Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

:oops:

μια φορα την ημερα συνηθως ενεργηται.δν εχουμε στανταρ ωραριο στο φαγητο,αλλες φορες 100(το βραδυ συνηθως) και αλλες 200 ισως και παραπανω. Σκεφτομαι και τη λυση του μαρσιπου μηπως σταματησουμε το εντονο κλαμα,αλλα επειδη ειναι καλοκαιρι δν θα ζεσταινεται?χθες κοιμηθηκαμε με πολυ κλαμα στις 4μισι το πρωι.οπως καταλαβαινετε υπνος μηδεν.

γιατι δεν παιρνεις ενα σλινγκ??? μακαρι να το ειχα ανακαλυψει οταν για 3 μηνες η κορουλα μου τσιριζε ασταματητα ολο το 24ωρο!!!! υπομονη κ ολα θα περασουν,στο λεω εγω που δεν πιστευα οτι καποια στιγμη το μωρακι μου θα κοιμηθει κ δεν θα κλαιει!!!!:P

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι ειναι το σλινγκ?

ξερεις κατι δοκομασες να τους βαλεις μπρουμιτα ξερω οτι λενε δεν κανει αλλα τα δικα μου μονο ετσι κοιμουντε και μολις τους παρει καλα ο υπνος τα γυρναω ή στην χειροτερη περιπτωση οπως ανεφερες για χθες που δεν κοιμοταν με τιποτα και υπεφερε δοκιμασε να ξαπλωσεις και να την βαλεις να ξαπλωσει πανω σου με την κοιλια της να ακουμπαει στην δικη σου.σε μας πιανουν αυτα απλα εγω εχω διδυμα με το ιδιο προβλημα και τους πιανουν ταυτοχρονα και καταλαβενεις δεν ξερω ποιο να αφησω και ποιο να κρατησω.

Link to comment
Share on other sites

το σλινγκ ειναι αυτο http://www.babywearing.gr/Slings/ringsling.htm .. εμας δεν βοηθουσε τιποτααα...λιγο μπορω να πω το infacolic πριν τον θηλασμο γιατι ρευοταν πιο ευκολα! κ πολλες βολτες στην αγκαλια!!! υπομονη ειναι μια πολυ δυσκολη περιοδος που οσο την θυμαμαι απορω πως αντεξα!

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε κολικούς το πρώτο δίμηνο σχεδόν, συνήθως βράδυ.... Το χαμομήλι με έσωσε, τον ηρεμούσε κ τον χαλάρωνε. Δεν θυμάμαι πόσα γάλατα άλλαξα, αλλά καταλήξαμε στο novalac το υποαλλεργικό που είναι πιο ελαφρύ για το στομαχάκι τους. Τότε ηρέμησε τελείως!!!! Αλλά να σας πω κάτι βρε κορίτσια;;;; Είμαι έγκυος στο 2ο μωράκι- για μένα οι κολικοί δεν είναι τίποτα, μπροστά στους πόνους με τα δοντάκια τους. Εγώ με τον γιο μου τα είδα όλα στην κυριολεξία.....αλλά αυτό είναι άλλη ενότητα.... Κουράγιο μάνες, θα μεγαλώσουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε κολικούς το πρώτο δίμηνο σχεδόν, συνήθως βράδυ.... Το χαμομήλι με έσωσε, τον ηρεμούσε κ τον χαλάρωνε. Δεν θυμάμαι πόσα γάλατα άλλαξα, αλλά καταλήξαμε στο novalac το υποαλλεργικό που είναι πιο ελαφρύ για το στομαχάκι τους. Τότε ηρέμησε τελείως!!!! Αλλά να σας πω κάτι βρε κορίτσια;;;; Είμαι έγκυος στο 2ο μωράκι- για μένα οι κολικοί δεν είναι τίποτα, μπροστά στους πόνους με τα δοντάκια τους. Εγώ με τον γιο μου τα είδα όλα στην κυριολεξία.....αλλά αυτό είναι άλλη ενότητα.... Κουράγιο μάνες, θα μεγαλώσουν!!!!

 

 

ποσο συμφωνω....δεν προλαβαινεις να παρεις μια ανασα και ερχεται κατι αλλο.....υπομονη σε ολες τις μαμαδες...και οταν με ρωτανε φιλες μου με νεογεννητα μα ποτε θα στρωσει..μου ρχεται να απαντησω...ποτε.....ουφ,να ναι καλα τα παιδακια μας και τιποτα αλλο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποσο συμφωνω....δεν προλαβαινεις να παρεις μια ανασα και ερχεται κατι αλλο.....υπομονη σε ολες τις μαμαδες...και οταν με ρωτανε φιλες μου με νεογεννητα μα ποτε θα στρωσει..μου ρχεται να απαντησω...ποτε.....ουφ,να ναι καλα τα παιδακια μας και τιποτα αλλο!!!!

Ακριβώς αυτό!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το σλινγκ?

ξερεις κατι δοκομασες να τους βαλεις μπρουμιτα ξερω οτι λενε δεν κανει αλλα τα δικα μου μονο ετσι κοιμουντε και μολις τους παρει καλα ο υπνος τα γυρναω ή στην χειροτερη περιπτωση οπως ανεφερες για χθες που δεν κοιμοταν με τιποτα και υπεφερε δοκιμασε να ξαπλωσεις και να την βαλεις να ξαπλωσει πανω σου με την κοιλια της να ακουμπαει στην δικη σου.σε μας πιανουν αυτα απλα εγω εχω διδυμα με το ιδιο προβλημα και τους πιανουν ταυτοχρονα και καταλαβενεις δεν ξερω ποιο να αφησω και ποιο να κρατησω.

Το δοκίμασα αλλά μόλις την βάζω σπαρταραει σαν ψαρι,δεν της αρεσει καθολου. Το θεμα με αυτό το γαλα δεν χορταίνει με τίποτα.είναι πολύ ελαφρύ.αν το αναμιξω με το απλό aptamil θα έχει αποτελέσματα στους κολικους η επειδή με θα έχει λακτοζη και πάλι δεν θα την βοηθήσει; πωπω διδυμα..εγω ενα εχω και τα εχω παιξει..

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει πολους που το κανουν αλλα δεν ξερω κατα ποσο εχει αποτελεσμα μισο-μισο παντως γινεται.αστα διδυμα αγορακια πολυ πολυ γκρινιαρικα.....και ενα κοριτσακι περιπου 3 χρονων.τα δικα μου 3 μερες τωρα ειναι καλυτερα καπως αρχισαν να κοιμουνται.

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει πολους που το κανουν αλλα δεν ξερω κατα ποσο εχει αποτελεσμα μισο-μισο παντως γινεται.αστα διδυμα αγορακια πολυ πολυ γκρινιαρικα.....και ενα κοριτσακι περιπου 3 χρονων.τα δικα μου 3 μερες τωρα ειναι καλυτερα καπως αρχισαν να κοιμουνται.

 

πόσο μηνών είναι τα διδυμακια σου; από νεογέννητα είχαν κολικους; εμένα ναι,δεν εχω ευχαριστηθεί μια ώρα με το μωρό μου από τότε που γεννήθηκε. Πολυυυυ κλάμα..εχω ρωτήσει πολλές παιδίατρος μήπως είμαι λάτιν άλλο αλλά όλοι λένε κολικους. Και λέω όλη μέρα είναι κολικοι; περίεργο δεν είναι;η είναι και το μωρό μου πολύ ευεξαπτο;

Link to comment
Share on other sites

πόσο μηνών είναι τα διδυμακια σου; από νεογέννητα είχαν κολικους; εμένα ναι,δεν εχω ευχαριστηθεί μια ώρα με το μωρό μου από τότε που γεννήθηκε. Πολυυυυ κλάμα..εχω ρωτήσει πολλές παιδίατρος μήπως είμαι λάτιν άλλο αλλά όλοι λένε κολικους. Και λέω όλη μέρα είναι κολικοι; περίεργο δεν είναι;η είναι και το μωρό μου πολύ ευεξαπτο;

 

Μήπως είναι κάτι άλλο ήθελα να γράψω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ στο πρώτο μου γιο είχα πολυυυ μεγάλο πρόβλημα. Ξεκίνησε κολοικούς από 8 ημερών, νομίζαμε ότι έχει χίλια δυο άλλα προβλήματα στην αρχή, δεν μπορούσαμε να πιστεύψουμε ότι είναι τόσο εφιαλτικοί οι κολοικοί, ξεκινούσε το κλάμα κάθε μέρα στις 16:05 και σταματούσε στις 20:15 για μπάνιο και ύπνο ξερός. Το τι γάλατα αλλάξαμε, τι χαμομήλι δώσαμε και καταπραϋντικές κρέμες δεν λέγετε. Τίποτα. Αφού από το κλάμα είχα κλείσει η φωνή του και δεν ξέραμε τι να κάνουμε πλέον. Με το γάλα guigoz είδαμε μια βελτίωση αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Με το που έκλεισε 3 μήνες και 5 ημέρες όλα τέλειωσαν για τους κολοικούς και ξεκίνησαν τα δόντια. Υπομονή, κουράγιο κια σκεφτείτε ότι στο δεύτερο η κατάσταση θα σας φαίνεται παιχνιδάκι (τουλάχιστον αυτό αισθάνομαι εγώ αφού έκλαιγε 2 ώρες αντί για 4).

Link to comment
Share on other sites

πόσο μηνών είναι τα διδυμακια σου; από νεογέννητα είχαν κολικους; εμένα ναι,δεν εχω ευχαριστηθεί μια ώρα με το μωρό μου από τότε που γεννήθηκε. Πολυυυυ κλάμα..εχω ρωτήσει πολλές παιδίατρος μήπως είμαι λάτιν άλλο αλλά όλοι λένε κολικους. Και λέω όλη μέρα είναι κολικοι; περίεργο δεν είναι;η είναι και το μωρό μου πολύ ευεξαπτο;

 

 

το ιδιο ακρινως και γω με το γιο μου....σαν νεογεννητο δεν το χαρηκα καθουλου...εκλαιγε σχεδον ολη μερα...τι μασαζ μου λεγαν αλλες μαμαδες πως κανανε τι παιχνιδακια...εμενα απο την ωρα που ανοιγε τα ματια του εκλαιγε...τα χα παιξει για περιπου 5 μηνες.τωρα που ειναι 13 μηνων καταλαβαινω οτι καποιο κλαμα ηταν κολικοι αλλα ηταν και αλλες φορες που εκλαιγε με νευρα....σαν αν ηθελε να πει κατι...αυτο το κλαμα εχει και τωρα οταν βαριεται η οταν θελει να κοιμηθει και δεν μπορει....τωρα πια ξερω οτι ναι μεν εηταν κολικοι αλλα ηταν και ειναι και ανησυχο παιδι και γκρινιαρικο...αρα ολα αυτα νομιζω σε ενα νεογεννητο μπερδευονται...υπομονη θα κανεις και μολις αρχισετε και φαγητο θα καλυτερεψουν τα πραγματα..τι να κανουμε πετυχαμε κλαψιαρικα παιδακια...εχω δει αλλα νεογεννητα και ειναι σαν να μην υπαρχουν λεμε..επιπλα....ουτε κουνανε τιποτα περα απο τα χερακια τους...εμενα δεν ηταν ετσι...δυστυχως πολλες φορες λεω μακαρι να το ειχα χαρει περισσοτερο ,πιστευω θα με ειχε βοηθησει και πολυ αυτο σαν νεα μανα..να ηταν πιο ευκολα..ειχα και μια επιλοχεια...και αυτο το επιδεινωνε γιατι δεν ηξερα πια τι ειχε..θυλαζα κιολας και δεν ειχα επιλογες για αλλο γαλα αρα..μονοδρομος...απλα περναει..υπομονη και μετα ουτε θα το θυμασαι γιατι θα ρθουν αλλα...χοχοοχο

Link to comment
Share on other sites

1. Φορώντας sling σώσαμε τη μέση μας και το μωρό μας από τους πόνους

http://www.mariaevita.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=165 (αγόρασα το Babylonia για εμένα και το BabyBjorn comfort για τον μπαμπά μας)

Το έχει σε εξαιρετικά καλή τιμή το amazon αυτό το διάστημα. Μην τα λυπηθείτε, είναι μακράν το πιο γερό μάρσιππο για άντρα αλλά και για μεγαλόσωμες γυναίκες (είμαι 1.75).

http://www.amazon.co.uk/BabyBjorn-Comfort-Carrier-Grey-Organic/dp/B0033UWVRO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1341179257&sr=8-1

 

2. Το καλύτερο βρεφικό γάλα μακράν, Frezylac ProDigest κατόπιν εντολής παιδιάτρου. Μας έσωσε κυριολεκτικά και πωλείται σε καλλύτερη τιμή από το www.pharmacyonclick.gr (καθότι είναι ιδιαίτερα ακριβό, αλλά χαλάλι του!)

 

3. Κάψαμε ένα σεσουάρ Braun 2000W (!!!) αλλά και μόνο ότι με το που το ανάβαμε στη δυνατή (!) σκάλα, το μωρό μας το έπαιρνε ο ύπνος, τι να πω, σωθήκαμε και μπορούσαμε να κοιμηθούμε, μεγάλο πράγμα για ένα μωρό που υποφέρει από κολικούς.

 

4. Εντριβές στην κοιλίτσα με το λαδάκι της WELEDA το οποίο χαλαρώνει το μωρό με μεγάλη διαφορά.

http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=149

 

Ειλικρινά αν κάποιος μου είχε πει όλα τα παραπάνω θα τον ευγνωμονούσα για πάντα αλλά και τώρα που τα έζησα και τα ξέρω πια, στο επόμενο θα είναι piece of cake :wink:

 

Κουράγιο και σε λίγους μήνες δε θα θυμάσαι τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

σε δυο μερες θα γινουν 2 μηνων.εμεις γεννηθικαμε και λιγο πρόωρα μολις εκλεισα των 8 μηνα δεν ξερω αν παιζει ρολο,παντως τις πρωτες 10 μερες ηταν πολυ ησυχα μετα αρχισε η γκρινια.αυτο που καταλαβαινω εγω στα δικα μου ειναι οτι περα απο τους κολοικους που ειναι 2-3 ωρες την μερα εχουν και πολυ γκρινια ετσι απλα ισως τους ενοχλει η ζεστη ισως βαριουνται δεν ξερω παντως το σιγουρο ειναι τοι δεν πονανε παντα,ειναι αλο το κλαμα του πονου απο αυτο που εχουμε εμεις ολη μερα.τα δικα μου κλαινε μολις τους αφηνεις και με το που θα τα παρεις αγκαλια και αρχισεις να τους μιλας σε κοιτανε και χαμογελανε, μαλλον μας παιζουν!!!!θα συμφωνισω με τα κοριτσια απλα μας ετυχαν γκρινιαρικα παιδια τελικα.και η δικια σου ετσι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι κολικούς έχουμε, πεινάει το καυμμένο και δε μπορεί να φάει με την κοιλίτσα του. Παιδεύεται πολύ. Είναι και φαγάνας και δε θέλει να χάσει το φαγητό! Του βγάζουμε το μπιμπερό για διάλειμμα και τσιρίζει...Από την άλλη πνίγεται από τα πονάκια και αναγκαστικά του κάνουμε πολλά διαλείμματα. και κάνει 1 ώρα να φάει με μεγάλη του λύπη και ταλαιπωρία. Αν συνεχίσει θα πάρω την γιατρό...

Από αύριο θα τον αρχίσω πάλι λίγο κιντερτε. Τον βοηθούσε πολύ.

Αυτό το λαδάκι για μασαζ, λέτε να πιάνει? Του χαιδεύω την κοιλίτσα αλλά τίποτα.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1. Φορώντας sling σώσαμε τη μέση μας και το μωρό μας από τους πόνους

http://www.mariaevita.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=165 (αγόρασα το Babylonia για εμένα και το BabyBjorn comfort για τον μπαμπά μας)

Το έχει σε εξαιρετικά καλή τιμή το amazon αυτό το διάστημα. Μην τα λυπηθείτε, είναι μακράν το πιο γερό μάρσιππο για άντρα αλλά και για μεγαλόσωμες γυναίκες (είμαι 1.75).

http://www.amazon.co.uk/BabyBjorn-Comfort-Carrier-Grey-Organic/dp/B0033UWVRO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1341179257&sr=8-1

 

2. Το καλύτερο βρεφικό γάλα μακράν, Frezylac ProDigest κατόπιν εντολής παιδιάτρου. Μας έσωσε κυριολεκτικά και πωλείται σε καλλύτερη τιμή από το www.pharmacyonclick.gr (καθότι είναι ιδιαίτερα ακριβό, αλλά χαλάλι του!)

 

3. Κάψαμε ένα σεσουάρ Braun 2000W (!!!) αλλά και μόνο ότι με το που το ανάβαμε στη δυνατή (!) σκάλα, το μωρό μας το έπαιρνε ο ύπνος, τι να πω, σωθήκαμε και μπορούσαμε να κοιμηθούμε, μεγάλο πράγμα για ένα μωρό που υποφέρει από κολικούς.

 

4. Εντριβές στην κοιλίτσα με το λαδάκι της WELEDA το οποίο χαλαρώνει το μωρό με μεγάλη διαφορά.

http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=149

 

Ειλικρινά αν κάποιος μου είχε πει όλα τα παραπάνω θα τον ευγνωμονούσα για πάντα αλλά και τώρα που τα έζησα και τα ξέρω πια, στο επόμενο θα είναι piece of cake :wink:

 

Κουράγιο και σε λίγους μήνες δε θα θυμάσαι τίποτα!

σε ευχαριστουμε για τις συμβουλες.εμεις σημερα βγηκαμε πρωτη φορα με τον μαρσιπο.

μηπως εχεις καμια ιδεα και για την απλη γκρινια????????

πολυ γκρινια κοριτσια δεν αντεχω αλο βοηθεια!!!!! φανταστιτε οτι ακομα και στην βολτα με το καροτσι κλαινε ασταματιτα μεχρι πο

υ αναγκαζομαι και γυρναω σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

αμαν στελλαμ τόσο πολύ ε? δε μπορώ να φανταστώ πως είναι, ευτυχώς εμάς είναι ήρεμος. Δηλαδή άμα γκρινιάζει πονάει στάνταρ...μαζεύει και τα ποδαράκια του, τα τεντώνει...άλλο πράγμα.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι κολικούς έχουμε, πεινάει το καυμμένο και δε μπορεί να φάει με την κοιλίτσα του. Παιδεύεται πολύ. Είναι και φαγάνας και δε θέλει να χάσει το φαγητό! Του βγάζουμε το μπιμπερό για διάλειμμα και τσιρίζει...Από την άλλη πνίγεται από τα πονάκια και αναγκαστικά του κάνουμε πολλά διαλείμματα. και κάνει 1 ώρα να φάει με μεγάλη του λύπη και ταλαιπωρία. Αν συνεχίσει θα πάρω την γιατρό...

Από αύριο θα τον αρχίσω πάλι λίγο κιντερτε. Τον βοηθούσε πολύ.

Αυτό το λαδάκι για μασαζ, λέτε να πιάνει? Του χαιδεύω την κοιλίτσα αλλά τίποτα.

πιο κιντερτε παιρνεις, χαμομηλι? εγω πηρα να δοκιμασω αυτο με τα βοτανα τωρα.ποσο ειναι το μωρακι σου?

Link to comment
Share on other sites

πιο κιντερτε παιρνεις, χαμομηλι? εγω πηρα να δοκιμασω αυτο με τα βοτανα τωρα.ποσο ειναι το μωρακι σου?

2.5 είμαστε. Μετά το μήνα άρχισαμε δειλά δειλά το κίντερτε (είχαμε κόψει θηλασμό). Το ν βηθούσε πολύ με τα κακάκια, τα άερια και γενικά ηρεμούσε την κοιλίτσα του.

Ναι χαμομηλάκι, το άλλομε τα βότανα τί είναι?

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

2.5 είμαστε. Μετά το μήνα άρχισαμε δειλά δειλά το κίντερτε (είχαμε κόψει θηλασμό). Το ν βηθούσε πολύ με τα κακάκια, τα άερια και γενικά ηρεμούσε την κοιλίτσα του.

Ναι χαμομηλάκι, το άλλομε τα βότανα τί είναι?

το κιντερτε εχει 4-5 τσαγακια το χαμομιλακι αυτο με τα βοτανα, τιλιο νομιζω και ενα που λεει οτι ειναι ειδικα για τους κολικους.μπες στην σελιδα τις κιντερτε και θα τα δεις γραφει και τι ιδιοτητες εχει το καθε ενα και που βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον! Θα κοιτάξω αυτό για τους κολικούς αν και η παιδίατρος μου είχε πεί όποιο θέλω να διαλέξω, έχω την αίσθηση ότι όλα το ίιδο πράγμα είναι.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ισως,μπορει και να βοηθανε ομως αν σκεφτεις οτι το καθε ενα εχει αλο βοτανο οπως και σε εμας με το χαμομηλι για παραδειγμα πας κατευθειαν τουαλετα ενω με το μαυρο τσαι σφιγγεις ετσι το σκεφτικα και ειπα να το δοκιμασω.ευχομαι να ηρεμισουν τα παιδακια μας γρηγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

σε δυο μερες θα γινουν 2 μηνων.εμεις γεννηθικαμε και λιγο πρόωρα μολις εκλεισα των 8 μηνα δεν ξερω αν παιζει ρολο,παντως τις πρωτες 10 μερες ηταν πολυ ησυχα μετα αρχισε η γκρινια.αυτο που καταλαβαινω εγω στα δικα μου ειναι οτι περα απο τους κολοικους που ειναι 2-3 ωρες την μερα εχουν και πολυ γκρινια ετσι απλα ισως τους ενοχλει η ζεστη ισως βαριουνται δεν ξερω παντως το σιγουρο ειναι τοι δεν πονανε παντα,ειναι αλο το κλαμα του πονου απο αυτο που εχουμε εμεις ολη μερα.τα δικα μου κλαινε μολις τους αφηνεις και με το που θα τα παρεις αγκαλια και αρχισεις να τους μιλας σε κοιτανε και χαμογελανε, μαλλον μας παιζουν!!!!θα συμφωνισω με τα κοριτσια απλα μας ετυχαν γκρινιαρικα παιδια τελικα.και η δικια σου ετσι ειναι?

 

Περιπου ετσι και η δικη μου.την ενοχλούν το αλλαγμα της πανας,οταν

της καθαρίζω τα μάτια από τσιμπλες,οταν τρωει μετα απο καποια στιγμη μπορει να κλαψειαλλα ποναει κιολας.γενικως κλαιμε αρκετα.αληθεια?και εγω προωρα στισ 36 εβδομαδες λογω αποκολλησης. Και ηταν 3890,φαντασου να γεννιοταν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Περιπου ετσι και η δικη μου.την ενοχλούν το αλλαγμα της πανας,οταν

της καθαρίζω τα μάτια από τσιμπλες,οταν τρωει μετα απο καποια στιγμη μπορει να κλαψειαλλα ποναει κιολας.γενικως κλαιμε αρκετα.αληθεια?και εγω προωρα στισ 36 εβδομαδες λογω αποκολλησης. Και ηταν 3890,φαντασου να γεννιοταν κανονικα.

εγω μολις κλεισαμε την 34 και ηταν 2200 ο ενας και 2360 ο αλλος, κυριολεκτικα πετσι και κοκαλο.τι να πω μαλλον φταιει το ζωδιο!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω μολις κλεισαμε την 34 και ηταν 2200 ο ενας και 2360 ο αλλος, κυριολεκτικα πετσι και κοκαλο.τι να πω μαλλον φταιει το ζωδιο!!!

 

Χαχα..αυτο ξαναπεστο ταυρος κυριολεκτικα κ μεταφορικα.αντε να κλεισουν τους 3 μηνες να ξερουμε τουλαχιστον οτι το κλαμα δν οφειλεται σε κολικους.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...