Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ορθοδοντική θεραπεία (παιδιά) & κόστος


Recommended Posts

Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Εμένα η κοπέλα από αυτούς τους πενταψήφιους που παίρνεις για να κλείσεις ραντεβού μου το είπε ότι πρέπει να έχω γνωμάτευση. Βρε λέτε να μην τρέχω τζάμπα και στον οδοντίατρο?Γιατί ειναι και πολύ μακριά μου και στο ΙΚΑ γίνεται χαμός. Σε ποιό τηλέφωνο παίρνεις τον ΕΟΠΠΥ για τέτοιου είδους πληροφορίες?σε ευχαριστώ

 

στο 14900 πηρα κ γω απλα ειναι το παλιο 184 κ ισως ειναι πιο εμπειροι.βεβαια ειναι κ στον υπαλληλο που θα πεσεις.τον ρωτησα αν πρεπει πρωτα να τον δει οδοντιατρος κ με ρωτησε ποσο χρονων ειναι ο μικρος κ ετσι μου ειπε τα περαιτερω.

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Κορίτσια μόλις γύρισα από το ραντεβού που είχα κλείσει σχεδόν δυο μηνες πριν στο 14900 για το ένα και μοναδικό ορθοδοντικό ιατρείο του ΕΟΠΠΥ στη Β.Ελλάδα που βρίσκεται στο Φοίνικα Θεσσαλονίκης.

Δεν έχω λόγια! Τέτοια ευγένεια, τέτοια αντιμετώπιση! Ένας εξαιρετικός ορθοδοντικός γλυκός και ευγενικός με τα παιδιά. Τι να πω. Συνιστώ ανεπιφύλαχτα σε όλους να πάνε να τον γνωρίσουν. Εγώ δίσταζα γιατί λέω ωχ τώρα ΙΚΑ και μένω και αρκετά μακριά. Αλλά χτες μόλις μου ζήτησε ιδιώτης ορθοδοντικός 3000 ευρώ το παιδί (επειδή είναι δίδυμα μου έκανε την φοβερή έκπτωση των 200 ευρώ ανά παιδί) και μου είπε ότι η μία πρέπει να ξεκινήσει άμεσα σιδεράκια. Μην καθυστερήσω καθόλου. Ο ορθοδοντικός στον ΕΟΠΠΥ (που δεν νοιάζεται να πιάσει πελάτες και να βγάλει λεφτά και που έχει και τεράστια εμπειρία) μου είπε θα ξανάρθεις σε ένα χρόνο και θα σου πω. Εϊναι νωρίς ακόμα. Τα κορίτσια ( που μισουν τους οδοντιάτρους ) τον λατρέψανε! Όποιος θέλει πληροφορίες είμαι στη διάθεσή σας. Α, και εννοείται κόστος 0 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από το ραντεβού που είχα κλείσει σχεδόν δυο μηνες πριν στο 14900 για το ένα και μοναδικό ορθοδοντικό ιατρείο του ΕΟΠΠΥ στη Β.Ελλάδα που βρίσκεται στο Φοίνικα Θεσσαλονίκης.

Δεν έχω λόγια! Τέτοια ευγένεια, τέτοια αντιμετώπιση! Ένας εξαιρετικός ορθοδοντικός γλυκός και ευγενικός με τα παιδιά. Τι να πω. Συνιστώ ανεπιφύλαχτα σε όλους να πάνε να τον γνωρίσουν. Εγώ δίσταζα γιατί λέω ωχ τώρα ΙΚΑ και μένω και αρκετά μακριά. Αλλά χτες μόλις μου ζήτησε ιδιώτης ορθοδοντικός 3000 ευρώ το παιδί (επειδή είναι δίδυμα μου έκανε την φοβερή έκπτωση των 200 ευρώ ανά παιδί) και μου είπε ότι η μία πρέπει να ξεκινήσει άμεσα σιδεράκια. Μην καθυστερήσω καθόλου. Ο ορθοδοντικός στον ΕΟΠΠΥ (που δεν νοιάζεται να πιάσει πελάτες και να βγάλει λεφτά και που έχει και τεράστια εμπειρία) μου είπε θα ξανάρθεις σε ένα χρόνο και θα σου πω. Εϊναι νωρίς ακόμα. Τα κορίτσια ( που μισουν τους οδοντιάτρους ) τον λατρέψανε! Όποιος θέλει πληροφορίες είμαι στη διάθεσή σας. Α, και εννοείται κόστος 0 ευρώ!

 

Πόσων ετών είναι τα παιδιά? Γιατί κι εμένα ο δικός μου (ιδιώτης) μου είπε να ξαναπάω του χρόνου και είναι 9,5.

Link to comment
Share on other sites

Πόσων ετών είναι τα παιδιά? Γιατί κι εμένα ο δικός μου (ιδιώτης) μου είπε να ξαναπάω του χρόνου και είναι 9,5.

Οι κόρες μου είναι 10,5 ετών αλλά να φανταστείς για τη μία υπάρχει ορθοδοντικός ιδιώτης που από 8 ετών μου έλεγε ότι άργησα και έπρεπε ήδη να είχα αρχίσει θεραπεία. τι να πω΄.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

Κορίτσια καλημέρα. Πήγα χθες σε παιδοορθοδοντικό, και μου είπε πως η μεγάλη μου κόρη θα χρειαστεί επάνω και κάτω σιδεράκια γενικό κοστούμι 2-3000. Οι αλλαγές στον πρώην ΕΟΠΠΥ πολλές. Τώρα τι γίνεται; Υπάρχει κάπου που μπορώ να πάω; Πολλοί μου λένε για Σκόπια, δεν ξέρω.... Στο πανεπιστήμιο σίγουρα θα μας αναλάβουν;(εκτός της καθυστέρησης, γιατί πρέπει να περιμένω μέχρι Σεπτέμβριο για να κλείσω ραντεβού και άγνωστο για πότε). Το ορθοδοντικό στο Φοίνικα τώρα λειτουργεί;

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α και μόλις πήρα τηλ. στο ορθοδοντικό του Φοίνικα: υπάρχει πλέον 1 γιατρός για 3,500 θεραπείες. Η γραμματέας ήταν εντελώς αγανακτισμένη. Περαστικά μας

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...