Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βιταμινες που βοηθουν την συλληψη..


Recommended Posts

Καλησπερα!!

Θελω να ρωτησω..αν οσες προσπαθειτε για εγκυμοσυνη,περνετε καποιες βιταμινες και ποιες?

 

 

 edit admin 

δείτε και εδώ

 

 

και εδώ

 https://parents.org.gr/forum/tags/συμπληρώματα/

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ παίρνω φυλλικό οξύ και βιταμίνη Ε. έκανα εξετάσεις για την D και είμαι καλά αλλιώς θα μου έδινε και εκεί συμπλήρωμα! από μόνη μου συμπληρώνω σε C με χυμό πορτοκάλι σχεδόν κάθε μέρα! νιώθεις ότι σου λείπει κάτι; πάντως οι περισσότεροι προτείνουν φυλλικό ένα τρίμηνο πριν τη σύλληψη αλλά επειδή δεν ξέρουμε πότε θα είναι η σύλληψη το δίνουν γενικά όταν πεις ότι είσαι στις προσπάθειες!

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

εγώ παίρνω φυλλικό οξύ και βιταμίνη Ε. έκανα εξετάσεις για την D και είμαι καλά αλλιώς θα μου έδινε και εκεί συμπλήρωμα! από μόνη μου συμπληρώνω σε C με χυμό πορτοκάλι σχεδόν κάθε μέρα! νιώθεις ότι σου λείπει κάτι; πάντως οι περισσότεροι προτείνουν φυλλικό ένα τρίμηνο πριν τη σύλληψη αλλά επειδή δεν ξέρουμε πότε θα είναι η σύλληψη το δίνουν γενικά όταν πεις ότι είσαι στις προσπάθειες!

 

Εμενα μου ειχε πει η γιατρος μας να περνω τις profertil και φυλλικο. Αλλα τα profertil ειναι ακριβες... Και τωρα παρηγγειλα τις pregnacare..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχε πει η γιατρος μας να περνω τις profertil και φυλλικο. Αλλα τα profertil ειναι ακριβες... Και τωρα παρηγγειλα τις pregnacare..

α ναι αυτές τα έχουν όλα μαζί,όσα χρειάζεσαι! καλές είναι και αυτές που παρήγγειλες! είναι πολύ γνωστές!

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ..στην αρχη για ενα χρονο επαιρνα μονο φολικο...... τωρα παίρνω profertil 4 μηνες και παω για 5 ...συμφωνώ πως ειναι ακριβές !!!!! Προσωπικά ειδα μεγαλη διάφορα στους 4 μηνες γιατι ειχα και τα θεματακια μου με 29 αιματοκριτη και χρόνια έπαιρνα σιδηρο και συμπληρώματα κτλ φαντασου πως πλεον μονο με αυτες τις βιταμίνες και χωρίς σιδηρο και συμπληρωματα εφτασε 36 :) κόπηκαν ζαλαδες κτλ ...παντα στην περιοδο ειχα πολλους θρομβους απο αιμα παρα πολλους απο τον χαμηλό αιματοκριτη και εδω και 4 μηνες είναι ολα κανονικά χωρίς θρομβους... επισης εβγαζα αφθες στο στομα παλι απο τον χαμηλο αιματοκριτη ( αντιδραση του οργανισμου) και χωρις να εχω γενικα αναιμια !!!!!!!!ασε σωθηκα :) :)εχει 8 η 7 βιταμινες μεσα θα τις παιρνω και οταν με το καλο μεινω εγκυος.

 

Τησ βιταμινες παντως που γραφεις εχω ακουσει πως ειναι αντίστοιχα καλες :)

Είσαι Νεράϊδα της Αυγής*

Η πιο όμορφη ολής της Γης

Μ'ένα χαμόγελο μπορείς

Τα Θαύματα να πεις.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και απο εμενα ..στην αρχη για ενα χρονο επαιρνα μονο φολικο...... τωρα παίρνω profertil 4 μηνες και παω για 5 ...συμφωνώ πως ειναι ακριβές !!!!! Προσωπικά ειδα μεγαλη διάφορα στους 4 μηνες γιατι ειχα και τα θεματακια μου με 29 αιματοκριτη και χρόνια έπαιρνα σιδηρο και συμπληρώματα κτλ φαντασου πως πλεον μονο με αυτες τις βιταμίνες και χωρίς σιδηρο και συμπληρωματα εφτασε 36 :) κόπηκαν ζαλαδες κτλ ...παντα στην περιοδο ειχα πολλους θρομβους απο αιμα παρα πολλους απο τον χαμηλό αιματοκριτη και εδω και 4 μηνες είναι ολα κανονικά χωρίς θρομβους... επισης εβγαζα αφθες στο στομα παλι απο τον χαμηλο αιματοκριτη ( αντιδραση του οργανισμου) και χωρις να εχω γενικα αναιμια !!!!!!!!ασε σωθηκα :) :)εχει 8 η 7 βιταμινες μεσα θα τις παιρνω και οταν με το καλο μεινω εγκυος.

 

Τησ βιταμινες παντως που γραφεις εχω ακουσει πως ειναι αντίστοιχα καλες :)

 

Και εγω για σχεδον ενα τετραμηνο τις επερνα αλλα επειδη επερνε κ ο συζηγος τις αντρικες μου,ηταν πολλα τα χρηματα το μηνα οποτε ειπα να δοκιμασω αυτες(λογω χαμηλοτερης τιμη) Στο ανδρα μου δεν τις αλλαζω ομως.. Ειναι πολυ καλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Εγώ παίρνω βιταμίνη c 1000mg,βιταμίνη D3 των 2200 μονάδων γιατί είχα σοβαρή έλλειψη,έπαιρνα βιταμίνη ε αλλά έχει γύρω στον 1,5 μήνα που τη σταμάτησα,filicine και τα inofert,τα οποία βελτιώνουν τα ωάρια και την ωορρηξία.Θα μου πείτε ίσως είναι πολλά,αλλά θα κάνω ότι μπορώ,ξεκινάω την τρίτη εξωσωματική σε λίγες μέρες.Θα έπαιρνα και τα γυναικεία profertil αλλά δεν προλαβαίνω.Πάντως ο σύζυγός μου παίρνει τα αντρικά γύρω στους 5 μήνες και είδαμε θεαματική βελτίωση.Σε εμάς έκαναν πολύ καλή δουλειά.Τώρα θα φανεί και στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Εγώ παίρνω βιταμίνη c 1000mg,βιταμίνη D3 των 2200 μονάδων γιατί είχα σοβαρή έλλειψη,έπαιρνα βιταμίνη ε αλλά έχει γύρω στον 1,5 μήνα που τη σταμάτησα,filicine και τα inofert,τα οποία βελτιώνουν τα ωάρια και την ωορρηξία.Θα μου πείτε ίσως είναι πολλά,αλλά θα κάνω ότι μπορώ,ξεκινάω την τρίτη εξωσωματική σε λίγες μέρες.Θα έπαιρνα και τα γυναικεία profertil αλλά δεν προλαβαίνω.Πάντως ο σύζυγός μου παίρνει τα αντρικά γύρω στους 5 μήνες και είδαμε θεαματική βελτίωση.Σε εμάς έκαναν πολύ καλή δουλειά.Τώρα θα φανεί και στην πράξη.

 

Ναι κοριτσια τα profertil θεαματικα αποτελέσματα .....και ο αντρας μου τα παιρνει 5 μηνες η κινητικότητα εφτασε 61% απο 35% δεν τα σταματάει μεχρι να δουμε εγκυμοσύνη.... και εγω τις συνεχίζω για 5ο μηνα ειχα κοψει ομως το φιλισιν γιατι εχουν μεσα τα προφερτιλ ειδα πολλες αλλαγες αλλα κοριτσια το κουτι 59:ευρω τα female ..... για τον αντρα μου δεν το συζητώ δεν τις σταματάει .. :) :) :) :) αντε να δουμε θετικα τεστακια

Είσαι Νεράϊδα της Αυγής*

Η πιο όμορφη ολής της Γης

Μ'ένα χαμόγελο μπορείς

Τα Θαύματα να πεις.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσια τα profertil θεαματικα αποτελέσματα .....και ο αντρας μου τα παιρνει 5 μηνες η κινητικότητα εφτασε 61% απο 35% δεν τα σταματάει μεχρι να δουμε εγκυμοσύνη.... και εγω τις συνεχίζω για 5ο μηνα ειχα κοψει ομως το φιλισιν γιατι εχουν μεσα τα προφερτιλ ειδα πολλες αλλαγες αλλα κοριτσια το κουτι 59:ευρω τα female ..... για τον αντρα μου δεν το συζητώ δεν τις σταματάει .. :) :) :) :) αντε να δουμε θετικα τεστακια

 

τι αλλαγες ειδες δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσια τα profertil θεαματικα αποτελέσματα .....και ο αντρας μου τα παιρνει 5 μηνες η κινητικότητα εφτασε 61% απο 35% δεν τα σταματάει μεχρι να δουμε εγκυμοσύνη.... και εγω τις συνεχίζω για 5ο μηνα ειχα κοψει ομως το φιλισιν γιατι εχουν μεσα τα προφερτιλ ειδα πολλες αλλαγες αλλα κοριτσια το κουτι 59:ευρω τα female ..... για τον αντρα μου δεν το συζητώ δεν τις σταματάει .. :) :) :) :) αντε να δουμε θετικα τεστακια

 

Καλησπέρα κορίτσι.Εμείς τα παραγγείλαμε από ένα γερμανικό φαρμακείο από το ίντερνετ,για 3 μήνες και έχουν γύρω στα 89 ευρώ και 20 ευρώ τα μεταφορικά.Σχεδόν μισή τιμή,συμφέρει και τα γυναικεία είναι νομίζω λίγο πιο φτηνά από τα αντρικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι αλλαγες ειδες δλδ?

 

Καλησπερα bebe γραφω παρακάτω τις αλλαγες που ειδα .. μονο τον αιματοκριτη που εχει ανεβει που εχω σοβαρο προβλημα απο παιδακι με ζαλαδες και λιποθυμιες και πολλα αλλα ...εγω προσωπικά σωθηκα με αυτες τις βιταμινες :) ο γιατρος μου σταμάτησε ολα τα συμπληρωματα που παιρνω πολλα χρονια τωρα και ευτυχως βοηθάει και στην σύλληψη.

Είσαι Νεράϊδα της Αυγής*

Η πιο όμορφη ολής της Γης

Μ'ένα χαμόγελο μπορείς

Τα Θαύματα να πεις.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι.Εμείς τα παραγγείλαμε από ένα γερμανικό φαρμακείο από το ίντερνετ,για 3 μήνες και έχουν γύρω στα 89 ευρώ και 20 ευρώ τα μεταφορικά.Σχεδόν μισή τιμή,συμφέρει και τα γυναικεία είναι νομίζω λίγο πιο φτηνά από τα αντρικά.

 

Καλησπερα oly ναι ακουσα πως έχουν μιση τιμη απο Γερμανία αλλα δυστυχώς τα παρήγγειλα ξανα απο θεσσαλονικη ..την επομενη φορα :) και ασ ελπίσουμε συντομα να μεινουμε εγκυουλες...ο γιατρος μου επιμενει να τα συνεχίσω και οταν μεινω ξανα εγκυος για τους πρωτους 3 μηνες ..μακαρι να μεινω συντομα ...ΟΛΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ.. :)

Είσαι Νεράϊδα της Αυγής*

Η πιο όμορφη ολής της Γης

Μ'ένα χαμόγελο μπορείς

Τα Θαύματα να πεις.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα oly ναι ακουσα πως έχουν μιση τιμη απο Γερμανία αλλα δυστυχώς τα παρήγγειλα ξανα απο θεσσαλονικη ..την επομενη φορα :) και ασ ελπίσουμε συντομα να μεινουμε εγκυουλες...ο γιατρος μου επιμενει να τα συνεχίσω και οταν μεινω ξανα εγκυος για τους πρωτους 3 μηνες ..μακαρι να μεινω συντομα ...ΟΛΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ.. :)

 

Μακάρι κορίτσι στο εύχομαι ολόψυχα.Εμάς τα αντρικά τελειώνουν τώρα πάνω στην εξωσωματική,αλλά ο σύζυγος θα πάρει για λίγες μέρες βιταμίνη ε και c είπε η εμβρυολόγος και μετά βλέπουμε.Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κορίτσι στο εύχομαι ολόψυχα.Εμάς τα αντρικά τελειώνουν τώρα πάνω στην εξωσωματική,αλλά ο σύζυγος θα πάρει για λίγες μέρες βιταμίνη ε και c είπε η εμβρυολόγος και μετά βλέπουμε.Για να δούμε.

 

Ξεκίνησε ο κυκλος της εξωσωματικής η οχι ακομα? Σου ευχομαι ολοψυχα να ερθει κατευθείαν το αγγελουδι σασ θα κρατας το θαυματακι αγκαλια σε λιγους μήνες :):) εχετε θεμα με το σπερματακι και πηγατε σε εξωσωματική? Εμασ μασ εδωσαν 5 κυκλους προσπαθειων ακομα...βεβαια αυτο θα κριθει και απο τα αποτελέσματα που θα παρω την Παρασκευή ...Αμη και fsh αν βγουν καλες θα συνεχίσουμε τις προσπάθειες για 5 μηνες ακομα αν οχι θα παμε κατευθειαν για εξωσωματική ...

Είσαι Νεράϊδα της Αυγής*

Η πιο όμορφη ολής της Γης

Μ'ένα χαμόγελο μπορείς

Τα Θαύματα να πεις.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεκίνησε ο κυκλος της εξωσωματικής η οχι ακομα? Σου ευχομαι ολοψυχα να ερθει κατευθείαν το αγγελουδι σασ θα κρατας το θαυματακι αγκαλια σε λιγους μήνες :):) εχετε θεμα με το σπερματακι και πηγατε σε εξωσωματική? Εμασ μασ εδωσαν 5 κυκλους προσπαθειων ακομα...βεβαια αυτο θα κριθει και απο τα αποτελέσματα που θα παρω την Παρασκευή ...Αμη και fsh αν βγουν καλες θα συνεχίσουμε τις προσπάθειες για 5 μηνες ακομα αν οχι θα παμε κατευθειαν για εξωσωματική ...

 

Καλησπέρα κορίτσι.Αύριο ξεκινάω επίσημα τις ενέσεις της εξωσωματικής.375 μονάδες menopur καθημερινά.Θα κάνω το βραχύ πρωτόκολλο.Ναι έχουμε θέμα με το σπέρμα,πέρσι κατάφερα και έμεινα φυσιολογικά έγκυος,αλλά δυστυχώς ήταν εξωμήτριο.Το σπέρμα μετά από 5 μήνες profertil βελτιώθηκε πάρα πολύ,αλλά εγώ έχω χαμηλό απόθεμα ωαρίων και εκεί είναι το πρόβλημα,δε κάνω πολλά.Θα δούμε τί θα γίνει αύριο ξεκινάω και ο Θεός βοηθός.Πάντως κορίτσι μη χάνεις χρόνο.Ο χρόνος για μας είναι χρήμα που λένε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι.Αύριο ξεκινάω επίσημα τις ενέσεις της εξωσωματικής.375 μονάδες menopur καθημερινά.Θα κάνω το βραχύ πρωτόκολλο.Ναι έχουμε θέμα με το σπέρμα,πέρσι κατάφερα και έμεινα φυσιολογικά έγκυος,αλλά δυστυχώς ήταν εξωμήτριο.Το σπέρμα μετά από 5 μήνες profertil βελτιώθηκε πάρα πολύ,αλλά εγώ έχω χαμηλό απόθεμα ωαρίων και εκεί είναι το πρόβλημα,δε κάνω πολλά.Θα δούμε τί θα γίνει αύριο ξεκινάω και ο Θεός βοηθός.Πάντως κορίτσι μη χάνεις χρόνο.Ο χρόνος για μας είναι χρήμα που λένε.

 

Καλησπερααα :) ευχομαι μεσα απο την καρδια μου σε εννεα μηνες απο τωρα να εχεις αγκαλιτσα το μπεμπακι σου :) οχι οχιιι τρεχω οσο μπορω για να προλαβω δεν χανω χρονο με τιποταααααα :) αν δεν ερθει νινακι εφυγα για εξωσωματική και απο ολες της εξετάσεις μονο μια θα μασ λείπει η σαλπιγγογραφια που θα γινει και αυτη :).. θα δειξει αυριο αν βγει χαμηλη η αμη και σε εμενα ξεκιναμε να μαζευουμε χαρτια :) τι ηλικια εχεις oly μου?

Και εγω ειχα μεινει σε δίδυμα ...αλλα τα εχασα ....και μετα ξανα αλλα ηταν βιοχημικη ε τελικα βρέθηκε φλεγμονη στο σπερμα που τωρα εφτιαξε μετα απο αντιβιωση και profertil

Είσαι Νεράϊδα της Αυγής*

Η πιο όμορφη ολής της Γης

Μ'ένα χαμόγελο μπορείς

Τα Θαύματα να πεις.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα :) ευχομαι μεσα απο την καρδια μου σε εννεα μηνες απο τωρα να εχεις αγκαλιτσα το μπεμπακι σου :) οχι οχιιι τρεχω οσο μπορω για να προλαβω δεν χανω χρονο με τιποταααααα :) αν δεν ερθει νινακι εφυγα για εξωσωματική και απο ολες της εξετάσεις μονο μια θα μασ λείπει η σαλπιγγογραφια που θα γινει και αυτη :).. θα δειξει αυριο αν βγει χαμηλη η αμη και σε εμενα ξεκιναμε να μαζευουμε χαρτια :) τι ηλικια εχεις oly μου?

Και εγω ειχα μεινει σε δίδυμα ...αλλα τα εχασα ....και μετα ξανα αλλα ηταν βιοχημικη ε τελικα βρέθηκε φλεγμονη στο σπερμα που τωρα εφτιαξε μετα απο αντιβιωση και profertil

 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι για όλα αυτά που πέρασες.Τον Ιούλιο γίνομαι 41.Εσύ?Σήμερα ξεκινάω τα menopur και ο Θεός βοηθός.Ευτυχώς από τις 25 Μαίου έχω 19 μέρες άδεια από τη δουλειά και θα είμαι πιο χαλαρή με τις ενέσεις και όλα τα υπόλοιπα της εξωσωματικής.Όντως τα profertil κάνουν δουλειά.Εύχομαι οι εξετάσεις σου να είναι καλές.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ κορίτσι για όλα αυτά που πέρασες.Τον Ιούλιο γίνομαι 41.Εσύ?Σήμερα ξεκινάω τα menopur και ο Θεός βοηθός.Ευτυχώς από τις 25 Μαίου έχω 19 μέρες άδεια από τη δουλειά και θα είμαι πιο χαλαρή με τις ενέσεις και όλα τα υπόλοιπα της εξωσωματικής.Όντως τα profertil κάνουν δουλειά.Εύχομαι οι εξετάσεις σου να είναι καλές.

 

Ολυ μου να εχεις πολυ καλη επιτυχια ευχομαι μεσα απο την καρδια μου και ολα να πανε τελεια αυτη τη φορα!!!!!!!!

 

Κοριτσια κι εμενα χτες μου ειπε ο γιατρος να παρω βιταμινες κι εγω κι ο συζυγος. Μας εδωσε τις strong start της lamberts. τις εχει χρησιμοποιησει ποτε καμια? τη lamberts την εχω σε μεγαλη εκτιμηση αλλα τα σκευασματα γενικα με τρομαζουν. Τελοσπαντων τις παρηγγειλα μεσω ιντερνετ. θα παρει και ο συζυγος και μας ειπε να ξεκινησουμε για 3 μηνες...

"""Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη....""

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ κορίτσι για όλα αυτά που πέρασες.Τον Ιούλιο γίνομαι 41.Εσύ?Σήμερα ξεκινάω τα menopur και ο Θεός βοηθός.Ευτυχώς από τις 25 Μαίου έχω 19 μέρες άδεια από τη δουλειά και θα είμαι πιο χαλαρή με τις ενέσεις και όλα τα υπόλοιπα της εξωσωματικής.Όντως τα profertil κάνουν δουλειά.Εύχομαι οι εξετάσεις σου να είναι καλές.

 

Εγω 30 ειμαι ...καλη επιτυχία για το θαυματακι κοριτσακι μου. ....:) να με ενημερώσεις ....ολα να σου πανεεεεεε ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑ

Είσαι Νεράϊδα της Αυγής*

Η πιο όμορφη ολής της Γης

Μ'ένα χαμόγελο μπορείς

Τα Θαύματα να πεις.....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κορίτσια καλησπέρα!! Έχετε ακούσει τις βιταμίνες novofertil??? Μου τις σύστησε ή γυναικολόγος μου για το σύζυγο αλλα εδώ στο φόρουμ βλέπω γράφετε πιο πολύ για τις profertil. ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Έχετε ακούσει τις βιταμίνες novofertil??? Μου τις σύστησε ή γυναικολόγος μου για το σύζυγο αλλα εδώ στο φόρουμ βλέπω γράφετε πιο πολύ για τις profertil. ...

είναι εξίσου καλές αυτές που γράφεις! καμιά φορά είναι και θέμα γιατρού, marketing και πλασαρίσματος ενός προιόντος στην αγορά το τι θα σου προταθεί! από ότι βλέπω στο σάιτ τους τα novofertil στηρίζονται και αυτά σε μελέτες (http://novofertil.com/researches/ ) που έχει διεξάγει η εταιρία παραγωγής όπως και τα Profertil δεν είναι δηλαδή τυχαία συμπληρώματα που υπόσχονται χωρίς να κάνουν! θα σου απαντήσουν και άλλα κορίτσια που τα χρησιμοποιούν οι σύζυγοι για να ενημερωθείς καλύτερα!

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη επιτυχια σε ολες μας!! Εγω δεν παιρνω καποιες βιταμινες απλα ηθελα να πω κατι που μου ειπε ο γιατρος μου. Με εβαλε να κανω εξεταση μιας βιταμινης (θα σας γελασω για το ονομα της) που μου βγηκε παρα πολυ χαμηλη και μου ειπε οτι ειναι η βιταμινη που παιζει σημαντικο ρολο στις πιθανοτητες συλληψης και τα νουμερα της ανεβαινουν με την εκθεση στο φως του ηλιου εστω και αν μπαινι το φως στο σπιτι δηλαδη ανεβαινει. Τωρα με ενοχλει το γεγονος οτι ολο το καλοκαιρι εβγαινα εξω αργα μετα τη δυση του ηλιου και επειδη εχω θεμα με πονοκεφαλους απο το φως, ειχα συνεχεια κλειστα τα παραθυρα:(

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη επιτυχια σε ολες μας!! Εγω δεν παιρνω καποιες βιταμινες απλα ηθελα να πω κατι που μου ειπε ο γιατρος μου. Με εβαλε να κανω εξεταση μιας βιταμινης (θα σας γελασω για το ονομα της) που μου βγηκε παρα πολυ χαμηλη και μου ειπε οτι ειναι η βιταμινη που παιζει σημαντικο ρολο στις πιθανοτητες συλληψης και τα νουμερα της ανεβαινουν με την εκθεση στο φως του ηλιου εστω και αν μπαινι το φως στο σπιτι δηλαδη ανεβαινει. Τωρα με ενοχλει το γεγονος οτι ολο το καλοκαιρι εβγαινα εξω αργα μετα τη δυση του ηλιου και επειδη εχω θεμα με πονοκεφαλους απο το φως, ειχα συνεχεια κλειστα τα παραθυρα:([/QUOT

 

μην ανησυχείς και καθόλου!!η βιταμίνη d είναι αυτή που συνδέεται με τον ήλιο, παίρνεις συμπλήρωμα και τελείωσε η υπόθεση...επίσης δεν νομίζω να εχει απολύτες καμία σχέση με την γονιμότητα αν ήταν έτσι οι βορειοι λαοί θα ήταν άτεκνοι!!καλό είναι να την ανεβάσεις για να μην εχεις αργότερα πρόβλημα οστεοπόρωσης..

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τωρα ειδα οτι καταλαθος εγραψα''μπαινι'':P Δεν ξερω να πω τιποτα με σιγουρια οτι λενε οι γιατροι λεω κι εγω απλα ολες οι εξετασεις μου ηταν τελειες ενω αυτη τραγικη:rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...