Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Καλημέρα Amelie. Και τα 2 ονόματα που αναφέρεις τα άκουσα πολλές φορές όταν ήμουν στο ΕΛΕΝΑ για την γέννηση των παιδιών μου, αλλά δυστυχώς δεν ξέρω από προσωπική πείρα ή από κάποια φίλη. Εγώ τον Γαζή είχα (και έχω) και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Εάν θέλεις στείλε μου πμ για να σου δώσω στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγώ ενδιαφέρομαι για γυναικολόγο στο Ελενα...

Εχω ακούσει και για κάποιον Ρωσόλυμο και και για κάποιον Δάγλα...Αν τους γνωρίζει κάποια θα ήθελα κάποια γνώμη.

 

Στον κύριο Ρωσόλυμο είχα πάει πέρσι για αναγνωριστική στο νοσοκομείο και για να κάνω τεστ παπ. Αρκετά καλός, ξεγέννησε την ξαδέρφη μου και είναι πολύ ευχαριστημένη αλλα εγώ δεν τον διάλεξα γιατί είχε πάρα πολύ πελατεία και πολύ αναμονή. Εγώ διάλεξα τελικά την κυρία Γεωργιάδου.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ. ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΩΡΑ ΣΤΗ 30η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΕ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ.ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ (π.χ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ). ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΟΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΜΕΣΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ (Ή ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ);ΕΠΕΙΔΗ ΚΙΝΔΥΝΕΨΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΝΥΣΗΧΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΦΟΡΤΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ. ΣΕ ΠΕΡΙΤΩΣΗ ΠΡΟΩΡΟΤΗΤΑΣ Η ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ; ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ Η ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ; Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ ; ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΤΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :(:?:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

θέλω σε κανά 1 1/2 χρόνο να κάνω παιδάκιπρώτα ο θεός), και θέλω να βρω ένα γυναικόλόγο που να έιναι σε κάποιο Δημόσιο μαιευτήριο.

Μία φίλη μου γέννησε το Αττικόν, αρκετά καλό αλλά μακριά απο εκεί που μένω.

Σκεφτόμουν το Ελενα αλλά δεν έχω κανέναν γνωστό και δεν ξέρω πως μπορώ να βρω έναν γυναικολό που να είναι καλός.

Αν γνωρίζει κάποιος έναν τρόπο για να βρω, παρακαλώ ας με ενημερώσει...

άλλη μου σκέψη είναι να πάω στο Ελενας και να ζητήσω να παρελάσουν μπροστά μου γιατροι...ίσως έτσι αποφασίσω.... :D

χιχιχιχ

 

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ και κάποιες φίλες μου είχαμε την Καργάκου στο Έλενα και είμαστε πάααρα πολύ ευχαριστημένες. Απ'την άλλη είμαι της άποψης ότι και το Έλενα όπως και το Αλεξάνδρα είναι πολύ καλά νοσοκομεία και ότι και να γίνει θα υπάρχει έγκαιρη αντιμετώπισει ότι γιατρό και να έχεις. Αυτός ήταν ο λόγος που διάλεξα να πάω και στο Έλενα. Αλλά πάντως για την γιατρό μου μπορώ να σου πω τα καλύτερα. Και υπάρχει και ένας άλλος γιατρός που μου είχανε πει πολύ καλά λόγια αλλά δεν θυμάμαι το όνομα. Θα προσπαθήσω να μάθω και να σου πω. Ελπίζω να βοήθησα κοπελούδα μου

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλες! Είμαι καινούργια στη συζήτηση αλλά και στην εγκυμοσύνη! Πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος - μόλις 5 εβομάδων - και είμαστε κατενθουσιασμένοι :D με τον συζυγό μου! Μάλιστα δεν ήταν καν στα άμεσα σχέδιά μας και το μάθαμε τελείως ξαφνικά :shock: όταν πήγα στο νοσοκομείο για κάτι τελείως άσχετο (ευτυχώς προλάβαμε την ακτινογραφία). Αυτό βέβαια μας κάνει να το θεωρούμε μοναδικό δώρο ζωής...

Το μοναδικό "κακό" είναι ότι η εγκυμοσύνη με πέτυχε σε φάση που είχα αποφασίσει να αλλάξω γυναικολόγο με αποτέλεσμα τώρα να έχω αγχωθεί κάπως με το θέμα.

Μόλις χθες επισκέφθηκα μια γνωστή μου που γέννησε για δεύτερη φορά στο Έλενα και μου άρεσαν αρκετά τόσο το κλίμα όσο και οι χώροι και απ' ό,τι μου είπε και η ίδια είναι πολύ ευχαριστημένη απ' όλα. Διαβάζοντας και όλα αυτά τα καλά λόγια από εσάς σκέφτομαι πολύ σοβαρά πλέον να βρω έναν μαιευτήρα από το Ελενα.

Θα μπορούσατε να μου πείτε για τους δικούς σας; Είδα ότι μιλάτε πολύ για την Γεωργιάδου. Για τον Καπελάκη τι έχετε ακούσει;

Κι ένα τελευταίο...επειδή έχω και το Αλεξάνδρας ως δεύτερη επιλογή, μήπως γνωρίζει κάτι κάποια για τις συνθήκες που επικρατουν (π.χ. είναι περίπου σαν το Έλενα) και τις αμοιβές;

tcyDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολες και καλη λευτερια στις εγκυμονουσες. σας γραφω την εμπειρια μου απο τον τοκετο που διεξειιχθη τον Μαιο στο Ελενα.ολα πηγαν πολυ καλα εως τελεια.πολυ καλη συμπεριφορα απο το προσωπικο και κυριως απο τη γιατρο μου την κα Γεωργιαδου η οιποια είναι φοβερη επιστημονας και πολυ καλος ανθρωπος.μαλιστα στον πεμπτο μηνα εγκυμοσυνης που ειχα μια επιπλοκη και χρειαστηκε να νοσηλευτω για 5 μερες ενδιαφερθηκε πολυ,βρηκαμε το προβλημα και το λυσαμε.αλλα και στον τοκετο με εκανε να νιωθω ασφαλεια οτι ολα θα πηγαιναν καλα και πραγματι πηγαν.μαζι δωσαμε τη μαχη.μαλιστα ειναι απο τις γιατρους που επιτρεπει να παρισταται και ο συζυγος στη φυσιολογικη γεννα και ετσι ο αντρας μου ηταν κοντα μου απο την αρχη ως το τελος .γενικα εχω να πω τα καλυτερα και για τις νοσηλευητριες και τις μαιες,αλλα και για το δωματιο.ανεπιφυλακτα Ελενα Βενιζελου

as1cCuh0g411210Nzc3NjRkdnwwMDAwNDVkYnxNeSBiYWJ5IGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ένα κάπως πρακτικό θέμα. Πώς μπορεί κάποια να κλείσει ραντεβού στο Έλενα με συγκεκριμένη γιατρό, αν πχ δεν κάνουν απογευματινά ιατρεία; Στο τηλέφωνο που πήρα για τα πρωινά ραντεβού μου είπαν ότι δεν μπορείς να κλείσεις ραντεβού με συγκεκριμένη γιατρό. Μόνο στα απογευματινά ιατρεία μπορείς μου είπαν, όμως δεν κάνουν όλοι οι γιατροί απογευματινά. Είμαι στην 13η εβδομάδα κύησης αλλά επειδή η γιατρός μου είναι στο ΜΗΤΕΡΑ και εγώ θα προτιμούσα σίγουρα να γεννήσω στο Έλενα, φοβάμαι ότι θα χρειαστεί να αλλάξω γιατρό, τουλάχιστον στον τοκετό.

Με ενδιαφέρουν οι γιατροί Γεωργιάδου, Κωνσταντινίδου και Καργάκου, οι οποίες έχουν πολύ καλές κριτικές εδώ στο φόρουμ. Με ποιον τρόπο κλείνατε ραντεβού με τις παραπάνω γιατρούς; Στα απογευματινά ιατρεία ή μετά από προσωπική επικοινωνία με τις ίδιες τις γιατρούς;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν ψάξεις λίγο εκεί που αναφέρονται τα ονόματα των γιατρών θα βρείς και τα τηλεφωνά τους (ή ποια κοπέλα μπορεί να σου τα στείλει με πμ). Νομίζω πως πρέπει να επικοινωνήσεις κατευθείαν με το γιατρό που θέλεις και για τα ραντεβού θα σου πει εκείνος.

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες και καλη λευτερια στις εγκυμονουσες. σας γραφω την εμπειρια μου απο τον τοκετο που διεξειιχθη τον Μαιο στο Ελενα.ολα πηγαν πολυ καλα εως τελεια.πολυ καλη συμπεριφορα απο το προσωπικο και κυριως απο τη γιατρο μου την κα Γεωργιαδου η οιποια είναι φοβερη επιστημονας και πολυ καλος ανθρωπος.μαλιστα στον πεμπτο μηνα εγκυμοσυνης που ειχα μια επιπλοκη και χρειαστηκε να νοσηλευτω για 5 μερες ενδιαφερθηκε πολυ,βρηκαμε το προβλημα και το λυσαμε.αλλα και στον τοκετο με εκανε να νιωθω ασφαλεια οτι ολα θα πηγαιναν καλα και πραγματι πηγαν.μαζι δωσαμε τη μαχη.μαλιστα ειναι απο τις γιατρους που επιτρεπει να παρισταται και ο συζυγος στη φυσιολογικη γεννα και ετσι ο αντρας μου ηταν κοντα μου απο την αρχη ως το τελος .γενικα εχω να πω τα καλυτερα και για τις νοσηλευητριες και τις μαιες,αλλα και για το δωματιο.ανεπιφυλακτα Ελενα Βενιζελου

 

Αστερακι μας δίνει κουράγιο. Έχω επιλέξει το ίδιο μαιευτήριο και την ίδια γυναικολόγο με σένα. Μπορείς να μου πεις πιο πολλές λεπτομέρειες? Έμεινε μέσα η γιατρός σε όλη την διάρκεια του τοκετού? Σου πρότεινε αυτή μαίες? Εκανες καισαρική η φυσιολογικό? Σε τι δωμάτιο έμεινες? και ότι άλλο θυμηθείς θα μας βοηθούσε πολυ.

Σε ευχαριστώ!

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. είμαι στον εκτο μήνα και με παρακολουθεί μαιευτήρας στο ελενα. δυστυχώς, αν και δεν εχει κάνει κάτι που να τον χαρακτηρίζει ως "κακό" γιατρό, οι μεθοδοι που χρησιμοποιεί ειναι απαρχαιωμένες και επιπλέον δεν νοιώθω καθόλου ανετα όταν με εξετάζει... μηπως ξέρετε να μου συστήσετε καποιον άλλο γιατρό στο Ελενα?? (δεν αναφέρω το όνομα του γιατι δεν δελω να τον δυσφημίσω επειδη εγώ δεν νοιωθω άνετα μαζι του...)

Link to comment
Share on other sites

Μία φίλη μου γέννησε με τον Δρίτσα, μία άλλη με τον Δάγλα, μία άλλη τον Γιαλελή. Δεν γνωρίζω προσωπικά κανέναν από τους τρεις αλλά οι φίλες μου λένε ότι είναι καλοί γιατροί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παρακολουθώ την ανταλλαγή πληροφοριών και απόψεων μεταξύ σας και ομολογώ πως είναι πάρα πολύ βοηθητική!!!! Συγχαρητήρια σε όλες!!!

 

Διανύω και εγώ την 7 εβδομάδα της εγκυμοσύνης και τα έχω σχετικά χαμένα σχετικά με το ποιον γιατρο και άρα ποιο μαιευτήριο είναι το καταλληλότερο για μένα. Στο Έλενα πήγα προχθές μετά από την παρακίνηση μιας φίλης μου για να επισκεφθώ τον κ.Σταυρινουδάκη. Ομολογώ πως ήταν μια από τις πιο σύντομες επισκέψεις που είχα ποτε....βέβαια ο άνθρωπος είχε χειρουργείο, οπότε είναι εν μέρει δικαιολογημένος...

 

Έχετε ακούσει εσεις σχόλια για τον κ.Σταυρινουδάκη?

T9oHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παρακολουθώ την ανταλλαγή πληροφοριών και απόψεων μεταξύ σας και ομολογώ πως είναι πάρα πολύ βοηθητική!!!! Συγχαρητήρια σε όλες!!!

 

Διανύω και εγώ την 7 εβδομάδα της εγκυμοσύνης και τα έχω σχετικά χαμένα σχετικά με το ποιον γιατρο και άρα ποιο μαιευτήριο είναι το καταλληλότερο για μένα. Στο Έλενα πήγα προχθές μετά από την παρακίνηση μιας φίλης μου για να επισκεφθώ τον κ.Σταυρινουδάκη. Ομολογώ πως ήταν μια από τις πιο σύντομες επισκέψεις που είχα ποτε....βέβαια ο άνθρωπος είχε χειρουργείο, οπότε είναι εν μέρει δικαιολογημένος...

 

Έχετε ακούσει εσεις σχόλια για τον κ.Σταυρινουδάκη?

 

Ο Σταυρινουδάκης ειναι απο το νησί μου Ικαρία και μιας και ρώτησες ρώτησα τη μητέρα μου και τη θεία μου και μου είπαν ΜΑΚΡΥΑ! Προσοχή λοιπόν!

Εχει και άλλον έναν Ικαριώτη εκεί τον Σκολαρίκο (το σκότωσα ορθογραφικά) αλλα κι αυτός όσες ξέρω με καισαρική τις έχει ξεγεννήσει. Πολλά μέλη εχουν πάει στην κα Γεωργιάδου και λένε οτι ειναι πολύ καλή γιατί δεν δοκιμάζεις εκεί;...και μένα με βλέπω να αλλάζω άμεσα γιατρό και ξέρω μια Ειρήνη Κωνσταντινίδου και λέω να παρω ενα τηλέφωνο να δω αν ειναι ακόμα εκει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες και καλη λευτερια στις εγκυμονουσες. σας γραφω την εμπειρια μου απο τον τοκετο που διεξειιχθη τον Μαιο στο Ελενα.ολα πηγαν πολυ καλα εως τελεια.πολυ καλη συμπεριφορα απο το προσωπικο και κυριως απο τη γιατρο μου την κα Γεωργιαδου η οιποια είναι φοβερη επιστημονας και πολυ καλος ανθρωπος.μαλιστα στον πεμπτο μηνα εγκυμοσυνης που ειχα μια επιπλοκη και χρειαστηκε να νοσηλευτω για 5 μερες ενδιαφερθηκε πολυ,βρηκαμε το προβλημα και το λυσαμε.αλλα και στον τοκετο με εκανε να νιωθω ασφαλεια οτι ολα θα πηγαιναν καλα και πραγματι πηγαν.μαζι δωσαμε τη μαχη.μαλιστα ειναι απο τις γιατρους που επιτρεπει να παρισταται και ο συζυγος στη φυσιολογικη γεννα και ετσι ο αντρας μου ηταν κοντα μου απο την αρχη ως το τελος .γενικα εχω να πω τα καλυτερα και για τις νοσηλευητριες και τις μαιες,αλλα και για το δωματιο.ανεπιφυλακτα Ελενα Βενιζελου

 

Καλησπέρα, μήπως μπορείς να μου πεις πως μπορώ να έρθω σε επαφή με την κα.Γεωργιάδου? Είναι πράγματι τόσο καλή? Επισκληριδιο επιτρέπει?

Ευχαριστώ!

T9oHp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες και καλη λευτερια στις εγκυμονουσες. σας γραφω την εμπειρια μου απο τον τοκετο που διεξειιχθη τον Μαιο στο Ελενα.ολα πηγαν πολυ καλα εως τελεια.πολυ καλη συμπεριφορα απο το προσωπικο και κυριως απο τη γιατρο μου την κα Γεωργιαδου η οιποια είναι φοβερη επιστημονας και πολυ καλος ανθρωπος.μαλιστα στον πεμπτο μηνα εγκυμοσυνης που ειχα μια επιπλοκη και χρειαστηκε να νοσηλευτω για 5 μερες ενδιαφερθηκε πολυ,βρηκαμε το προβλημα και το λυσαμε.αλλα και στον τοκετο με εκανε να νιωθω ασφαλεια οτι ολα θα πηγαιναν καλα και πραγματι πηγαν.μαζι δωσαμε τη μαχη.μαλιστα ειναι απο τις γιατρους που επιτρεπει να παρισταται και ο συζυγος στη φυσιολογικη γεννα και ετσι ο αντρας μου ηταν κοντα μου απο την αρχη ως το τελος .γενικα εχω να πω τα καλυτερα και για τις νοσηλευητριες και τις μαιες,αλλα και για το δωματιο.ανεπιφυλακτα Ελενα Βενιζελου

 

Καλησπέρα, μήπως μπορείς να μου πεις πως μπορώ να έρθω σε επαφή με την κα.Γεωργιάδου? Είναι πράγματι τόσο καλή? Επισκληριδιο επιτρέπει?

Ευχαριστώ!

 

stavento σου έστειλα pm.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, είμαι στην 37η εβδομάδα κυησης και θα γενναγα στο αρεταιειο το οποιο εχει κλεισει εδω και εναμισυ μηνα.

ο γιατρος μου ξεγενναει μετα στο μητερα αλλα επειδη ειναι πολλα τα εξοδα,τα 2λα,σκεφτηκα μηπωσ τελευταια στιγμη βρω ενα καλο γιατρο,συννενοησιμο να με αναλλαβει στο ελενα.ξερω οτι δεν εχω πολυ χρονο να τον γνωρισω απο μονη μου,γι αυτο ζηταω τη προσωπικη σας εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...