Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΟΝΟΧΟΡΙΑΚΑ ΔΙΔΥΜΑ!!!!


φεη

Recommended Posts

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΘΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩ....ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΛΟΓΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ 3/4 ΤΗΣ ΩΡΑΣ ΣΧΕΔΟΝ....

ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΚΟΥΝΟΥΣΑΝ ΧΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ...

ΠΟΤΕ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΩ ΠΟΣΟ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΑΜΑ...

ΦΕΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Φαιη και μη φοβάσαι τίποτα!

Μια χαρά θα πάνε οι κούκλες σου, όπως πήγαν μια χαρά τα δυο μου αγόρια, μονοχωριακά διαμνιακά δίδυμα με έναν πλακούντα. Μόνο που εμείς ειχαμε κι ένα κοριτσάκι να μεγαλώνει δίπλα τους σε άλλο σάκο! Ναι, καλά κατάλαβες, έχουμε τρίδυμα! Λοιπόν, τα μωρά ήρθαν στις 34 εβδομάδες, προωράκια, έμειναν στη θερμοκοιτίδα περίπου 25 μέρες, τα αγόρια μου αναπτύχθηκαν μέχρι το τέλος ακριβώς το ίδιο και ήταν 1930 και 1840 γραμμάρια, η μπέμπα ήταν μικρότερη 1450. Κι εμάς μας είχαν φοβήσει για την πιθανότητα να αναπτυχθούν το ένα εις βάρος του άλλου, αλλά αυτό δεν έγινε ποτέ. Από την 25η εβδομάδα και μετά αυτός ο φόβος έπαψε πια να υφίσταται αφού βλέπαμε ότι όλα βαίνουν καλώς. Εύχομαι και στις τρεις σας καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΙΔΥΜΑ!!!ΜΠΡΑΒΟ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ!!!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ( ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ) ΑΝΑΠΤΕΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΕΣΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

ΦΕΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν σε τριδυμα υπηρξε τοσο καλη εκβαση, τοτε και εσυ Φεη, να το αναλογιζεσαι και να βλεπεις αισοδοξα αυτη τη φαση. Απολαυσε την, δυο μωρα στην κοιλια, ειναι πανηγυρι!

fotonio, ΕΣΥ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ!!!

Και εμεις κατι κανουμε με τα διδυμα! Μπροστα στα τριδυμα; Τιποτα! Καλη δυναμη, πολυ με συγκινει η εικονα τριδυμων...Θα σκεφτομαστε εσενα και θα παιρνουμε δυναμη!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι απίστευτη εμπειρία, όπως φαντάζομαι και με τα δίδυμα! Τα δικά μας είναι έξι μηνών και δε στεκόμαστε στιγμή. Η χαρά, όμως, ξεπερνά την όποια κούραση. Φαίη, θα το δεις κι εσύ όταν με το καλό έρθει η ώρα , αξίζει τον κόπο η αγωνία και η προσπάθεια που καταβάλεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Βγήκαν κορίτσια και τα δεύτερα αποτελέσματα της άμνιο και είναι όλα ΟΚ. Κάναμε και το Β Επιπέδου στις 21+3 ημερες και η μεγάλη μας ήταν 380 γραμ και η μικρή 330.

Ο γιατρός είπε ότι η μικρή υπολείπεται μιας εβδομάδας της ημερολογιακης της ηλικίας και η μεγάλη 3 ημέρες αλλά όλα είναι καλά. (ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ)

Πόσο ήτανε τα μονοχοριακά διδυμάκια σας στον Β υπέρηχο? Σε τι ηλικία?

Βούλα μου πως σου φαίνονται τα κιλάκια μας???

ΦΕΗ

Link to comment
Share on other sites

εύγε, φέη μου, όλα περίφημα.

 

Καλά είναι τα κιλάκια σας, ακόμη νωρίς είναι.

 

Το υπόλοιπο της ημερολογιακής ηλικίας δικαιολογείται από την καθυστερημένη διαίρεση, μην ανησυχείς.

 

 

ΠΟλύ χαίρομαι για σένα. :lol::lol::lol:

 

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν κορίτσια και τα δεύτερα αποτελέσματα της άμνιο και είναι όλα ΟΚ. Κάναμε και το Β Επιπέδου στις 21+3 ημερες και η μεγάλη μας ήταν 380 γραμ και η μικρή 330.

Ο γιατρός είπε ότι η μικρή υπολείπεται μιας εβδομάδας της ημερολογιακης της ηλικίας και η μεγάλη 3 ημέρες αλλά όλα είναι καλά. (ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ)

Πόσο ήτανε τα μονοχοριακά διδυμάκια σας στον Β υπέρηχο? Σε τι ηλικία?

Βούλα μου πως σου φαίνονται τα κιλάκια μας???

 

 

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!! Πραγματικά χάρηκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο, μια χαρά τα πάτε! Εμάς στις 21 και 6 μέρες τα αγόρια μας ήταν 448 και 360. Παρόλη τη διαφορά δε θεωρήθηκε καθόλου ανησυχητικό. Και τελικά δεν ήταν. Μια διαφορά στο βάρος την είχαν και στη γέννηση. Αναμενόμενο. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΔΥΜΑ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΤΑ 2 ΕΒΔ. ΜΕ ΤΟ "ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ". ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ Η ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΤΑΝ 500 ΓΡ. (2100+1600).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kαλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά...

Είπα να σας γράψω νέα για τα διδυμάκια μου...

Πριν δύο μέρες πήγα για υπέρηχο ( στις 29 εβδομάδες και 3 ημερες ) και τα διδυμάκια μας έχουν βάρος, η μεγάλη 1350 και η μικρή 1150, υπολείπεται δηλαδή μιας εβδομάδας με 10 ημέρες από το φυσιολογικό.

Πώς τις βλέπετε??? εγώ νομίζω ότι πηγαίνουμε καλά, ο γιατρός μου ήταν βέβαια όπως πάντα επιφυλακτικός. Στην αρχή μου είπε να κάνω ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονάκια τους, μετά αποφάσισε να περιμένουμε άλλες δύο εβδομάδες.

Πότε κάνατε εσείς την κορτιζόνη?

Αφού αναπτύσσονται φυσιολογικά ποιός ο λόγος να γίνει τόσο νωρίς???

Κατά τα άλλα έχω μπόλικες συσπάσεις και περνάω τον καιρό μου στον καναπέ αλλα θα περάσει και αυτό...

ΦΕΗ

Link to comment
Share on other sites

Φέη καλημέρα και καλή χρονιά,

Και εγώ είχα σχεδόν ακινητοποιηθεί τον τελευταίο καιρό, παρόλο που δεν είχα πόνους ή συσπάσεις.

Απ’ ότι θυμάμαι έκανα 1 ένεση στην 35η εβδομάδα και τη δεύτερη 2 ημέρες πριν γεννήσω προγραμματισμένα στην 36+5.

 

Με το καλό να υποδεχτείς τα μωρά σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κορίτσια καλημέρα σε όλες σας. Διάβάζω και ξαναδιάβάζω τα όσα ενθαρρυτικά γράφεται και παίρνω κουράγιο. Κυοφορώ και εγώ μονοχοριακά - διαμνιακά δίδυμα και παρότι όταν το έμαθα είχα τρομάξει, διαβάζοντας τα όσα γράφεται παίρνω κουράγιο αφού διαπιστώνω ότι η θετική έκβαση μιας τέτοιας κύησης ειναι κάτι εφικτό, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι υποτιμώ τις δυσκολίες που σίγοθρα έχει.

Αύριο μπαίνω στον τέταρτο μήνα της εγγυμοσύνης και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Πάντως έως τώρα συνεχίζω να δουλεύω κανονικά, ο γιατρός μου έχει συστήσει ξεκούραση με την γενική έννοια του όρου χωρίς όμως να πει να σταματήσω την δουλειά. Ευτυχώς γιατί η κλεισούρα στο σπίτι με τρομάζει. Σας ευχαριστώ που με "ακούσατε" και θα ήθελα, αν έχετε χρόνο και διάθεση να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας μαζί μου.

:D:D:D

ymSzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω γεννήσει διδυμάκια αλλά διαφορετικού φύλου και ως εκ τούτου διζυγωτικά, ωστόσο η κύηση ήταν σχετικά δύσκολη. Απο την 30η εβδ, άρχισε να αναπτύσεται αντίσταση στον ομφάλιο λώρο του ενός εμβρύου και τότε ξεκινήσαμε τις κορτιζόνες 1 κάθε εβδομάδα και δύο μεζεμένες το βράδυ πριν γεννήσω με καισσαρική φυσικά. Βέβαια στο τέλος πήγαν όλα καλά γέννησα στις 36 εβδ. & 3 ημερες, τα μωρά ζύγιζαν 1940 χλγ, & 1850 χλγ., μόνο το ένα έμεινε 12 ημέρες μέσα στην μονάδα για σίτιση, έκλαψαν αμέσως δεν χρειάστηκαν αναπνευστική υποστήριξη και έχαιραν άκρας υγείας. Βέβαια μετά την 30Η εβδομάδα η παρακολούθηση ήταν πολύ στενή καθώς γινόταν υπέρηχος doppler κάθε τρείς ημέρες, ετσί ώστε τα κρατήσω όσο το δυνατόν περισσότερο για να πάρουν βάροςι να ωριμάσει το αναπνευστικό τους, Συνέχισα να δουλεύω μέχρι την 35η εβδομάδα της κύησης με εξαίρεση ένα δεκαήμερο που έμεινα σπίτι μετά από την αμνιοπαρακέντηση που είχα κάνει. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις τα μωράκια σου στην ώρα τους και χωρίς περιπέτειες, Και όσον αφορά το γιατρό σου για οτιδήποτε σου κάνει άσχημη εντύπωση ή δεν σε καλύψει μη διστάσεις να πάρεις και δεύτερη γνώμη, Επίσης εμπιστέψου την διαίσθηση σου, εάν κάτι σου λέει οτί κάτι δεν πάει καλά μη διστάσεις να επιμείνεις να εξετασθείς ότι και να σου λέει ο γιατρός σου, καλύτερα να σε πεί τρελλή ή υπερβολική παρά να έχεις περιπέτειες μετά. Αυτά προς το παρόν και με το καλό να κρατήσεις τα μωράκια σου στην αγκαλιά σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Φέη είναι ακριβώς όπως τα είπε ο γιατρός σου.

Καίτοι είναι ακόμη νωρίς, ο μεγαλύτερος κίνδυνος είναι η υποκλοπή, σχεδόν σίγουρη στις περιπτώσεις μονοχοριακών μονο-δι- αμνιακών διδύμων.

Τα μονοχοριακά πάντα γενιούνται πρόωρα καθώς ο πλακούς γηράσκει νωρίτερα και ελλοχεύει πάντα το σύνδρομο.

Ωστόσο, κάνεις εξετάσεις κάθε δύο εβδομάδες με το που θα μπεις στην 19η εβδομάδα. Αν μέχρι την 29 - 30η συμβεί το σύνδρομο θα πας για lαser στην Αγγλία (μόνη χώρα στην Ευρώπη όπου γίνεται αυτή η επέμβαση). Αν συμβεί μετά την 30η, στα πέρνουν πρόωρα και αντιμετωπίζονται τα ζητηματα της προωροτητας.

Υποκλοπή σημαίνει πρακτικά την αδυναμία τροφοδότησης του ενός εμβρύου από τον πλακούντα. Το αίμα που θα έπρεπε να παροχετεύεται και στα δύο μωρά αντιστοίχως, τώρα πηγαίνει στο ένα λόγω των αναστομώσεων που δημιουργούνται στον πλακούντα. Σκοπός της επέμβασης είναι το άνοιγμα των αναστομώσεων.

Αν αυτό συμβεί το σύνδρομο τότε ο δότης (του αίματος) κινδυνεύει εντός μήτρας, ο δέκτης κινδυνεύει εκτός μήτρας (εξηγήσεις μέσω πμ).

 

Πρωτού όμως φτάσεις να ανησυχείς για αυτό το σημείο, θ α πρέπει στον επόμενο υπέρηχο να ρωτήσεις αν εμφανίζεται ο πλακούς Λ ή ο πλακούς Τ. Αν πρόκειται για την πρώτη περίπτωση (θα σου πει ο υπερηχογραφιστής), προχωράς και ξεχνάς το σύνδρομο. Αν εμφανισθεί ο πλακούς Τ, πρέπει να σε εχουν σε στενή παρακολούθηση και να ξεκουράζεσαι πολύ.

 

Συμβουλές γενικές:

1. Αν μένεις επαρχία, έλα Αθήνα. Προτίμησε μεγάλα μαιευτήρια με καλή εντατική μονάδα νεογνών. Το τελευταίο είναι το πιο σημαντικό κομμάτι.

2. Επέλεξε έναν γιατρό ή έχε τον για δεύτερη εκτίμηση, με εμπειρία στις κυήσεις /τοκετούς υψηλού κινδύνου.

3. Επέλεξε έναν καλό υπερηχογραφιστή.

4. Να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς. Διέκοψε την δουλειά αν εργάζεσαι.

5. αν καταλάβεις ότι ξαφνικά η κοιλιά σου πρήστηκε και δεν έχεις διάθεση για τίποτα, τότε τηλεφώνησε κατευθείαν στον γιατρό σου.

 

 

Αυτά εν συντόμω.

Εύχομαι καλή συνέχεια και να μην ανησυχείς για την ομοίότητα κλπ. Εϊναι πραγματικά δευτερεύοντα.

Αν θες ενημέρωνέ μας για την εξέλιξη της κύησής σου.

Επίσης, μπες και στην ενότητα των διδύμων να διαβάσεις.

 

Φιλικά πάντα :wink:

 

 

Voula 2, Καλησπερα, διαβαζα χτες τα οσα γραφεις και πραγματικά εντυπωσιαστηκα απο το βαθος και την ακριβεια των γνωσεων που εχεις πανω στο θεμα.

Εχω και εγω διδυμα, μαλλον μονοζυγωτικά, ειμαι στην 9 βδομαδα, και τα ειδαμε στην 8η, και χτες που τα ξαναειδα χαρηκα γιατι ειδαμε οτι σχηματιστηκαν 2 αμνιακοι σακοι. Για το πλακουντα δε ξερουμε ακομα, αν ειναι 1 η 2 γιατι ο γιατρος δεν ειναι σιγουρος για το τι διδυμα ειναι.

(μονοζυγωτικά η οχι). Απο την εμπειρια σου και τις γνωσεις σου ποτε θα το ξερουμε με σιγουρια? Στο 1 προγεννητικο ελεγχο? Και επισης ο γιατρος μας ανεφερε το συνδρομο που λες υποκλοπης. Οτι θα πρεπει να το παρακολουθουμε στενα. Εγω δεν εχω κληρονομικοτητα σε διδυμα, εχει ο ανδρας μου 2 γενιες πισω, ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και κουφαθηκα με τα διδυμα. Ευτυχως ολα πανε καλα προς το παρον, βεβαια ανησυχω τι μελλει γενεσθαι... Σ ευχαριστω ηδη πηρα πολυ πληροφορια απο τις απαντησεις σου στη φεη.

Να εισαι καλα.

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

ευχαριστώ για τα λόγια σου, με ενθαρρύνουν πολύ.

 

Θα μπορούσα να γράφω ώρες αλλά μάλλον είναι κουραστικό.

Ωστόσο, θα πω ότι στον πρώτο έλεγχο του α επιπέδου,΄μπορεί να διακρίνει ο γιατρός , αλλά όχι με βεβαιότητα, για το τι είδους κύηση έχεις.

Ωστόσο, δεν είναι πάντα καθαρό, οπότε ίσως να χρειαστεί στο β επιπέδου να γίνει ξανά προσδιορισμός, αλλά για πολλές μονοζυγωτικές κυήσεις αυτό είναι επικίνδυνο.

Καλό είναι να έχεις έναν καλό ειδικευμένο υπερηχογραφιστή και να κάνεις σε αυτόν το α επιπέδου. Τουλάχιατον να γνωρίζεις τι ειναι τα διδυμούλια σου ώστε να προσέχεις ανάλογα.

 

Ο,τι άλλο θελήσεις, στην διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση και το ενδιαφέρον.

Ευχομαι και σε σενα και τα παιδακια σου τα καλυτερα. Μπορω να εχω υπεροχηγραφιστη χωριστο απο το γυναικολογο μου? Εχω ακουσει για 2 κορυφαιους στην Αθήνα που κλεινεις ραντεβου κατι κουφες ωρες απο το πολυ κοσμο που βλεπουν. Δε ξερω πως να το χειριστω...σε σχεση με το γυναικολογο μου.... !

 

Θα το ψαξω παντως και θα σου πω.

Να εισαι καλα.

:cool::cool:

τα διδυμακια

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρός σου κάνει τους μεγάλους υπερήχους στο ιατρέιο του? είναι λίγο δύσκολο...

 

συνήθως, αυτοί παραπέμπουν σε κάποιον ειδικό ή κάποιο διαγνωστικό κέντρο ή μαιευτήριο για το α και β επιπέδου.

 

Πάντως, εφόσον επιθυμείς, μπορώ να σου προτείνω ειδικους σε αυτήν την κύηση και συζήτησε και με τον γιατρό σου το ενδεχόμενο να κάνεις τα αντίστοιχες εξετάσεις έξω προβάλλοντάς του προτείνεις και τα σχετικά ονόματα. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για το ενδιαφερον σου, στο ιατρειο του γιατρου μου θα γινουν αλλα οχι απο τον ιδιο απο ειδικο που κανει τις εξετασεις α και β επιπεδου.

Εχω ραντεβου για την α επιπεδου τη Μεγ Τεταρτη οποτε και ελπιζω να ξεκαθαρίσει λιγο η εικονα για τα διδυμάκια μου.

 

Σ ευχαριστω για ολα,

αν χρειαστω ονοματα καλα για υπερηχο θα επικοινωνησω μαζι σου.

Ελπιζω να εχω ευχαριστα νεα τη Μεγ Τεταρτη και ολα να πανε καλα.

 

Να εισαι καλα

εσυ και η οικογενεια σου

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είναι η γυναίκα μου έγκυος σε μονοχοριακά διαμνιακά διδυμάκια αγοράκια και είναι λίγο ιδιαίτερη περίπτωση λόγω του κοινού πλακούντα που τα τροφοδοτεί. Επειδή στο χώρο αυτό σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα ζευγάρια που είχαν αντίστοιχες εγκυμοσύνες μπορείτε να μου πείτε πόσο στενά σας παρακολουθούσαν οι ιατροί σας;

 

Εμείς τα έχουμε πάρει λίγο με το γιατρό και σκεφτόμαστε να τον αλλάξουμε. Είμαστε στην 24 εβδομάδα και θέλουμε να γεννήσουμε σε κρατικό νοσοκομείο (π.χ. Αλεξάνδρα, Έλενα).

 

Δείχνει λίγο αδιάφορος και είναι του στυλ καλά φαίνονται τα λέμε τον άλλο μήνα... Του λέμε με όλα αυτά που έχουμε διαβάσει στο internet για το σύνδρομο υποκλοπής (tts), δεν χρειάζεται να τα παρακολουθούμε πιο τακτικά; Μας απαντάει: Μπααα... Δεν έχει φανεί ακόμα κάτι.... τα λέμε στον 7ο...

 

Έχετε να μας προτείνετε κανένα γιατρό που να έχει σχετική εμπειρία και να μείνατε ευχαριστημένοι/ες από την συμπεριφορά του και την αντιμετώπιση της περίπτωσή σας;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...