Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΚΤΡΩΣΗ


Rachel

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ... ΜΟΛΙΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΡΚΕΤΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΦΙΛΗ, ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΔΙΔΥΜΑ, ΠΑΕΙ Ν ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΡΩΣΗ ΑΥΡΙΟ, ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΕΤΟΙΜΗ.....ΕΙΝΑΙ 24 ΧΡΟΝΩΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ... ΔΟΥΛΕΥΕΙ Κ ΑΥΤΗ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ....

ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ... ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΒΛΑΜΜΕΝΕΣ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΝ... ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΤΑ ΤΗΣ ΕΚΤΡΩΣΗΣ.... ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΗ.. ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΕΝΩ ΣΠΟΥΔΑΖΑ... ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑ.. ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ... ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΤΑΡΑΧΤΗΚΑ!!!! ΟΥΦ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 188
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ursa Major

    Ursa Major 17 δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 16 δημοσιεύσεις

  • nen

    nen 15 δημοσιεύσεις

  • Jean

    Jean 13 δημοσιεύσεις

τωρα θα γινω κακια!! δηλαδη για να παντρευτει ενιωθε ετοιμη, για να κανει διαααααααφορα με τον αντρα της (εξου και το αποτελεσμα) ενιωθε ετοιμη αλλα για να κανει παιδια δεν ενιωθε??? ΕΛΕΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως απαράδεκτο, καταλαβαίνω γιατί εκνευρίζεσαι!

Ξέρεις πόσες την έχουν πατήσει έτσι και μετά που τα θέλουν τα παιδιά δεν έρχονται? Ξέρω πολλές τέτοιες περιπτώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολο να κρίνουμε τους άλλους όμως πίσω από την πόρτα του σπιτιού τους δεν ξέρετε τι γίνεται...Μπορει αυτή να είναι η επίσημη εκδοχή και να είναι άλλοι οι λόγοι...Καλό θα είναι να είμαστε λίγο προσεκτικοί :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μπορώ να πω πως είμαι κατά της έκτρωσης. Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν συμφωνώ 100% και είμαι και εγώ σίγουρη πως θα μετανιώσει κάποια στιγμή. Είναι πραγματικά κρίμα να βλέπεις τέτοια ανευθυνότητα μπροστά σε ένα θαύμα. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι κατά της έκτρωσης... Το θεωρώ ότι θα πρέπει να είναι η έσχατη λύση αφού καποιος έχει εξαντλήσει όλες τις επιλογές εκτός όταν πρόκειται για θέμα υγείας...

 

Όταν προ διμήνου είχα πάει για απόξεση μετά από παλλίνδρομη κύηση, έιδα τόσες κοπέλες που έιχαν έρθει για έκτρωση και είχα στενοχωρηθεί και σοκαριστεί αφανταστα... Μάλιστα μια που ήμαστε στον ίδιο θαλαμο μετα την επέμβαση ελεγε ότι ο άντρας της δεν πρόσεχε καθολου κι έμενε έγκυος (δηλαδή τις εκτρώσεις τις έιχε κάνει ρουτίνα) :shock:

 

Τώρα βέβαια τι θα κάνει ο καθένας είναι δική του υπόθεση...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπά? Τον άντρα της θεωρούσε απρόσεκτο? Εκείνος δλδ είχε όλη την ευθύνη κι εκείνη ήταν το θύμα??? Της εξήγησε κανείς ότι η έκτρωση δεν είναι μέθοδος αντισύλληψης??? :?

 

Τι να πει κανείς...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κρίνω κανέναν για μια τέτοια απόφαση,

αλλά σίγουρα στεναχωριέμαι πάααααααααααααααρα πολύ :cry:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξερω την κοπελα για να την κρινω ομως τετοιες περιπτωσεις με εκνευριζουν πραγματικα πολυ!!Με εκνευριζει ακομα πιο πολυ η επιπολαιοτητα που δειχνουν τετοια ατομα!!Αν δεν θες προσεχεις χιλιες φορες περισσοτερο!!Δεν ειναι οι ζωουλες παιχνιδακια δεν το θελω τωρα παρτο πισω και δωστο μου αργοτερα!!Για να παντρευτεις σημαινει πως εχεις και μια καποια ωριμοτητα!!Ελεος βρε παιδια οχι τετοια επιπολαιοτητα σε τετοια θεματα!!Συγνωμη αλλα τετοιες περιπτωσεις με φουντωνουν!! :evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι σίγουρη ότι πολλές κοπέλες εδω μέσα θα εκνευριστούν παρα πολύ με αυτή την κίνηση και έχουν απόλυτο δίκιο, είναι πολύ άδικο κάποιες κοπέλες να προσπαθούν να κάνουν διάφορες θεραπείες για να καταφέρουν να κάνουν ένα παιδί και κάποιες άλλες να έχουν αυτό το "χάρισμα" και να μην το εκτιμούν :(

Σίγουρα εκείνη ξέρει τι περνάει σπίτι της, όμως δεν θα έπρπε να σκεφτεί 2 φορές αυτή της την απόφαση????

Να σκεφτεί ότι όταν θα θέλει να κάνει παιδιά ίσως να μην είναι τόσο εύκολη υπόθεση, να σκεφτεί ότι ακόμα και λίγων εβδομάδων που είναι έγκυος αυτά που έχει μέσα στην κοιλιά της είναι παιδάκια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κατά της έκτρωσης 100% (προσέχουμε για να μην έχουμε δηλ.)....

 

αλλά, επειδή δεν ξέρω την κοπέλα και δεν γνωρίζω τους λόγους που την οδηγούν εκεί (είναι πράγματι επιπολαιότητα ή κάτι πιο σοβαρό που δεν πάει ο νους μας) δεν μπορώ να κρίνω. Αν όντως είναι επιπολαιότητα θα το καταλάβει και θα πάρει το μάθημά της εν καιρώ.....

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Lia μου συγνωμη αλλα οι ζωουλες δεν ειναι λαθη απ τα οποια μαθαινουμε!Υπαρχουν χιλιαδες αλλα λαθη για αυτο!Τι και αν παρει το μαθημα της αργοτερα?Θα ερθουν πισω τα δυο παιδακια?οχι!Συμφωνω πως δεν μπορουμε να ξερουμε τι γινεται στο σπιτι του καθενος αλλα δεν μπορουμε να δικαιολογουμε ετσι απλα τετοιες καταστασεις.Θεωρουμαστε ενηλικοι για καποιους λογους,ετσι δεν ειναι?Ευχομαι πραγματικα να υπαρχει καποιο πολυ σοβαρο προβλημα που το κανει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Lia μου συγνωμη αλλα οι ζωουλες δεν ειναι λαθη απ τα οποια μαθαινουμε!Υπαρχουν χιλιαδες αλλα λαθη για αυτο!Τι και αν παρει το μαθημα της αργοτερα?Θα ερθουν πισω τα δυο παιδακια?οχι!Συμφωνω πως δεν μπορουμε να ξερουμε τι γινεται στο σπιτι του καθενος αλλα δεν μπορουμε να δικαιολογουμε ετσι απλα τετοιες καταστασεις.Θεωρουμαστε ενηλικοι για καποιους λογους,ετσι δεν ειναι?Ευχομαι πραγματικα να υπαρχει καποιο πολυ σοβαρο προβλημα που το κανει αυτο.

 

 

Καλέ δεν με κατάλαβες δεν τη δικαιολογώ αλλά αφού δεν μπορώ να κάνω κάτι γιαυτό, δεν μπορώ να επέμβω (ούτε γνωστή μου είναι ούτε τίποτε, ούτε την κοπέλα που το έγραψε δεν γνωρίζω) τι παραπάνω να γράψω;. Είπα πως δεν δέχομαι τις εκτρώσεις αλλά - επειδή ακριβώς δεν γνωρίζω και πάντα μπορεί να υπάρχει και ένα αλλά- αν προκύπτει ας πούμε θέμα υγείας ίσως να ειναι αναγκασμένη να κάνει έκτρωση.

 

Ηρέμησε :lol::lol:

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ κριμα ...

Μερικοι δεν μπορουν να εκτιμησουν ποσο σημαντικο δωρο ειναι μια εγκυμοσυνη για ενα ζευγαρι...

Εγω οταν εμεινα εγκυος μετα απο προσπαθειες μονο με θαυμα μπορουσα να το χαρακτηρισω αυτο που μου συνεβει, και οταν ακουω κατι τετοια στεναχωριεμαι πολυ...

]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να προσθέσω κι ένα περιστατικό που συνέβη στη γειτονιά μου, πριν χρόνια.

 

Φρεσκοπαντρεμένη κοπέλα έμεινε έγκυος (επίτηδες, κατά λάθος δεν γνωρίζω). Λόγω προβλήματος με την καρδιά της οι γιατροί τη συμβουλεψαν να μην κρατήσει το παιδί γιατί ο οργανισμός της δεν θα άντεχε. Η κοπέλα ήθελε πολύ το παιδί και αγνόησε την προτροπή του γιατρού. Δυστυχώς πάνω στη γέννα πέθανε, το μωράκι όμως τα κατάφερε μια χαρά. Η γυναίκα έγινε θυσία για να φέρει το παιδί στον κόσμο. Κανείς, ξένος, όσο ήταν έγκυος δεν ήξερε το πρόβλημά της. Δηλ. αν είχε κάνει έκτρωση τελικά το πιο πιθανό είναι πως θα την στήναν στον τοίχο. Τελικά έχασε τη ζωή της και όλοι απλά είπαν: την καημένη, και το καημένο παιδί που έμεινε ορφανό από κούνια.

 

Η απόφασή της σωστή, λάθος; Δεν μπορώ να κρίνω. Δεν έχω έρθει στη θέση της και δεν θα ήθελα να έρθω. Επίσης αν ήμουν στη θέση της δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα και τι θα επελεγα.

 

Απλά θέλω να πω πως υπάρχουν πολλές φορές κάποιες καταστάσεις στη ζωή μας που οι αλλοι δεν μπορούν να καταλάβουν και σπεύδουν αμε΄σως να κατηγορήσουν οποιαδήποτε κίνησή μας. Ας μην κρίνουμε χωρίς να γνωρίζουμε τα ενδότερα.

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Υποκρισία;

 

 

Δεν είναι άραγε υποκρισία να καταβάλλονται τόσες προσπάθειες για τη βελτίωση και τη διατήρηση της ζωής, ενώ χιλιάδες άνθρωποι καταδικάζονται σε θάνατο πριν ακόμα γεννηθούν;

------

Διάφανο κοιλιακό τοίχωμα...

 

"Αν το κοιλιακό τοίχωμα της εγκύου ήταν διάφανο,

τί νόμους θα είχαμε για την έκτρωση;"

 

Dr R.Natthanson (από την ταινία "Σιωπηλή Κραυγή")

--------

Επιτρέπεται η άμβλωση σε προβληματικές οικογένειες;

Αν γνωρίζατε μια γυναίκα που ήταν έγκυος και είχε ήδη οκτώ παιδιά, τρία εκ των οποίων ήταν κουφά, δύο τυφλά, ένα διανοητικά καθυστερημένο και η ίδια υπέφερε από μεταδοτικό αφροδίσιο νόσημα, θα τη συμβουλεύατε να προχωρήσει σε άμβλωση;

 

...Αν απαντήσατε θετικά, «σκοτώσατε» τον Μπετόβεν!

 

Και κάτι ακόμα...

http://www.silentscream.org/

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Καλέ δεν με κατάλαβες δεν τη δικαιολογώ αλλά αφού δεν μπορώ να κάνω κάτι γιαυτό, δεν μπορώ να επέμβω (ούτε γνωστή μου είναι ούτε τίποτε, ούτε την κοπέλα που το έγραψε δεν γνωρίζω) τι παραπάνω να γράψω;. Είπα πως δεν δέχομαι τις εκτρώσεις αλλά - επειδή ακριβώς δεν γνωρίζω και πάντα μπορεί να υπάρχει και ένα αλλά- αν προκύπτει ας πούμε θέμα υγείας ίσως να ειναι αναγκασμένη να κάνει έκτρωση.

 

Ηρέμησε :lol::lol:

 

Λια μου απλα μου εδωσες αφορμη να πω καποια πραγματα δεν ηταν προσωπικη απαντηση..φιλακια :wink:

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κι ένα περιστατικό που συνέβη στη γειτονιά μου, πριν χρόνια.

 

Φρεσκοπαντρεμένη κοπέλα έμεινε έγκυος (επίτηδες, κατά λάθος δεν γνωρίζω). Λόγω προβλήματος με την καρδιά της οι γιατροί τη συμβουλεψαν να μην κρατήσει το παιδί γιατί ο οργανισμός της δεν θα άντεχε. Η κοπέλα ήθελε πολύ το παιδί και αγνόησε την προτροπή του γιατρού. Δυστυχώς πάνω στη γέννα πέθανε, το μωράκι όμως τα κατάφερε μια χαρά. Η γυναίκα έγινε θυσία για να φέρει το παιδί στον κόσμο. Κανείς, ξένος, όσο ήταν έγκυος δεν ήξερε το πρόβλημά της. Δηλ. αν είχε κάνει έκτρωση τελικά το πιο πιθανό είναι πως θα την στήναν στον τοίχο. Τελικά έχασε τη ζωή της και όλοι απλά είπαν: την καημένη, και το καημένο παιδί που έμεινε ορφανό από κούνια.

 

Η απόφασή της σωστή, λάθος; Δεν μπορώ να κρίνω. Δεν έχω έρθει στη θέση της και δεν θα ήθελα να έρθω. Επίσης αν ήμουν στη θέση της δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα και τι θα επελεγα.

 

Απλά θέλω να πω πως υπάρχουν πολλές φορές κάποιες καταστάσεις στη ζωή μας που οι αλλοι δεν μπορούν να καταλάβουν και σπεύδουν αμε΄σως να κατηγορήσουν οποιαδήποτε κίνησή μας. Ας μην κρίνουμε χωρίς να γνωρίζουμε τα ενδότερα.

 

Νομιζω πως θα εκανα το ιδιο με την γειτονισα σου!

Να ειναι καλα η κοπελα εκει που βρισκεται κ να προσεχει το παιδακι της.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολο να κρίνουμε τους άλλους όμως πίσω από την πόρτα του σπιτιού τους δεν ξέρετε τι γίνεται...Μπορει αυτή να είναι η επίσημη εκδοχή και να είναι άλλοι οι λόγοι...Καλό θα είναι να είμαστε λίγο προσεκτικοί :roll:

 

συμφωνω με αυτην την αποψη

 

δεν ξερουμε τι πραγματικα συμβαινει γιαυτο καλο θαναι να μην κρινουμε

 

:?:?

5db512b769.pngae89dcbaef.png σας αγαπω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να πω πως και εγώ είμαι κατά της έκτρωσης (συγκρατημένα όμως και πάντα μιλώντας για τον εαυτό μου - γιατί κάποιες φορές συντρέχουν λόγοι που είτε πραγματικά, είτε απλά "μέσα στο κεφάλι" της γυναίκας μοιάζουν ανυπέρβλητα εμπόδια.... Λόγοι υγείας, οικονομικής κατάστασης ή συναισθηματικής φύσης.

Αν μία γυναίκα δεν νοιώθει "έτοιμη" να αναστήσει ένα μωράκι ας μη το κάνει... Δεν ξέρω πόσο υπεύθυνο θα ήταν να γεννηθεί μια ζωούλα από κάποια που δεν το επιθυμεί και δεν θα το εκτιμήσει.... Βέβαια ίσως μετά τη γέννηση τα πράγματα αλλάξουν - ίσως όμως και όχι. Δε νομίζω ότι θα είναι ευχάριστο για ένα παιδί να θεωρείται "λάθος" από την ίδια του τη μάνα.

Απλά να θυμόμαστε πως εμείς είμαστε στη φάση της ζωής μας που συνειδητά θέλουμε παιδιά - αυτό όμως δεν υποχρεώνει όλες τις γυναίκες να συμμερίζονται την επιθυμία μας ή να εκτιμούν το θαύμα που τους συμβαίνει. Αυτά τα ολίγα, και για να σας προλάβω να πω ότι δεν έχω κάνει ποτέ μου έκτρωση - και αν ποτέ έμενα έγκυος στα νεανικά μου χρόνια πραγματικά θα δυσκολευόμουν να αποφασίσω.....

655157xbu5jsvcab.gif.png.png427837dh1uo378hf.gif
Link to comment
Share on other sites

PRAGAMTIKA DEN KSERO TI NA PO..POLLES FORES EINAI AUTO AKRIVOS POU LEME XORIS SXOLIA...META OMOS APO AUTO TO THEMA OLOI MAS KATI THELOUME NA POUME..EIMAI SIGOURA KATA TIS EKTROSIS...ISOS MONO KAPOIES IDIAITERES PERIPTOSEIS...VIASMOU ISOS..UGEIAS...ALLA KAI PALI DEN KSERO..EINAI STIN KRISI KATHE GUNAIKAS...MESA STIN PORTA TOU KATHE ZEUGARIOU DEN EIMASTE..DEN KSEROUME TI MPOREI NA SIMVAINEI...APLA THLIVOMAI POSO MALISTA GIATI EINAI DUO...SAN NA NAI DUO EKTROSEIS DEN EINAI???ISOS KAPOS ITHELA NA PO POLLA..ISOS GIATI TO ONEIRO TIS ZOIS MOU ITAN PANTA NA KANO DIDIMAKIA...AX TI NA PO RE PAIDIA...O THEOS AS TIN FOTISEI...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχω την εντυπωση οτι μαλλον θελει την εκτρωση επειδη ειναι διδυμα :?:roll:

Δλδ τι πηγε να δει στο γιατρο??Εκανε τεστ ειδε οτι ειναι θετικο..και πηγε πρωτα να κανει υπερηχο και μετα αποφαισε να κανει εκτρωση :roll:

Ειμαι κατα βεβαια...αλλα δεν ειναι ολα ασπρο -μαυρο....φανατζομαι ομως οτι σ αυτην την περιπτωση οπως φαινεται...μαλλον :mad:

Link to comment
Share on other sites

έχοντας δεί, τι σημαίνει,

ένας άνθρωπος,

να μην είναι έτοιμος να γίνει γονέας, και να μην καταφέρνει να φέρει εις πέρας το ρόλο αυτό,

και την επίπτωση που έχει αυτό στο παιδάκι,

λέω μπράβο στο άτομο αυτό, επειδή αναγνώρισε ότι πιθανώς

 

- δεν θα μπορέσει να ανταπεξέλθει

- δεν θα μπορέσει να προσφέρει στο παιδί του αυτό που του αξίζει

 

όσο λυπηρό και να είναι το γεγονός της έκτρωσης

 

πιο λυπηρό είναι ένα παιδί να μεγαλώνει με την αίσθηση ότι ήταν ανεπιθυμητο, και να μεγαλώνει με την αίσθηση της ανεπάρκειας, εγκατάλειψης πιθανώς,

της μητέρας του, και τέλος, όπως πολύ συχνά συμβαίνει δυστυχώς, εξαιτίας αυτής της έλλειψης,

να αποφασίζει να βαζει τέλος στην ζωή του ή να στραφεί προς κατευθύνσεις που πάλι βαζουν σε κίνδυνο τη ζωή του.

Είναι ένα βασανιστήριο - ΧΡΟΝΙΟ.

 

γιατί λοιπόν, να λετε την γυναικα αυτήν απαράδεκτη, ή οτιδήποτε άλλο.

 

Ίσως δεν έχετε ζήσει απο κοντά τι σημαίνει όταν ένα παιδί μεγαλώνει με αυτή την αίσθηση.

Ίσως δεν εχετε ζήσει απο κοντά τι σημαίνει όταν μια γυναίκα δεν είναι έτοιμη να κανει παιδί με τον άντρα της παρόλο που είναι παντρεμένη? (μπορεί να υπάρχον άλλα προβληματα με το σύζυγο, προβληματα μεγάλα? ή γάμος που ήταν επιπόλαιος εξαρχής?)

 

Προτιμάτε το παιδί αυτό τα παιδιά αυτά, να βασανίζονται για μια ολοκληρη ζωή,κάθε μέρα 365 μέρες επι πόσα χρόνια, ερχομενα αντιμετωπα με μια μητέρα η οποία αναγκαστικά κράτησε την εγκυμοσύνη>? η οποία πιθανώς, θα τα παραμελήσει? θα τα αγνοήσει? θα τα μισήσει?

 

όχι βέβαια,

νομίζω εάν κάποιος δεί πόσα παιδιά υπάρχουν που είναι εγκαταλελλειμένα ή δίνουν μάχη κάθε μέρα για να επιβιώσουν, πως νιώθουν αυτά κτλ, θα συμφωνήσει μαζί μου.

 

εγώ λέω μπράβο σε αυτή τη μαμά.... (με πίκρα φυσικά αλλά όμως το εννοώ)

Η απόφαση αυτή αποκλείεται να μην εχει το συναισθηματικό τιμημά της

και είναι άδικο εντελώς και κακία πιστεύω το να λεει καποιος ότι εάν πάρεις απόφαση κατι τέτοιο μετά δεν θα μπορείς να μείνεις έγκυος οταν το θέλεις.

Δηλαδή να τιμωρηθεί αυτή η γυναίκα.

 

Το τιμημα που πληρώνει μια γυναίκα, είναι καθαρά θέμα δικό της,

και πιστεύω ότι δεν ειναι ωραίο να κατηγορούμε χωρίς να γνωρίζουμε τους πραγματικούς λόγους που μπορεί να συντρέχουν και χωρίς να αναγνωρίζουμε το ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ είναι εγκαταλελειμένα, επειδή τα ατομα που τα έφεραν στο κόσμο, δεν ενδιαφέρθηκαν ποτέ για αυτά... ....

 

υγ- το ότι έμεινε έγκυος και δεν είχε αντισυλληψη επαρκή ας πουμε οτι αυτο ειναι λαθος της, πάλι δείχνει ότι προφανώς δείχνει

ή ατύχημα -

ή επιπολαιότητα - άλλος ένας λόγος που μπορεί να δείχνει την ανωριμότητά της να γίνει γονέας.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερουμε τι προβληματα μπορει να εχει η κοπελα μιας και στηριζομαστε μονο σε αυτα που ειπωθηκαν εδω.Γενικως παντως συνεχιζω να υποστηριζω πως η επιπολαιοτητα σε τετοια θεματα δεν μπορει να εχει μονο την απλη εννοια της λεξης λαθους ουτε να δικαιολογει τετοιες αποφασεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...