Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Καλή κι ευλογημένη χρονια κορίτσια!!!!Ιωαννα με το καλοοοο να μας φέρεις το πρώτο μωράκι του 2016 να φέρει γούρι και στα αλλα κοριτσάκια που το θέλουν τόσο!!!Ευχές για πολλά θετικά τεστ κι απουσίες στην περίοδο χιχι!!!!;)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη χρονια κι απο μενα με υγεια και ομορφες στιγμες με τις οικογενειες μας! Ευχομαι η καθεμια να αποκτησει αυτο που επιθυμει (τυλιγμενο σε μια γαλαζια η ροζ κουβερτουλα)! Καλη δυναμη σε ολες τις μανουλες..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και από μένα σε όλους! Καλά έκανε κι έφυγε το 2015 και ήρθε ένα καλύτερο, ας ελπίζουμε, 2016! πιο τυχερό, πιο γερό, πιο ειρηνικό, πιο, πιο πιο...

Όσο για τις κουβερτούλες: ο αδεφός μου περιμένει παιδί τον Φεβρουάριο και αφού όλοι θεωρούν ότι εγώ σταματάω στα τρία, μου λεει να δώσω ό,τι μωρουδιακό και εγκυμοσύνης έχω. Οκ λέω εγώ και τα δίνω όλα, αλλά τελευταία στιγμή λέω ας κρατήσω 3 κουβερτούλες, το καρεκλάκι αυτοκινήτου του λέω το θέλω πίσω για ενθύμιο, τράβηξα απο τη στοίβα ένα παντελόνι εγκυμοσύνης, όλα αυτά λες και θέλω να μου ξαναχρειαστούν, για να δούμε...

Εύχομαι να μην εκλείψουν οι κουβερτούλες στα σπίτια μας! Και για σας που κάνατε τέταρτο και πέμπτο λέω εγώ... Φιλιά και ευχές!

Ζακούλα, Μαμά Λένα πάμε γερά για το 2016!

Με το καλό να έρθει το μικρούλι Ιωάννα!

Μαρουσκάκι κι όλες οι υπόλοιπες πολύτεκνες, να σας ζήσουν και να τα χαίρεστε!

Link to comment
Share on other sites

Fama με εκανες και γελασα, θυμηθηκα τα δικα μου που μονο ρουχα δινω και ολα τα υπολοιπα τα κραταω μηπως και.. Ο συζυγος γκρινιαζει, εχω κρατησει καροτσια, καρεκλακι φαγητου, κουνια και ολα τα προικια και του ειπα αν δεν ξαναγινω μαμα σε 2 χρονια θα τα δωσω ολα.. Αυτος περιμενει υπομονετικα να περασουν τα 2 χρονια για να τα ξεφορτωθουμε και γω περιμενω υπομονετικα να τα ξαναχρειαστω συντομα..

Link to comment
Share on other sites

Πως πειθουμε τον συζυγο να παψει να μου ζηταει 4 λες και ειμαι κουνελα. Αυτος ειναι ο δικος μου καημος. Κ για ναπαντησω στο δικο σου ερωτημα, εξηγησε του ποσο σημαντικο ειναι για σενα αλλα κυριως για το παιδι, ενα αδερφακι :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραίο καημό έχεις, πώς να μη νιώθεις κουνέλα...

Εμείς που θέλουμε 3, 4 και 5 είμαστε κουνέλες; Πού να καταλάβεις εσύ γιατί τα θέλουμε...

Δεν είναι καθόλου εύκολο να σε πείσει, ο καημός είναι δικός του όχι δικός σου.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μια γυναικα δε θελει να κανει παιδι δυσκολο να την πεισει ο αντρας.λεγοντας αυτο για τα αδερφακια καταλαβαινω οτι θελεις δευτερο αλλα ειναι νωρις.ειναι κ μικρο το μωρο σου.απλα του εξηγεις οτι θελεις λιγο να χαρεις το πρωτο.αναλογα κ την εγκυμοσυνη κ τον τοκετο.τα οικονομικα κ τη βοηθεια.το δυσκολο ειναι απο τα τρια κ πανω.εχουν παρεα.αρα;παντως κ γω 4θελω.εχω το πρωτο κ προσπαθω για το δευτερο.κ δε νιωθω κουνελα.μεχρι τωρα δ χρεθαστηκε να τον πεισω.τα ηθελε.το τριτο με ξαποιες προυποθεσεις πιστευω θα πειστει.για το τεταρτο εχω μια δεκαετια να τον ψηνω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ο ορος 'κουνελα' ειναι γενικα ατυχης, δηλαδη και ακομψος και δεν ανταποκρινεται στην μαγεια να εχει καποιος πολλες ευλογιες-παιδια στη ζωη του! Βεβαια λεγεται συνηθως χαριτολογωντας.. Νεφελη ειναι δυσκολο να συμφωνησει η γυναικα το καταλαβαινω αφου σε αυτην πεφτει το βαρος των παιδιων. Ποσο ειναι το μικροτερο σου?

Φαμα σε καταλαβαινω. σκεψου εσυ τουλαχιστον εισαι στην προσπαθεια! Βικυ εισαι ακομα μικρη απο ο,τι λες εχεις καιρο μπροστα σου!

Link to comment
Share on other sites

Παντως για μενα το χειροτερο επιχειρημα για οσους δεν θελουν αλλα παιδια ειναι 'δεν σου φτανουν 2? η 3? κτλ" Το ακουσα και απο τον αντρα μου μια μερα και πληγωθηκα πολυ. Τι ειναι τα παιδια ποσοτικες μοναδες? Η αγαπη που θελει να δωσει ενας ανθρωπος σε ενα ακομα παιδακι-η οσα αποφασισει- δεν μετριεται και ειναι ανεξαντλητη..

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε κοριτσι αστειευαμενη το ειπα το κουνελα. Αλλωστε δε θα παιρνα και κουνελο χαχαχ!

Α δεν ειναι να μιλαμε εδω μεσα, πολυ απωθυμενο πεφτει..:/

Σοζ.....εγω δεν την παλευω με τετοια.......... Γεια χαρανταααν!!!!

 

Παντωσ σοβαρα κ εν κατακλειδι, ευχη και συμβουλη αν και ειμαι αρκετα νεοτερη σου αλλα δεν παιζει ρολο η ηλικια , σου ευχομαι να κανεις οσα θες και να χεις ομως και βοηθεια, εκτος αν εισαι οικιακα και μπορεσεις να ανταπεξελθεις. Μια φιλη με 4 εχω οικιακα κι αν δεν ειχε τη μανα της, θαχε φρικαρει.

Έπισης αλλη μια ξερω με 3 που τα πασαρει στην μπειμπι σιτερ κ ειναι ολη μερα στα κομμωτηρια..

Τουλ. οσες θελουν να γινουν κουνελιτσες να ναι και καλες μανουλες ουσιαστικα κοντα στα παιδια τους.

 

Τσαο!

Αφιερωμενο:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Ο ορος 'κουνελα' ειναι γενικα ατυχης, δηλαδη και ακομψος και δεν ανταποκρινεται στην μαγεια να εχει καποιος πολλες ευλογιες-παιδια στη ζωη του! Βεβαια λεγεται συνηθως χαριτολογωντας.. Νεφελη ειναι δυσκολο να συμφωνησει η γυναικα το καταλαβαινω αφου σε αυτην πεφτει το βαρος των παιδιων. Ποσο ειναι το μικροτερο σου?

Φαμα σε καταλαβαινω. σκεψου εσυ τουλαχιστον εισαι στην προσπαθεια! Βικυ εισαι ακομα μικρη απο ο,τι λες εχεις καιρο μπροστα σου!

 

 

 

Ε βεβαια η γυναικα θα αποφασισει και θα συμφωνησει, αυτη τραβαει ολο το μανικι οσο βοηθεια κι αν προσφερει ο αντρας, μανα ειναι μονο μια! (ύπαρχουν κ οι εξαιρεσεις)

Και το θεμα ειναι να μπορει να ανταπεξερχεται σωστα σε ολα, δεν ειναι αιντε καναμε παιδια κ τελος...

 

Ποσο μαλλον οι γυναικες που εργαζομαστε κιολας που θελουμε κ καλες μανες να μαστε κ σωστες αυζυγοι κ καλες επαγγελματιες. Ολα στην ωρα τους κ με κοινη αποφαση τελικα αλλα σιγουρα τον βασικο ρολο τον εχει η γυναικα!

 

Αληθεια, οι γυφτοι που γεννοβολανε και τα πουλανε ή τα στελνουν πεζοδρομιο ειναι ευλογημενοι;:/

Link to comment
Share on other sites

και κοντά στα παιδιά μας είμαστε και τα αγαπάμε επί 2, επί 3, επί 4, επί 5, και δουλεύουμε, και όσες έχουμε βοήθεια από μαμάδες ή πεθερές καλοδεχούμενη, και όσες δεν έχουμε βοηθάνε οι σύζυγοι και είναι κοντά στα παιδιά τους, και οι Τσιγγάνοι (που τους αποκαλείς γύφτοι) κάνουν πλέον από 2 παιδιά και δεν τα αμολάνε. Κάτι λίγοι Έλληνες έχουν απομείνει ξέρεις που κάνουν 3, 4 και πέντε παιδιά (ξέρεις ο μέσος όρος γεννήσεων έχει πάει στο 1,5). Και ξέρεις ο άντρας μου μου το πρότεινε πρώτος, άσχετα που μετά αμφιταλαντεύτηκε και χρειάστηκε να πω δύο κουβέντες παραπάνω. Με κουράζουν γιατί είναι 3, αλλά η τριπλή χαρά με ξεκουράζει (αν και ξέρεις τρία παιδιά δε σημαίνει κούραση επί 3). Λυπάμαι αυτούς που θέλουν να πείσουν τους εαυτούς τους ότι το καλύτερο είναι ένα (αν και μπορούν να κάνουν παραπάνω) γιατί δε θέλουν παραπάνω, θαυμάζω αυτούς που λένε συνειδητοποιημένα ότι θέλουν ένα και ότι θαυμάζουν τους άλλους που θέλουν πολλά. γειά χαρά νταν

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν καταλαβα γτ πρεπει να μπει εδω κ να χαλασει την ωραια παρεα

μας οποιος δε νιωθει οπως εμεις....Κουνελα δε νιωθω ειναι η αληθεια....σε οσους μας λενε θα κανετε κι αλλο τετοια φορα που πηρατε απαντω σιγα τη φορα....4 παιδια στα 10 χρονια γαμου (σημερα η επετειος μας) και μετα δε μπορουν να πουνε τιποτα.Μακαρι παντως ολοι οι συζυγοι να ηθελαν πολλα σαν της Νεφελης....δε θα ανοιγε κι αυτο το θεμα χαχα....αλλα τοτε πως θα καναμε το παρεακι εμειςςςς;;;;;Ιωανννννννα χρονια σου πολλα!!!!Γεννησες;;;;;;Σας φιλω ολες παω να παρκαρω τα μωρα και να παω για τρελο μποτε κ ξενυχτι χαχσ πλακα κανω σε λιγο παμε για εμβολιο!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετα μια κουνελα ακομα!(χα χα)(οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια)!τα κουνελα....κ τα τηλεοραση δεν εχετε; τα χουμε ξεπερασει προ πολου κοπελα μου!Γεια χαρα νταν!

Ιωαννα πολυχρονη στειλε ενα σηματακι αν γεννησες.

Μαρουσκακι να ζησετε και να ευτυχισετε πολλα πολλα κ ευλογιμενα χρονια!

Καλη χρονια σε ολες τις κουνελες κ μη!

Φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετα μια κουνελα ακομα!(χα χα)(οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια)!τα κουνελα....κ τα τηλεοραση δεν εχετε; τα χουμε ξεπερασει προ πολου κοπελα μου!Γεια χαρα νταν!

Ιωαννα πολυχρονη στειλε ενα σηματακι αν γεννησες.

Μαρουσκακι να ζησετε και να ευτυχισετε πολλα πολλα κ ευλογιμενα χρονια!

Καλη χρονια σε ολες τις κουνελες κ μη!

Φιλια!

Kαλή κι ευλογημένη χρονιά Λενάκι!Ρε συ δεν ξέρω για σένα, αλλά τηλεόραση βλέπω ελάχιστη σχεδόν καθόλου χαχαχαχα!:lol::lol::lol:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλή κι ευλογημένη χρονιά Λενάκι!Ρε συ δεν ξέρω για σένα, αλλά τηλεόραση βλέπω ελάχιστη σχεδόν καθόλου χαχαχαχα!:lol::lol::lol:

 

Ειχαμε μια φορητη αυτην την πολυ μικρη ξερεις κ ηταν χαλασμενο κ το σκαρτ τωρα που μπηκαμε στο καινουριο σπιτι ο μπαμπας μου μας εκανε δωρο μια ΠΛΑΣΜΑ παρακαλω (ουαου!!!)ομως το γελοιο της υποθεσης ή το σοβαρο (οπως το παρει κανεις)ειναι οτι δεν εχουμε κεραια κ κανεις δεν ενδιαφερετε να παρουμε μια.Οποτε τα συμπερασματα δικα σου.

Ημουν φοβερη τηλεορασακιας στα νιατα μου(προ αμονημονευτων χρονων)τωρα ακομα και να την ξεσκονισω βαριεμαι.

 

Αρχιζουν τα σχολεια ουφ!

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλα τα κορίτσια! Υγεία και ευλογία στις οικογένειές σας! Έχω καιρό να γράψω, αλλά μπαίνω συχνά να διαβάσω. Εμείς βρίσκουμε σιγά σιγά τους ρυθμούς μας. Ο ύπνος του μικρού άρχισε επιτέλους να στρώνει (μιας και είναι ήδη 16 μηνών..). Άρχισα πριν κανένα τρίμηνο και δουλειά και μπορώ να πω ότι είναι πιο εύκολα στη δουλειά παρά στο σπίτι. Πολύ ζήλεια βρε κορίτσια ο τρίτος μου. Ζηλεύει τα μεγάλα γιατί δεν μπορεί να κάνει τα ίδια πράγματα με αυτά και το μωρό επειδή αρχίζει να διεκδικεί πράγματα και γίνεται χαμός! Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που το επιθυμούν το 2016 να μεγαλώσουν οι οικογένειές τους!! Να βάλω και εμένα μέσα άραγε?? Κάτι αρχίζει και ψήνεται στο πολύ πολύ βάθος...

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλα τα κορίτσια! Υγεία και ευλογία στις οικογένειές σας! Έχω καιρό να γράψω, αλλά μπαίνω συχνά να διαβάσω. Εμείς βρίσκουμε σιγά σιγά τους ρυθμούς μας. Ο ύπνος του μικρού άρχισε επιτέλους να στρώνει (μιας και είναι ήδη 16 μηνών..). Άρχισα πριν κανένα τρίμηνο και δουλειά και μπορώ να πω ότι είναι πιο εύκολα στη δουλειά παρά στο σπίτι. Πολύ ζήλεια βρε κορίτσια ο τρίτος μου. Ζηλεύει τα μεγάλα γιατί δεν μπορεί να κάνει τα ίδια πράγματα με αυτά και το μωρό επειδή αρχίζει να διεκδικεί πράγματα και γίνεται χαμός! Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που το επιθυμούν το 2016 να μεγαλώσουν οι οικογένειές τους!! Να βάλω και εμένα μέσα άραγε?? Κάτι αρχίζει και ψήνεται στο πολύ πολύ βάθος...

 

Το πιστεύεις ότι χθες βράδυ την ώρα που θήλαζα σε σκεφτόμουν ρε Μαρία?Απίστευτο έτσι???:shock::shock::shock:Και να που μπήκες!Κι εγώ το έχω αυτό που λες με τον τρίτο μου.Φωνάζει δυνατότερα από όλους προσπαθώντας να επιβληθεί στους μεγάλους και ζηλεύει τον μικρό αλλά όχι τόσο έντονα όσο τον πρώτο καιρό...Καλά εννοείται ότι στη δουλειά είναι πιο εύκολα.Προλαβαίνεις όταν γυρνάς σπίτι?Έχω κι αυτόν τον νταλκά εγώ...τι θα κάνω μετά...

Λενάκι, καλορίζικο το σπιτικό σας εύχομαι να έρθει κι ένα νέο μωράκι να εγκαινιαστεί το σπίτι κι ας μην ξαναδείς ποτέ τιβι χιχχιχι!:lol::lol::lol:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδες Marouskaki τηλεπάθεια! Όταν γυρνάω σπίτι αρχίζουν τα δύσκολα: διαβάσματα τα μεγάλα, κυνηγητό τα μικρά.. Ευτυχώς έρχεται μία γυναίκα και με βοηθάει με το σπίτι 2 -3 φορές την εβδομάδα, αλλιώς δεν θα τα έβγαζα πέρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!σας ευχαριστω μεσα από την καρδια μου για τις ευχες σας!δεν γεννησα ακομα , και δεν ξερω αν αυτό είναι σωστο...ο γιατρος μου θα με δει τη δευτερα ( ε και φανταζομαι θα μου κλεισει ραντεβού).Αν πηγαινα για φ.τ. δε θα με πειραζε αλλα ξερω ότι στις καισαρικες στην 38η εβδομαδα τα παιρνουν, ενώ εγω περιμεεεεεεεεεεεεεενω... εχω απιστευτη ανυπομονεσια, ο αντρας μου το ιδιο, όλα είναι ετοιμα, και μενει μονο... το πιο σπουδαιο!και επειδή στην προηγουμενη καισαρικη δεν ειχα περασει καθολου καλα (μαλλον καποιο λαθος στην επισκληριδιο) και ειχε μπει και ο μπεμπης τοτε στη ΜΕΝΝ, εχω και πολύ φοβο.αλλα αυτό είναι άλλο θεμα που δε θελω να το σκέφτομαι... παντως ρε κορίτσια διαβαζοντας παραπανω, πολύ τζαμπα μαγκια και ειδικα σε παρεα γυναικων με άλλο μοτιβο ζωης και σκεψης.μη δινετε σημασια, εγω οποτε ακουω μπαρούφες, περιμενω να παει 12.15 το βραδυ, βαζω παπακαλιατη το "τέσσερις" και απογειώνομαι ;) εχω μια αδυναμια και στο παλικαρι, είναι και το σεναριο στα μετρα μου (που πας μανταμ με 4 γιους;ακους μαρουσκακι;) και ευχαριστω τον Θεο που με εχει φτασει ως εδώ. σας φιλω ολες προσωρινα και θα σας ενημερωνω

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Καλά κάνετε και μας γράφετε! Μη μας ξεχνάτε εμάς που προσπαθούμε να αποκτήσουμε κι άλλο ένα παιδάκι. Δώστε μας θάρρος, έτσι σας θελουμε. Για τηλεόραση μπορεί να μην έχετε χρόνο, λίγα λόγια εδώ να μας γράφετε που και που.

Εύχομαι υγεία και πολύ δύναμη, τύχη και χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φάμα, εδώ είμαστε να δίνουμε και να παίρνουμε κουράγιο η μια από την άλλη!;) Ιωαννάκι, φυσιολογικά όσα νιώθεις, τελευταίες μέρες ποια έγκυος δεν αδημονούσε αλλά και αγχωνόταν παράλληλα?Να δεις που μεθαύριο θα ορίσετε ημερομηνία, άσε που μπορεί ο μικρός να σας κάνει και έκπληξη μες στο σκ χαχα!Ποιος Παπακαλιάτης, ποιο είναι το 4??Δε βλέπουμε τιβι λέμε χαχαχαχα!Και για να μην παρεξηγηθώ, τιβι δε βλέπουμε από άποψη όχι γιατί δεν προλαβαίνουμε έτσι?Άντε καλό μεσημέρι!:-D

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου πραγματικα αν δεν ειχα και σας, θα νομιζα οτι ειμαι τρελη-το'χω ακουσει κιολας- δαχτυλοδειχτουμενη, χαχαχα.. Μα σε αυτην την ηλικια και μετα απο 3 παιδια-και τι παιδια, ειπαμε μαλωμενα με τον υπνο και η μικρη και με το φαγητο, να θελεις κι αλλο? Οχι, κατι δεν παει καλα μαζι σου, μηπως εχεις αλλο προβλημα? Τωρα που το σκεφτομαι ουτε εμεις βλεπουμε τι-βι, λες να φταιει αυτο? Παντως τα τελευταια χρονια μετανιωνω που δεν παντρευτηκα μικροτερη, για να κανω κι αλλα παιδια.. Βεβαια με τον συγκεκριμενο συζυγο παλι στα 3 θα ειχαμε σταματησει, αλλα τελος παντων. Νομιζω ειμαι η μονη απο το θεμα που προσπαθω ακομα να τον πεισω.. Η κανω λαθος?Εχουμε να ακουσουμε και την freedom πολυ καιρο.. Ιωαννα με το καλο και υπομονη, ο γιατρος ξερει τι κανει. Fama πως παει η προσπαθεια? Οι αλλες μανουλες πολλα φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Zakoula στην προσπάθεια, αλλά δε νομίζω να έχω αποβάλει το άγχος κι έτσι δεν έρχεται. Οι προσπάθειές μου από τον Φεβρουάριο μέχρι Ιούνιο δυσκολεύουν λόγω δουλειάς και τα 44 πλησιάζουν απειλητικά, εξού και το άγχος. Αρχίζω και το παίρνω απόφαση ότι ίσως με προσπεράσει. Εγώ πρέπει να γράφω σε τοπικ "αφού κατάφερες να πείσεις τον σύζυγο πώς να τσακωσεις το μπεμπέ".

Link to comment
Share on other sites

Zakoula στην προσπάθεια, αλλά δε νομίζω να έχω αποβάλει το άγχος κι έτσι δεν έρχεται. Οι προσπάθειές μου από τον Φεβρουάριο μέχρι Ιούνιο δυσκολεύουν λόγω δουλειάς και τα 44 πλησιάζουν απειλητικά, εξού και το άγχος. Αρχίζω και το παίρνω απόφαση ότι ίσως με προσπεράσει. Εγώ πρέπει να γράφω σε τοπικ "αφού κατάφερες να πείσεις τον σύζυγο πώς να τσακωσεις το μπεμπέ".

 

Αφου εχει πειστει ο συζυγος ξεπεραστηκε ο μεγαλυτερος σκοπελος....ας πλησιαζει οτι θελει...μη φοβασαι τιποτα...αν θελει ο Θεος θα τα καταφερετε....εγω ειμαι 38,5 και νιωθω 25 χαχα καλα εκτος απ οταν ειμαι αυπνη χαχα....η ηλικια ενα νουμερο ειναι....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...