Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

εγω παλι απο γαλακτοκομικά πίνω μόνο κάθε πρωι ενα μικρό μιλκο.τυρια δεν τρωω-ποτε δεν έτρωγα,αλλά πάλι έχει κολικούς ή τουλάχιστον κατι μικροενοχλήσεις στην κοιλίτσα γιατι καπου καπου μονο γκρινιάζει δεν κλαιει.αρα ισως δεν παιζει κ τοσο ρολο...

εχει τυχει να μην πιεις ουτε μιλκο για `1-2 μερες να δεις μηπως δεν εχει ουτε αυτη τη λιγη γρινια;:confused:αν το κανεις πες μας το αποτελεσμα γιατι κι εγω ειμαι πολυ μπερδεμενη με αυτο το θεμα

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχει τυχει να μην πιεις ουτε μιλκο για `1-2 μερες να δεις μηπως δεν εχει ουτε αυτη τη λιγη γρινια;:confused:αν το κανεις πες μας το αποτελεσμα γιατι κι εγω ειμαι πολυ μπερδεμενη με αυτο το θεμα

 

θα το δοκιμασω μπας κ δω αποτελεσμα...:lol::lol:

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα πω σύντομα την προσωπική μου εμπειρία που ίσως βοηθήσει. Ο μικρός μου έκλαιγε για ώρες μετά από κάθε γεύμα θηλασμού- ο παιδίατρος μας είπε πως έχει κωλικούς και συνέστησε κάποιο σκεύασμα.

Εμέις δεν το πήραμε ποτέ αλλά κάναμε το εξής........ μετά από κάθε γεύμα τον είχα αγκαλίτσα σφιχτά, τον χάιδευα και του έλεγα γλυκόλογα με όλη την προσοχή μου προς αυτόν πηγαίνοντας πάνω-κάτω. Δεν σταματούσα καθόλυ παρά μόνο όταν σταματούσε το κλάμα. Μετά από μέρες σταμάτησε το κλαμα!!!! Τον τάιζα κ τον χάιδευα λίγο και όλα καλά. Ίσως με λίγη προσπάθεια και πολλή πολλή αγάπη να ηρεμήσει και σένα....Όλες οι μανούλες έχουν αγάπη και τα μωράκια μας θέλουν να το νιώθουν....

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου νινί γενικά δεν είχε κολικούς εκτός από 4-5 φορές αλλά ήταν βαρβάτοι. Επειδή γενικά δεν είχε ενοχλήσεις προσπάθησα να σκεφτώ τί είχα φάει τις μέρες που πονούσε και κατέληξα ότι έφταιγαν τα μπιφτέκια που έτρωγα (παρότι τα κάναμε πολύ ελαφριά και ο κιμάς ήταν φρέσκος και καλής ποιότητας). Έκανα μία δοκιμή να ξαναφάω και τελικά όντως ήταν αυτά! Και τώρα που είναι πιο μεγάλος αν φάω μπιφτέκια έχει πολλά αέρια και ενόχληση. Για να μην παρεξηγηθώ δεν λέω ότι αυτό ισχύει για όλα τα μωρά απλά το παρατήρησα στο δικό μου.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν ηταν κολικοι αυτοι που νομιζα, απλως ειχε αεριάκια η μπέμπα-κ τί αεριάκια, όλη η γειτονιά μας άκουσε...χχεχεεχεχε!!!!αλλά να σας πω την αλήθεια έχω κόψει πολλά φαγητά, δεν τρωω λαδερά, όσπρια, γλυκά κ αποφευγω τις πολλές σάλτσες...θα μου πείτε ε κ τί τρως???ελα μου ντε!!!η παιδίατρος είπε να τα αποφεύγω όσο μπορώ κ να τρώω τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα κάτι απο αυτά και όχι σε καθημερινή βάση.πάντως απο τότε είναι μια χαρα η μικρή με καθόλου πονάκια..

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σας

Δεν διάβασα όλες τις δημοσιεύσεις λόγω χρόνου. Θέλω να ρωτήσω αν τα προβιοτικά για βρέφη είναι καλά και αν δώσατε ποτέ; Εγώ του έδωσα πρώτη φορά σήμερα, δύο μηνών

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βοηθεια.......

Ξεχασα τις σταγονες Βιογαια και δεν τις εβαλα στο ψυγειο ολο το βραδυ.Κανει να του τις δωσω;Επειδη λεει συντηρηση στο ψυγειο. :?

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βοηθεια.......

Ξεχασα τις σταγονες Βιογαια και δεν τις εβαλα στο ψυγειο ολο το βραδυ.Κανει να του τις δωσω;Επειδη λεει συντηρηση στο ψυγειο. :?

 

το ίδιο έπαθα και εγώ προχτές αλλα ήταν οκ.. γιατί το σπίτι λόγω καιρού είχε ψυχρανθεί... για καλό και για κακό ρώτα την παιδιατρό σου όμως

Link to comment
Share on other sites

Θα τη ρωτησω σ'ευχαριστω. Εμ μας αφησαν μυαλο τα φουντουκακια μας?Τοσους μηνες του δινω μια φορα τις ξεχασα εξω.Με εχει πιασει πανικος

 

καλέ ηρέμησε... μην ανχώνεσαι και εγώ την παιδίατρο πήρα τηλέφωνο και μου είπε αφού δεν είναι πάνω απο 8ωρο και το σπίτι είχε κρύο μεσα μην ανυσηχείς... ασε με τόση κούραση που τραβάμε και τόσα νάζια που μας κάνουν αναρωτιέμαι πως δεν έχουμε ξεχάσει πουθενά τα μυαλλά μας (για τα δικά μου μυαλλά αρχίζω να πιστεύω πως κάπου τα έχω αφήσει) . .:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλέ ηρέμησε... μην ανχώνεσαι και εγώ την παιδίατρο πήρα τηλέφωνο και μου είπε αφού δεν είναι πάνω απο 8ωρο και το σπίτι είχε κρύο μεσα μην ανυσηχείς... ασε με τόση κούραση που τραβάμε και τόσα νάζια που μας κάνουν αναρωτιέμαι πως δεν έχουμε ξεχάσει πουθενά τα μυαλλά μας (για τα δικά μου μυαλλά αρχίζω να πιστεύω πως κάπου τα έχω αφήσει) . .:lol::lol::lol:

 

Μου ειπε δεν επαθαν τιποτα αλλα αμα τις ξαναξεχασω?Ξερεις ειναι μην την παθεις μια ξαναγινεται παντα :P Και να φανταστεις τις σταματησα εδω και 5-6 μερες και ειχε απιστευτη γκρινια και παρα πολλα γουργουρητα εχθες δεν κοιμηθηκα ουτε εγω ουτε αυτος.Τωρα κοιμηθηκε τον εβαλα μπρουμυτα και ηρεμησε.κοντευει 4 και εχει ακομα.Ημαρτον

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε δεν επαθαν τιποτα αλλα αμα τις ξαναξεχασω?Ξερεις ειναι μην την παθεις μια ξαναγινεται παντα :P Και να φανταστεις τις σταματησα εδω και 5-6 μερες και ειχε απιστευτη γκρινια και παρα πολλα γουργουρητα εχθες δεν κοιμηθηκα ουτε εγω ουτε αυτος.Τωρα κοιμηθηκε τον εβαλα μπρουμυτα και ηρεμησε.κοντευει 4 και εχει ακομα.Ημαρτον

 

άσε και μένα ένα απο τα ίδια αμα δεν πάρει σταγόνες το μωρό ζορίζεται πάρα πολύ.. ευτυχώς που είναι φυτικές δε λές. αλλά πανάκριβες η άτιμες ένα μπουκαλάκι μια σταλίτσα 25 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

γιατι δεν παιρνεις ενα σλινγκ??? μακαρι να το ειχα ανακαλυψει οταν για 3 μηνες η κορουλα μου τσιριζε ασταματητα ολο το 24ωρο!!!! υπομονη κ ολα θα περασουν,στο λεω εγω που δεν πιστευα οτι καποια στιγμη το μωρακι μου θα κοιμηθει κ δεν θα κλαιει!!!!:P

γεια σου..ειμαι σε απογνωση κι εγω...η μικρη μου ειναι 45 ημερων και απο οταν γεννηθηκε κι εμενα κλαιει ασταματητα.....τσιριζει και μας παιρνει τα αυτια..καναμε ολες τις εξετασεις,αλλα το παιδι μας ειναι μια χαρα δοξα το θεο...δεν πιστευα ποτε οτι ολο το 24 ωρο θα ειναι κολικοι..βλεπω κι εσυ τα ιδια περασες,ε??απαντησε μου σε παρακαλω...σου κοιμοταν καθολου?εμενα μονο το βραδυ 2 ωρες...αν κρατησουν οι πονοι αλλες 45 ημερες δεν θα το αντεξω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σου..ειμαι σε απογνωση κι εγω...η μικρη μου ειναι 45 ημερων και απο οταν γεννηθηκε κι εμενα κλαιει ασταματητα.....τσιριζει και μας παιρνει τα αυτια..καναμε ολες τις εξετασεις,αλλα το παιδι μας ειναι μια χαρα δοξα το θεο...δεν πιστευα ποτε οτι ολο το 24 ωρο θα ειναι κολικοι..βλεπω κι εσυ τα ιδια περασες,ε??απαντησε μου σε παρακαλω...σου κοιμοταν καθολου?εμενα μονο το βραδυ 2 ωρες...αν κρατησουν οι πονοι αλλες 45 ημερες δεν θα το αντεξω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου..ειμαι σε απογνωση κι εγω...η μικρη μου ειναι 45 ημερων και απο οταν γεννηθηκε κι εμενα κλαιει ασταματητα.....τσιριζει και μας παιρνει τα αυτια..καναμε ολες τις εξετασεις,αλλα το παιδι μας ειναι μια χαρα δοξα το θεο...δεν πιστευα ποτε οτι ολο το 24 ωρο θα ειναι κολικοι..βλεπω κι εσυ τα ιδια περασες,ε??απαντησε μου σε παρακαλω...σου κοιμοταν καθολου?εμενα μονο το βραδυ 2 ωρες...αν κρατησουν οι πονοι αλλες 45 ημερες δεν θα το αντεξω..

να σας ζησει!!!!!!! θα αντεξει κ μια χαρα θα εισαι κ σε λιγους μηνες θα τα θυμασαι κ θα γελας..:D:D ετσι ελεγα κ εγω που η μικρη ολο εκλαιγε κ δεν κοιμοταν ποτεεεε κ κοντεψε να μου στριψει..αλλα μεγαλωσε κ τωρα πολυ σπανια θα γκρινιαξει κ επιτελους κοιμαται...δεν ειναι απο τα υπναρουδικα παιδακια αλλα απο τα ολοτελα!!!! ;) μην στεναχωριεσαι,ολα θα περασουν

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

να σας ζησει!!!!!!! θα αντεξει κ μια χαρα θα εισαι κ σε λιγους μηνες θα τα θυμασαι κ θα γελας..:D:D ετσι ελεγα κ εγω που η μικρη ολο εκλαιγε κ δεν κοιμοταν ποτεεεε κ κοντεψε να μου στριψει..αλλα μεγαλωσε κ τωρα πολυ σπανια θα γκρινιαξει κ επιτελους κοιμαται...δεν ειναι απο τα υπναρουδικα παιδακια αλλα απο τα ολοτελα!!!! ;) μην στεναχωριεσαι,ολα θα περασουν

δεν γινεται να μην στεναχωριεμαι...νωμιζω οτι δεν ειμαι ικανη μανα να τη μεγαλοσω,κανω τα παντα και αυτη κλαιει...να σου πω.εσνα δεν ηθελε να πιει γαλα?εμενα αρνειται ακομα και το μπιμπερο...δεν θελει να φαει,με το ζορι τρωει γουλια γουλια.ετσι εκανε κι εσενα???

Link to comment
Share on other sites

Eμας η μπεμπα γινεται 3 μηνων την αλλη βδομαδα...παρατηρησα οτι εδω κ 2 μερες εχει εντονα αερια---με απιστευτο ηχο σαν μεγαλου ανθρωπου κ κλαιει..αρα ειναι κολικοι αυτο ε ? την μια μερα της κρατησε 6 ωρες!!!ειχαμε κ πιο πριν κατι μικροκολικους...συνηθως μεσημερια , να σφιγγεται, μπουνιτσες τα χερια κ να σφιγγει τα ποδια στην κοιλιτσα....ευτυχως δεν ειναι καθε μερα...γενικα ειναι ησυχο μωρο κ μονο οταν της συμβαινει δεν μπορει να κοιμηθει...μια φορα παλι εκλαιγε για 6ωρες ασταματητα κ την πηγαμε στο παιδων!!!φοβηθηκαμε, ειχε φαει ,πλυθει ,κανει κακα ολα οκ!ΜΑΡΙΑ27¨: Δεν θελω να σε φοβησω αλλα μηπως εχει γοπ?( παλινδρομηση?)...εμας εχει...στην αρχη επαιρνε βαρος αλλα με το ρεψιμο εβγαζε πολυ γαλα,,,,σφιγγοταν παρα πολυ στον υπνο---οχι κολικοι-το αναγνωριζω πλεον αυτο-----τελικα καναμε υπερηχο κ εχει γοπ.....πινουμε αντιαναγωγικο γαλα εδω και εναμιση μηνα κ βγαζουμε καμια φορα πλεον τις κλασικες γουλιτσες....ευτυχως το προλαβαμε στην αρχη γιατι γκρινιαζε συνεχεια---ανεβαινει το γαλα κ παραμενει κ στον οισοφαγο κ την εκαιγε---καποια μωρα αρνουνται κ να φανε---εμας μια βδομαδα πριν τον υπερηχο πηρε μονο 100 γραμμαρια, κλαμα πολυ....τωρα ειμαστε μια χαρα!!!!Ρωτα βεβαια τον γιατρο σου...εγω απλα παραθετω τη δικη μου εμπειρια....δεν σημαινει οτι θα ισχυει για ολους αυτο...

Link to comment
Share on other sites

γιατι ομως δεν δινουν οι γιατροι διαφορα αφεψηματα σε αυτην την φαση? μας ειπε η γιατρος "οχι ακομα" για να μην της κοπει η ορεξη για γαλα...αλλα δεν μπορω να την βλεπω να ποναει!!!Στενοχωριεμαι πολυ:-(:sad::-(!!!Δε λενε οτι δινουν χαμομηλι ή τηλιο? Ή αυτα ειναι παλιες τακτικες???Εγω την παιρνω αγκαλιτσα, τριβω κοιλιτσα κ πλατουλα, την παω κ γω βολτες στο σαλονι....αλλα απο οτι βλεπω η αγκαλιτσα ειναι η σωτηρια λυση, με το να εφαπτεται η κοιλιτσα της πανω μου....

geia soy.τι κανεισ?περασαν οι κολικοι στο μορακι σου?ποσο ειναι τωρα?εμενα η μικρη μου ειναι 47 ημερων και απο οταν γενηθηκε εχουμε κολικους ολη τη μερα και δεν μπορει να κοιμηθει...αστα....

Link to comment
Share on other sites

Θα γινουμε 3 μηνων 24 οκτωβρη...Κολικοι: 1. της εχω βαλει κ ζεστο πετσετακι σιδερωμενο--οχι να καιει--στην κοιλιτσα!=τιποτα δεν εκανε....2. αγκαλια να ακουμπαει η κοιλια της πανω στη δικη μου κ να τη βολταρω στο σαλονι=αυτο μονο πιανει σε εμας...αν εχει κολικους, κοιτα μηπως πειναει ταυτοχρονα...εμας αμα πειναει τοτε αυτο τους κανει πιο εντονους κ με το γαλατακι ηρεμει!Ευτυχως δεν ειχαμε καθε μερα κολικους κ τωρα εχουμε 2 μερες καποια εντονα αερια...πιστευω μετα τον 3μηνα να μας περασουν τελειως....ηδη εχουν μειωθει αρκετα....πιο μικρη ειχαμε κ εμεις γκρινιες αλλα ειχαμε κ παλινδρομηση κ γενικα γκρινιαζαμε ....ομως ειναι τοσο υπομονετικη που δεν κλαιει με το παραμικρο...ζοριζεται κ δεν κλαιει..ετσι ηρεμο μωρο ηταν κ οσυζυγος μου...εγω σηκωνα την γειτονια στο ποδι!!!Επισης η γιατρος μας μας ειπε να φτιαχνουμε το γαλα σε χαμομηλονερο!!!!Πραγματικα μας βοηθαει παρα πολυ αυτο....τους κανει πιο ηπιους!!!

Link to comment
Share on other sites

Eμας η μπεμπα γινεται 3 μηνων την αλλη βδομαδα...παρατηρησα οτι εδω κ 2 μερες εχει εντονα αερια---με απιστευτο ηχο σαν μεγαλου ανθρωπου κ κλαιει..αρα ειναι κολικοι αυτο ε ? την μια μερα της κρατησε 6 ωρες!!!ειχαμε κ πιο πριν κατι μικροκολικους...συνηθως μεσημερια , να σφιγγεται, μπουνιτσες τα χερια κ να σφιγγει τα ποδια στην κοιλιτσα....ευτυχως δεν ειναι καθε μερα...γενικα ειναι ησυχο μωρο κ μονο οταν της συμβαινει δεν μπορει να κοιμηθει...μια φορα παλι εκλαιγε για 6ωρες ασταματητα κ την πηγαμε στο παιδων!!!φοβηθηκαμε, ειχε φαει ,πλυθει ,κανει κακα ολα οκ!ΜΑΡΙΑ27¨: Δεν θελω να σε φοβησω αλλα μηπως εχει γοπ?( παλινδρομηση?)...εμας εχει...στην αρχη επαιρνε βαρος αλλα με το ρεψιμο εβγαζε πολυ γαλα,,,,σφιγγοταν παρα πολυ στον υπνο---οχι κολικοι-το αναγνωριζω πλεον αυτο-----τελικα καναμε υπερηχο κ εχει γοπ.....πινουμε αντιαναγωγικο γαλα εδω και εναμιση μηνα κ βγαζουμε καμια φορα πλεον τις κλασικες γουλιτσες....ευτυχως το προλαβαμε στην αρχη γιατι γκρινιαζε συνεχεια---ανεβαινει το γαλα κ παραμενει κ στον οισοφαγο κ την εκαιγε---καποια μωρα αρνουνται κ να φανε---εμας μια βδομαδα πριν τον υπερηχο πηρε μονο 100 γραμμαρια, κλαμα πολυ....τωρα ειμαστε μια χαρα!!!!Ρωτα βεβαια τον γιατρο σου...εγω απλα παραθετω τη δικη μου εμπειρια....δεν σημαινει οτι θα ισχυει για ολους αυτο...
στελλι καναμε κι εμεις υπερηχο κοιλιας για να δουμε για παλινδρομηση και ειναι μια χαρα,,,,δοξα το θεο..η μικρη μου τρωει,αλλα πολυ σιγα...θα την ενοχλουν οι κολικοι....εσενα 3 μηνων και δεν τις εφυγαν ακομα??

σου κοιμαται???

Link to comment
Share on other sites

Εχει ελαχιστους,,,και στις αρχες λιγους ειχε...ειναι πολυ ησυχο μωρο...οταν λεμε οτι κλαιει μας κοροιδευουν ολοι..."δεν ξερετε τι σημαινει κλαμα" μας λενε οι δικοι μας....που ειχαν μωρα να κλαινε!!!!Τωρα εχουμε κατι αερια 2 μερες,,,σημερα ηδη περασανε!!!Μειωνονται πολυ οσο περναει ο καιρος....και ευτυχως κοιμαται απο 12μιση ή μιαμιση το βραδυ μεχρι τις 8 το πρωι!!!!!Ελπιζω να το διατηρησει αυτο...( βεβαια στις αρχες κ εμας ξυπναγε ενδιαμεσα καθε 2 ή 3 ωρες--καλα κ οταν την θηλαζα καθε μιαμιση ωρα κ κοντευα να καταρρευσω το βραδυ...επαθα ομως μαστιτιδα στις 40μερες κ το εκοψα)πλεον μας ειπε κ η γιατρος να μην την ξυπναμε για φαγητο ενδιαμεσα το βραδυ...παει κ καλα στο βαρος της....οι κολικοι εμας μας επιαναν απο το μεσημερι μεχρι κ νωρις το βραδυ....υπομονη λοιπον!!!Αφου ειναι ολα καλα, να την παιρνεις αγκαλιτσα...νιωθουν θαλπωρη στο στηθος της μαμας...και να ακουμπας την κοιλιτσα της πανω σου...ζεσταινεται κ χαλαρωνει!!!!Υπομονη γιατι μετα τους κολικους ερχονται τα δοντια!!!!χιχιχιχιχι!!!!Ας ειναι ομως!!!Αρκει να ειναι υγιη τα μωρακια μας!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θα σας πω για να παρηγορηθειτε..........οταν ημασταν μεσα στην κλινικη ακομη ο μικρος μου εκλαιγε ασταματητα!!!!!οι νοσοκομες ελεγαν κατι εχει το παιδι για να κλαιει τοσο πολυ καναμε εξετασεις αλλα ηταν ολα καλα....την τριτη μερα της γεννησης του τον πηρα μαζι μου μεσα στο δωματιο για να εξοικιωθω μαζι του και να δω πως αντιδρουσε...ολη μερα ολη νυχτα εκλαιγε...ηρθε η παιδιατρος τον εξετασε και δεν πιστευε οτι απο την τριτη μερα της ζωης του ξεκινησαν οι κολικοι...οταν ηρθαμε σπιτι βεβαια επι 4 μιση μηνες το ιδιο βιολι..σπαραζε εκλαιγε ξεκινουσανε το πρωι και μας εβρισκε το αλλο πρωι κλαμμενους...ωσπου να τον ηρεμησω απο το ενα γευμα ερχοτανε η ωρα να ξαναφαει και παλι τα ιδια...πρεπει να εχεις πολυ υπομονη δεν ξερω εγω ειχα εξαντληθει...θηλαζα κιολας...47 κιλα απεμεινα...ενας χαμος!!!!αυτο που εκανα εγω ηταν ζεστα πανακια στην κοιλιτσα μασαζακι με λαδακι κυκλικα σαν τους δεικτες του ρολογιου για να φευγουν τα αερια και ειχα παλι και ενα σιροπακι το grape water...και πολυ αγλαλιτσα και φιλακια γιατι μας χρειαζονται τα καημενουλια....καλο κουραγιο σε ολες σας....σας καταλαβαινω απολυτα.....

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω οτι του εδινα και μαραθο...σαν τσαγακι ενδιαμεσα οταν πονουσε πολυ....το ροφημα αυτο γραφει οτι συνιστάτε για τους κολικους...τον ηρεμουσε πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Εμας δεν μας εδωσε ροφημα στις αρχες γιατι γεννηθηκαμε 2700 κ επρεπε να παιρνουμε θερμιδες κ να μην χανουμε γευμα...τωρα που ειματσε 5500περιπου:Pμας ειπε αμα ξυπνα ενδιαμεσα το βραδυ να δινουμε κ σκετο χαμομηλι...αλλα δεν εχουμε τοσο θεμα πλεον...της φτιαχνω το γαλα σε χαμομηλονερο και ετσι ουτε δυσκοιλιοτητα εχει με το αντιαναγωγικο γαλα που πινει ουτε εντονους κολικους!!!Βεβαια τωρα την τελευταια βδομαδα δεν ξυπνα ενδιαμεσα το βραδυ!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...