Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Εγώ γέννησα πριν από 2 μήνες περίπου στο Έλενα με γιατρό τον Καπετανάκη Ν! (και βάζω θαυμαστικό γιατί στην αρχή πήγενα να γεννήσω με την Γεωργιάδου, για την οποία είχα διαβάσει-ακούσει ένα σωρό θετικά σχόλια).

Στον 8ο μήνα ΕΥΤΥΧΩΣ δεν μπορούσε η ίδια να μου κάνει μια εξέταση γιατί είχε πολλά απογευματινά ραντευού να δει και το ζήτησε απ' τον Καπετανάκη! (και πάλι θαυμαστικό -γιατί πιστεύω πως τίποτα δε γίνεται τυχαία- τον συμπάθησα αμέσως και του ζήτησα να αναλάβει αυτός το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μου -αν και δεν ήταν λογικό λίγο πριν γεννήσω να αλλάξω γιατρό-)

Πραγματικά είμαι πολύ τυχερή που άλλαξα γιατρό γιατί εκτός απο εξαίρετος γιατρός είναι και πολύ καλός άνθρωπος!

Όσο για την Γεωργιάδου, βλέπει την κάθε έγκυο σαν 500, 800...1000Ευρώ και τίποτα περισσότερο. Είναι ψυχρή και αντιπαθέστατη.

Πραγματικά τις 10 ώρες που "έτρωγα" τους πόνους της γέννας και είχα δίπλα μου τον Καπετανάκη προσπαθούσα να φανταστώ πώς θα υπέφερα μαζί της. Είναι πολύ συμαντικό ο γιατρός να είναι δίπλα σας καθ'όλη τη διάρκεια του τοκετού.

Ευτυχώς δεν έγινα τα 1000Ευρώ του "διχτυωτού καλσόν"(Γεωργιάδου).

Μην δυστάσετε να αλλάξετε γυναικολόγους μέχρι να βρείτε τον κατάλληλο για εσάς. Προσωπικά έχω αλλάξει γυναικολόγο 6 φορές αλλά αυτή ήταν η τελευταία!

 

να ρωτήσω κάτι: δεν έκανες επισκληρίδιο, και αν όχι για ποιον λόγο?

Επίσης, ο γιατρός σου, ζήτησε λεφτά ή όχι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια πηγαινα για φυσιολογικο τοκετο με επισκληριδιο στο Ελενα ..Οταν εσπασαν τα νερα κ πηγα να γενησω μου εκαναν 3 δοσεις επισκληριδιου οταν η διαστολη μου ειχε ηδη φθασει στο 8 (το γιατι αργησαν τοσο πολυ ειναι αλλη ιστορια)!!!! αυτο σημαινει οτι δεν με επιασε καθολου η επισκληριδιος και ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ (εγω που δεν ηθελα σε ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση να κανω ολικη) να μου κανουν ολικη γιατι οι πονοι ηταν ΦΡΙΚΤΟΙ.. Λοιπον θελω να καταληξω στο εξης : κανεις δεν γνωριζει πως θα εξελιχθει ο τοκετος.. ισως να φτασετε κ εσεις στο σημειο να παρακαλατε για ολικη οποτε μην αποκλειετε τιποτα..

 

Με το καλο σας ευχομαι!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορινα, δεν εννοώ αυτήν την περίπτωση. Ρωτάω να μάθω ποιοι γιατροί κάνουν καισαρική με επισκληρίδιο αν το ζητήσει η γυναίκα-γιατί είναι και πολλοί που κάνουν καισαρική μόνο με ολική και σου το λένε απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ.ΕΧΩ ΤΟΝ ΨΑΘΑ-ΙΑΣΩ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ ΟΙ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΑΥΤΕΣ?ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?Α, ΜΕΝΩ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ...

 

Μπορειτε να δειτε όλα τα ανοιγμένα post των μελών του parents εδω . Με βαση αυτα που ζητατε θα ελεγα να ξεκινησετε απο αυτα

 

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ

ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ !!!

Καλή-ός Γυναικολόγος σε ΑΤΤΙΚΟ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ-ΕΛΕΝΑΣ!

Γυναικολόγος σε Αλεξάνδρα_Έλενα_Αρεταίειο

Γυναικολογο Ελενας ή Αρεταίειο

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΕ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΑΤΤΙΚΟ

ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΕΛΕΝΑ Ή ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΕΚΕΙ

Αναζήτηση γυναικολόγου στην Αγία Όλγα

γυναικολογος χειρουργος σε δημοσιο νοσοκομειο

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτες πήγα πρώτη φορά στο Έλενα και μίλησα με το νέο μου γιατρό και τον ρώτησα για επισκληρίδιο και μου πε είναι και θέμα αναισθησιολόγου... Ισχύει αυτό? Θα πρέπει να τον πιέσω να βρει αναισθησιολόγο που να κάνει επισκληρ ή είναι τυχερό ανάλογα σε ποιου τη βάρδια πέσεις???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Αν και ο γιατρός μου είναι στο Ελενα και είμαι πολύ ευχαριστημένη, η μητέρα μου θα κάνει γυναικολογική επέμβαση με τον Γιαλελή. Χρόνια τώρα που πηγαίνω στο Ελενα ακούω το όνομά του αλλά δεν τον έχω γνωρίσει ποτέ.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε τί άνθρωπος είναι (ως γιατρός πρέπει να είναι καλός, γιατί μου τον συνέστησε ο δικός μου γιατρός) και από την εμπειρία σας περίπου που να κυμανθούμε οικονομικώς? Εάν θέλετε μπορείτε να μου στείλετε και πμ

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καρδιά χτες τον γνώρισα! Προσωπικά μου κανε πολύ καλή εντύπωση... ΦΙλικός, πολύ ήρεμος και άνετος. Αλλά ακόμη δεν εχω κάνει κάτι μαζί του. Χτες μόνο υπέρηχο...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση!

χαίρομαι που σου έκανε καλή εντύπωση.

κυριακάτικα όμως? στο ελενα σε δεχτηκε?

περίπου τί ηλικίας είναι?

και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου χε πει Σάββατο να πάω αλλά να του κάνω ένα τηλ πιο πριν... Τον πήρα και μου πε έλα αύριο Κυριακή. Πήγα και ήταν και άλλοι που τον περίμεναν... όλοι ευχαριστημένοι απ ό,τι κατάλαβα. Τον περιμέναμε να επιστρέψει και από μια καισαρική... Και ένα άλλο μέλος του φόρουμ, μου είχε πει ότι τους έκανε μια επέμβαση και έχει πολύ καλό χέρι για χειρουργείο. Ελπίζω να σας πάνε όλα καλά. Ηλικία τώρα νομίζω γύρω στα 60...

Link to comment
Share on other sites

ωραία, χαίρομαι να ακούω καλά λόγια γιατί είναι και η μητέρα μου αγχωτικός χαρακτήρας και καλό είναι να είναι ήρεμος ο γιατρός. και πάνω από όλα καλό χέρι στο χειρουργείο

και σε σένα εύχομαι όλα καλά να σου πάνε και με το καλό!!! (νομίζω είσαι έγκυος, σωστά??)

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά θα πάνε!! να είσαι αισιόδοξη!! με το καλό τα αγοράκια σου!!

μήπως έχεις ιδέα για οικονομικό??

 

Εγώ είχα τον Γιαλελή με τον οποίο και γέννησα τον Οκτώβρη που μας πέρασε. Είχα μάθει ότι έπαιρνε 1000 - 1200. Εγώ επειδή του έδινα κάποια χρήματα σε κάθε υπέρηχο που μου έκανε του έδωσα 900 ευρώ.

Όσο για την γέννα ήταν πολύ καλός. Πήγα στο μαιευτήριο με 8 διαστολή και ευτυχώς που τον ενημέρωσα πριν φύγω από το σπίτι γιατί αλλιώς θα γεννούσα με όποιον εφημέρευε. Γέννησα με την πρώτη εξώθηση. Δεν μπορώ να είμαι όμως πολύ αντικειμενική, καθώς ήταν η δεύτερή μου γέννα και ήταν πολύ πιο εύκολη, ήμουν κι εγώ πιο έμπειρη. Άφησε τον άντρα μου να είναι παρόν και στην αίθουσα ωδίνων, καθώς και στην αίθουσα τοκετού. Του έδωσε τα εργαλεία και τον έβαλε να κόψει τον ομφάλιο λώρο του παιδιού και μου έδωσε το μωρό αμέσως επάνω μου μήπως και θήλαζε. Βέβαια, πήγα στο μαιευτήριο 3.30 πμ και γέννησα 4.30 πμ, ξημερώματα Σαββάτου και έτυχε να ήμουν η μόνη που γένναγα, οπότε ήταν όλα prive. Τα ράμματα που μου έκανε στην επισιοτομή ήταν πολύ καλά και μου πέρασαν πολύ γρήγορα.

Ένας νοσηλευτής που ήταν εκεί μας είπε ότι είχαμε έναν από τους καλύτερους γιατρούς και πως στα νιάτα του "φύσαγε".

 

Θα χαρώ να σε βοηθήσω σε ότι άλλη απορία έχεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είχα τον Γιαλελή με τον οποίο και γέννησα τον Οκτώβρη που μας πέρασε. Είχα μάθει ότι έπαιρνε 1000 - 1200. Εγώ επειδή του έδινα κάποια χρήματα σε κάθε υπέρηχο που μου έκανε του έδωσα 900 ευρώ.

Όσο για την γέννα ήταν πολύ καλός. Πήγα στο μαιευτήριο με 8 διαστολή και ευτυχώς που τον ενημέρωσα πριν φύγω από το σπίτι γιατί αλλιώς θα γεννούσα με όποιον εφημέρευε. Γέννησα με την πρώτη εξώθηση. Δεν μπορώ να είμαι όμως πολύ αντικειμενική, καθώς ήταν η δεύτερή μου γέννα και ήταν πολύ πιο εύκολη, ήμουν κι εγώ πιο έμπειρη. Άφησε τον άντρα μου να είναι παρόν και στην αίθουσα ωδίνων, καθώς και στην αίθουσα τοκετού. Του έδωσε τα εργαλεία και τον έβαλε να κόψει τον ομφάλιο λώρο του παιδιού και μου έδωσε το μωρό αμέσως επάνω μου μήπως και θήλαζε. Βέβαια, πήγα στο μαιευτήριο 3.30 πμ και γέννησα 4.30 πμ, ξημερώματα Σαββάτου και έτυχε να ήμουν η μόνη που γένναγα, οπότε ήταν όλα prive. Τα ράμματα που μου έκανε στην επισιοτομή ήταν πολύ καλά και μου πέρασαν πολύ γρήγορα.

Ένας νοσηλευτής που ήταν εκεί μας είπε ότι είχαμε έναν από τους καλύτερους γιατρούς και πως στα νιάτα του "φύσαγε".

 

Θα χαρώ να σε βοηθήσω σε ότι άλλη απορία έχεις.

 

καλημέρα olympics και σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

χαίρομαι που ακούω καλά λόγια. βέβαια επειδή μας τον συνέστησε ο δικός μου γιατρός από το Ελενα πάλι, φανταζόμουν ότι θα ήταν έτσι. πρόκειται για γυναικολογική επέμβαση στην μητέρα μου, όπως είπα, και όχι για γέννα (εγώ ευτυχώς έχω τα 2 παιδάκια μου και προς το παρόν λέμε όχι για 3ο..............είδωμεν.....:P:p)

να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα olympics και σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

χαίρομαι που ακούω καλά λόγια. βέβαια επειδή μας τον συνέστησε ο δικός μου γιατρός από το Ελενα πάλι, φανταζόμουν ότι θα ήταν έτσι. πρόκειται για γυναικολογική επέμβαση στην μητέρα μου, όπως είπα, και όχι για γέννα (εγώ ευτυχώς έχω τα 2 παιδάκια μου και προς το παρόν λέμε όχι για 3ο..............είδωμεν.....:P:p)

να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, να χαίρεσαι κι εσύ τα δικά σου!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ marinab.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ. ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ; ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ Φ.Τ.ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα τον Γιαλελή με τον οποίο και γέννησα τον Οκτώβρη που μας πέρασε. Είχα μάθει ότι έπαιρνε 1000 - 1200. Εγώ επειδή του έδινα κάποια χρήματα σε κάθε υπέρηχο που μου έκανε του έδωσα 900 ευρώ.

Όσο για την γέννα ήταν πολύ καλός. Πήγα στο μαιευτήριο με 8 διαστολή και ευτυχώς που τον ενημέρωσα πριν φύγω από το σπίτι γιατί αλλιώς θα γεννούσα με όποιον εφημέρευε. Γέννησα με την πρώτη εξώθηση. Δεν μπορώ να είμαι όμως πολύ αντικειμενική, καθώς ήταν η δεύτερή μου γέννα και ήταν πολύ πιο εύκολη, ήμουν κι εγώ πιο έμπειρη. Άφησε τον άντρα μου να είναι παρόν και στην αίθουσα ωδίνων, καθώς και στην αίθουσα τοκετού. Του έδωσε τα εργαλεία και τον έβαλε να κόψει τον ομφάλιο λώρο του παιδιού και μου έδωσε το μωρό αμέσως επάνω μου μήπως και θήλαζε. Βέβαια, πήγα στο μαιευτήριο 3.30 πμ και γέννησα 4.30 πμ, ξημερώματα Σαββάτου και έτυχε να ήμουν η μόνη που γένναγα, οπότε ήταν όλα prive. Τα ράμματα που μου έκανε στην επισιοτομή ήταν πολύ καλά και μου πέρασαν πολύ γρήγορα.

Ένας νοσηλευτής που ήταν εκεί μας είπε ότι είχαμε έναν από τους καλύτερους γιατρούς και πως στα νιάτα του "φύσαγε".

 

Θα χαρώ να σε βοηθήσω σε ότι άλλη απορία έχεις.

 

 

 

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ. ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ Ο ΓΙΑΛΕΛΗΣ; Ή ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένη κι εγώ από το Έλενα. Έμεινα στον 5ο όροφο σε μονόκλινο λουξ, δεν είχει τίποτα να ζηλέψει από τα ιδιωτικά. Απίθανο, πεντακάθαρο δωμάτιο με πολλές ανέσεις και κυρίως ... την ησυχία σου σε πολύ λογική τιμή! Πολύ καλό προσωπικό και στο χειρουργείο και στους θαλάμους. Οι μαίες βοηθούσαν πολύ, οι κοπέλες που καθάριζαν ήταν ευγενέστατες και διακριτικές. Ο γιατρός μου ήταν ο Ηλίας Γάβαρης, πολύ καλός, τον έβρισκα και πολύ εύκολα στο τηλέφωνο. Τη μέρα της γέννας ήταν πολύ ενθαρρυντικός, έκανα καισαρική, με ρώτησε αν θέλω επισκληρίδιο ή ολική, επέλεξα επισκληρίδιο και είχα πολύ καλή ανάρρωση. Δεν έχω ακούσει να προωθούν την ολική. Μη φοβάστε κορίτσια τα δημόσια μαιευτήρια, από όσο γνωρίζω, τα σοβαρά περιστατικά των ιδιωτικών στα δημόσια τα πηγαίνουν. Στα ιδιωτικά θεωρώ λογικό να πάνε μόνο κοπέλες που έχουν χρόνια κάποιο γιατρό που τον εμπιστεύονται και δε θέλουν να τον αλλάξουν. Διαφορετικά δε νομίζω να αξίζουν τα λεφτά τους.

Όταν κάνω 2ο παιδί, πάλι στο Έλενα και στον ίδιο γιατρό θα πάω!

 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ. ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ. ΕΧΕΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΙΑΤΡΕΙΟ; Ή ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ;

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΩΡΙς ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΡΟΜΑΞΩ ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΜΕΛΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΤΗΝ 26 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΠΑΛΕΨΑΝ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΗΡΕ ΠΙΣΩ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΣΑΣ ΜΗΝ ΡΩΤΑΤΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΛΛΑ ΠΟΙΣ ΕΣΑΣ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΠΙΟ ΑΣΧΕΤΟ .

 

ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΥΜΩΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ marinab.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ. ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ; ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ Φ.Τ.ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.

Νομιζω οτι το ικα σου καλυπτει τρικλυνο και εσυ πληρωνεις την διαφορα του δωματιου οπως και να γεννησεις!

Link to comment
Share on other sites

Σπυράκος τι συνέβη? Τι ήταν αυτό που αμέλησε ο γιατρός? ΜΠορούσε να αποφευχθεί δηλαδή όλο αυτό? Λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου, αλλά ρωτώ μήπως αποφύγουμε δυσάρεστες καταστάσεις... Εμένα γέννησε μια φίλη μου δίδυμα στην Αμερική πριν 1 μήνα και το ένα αγοράκι ήταν στην εντατική για 5 μέρες γιατί είχε αρυθμίες στην καρδιά... Το ξεπέρασε και τώρα για 1 χρόνο θα ακολουθεί φαρμακευτική αγωγή. Και αναρωτιέμαι αν κάτι συμβεί, θα μπορούν στο Έλενα να το αντιμετωπίσουν? Θα είμαστε ασφαλείς? Είναι το ίδιο με τα ιδωτικά στην αντιμετώπιση κάποιων καταστάσεων? Ας μην ξεχνάμε ότι η δίδυμη κύηση, είναι κύηση υψηλού κινδύνου...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους1

kuriaki επέτρεψέ μου να σου πω ότι για τέτοιες περιπτώσεις χίλιες φορές καλύτερα να είσαι σε δημόσιο παρά σε ιδιωτικό!! αντιμετωπίζουν τέτοιες καταστάσεις καθημερινά που πίστεψε με ξέρουν πολύ καλύτερα τί κάνουν! δεν είναι τυχαίο άλλωστε που τις δύσκολες καταστάσεις τις στέλνουν σε δημόσια.

έτυχε και ο μικρός μου να νοσηλευτεί την 1η του μέρα στην μονάδα εντατικής παρακολούθησης στο Ελενα, για τον ίδιο ακριβώς λόγο που λες (αρυθμίες) και ντρεπόσουν να πατήσεις μέσα. πολύ καθαρά, πολύς κόσμος τριγύρω (νοσηλευτικό προσωπικό εννοώ) από τα μωρά και σύγχρονα μηχανήματα

αυτή είναι η δική μου εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...