Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Μήπως ξέρετε κάποιον γιατρό στο Έλενα που να κάνει επισκληρίδιο ή ραχιαία; Σε περίπτωση, δηλ, που προκύψει απόλυτη ανάγκη για καισαρική, με ποιον γιατρό μπορεί να γλυτώσει η γυναίκα την ολική νάρκωση;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

FAT ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ,ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ,ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΚΤΛ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΙΑΤΡΕΙΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Για το ελενα καπου εχω ξαναγραψει αλλα δεν βρισκω το ποστ.

Λοιπον....Μαιες φοβερες!Με βοηθησαν πολυ στον θηλασμο και οποτε τις φωαναζα ερχοντουσαν αμεσως εκτος απο μια φοαρα που αλλαζαν βαρδια και περιμενα κανα 20 λεπτο για παυσιπονη!

Χειρουργεια μια χαρα(εκανα καισαρικη),προσωπικο χειρουργειου επισης πολυ καλο!

Αναισθησιολογος ΑΠΙΘΑΝΟΣ!!!!

Φαγητο πολυ ωραιο...μονο που εγω ηθελα αλατι πιο πολυ και καθε φορα περιμενα την αλατιερα που μου την επαιρναν αμεσως πισω...

Το μωρακι το ειχα μαζι μου,12.10 γεννησα(ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ) 2,5 ωρες στην ανανηψη μου τον εφεραν 2 φορες να θηλασω και μολις με ανεβασαν τον εφεραν μετα απο 10 λεπτα!

Το πρωι το επερναν-επλεναν το εβλεπεο γιατρος και το εφερναν παλι σε μενα!

Τα μονοκλινα ειναι σουπερ...ειδικα τα λουξ!Εμενε και ο αντρας μου μεσα μαζι μου το βραδυ και κοιμοταν μια χαρα σε μια φοβερη πολυθρονα!

Το πρωτο βραδυ που δεν μπορουσα να σηκωθω οποτε το μωρο εκανε τσισα η οταν εκανε τα πρωτα του κακα(πολυ γελιο)το πηγε ο αντρας μου για αλλαγμα(εχει ειδικο χωρο) και πηγε και η μαια να του δειξει πως να τον αλλαζει και πως να τον πλενει!Μεχρι να παμε σπιτι ημασταν εξπερ!

Στα λουξ εχει πετσετες για σενα,ρουχα και πετσετες για το μωρο δικα σου

Πανες,κρεμουλες,σαπουνακια εχει εκει...

Εμεινα 5 βραδια(κανονικα ειναι 4 νομιζω)και πληρωσα 530 ευρω,τα υπολοιπα τα καλυψε το ικα!

Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αληθεια σχετικα με τον αναισθησιολογο εσυ τον ζητησες και μιλησες μαζι του ή το κανονισε ο γιατρος σου θυμασε το ονομα του αναισθησιολογου εχω ακουσει οτι στο ελενα δεν κανουν επισκληριδιο

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΕΧΕΙ ΚΟΣΜΟ Η ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ?

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟΣ Ο ΣΑΛΒΑΝΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΝΔΥΛΙΟ?ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΝΔΥΛΙΟ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Ο,ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αληθεια σχετικα με τον αναισθησιολογο εσυ τον ζητησες και μιλησες μαζι του ή το κανονισε ο γιατρος σου θυμασε το ονομα του αναισθησιολογου εχω ακουσει οτι στο ελενα δεν κανουν επισκληριδιο

Οχι,ειχε εκεινη τη μερα εφημερια!Ετσι ειχαμε κανονισει με τον γιατρο...Αν εμπιστευεται αυτον που εφημερευει παμε για επισκληριδιο...αλλιως ολικη!

Αυτη την φορα θα δω τι θα κανω,θα προσπ[αθησω να βρω με καποιον τροπο να ερθει αυτος!Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι κρητικος,αξυριστος καινομιζωτον λενε μανωλη!Ποσοι να υπαρχουν?

Παντως αρκετες κοπελες εχουν κανει επισκληριδιο στο ελενα!

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟΣ Ο ΣΑΛΒΑΝΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΝΔΥΛΙΟ?ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΝΔΥΛΙΟ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Ο,ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ:cool:

δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη για τον Σαλβανο αφου ακομη δεν εχω γεννησει!Μεχρι στιγμης η βασικη διαφορα ειναι το τηλεφωνο...

Σαν γιατρους δηλ δεν μπορω να τους συγκρινω σωστα!Βεβαια ο κονδυλιος ειναι εξειδικευμενος σε υπερηχους ενω ο Σαλβανος οχι...

Link to comment
Share on other sites

Οχι,ειχε εκεινη τη μερα εφημερια!Ετσι ειχαμε κανονισει με τον γιατρο...Αν εμπιστευεται αυτον που εφημερευει παμε για επισκληριδιο...αλλιως ολικη!

Αυτη την φορα θα δω τι θα κανω,θα προσπ[αθησω να βρω με καποιον τροπο να ερθει αυτος!Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι κρητικος,αξυριστος καινομιζωτον λενε μανωλη!Ποσοι να υπαρχουν?

Παντως αρκετες κοπελες εχουν κανει επισκληριδιο στο ελενα!

 

Αυτός ο αναισθησιολόγος είναι απλά άααααπαιχτος!!!!Άμα βρείτε το επώνυμό του, να μου το πείτε κι εμένα! (αυτό είχα κι εγώ και παρ'όλο που τον ρώτησα 100 φορές εκείνη την ώρα το όν/νο του, δε το θυμόμουν μετά...)

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

Τα μονοκλινα ειναι σουπερ...ειδικα τα λουξ!Εμενε και ο αντρας μου μεσα μαζι μου το βραδυ και κοιμοταν μια χαρα σε μια φοβερη πολυθρονα!

Το πρωτο βραδυ που δεν μπορουσα να σηκωθω οποτε το μωρο εκανε τσισα η οταν εκανε τα πρωτα του κακα(πολυ γελιο)το πηγε ο αντρας μου για αλλαγμα(εχει ειδικο χωρο) και πηγε και η μαια να του δειξει πως να τον αλλαζει και πως να τον πλενει!Μεχρι να παμε σπιτι ημασταν εξπερ!

Στα λουξ εχει πετσετες για σενα,ρουχα και πετσετες για το μωρο δικα σου

Πανες,κρεμουλες,σαπουνακια εχει εκει...

Ακριβώς έτσι! Εκεί γέννησα, πριν ένα χρόνο και 12 μέρες. Σούπερ.

FRV7p2.pngu9z0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Για το Ελενα και τον 5ο οροφο (λουξ) εχω να πω κ εγω τα καλυτερα απο όλες τις απόψεις !! Οι μαιες πολυ εξυπηρετικες και ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΕΣ!

Newmom εγω γεννησα εκει πριν 1 χρόνο και 7 ημερες!! Τα παιδακια μας ειναι συνομηλικα !!!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτός ο αναισθησιολόγος είναι απλά άααααπαιχτος!!!!Άμα βρείτε το επώνυμό του, να μου το πείτε κι εμένα! (αυτό είχα κι εγώ και παρ'όλο που τον ρώτησα 100 φορές εκείνη την ώρα το όν/νο του, δε το θυμόμουν μετά...)

 

κοριτσια θα εκτιμουσα πολυ εαν μου πειτε κ εμενα το επωνυμο του αναισθησιολογου!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένη κι εγώ από το Έλενα. Έμεινα στον 5ο όροφο σε μονόκλινο λουξ, δεν είχει τίποτα να ζηλέψει από τα ιδιωτικά. Απίθανο, πεντακάθαρο δωμάτιο με πολλές ανέσεις και κυρίως ... την ησυχία σου σε πολύ λογική τιμή! Πολύ καλό προσωπικό και στο χειρουργείο και στους θαλάμους. Οι μαίες βοηθούσαν πολύ, οι κοπέλες που καθάριζαν ήταν ευγενέστατες και διακριτικές. Ο γιατρός μου ήταν ο Ηλίας Γάβαρης, πολύ καλός, τον έβρισκα και πολύ εύκολα στο τηλέφωνο. Τη μέρα της γέννας ήταν πολύ ενθαρρυντικός, έκανα καισαρική, με ρώτησε αν θέλω επισκληρίδιο ή ολική, επέλεξα επισκληρίδιο και είχα πολύ καλή ανάρρωση. Δεν έχω ακούσει να προωθούν την ολική. Μη φοβάστε κορίτσια τα δημόσια μαιευτήρια, από όσο γνωρίζω, τα σοβαρά περιστατικά των ιδιωτικών στα δημόσια τα πηγαίνουν. Στα ιδιωτικά θεωρώ λογικό να πάνε μόνο κοπέλες που έχουν χρόνια κάποιο γιατρό που τον εμπιστεύονται και δε θέλουν να τον αλλάξουν. Διαφορετικά δε νομίζω να αξίζουν τα λεφτά τους.

Όταν κάνω 2ο παιδί, πάλι στο Έλενα και στον ίδιο γιατρό θα πάω!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα πριν από 2 μήνες περίπου στο Έλενα με γιατρό τον Καπετανάκη Ν! (και βάζω θαυμαστικό γιατί στην αρχή πήγενα να γεννήσω με την Γεωργιάδου, για την οποία είχα διαβάσει-ακούσει ένα σωρό θετικά σχόλια).

Στον 8ο μήνα ΕΥΤΥΧΩΣ δεν μπορούσε η ίδια να μου κάνει μια εξέταση γιατί είχε πολλά απογευματινά ραντευού να δει και το ζήτησε απ' τον Καπετανάκη! (και πάλι θαυμαστικό -γιατί πιστεύω πως τίποτα δε γίνεται τυχαία- τον συμπάθησα αμέσως και του ζήτησα να αναλάβει αυτός το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μου -αν και δεν ήταν λογικό λίγο πριν γεννήσω να αλλάξω γιατρό-)

Πραγματικά είμαι πολύ τυχερή που άλλαξα γιατρό γιατί εκτός απο εξαίρετος γιατρός είναι και πολύ καλός άνθρωπος!

Όσο για την Γεωργιάδου, βλέπει την κάθε έγκυο σαν 500, 800...1000Ευρώ και τίποτα περισσότερο. Είναι ψυχρή και αντιπαθέστατη.

Πραγματικά τις 10 ώρες που "έτρωγα" τους πόνους της γέννας και είχα δίπλα μου τον Καπετανάκη προσπαθούσα να φανταστώ πώς θα υπέφερα μαζί της. Είναι πολύ συμαντικό ο γιατρός να είναι δίπλα σας καθ'όλη τη διάρκεια του τοκετού.

Ευτυχώς δεν έγινα τα 1000Ευρώ του "διχτυωτού καλσόν"(Γεωργιάδου).

Μην δυστάσετε να αλλάξετε γυναικολόγους μέχρι να βρείτε τον κατάλληλο για εσάς. Προσωπικά έχω αλλάξει γυναικολόγο 6 φορές αλλά αυτή ήταν η τελευταία!

BlueMacarons:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε κάποιον γιατρό ο οποίος, σε περίπτωση που χρειαστεί καισαρική, δεν σε υποχρεώνει να την κάνεις με ολική; Επειδή απ'οσα έχω διαβάσει αποφεύγουν την επισκληρίδιο. Αλλα αν κάποια κοπέλα δεν θέλει ολική, τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αν με παει για ολικη θα φυγω με την νυχτικια και τους ορους-καθετηρες:D!!!!Νομιζω οτι αν επιμεινεις δεν θα σου κανουν ολικη...τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω και ελπιζω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ειπες και μονη σου...την αποφευγουν!Στην πρωτη καισαρικη εκανα επισκληριδιο!Ο γιατρος ειχε προτεινη ολικη,του ειπα αποκλειεται και το αφησαμε ετσι εχρι να δουμε τον αναισθησιολογοι!Και αυτος που εχω τωρα τα ιδια μου ειπε...Αναλογα τον αναισθησιολογο που θα εχει βαρδια !πιστευω ειναι στην καλη διαθεση του γιατρου να το κανονισει αν θελει...αν πας για προγραμματισμενη καισαρικη!Σε φ.τ αν θυμαμαι καλα υπαρχουν κοπελες που εχουν κανει επισκληριδιο!

Βεβαια σε επειγουσα καισαρικη αν δεν υπαρχει ηδη επισκληριδιοδεν νομιζω να περιμενουν!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...