Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια...

Είμαι μια μαμά δυο αγοριών 6 και 4 ετών.Εδώ και μερικούς μήνες μου έχουν μπει ιδέες για τρίτο παιδάκι...έλα όμως που ο σύζυγος δεν θέλει...:-(

Καθώς το τόπικ σας είναι γουρλίδικο και σας βλέπω έμπειρες :wink: στο να καταφέρνετε τους συζύγους, πείτε μου λοιπόν, τι κάνετε?

Ο άντρας μου γνωρίζοντας πλέον την επιθυμία μου "οπλίζεται σαν αστακός".Παίρνει πλέον τα μέτρα του και οι ελεύθερες επαφές είναι παρελθόν...Πως θα καταφέρω το επιθυμητο?

Μπορώ να του αλλάξω γνώμη?Ισχυρίζεται βασικά πως ένα ακόμη παιδί θα μας ζορίσει οικονομικά, δεν είναι σίγουρος για τις δικές μου αντοχές και νεύρα και επιπλέον πιστεύει πως στα 45 του είναι μεγάλος να ξαναγίνει μπαμπάς...

Έχω απογοητευτεί...Η αλήθεια είναι ότι οικονομικά ζοριζόμαστε καθώς εγώ δεν εργάζομαι πια, κι όσον αφορά τις αντοχές μου, πράγματι, είχα στιγμές που ξεσπούσα έντονα και ένιωθα μόνη στο μεγάλωμα των 2 παιδιών και τον σύζυγο αμέτοχο...

Ωστόσο μετά την βοήθεια ειδικού και άπειρες συζητήσεις με φίλες, άρχισα να έρχομαι πιο κοντά στα παιδιά, να τα χαίρομαι, να πιστεύω πιο πολύ σε μένα και στις δυνατότητες μου και να υπάρχει περισσότερη ηρεμία στο σπίτι...Νιώθω ότι θα μεγαλώσω πολύ καλύτερα ένα παιδί που πιθανόν θα έρθει...

Να σημειώσω πως κι ο σύζυγος βλέπει αλλάγή πάνω μου και ότι η οικογένειά μας λειτουργεί πολύ καλύτερα, διστάζει όμως...

Να σημειώσω τέλος πως είμαι 39 και τα περιθώρια ίσως στενεύουν...

Συγχωρείστε με για το μεγάλο ποστ είχα όμως ανάγκη να ανοίξω την ψυχή μου σε σας που καταλαβαίνετε...

Συγχαρητήρια στις νέες και στις μέλλουσες μανούλες...

Περιμένω τις απόψεις σας...

 

Καλά ..μεγάλος δεν είναι ..'αλλοι στα 40 -45 ξεκινάνε να κάνουν παιδιά!

Και εσύ σε μια χαρά ηλικία είσαι..

 

Οσο για το ότι αισθανόσουν να τα μεγαλώνεις μόνη ...συμβαινει..

Οσο και να βοηθάει ένας άνδρας, η μεγαλύτερη ευθύνη είναι στις μανούλες.

Γιαυτο λένε πως αν θέλει η γυναίκα κάνεις παιδιά..ενω αν θελει ο αντρας και εσύ όχι...δεν γίνεται τίποτα.

 

Οι άντρες διαμορφώνουν αποψη απο αυτα που βλέπουμ..οσο σε εβλεπε αγχωμενη ..η να μην αντεχεις κλπ..σου λεει δεν θελει αλλο

(γιατι καταβαθος όλοι στιριζονατι στο οτι η μανα θα τα μεγαλώσει..χαχα)

 

Αμα εσενα σε βλέπει χαλαρη...φροντιζεις να μην νευριαζεις..να μην φωνάζεις μπορστα του στα παιδια...να μην τονιζεις πως κουραζεσαι κλπ...σιγα σιγα θα του φαινεται πιο ευκολο..

 

ε..και καλό ειναι να προσέχετε με ''φυσικούς'' τρόπους ώστε ένα ατύχημα''

να είναι κατι πιθανό,,, ;)

 

Αυτα πολύ γενικά....

 

αλλά ουσιαστικά προσευχήσου...και αν είναι από τον Θεούλη να έρθει ..θα έρθει!!

και θα είσαστε όλοι χαρούμενοι...

και ο άντρας σου!

 

ευχομαι γρήγορα να μας πεις ευχάριστα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά ..μεγάλος δεν είναι ..'αλλοι στα 40 -45 ξεκινάνε να κάνουν παιδιά!

Και εσύ σε μια χαρά ηλικία είσαι..

 

Οσο για το ότι αισθανόσουν να τα μεγαλώνεις μόνη ...συμβαινει..

Οσο και να βοηθάει ένας άνδρας, η μεγαλύτερη ευθύνη είναι στις μανούλες.

Γιαυτο λένε πως αν θέλει η γυναίκα κάνεις παιδιά..ενω αν θελει ο αντρας και εσύ όχι...δεν γίνεται τίποτα.

 

Οι άντρες διαμορφώνουν αποψη απο αυτα που βλέπουμ..οσο σε εβλεπε αγχωμενη ..η να μην αντεχεις κλπ..σου λεει δεν θελει αλλο

(γιατι καταβαθος όλοι στιριζονατι στο οτι η μανα θα τα μεγαλώσει..χαχα)

 

Αμα εσενα σε βλέπει χαλαρη...φροντιζεις να μην νευριαζεις..να μην φωνάζεις μπορστα του στα παιδια...να μην τονιζεις πως κουραζεσαι κλπ...σιγα σιγα θα του φαινεται πιο ευκολο..

 

ε..και καλό ειναι να προσέχετε με ''φυσικούς'' τρόπους ώστε ένα ατύχημα''

να είναι κατι πιθανό,,, ;)

 

Αυτα πολύ γενικά....

 

αλλά ουσιαστικά προσευχήσου...και αν είναι από τον Θεούλη να έρθει ..θα έρθει!!

και θα είσαστε όλοι χαρούμενοι...

και ο άντρας σου!

 

ευχομαι γρήγορα να μας πεις ευχάριστα!!!

 

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου...είναι το τέταρτο νομίζω? όποιο και να είναι με το καλό να έρθει ...

Έχουν τόση αλήθεια όσα λες...μακάρι να έρθει ένα παιδάκι κι εγώ πιστεύω πως αν έρθει θα είναι καλοδεχούμενο απ΄όλους....το θέμα είναι να πετύχουμε τον..."φυσικό τρόπο";-)

Θα σας παρακολουθώ να μου δίνετε δύναμη...

Link to comment
Share on other sites

κι η δικη μου αποψη πανω κατω ιδια με της mamaaga ειναι....κι εμενα δεν ηθελε...κι εμενα προσεχε παρα πολυ...ηξερε τα παντα...ποτε εχω περιοδο,ποτε ωορρηξια,ποιες μερες ειναι επικινδυνες....ειναι 42,5 κι εγω 37,5... Ειχα σταματησει να του μιλαω για αλλο παιδι...τι εκανα;το μονο που μπορουσα....μιλησα στον μονο που κατ εμε μπορουσε να βοηθησει....στο Θεο....ειπα αν θεωρει οτι αντεχουμε ας στειλει κι αλλο...αν παλι δε μπορουμε με 4 ας ειναι....δεν ξερω αν πιστευεις...εγω παντως αυτο εκανα....ο ανηρ προσεχε παρα πολυ....μονο μετα την περιοδο αφηνοταν ...ετσι επιασα το ουρανοκατεβατο τεταρτακι μου....με επαφη 8η μερα κι ενω εκανα ωορρηξια τη 14η μερα εκεινο το μηνα εκανα 11η....πες μου εσυ τωρα αν αυτο το παιδι δεν ηταν δωρο Θεου....καλα....ολα τα παιδια δωρα του ειναι αλλα καταλαβες πως το λεω....συμφωνω με μαμααγκα...αν σε βλεπει χαρουμενη κ τα παιδια το ιδιο θα το ξανασκεφτει....κι εχουν καλες ηλικιες τα μεγαλα σου....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου...είναι το τέταρτο νομίζω? όποιο και να είναι με το καλό να έρθει ...

Έχουν τόση αλήθεια όσα λες...μακάρι να έρθει ένα παιδάκι κι εγώ πιστεύω πως αν έρθει θα είναι καλοδεχούμενο απ΄όλους....το θέμα είναι να πετύχουμε τον..."φυσικό τρόπο";-)

Θα σας παρακολουθώ να μου δίνετε δύναμη...

της μαμα ειναι το πεμπτο...ειναι η αρχηγος μας χαχα!!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

κι η δικη μου αποψη πανω κατω ιδια με της mamaaga ειναι....κι εμενα δεν ηθελε...κι εμενα προσεχε παρα πολυ...ηξερε τα παντα...ποτε εχω περιοδο,ποτε ωορρηξια,ποιες μερες ειναι επικινδυνες....ειναι 42,5 κι εγω 37,5... Ειχα σταματησει να του μιλαω για αλλο παιδι...τι εκανα;το μονο που μπορουσα....μιλησα στον μονο που κατ εμε μπορουσε να βοηθησει....στο Θεο....ειπα αν θεωρει οτι αντεχουμε ας στειλει κι αλλο...αν παλι δε μπορουμε με 4 ας ειναι....δεν ξερω αν πιστευεις...εγω παντως αυτο εκανα....ο ανηρ προσεχε παρα πολυ....μονο μετα την περιοδο αφηνοταν ...ετσι επιασα το ουρανοκατεβατο τεταρτακι μου....με επαφη 8η μερα κι ενω εκανα ωορρηξια τη 14η μερα εκεινο το μηνα εκανα 11η....πες μου εσυ τωρα αν αυτο το παιδι δεν ηταν δωρο Θεου....καλα....ολα τα παιδια δωρα του ειναι αλλα καταλαβες πως το λεω....συμφωνω με μαμααγκα...αν σε βλεπει χαρουμενη κ τα παιδια το ιδιο θα το ξανασκεφτει....κι εχουν καλες ηλικιες τα μεγαλα σου....

 

Σ΄ευχαριστώ κι εσένα marouskaki για την απάντησή σου..έχουμε ξαναμιλήσει με πμ και ξέρω την ιστορία σου...πράγματι είναι θεόσταλτο το σποράκι σου που πλέον πρέπει να είναι ολοκληρομένο ανθρωπάκι μέσα σου..με το καλό να το δεχτείτε και να το αγκαλιάσετε...

Σε μια τελευταία μας κουβέντα που είδε πραγματικά πόσο το θέλω μου υποσχέθηκε να το ξαναδεί σοβαρά το θέμα με προθεσμία τα επόμενα τρία χρόνια...πολλά είναι όμως...:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ΄ευχαριστώ κι εσένα marouskaki για την απάντησή σου..έχουμε ξαναμιλήσει με πμ και ξέρω την ιστορία σου...πράγματι είναι θεόσταλτο το σποράκι σου που πλέον πρέπει να είναι ολοκληρομένο ανθρωπάκι μέσα σου..με το καλό να το δεχτείτε και να το αγκαλιάσετε...

Σε μια τελευταία μας κουβέντα που είδε πραγματικά πόσο το θέλω μου υποσχέθηκε να το ξαναδεί σοβαρά το θέμα με προθεσμία τα επόμενα τρία χρόνια...πολλά είναι όμως...:-(

 

αυτη ειναι σημαντικη εξελιξη κοριτσακι!!!! Το οτι εδωσε διορια τριων ετων δε σημαινει οτι σε τρια

χρονια θα γινει σωστα;;;οσα φερνει η στιγμη δεν τα φερνει ο χρονος ολος!!!!! Μακαρι...εγω περιμενα δυο χρονια και τρεις μηνες....αρα εχεις ελπιδα αφου εσενα δεν ειναι τοσο αρνητικος....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι σημαντικη εξελιξη κοριτσακι!!!! Το οτι εδωσε διορια τριων ετων δε σημαινει οτι σε τρια

χρονια θα γινει σωστα;;;οσα φερνει η στιγμη δεν τα φερνει ο χρονος ολος!!!!! Μακαρι...εγω περιμενα δυο χρονια και τρεις μηνες....αρα εχεις ελπιδα αφου εσενα δεν ειναι τοσο αρνητικος....

 

'Εχεις δίκιο....μάλιστα θέλουμε να κάνουμε ένα ταξιδάκι οι δυο μας όταν μας το επιτρέψουν τα οικονομικά μας και ίσως τον πιάσω πιο χαλαρό...θα φροντίσω να είναι τις κατάληλες μέρες...τουλάχιστον από αυτά δεν πολυγνωρίζει και πιστεύω να γίνει το θαύμα...

Link to comment
Share on other sites

μονο προσεχε μη σε κατηγορησει εκ των υστερων οτι ηταν προσχεδιασμενο το....εγκλημα:cool: θα στο χτυπαει συνεχεια....εγω παντως δεν τον βλεπω απολυτα αρνητικο οποτε...ορμα κι ο Θεος βοηθος!!!οπως μου ελεγε κι η λοβε4 κανε πολυ απο αυτο που φερνει τα παιδια και θα ερθει χαχα....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

μονο προσεχε μη σε κατηγορησει εκ των υστερων οτι ηταν προσχεδιασμενο το....εγκλημα:cool: θα στο χτυπαει συνεχεια....εγω παντως δεν τον βλεπω απολυτα αρνητικο οποτε...ορμα κι ο Θεος βοηθος!!!οπως μου ελεγε κι η λοβε4 κανε πολυ απο αυτο που φερνει τα παιδια και θα ερθει χαχα....

 

Έχεις δίκιο...αλλά θα είναι συμμέτοχος...θα κάνουμε αυτό που φέρνει τα παιδιά αλλά πρέπει να βγάλει την "αρματωσιά" ο άνδρας μου ή να τον κάνω να την ξεχάσει...Ως τότε, υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΜΑ AGA ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

 

Ολα καλα να σας πανε και με το καλο να υποδεχθειτε το 5ο μωρακι σας!!!!

 

Σιγα μη σε προβληματιζουν οι τριτοι...μονο θετικες σκεψεις να κανεις :-P

 

 

lena 14 οντως το δυσκολοτερο βημα ειναι να βγει η "αρματωσια" (χχαχαααχα!!!) Μετα τα πραγματα γινονται παιχνιδακι;) Αντε ευχομαι σε ολες που το θελετε να συμβει το "ατυχημα" . Εγω βεβαια σας διαβαζω ετσι, απλα να βλεπω τα νεα σας...και για να πω την αληθεια ειμαι πλεον αυτη που επιμενει ΚΑΘΕ φορα στην "αρματωσια":mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΑΜΑ AGA ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

 

Ολα καλα να σας πανε και με το καλο να υποδεχθειτε το 5ο μωρακι σας!!!!

 

Σιγα μη σε προβληματιζουν οι τριτοι...μονο θετικες σκεψεις να κανεις :-P

 

 

lena 14 οντως το δυσκολοτερο βημα ειναι να βγει η "αρματωσια" (χχαχαααχα!!!) Μετα τα πραγματα γινονται παιχνιδακι;) Αντε ευχομαι σε ολες που το θελετε να συμβει το "ατυχημα" . Εγω βεβαια σας διαβαζω ετσι, απλα να βλεπω τα νεα σας...και για να πω την αληθεια ειμαι πλεον αυτη που επιμενει ΚΑΘΕ φορα στην "αρματωσια":mrgreen:

 

 

Eυχαριστώ πολύ love4!!

 

μόνο θετικές σκέψεις πρέπει ..όντως!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο...αλλά θα είναι συμμέτοχος...θα κάνουμε αυτό που φέρνει τα παιδιά αλλά πρέπει να βγάλει την "αρματωσιά" ο άνδρας μου ή να τον κάνω να την ξεχάσει...Ως τότε, υπομονή...

Πόσο γέλασα με την "αρματωσιά"!:P Πετυχημένο..

 

Λένα κι εγώ πιστεύω πως αν θέλει η γυναίκα, τον άντρα μπορεί να τον τουμπάρει! Γιατί οι περισσότερες ευθύνες πάνω σου θα πέσουν κοπέλα μου, αν εσύ είσαι έτοιμη και νιώθεις αρκετά δυνατή ότι θα τα βγάλεις πέρα, προχώρα. Ο σύζυγος όσο σε βλέπει χαρούμενη, δυνατή κι αποφασισμένη, αργά ή γρήγορα θα επηρεαστεί, δεν μπορεί..

Link to comment
Share on other sites

Πόσο γέλασα με την "αρματωσιά"!:P Πετυχημένο..

 

Λένα κι εγώ πιστεύω πως αν θέλει η γυναίκα, τον άντρα μπορεί να τον τουμπάρει! Γιατί οι περισσότερες ευθύνες πάνω σου θα πέσουν κοπέλα μου, αν εσύ είσαι έτοιμη και νιώθεις αρκετά δυνατή ότι θα τα βγάλεις πέρα, προχώρα. Ο σύζυγος όσο σε βλέπει χαρούμενη, δυνατή κι αποφασισμένη, αργά ή γρήγορα θα επηρεαστεί, δεν μπορεί..

 

να΄σαι καλά...

Η αλήθεια είναι ότι περάσαμε πολλά στάδια μεταξύ μας με τσακωμούς και ξεσπάσματα μετά όμως από την βοήθεια που πήρα νιώθω αρκετά δυνατή και καθώς οι εντάσεις μεταξύ μας έχουν ελαττωθεί και είμαστε όλοι καλύτερα, λέω να το προχωρήσω..Πιστεύω ότι τα μεγάλα μου ξεπετάχτηκαν (6 και 4 ) και θα είναι πιο εύκολο...Αυτό που με προβληματίζει λίγο είναι πώς θα τρέχω τα μεγάλα σε δραστηριότητες και σχολεία με ένα βρέφος (γιατί λόγω ωραρίου δουλειάς του συζύγου, εγώ τους τρέχω)

Να σας πω επίσης, καθώς ίσως να διστάζετε να με ρωτήσετε, ότι και η ειδικός που απευθύνθηκα με βρίσκει έτοιμη...τις έχω εκμυστηρευτεί την επιθυμία μου και με κάνει να νιώθω πολύ δυνατή...

Link to comment
Share on other sites

να΄σαι καλά...

Η αλήθεια είναι ότι περάσαμε πολλά στάδια μεταξύ μας με τσακωμούς και ξεσπάσματα μετά όμως από την βοήθεια που πήρα νιώθω αρκετά δυνατή και καθώς οι εντάσεις μεταξύ μας έχουν ελαττωθεί και είμαστε όλοι καλύτερα, λέω να το προχωρήσω..Πιστεύω ότι τα μεγάλα μου ξεπετάχτηκαν (6 και 4 ) και θα είναι πιο εύκολο...Αυτό που με προβληματίζει λίγο είναι πώς θα τρέχω τα μεγάλα σε δραστηριότητες και σχολεία με ένα βρέφος (γιατί λόγω ωραρίου δουλειάς του συζύγου, εγώ τους τρέχω)

Να σας πω επίσης, καθώς ίσως να διστάζετε να με ρωτήσετε, ότι και η ειδικός που απευθύνθηκα με βρίσκει έτοιμη...τις έχω εκμυστηρευτεί την επιθυμία μου και με κάνει να νιώθω πολύ δυνατή...

 

 

Μην ανησυχείς για το πως θα τρέχεις!

 

όλα μια συνήθεια είναι...από έξω μοιάζουν πιο τραγικά, αλλά όταν ζεις κάτι γίνεται ρουτίνα και Απλό!

Εννοώ πως εμένα θα είναι σε λίγο 8 -6--4 και 2...Εγώ τα τρέχω όπως λες σχολεια και παντού..

Να φανταστείς τα παίρνω όλα μαζί το πρωί για να πάνε τα πιο μεγάλα σχολείο..βρέξει-χιονίσει..ακόμη και κρυωμένα να είναι!

Ακούγεται δυσκολο..καποιοι κρίνουν- κατακρίνουν και πολύ εύκολα..

του στυλ...''που τα τρεχει τα καημενα μες το κρυο..

(

ειδικα για το μικρο που το επερνα από μωρό)

Αλλά.....

τα παιδια το διασκεδάζουν..όλοι το διασκεδάζουμε κάθε πρωί στο αυτοκίνητο- και Αφου δεν εχω κανεναν συγγενή κοντά..που να τα αφήσω ? στο γείτονα?

η να πληρωνω γυναικα ? δεν εχει νόημα!!

 

Για αυτό σου ΄λέω μη ανησυχείς'!!

 

Από τα λόγια σου φαίνεσαι έτοιμη και δυνατή!!

σίγουρα θα τα καταφέρεις αφού έρθει...

απλά επικεντρώσου στο πως θα έρθει ;)χαχαχ

(αρματωσια ..κλπ..χιχ)

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς για το πως θα τρέχεις!

 

όλα μια συνήθεια είναι...από έξω μοιάζουν πιο τραγικά, αλλά όταν ζεις κάτι γίνεται ρουτίνα και Απλό!

Εννοώ πως εμένα θα είναι σε λίγο 8 -6--4 και 2...Εγώ τα τρέχω όπως λες σχολεια και παντού..

Να φανταστείς τα παίρνω όλα μαζί το πρωί για να πάνε τα πιο μεγάλα σχολείο..βρέξει-χιονίσει..ακόμη και κρυωμένα να είναι!

Ακούγεται δυσκολο..καποιοι κρίνουν- κατακρίνουν και πολύ εύκολα..

του στυλ...''που τα τρεχει τα καημενα μες το κρυο..

(

ειδικα για το μικρο που το επερνα από μωρό)

Αλλά.....

τα παιδια το διασκεδάζουν..όλοι το διασκεδάζουμε κάθε πρωί στο αυτοκίνητο- και Αφου δεν εχω κανεναν συγγενή κοντά..που να τα αφήσω ? στο γείτονα?

η να πληρωνω γυναικα ? δεν εχει νόημα!!

 

Για αυτό σου ΄λέω μη ανησυχείς'!!

 

Από τα λόγια σου φαίνεσαι έτοιμη και δυνατή!!

σίγουρα θα τα καταφέρεις αφού έρθει...

απλά επικεντρώσου στο πως θα έρθει ;)χαχαχ

(αρματωσια ..κλπ..χιχ)

 

 

 

Πόση δύναμη μου δίνετε βρε κορίτσια...Μακάρι να έρθει...

μεταξύ μας, ο σύζυγος φροντίζει να εφοδιαστεί με την "αρματωσιά", εγώ επιμελώς ξεχνώ να αγοράσω...κι επειδή κι εκείνος ξεχνά να πάρει...που θα πάει?Θα γίνει το "ατύχημα"..χιχιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πόση δύναμη μου δίνετε βρε κορίτσια...Μακάρι να έρθει...

μεταξύ μας, ο σύζυγος φροντίζει να εφοδιαστεί με την "αρματωσιά", εγώ επιμελώς ξεχνώ να αγοράσω...κι επειδή κι εκείνος ξεχνά να πάρει...που θα πάει?Θα γίνει το "ατύχημα"..χιχιχι

 

 

 

χαχα...εσύ από εδώ και πέρα θα ξεχνάς πάντα!!

 

ας προσέχει μόνος του..χιχι

 

οπότε..πόσο προσεκτικός να είναι πια??!!

κάπου θα ''τον πετύχεις'';)

 

αντε είσαι η επόμενη..το βλέπω!!

Link to comment
Share on other sites

χαχα...εσύ από εδώ και πέρα θα ξεχνάς πάντα!!

 

ας προσέχει μόνος του..χιχι

 

οπότε..πόσο προσεκτικός να είναι πια??!!

κάπου θα ''τον πετύχεις'';)

 

αντε είσαι η επόμενη..το βλέπω!!

 

Μακάρι...και σήμερα που τα παιδιά είναι στους παπούδες, θα κάνω την αρχή...

Εννοείται ότι "ξέχασα", αυτός σχολάει αργά και δεν θα προλάβει, οπότε πιστεύω να τον ξελογιάσω και να τον κάνω να χαλαρώσει με την hot βραδιά που του ετοιμάζω...:wink:

 

Τώρα αν υπολογίσω τους κύκλους που είχα γενικά, σήμερα είναι γόνιμη...

Αν βασιστώ στον τελευταίο κύκλο που κράτησε μια βδομάδα λιγότερο, οι γόνιμες πέρασαν πριν 5 μέρες...

Εγώ θα κάνω την προσπάθειά μου κι ότι είναι να γίνει θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι...και σήμερα που τα παιδιά είναι στους παπούδες, θα κάνω την αρχή...

Εννοείται ότι "ξέχασα", αυτός σχολάει αργά και δεν θα προλάβει, οπότε πιστεύω να τον ξελογιάσω και να τον κάνω να χαλαρώσει με την hot βραδιά που του ετοιμάζω...:wink:

 

Τώρα αν υπολογίσω τους κύκλους που είχα γενικά, σήμερα είναι γόνιμη...

Αν βασιστώ στον τελευταίο κύκλο που κράτησε μια βδομάδα λιγότερο, οι γόνιμες πέρασαν πριν 5 μέρες...

Εγώ θα κάνω την προσπάθειά μου κι ότι είναι να γίνει θα γίνει...

 

καλη επιτυχια λοιπον....μερα που ειναι!!!!χαχα!mama-aga....αστους να κατακρινουν...εγω σε σενα που δεν εργαζεσαι κι ετοιμαζεις 4 καθε πρωι-σε λιγο πεντε-απλως υποκλινομαι!!!και love4....μετα τη γεννα οχι αρματωσια....στειρωση τον κοβω εγω να κανει ο δικος μου χαχα...κι εγω νομιζω θα κλεισει εδω το μαγαζι!!!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που με 3 και 4 παιδιά μπορείτε και μπαίνετε στο φόρουμ, σημαίνει ότι τα έχετε οργανώσει πολύ καλά στη ζωή σας...εγώ χωρίς τα παιδιά στο σπίτι τώρα και πάω να σιδερώσω...:twisted:

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που με 3 και 4 παιδιά μπορείτε και μπαίνετε στο φόρουμ, σημαίνει ότι τα έχετε οργανώσει πολύ καλά στη ζωή σας...εγώ χωρίς τα παιδιά στο σπίτι τώρα και πάω να σιδερώσω...:twisted:

 

βασικα εγω ειμαι 4ημερο με το συζυγο οποτε....δεν εχω σιδερα ουτε μαγειρεματα χαχα:mrgreen:!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι...και σήμερα που τα παιδιά είναι στους παπούδες, θα κάνω την αρχή...

Εννοείται ότι "ξέχασα", αυτός σχολάει αργά και δεν θα προλάβει, οπότε πιστεύω να τον ξελογιάσω και να τον κάνω να χαλαρώσει με την hot βραδιά που του ετοιμάζω...:wink:

 

Τώρα αν υπολογίσω τους κύκλους που είχα γενικά, σήμερα είναι γόνιμη...

Αν βασιστώ στον τελευταίο κύκλο που κράτησε μια βδομάδα λιγότερο, οι γόνιμες πέρασαν πριν 5 μέρες...

Εγώ θα κάνω την προσπάθειά μου κι ότι είναι να γίνει θα γίνει...

 

 

Αντε βουρ!!

 

Οι γόνιμες μέρες είναι κάτι πολύ σχετικό!

Αν είναι να έρθει..και αν θέλει ο Θεούλης..

άλλοι έχουν συλλάβει και πίνοντας αντισυλληπτικα,

και με προφυλακτικά..

 

;) καλή τύχη!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε βουρ!!

 

Οι γόνιμες μέρες είναι κάτι πολύ σχετικό!

Αν είναι να έρθει..και αν θέλει ο Θεούλης..

άλλοι έχουν συλλάβει και πίνοντας αντισυλληπτικα,

και με προφυλακτικά..

 

;) καλή τύχη!!

 

αυτο το υπογραφω κι εγω....για το ποσο σχετικες ειναι οι γονιμες...να μας πεις πως παει η αποπλανηση ε!!!συνεγκυουλα καλημερα και σε σενα!!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...