Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στα Χανιά


Recommended Posts

Εκεινη αφου πρωτα ξεγεννησε ολες τις γυναικες που παρακολουθουσε εφυγε απο το γενικο νοσοκομειο Χανιων και τωρα ανοιγει -αν δεν εχει ηδη ανοιξει- το δικο της ιατρειο στην οδο Σφακιων 14 κι αν θυμαμαι καλα συνεργαζεται με τη κλινικη Γαβριλακη!!! .:P
.

Συμφωνω απολυτα με οσα λες,μονο μια διορθωση,συνεργαζεται με τον Καπακη και οχι τον Γαβριλακη και εχει σημασια,ειναι αρκετα πιο οικονομικη κλινικη.Κατα τ'αλλα...ειναι λατρεια,δεν το συζητω.;):P

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

..Εκεινη αφου πρωτα ξεγεννησε ολες τις γυναικες που παρακολουθουσε εφυγε απο το γενικο νοσοκομειο Χανιων και τωρα ανοιγει -αν δεν εχει ηδη ανοιξει- το δικο της ιατρειο στην οδο Σφακειων 14 κι αν θυμαμαι καλα συνεργαζεται με τη κλινικη Γαβριλακη!!!

 

 

 

Θα συμφωνήσω με όλα όσα εγραψες για την Ελευθερία, εκτός του οτι τις ξεγεννησε όλες πριν φυγει. Εμένα , αλλά και αλλές κοπέλες που ξέρω, απλά συνέχισε να μας βλέπει στου Καπάκη, με πολύ καλή συμφωνία στα οικονομικά (εννοω υπέρ μας), και στη συνέχεια στο ιατρείο της που ανοιξε,και απλά αν επιλέγαμε παραυτα, να γεννησουμε στο νοσοκομείο, που εγώ αυτό έκανα, ήταν μζί μου μεχρι την τελευταια στιγμη, στο τηλεφωνο να με εμψυχωνει. Επίσης είχε παριε τηλεφωνο και είχε μιλησει και με την γιατρο που θα με ξεγεννουσε για να της πει τα παντα για το ιστορικο μου. Το ιατρειο σωστα το γραφεις, εκει ειναι , και ναι , την συστηνω ανεπιφύλακτα! Είναι πανω από όλα Ανθρωπος!!!!!!!!!

age.png

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΜΕ ΧΙΛΙΑ!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΚΥΗΣΗΣ,ΑΛΛΑ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ ΑΠ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΟΝ ΙΑΤΡΙΚΟ ΧΩΡΟ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΝ, ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ!ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ.

Απο τότε που ήρθες στην ζωή μου ο ήλιος δεν έδυσε ποτέ ξανά!

KMYWp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

 

Δεν θα πήγαινα ποτέ μα ποτέ στην κυρία Ζολινδάκη. . Μία φίλη είχε παλίνδρομη κύηση και δεν της έδωσε καμία σημασία. Δεν μπορείς να την βρεις ποτέ. Σε ποιο γιατρό πήγατε εν τέλει αν δεν γίνομαι αδι'ακριτη φυσικά.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

 

είναι νέο μέλος και νέα μέλλουσα μανούλα. Θα ήθελα σας παρακαλώ τη γνώμη σας για τη κα. Βενιανάκη Πόπη στα Χανιά, έχω ακούσει καλά σχόλια για τη μαιευτήρα αλλά θα ήθελα πριν καταλήξω να μάθω την άποψη από κοπέλες που έχουν εμπειρία στα Χανιά από τη κα. Βενιανάκη. Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Προτεινω τον Σπυρο Πεππε. Κανει κ υπερυχους α κ β επιπεδου....πολυ καλος σε τροπους και τελειος επιστημονας..

 

Συμφωνώ! Πήγα για Β-επιπέδου (με έστειλε ο γιατρός μου επειδή συνεργάζονται) και ενώ αρχικά ήμουν διστακτική επειδή δεν τον είχα ξανακούσει έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Τρομερός γιατρός, δίνει μεγάλη προσοχή στην δουλειά του και είναι ψείρας! Φεύγεις από το ιατρείο του χωρίς να έχεις κενά και αμφιβολίες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα. είμαι καινούργια κι εγώ εδώ και ήθελα να ρωτήσω κάτι όσον αφορά το νοσοκομείο. οι γυναικολόγοι του νοσοκομείου δέχονται και ιδιωτικά??? δηλαδή μπορεί κάποιος να πηγαίνει μόνο στο ιατρείο για εξετάσεις και παρακολούθηση, αλλά να γεννήσει κανονικά στο νοσοκομείο??? ή θα πρέπει να πηγαίνεις πάντα στο νοσοκομείο και να τραβάς όλη αυτή την ταλαιπωρία με τα εξωτερικά ιατρεία???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

εγω παλι παρολο που ειμαι απο χανια παω σε γυναικολογο στο ηρακλειο!δεν τον αλλαζω με τιποτα κ οσο πιο μακρια να ηταν θα πηγαινα!ειναι φοβερος ανθρωπος ευγενης εχει τρομερες γνωσεις μεγαλη εμπειρια!σου μεταδιδει ηρεμια και κυριως νιωθεις ασφαλεια μαζι του !προκοπακης προκοπης κ ειναι στο μητερα!εγω οταν πηγαινα να γεννησω ενιωθα σαν να πηγαινω για καφε τοσο χαλαρη!εξαιτιας αυτουνου του ανθρωπου!το πιο σημαντικο στη γεννα ειναι ο γιατρος!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα! Δυστυχώς στην πρώτη γέννα που η γυναίκα είναι κάπως ψαρωμένη δεν ξέρει που θα πέσει και ποιος είναι ο καλύτερος γι αυτήν γιατρός. Δεν έχω κάνει ακόμα παιδί και αν και με παρακολουθεί χρόνια ο Μαρινάκης δεν ξέρω αν σε μελλοντική εγκυμοσύνη συνεργαστώ μαζί του. Όσο για την Καλλονιάτου είναι όντως έτσι όπως την περιγράφεις σύμφωνα με μαρτυρίες φίλων μου. Η Ζολινδάκη για μένα είναι η χειρότερη γιατρός της πόλης μας. Ο Μπατάκης πάλι προωθεί πολύ την καισαρική όπως και οι περισσότεροι τελικά. Εγώ μάλλον στο νοσοκομείο θα καταλήξω κιας είναι σε κάπως περίεργη κατάσταση. Το γυναικολογικό τμήμα κρατάει καλά ακόμα. Ας έρθει η ώρα εκείνη και βλέπουμε. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και σύντομα να έρθει και το 2ο.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ποσο μα ποσο σωστα μιλησες παρδαλη!

σου ευχομαι κι εγω ενα δευτερο παιδακι συντομα!

η καλλονιατου μου το εβγαζε αυτο που περιγραφεις χωρις ποτε να με εχει δει!

ουτε γω εχω γυναικολογο στανταρ!

πηγαινω στο νοσοκομειο για την ληψη παπ και κανενα υπερηχο .......

καμια φορα παω κατευθειαν στην κυτταρολογο για την ληψητου παπ......

ειχα παει κι εγω σε εναν στο ηρακλειο που μου αρεσε πολυ!

μαραθακης λεγεται και ειχα κανει εκει το β επιπεδου!

ο τυπος ασχοληθηκε πραγματικα!

πηγα στις 12,30 και εφυγα απο εκει 17,30......

οταν του ειπα οτι υπαρχει ιστορικο για συγγενη καρδιοπαθεια δε το ψαξε πααααααρα πολυ το θεμα!

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η Ζολινδάκη όταν ξεκίνησε πριν πολλά χρόνια ήταν πολύ καλ'η ιατρός και ενδιαferόταν για τις γυναίκες της. Πηγαιναν η μαμα μου και αδερφη μου χρονια εκει. Εγω κατάφερα και της ξέφυγα :D Τώρα πια τις ξεπετάει στο 5λεπτο. Μιλαέι απότομα και ασχημα και σε κανει και αισθανεσαι πολύ αβολα. Εχει ενα στυλακι που αλλεσ την λατρευουν και αλλες ουτε να την βλεπουν. Επισης για β επιπεδου ο μαλανθρακης στο ηρακλειο λενε πωσ ειναι καλος

Link to comment
Share on other sites

Η Ζολινδάκη όταν ξεκίνησε πριν πολλά χρόνια ήταν πολύ καλ'η ιατρός και ενδιαferόταν για τις γυναίκες της. Πηγαιναν η μαμα μου και αδερφη μου χρονια εκει. Εγω κατάφερα και της ξέφυγα :D Τώρα πια τις ξεπετάει στο 5λεπτο. Μιλαέι απότομα και ασχημα και σε κανει και αισθανεσαι πολύ αβολα. Εχει ενα στυλακι που αλλεσ την λατρευουν και αλλες ουτε να την βλεπουν. Επισης για β επιπεδου ο μαλανθρακης στο ηρακλειο λενε πωσ ειναι καλος
?

 

μωρε κι εγω αυτον εννοουσα! μπερδεψα το ονομα του!!!!!:):)

ο τυπος δεν παιζεται ειναι κορυφη!

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεννησα και τα δυο παιδακια μου στο Μανουσάκη.Ειμαι απολυτα ευχαριστημενη,με βοηθησε παρα πολυ ειδικα στη δευτερη εγκυμοσυνη που παρουσιαστικαν αρκετα προβληματακια και ήταν παντα εκεί!!!!!γεννησα προωρα το δευτερο μωρακι και επειδη εμεινε λιγο παραπανω στο νοσοκομειο επαιρνε καθε μερα τηλ τις ωρες της ενημερωσης και ρωταγε πως παει!!!!

Δεν τον αλλαζω με τιποτα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μανουσάκη; :shock::shock:

 

Η κουνιαδα μου που προσπαθει εναγωνίως εδω και αρκετο καιρο για τριτο παιδακι παντως πήγε στην Ζολινδα΄κη που την εχει ξεγεννησει στα αλλα 2 και τησ λεει οτι δεν χρειαζεται να κανει και τριτο αφου εχει αλλα 2

Δεν ειναι σωστη συμπεριφορα αυτη σε κάποια που προσπαθει να μεινει εγκυος ακομα κι αν ειναι για 3ο,4ο, 5ο παιδακι. Στο κατω κατω λεφτα θα σου αφησει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγώ στον Μπατακη παω προς το παρόν καλος μου φαινεται αρκετα ομιλητικος κ αναλυτηκος..... τωρα ομως που θα κανω την αυχενικη διαφανεια σκεφτομαι να παω στον Πεπε εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλος στο ειδος του......καμια εμπειρεια πανω στο θεμα?????

Link to comment
Share on other sites

εγώ στον Μπατακη παω προς το παρόν καλος μου φαινεται αρκετα ομιλητικος κ αναλυτηκος..... τωρα ομως που θα κανω την αυχενικη διαφανεια σκεφτομαι να παω στον Πεπε εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλος στο ειδος του......καμια εμπειρεια πανω στο θεμα?????

 

Dimitroulad κι εμείς στον Πεπε καναμε και τους τρεις μεγαλους υπερηχους!Ειναι ο μονος στα Χανια που ειναι πιστοποιημενος να τους κανει!Ειναι πολυ καλος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dimitroulad κι εμείς στον Πεπε καναμε και τους τρεις μεγαλους υπερηχους!Ειναι ο μονος στα Χανια που ειναι πιστοποιημενος να τους κανει!Ειναι πολυ καλος!!!!!

 

Ο μόνος πιστοποιημένος;:shock: Δεν το ήξερα και να 'σαι καλά για την πληροφορία.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

DIMITROULAD εχει δίκιο η fidel o Πεππες είναι ο μόνος πιστοποιημένος. Εγω αν διαβάσεις και κάποια παλαιότερα μηνύματα εγώ πήγα στον Μαλαθράκη στο Ηράκλειο

Link to comment
Share on other sites

και εγω ρωτησα πρωτα ολες μου τις φιλες κ γνωστες κ ακουσα οτι ειναι ο καλυτερος......και αφου εχουμε στα χανια να μην τρεχω περα.......ειναι μακρυα κ ταλαιπωρια.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
DIMITROULAD εχει δίκιο η fidel o Πεππες είναι ο μόνος πιστοποιημένος. Εγω αν διαβάσεις και κάποια παλαιότερα μηνύματα εγώ πήγα στον Μαλαθράκη στο Ηράκλειο

 

 

κι εγω εκει πηγα!

πολυ καλος ο μαλαθρακης και πολυ υπομονετικος!

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!

χθες καναμε την αυχενικη διαφανια στον κ Πεππε ...... περιμεναμε απεξω 40 λεπτα!!!!! κ αλλα 40 που μας πηρε η εξεταση!!!! ηταν πολυ πολυ καλος μασ μιλουσε συνεχεια για το οτι εβλεπε μασ εξεγουσε τα παντααααααααααα !!!! το καλο ειναι οτι ολα του αρεσαν τα νουμερα ηταν πολυ καλα κ τωρα περιμενουμε τα αποτελεσματα απο το αιμα!!!

πραγματικα αξιζει τα λεφτα που δινεισ!!!!ηταν ενασ πολυ λεπτομερεισ υπερηχος κ πρεπει να γινεται ετσι νομιζω!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!

χθες καναμε την αυχενικη διαφανια στον κ Πεππε ...... περιμεναμε απεξω 40 λεπτα!!!!! κ αλλα 40 που μας πηρε η εξεταση!!!! ηταν πολυ πολυ καλος μασ μιλουσε συνεχεια για το οτι εβλεπε μασ εξεγουσε τα παντααααααααααα !!!! το καλο ειναι οτι ολα του αρεσαν τα νουμερα ηταν πολυ καλα κ τωρα περιμενουμε τα αποτελεσματα απο το αιμα!!!

πραγματικα αξιζει τα λεφτα που δινεισ!!!!ηταν ενασ πολυ λεπτομερεισ υπερηχος κ πρεπει να γινεται ετσι νομιζω!!!!

 

Πόσο κόστισε δλδ η εξέταση; Καλά αποτελέσματα εύχομαι.:P Ποιος γιατρός σε παρακολουθεί;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...