Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

elepet

Recommended Posts

θα ξαναπω για ακομα μια φορα γιατι εχει γινει λιγο κουραστικη η επαναληψη ολων αυτων.......

 

εμενα παλι με ενοχλουν τα κακοποιημενα παιδια (ψυχικα και σωματικα) , οι γυναικες στα προθυρα τρελας (επειδη δεν ηταν ετοιμες για ευθυνες), τα παιδια που γενηθηκαν , μηπως και λυθουν τα προβληματα των ζευγαριων και αλλα τετοια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΚΡΑΙΑ πραγματα!

για μενα αυτο ειναι τεμαχισμος ψυχων, δολοφονια και αλλα τετοια!

 

εχεις δικιο..αλλα απο οτι φαινεται εδω εχουν γινει ολοι επιστημονες...για αυτο....αστους να πολυμιλανε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 946
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν χριαζεται να εισαι επιστημονας για να κανεις μια συζητηση....αλλα απ'οτι καταλαβα εδω μεσα η ειρωνια κυριαρχει τι να πω...λυπαμαι απλα μαλλον δεν εχεται ακουσει ποτε την λεξη αντιλογος η δεν σας την εχουνε μαθει ποτε οποιος δεν συμφωνει μαζι σας θα πρεπει και να χλευαζεται....κριμα

459830qyqjkq81to.gif

Link to comment
Share on other sites

ολους μας κατεκρινες και το βλεπω σε ολους πως απαντας...καινεις δε ειπε να μην λες την γνωμη σου..αντιθετα ειναι σεβαστη απλα εσυ μας κατακρινεις...ισως επειδη δεν ξερεις..και οπως εχω πει ηδη ¨"απο εξω και απο το χορο,πολλα τραγουδια λεγονται...ακομη θα σου και αλλη μια σοφη παρροιμια"στου κρεμασμενου το σπιτι,δεν μιλαμε για σκοινι..."οποιος καταλαβε καταλαβε...:-P:razz:

 

 

''στου κρεμασμενου το σπιτι δε μιλαμε για σκοινι''......εχεις δικιο!!!!

 

οπως εχω ξαναπει (αν και παρασυρθηκα και συνεχισα την κουβεντα) εγω παρανοησα...το θεμα δεν ανοιχτηκε για να συζητησουμε για τις αποψεις μας στο θεμα εκτρωση αλλα για να μιλησετε για τις εμπειριες και τα συναισθηματα σας οσες εχετε βιωσει κατι τετοιο...

 

οποτε δεν εχω θεση εδω μεσα....γραψτε λαθος...φιλακια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω να καταθέσω κάτι. Σήμερα έμαθα ότι το 2009 έγιναν στην Ελλάδα περίπου 200.000 εκτρώσεις. :shock::shock::shock: Πόσες να είναι για ιατρικούς λόγους;;; Τα συμπεράσματα όλα δικά σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω να καταθέσω κάτι. Σήμερα έμαθα ότι το 2009 έγιναν στην Ελλάδα περίπου 200.000 εκτρώσεις. :shock::shock::shock: Πόσες να είναι για ιατρικούς λόγους;;; Τα συμπεράσματα όλα δικά σας!!!

 

λιγοοοοο off topic μου κανει αυτο!!

γιατι εγω εγραψα στο θεμα , την εμπειρια μου και το τροπο που σκεφτηκα πριν κανω εγω εκτρωση. Και καθολου ιατρικος δεν ηταν ο λογος!

 

Εκτος και αν μιλουσαμε μονο για τετοιου ειδους επιλογες, οποτε ειμαι εγω off!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν χριαζεται να εισαι επιστημονας για να κανεις μια συζητηση....αλλα απ'οτι καταλαβα εδω μεσα η ειρωνια κυριαρχει τι να πω...λυπαμαι απλα μαλλον δεν εχεται ακουσει ποτε την λεξη αντιλογος η δεν σας την εχουνε μαθει ποτε οποιος δεν συμφωνει μαζι σας θα πρεπει και να χλευαζεται....κριμα

 

Εμεις δεν χλευασαμε κανεναν ουτε ειρωνευτηκαμε και ουτε κατακριναμε κανεναν..αποψεις πονου και εμπειριες μπηκαμε να μοιραστουμε..αλλοι μας κρινουν και μας κατακρινουν και το "παιζουν θεοι και αλανθαστοι".και για να τελειωνουμε γιατι εγω την ειρωνια δεν την αντεχω και ελληνικα μου μαθανε και να σεβομαι και να ακουω και τον αντιλογο μου το μαθανε..σε εσενα μαλλον δεν μαθανε την λεξη "σεβασμος"για αυτο δεν ξανα ασχολουμαι και οταν δεν εχεις ζησει κατι καλυτερα να μην μιλας...:|:|:|:|

Link to comment
Share on other sites

Εμεις δεν χλευασαμε κανεναν ουτε ειρωνευτηκαμε και ουτε κατακριναμε κανεναν..αποψεις πονου και εμπειριες μπηκαμε να μοιραστουμε..αλλοι μας κρινουν και μας κατακρινουν και το "παιζουν θεοι και αλανθαστοι".και για να τελειωνουμε γιατι εγω την ειρωνια δεν την αντεχω και ελληνικα μου μαθανε και να σεβομαι και να ακουω και τον αντιλογο μου το μαθανε..σε εσενα μαλλον δεν μαθανε την λεξη "σεβασμος"για αυτο δεν ξανα ασχολουμαι και οταν δεν εχεις ζησει κατι καλυτερα να μην μιλας...:|:|:|:|

 

 

εχεις δικιο..αλλα απο οτι φαινεται εδω εχουν γινει ολοι επιστημονες...για αυτο....αστους να πολυμιλανε...

Αυτο ειναι το κομματι που εγραψες και που θεωρεις οτι ΕΣΥ δεν ειρωνευεσε....Μαλιστα ισως εκτος απο σεβασμο που δεν εχω οπως λες να μην μπορω να ξεχωρισω και την ειρωνια...τεσπα δεν μου ειναι και τοσο ευχαριστω να ερχομαι σε κοντρα με ατομα απο το forum γιατι ειναι απροσωπο τι να λεω δλδ μαλωσα με μια fraoulitsa δε λεει...οκ εχουμε αντιθετες αποψεις σε καποιο θεμα εσυ το βλεπεις ετσι εγω το βλεπω αλλιως παει και τελειωσε....η ουσια ειναι μια να μπορουμε να συνυπραχουμε σε μια μικρη κοινωνια οπως ειναι αυτο το forum και οπως λεει και ο ψινακης ΕΝΩΜΕΝΕΣ ΘΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ :D:D:D:D:D:D

459830qyqjkq81to.gif

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο..αλλα απο οτι φαινεται εδω εχουν γινει ολοι επιστημονες...για αυτο....αστους να πολυμιλανε...

Αυτο ειναι το κομματι που εγραψες και που θεωρεις οτι ΕΣΥ δεν ειρωνευεσε....Μαλιστα ισως εκτος απο σεβασμο που δεν εχω οπως λες να μην μπορω να ξεχωρισω και την ειρωνια...τεσπα δεν μου ειναι και τοσο ευχαριστω να ερχομαι σε κοντρα με ατομα απο το forum γιατι ειναι απροσωπο τι να λεω δλδ μαλωσα με μια fraoulitsa δε λεει...οκ εχουμε αντιθετες αποψεις σε καποιο θεμα εσυ το βλεπεις ετσι εγω το βλεπω αλλιως παει και τελειωσε....η ουσια ειναι μια να μπορουμε να συνυπραχουμε σε μια μικρη κοινωνια οπως ειναι αυτο το forum και οπως λεει και ο ψινακης ΕΝΩΜΕΝΕΣ ΘΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ :D:D:D:D:D:D[/quote

Απαντησα ετσι γιατι καποιος ειρωνευτηκε....καλα επειδη δεν ειμαι η μονη που εχει προβλημα μαζι σου ,δε αξιζει να συνεχιζω με μια που δεν εχει περασει αυτα που καταθετουν ολες οι φιλες μας με πονο ψυχης...Γιατι ειναι πονος οποιος και αν ηταν ο λογος που το εκανε..και παιδι να κανουμε αυτο το κομματι δεν φευγει και δεν επουλωνετε ποτε...Οποτε καλες διακοπες και ευχη και καταρα να μην σου συμβει ποτε σου!!!!!!!!!!!!!!!!!:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=160416&cid=5

 

μακαρι το βατικανο, να εδειχνε τετοια οργη στους παιδοφιλους ιερεις, οση οργη εδειξε και στην αποποινικοποιηση των εκτρωσεων στην ισπανια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι πολυ τυχεροι οι απολυτοι ανθρωποι.. "εγω ποτε δεν θα.. εγω σε καμια περιπτωση δε θα.."κλπ κλπ.. κανουν μπαμ πως στη ζωη τους δε ζησανε ζορια, προβληματα, απροοπτες καταστασεις.. γιατι τοτε δεν θα το ελεγαν.. αντιθετα, θα μαθαιναν πως στη ζωη ποτε δεν πρεπει να λες "ποτε"

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

[[/quote

Απαντησα ετσι γιατι καποιος ειρωνευτηκε....καλα επειδη δεν ειμαι η μονη που εχει προβλημα μαζι σου ,δε αξιζει να συνεχιζω με μια που δεν εχει περασει αυτα που καταθετουν ολες οι φιλες μας με πονο ψυχης...Γιατι ειναι πονος οποιος και αν ηταν ο λογος που το εκανε..και παιδι να κανουμε αυτο το κομματι δεν φευγει και δεν επουλωνετε ποτε...Οποτε καλες διακοπες και ευχη και καταρα να μην σου συμβει ποτε σου!!!!!!!!!!!!!!!!!:-P:-P:-P:-P:-P

 

 

Eαν γυρισεις μια σελιδα πισω και διαβασεις αυτα που εχω γραψει θα δεις οτι δεν μιλησα για καμια κοπελα συγκεκριμενα απο εδω απο οσες καταθετουν πονο ψυχης...εγω μιλησα για αδικαιολογητες εκτρωσεις και οχι για διακοπη κυησης λογω προβληματων και το γραφω πολυ καθαρα ειναι ξεκαθαρο πιστευω για ποιες περιπτωσεις μιλαμε """κανουμε αυτο που γουσταρουμε για την ευχαριστηση μας και μετα οκ υπαρχουν λυσεις για ολα αμα τυχει""" .....καταρχην σε καμια περιπτωση μια διακοπη κυησης λογω προβληματων δεν ειναι εκτρωση.....και στο ολο θεμα μπηκα γιατι εζησα καποιες καταστασεις με φιλες μου που φτασανε στο σημειο εκτρωσεις χωρις να υπαρχει προβλημα ετσι απλα γιατι δεν ητανε ετοιμες και οχι μια αλλα και 2 -3 μου εχει μηνει κι'εμενα ενας πονος οταν της εβλεπα να γυρνανε απο το μεαιυτηριο λες και γυριζανε απο spa.....εγω αυτες της καταστασεις κατακρινω ελπιζω να εγεινα κατανοητη τωρα.....αν αυτο εσεις το θεωρειτε αφελεια απο μερια μου και οτι ειμαι απολυτη οκ δικο σας θεμα....και οσο για το αν καποιος που δεν εχει ζησει αυτο παει να πει οτι δεν εχει ζησει προβληματα ε τι να πω λιγο ασχετο το βλεπω αυτο..

459830qyqjkq81to.gif

Link to comment
Share on other sites

[[/quote

Απαντησα ετσι γιατι καποιος ειρωνευτηκε....καλα επειδη δεν ειμαι η μονη που εχει προβλημα μαζι σου ,δε αξιζει να συνεχιζω με μια που δεν εχει περασει αυτα που καταθετουν ολες οι φιλες μας με πονο ψυχης...Γιατι ειναι πονος οποιος και αν ηταν ο λογος που το εκανε..και παιδι να κανουμε αυτο το κομματι δεν φευγει και δεν επουλωνετε ποτε...Οποτε καλες διακοπες και ευχη και καταρα να μην σου συμβει ποτε σου!!!!!!!!!!!!!!!!!:-P:-P:-P:-P:-P

 

 

Eαν γυρισεις μια σελιδα πισω και διαβασεις αυτα που εχω γραψει θα δεις οτι δεν μιλησα για καμια κοπελα συγκεκριμενα απο εδω απο οσες καταθετουν πονο ψυχης...εγω μιλησα για αδικαιολογητες εκτρωσεις και οχι για διακοπη κυησης λογω προβληματων και το γραφω πολυ καθαρα ειναι ξεκαθαρο πιστευω για ποιες περιπτωσεις μιλαμε """κανουμε αυτο που γουσταρουμε για την ευχαριστηση μας και μετα οκ υπαρχουν λυσεις για ολα αμα τυχει""" .....καταρχην σε καμια περιπτωση μια διακοπη κυησης λογω προβληματων δεν ειναι εκτρωση.....και στο ολο θεμα μπηκα γιατι εζησα καποιες καταστασεις με φιλες μου που φτασανε στο σημειο εκτρωσεις χωρις να υπαρχει προβλημα ετσι απλα γιατι δεν ητανε ετοιμες και οχι μια αλλα και 2 -3 μου εχει μηνει κι'εμενα ενας πονος οταν της εβλεπα να γυρνανε απο το μεαιυτηριο λες και γυριζανε απο spa.....εγω αυτες της καταστασεις κατακρινω ελπιζω να εγεινα κατανοητη τωρα.....αν αυτο εσεις το θεωρειτε αφελεια απο μερια μου και οτι ειμαι απολυτη οκ δικο σας θεμα....και οσο για το αν καποιος που δεν εχει ζησει αυτο παει να πει οτι δεν εχει ζησει προβληματα ε τι να πω λιγο ασχετο το βλεπω αυτο..

 

ρε συ antzi, απο τον πονο ψυχης, απο την διαλυση του ειναι σου , μεχρι το γυρνας απο τα σπα, υπαρχουν ετη φωτος αναμεσα τους!!!

 

την λογικη με την οποια βαζεις κριτηρια σε μια εκτρωση , δεν μπορω να την καταλαβω.....οχι μονο εσυ......

 

σου ξαναειπα και θα το ξαναπω(μονο και μονο γιατι υπαρχουν κοπελες που διαβαζουν, ενω ειναι στην σκεψη ενως τετοιου βηματος) εγω εκανα μια εκτρωση, χωρις να υπαρχει προβλημα (ή τουλαχιστον δεν ξερω γιατι την εκανα νωρις) εεπειδη δεν ηθελα τριτο παιδι!

και οχι δεν ημουν διαλυμμενη , κατεστραμενη, δεν εχω κενο στην ψυχη μου , ουτε ψυχολογικα προβληματα, δεν το μετανιωσα ουτε εγω ουτε ο αντρας μου ...αλλα δεν εκανα και παρτυ γιαυτο , ουτε ημουν λες και γυρισα απο σπα!

 

Για να τελειωνει λιγο αυτο το παιχνιδακι λοιπον και η γενικολογια, μπορεις να μου πεις την λογικη με την οποια θα με κρινεις!!????

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vouraikos....για ποιο λογο να σε κρινω προσωπικα δεν καταλαβα????? Το forum εχει την ιδιοτητα να μπορεις να ανταλαξεις σκεψεις αποψεις εμπειριες να πεις την γνωμη σου σε καποια θεματα δεν ειναι συζητηση επι προσωπικου....τωρα αν εσεις της αντιθετες αποψεις απο της δικες σας της παιρνετε τοσο προσωπικα συγνωμη αλλα το προβλημα δεν το εχω εγω....τεσπα το τελειωνο εδω γιατι οπως ειπα και πιο πανω δεν μου ειναι ευχαριστο να ερχομαι σε αντιπαραθεση με κατι που ειναι απροσωπο... δικαιωμα σου να εχεις της αποψεις σου δικαιωμα μου να εχω της δικες μου...Σας χερετω απο εδω να εισται και να περνατε καλα.

459830qyqjkq81to.gif

Link to comment
Share on other sites

[[/quote

Απαντησα ετσι γιατι καποιος ειρωνευτηκε....καλα επειδη δεν ειμαι η μονη που εχει προβλημα μαζι σου ,δε αξιζει να συνεχιζω με μια που δεν εχει περασει αυτα που καταθετουν ολες οι φιλες μας με πονο ψυχης...Γιατι ειναι πονος οποιος και αν ηταν ο λογος που το εκανε..και παιδι να κανουμε αυτο το κομματι δεν φευγει και δεν επουλωνετε ποτε...Οποτε καλες διακοπες και ευχη και καταρα να μην σου συμβει ποτε σου!!!!!!!!!!!!!!!!!:-P:-P:-P:-P:-P

 

 

Eαν γυρισεις μια σελιδα πισω και διαβασεις αυτα που εχω γραψει θα δεις οτι δεν μιλησα για καμια κοπελα συγκεκριμενα απο εδω απο οσες καταθετουν πονο ψυχης...εγω μιλησα για αδικαιολογητες εκτρωσεις και οχι για διακοπη κυησης λογω προβληματων και το γραφω πολυ καθαρα ειναι ξεκαθαρο πιστευω για ποιες περιπτωσεις μιλαμε """κανουμε αυτο που γουσταρουμε για την ευχαριστηση μας και μετα οκ υπαρχουν λυσεις για ολα αμα τυχει""" .....καταρχην σε καμια περιπτωση μια διακοπη κυησης λογω προβληματων δεν ειναι εκτρωση.....και στο ολο θεμα μπηκα γιατι εζησα καποιες καταστασεις με φιλες μου που φτασανε στο σημειο εκτρωσεις χωρις να υπαρχει προβλημα ετσι απλα γιατι δεν ητανε ετοιμες και οχι μια αλλα και 2 -3 μου εχει μηνει κι'εμενα ενας πονος οταν της εβλεπα να γυρνανε απο το μεαιυτηριο λες και γυριζανε απο spa.....εγω αυτες της καταστασεις κατακρινω ελπιζω να εγεινα κατανοητη τωρα.....αν αυτο εσεις το θεωρειτε αφελεια απο μερια μου και οτι ειμαι απολυτη οκ δικο σας θεμα....και οσο για το αν καποιος που δεν εχει ζησει αυτο παει να πει οτι δεν εχει ζησει προβληματα ε τι να πω λιγο ασχετο το βλεπω αυτο..

Απο την αρχη παρακολουθω τους διαλογους ολους σου με ολους τους ανθρωπους και βλεπω ολοι εχουν ενοχληθει ετσι ολως γραφεις και απαντας....αλλλο η προσωπικη εμπειρια και αλλο ιο γνωστοι ,φιλοι,κτλ......σαφως οποιος δεν το εχει ζησει δεν ξερει..αμα εσυ το βλεπεις ασχετο ,τι αλλο να σου πω...μην απαντας να χαρεις...εμεις γραψαμε ποως νιωσαμε οι ιδιοι και οχι απο γνωστους αν το πιανεις...οποτε αστο....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΙΑ ΕΚΤΡΩΣΗ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΡΡΩΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΥΓΕΙΕΣ. ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑ 17 ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΤΙΣ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 30.ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΕΔΕΙΧΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΩΜΑΛΙΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΣΚΟΤΩΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΓΩ ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΖΩΗ ΓΙΑΥΤΟ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια έκτρωση ένα καλοκαίρι πριν ενηλικιωθώ.Το τότε αγόρι μου ήταν ένα χρόνο μεγαλύτερος και είχε μόλις φύγει για σπουδές στο εξωτερικό.Προτίμησα να μην πω τίποτα σε κανέναν,ούτε καν στον πατέρα αφού θεώρησα πως με την αποχώρηση του τελείωνε και η σχέση μας.Πήγα με την ενήλικη αδερφή μου στο γιατρό χωρίς οι γονείς μου να ξέρουν τίποτα και χωρίς να ξέρω τι πάω να κάνω.Δυστυχώς μετά την επέμβαση άρχισα να ενημερώνομαι για την πραγματική σημασία της έκτρωσης.Καθε τι που διάβαζα με ''έριχνε'' όλο και περισσότερο.Πείσμωσα και αποφάσισα να φύγω για σπουδές μακριά από την οικογένεια μου για να ξεχάσω το γεγονός.Η αλήθεια απέχει πολλά χιλιόμετρα από την ''φυγή'' που σχεδίαζα τότε.Η έκτρωση με πονάει ακόμα και έχω μετανιώσει μ'όλη μου την ψυχή.Αν ξαναγύρναγα το χρόνο πίσω θα κρατούσα το μωρό μου χωρίς να σκέφτω τα λόγια του κόσμου ή τις δυσκολίες.Η τιμωρία μου ήταν να περάσω από σαράντα κύμματα σε όλους τους τομείς της ζωής μου,μέχρι ο Θεός να μου χαρίσει απλόχερα μια δεύτερη εγκυμοσύνη.

Σκεφτείτε το πριν το κάνετε,ειδικά τα νέα κορίτσια!!!

Pcump3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
ΚΑΜΙΑ ΕΚΤΡΩΣΗ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΡΡΩΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΥΓΕΙΕΣ. ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑ 17 ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΤΙΣ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 30.ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΕΔΕΙΧΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΩΜΑΛΙΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΣΚΟΤΩΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΓΩ ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΖΩΗ ΓΙΑΥΤΟ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟΙ.

 

Συμφωνω απολυτα καλη μου και κανενας δεν μπορει να κρινει το πονο κανενας μας ασχετα αν ηταν ηθηλεμενα η όχι ,αν ηταν σωστο ή όχι... Ο πονος ειναι πονος ασχετος με τον οποιο τροπο εγινε.....

:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια έκτρωση ένα καλοκαίρι πριν ενηλικιωθώ.Το τότε αγόρι μου ήταν ένα χρόνο μεγαλύτερος και είχε μόλις φύγει για σπουδές στο εξωτερικό.Προτίμησα να μην πω τίποτα σε κανέναν,ούτε καν στον πατέρα αφού θεώρησα πως με την αποχώρηση του τελείωνε και η σχέση μας.Πήγα με την ενήλικη αδερφή μου στο γιατρό χωρίς οι γονείς μου να ξέρουν τίποτα και χωρίς να ξέρω τι πάω να κάνω.Δυστυχώς μετά την επέμβαση άρχισα να ενημερώνομαι για την πραγματική σημασία της έκτρωσης.Καθε τι που διάβαζα με ''έριχνε'' όλο και περισσότερο.Πείσμωσα και αποφάσισα να φύγω για σπουδές μακριά από την οικογένεια μου για να ξεχάσω το γεγονός.Η αλήθεια απέχει πολλά χιλιόμετρα από την ''φυγή'' που σχεδίαζα τότε.Η έκτρωση με πονάει ακόμα και έχω μετανιώσει μ'όλη μου την ψυχή.Αν ξαναγύρναγα το χρόνο πίσω θα κρατούσα το μωρό μου χωρίς να σκέφτω τα λόγια του κόσμου ή τις δυσκολίες.Η τιμωρία μου ήταν να περάσω από σαράντα κύμματα σε όλους τους τομείς της ζωής μου,μέχρι ο Θεός να μου χαρίσει απλόχερα μια δεύτερη εγκυμοσύνη.

Σκεφτείτε το πριν το κάνετε,ειδικά τα νέα κορίτσια!!!

 

Μην θυμωνεις αλλο και μην τα βαζεις αλλο με τον εαυτο σου...το πληρωσες το λαθος σου και εγω μαζι σου οπως χιλιαδες αλλες φιλες μας...και εγω αν γυρνανε ο χρονος πισω θα το κρατουσα αλλα δεν γυρναει και γω εμαθα να ζω με αυτο τον πονο και σε λιγο ελπιζω να εχω νεα ευχαριστα οπως και για σενα επιθυμω το ίδιο !!!!!!!!!!!!!!!!!:wink::wink::wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ τυχεροι οι απολυτοι ανθρωποι.. "εγω ποτε δεν θα.. εγω σε καμια περιπτωση δε θα.."κλπ κλπ.. κανουν μπαμ πως στη ζωη τους δε ζησανε ζορια, προβληματα, απροοπτες καταστασεις.. γιατι τοτε δεν θα το ελεγαν.. αντιθετα, θα μαθαιναν πως στη ζωη ποτε δεν πρεπει να λες "ποτε"

 

 

 

Νομίζω πως αυτό που λέει η Ultraviolet τα λέει όλα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αγαπητές μου φίλες, ομολογώ ότι συγκλονίστηκα διαβάζοντας τα μηνύματά σας με τις εμπειρίες της καθεμιάς σας. Είναι πράγματα, συναισθήματα και καταστάσεις, που εμείς τα αγοράκια ποτέ δεν θα τα νιώσουμε, ποτέ δεν θα τα συλλάβουμε στην ολότητά τους. Από μια άποψη, είμαστε τυχεροί που το Ίντερνετ μέσω της ανωνυμίας της καθεμιάς σας, σας δίνει τη δυνατότητα να εξομολογηθείτε δημόσια - και να μάθουμε και εμείς - τόσο ενδιαφέροντα πράγματα, που μας βοηθούν να γνωρίσουμε καλύτερα το δράμα της ανεπιθύμτης εγκυμοσύνης.

 

Προσωπικά δεν έζησα ποτέ μου το δράμα αυτό με κάποια κοπέλα μου, ευτυχώς. Μία φορά που νόμιζα ότι κάτι τέτοιο είχε συμβεί, όσο και αν έλεγα πιο πριν ότι ποτέ μου δεν θα πιέσω κοπέλα να κάνει έκτρωση, ωστόσο το έκανα χωρίς να καταλάβω κι εγώ πώς και την έβαλα να μου υποσχεθεί έντεχνα, σχεδόν από μόνη της (χωρίς να το ζητήσω εγώ δηλαδή, αλλά το εκμαίευσα), ότι αν είναι έγκυος θα έκανε έκτρωση. Ευτυχώς δεν ήταν... Δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο έχω μετανιώσει από τότε, και μόνον που το σκέφτηκα. Αλλά η ανευθυνότητα του καθενός μας μπορεί να οδηγήσει σε τέτοιες τραγικές καταστάσεις.

 

Από τότε έχουν περάσει αρκετά χρόνια, και μέσα μου, πείθομαι όλο και περισσότερο, ειδικά τώρα που σας διαβάζω, ότι η σεξουαλική απελευθέρωση ήταν ένα τεράστιο λάθος της γυναίκας. Πλησιάζω τα σαράντα, νιώθω να "γουρουνοποιούμαι" όλο και περισσότερο, λέω ότι θέλω να παντρευτώ, αλλά όλο και δεν παντρεύομαι και αντιμετωπίζω πλέον με βαθιά αδιαφορία και "κωλοπαιδισμό" την κάθε γυναίκα που μου είναι διατεθειμένη να μου δοθεί. Σας το εξομολογούμαι, για να ξέρετε πώς σκέφτεται βαθύτερα ο κάθε άντρας: Αυτό που πιάνουν καμιά φορά να λέτε στις γυναικοπαρέες σας ότι "όλοι οι άντρες είναι γουρούνια", να το ξέρετε ότι ισχύει! Για όλους μας το σεξ είναι κάτι το γουρουνίσιο, πολύ φοβάμαι, ακόμη και στην περιπτωση που είμαστε ερωτευμένοι με τη κοπέλα (αν και εκεί υπάρχουν κι εξαιρέσεις, αλλά εξαιρέσεις, που δεν αλλάζουν τον κανόνα).

 

Κορίτσια, να το ξέρετε, σας το λέω ως φίλος και συγκλονισμένος ακόμη από τις εμπειρίες που διάβασα: Αν θέλετε να δοκιμάσετε την αγάπη μας, αν θέλετε να έχετε ισορροπημένη συναισθηματική ζωή, αν θέλετε να μην ζήσετε ποτέ τα δράματα που διάβασα εδώ παραπάνω, η λύση είναι μία, όσο και αν είναι δύσκολη για όλους μας και όσο και αν ακούγεται πουριτανιστική και οπισθοδρομική: Να μας αρνείστε το σεξ μέχρι το γάμο! Μην φοβάστε για το "πώς θα το πάρουμε" εμείς τα αγοράκια. Αν σας αγαπάμε, μια χαρά θα το πάρουμε. Θα σας παντρευτούμε και μια ώρα γρηγορότερα, αν το θέλετε βέβαια και αγαπάτε το συγκεκριμένο άνθρωπο. Θα τεθούν όλα σε πολύ πιο υγιή βάση.

 

Σας μιλάω για αυτό που θα έκανα εγώ και για το πως σκέφτομαι εγώ. Αλλά, πιστέψε με, δεν είμαι ο μόνος. Ίσως να είναι πολύ περισσότεροι από όσοι φαντάζομαι και εγώ που σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεε, πού ζεις? Είσαι σαράντα χρονών και όπως λες έχεις περάσει πολλά και έχεις γουρουνοποιηθεί. Συμφωνώ απόλυτα! Μπήκες σε ένα φόρουμ, στις Δύσκολες Στιγμές, για να διαβάσεις τα συναισθήματα της γυναίκας που αναγκάστηκε είτε για λόγους υγείας, είτε για λόγους κοινωνικούς, είτε οικονομικούς να κάνει έκτρωση. Και η λύση που προτείνεις είναι να σταματήσει το προγαμιαίο σεξ???? Πες μου αν κατάλαβα καλά γιατί είναι και πρωί ακόμα.

Και έστω πως γνωρίζεις μια γυναίκα, ας πούμε 35 χρονών. Και σου λέει πως δεν θέλει να κάνει σεξ πριν το γάμο, δεν θα την περάσεις αν μη τι άλλο τρελή??? Και περιμένεις να μην έχει κάνει ποτέ της σεξ μέχρι να σε γνωρίσει? Από μοναστήρι θα έχει βγει? Ή θα είναι 15χρονο (που αν είναι, σιγά μη γυρίσει να κοιτάξει εσένα)? Είναι αυτά που γράφεις κάτι ρεαλιστικό ή έστω κάτι με λογικό υπόβαθρο?

Για τις ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες φίλε μου, η μόνη λύση είναι η προφύλαξη. Από εκεί και πέρα όταν η εγκυμοσύνη δεν είναι ανεπιθύμητη αλλά συντρέχουν λόγοι που πρέπει να διακοπεί, μόνο η γυναίκα που το κάνει νιώθει τον πόνο, στην ψυχή και στο σώμα της και κανένας άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Πες τα my-beba, γιατί θα μου πέσουν τα μαλλιά με όσα διαβάζω!!!

 

greetings, σου διαφεύγει κάτι καλέ μου! Ότι το σεξ είναι και για τις γυναίκες τόσο σημαντικό όσο είναι και για τους άντρες. Και ότι δεν το κάνουμε για σας αλλά για μας. Αν ήταν να περιμένω μέχρι να παντρευτώ για να κάνω σεξ, θα είχα λαλήσει και φυσικά δεν θα ημουν ισορροπημένο άτομο. Θα ήμουν μια κατακαημένη αγάμητη, με ένα σωρό ψυχολογικά, τα οποία σωματοποιούνται κιόλας και σου βγάζουν ένα σωρό άλλα προβλήματα. Ακόμα κι οι γυναικολόγοι λένε πως το σεξ κάνει καλό στο σώμα. Εκτός αν θεωρείς ότι πρέπει να παντρευόμαστε στα 18-20, οπότε ΟΚ, κάνουμε σεξ, αλλά μόνο με τον άντρα μας.

 

 

Συγνώμη για το off-topic κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...