. Περιόδου 1987-1988

 

5)Καθηγητής στη μέση νοσηλευτική σχολή του Ν.Γ.Ν.Χανίων 1995-1997

 

6)Συμπεριελήφθην στο κατάλογο εκπαιδευτών Ιατρών ιατρικού προσωπικού του ΙΚΑ για την περίοδο 2004-2005

 

 

 

 

ΕΚΔΩΣΕΙΣ

 

1) Ενημερωτικό έντυπο 23 σελίδων με τίτλο «Πληροφορίες για οικογενειακό προγραμματισμό». ΧΑΝΙΑ1985

 

2) Έντυπο 38 σελίδων με τίτλο «Πληροφορίες για την γενετήσια αγωγή». ΧΑΝΙΑ 1989

 

3) Επανέκδοση του εντύπου «Πληροφορίες για την γενετήσια αγωγή».ΧΑΝΙΑ 1996

 

4) Ενημερωτικό έντυπο 25 σελίδων με τίτλο «Διαβατήριο για την εμηνόπαυση σας».ΧΑΝΙΑ 1999

 

5) Επιστημονική εφημερίδα της Κρήτης με τίτλο «ΙΑΤΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ» Από το έτος 2000

 

 

 

 

ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ

 

1)Λειτουργία Κέντρου Οικογενειακού Προγραμματισμού

 

2)Ανάπτυξη και λειτουργία προγεννητικού έλεγχου.

 

 

 

ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ

 

Γαλλικά, Ιταλικά και Αγγλικά.

 

 

 

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΙΑΤΡΙΚΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑ

 

1)ΙΙο Παγκρήτιο Ιατρικό Συνέδριο.Ρέθυμνο 1982

 

2)ΙΙΙο Βαλκανικό Ενδοκρινολογικό Σύνεδριο.Βάρνα 1983

 

3)4ο Πανελλήνιο Συνέδριο Περιγεννητικής Ιατρικής. Αθήνα 1985

 

4)3ο Παγκρήτιο Ιατρικό Συνέδριο.Ρέθυμνο 1985

 

5)4ο Πανελλήνιο Συνέδριο Ελληνικής Εταιρίας Υπερήχων. Αθήνα 1986

 

6)4ο Παγκρήτιο Ιατρικό Συνέδριο .Ρέθυμνο 1987

 

7)4ο Ευρωπαϊκό Συνέδριο Παιδικής και Εφηβικής Γυναικολογίας .Ρόδος 1988

 

:cool:Ιο Πανελλήνιο Συνέδριο Οικονομικών της Υγείας.Αθήνα 1987

 

9)1ο Πανευρωπαϊκό Συνέδριο Αντισύλληψης.Παρίσι 1990

 

10)1ο Σεμινάριο Συντονισμού των Ερωπαικών Κρατών στις αντισυλληπτικές

 

μεθόδους.Παρίσι.1991

 

11)1ο Συνέδριο Κοινωνικής Εργασίας.Αθήνα 1991

 

12)2ο Πανευρωπαϊκό Συνέδριο Αντισύλληψης. Αθήνα 1992

 

13)3ο Παγκόσμιο υπερήχων στην Μαιευτική -Γυναικολογία. Las Vegas USA 1993

 

14)7o Παγκρήτιο Ιατρικό Συνέδριο .Ρεθυμνο. 1994

 

15)8ο Πανελλήνιο Συνέδριο Περιγεννητικής Ιατρικής. Αθήνα.1994

 

16)Συνέδριο Εμβρυομητρικής Ιατρικής. Κάνες-Γαλλίας.1994

 

17)Συνέδριο Επεμβατικής Υπερηχογραφίας στην Μαιευτική-Γυναικολογία . Κλερμόν -Φεράν. Γαλλία.1995

 

18)9ο Πανελλήνιο Συνέδριο Περιγεννητικής Ιατρικής. Ναύπλιο.1996

 

19)7ο Πανελλήνιο Συνέδριο Μαιών-Μαιευτών. Χνία.1996

 

20) Συνέδριο Εμβρυομητρικής Ιατρικής. Κάνες. Γαλλία. 1996

 

21)1ο Παγκόσμιο Συνέδριο Μικροενδοσκοπίας στην Μαιευτική-Γυναικολογία ..Μπορντό. Γαλλία. 1997

 

22)7ο Πανελλήνιο Συνέδριο Μαιευτικής-Γυναικολογίας. Ηράκλειο. 1997

 

23)1ο Βαλκανικό Συνέδριο Υγεία της γυναίκας στη Μετεμμηνοπαυσιακή Ηλικία. Θεσσαλονίκη 24-26 Σεπτεμβρίου 1999

 

24) 2ο International Congress on Controversies in Obstetrics and Gynecology Reproductive age: diagnostic and therapeutic uncertainties. MODENA,ITALY,16-18 September 1999

 

25)8ο Ελληνοτουρκικό Συνέδριο Περιγεννητικής Ιατρικής 2003.

 

26)12ο Πανελλήνιο Συνέδριο Περιγεννητικής Ιατρικής 2003

 

27) ΧΙΧ European Congress of Perinatal Medicine Athens,Grece Octobre 13-16 2004

 

28) 12ο ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ Συνέδριο Ελούντα Κρήτη 28-31 Οκτωβρίου 2004

 

 

 

 

ΣΥΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΗΜΕΡΙΔΕΣ & ΙΑΤΡΙΚΑ ΣΥΜΠΟΣΙΑ

 

1ο Σύγχρονες απόψεις στην Μαιευτική-Γυναικολογία. Αθήνα .1995

 

2ο Νεώτερα δεδομένα στο προγεννητικό έλεγχο και υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Χανιά. 1995

 

3ο Παιδιατρική Νευροχειρουργική. Παρίσι. 1995

 

4ο Διεθνές Συμπόσιο αντιμετώπισης στειρότητας. Αθήνα.1996

 

5o Σεμινάριο «ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ & ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ»

 

 

 

 

 

ΜΕΛΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ

 

1ο Ειδικός Γραμματέας Δ.Σ. Μαιευτικής-Γυναικολογικής Εταιρίας Κρήτης.1997

 

και μέλος του Δ.Σ. της Μαιευτικής-Γυναικολογικής εταιρίας Κρήτης το 2000

 

2ο Μέλος Δ.Σ. του Ελληνικού Ινστιτούτου Αιματολογικών, Αγγειακών και Ανοσολογικών Διαταραχών της Αναπαραγωγής του Ανθρώπου.1997

 

3ο Μέλος Δ.Σ. Ιατρικού Συλλόγου Χανίων τις περιόδους. 1984-87, 1996-99, 1999-2002,2002-2005

 

4 ο Αντιπρόσωπος στον Πανελλήνιο Ιατρικό Σύλλογο τις περιόδους 96-99 , 99-02 ,2002-2005,2005-2008

 

5ο Γραμματέας ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΧΑΝΙΩΝ 2005-2008

 

 

 

 

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ & ΔΡΑΣΗ

 

1)Πρόεδρος Δ.Σ. Συλλόγου Εργαζομένων Γ.Π.Ν.Αθηνών «ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ». 1986-88

 

2) Αντιπρόεδρος Δ.Σ. Συλλόγου Εργαζομένων Ν.Γ.Ν.Χανίων. 1991-1992

 

3)Μέλος Δ.Σ. Ιατρικού Συλλόγου Χανίων 1984-87,1996-99,1999-02,2002-05 και Γραμματέας του Ιατρικού Συλλόγου Χανιών από 2005

 

4)Μέλος Δ.Σ. Συμβουλίου Ν.Γ.Ν.Χανίων 1984-86

 

5) Μέλος Δ.Σ. Π.Ε.Γ.ΕΣΥ(Παγκρήτια Ένωση Γιατρών ΕΣΥ)1984-86,1990-93

 

6)Μέλος Γ.Σ. Ομοσπονδίας Ενώσεων Νοσοκομειακών Γιατρών Ελλάδας.(ΟΕΝΓΕ)1990-93

 

7)Αντιπρόσωπος Ι.Σ.Χ. στον Π.Ι.Σ. 1996-99, 1999-02,2002-05,2005 εως2008

 

:cool:Πρόεδρος της Νομαρχιακής Οικονομικής &Κοινωνικής Επιτροπής Χανίων 2004-2006

 

 

πίσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

??????

 

Ο κύριος Μπατάκης ηταν απο τους πρώτους που έφερε τον προγεννητικο έλεγχο κ το Β επίπεδου στα Χανιά απο το 1991 που ειχα κανει εγω και για αυτο εχει ειδική έγκριση απο το ΚΕΣΥ ( κεντρικό εθνικό σύστημα υγείας)

Link to comment
Share on other sites

Για το ονομα του Θεου, κανείς δεν είπε οτι ο Μπατάκης δεν ειναι αξιολογος γιατρος. Δεν ειναι τυχέα αλλωστε στα 3 πρωτα ονοματα. Εγω τον γιατρό που μου εκανε διαφανεια και β επιπεδου τον βρ΄ηκα απο λινκ που εδιναν σε αλλο φορουμ που ειμαι μελοσ και γραφει αναλυτικα ποιοι ειναι πιστοποιημενοι. Ασ μπει ο κοσ μπατακης και οσοι αλλοι ιατροι ειναι απο τοην πολη μασ στην λιστα για να μην γινονται παρεξηγησεισ. Πιστεψε με δεν εχουμε ουτε την ανεση ουτε την ορεξη να τρεχουμε στο ηρακλειο ή στην αθηνα για να κανουμε μια τετοια εξεταση

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Χα Χα καλό! Πολύ πιθανό αυτό,μπορει να είναι! αλλά όπως και να είναι δε νομίζω να έχω άδικο. Αν μπει κάποιος στο fetal medicine (καπως ετσι λεγεται νομιίζω) λεει αναλυτικά ανά πόλη και ανα χώρα ποιοι ιατροί είναι πιστοποιημένοι. Είναι πολύ σοβαρή εξέταση, δεν θα πρέπει να αφηνόμαστε στα χέρια κάθε ιατρού που νομίζει πως ξέρει να κανει

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσάκια μου εγώ είμαι πάλι έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι και πετάω απο τη χαρα μου! Δεν ηταν προγραμματισμένο-δεν σκεφτόμασταν καν τόσο σύντομα τρίτο παιδί και ξέρω πως θα είναι κουραστικό με δυο μικρα παιδια αλλα τι να κάνουμε... Το θε΄μα είναι οτι θελω να αλλάξω γυναικολόγο και δεν ξέρω τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου εγώ είμαι πάλι έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι και πετάω απο τη χαρα μου! Δεν ηταν προγραμματισμένο-δεν σκεφτόμασταν καν τόσο σύντομα τρίτο παιδί και ξέρω πως θα είναι κουραστικό με δυο μικρα παιδια αλλα τι να κάνουμε... Το θε΄μα είναι οτι θελω να αλλάξω γυναικολόγο και δεν ξέρω τι να κανω...

 

Συγχαρητήρια κόπελιά. Δεν πειράζει,τι 2 τι 3. Μια χαρά είναι. Όσο για γυναικολόγο δεν μπορώ να σε συμβουλεύσω μιας κι εγώ είμαι στη σκέψη να αλλάξω. Για την Βομβολάκη ακούω θετικές κριτικές αλλά η κλινική του Καπάκη εμένα προσωπικά με χαλάει.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόνο στου Καπάκη πηγαίνει;; Και εμενα δεν με εμπνεει αυτη η Κλινικη..

Παντως η αλήθεια είναι οτι ψυχολογικά νιώθω πιο ασφαλής με άντρα ιατρό, δεν ξέρω γιατι...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στου Καπάκη πηγαίνει;; Και εμενα δεν με εμπνεει αυτη η Κλινικη..

Παντως η αλήθεια είναι οτι ψυχολογικά νιώθω πιο ασφαλής με άντρα ιατρό, δεν ξέρω γιατι...

 

Δεν είμαι σίγουρη,από μια φίλη το πληροφορήθηκα. Θα ρωτήσω όμως. Εμένα βασικά με χαλάει το να αλλάξω γιατρό. Τον γνωρίζω τόσα χρόνια,ξέρει ο ιστορικό μου....Απ΄την άλλη επηρεάζομαι από τρίτους. Όταν έρθει η ώρα θα δω. Ας μείνω έγκυος και βλέπουμε.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έμαθα για την Βομβολάκη και όντως συνεργάζεται μόνο με την κλινική Καπάκη οπως και η Βενιανάκη. Συνεχίζω το ψάξιμο λοιπόν!

 

Καλημέρα. Μαλιστα! Μέχρι τώρα ποιον γιατρό έχεις;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν ημουν μικρότερη πηγαινα στη Ζολινδάκη αλλα δεν είχαμε χημεία, ενιωθα οτι με αντιμετώπιζε λίγο επιπόλαια. Οταν εμεινα εγκυος,θέλησα να αλλαξω ιατρό και πηγα στον Μαρινάκη στο 1ο και το 2ο παιδάκι. Μετα απο ενα περιστατικό που συνεβη ομως λιγο πριν γεννησω το 2ο παιδάκι μου - μου μίλησε απότομα , ισως να φταιω και εγω βεβαια γιατι τον είχα πρήξει με το αγχος μου - κατι εσπασε μεσα μου αλλα δεν μπορουσα να τον αφήσω 2-3 εβδομάδες πριν γεννησω. Ειπα οτι αν ποτε ξαναμείνω έγκυος θα αλλάξω ιατρό γιατι πικράθηκα λίγο και γι αυτό τώρα ειμαι σε αναζήτηση νεου ιατρού

Link to comment
Share on other sites

Όταν ημουν μικρότερη πηγαινα στη Ζολινδάκη αλλα δεν είχαμε χημεία, ενιωθα οτι με αντιμετώπιζε λίγο επιπόλαια. Οταν εμεινα εγκυος,θέλησα να αλλαξω ιατρό και πηγα στον Μαρινάκη στο 1ο και το 2ο παιδάκι. Μετα απο ενα περιστατικό που συνεβη ομως λιγο πριν γεννησω το 2ο παιδάκι μου - μου μίλησε απότομα , ισως να φταιω και εγω βεβαια γιατι τον είχα πρήξει με το αγχος μου - κατι εσπασε μεσα μου αλλα δεν μπορουσα να τον αφήσω 2-3 εβδομάδες πριν γεννησω. Ειπα οτι αν ποτε ξαναμείνω έγκυος θα αλλάξω ιατρό γιατι πικράθηκα λίγο και γι αυτό τώρα ειμαι σε αναζήτηση νεου ιατρού

 

Κι εγώ σ'αυτόν πηγαίνω. Βλαζάκης,Μπατάκης τι σου λένε; Εγώ αν αλλάξω μπορεί να πάω στο νοσοκομείο. Το ενδεχόμενο αυτό δεν το σκέφτεσαι καθόλου;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω ουτε τον εναν ούτε τον αλλον! Δεν εχω καμια προσωπική εμπειρια αλλα έχω ακούσει διάφορα και επηρρεάζομαι όπως φαντάζομαι λεγονται και για όλους. Νοσοκομείο δε νομιζω εκτός αν απελπιστώ. Μου συστησε μια φίλη μου έναν καινούργιο ιατρό οπότε σκέφτομαι να πάω απο εκει μια βόλτα αν με εμπνεύσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω ουτε τον εναν ούτε τον αλλον! Δεν εχω καμια προσωπική εμπειρια αλλα έχω ακούσει διάφορα και επηρρεάζομαι όπως φαντάζομαι λεγονται και για όλους. Νοσοκομείο δε νομιζω εκτός αν απελπιστώ. Μου συστησε μια φίλη μου έναν καινούργιο ιατρό οπότε σκέφτομαι να πάω απο εκει μια βόλτα αν με εμπνεύσει.

 

Δύσκολη επιλογή αυτή του γυναικολόγου. Ωστόσο για όλους θα ακούσεις καλά και κακά. Είναι τι θα τύχει στην κάθε γυναίκα. Εγώ από τον δικό μας δεν έχω κάποιο παράπονο αλλά επηρεάζομαι πολύ εύκολα από τρίτους. Και είμαι πολύ μπερδεμένη όπως καταλαβαίνεις. Για πήγαινε μια βόλτα και πες μου μετά εντυπώσεις.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπερα.Ειμαι 6 μηνων και πηγενω στον Μαρινακη.το πρωτο μου παιδι το γεννησα φυσιολογικα στο νοσοκομειο στον δασκαλακη.Θελω και αυτη τη φορα να γεννησω φυσιολογικα,αλλα οταν ανεφερα στο Μαρινακη οτι αν στην 2η εγυμοσυνη γεννας λιγο ποιο ευκολα μου ειπε οτι δεν ειναι σηγουρο γιατι εχουν περασει και καποια χρονια(η κορη μου ειναι 7 στα 8 χρονων),με εβαλε σε υποψια οτι μπορει να μην ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου.Ολλες οι φιλες μου εχουν κάνει καισαρικη και το εχουν μετανιωσει.Θα ηθελα να ρωτησω αν καμια σας γνωριζει για τον Μαρινάκη,(κανει πολλες καισαρικες?).ευχαριστω πολυ ελπιζω καποια να απαντηση.(εχω κανει λαπαροσκοπικα αφαιρεση σάλπινκγας και θα χαρω πολυ να μιραστω την εμπιρια μου αν καποια εδιαφερεται)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειμαι 6 μηνων και πηγενω στον Μαρινακη.το πρωτο μου παιδι το γεννησα φυσιολογικα στο νοσοκομειο στον δασκαλακη.Θελω και αυτη τη φορα να γεννησω φυσιολογικα,αλλα οταν ανεφερα στο Μαρινακη οτι αν στην 2η εγυμοσυνη γεννας λιγο ποιο ευκολα μου ειπε οτι δεν ειναι σηγουρο γιατι εχουν περασει και καποια χρονια(η κορη μου ειναι 7 στα 8 χρονων),με εβαλε σε υποψια οτι μπορει να μην ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου.Ολλες οι φιλες μου εχουν κάνει καισαρικη και το εχουν μετανιωσει.Θα ηθελα να ρωτησω αν καμια σας γνωριζει για τον Μαρινάκη,(κανει πολλες καισαρικες?).ευχαριστω πολυ ελπιζω καποια να απαντηση.(εχω κανει λαπαροσκοπικα αφαιρεση σάλπινκγας και θα χαρω πολυ να μιραστω την εμπιρια μου αν καποια εδιαφερεται)

 

Καλημέρα!! Σου εύχομαι καλή λευτεριά και να αποκτήσεις ένα υγιές μωράκι. Με παρακολουθεί χρόνια ο ίδιος γιατρός και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν είναι της καισαρικής παρά μόνο όταν κρίνεται απαραίτητο όπως συμβαίνει με όλους άλλωστε. Η πορεία τηε εγκυμοσύνης σου θα δείξει ποια θα είναι η ασφαλέστερη μ'εθοδος για σένα. Μην αγχώνεσαι προκαταβολικά πάντως. Να πάνε όλα καλά.:P

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και απο εμένα, γνωρίζουμε πλέον σήμερα από ποιους γιατρούς απαρτίζεται η γυναικολογική - μαιευτική κλινική του νοσοκομείου Χανίων και τι εμπειρίες έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειμαι 6 μηνων και πηγενω στον Μαρινακη.το πρωτο μου παιδι το γεννησα φυσιολογικα στο νοσοκομειο στον δασκαλακη.Θελω και αυτη τη φορα να γεννησω φυσιολογικα,αλλα οταν ανεφερα στο Μαρινακη οτι αν στην 2η εγυμοσυνη γεννας λιγο ποιο ευκολα μου ειπε οτι δεν ειναι σηγουρο γιατι εχουν περασει και καποια χρονια(η κορη μου ειναι 7 στα 8 χρονων),με εβαλε σε υποψια οτι μπορει να μην ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου.Ολλες οι φιλες μου εχουν κάνει καισαρικη και το εχουν μετανιωσει.Θα ηθελα να ρωτησω αν καμια σας γνωριζει για τον Μαρινάκη,(κανει πολλες καισαρικες?).ευχαριστω πολυ ελπιζω καποια να απαντηση.(εχω κανει λαπαροσκοπικα αφαιρεση σάλπινκγας και θα χαρω πολυ να μιραστω την εμπιρια μου αν καποια εδιαφερεται)

 

 

Εμένα που ο μικρός ηταν υσχιακός απο τον 6ο μήνα, ποτέ δε μου προεξόφλησε οτι θα πάμε για καισαρική, περίμενε μέχρι και τις 2 τελευταιες μέρες και μετά την κανονίσαμε.

Τελικά ειχε απόλυτο δίκιο καθώς ο μικρός ηταν σφινωμένος με το κεφαλάκι του κάτω απο το πλευρό μου και δεν γινόταν να γυρίσει..

Δεν ειναι υπέρ της καισαρικής, ο Μαρινάκης ασχολειται πραγματικά μαζί σου και σου λέει τι έιναι πιο σωστό για εσένα και για το παιδί!

 

Το οτι σου είπε απλά την αλήθεια δεν πάει να πει οτι είναι υπέρ των καισαρικών.. άλλωστε στη δική σου περίπτωση είναι λογικό να μη περιμένεις να ειναι πολύ πιο ευκολη η γέννα καθώς έχουν περάσει αρκετά χρόνια και η λεκάνη σου έχει επανέλθει στη φυσιολογική της θέση!

Βέβαια ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις!!!

 

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...